Landbouwberichten. Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. sebippers, begaven zich uaar Meppel ter bijwoning van de begrafenis Niet minder dan 7 hunner werden daarop alhier door dezelfde ziekte aangetast. Reeds zijn er 2 van overleden. De 5 overigen werden Donderdag jl. in bet hulpziekenhuis (bestemd voor lijders aan besmettelijke ziekten) verpleegd. Een tot de laatsten behoorende vrouw is daar van een dood kind bevallen. Aan 26 in bet tucbthuis te Leeuwarden ge- detineerde veroordeelden is door Z. M. wegens goed gedrag enz., ontslag of afslag van straf ver- leeud, als aan 7 ontslag, 1 zes maanden afslag, 13 drie maanden afslag, 4 zes weken afslag en 1 een maand afslag. De uitslag van bet Yrijdag in de Tweede Kamer voortgezet debat over de wijziging der drankwet is geweest: 1°. dat met 49 tegen 19 stemmen is ver- worpeu het amendement Goekoop, om uit art 28 de woorden of gebruiker te doen vervallen; 2°. dat tevens met 36 tegen 20 stemmen is verworpen bet amendement Clercx, om op de gecombineerde nerin- gen eerst met Mei 1887 de nieuwe voorwaarden, bij art. 28 gesteld, toe te passen3°. dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, ter te gemoetkoming aan bet bezwaar van den heer Van der Kaay, no. 1 van de voorwaarden voor de gecombineerde bedrijven in dien zin heeft gewijzigd, dat bet nu zal luidendat de verkoop van sterken drank gesobiede in gesloten ilesscben, kannen of kruiken (met wegvalling aldus van ,/bij hoeveelheden van niet minder dan 3£ deciliter"); 4o. dat daarop de beer Van der Kaay zijn amendement beeft ingetrokken; 5°. dat een amendementVan Houten om na art. 28 een nieuw artikel in te voegen, strekkende om voor de toepassing van al. 2 van bet vorige artikel bet bedrijt van banketbakker of confiturier niet als eene andere winkelnering te bescbouwen, is ver worpen met 34 tegen 26 stemmen; 6°. dat ten slotte het gebeele wetsvoorstel is aangenomen met 56 tegen 4 stemmen, en de Kamer is gescbeiden tot 5 Mei. TER XEUZEX31 Maart 1885. De Koninklijke Nederlandsche Stoomboot-maat- schappij, overeengekomeu zijnde met de spoorweg- maatsehappijen Mecbelen- en Gent-Ter Neuzen, zal van af 4 April een geregelden dieust openen van deze baven op Londen. "VVekelijks zullen 2 stoombooten, de Mars, kaptein Visser, en de Odine, kaptein De Jonge, van bier op Londen varen. Zooals we reeds aan enkelen ouzer abonnes per bulletin konden melden, is tot kantoureehter te Zevenbergen benoemd Mr. E. A. E. van der Kemp, albier. Voor de betrekking van hoofd der openbare school no. 2 te Ouddorp, op Goedereede, staat no. 1 de heer L. Pb. Weisfelt, indertijd kweeke- ling aan de openbare school alhier, thans onderwijzer te Montfoort. Axel, 28 Maart. Heden morgen omstreeks 7 ure is door de marechaussee alhier voorloopig in verzekerde bewaring gebracbt een persoon S. ge- naamd wonende te Westdorpe. Hij wordt verdacbt van oplichterij. Deze week nl. kwam hij bij J. alhier een horloge koopenhij zeide dat bij onder wijzer was te Zuiddorpe en dat J. Vrijdag, dat was dus gisteren, om zijn geld (f 27) kon komen. Toen J. zicb echter naar Zuiddorpe begaf was de bedoelde onderwijzer daar niet bekend. Bij onder- zoek bleek ook, dat hij zelfs niet eens te Zuiddorpe woonde, maar te Westdorpe en dat hij in plaats van onderwijzer, arbeider was. Verder kwam nog aan 't liclit dat bij naar Moerbeke was gegaan om het horloge te gelde te maken en toen dit niet gelukte, bet beeft verruild tegen een nickel-horloge met ketting. Hij wilde tocb 't heertje zijn. Axel, 30 Maart. Aan het toelatings examen tot de Itijks-normaallesseu alhier, gehouden op 21 en 28 dezer, is door elf candidaten deelgenomen, waarvan negen zijn toegelaten, nl. 7 mannelijke en 2 vrouwelijke en daarvan 6 mannelijke en 2 vrouwelijke voor de le klasse en 1 mannelijke voor de 2e klasse. Toegelaten zijnStaal van Axel, Oostdam van Kauter, Geelhoedt van Hoek, Lippens van Overslag, Verheijke van Ter Neuzen, Voerman van Ter Neuzen, mej. Van der Linden van Ter Neuzen en mej. Van Pienbroek van Zaam- slag, alien in de le klasse. De candidaat, tot de 2e klasse toegelaten, is Wortman van Zaamslag. vrouwe De Presmes, die daarna pijlsnel wegijlde. Zij ging den tuin door, het huis weer binnen. Lupierre, de knecht van mijnheer De Presmes, had dezen aan tafel bediend. Aline bemerkte Lupierre. Zij riep hem en gaf den ring in haar zakdoek gewikkeld. ,/Houd vast," zeide zij. Gij zult Olivier aan de poort vinden. Geef hem dit van mijnentwege en zeg hem: ,/Hier zijn nu tien duizend pond 0, ik heb ze zoo fijntjes verdiend En zij sprong, terwijl zij Lupierre vrij verlegen liet staan, den tuin weer in, terwijl zij dolzinnig lachtte. Zij was ook vol van pret. Toen Lupierre zicb gereed maakte om Aline te gehoorzamen, voelde hij, dat men hem op den arm klopte. Het was mijnheer de president De Presmes, die alles had afgezien en die nu zijn bevelen ook kwam geven. Mijnheer De Bechameil triomfeerde. Voor zijn huwelijk bad hij vooral grilligen weerzin gevreesd van het meisje. Maar neen, tocb niet, in het geheel geen weerzin De scboone Aline bad integeudeel een geslepen robijn, die op zijn minst tien duizend pond waard Bicrvliet, 27 Maart. De beer K. Straatsma, predikant bij de Hervormde gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Schore en Vlake (Zuid- Beveland). Zuidzaiide, 27 Maart. Bij de Hervormde ge meente albier is tot predikant beroepen de beer C. M. van der Weijde, te Dreiscbor (Scbouwen) RECHTSZAKEN. Arroudissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in bare zittingen van 28 en 31 Maart de volgende vonnissen uitgesproken J. M., sluisknecht, J. A. D., werkman, beiden te Sas van Gent, zijn wegens misbandeling en rebellie veroordeeld de eerste tot 8 dagen celstraf, de tweede tot f 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf D. F. A. A. P. J., schoenmaker te Hulst, is wegens mishandeling en rebellie veroord. tot 15 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celstraf. R. P., te Philippine, is wegens boon veroord. tot f 8 boete of 8 dagen gevangenisstraf. F. N., arbeider te Koewacht, is wegens laster veroord. tot 15 dagen celstraf, f 25 boete of 3 dagen celstraf. J. d. V., arbeider te Koewacht, is wegens laster veroord. tot 15 dagen celstraf, f 25 boete of 3 dagen celstraf. Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt Ossen 73 centimen tot fr. 1; stieren, koeien en runderen 65 tot 86 centimen; alles berekend per kilo levend gewicbt. Kalveren onveranderd 85 centimen tot fr. 1,35 vette varkens fr. 0,83 tot fr. 0,93. Voor vlas werd per 3 kilo besteed: te Aalst fr. 4 tot fr. 5Mecbelen fr. 4,32Waregem fr. 2,85 tot fr. 4,65Thielt fr. 4,25Deinze fr. 3,96St. Nicolaas fr. 3,81 en te Brugge fr. 3,96. Ter Xenzen, 81 Maart. Men meldt ons van verscbillende plaatsen in dit district Omtrent de vooruitzichten van de te velde staaude vruchten, dat alles zeer goed staattarwe, gerst, rogge en koolzaad geven de beste verwach- ting van bet laatste treft men echter maar eukele stukken aan. Ook even als elders zal dit jaar de uitzaai van beetwortelen merkelijk minder wezen dan in vorige jaren, ja nauwelijks de helft bedra- gentot f 9 per 1000 K. zijn ook de contracten aangegaan. Daarentegen is van vlas, in vergelijk bij de laatst vorige jaren, ditmaal zeer veel gezaaid, ten gevolge der betere stemming daarin. Niette- genstaande de aardappelteelt in bet laatste jaar voor den landbouwer of handelaar daarin niet is meegevallen, overtrelfen de aanplantingen nu echter nog verre die van het vorige jaarde voorraad is nagenoeg opgeruimd, en die er nog beeft kan daarvoor van f 1,50 tot f 1,80 per H. L. bedingen. Vele landbouwers, gedwougen door de lage markt- prijzen der granen, gaan over tot het aanleggen van kunstweiden, zich toeleggende op den aankweek van rundvee en hetgeen daarmede in verbinding staat. In de koopprijzen en pachten der landerijen wordt ook daling waargenomen, doch te treuriger is het voorzeker, dat als gevolg daarvan, men bier en daar bet loon van den arbeider gaat verlagen. Z. M. de Keizer van Oostenrijk heeft Dr. Job. G. Mezger te Amsterdam benoemd tot groot-officier met de ster in de orde van Frans Joseph. De stationscbefs der stations Amsterdam en Zandvoort, de heeren Mooy en lleil, hebben van de Keizerin van Oostenrijk ieder eene prachtigen gouden ring met edelgesteenten als geschenk ontvangen. Voor de betrekking van gemeente-secretaris te Wisch hebben zich ruim 60 sollicitanten aange- meld. Uit bet Oosten van Groningen zijn een 80tal landverhuizers naar A merika vertrokken. Een ingezetene van Dronrijp is dezer dagen beimelijk met een dienstbode vertrokken, drie kindereu uit zijn eerste huwelijk en zijn tweeds was, dolgaarne aangenomen, wat een goed voor- teeken moclit heeten. Mijnheer De Bechameil kon dus stellig gelooven, dat die ring zijn trouwring zou wordeu. SoupebienEen mooi gevalletje Hij kwam handenwrijvend weer naar binnen, waar hij uiterst welbehagelijk een snuifje nam uit zijn gouden pasteitje. Maar zijn voetstoots behaalde overwinning be- vredigde hem niet. Hij wilde zijn spel nog verder drijven; hij zocht een nieuwen, grooteren triomf. Hij had op de overblijfselen van de schoone Arsena gezworen, dat hij recht zou laten wedervaren aan Janne's miskend kippenras. Misschien, neen, zeker had hij een bizonderen wrok tegen de kapoenen uit Mons. Hij verzamelde alle koffiedrinkers rond zich, dus mevrouw Do Chateautrubel ook, die juist aan haar tweede kopje was en hij zeide kortaf//Dusgelooft gij, dat de Monsenaren alles overtreffen vAls kapoenen, jaantwoordde Chateautrubel?" ,/Als k k k kapoenen. D d d wou ik ook ook ook zeggen," bevestigde Carmulhem. (Slot volgt. vrouw achterlatende. Zondagnamiddag is te Brouwershaven een zware brand ontstaan door het spelen van hinders met lucifers. Eene lange voile schuur, benevens drie groote hooiklampen zijn vernield. Groen is deze lente de modekleur te Parijs. De grootste verscheidenheid van nuances worden er in gevonden, als //zilver mosgroen," ysureaii," „smaragd" en ,/waterkers." Daarnaast is het meeste in trek een lichte koffiekleur, zooals z/beige," //rauwe linzen" en //gekookte linzen." Vrijdagmiddag had nabij de Kanselpoort te Gorinchem het volgende ongeluk plaats. Twee buitenlui zouden per tilbury de stad ver- iaten en moesten voor een aldaar staan den ezel mijden. Grauwtje, hierdoor verschrikt, begon te springen, met het gevolg dat hij onder het paard kwam, waardoor natuurlijk dit laatste mede onrustu werd en begon te steigeren, met den kop door een der groote ruiten der aldaar gebouwd wordeude heereuhuizen viel en de buitenman met zijue moeder uit de tilbury tuimelden. De reizigers kwamen er gelukkig met den schrik af, doch bij het paard waren stukjes glas in den kop gedrongen, welke er echter spoedig uitgehaald werden; de tilbury was zwaar beschadigd. Het weekblad De diamant declt mede, dat de onlangs in de Kaapsche mijnen gevonden groote diamant van 475 karaat, onder leiding en opzicht van den heer J. Metz, op zijne fabriek in de Rapenburgerstraat te Amsterdam zal geslepen wor den. Binneukort wordt daarmede aangevangen. Er wordt een speciaal atelier gemaakt, opdat de bewerking van dien buitengewonen steen in alle rust en veiligheid kuune geschiedeu. Deze diamant, die 475 karaat weegt, is, volgens de mededeelingen van dat vakblad, de grootste van dien aard in de gansche wereld, en overtreft in witheid van kleur al zijne voorgangers. De /,Groote Mogol" die zich in de Keizerlijke schat- kamer van Perzie bevindt, weegt geslepen, slechts 280 karaat. De ,/Orloll'," die de spits van den Keizerlijk Russischen schepter vormt, weegt 195 karaat. De //Kohinoor," het eigendom van de Koningin van Engeland, woog in zijn eersten vorm en Indisch slijpsel 116 karaat, en na in den 'orillantvorm overgeslepeu te zijn, weegt hij 102f karaat. De //Regent," een der Fransche krooudiamanten, weegt thans 136f karaat. Men was gedurende twee jaren bezig dezen steen te slijpen, en verbruikte baarbij voor 20,000 fr. aan diainantpoeder. De ^Ster van het Zuiden" werd ook te Amsterdam, op de fabriek van wijlen den heer M. Coster, als ovale brillant voortreffelijk geslepen, en weegt 1257/16 karaat. Daar de kunst der diamantbewerking tot een zeer hoogen trap vau volmaaktheid geklommen is, en veel van een goede leiding en ervaring afhangt, kan men aannemen, dat deze steen veel minder dan zijne groote voorgangers, aan ge- wicht zal verliezeu, dat zijne bewerking spoediger zal van de hand gaan, en er alle kans bestaat, dat hij de grootste geslepen diamant der wereld zal blijven. Naar aanleiding van het feit, dat Engelsche post—ambtenaren in de dienstlokalen en meermalen zelfs gedurende hunne dieusturen weddenschappen ter zake van wedrennen hebben aangegaan, waarbij ontzagwekkende inlagen betrokken waren, heeft de Postmaster-general" zich genoodzaakt gezien eenige hoofdambtenaren, die het spel oogluikend toelieten, te outslaan; terwijl tal van andere ambte naren met terugzetting in rang zijn gestraft. Tevens is eene oude beschikking, luidende//Ieder beambte die aan weddenschappen deelneemt, zal onverwijld uit den dienst worden verwijderd," nadrukkelijk opnieuw van kracht verklaard. Om een denkbeeld te geven van de sleepen die nu weer zullen worden gedragen, diene het bericht dat de court trains, de sleepen aan de tniletten van de dames die de Drawingroom bij- woonden, door Koningin Victoria den 12den Maart jl. gehouden, drie en een halve yard in de breedte en drie en eene halve yard in de lengte bedroegen. (Een yard is bijna 'anderhalf el Nederlandsch.) In plaats van de reusachtige bouquetten, die tot nu toe naar de Koninklijke receptie werden meegedragen, hadden nu bijna al de dames een .enkel takje levende bloemen in de hand of een paar losse bloemen van een soort, met kunstige onachtzaamheid saamgebouden. Ook op de japonnen en op de kapsels wonnen de levende bloemen het van de nagemaakte. Zooveel goud, verguld en klatergoud als men dit voorjaar op de hoeden zal dragen in den vorm vau ornamenten of geheel verguld stroo, zal men in lang niet gezien hebben. Het past dan ook zeer bij den tijdgeest, overal klagen over nood en schaarschte, maar overal dubbel klaar als het schitteren en drukte maken geldt. Nadat een Parijsch huurkoetsier zijn bruintje op stal gebracht had, wilde hij zijn rijtuig van binnen wat uitvegen, toen hij op een der kussens een pakket zag liggen met het opschrift//Aan hertog Van Leuchtenberg, 4, rue de Presbourg, Parijs, waarde 40,000 Mark." Bij onderzoek bleek het pakket een kam, een zoogenaamde peigne-diademe, te bevatten, die met diamanten en fijne paarlen versierd was. De koetsier kreeg een goede belooning. Een tweetal der te Batavia vertoevende Ita- liaansche orgeldraaiers hebben verzocht om, in plaats van hun //bewijs van toelating," dat, zooals men weet, slechts geldig is voor 6 maanden, een //bewijs van vestiging" tc mogeu erlangen. Het schijnt hun dus hier naar den vleesche te gaan, schrijft de Java Bode, maar of nu juist Indie het aungewezeu land is voor dergelijke emigranten, zijn wij zoo vrij te betwijfelen, tenzij men totaal gebroken heeft met het hersenschim prestige. z i; i: i i.i ii i i; Van 27 tot en met 30 Maart zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 27 Maart. Eng. stooinb.iKirkheaton, kap. Moore, van Londen met stukg. Eng. stoorab. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, van Goole met stukg. 28 Maart. Eng. bark Craigowl, kap. Geeke, van New-Orleans met katoen. .Russische bark Concordia, kap.Schlossman, .van Windau met hout. 29 Maart. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. 30 Maart. Rus sische bark Nirnrod, kap. Botter, van Windau met hout. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Re solute, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Electro, kap Marlyn, van Hull met stukg. Vau 27 tot en met 30 Maart zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 28 Maart. Eng. stoomb. Kirkheatou, kap. Moore, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, naar Goole met stukg. 29 Maart. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 29 Maart. Duitsche stoomb. Nordstern, kap. Buhle, van Goole met koleu. Eng. stoomb. Se nator, kap. Fieeming, van Middlesbro met ruw ijzer. 30 Maart. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Fisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Dimberline, van Goole met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 27 Maart. Duitsche stoomb. Svionia, kap. Giese, naar Stettin met straatsteen. 28 Maart. Eng. stoomb. Crathie, kap. Stephen, naar Liverpool met stukg. 29 Maart. Noordsche bark Queen, kap. Talleksen, naar Arendal met ballast. Eng. stoomb. Girdleness, kap. Bannerman, naar Louden met stukg. Van 27 tot en met 30 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 21 biuueuvaartuigen op en 27 afgeschut. 318de ST AATSLOTERIJ. le klasse. Trekking van 30 Maart. Prijzen van f 100 en daarboven. 20000 no. 12766. 5000 20981. 2000 5729. 1500 4575 18115. 1000 1747 2704 4430 10059 15426. 400 19424. 200 17644. 100 8045 8409 9048 9996 17355 19041. Rotterdam, 30 Maart. Gent. Londen, 30 Maart. K 0 II EC S VAX HET GEL I). Belgisch per 100 fr. /47,00 h47,45 Engelsch per u 12,05 12,08 27 Maart. 20 Maart. l( M t9 lisp De ondergeteekende metterwoon naar Gent vertrokken zijnde, maakt bij deze bekend, dat hij zijn practijk in Zeelaud blijft uitoefenen. Zij die zijn dienst verlangen, gelieven dit te doen weten bij T. Redel te Sas van Gent. F. A. STEIJAERT, Veearts te Gent, Belfort van 't kasteel no. 389. Bij ruimen aanvoer en goede kooplust kon voor Tarwe 20 cent meer bedongen worden. Puike Zeeuwache en Vlaamaehe Tarwe f 7 00 a f 7.50, mindere f 6,20 a f 6,90 Rogge f 6,00 a f 6,50 miudere 5 70 a 6,20. Gerat winter f 4,50 a f 5 50 mindere 4,50 a f 5,50 zomer dito f 4 40 a f 5,30 mindere J 4 40 a f 4,90. liaver korte f 3 90 a 4,6!) lange 2,80 a f 3,80. Paardeboonen 6,40 a f 6,60 miudere f 5,50 a 6,30. Duivenboouen f 6 50 a j 7,50. Brnineboonen 7,75 a 8,75 mindere 6,50 a 7 50 Witteboonen Walcherache f ll 50 a f 12,00. ZeenwBche 9 25 a f 11 25, mindere J 9,00 a 11,25. Erwten J 7,00 a f 8 00, mindere i 6 25 a J 6 90. Kanariezaad beste f 9,00 a 9 50, mindere 7,75 a 8,75. Kool/aad 9,00 a 9,50 Zaailijuzaad 11,50 a f 12 25. Eieren f 3,60 a 3 70 per 100 ataka, Aardappelei: Zeeuwache f 1,30 a f 1,40. Zeeuwache Ajnin 1,7U per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. keet. Duivenboonen Paardeuboonen RooUaad 100 k. Lijuzaad kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kerapzaadkoeken Eieren per 26 stuks Granen prijshoudend. Mais a til. fr. 19,50 a 20 00 fr. 19 50 a 20,00 19,50 ii 20 00 II 19 50 20,00 15,00 it 15 50 15,00 15 50 18 50 19,nO II 18,50 19 00 17.50 18,00 II 17 50 18,00 14,00 1 II 14 00 17.00 17 00 15 00 II 15 00 30 00 >1 30,00 27,00 30,00 II 27,00 30*00 24 00 25,00 II »l 24,00 25^00 1800 X 19,00 11 19,00 20,00 II 1 i.9o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 2