eenije ooie lemeontepeilem, Qpenbare Verkoopingen EENE D0ESTEDE, Buitenland. Advertentien. YERKOOPEN: O PEN BARE Vrij willige Verkooping Een folio Staten Nijhel met platen, WBSTHOKPK. BOUWLAND, Toen de bewustelooze was boven gebracbt, be- speurde men, dat zijn jas, dien hij altijd gesloten droeg, open was en er knoopen aan zijn vest ont- braken. Zijn portemonnaie, waarin ruim f 30 moest zijn geweest, was geheel ledig en zijn gouden horloge en ketting werden mede vermist. Hoe we hij nog leefde toen men hem boven had gebracht, gaf hij weldra, zonder tot bewustzijn terng te keeren, den geest. Bij de lijkschouwmg moet een sterk vermoedeu zijn gerezen, dat men den jongen man met een zwaar ijzereu voorwerp op het achterhoofc geslagen en, na hem hij de keel te hebben gegrepen op den grond geworpeu heeft, in welken toestand hij waarschijnlijk is blijven liggen. De verslagene was 's avonds tot 12 uren bij zijn verloofde geweest en van daar naar een koffiehuis op de Reguliersgracht gegaan, waar hij tot onge- veer 2 uren vertoefde en vervolgens in behoorlijken toestand onverzeld naar huis was gegaan. Uit Schonau wordt aan de N. R. Ct. ge- schreven, dat H. M. de Koningin aldaar verblijf zal houden op de villa Landhaus, die hiertoe thans is gehuurd tegen 29 Mei. Z. M. de Koning zal waarschijnlijk, nadekuur te Karlsbad, eenigen tijd voor de //nakuur" te Eichwald doorbrengen, een zeer lief gelegenplaatsje, op een uur afstands van Toplitz. Naar men verneemt, is graaf Van Limburg Stirum Jr., die door de recht'oank te's Gravenhage ter zake van moedwillige mishandeling van den redacteur van het weekblad De Argus tot 15 dagen celstraf werd veroordeeld, onder geleide van een rijksveldwachter naar Amsterdam overgebracht, om in de cellulaire gevangenis aldaar de hem opgelegde straf te ondergaan. Maandagavond omstreeks half acht ontsnapten twee verpleegden uit het gesticht Meerenberg en begaven zich naar de familie van een hunner, te Helder woonachtig, en wel langs het strand; na een voetreis van ongeveer 20 uren kwamen zij Dinsdagmiddag op huu bestemming aan. Aan de Weesinrichtingen te Neerbosch en Nijmegen zijn door wijlen vrouwe douair. W. H. Baron Collot d'Escury legaten besproken als volgt 2/is gedeelte van een kapitaal groot 10,000, onder vruch'gebruik, en 500 onder vrnchtgebruik, benevens 1000 in contanten. Voor het hof te Amsterdam werd gisteren de volgeude zaak behandeld. In den avond, tus- sclien 5 en 9 uur, vervoegden zich in den win- kel van Trijntje Boes, te Hoorn, een tweetal personen, nl. K. V. en A. H., beiden wonende te Hoorn. H. deed het woord: Wat kosten die banketletters?" dus luidde de vraag. Op de mede- deeling van de juffrouw, dat de prijs 7 stuivers was, zeide H.//Weeg er dan den. Aan dit verzoek werd voldaau, de letter in een zakje gedaan en dit door de julfrouw op de toonbank gelegd. V. stak alstoen zijn hand uit om het zakje op te nemen, waarop H. zeide: ,/leg hem op je borst en doe je jas goed toe, dat hij niet nat wordt." V. deed gelijk hem gezegd werd en ging met het zakje den winkel uit, maar H. bleef en zeide tot de julfrouw: #nu laat je hem er mee gaan en nu verdom ik om te betalen." Natuurlijk dat zij hiermede hare rekening niet kon makenII. moest betalen, meende zij, om- dat hij V. gelast had den letter te bergen en mede te nemen. In het geschil voegde zich thans de man der winkelierster en een oogenblik later kwam ook de agent van politie in burgerkleeding Zwier, die toevallig voorbijging, zich in de zaak mengen en H. aanmanen het gekochte te betalen. Gezamenlijk toog men nu naar de bakkerij, om daar de discussie voort te zetten, toen V. weder binnenkwam en den agent van politie bij de schouders pakte en hem hevig heeu en weer schudde. Deze laatste daad had eigenlijk met de zaak niets te maken, daar zij alleen het uitvloeisel was van een wrok, die V. tegen Zwier, welke hem eens bekeurd had, voedde. Het eind was, dat er niet betaald werd en dat H. en V. gisteren voordiende, hoewel het mirakels in de kookkunst waren, met verachting terug. Mevrouw De Chateautruchel, die haar ongemerkt gadesloeg, kon haar verontwaardiging haast niet bedwingen. Toen omstreeks drie uur de eerste spijzen weg- genomen zouden worden, ging de salondeur wa- genwijd open. Barnache verscheen in eigen persoon, terwijl hij met beide handen een gedreven zilveren schotel droeg op welke de schoone Arsena, juist van pas gekookt, in haar eigen sausje rustte. Geen overtollige sieraden, geen storende toe- voegsels. Bechameil had gewild, dat Arsena voorgediend zou worden, alleen getooid met haar jeugd en haar schoonheid. Toen men Arsena zag, mompelden alien blijde. Haar binnenkomst alleen was reeds een succes. Eveneens barsten in den schouwburg, zoodra een gunstelinge van het publiek haar voet maar op de planken zet, al luide toejuichingen los. Maar toen de voorsnijder de ledematen vol har- monie keurig had gescheiden, toen hij de twee en dertig duimen reepjes vleesch had afgesueden, welke de mode toenmaals eischte, heerschte er algemeene geestdrift. //Zij komt uit Mons!" riep men. vHa, drom- mels, dat kan men wel ruiken! Zij komt uit Mons I" Bechameil glimlachte bitter. Hij boog zich voorover naar Aline. op e bank der beschuldigden verschenen onder beschuldiging van d i e f s t a 1 bij nacht in een bewoond huis. Mr. Jolles, die het O. M. vertegenwoordigde, meende dat de banketletter aan V. was ter hand gesteld ter bezichtiging en dat dus hier aan diefstal moest gedacht worden. Tegen den lsten be schuldigde V. requireerde het O. M. 3 maanden eel, tegen den 2den beschuldigde 45 dagen. Wanneer men meenen mocht, dat in het geheele land de oude Belgische centen als wettig betaalmiddel worden geweerd, vergist men zich deerlijk. In Noord-Brabant en vooral aan de grensgemeenten komen zij nog herhaaldelijk voor, en hoewel nu en dan (thans weer op het gehucht Huogerheide) proces-verbaal wordt opgemaakt, zoo verhindert dit de uitgifte evenmin als de talrijke vonnissen van zoutfraude iets afdoen aan de smok- kelarij in dit artikel. Beide overtredingen hebben herhaaldelijk plaats en de bedrijvers worden zelfs hoe langer hoe brutaler, daar men tegen woordig op klaarlichten dag in de onmiddellijke nabijheid der ambtenaren zoutfraude kan constateeren. TER \T.UZE27 Jlitart 1885. Door eenige ingezetenen dezer gemeente worden pogingen aangewend tot het daarstellen van een gebouw geschikt tot societeit, tooneelvoorstellingen, muziek— en zanguitvoeringen, enz. De bestelling van brieven enz. in de polders Nieuwe Neuzen, Zevenaar en Sluis, voor zooverre zij tot de gemeente Ter Neuzen behooren, zal op een nader te bepalen tijdstip worden uitgevoerd door een daartoe te benoemen postbode. Met ingang van 29 Maart a. s. worden op Zon- en erkende Christelijke feestdagen (2e Paschen, Hemelvaartsdag, 2e Pinksteren en le en 2e Kerst- dag) de volgende beperkingen gebracht in den loop der posten binnen het arrondissement van het postkantoor Ter Neuzen. De postbode naar Hoek vertrekt te 10 ure 's morg. in plaats van 2 ure 's av. De postbode van Zoutespui komt te 9 ure's morg. aan en vertrekt te 9,25 u. weder derwaarts. Naar Sluiskil bestaat slechts eenmaal gelegenheid tot verzending, nl. per trein van 6 ure's morg. verzending van Sluiskil geschiedt per trein, die te 6,08 ure 's morg. naar Sas van Gent vertrekt; de verzending van 1,50 ure 's av. vervalt. Te Axel zal alleen worden besteld te 7 ure en 9,15 ure 's morg. en te Zaamslag na aankomst van den postbode die te 9,30 ure 's morg. uit Axel vertrekt. Verzending geschiedt: van Zaamslag eenmaal te 5,30 ure 's morg.van Axel, tweemaal, lo. per trein van 6,48 ure 's morg. naar Mechelen, 2o. per trein van 9,08 ure 's morg. naar Ter Neuzen. De postbode van Axel over Zuiddorpe naar Ovtrslag vertrekt van Axel onmiddellijk na aan komst van den eersten trein uit Mechelen. Ten overstaan van den notaris Mr. J. P. Dronkers, werd gisteren alhier door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, de publieke verpachting gehouden van 20 perceelen dijk en schorren en 3 perceelen jacht, gelegen in den Brakman, het Hellegat en de Wester-Schelde, en zulks voor 7 jaren. Te zamen genomen werd daar- voor f 708,80 per jaar gebodende vorige ver pachting bracht echter 1777,18 op. De volgorde der perceelen, namen der bieders, woonplaats en geboden som was als volgt 1. J. F. van Haelst, Philippine, f 185,2. Wed. B. J. Thomaes, Hoofdplaat, f 115,3. W. Dees, Ter Neuzen, 60,4. J. F. Goed- hals, idem, 60,—5. (Niet geboden). 6. J. C. de Jonge, Hoek, 0,60. 7. P Scheele, idem, f 0,50 8. Wed. C. de Jonge, idem, /0,10. 9. Idem, idem, /0,10. 10. P Plog, Bouchaute, 21,50 (jacht). 11. W. de Koeijer, Zaamslag, f 6,50. 12. P. Zegers, Boschkapelle, f 5,13. Idem, idem, 10,—14. Idem, idem, f 15,15. J. van Wesemael, Hengst- dijk, f 2,16. J. Geers, Ter Neuzen, f 5, //Mejuffrouw I" zeide hij met een treurigen zucht, ,/hoe naar is de menschheid toch z/Wat belieft u vroeg Aline. ,/Neem mij niet kwalijk. Ik wil u niet belee- digen. Ik zeg volstrekt niet, dat gij in de dwa- lingen van het algemeen deelt, maar helaas! hoe nietig en blind is de mensch in zijn ellendige vooroordeelen." Aline staarde hem verbaasd aan. //Ik zal de eer hebben u mijn wijze van zien nog in het bizonder te verklaren," zei Bechameil weer, terwijl hij haar een boutje toediende, wat mevrouw De Chateautruchel zeer speet. Ja, heeren, ja schoone dames!" riep de inten- dant met een krarapachtigen lach, ,/ha zeker!" z,Er is maar een Mons riep het koor van gasten. z/MonsMons herhaalde Bechameil tande- knarsend. z/Leve Mons I" Bechameil stopte een heel boutje van de arme Arsena in zijn mond, omdat hij zijn toorn anders niet meer kon bedwingen. Chateautruchel stelde de gezondheid voor van de Monsenaren. Cramulhem, Tregas, Kerevizio enz., zeiden ieder minstens een dwaasheid tot lof van dezelfde te hoog geroemde kapoenen. Bechameil stikte haast van woede. (Wordt vervolgd.) (jacht). 17. W. de Koeijer, Zaamslag, f 0,50. 18. E. E. Goossens, St. Nicolaas, 7,19. Idem, idem, 83,20. Idem, idem, f 67, 21. Idem, idem, f 49,22. J. C. van Haelst, Biervliet, f 4,23. E. E. Goossens, St. Nico laas, f 12,(jacht). Perceelen 1, 6, 7, 8 en 9 zijn gegund, doch van de overigen is de gunning voorbehouden. Met ingang van 1 April a. s. is tot tweeden postbode te Axel, belast met den dienst van het hulpkantoor naar het spoorwegstation en met de bestelling aldaar, benoemd G. J. Buter, vroeger te Zaamslag, thans te Groede. In ons vorig nummer namen wij een be- richt op omtrent een voorbehoedmiddel tegen het springen van larnpenglazen Een onzer abounds deelt ons mede, dat hij reeds lang een dergelijk maar veel eenvoudiger middel met succes bezigt. Hij liangt nl. boven in het glas eenvoudig een haarspeldhet springen van lampeglazen dat vroeger bij hem dikwijls plaats had, gebeurt thans zeiden of nooit meer. De proef is gemakkelijk te nemen en kost geen tien pfenninge, zooals het toestelletje van den Berlijnschen fabrikant. St op pel dijk. Woensdag was het voor onze gemeente en ook voor de gemeente Boschkapelle een feestdag. Ouze burgemeester, de heer K. baron Collot d'Escury, onlangs gehuwd, betrok zijne nieuwe woning, en vestigde zich dus in een zijner ge meenten. Reeds van des morgens wapperde van bijna alle huizen de driekleur en des namiddags bracht onze harmonie, waarvan ZHWG. voorzitter is, hem eene serenade. In gepaste woorden heette de onder-voorzitter der Harmonie, de hoer C. Vereecken, hem en zijne echtgenoote welkom in deze gemeente, hem felici- teerende met zijne benoeming tot voorzitter, en dank zeggende, omdat hij zich die benoeming had laten welgevallen. De heer burgemeester dankte den gemeentenaren voor de verrassende ontvangst, den heer Vereecken voor zijne wenschen enz., de verzekering gevende dat hij, zooveel in zijn ver- mogen is, zal meewerken tot den bloei der gemeen- ten en der Harmonie. Door een talrijke menigte werd deze serenade bijgewoond. Hoofdphiat. Gisteren is alhier feestelijk ge- opend het voltooide gebouw der directie met woning van den waterbouwkundigen ambtenaar van den calamiteusen Hoofdplaatpolder. In Augustus van dit jaar zal Belgie het vijf- tigjarig bestaan zijner spoorwegen vieren. Tot de nationale feesten zal daarom een historische optocht der middelen van vervoer behooren. Te Brussel zal gedurende acht dagen een congres worden ge houden ter overweging van verbeteringen, die in den aanleg en de exploitatie der spoorwegen kunnen worden aangebracht. Ter voorbereidiug en leiding van dit congres is door de regeering eene com- missie van 10 leden benoemd, waarvan de heer Fassiaux, secretaris—generaal van het ministerie van spoorwegen, posten en telegrafen, voorzitter is. Tal van spoorwegbesturen, en daaronder de Nederlandsche, zijn door de commissie uitgenoodigd tot dat congres mede te werken en er zich te doen vertegenwoordigen. Een door de commissie voorloopig ontworpen program ma der werkzaainheden van het congres, bevat onderscheidene punten, die voor het spoor- wegwezen van hoog belang zijn. De werkstaking der mijnwerkers in deBorinage kau als geeindigd worden beschouwd. Wel zijn er in de verschillende gemeenten enkelen, te zamen misschien een paar duizend man, die nog niet tot het werk teruggekeerd zijn, maar er isgeenemijn, of er wordt weder in gewerkt. De troepen zouden naar Bergen terugkeeren. Uit een der grootste wapenfabrieken te Luik zijn twee duizend geweren verdwenen. Onmiddellijk na deze ontdekking is een onderzoek ingesteld, maar het leverde geen enkel resultaat, want al de werklieden, die in de verschillende werkplaatsen arbeiden, bewaarden op alle gedaue vragen het stiizwijgen. Men weet volstrekt niet, wat met de geweren gebeurd is en de zaak heeft in den om- trek groote ontsteltenis te weeg gebracht. Men zal zich herinneren, dat in de maand Dec. 11. een groote kerkdiefstal te Bleijberg (Belgie) heeft plaats gehad, zonder dat men tot heden de gestolen voorwerpen heeft kunnen ontdekken. Dit is thans gelukt aan den ijverigen wachtmeester van de brigade marechaussee Engers, te Maastricht. Deze heeft zich Dinsdag naar Bleijberg begeven en aan de justitie van Verviers de plek aange- wezen, waar alle ontvreemde gouden en zilveren kerksieraden in den grond verborgen waren. De plek ligt ongeveer een half uur van Bleijberg Zooals dezer dagen is medegedeeld, bevindt zich een der vermoedelijke daders van den diefstal in hechtenis. Zijne verklaringen voor den rechter- commissaris aldaar afgelegd, zullen wel tot boven- gemelde ontdekking hebben geleid. Niet enkel in buitenlandsehe bladen, maar ook in hier te lande verschijnende couranten deed dezer dagen een afgrijselijk verhaal de ronde. Te Lodz (in Posen) was de geheele familie van een molenaar vermoordzelfs de ongelukkige dienst- boden waren als slachtoffers gevallen. Volgens een telegram der Pose.nsche Zeitung alijkt thans, dat de euveldaad slechts in de ver- hitte verbeelding van een nieuwtjes-jager heeft bestaan, die zich in het jaargetijde vergist heeft en den komkommertijd reeds aangebroken waande. Van het verschrikkelijk voorval is eenvoudig geen woord waar. Ondertr ouwd: JAN ABRAHAM VAN VESSEM PETRONELLA HENDRIKA MINJON. Axel, 25 Maart 1885. Getrouwd 26 Maart 1885 M. P. H. KROL van Capelle (N.-B.) W. C. DE GROOT van Tiel, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Heden iniddag werd ons ouderhart diep getroffen door het sterveu van ons veel geliefd oudste dochtertje, in den aanvalligen leeftijd van bijna 5 jaar. Ylissingen, 26 Maart 1885. D A. GILLISSEN. L. KOENE. Heden morgen overleed onverwachts ons geliefd jongste kindje ADRIAAN MARINUS, in den leeftijd van ruim zes maanden. C. P. GAST. C. GASTDe Visser. Axel, 27 Maart 1885. De Burgemeester van TER NEUZEN zal voor die gemeente op Woensdag, 1 April a. s., des namiddags ten 2 ure, op het marktplein aldaar, in het openbaar tegen kontante, betaling hoofdzakelijk bestaande uit partijen oud lood, gesmeed en gegoten ijzer en oud hout. T E_ HOE K, De Deurwaarder Iluiueiiiaii, te Ter Neuzen, zal namens zijn principaal, op Dinsditg 7 April 1885, des namiddags ten 1 uur precies, in het logement ,,'s Lands Wel- varen" te Hoek, bewoond door den heer P. Bareman, in het openbaar verkoopen (oningebonden), Boeken,Tafels,Stoelen,Spiegels, Schilderijen, Lampen, 1 Wekker, 1 eikenhouten Waschtafel, 1 Konijnenhok en 1 Duivenkooi, 2 Waschtobben, Kisten, 1 Kachel, 1 Thee- emmer en Emmers, Koolbakken, 1 Pelroleum- toestel, Rieken, Schoppen, Spaden, 1 Spekladder en eene groote partij Koper-, IJzer-, Blik-, Glas-, Geleierd— en Aardewerk en meer andere Goederen. Zindelijke en zuivere goederen kunnen ten ver- koop worden bijgebracht. Koopen tot en met f 3,kontant. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van bovengenoemden Deurwaarder. De Notarisson C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, P. Dreginans, te Axel, en E. Vermeersch, te Ertvelde, zullen ten verzoeke van P. VAN SELE en zijne huisvrouw SOPHIA ENGELS, eerder Weduwe Dominicus Vercruijssen, in het open baar verkoopen Eerste Koop. bestaande in WOONHUIS, SCHUUR en verdere GE- BOUWENalles in den Autrichenpoldergemeente Westdorpe, kadastraal sectie C, nummers 97, 1036, 995, 996 en 997, groot 9 hektaren 17 aren. Tweede Koop. Vs aandeel van en in een partij gelegen in den Autrichenpolder, gemeente West dorpe, kadastraal sectie C, nummers 102, 103, 998, 999 en 1000, samen 6 hektaren 21 aren 10 centiaren. Thans bewoond en in gebruik bij de verkoopers en te aauvaarden met 1 Mei 1885, met uitzonde- ring van de Bouwlanden, die eerst met het rooven teaawcravirwwmagr* - rwwrvc- •.msaeatrmmmm EN EN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 2