11 Openbare Yerkoopingen GENE HOFSTEDE, BOBRBH-raSPASff, M I 11 LAKDBOUWGEREEDSCHilPPEN! BURGERLJJKE STAN 1)7 Advertentien. HUISMEUBELEN, ,,1\ LI FADE BLOEIENDE," WESTDORPE. BOUWLAN D, Landbouwgereedsehap HUISMEUBELEN, gi TE AXEL. BEESTIAAL: tengevolge van pandbeslag. Openbare Verkooping Melkgereedschap: Het bestuur van de speelbank te Monaco is dezer dagen op handige wijze bedrogen. Het is in het belang van de onderneming dat geen lijken van spelers worden gevonden, bij welke geen geld meer voorhanden is, daar dan de bank gewoonlijk wordt verweten, dat zij bet slachtoffer tot de laatste cent heelt geplunderd. Om dit verwijt te ontgaan, wordt de speler, die in ver- twijfeling de speelzaal verlaat, en van wien men verwachten kan, dat hij zicli het leven zal be- nemen, door een geheimen agent" der bank op den voet gevolgd, om het lijk een rolletje goudstukken in een der zakken te steken. Ook onlangs ge- bpurde dit. Een speler had zijn laatste goudstuk hopeloos op de groene tafel geworpen en toen hij dit verloren had, sloeg bij zich voor het voorhoofd en liep strompelend de zaal uitspoedig daarop volgde ook een schot. De agent deed zijn plicht, stak een rolletje goudstukken in een der jaszakken van den zelfmoordenaar en sloop weder weg. Toen hij eenige minuten later terugkwam was er geen lijk en zelfs geen spoor van bloed te vinden. De politie bemoeide zich met de zaak en ontdekte spoedig dat de zelfmoordenaar met den trein naar Nizza was vertrokken, waar hij aan het station een lekker maaltje had besteld Een schoen, die aan de ongelukkige Konin- gin Carolina Mathdda van Denemarken, wier naam steeds iu vereeniging met dien van Struensee pleegt genoemd te worden, moet behoord hebben, is thans in het bezit van een Deenscken rariteiten— verzamelaar. De schoen is van wit satijn en zoo spits van punt en hoog van hak, dat men niet begrijpen kan hoe iemand dien heeft kunneu dragen. In dit opzicht schijnt hij volkomen de gebeurtenis te bekrachtigen, welke men zegt, dat daaraan verbonden is. Het gerucht wil namelijk dat de Koningin op zekeren dag dat zij dezen schoen droeg, op een trap struikelde, maar in de armen viel van een jong cavalier, die in de nabijheid stond. Booze tongen wisten echter te vertellen, dat deze omhelzing niet zoo geheel toe- vallig was en de jonge man werd uit het land gebannen. De waarheid kwam toch eindelijk aan het licht, de hoveling werd teruggeroepen, terwijl hem werd toegestaan voor het geleden onrecht eene gunst te verzoeken. Hij was ridderlijk ge- noeg om de schoenen te vragen, die de Koningin droeg, toen zij viel, en deze werden hem vol dukaten toegezonden. Een aantal voorname dames te Antwerpen kreeg den eersten April bij briefkaart bericht, dat zij aangewezen waren om deel uit te maken van den eere—stoet der Koningin, bij Hr. Ms. bezoek te Antwerpen, tijdens de tentoonstelling. Die dames moesten zich dien dag op een bepaald uur in het lokaal der tentoonstelling bevinden. Daar was men uiterst verrast door al die voorname bezoeken. Men begreep er natuurlijk niets van. Maar op de Kunstlei stonden eenige personen zich te ver- kneukelen in het welslagen van hun twijfelachtige en in elk geval weinig hoffelijke April-grap. Zeven en veertig jaren geleden, vertelt de Magdeb. Zeit., failleerde de firma Robert Graves Son, houthandelaren te Pittsburg in Pensylvanie en wel onder verdachte omstandigheden. Toen men den chef der firma, Robert Graves, wilde arresteeren, deed hij een moordaanslag op den politie-beambte, die hem wilde vatten, waarna hij, meenende den man gedood te hebben, de vlucht nam; zijn zoon Hiram volgde hem en sedert dien tijd waren de beide Graves spoorloos verdwenen. Eenige weken geleden is Hiram Graves plotseling weder te Pittsburg kornen opdagen en betaalde aan de nakomelingen van de crediteuren in het bankroet zijns vaders, alle schulden benevens de renten daarover tot op heden uit. Geen der crediteuren is meer in leven en ook de oude Graves is dood, maar daarentegen leeft de doodgewaaude politie-beambte nog, hij is tegen- woordig een rijk planter in het Zuiden. Al de personen die door Graves jr. werden afbetaald, konden het geld best gebruiken, want zij verkeerden alien in behoeftige omstandigheden de kleinkinderen van den grootsten crediteur vond Graves als verpleegden in een weeshuis; hij betaalde de kinderen 9000 dollars uit. Graves was van Pittsburg naar Californie gevlucht, had daar eene zaak opgericht en was daardoor een welgesteld man geworden. Van 16 tot 31 Maart 1885. KOEWACHT. Geboorten. 18 Maart. Dominicus en Blondina, zoon en dochter van Charles Louis van de Velde en van Prudentia Maria van Avermaete. Overlijdcn. 7 Maart. Mathilde Josephina de Gronckel (overleden te Delft), oud 41 j., echtg. van Petrus Leonard van de Walle. ZEETIJDINGEN. Van 3 tot en met 6 April zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 3 April. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, van Londen met stukg. Duitsche stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Riga met vlas en zaad. 4 April. Noordsche brik Enigheden, kap. Kraas, van Christiansand met hout. 5 April. Noordsche bark 4de Novem ber, kap. Kraas, van Christiansand met hout. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. 6 April. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Van 3 tot en met 6 April zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 3 April. Duitsche stoomb. Alice Krohn, kap. Tretau, naar Dantzig met cichorij. 4 April. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, naar Goole met stukg. 5 April. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. 6 April. Deensche schooner Hermod, kap. Hermansen, naar Erankrijk met phosphate. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 4 April. Nederl. stoomb. Mars, kap. Visser, van Louden met stukg. 6 April. Nederl. stoomb. Ondine, kap. De Jonge, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Midd- lesbro met ruw ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 4 April. Eng. stoomb. Dee, kap. Smith, naar Liverpool met stukg. 5 April. Eng. stoomb. Girdieness, kap. Bannerman, naar Londen met stukg. 6 April. Nederl. stoomb. Mars, kap. Visser, naar Londen ledig. Van 3 tot en met 6 April werden langs de Oostsluizen alhier 16 binnenvaartuigen op en 14 afgeschut. Op Zaterdag 11 April a. s. hoopt door Gods goedheid onze geliefde vader PIETER KEUKELAAR zijn zestigste geboortedag te herdenken. Tot mijne diepe droefheid overleed heden, zacht en kalm, mijn geliefde echtgenoot MARINUS PETRUS IIENDRIK KROL. Slechts even acht dagen was ik door den huwelijks-band met hem vereenigd. Capelle (N.-B.), 4 April 1885. Wede M. P. H. KROL De Groot. Eenige kennisgeving. Innig bedroefd, berichten wij het over- lijden van onzen geliefden zoon M. P. H. KROL, ruim 27 jaren oud. Budel, 4 April 1885. H. J. KROL Lz. P. KROL-Van Wessem. Eenige kennisgeving. STOPPELDIJK. De Notarissen Mr. A. C. B. Thomaes, te Ilon- tenisse, en Mr. J. G. van Deiuse, te Hulst, zullen ten verzoeke van J. L. STALLAERT, land- bouwer te Luntershoek, gemeente Stoppeldijk, en van de Erven van Carolina Juliana van den Bergen, op Dinsdag 14 April 1885, en zoo noodig den volgenden dag, telkens te 9 uren 's voormid- dags, tegen contante bctaling en 10 voor ongelden, op de door genoemden Stallaert bewoond wordende hofstede in het openbaar presenteeren te verkoopen: 6 Werkpaarden, 6 Melk- koeien, 2 Kalfvaarzen, 2 Stieren, 2 Hokkelingen, 3 Kalvers, 2 vette Varkens en 3 Loopvarkens. 1 Chais, 5 Ploegen, 5 ijzeren en 10 houten Eggen, 2 Karren, 3 Sleden, Rolblok, Peeen- en Stroomolen, Slijpsteen, Windmolen, Gee- selsteen, 4 Ladders, Vorken, Rieken, Mest- haken, Zaadkleeden, Zakken, Zeefden enz. Ruim 6000 bossen Rogge-, Gerste-, Tarwe- en Haverstroo. De Mestvaalt. 80 Kippen en 20 Eenden. Melk- en Karngereedschappenalsmede een volledigen bestaande in Tafels, Stoelen, Spiegels, Kasten, Bureau, Hangklokken, Geleierd- en ongeleierd Aar- dewerk, Bedden, Hoofdpeluws, Dekens, Bas cule, een groote hoeveelheid Spek en Vet en hetgeen meer zal worden geveild. LETTERLIEVENDE VEREENIGING TE TER NEUZEN. Het Bestuur stelt zich voor de tweede Letter- lievende bijeenkomst binnen enkele dagen te doen plaats hebben. Stadgenuotenwelke de vorige letterlievende bijeenkomst als geintroduceerden hebben bijgewoond, kunnen gedurende dit jaar niet weder geintrodu- ceerd worden (art. 66 reglement). Die lid der Vereeniging wenscht te worden meldt zich schriftelijk bij het Bestuur aan en wordt in de eerste Huishoudelijke Vergadering voorgesteld en geballoteerd (art. 42 en 43 reglement). De Huishoudelijke Vergadering zal plaats hebben Woeusdag 8 April a. s. De Notarissen C. J. A. Ferckeu, te Ter Aeuzen, P. Ilregrnans, te Axel, en E. Vermeersch, te Ertvelde, zullen ten verzoeke van P. VAN SELE en zijne huisvrouw SOPHIA ENGELS, eerder Weduwe Dominicus Vercruijssen, in het open baar verkoopen: Eerste Koop. bestaande in WOONHUIS, SCHUUR en verdere GE- BOUWEN, alles in den Autrichenpoldergemeente Westdorpe, kadastraal sectie C, nummers 97, 1036, 995, 996 en 997, groot 9 hektaren 17 aren. Tweede Koop. V5 aandeel van en in een partij gelegen in den Autrichenpolder, gemeente West dorpe, kadastraal sectie C, nummers 102, 103, 998, 999 en 1000, samen 6 hektaren 21 aren 10 centiaren. Thans bewoond en in gebruik bij de verkoopers en te aauvaarden met 1 Mei 1885, met uitzonde- ring van de Bouwlanden, die eerst met het rooven van den oogit dezes jaars kunnen worden aan- vaard. De verkooping wordt gehouden in het Loge- ment bij de Weduwe Petrus Kerckhaert, te Westdorpe, op Baaudag den 20 April 1885, des namiddags 2 uur. En op Dinsdag den 28 April 1885, des mor- gens te 9 uur, op de evengezegde hofstede: DEN GEHEELEN bestaande hoofdzakelijk in BEESTIAAL: 7 Werkpaarden, waaronder 2 met veulen, van 3 tot 14 jaar oud, 2 eenjarige Hengsten, 6 Melkkoeien, waaronder bekalfd en ook dik van kalf, 2 tweejarige Vaarzen, dik van kalf, 1 eenjarige Vaars, 5 eenjarige Stieren, 5 Kalveren, 6 Zeugvarkens, waaronder met biggen en ook dik van biggen, 1 Beervarken, 70 Hoenders en Hanen, 3 Poele- petanen en een goede Jachthond. •X 4 Mennewagens met ijzeren assen en rongen, 2 Stortekarren met ijzeren assen, 1 Driewielskar met ijzeren dito, 1 groote en 1 kleine Tilbury, 2 Waalsche Ploegen met ijzeren assen, 4 gewone Ploegen, 1 vijfbalksche Egge en 1 vierbalksche Dito met ijzeren tanden, 1 Ket- tingegge, 3 groote en 2 kleine vijfbalksche Eggen, 3 vierbalksche Dito, 2 eiken Rol- blokken, waaronder een zwaren, 2 Sleden en een Sleper, 1 Beerbak met beerpomp en toe- behooren, 1 Zaaimachine met toebehooren, 1 Dorschmachine met strooschudder en manege, 1 Stroosnijder en Snijbak, 1 Loofmolen, 1 Windmolen en 1 Geesselsteen, 1 ijzeren Kook- toestel, Spaden, Rieken, Vorken, Schoppen, Mesthaken en Zeissen, 2 Rijzadels en Toomen met eenig Paardentuig, 1 Kiekenshok en Vethok, 1 goed Karnwiel, gezaagde Balken, Kepers, Plauken en eenig Wagenmakershout, Schelfbalken, Zaag en ander Timmermansge- reedschap, Graanharp, Zakken, Balen, Bascule met gewichten, een tweeloop Achterlaadgeweer, Zeeften iu soort, groote en kleine Kuipen, eene partij Mest en Stroo. bestaande hoofdzakekelijk in: Tafels, Stoelen, Kisten, Kasten, Huis-, Haard- en Keukengerief, Bedden met toebehooren en al wat meer zal worden aangeboden. Koopen tot en met 3,kontaut. SAS VAN GENT. De Notaris C. J. A. Ferckeu, te Ter Veuzen, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. en Erven CONSTANTINUS VERMANDEL, te Sas van Gent, in het logement bij den heer N. Acke aldaar, op II aan (lag den 27 April 1885, des na middags ten 3 ure, in het openbaar verkoopen met ZOMERHUIS, te Sas van Gent, in de Rozemarijnstraat, kadastraal sectie C nummers 191 en 192, groot 7 aren 40 centiaren. In pacht bij den heer Peeters, tot 1 Januari 1886, a f 50,'s jaars. De Notaris C. J, A. Ferckeu, te Ter IVeuzen, zal ten verzoeke van den heer H. ONGHENA, te Zuiddorpe en in voordeel van AMANDUS KESBEKE, landbouwer te Axel, op de alsnog door hem bewoond wordende hofstede, in de Linie, aldaar, op Donderdag den 16 April 1885, des voormiddags ten 10 ure, in het openbaar verkoopen: EE\ KAPITALE.V bestaande hoofdzakelijk in j$i~ 4 Ruinpaarden van 3 tot 12 jaar oud, 1 Merrie van 5 jaar oud - met veulen, 1 Dito 7 jaar oud met veulen, 6 Melkkoeien en 1 bekalfde Vaars, 4 Runde- ren, 2 Vaarzekalveren en 1 Stierkalf, 3 Varkens, waaronder 1 dik van Biggen, 100 Hoenders en Hanen. 4 Mennewagens met ijzeren assen, 1 Vrachtkar, 1 Driewielskar, 1 Chais, 4 gewone Ploegen en 1 Waalsche Ploeg, 1 Rolblok, 1 Molbord met ketting, 4 vijfbalksche houten Eggen en 4 vierbalksche houten Dito, ijzeren Dito, 1 Windmolen met zeeften, 1 Raapmolen, 1 Geeselsteen. 1 Kruiwagen, 1 Slijpsteen, 1 Kuikenren, 1 Stampbak, Kniebak, Graankist, Meelkist, Waterbak, Zaadzeil, Graanmaat, Graanzakken, Zeeften, Schalen met gewicht, Manden, Paardentuig, Touwwerk, Rieken, Vorken, Mesthaken, Schoppen, verder eenig Timmergereedschap, 2500 drooge Mutsaard, eene partij Tarwe- en Roggestroo, en het Mest in den mestput. 1 Karn machine, 1 Karn met karnbank, Melkkuipen, Melkteelen, 2 Boterbakken. 1 Kabinet, 1 Bureau, Glazenkast, 3 Tafels, Stoelen, Klok, Spiegel, 1 pluimen Bed met toebehooren, Kachel, 2 ijzeren Platen, koperen Ketels, ijzeren Potten en Pannen, 1 groote koperen Ketel, inhoud 60 liter, IJzer-, Tin-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Spekladder, Worstebak, Vleeschblok en wat meer zal worden geveild. Koopen tot en met f 3,kontant. BIJ EXECUTIE Jgj Op Donderdag den 16 April 1885, des morgens om 10 uren, zal P. II. de Bidder, Deurwaarder bij de Arron- dissements Rechtbank te Middelburg, wonende te Hulst, op de hofstede bewoond geweest door Cornelia Geelhoedt weduwe van Adolph van Arenthals, destijds landbouwster te Hengstdijk, tegen contant geld en zouder opgeld, in het openbaar verkoopen: 1 oud grijs Paard, 1 Loopvarken, Hoenders, 2 Menwagens, 1 Chais, eene groote partij Haver-, Gerste- en Tarwestroo, een partij Hooi, Mangelwortels, Paardenpeeen, Land- bouwgereedschappen, Huismeubelen, Kaarn- en Melkgereedschap en wat meerder zal worden geveild. Alles ten verzoeke van den heer Baron C. M. J. WOUTERS DE COPPENSgrondeigenaar te Brussel, ten laste van genoemde Cornelia Geel hoedt weduwe van Adolph van Arenthals te Hengstdijk in pandbeslag genomen. Hoek. ZlJNE DANKBARE KINDEREN. VAN EN TE TE TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 3