Buitenland. Landbouwberichten. Gemengde berichten. woonachtig), een eenjarig kind. De kleine ver- ioeft thans bij vreemden te Harmelen, en de vader kan het kind in weerwil van alle pogingen niet terugkrijgen. Nu heeft bij zich te dier zake tot den Minister van justitie gewend en daarbij zicb beklaagd over het gemis aan medewerking van verschillende autoriteiten in deze. Gisteren nacht tusschen 12 en 1 uur is te Bezooijen brand uitgebroken in de scboenfabriek van den heer Victor Dumoulin, welk gebouw in korten tijd, met bet grootste gedeelte der zich daarin beviudende goederen, eene prooi der vlamraen werd. Met veel inspanning van de brandweer is de woning van Dumoulin, alsmede de in de nabij lieid staande leerlooierij van de gebr. De Bakker, kunnen vvorden behouden. De oorzaak van den brand is onbekendalles was tegen brandschade verzekerd. De heer A. Smit eervol ontslag gekregen Vlissingen, ingaande met TER NEUZEN, 7 April 1885. Het muziekgezelschapApollo" en de zang- vereeniging//Neuzens Mannenkoor" hebben eene uitnoodiging ontvangen tot bij woning van een groot internationaal festival, dat te Antwerpen tijdens de tentoonstelling door het gemeentebestuur zal geven worden. Ieder deelnemend gezelschap zal eene scboone herinneringsmedaille ontvangen terwijl twintig pre- mien, waaronder eene van 1000 francs onder de maatschappijen verloot zullen worden. Daar bet aan ieder gezelschap overgelaten wordt op welken Zondag het gelieft op te treden, is eene groote deelneming wel te wachten. Bij bet kerkbestuur der hervormde gemeente te Ter Neuzen is thans bet bericbt ontvangen, dat door het departement van oorlog in het ver- zoek is bewilligd, om, gedurende den herbouw der kerk, de godsdienstoefeningen in een gedeelte van de affuitloods, op het arsenaalplein, te bouden, waartoe alsdan die loods van af 1 Mei a. s. ge- deeltelijk zal worden afgestaan. Met 1 Mei a. s. is te Rapenburg, ter wering van den zoutsmokkel, een stationnement van 4 commiezen gevestigd en zijn aldaar geplaatst: G. van Ooij, thans te Zandberg (dienstgeleider), L. C. Adriaansen, thans te St. Jansteen, A. W. Sorber, thans te Strijbeek, en J. Versluijs, thans te Axel zijnde verder de verplaatsing van den commies A. A. J. Boers naar Zandberg ingetrokken, deze thans St. Jansteen als standplaats aangewezen en P. Kramer verplaatst van Hoogcruts naar Axel. De vikaris kapitulaan van het bisdom Breda heeft benoemd tot pastoor te Ossenisse den heer P. de Wit en tot kapelaan te St. Jansteen den heer J. J. Jongeneelen. Biervliet, 4 April. De heer K. Straatsma, predikant bij de hervormde gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Schore en Vlake bedankt. Zuidzande, 3 April. De heer C. M. van der Weijde, predikant te Dreischor, heeft het beroep naar de hervormde gemeente alhier aangenomen. Op de prijzen van het vee was de laatste week geen staat te makenhet was meest paasch- vee dat verhandeld werd. Voor vlas werd per 3 kilo besteed: te Aalst fr. 4 tot fr. 5; Mechelen fr. 4,32; Waregem fr. 3 tot fr. 4,65; Thielt fr. 4,25; Deinze fr. 2 tot fr. 3 St. Nicolaas fr. 3,81 en te Brugge fr. 4,80. Als de knoppen der vruchtboomen nog maar een tijd zich binnen de grenzen houdeu en zich niet laten verlokken door de reeds krachtige stralen der middagzon, om een kijkje naar buiten te nemen, dan is er echter kans op een goeden fruit- oogst. "Wee echter als zulks niet het geval is en de wind in den kouden hoek blijft, waardoor nachtvorsten niet zullen uitblijven De teelders zien dan ook verlangend naar regen uit en ver- wachten eerst daarna zachtere weersgesteldheid. De onverschillige kruisbessenboompjes storen zich intusschen niet aan de vlagen uit Noord en Oost en hebben hun groen kleed reeds aangetrokken. Worden de musschen wel eens de straatjongens onder de vogels genoemd, men zou met eenig recht die benaming voor de bedoelde boompjes in het plantenrijk kunnen overnemen. heeft op zijn verzoek als burgemeester van 1 Mei a. s. Men schrijft uit Antwerpen De gekoesterde hoop op behoud van den heer Victor Driessens is teleurgesteld geworden. Zater- dag morgen een paar minuten voor 9 is een der grootste tooneelspelers, de stichter van het Nationaal Tooneel te Antwerpen overleden, zonder tot het bewustzijn teruggekeerd te zijn. Niet minder dan nagenoeg 45 jaar heeft hij als tooneelspeler geleefd en overal waar hij kwam in al de steden van Zuid- en Noord Nederland werd hij door zijn college's en het publiek gevierd en gehuldigd. Driessens zou binnen een maand 65 jaar oud wordenhij was geboren den 6 Mei te Rijsel. Bij gelegenheid van zijn 70sten jaardag ontving Vorst Bismarck den volgenden brief van de Kei- zerlijke familie Berlijn, 1 April 1885. Mijn Waarde Vorst! Gevoelt de geheele Duitsche natie zich gedron gen U op Uwen 70sten geboortedag hare erkente- lijkheid te betuigen voor hetgeen Gij voor de grootheid van het vaderland hebt gedaan, ik van mijne zijde verheug er mij ten zeerste in door het gansche volk dezelfde gevoelens van dankbaarheid en vereering te zien uitendie ik vooral op dezen dag zoo levendig gevoel. Het doet mij goed te zien dat zooveel harten in beweging komen, want de natie eert zichzelve in het heden en ver- sterkt de hoop voor de toekomst, wanneer zij het ware en groote weet te waardeeren en wanneer zij groote mannen eerbiedigt en verheerlijkt. Het is een groote vreugde voor mij en voor mijn Huis deelgenoot te mogen zijn van dit feest en wenschen van onze deelneming te doen blijken door bijgaande schilderij. Zij stelt een der glansrijkste oogenblikken voor van de geschiedenis der Hohenzollerns, waaraan men nimmer zal kunnen denken zonder zich Uwe verdiensten te herinneren. Gij weet, mijn waarde Vorst, dat steeds in mij levendig blijven het volste vertrouwen, de innigste genegenheid en het oprechtste gevoel van dank baarheid en erkentelijkheid. Ik zeg U in deze regelen niets wat ik U niet reeds meermalen heb betuigd, maar deze schilderij zal, ook nog aan Uwe verste nakomelingen, ge- tuigen, dat Uw Keizer en Koning met Zijn Huis volkomen begrijpen wat zij U verschuldigd zijn, Met deze gedachten en gevoelens, die voort- duren tot aan gindsche zijde des grafs, eindig ik dit schrijven. Uw erkentelijke en toegenegen Keizer en Koning WILHELM. Een internationaal congres voor de binnenland- sche scheepvaart zal te Brussel gehouden worden van 24 Mei tot 2 Juni a.s., onder bescherming van de Belgische regeering en onder het eere-voorzitterschap van den Minister van openbare werken. De kwestie der bevaarbare en niet bevaarbare kanalen zal er in haar geheelen omvang besproken worden, zoo uit een technisch als uit een economisch oogpunt. De leden van dit cangres zullen bij die gelegenheid uitstapjes doen op "de kanalen van Brussel naar Antwerpen, van Gent naar Ter Neuzen, enz. Aan de afzonderlijk reizende congresleden wordt een vermindering van 50 pCt. op den gewonen vrachtprijs toegestaan op de Belgische en Neder- landsche spoorwegen. Dezelfde vrachtverlaging is gevraagd aan de voornaamste spoorwegdirectien in Europa. (Met den heer Gobert, rue de la Victoire te Brussel kan men zich in betrekking stellen voor een en ander.) Op de tentoonstelling te Antwerpen zullen interessante proeven genoraen worden met het be- wegen van Tramwagens door middel van electriciteit. Twee wegen van verschillende spoorwijdte zullen worden aangelegd tusschen het station de I'Est en de tuinen der tentoonstelling. De afstand is 3 kilometer zonder hellingen, met bochten van 35 meter straal. verliet en in het lot van den bandiet ging deelen. Zij vergezelde hem zelfs in zijn gevaarlijkste onder- nemiugeu, waarbij zij, in mansgewaad gehuld, nooit zijn zijde verliet. Giuseppo was groot en goed gebouwd, dapper, galant en niet wreed. Hij had zelfs een bekoorlijk gelaat. Hij gebood, dat men de reizigers, die men uitschudde, niet zou mishandelcn, en dat men geen bloed mocht storten, als er ten minste geen weer- staud werd geboden, dan alleen in geval van wettige zelfverdediging. Hij was altijd buitengewoon rijk gekleed; zijn linnengoed was steeds schitterend wit en zijn handen waren zoo mooi, dat de pronkertjes uit Rome en uit Napels ze hem benijd zouden hebben. Aldus wordt hij vuorgesteld in de volks- liederen, van welke hij de held is. Palmieri had overigens veel smaak voor poezie; en thans kan men nog meer dan eens, wanneer men een Napelsch dorp doortrekt, een lied hooren zingen, dat hij voor zijn liefje maakte en op muziek zette. (Wordt vervolgd.) Te Herkenbosch (Limb.) heeft verleden week een boschbrand gewoed waarbij 60 hektaren dennen eikenslaghout en heide zijn vernield. De schade wordt op f 2000 geschat. In de gemeente Kralingen doen zich verscheidene gevallen van slijmhoest voor, waarvan reeds eenige met doode- lijken afloop. Onder de geschenken die Bismarck ontving was ook een flesch Rijnwijn, maar van 1811! Een dame uit Quedlinburg had dit fijne proefje gezonden. "Volgens de Belgische Chronique ligt Armand Peltzer in de gevangenis op sterven. Zijne dochter heeft verlof verkregen, om hem viermalen in de week te bezoeken. In het Cafe du Delta te Antwerpen is een zekere Mayer gearresteerd die zich aan oplichterij had schuldig gemaakt, en wiens uitlevering door de Nederlandsche regeering was gevraagd. In den omtrek der Italiaansche gemeente Asiago is in de laatste dagen van Maart gedurende drie dagen zooveel sneeuw gevallen, dat deze op enkele plaatsen 70 duim hoog lag. Vele wegen waren onbe- gaanbaar. Er liep een werkman op het Janskerkhof te Utrecht en brak zijn klomp. Hij beurde de stukken op en vervolgde zijn weg op een klomp en eene kous. Ai! riep hij plotseling, en bukte zich naar den voet zonder klomp. Airiep hij nog eens en voelde dat zijn kous vochtig werd van het bloed dat stroomde uit eene wond, die een puntige steen in zijn voet had veroorzaakt. Hij strompelde terug naar de Drift, ging de trap af naar de werf, trok zijn kous uit en waschte den gekwetsten voet in het water der gracht. Tivoli ging uit en eene massa menschen stroomden daar voorbij. Twee heeren ontdekten van boven af in den maneschijn den blankeu voet des werk mans en, gedreven door zuiveren menschenmin en de zucht om als menschenredders in de krant te staan, snelden zij de trap af, grepen den onthutsten werkman en sleurden hem van den waterkant naar boven Hij wilde zich verdrinken De man protesteerde en een boer, die met zijn karretje was blijven stilstaan, lachtte dat hij scha- terde. „Ik moet mijn kous hebbenriep de werkman, en vloog de trappen weer af. Maar de heeren volgden hem even snel. //Neen mannetjc je zult je niet verdrinken." Toen zij weer boven kwarnen met den man tusschen hen in, riep de boer, alsof hij verwonderd was: ,/Wat heb jelui em nog niet verz.De werkman werd woedend rukte zich los en vloog op den boer aan, die de zweep over het paard legde en er //van door ging." De gansche menigte met den werk man voorop volgde schreeuwende de kar. //Wat is datp vroeg iemand die pas aankwam aan iemand, die ook pas aangekomen was. //Ik geloof," zeide deze, ,/dat een boer een man overreden heeft, en zonder er naar om te zien doorrijdt." Beiden gingen huns weegs. Maar er bleef een groepje menschen staan en weer kwam er een die vroeg: „wat is dat?" En nu vertelde eeu oud moedertje, dat zij gehoord had, dat er een man van de brug op de werf gevallen was, zijn been had gebroken, en nu op een boerenwagen naar det ziekenhuis werd gebracht. En de twee heeren menschenredders, die in de richting van de Waardpoort verdwenen, hielden vol dat een man zich had willen verdrinkenen om geen mal figuur te slaan, konden zij het bij die eene kous niet laten en voegden er dus een enkel kleedingstuk bij. Het oude moedertje ging naar de Tolsteeg en vertelde van den verschrikkelijken val, dien een werkman gedaan had. Dat kon haast niet enkel met eene beenbreuk afgeloopeu zijn; want als je over eene balie valt, val je toch met je hoofd naar beneden. En de heeren die er pas bijgekomen waren toen de menigte zich verwijderd had, namen hun weg naar de Katharijnepoort en verspreidden daar het gerucht, dat een man was overreden door een hardvochtigen boer, die doorreed zonder zich aan den ongelukkige te storen en daarom door eene woedende menigte vervolgd was. Den volgenden morgen ontmoetten die menschen uit de verschillende deelen der stad elkander en verhaalden het verschrikkelijke nieuws. ,/Heb je 't gehoord?" zeiden die van buiten Katharijne. ,/Heb je 't gehoord? Een boer heeft gistereu avond een man overreden, morsdoodEn hij reed maar door de schoelje Maar '"t scheelde weinig of het volk had hem met paard en wagen en al in de gracht gesmeten. 't Was jammer, dat de politie tusschenbeide kwam." „Ja, dat is net jammer," zeiden die van buiten Tolsteeg. Zoo'n leelijke kerel. Maar dat is ook een ongeluk, van dien man, die van de brug ge vallen is op de werf. Zijn hersenpan heelemaal verbrijzeldZe droegen hem dood naar boven. 't Moet zoo'n oppassende man geweest zijn. Een vrouw met zeven kinderen en eentje op de komst vDht is zeker ongelukkig," lieten die van buiten de Waard zich hooren. Maar gisteren avond moet er ook eene komieke scene gebeurd zijn. Daar had een vent zich spiernaakt uitgekleed spier,/nakenden al zijn kleeren op de balie van de brug gehangen. Hij ging precies de trap af om zich te verdrinken, maar daar zagen twee heeren het en die hem achterna. Gelukkig nog bij tiidsMaar dat was me een ge- doente om dien kerel naar boven te krijgen. Hij wou en hij zou zich verdrinken. En aan zoo'n ,/nakende" kerel heb je heel geen houvastMaar eindelijk kregen ze hem toch boven en toen rukte hij zich los ener van doorAl de menschen hem achterna, natuurlijk Een boer met paard en kar retje heeft hem ook nog nagezeten, maar zij konden hem niet krijgen. In eens was hij weg. Een herrie, meneervan belang! dat kon je begrijpen." ,/Ha, ha, ha, ha!" schaterden alien en die van buiten Katharijne vroegen nog lachende: //Waar is dat gebeurd? ha, ha, ha!" z/Wel op het Janskerkhof, bij de Drift, zeg- gen ze." //Op het Janskerkhof?! Daar moet die man van ons ook overreden zijn, door dien leehjken boer!" ,/Heereje, dat is gek. Die vader van zeven kinderen is ook op het Janskerkhof op zijn hersens gevallen zoo om de streek van 10 uur, toen Tivoli uitging ,/Ja juist, toen Tivoli uitging is die andere man ook overreden." z/Nu, toen is dat met dien nakenden man ook voorgevallenwant er werd nog bij verteld, dat het zoo'n schande was voor al de dames, die juist uit Tivoli kwamen, ofschoon anderen weer zeiden dat het zoo erg niet was, omdat het toch Palm- paardenmarkt was en dan kijken ze zoo nauw niet." z/Dus alle drie om 10 uur! Maar dat kan niet Neen, dat kon nietDaar waren ze het spoe- dig alien over eens. //Wat kunnen de menschen toch kletsenriepen zij nu in koor. z/Kletsen riep er een. Kletsen Van de week vertelde mij iemand, dat eene goede kennis van mij in den nacht plotseling doodgebleven was. Ik ontroerde en ging na eenige uren naar zijn bureau om nadere bizonderheden te vernemen en daar zit waarachtig mijn goede kennis achter zijn schrijftafel, gezonder dan ooit. ,/Dus jij leeft nog vroeg ik, om zeker van mijn zaak te zijn. /Le vel! zei de niets kwaads vermoedende man. //Wel mensch, als een vischje in het water /,En ben je niet schijndood geweest ook?" Kerel, hoe kom je er aan? Met uitgestrekte armen trad ik vol aandoening op hem toe om hem te omhelzen, maar toen eerst zag ik hoe goed hij nog leefde. Hij vloog op en weerde mij af. ,/Dankje zeidie." z/En nu geloof ik nooit iets meer, wat ik zelf niet zieDe anderen verklaarden plechtstatig, dat zij met hetzelfde voornemen bezield waren, en er bestaat dus hoop op beterschap. N. R. C. Op een akker nabij Sittard is een gevecht aanschouwd tusschen twee kraaien en een haas, die haar jong tegen de gevederde roovers verdedigde. De haas sprong en beet zoo heftig in het rond, dat de twee aanranders afdropen. Maar een kwart uur daarna kwamen zij met hun achten terug om den kamp te hervatten. Dezen tijd had de haas zich echter ten nutte gemaakt om zijn pad te kiezen. Te Oud-karspel vond men gisterochtend de lijken van een nog jeugdigen man en vrouw in het water. Naar alle waarschijnlijkheid zijn zij bij ongeluk te water geraakt; want in hun woning vond men het boek nog open, waariu de man had gelezen, en zijn pijp gestopt er naast; het meest waarschijnlijk is, dat de vrouw te water is geraakt en de man, haar hebbende willen redden, mee verdronken is. Men heeft nog hooren roepen //Help vaderAan zelfmoord valt volstrekt niet te denken. De koopman H., in de rue de Charonne te Parijs, was recht gelukkig; hij had eene vrouw die hij zeer lief had en twee kinderen, een meisje van 5 jaar en een jougetje van 20 maanden, die zijn oogappels waren. Mevrouw II. bedroog echter haren echtgenoot; dezer dagen ging zij met een bediende van haar man op de vlucht en nam het voorhanden geld en de twee kinderen mede. De ongelukkige koopman was ontroostbaar niettegenstaande zeer zorgvuldige nasporingen wer- den gedaan, waren alle pogingen vruchteloos om het spoor der verdwenen personen te vinden. Het verlies zijner kinderen ging H. het meest ter harte. Een paar dagen later kreeg hij een bezoek van een wakkeren gendarme, die het meisje aan de hand en het jongste op den arm had; hij had de kinderen in een spoorweg-coupe gevonden. De man kwam van verlof terug toen hij, in den trein zittende, kindergeschrei hoorde dat uit een naburig rijtuig kwam; hij opende het portier en begaf zich met levensgevaar langs de loopplanken naar de plaats van waar de kreten kwamen. De kleinen waren geheel alleen en weenden de brave soldaat lief koosde hen en bracht hen tot kalmte. En nu vertelde het meisje dat mama en een heer broertje en haar verlaten hadden, in een brief je, dat op het jurkje van het kind was vast genaaid, was het adres van den vader vermeld. De tot kindermeisje gepromoveerde snorbaard belastte zich met de zorg om de kinderen aan papa terug te brengen, die half krankzinnig van blijdschap was. Het gevluchte paar werd later te Lyon ge arresteerd en in de gevangenis opgesloten. Een Engelsch blad geeft een niet oneigen- aardig voorbeeld om te bewijzen, hoe in Engeland bij de wetgevende macht de eigendom hooger aangeschreven staat dan de persoon. Een wild beest, in den vorm van een man, veroorzaakte den dood zijner vrouw, die hij eerst den geheelen morgen mishandeld had, door haar een kan petroleum over het lijf te storten. De rechter te Birmingham veroordeelde dit monster tot 9 maanden tuchthuis- straf met dwangarbeid Dezelfde rechter deelde dezelfde straf uit aan een man, die een handkar had gestolen. Een ander persoon, die iemand een oog had uitgestoken en een arm stuk gestagen, kreeg slechts 9 wekenmaar nog iemand, die een kinderwagen gestolen had, werd gestraft met een geheel jaar gevangenis. Te Mainz is oulangs een zaak tot stand ge- komen, die zeer navolgenswaardig genoemd mag worden. Naar men toch uit die stad mededeelt, ontvangen alle ambtenaren der posterij die op de Hessisch- wig'sche spoorweglijn dienst doen, van een ervaren geneesheer theoretisch onderwijs in het verzorgen van personen, die bij spoorwegongelukken gewond worden. Dit onderwijs heeft ten doel, deze beambten in staat te stellen om, zoo er een ongeluk gebeurt, de gekwetsten voorloopig te verbinden, voordat de geneesheeren op het terrein van het onheil aan- wezig zijn. Alle postwagens van de lijn zullen voortaan van het noodige verband, van instrumenten, medicijnen enz„ voorzien zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 2