Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeenwsch-Vlaanderen. itEKE^MIAKING ongebouwde eigendommen. angeboawda eigendommen Herzisninff der telastliare oplrencst Herzienintt der belastbare ophrenpt ongobouwds sigsndommsn, ongebouwde eigendommen. HemiM fler belastbare opbraisi ongebouwde eigendommen. Hsnienini ier belastbare opbrenist ongebouwde eigendommen. Ml ongebouwde eigendommen. Herzieiiii der belastbare oplrenpt No. 2072. Woensdag 25 Maart 1885. 25e Jaargang. Binnenland. ABONHEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,32£. Men abonneert zicb bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven bushouders. Voor ADYEETENTIlN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elke regel meer /0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zicb abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaar, tot veel verminderden prijs. bind vernchijwt UiiiNdar- en Vrijii.-iffnvond bij den uilscvcr P. J. V A SI O E A SI E te Ter Neazcn. Itij deze courant behoort een bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AXEL, doen te weten, dat op liiiiiiidag den 30 Maart a. S.. des voormiddags 10 ure, ten raad- huize ZITTING zal worden gehouden tot het afgeven der bewijzen van toelating van kinderen boven de 6 tot beneden de 12 jaren tot het geuot van onderwijs aan de openbare lagere school. Axel, den 25 Maart 1885 Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. OOSTER. Be Secretaris, J. v D. SCHOONAKKER. Polder Catharina. De BURGEMEESTER van BOSCHKAPELLE, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelden polder wegens kosten van onder- houd der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Boschkapelle, den 23 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, K. J. A. G. COLLOT D'ESCURY. Polder Burg. De BURGEMEESTER van OSSENISSE, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelde polder wegens kosten van onder- houd der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Ossenisse, den 22 Maart 1885 De Bursremeester voornoemd, j: f. rosseel. Polders Absdale, Kiel- eu Wulfsdijk, Wilde- landen, Ferdinandus, St. Jan Steen. De BURGEMEESTER van St. JAN STEEN, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemeld waterschap wegens kosten van onderhoud der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te St. Jan Steen, den 25 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, A. IJSEBAERT. Polders Klein Cambron, llavik- en Hulster JVieuwlaiid. De BURGEMEESTER van STOPPELDIJK, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25stcn April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelde polders wegens kosten van onder houd der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Stoppeldijk, den 21 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, K. J. A. G. COLLOT d'ESCURY. Polders Ghellinck, Westdorpe of Nieuw Vogel- sclior, Oud Papeschor, CanisvUet, Autriclie, Eugenia, Stroodorpe. De BURGEMEESTER van WESTDORPE, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemeld waterschap wegens kosten van onderhoud der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Westdorpe, den 21 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, C. VAN WAES. Polders Aaii- en Geuderdijke en Willem III. De BURGEMEESTER van ZAAMSLAG, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25s'en April 1879, Staatsblad no. 89, Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelde polders wegens kosten van onder houd der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Zaamslag, den 24 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, L. AAN DIXHOORN. Polders Zuiddorpe IVoorddeel, Zuiddorpe Zuiddeel. De BURGEMEESTER van ZUIDDORPE, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25st(;n April 1879 (Staatsblad no. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belast bare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelde polders wegens kosten van onderhoud der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Zuiddorpe, den 20 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, A. VAN HAELST. E*olitieli Overzicht. De wolken, die zich aan den politieken horizon hadden samengepakt, worden langzamerhand minder dicht en laten hier en daar zelfs een enkelen zonne- straal door. De schikking tusschen de regeering van EDgeland en die van Rusland gemaakt is van voorloopigen aard. Zij bepaalt dat de Russen niet verder in zuidelijke, de Afghanen niet verder in noordelijke richtiug zullen doortrekken. Eene op- lossing zal evenwel nog gezocht moeten worden, daar de positien, thans door de partijen ingenomen, geen basis vormen voor eene behoorlijke grens- scheiding. Er bestaat echter alle grond om te vermoeden, dat Eugelschen en Russen het zwaard in de schede zullen laten. Nu, de eersten hebben in Afrika ook nog geen afgedaan werk. De ge- vangennemiug van Zebehr-Pacha geeft tot nieuwe moeilijkbeden aauleiding. Nubar-Pacha en de Khedive hebben zich ernstig verzet tegen dezen stap. Intusschen hebben de Italianen besloten om 12000 man klaar te maken, ten einde Kasala te ontzetteo. De sympathie in Italie voor de Roode- zee—expeditie is niet algemeen. Vooral de neder- zetting in het door aardbevingen half verzakte en verpeste Massowah is velen een gruwel. Massowah ligt op een eiland door twee smalle strooken aan het vaste laud verbonden, dat daar even verpestend is als het eiland zelf. In vorige jaren kwamen daar onder het Engelsche leger gemiddeld daags 30 gevallen van zonnesteek voor. En wat een opoft'ering in zoo'n land der woestijnenToeu de Eugelschen Goebat verlieten bijvoorbeeld, waren de kameelen uitgeput, zoodat men zooveel voedsel moest achterlaten, dat de Malidi zijne manschappen er eene week van kon voeden, nadat de Eugelschen 24 uren hadden doorgebracht met zooveel mogelijk voedsel, kruit, geneesmiddelen en wapenen in den Nijl te werpen of te verbranden. De Engelsche troepen zijn Haschin binnen gerukt. De vijand trok zich bij hunne nadering terug, nadat er ge durende drie uren schermutselingen hadden plaats gehad tusschen Arabische en Engelsche tirailleurs. De financieele kwestie in Egypte is opgelost, al de mogendlieden, met uitzondering van Turkije, welks volmacht onderweg is, hebben de overeen- komst onderteekend. llet cijfer der jaarlijksche uitgaven voor Egypte is vastgesteld op 5,237,000 pond sterling, waaronder 2 millioen pond begrepen is voor het bezettingsleger. De leening zal 9 millioen pond bedragen en gewaarborgd zijn door de mogendheden. Over de vrije vaart op het Suez-kanaal zullen gedelegeerden nader te Parijs spreken. De laatste berichten zeggen, dat het Engelsche legerkorps tegen Osman Digna, den man die de Engelsche troepen door zijn nachtelijk aanvallen zoo verontrust, is opgerukt. Ieder man was voor- zien van honderd patronen en van levensmiddelen voor denen dag. Elk oogenblik ziet men een tijding te gemoet, over den uitslag van een geleverden veldslag. Wat de Belgen te Wasmes met voorbedachten rade uitvoerden, geschiedde bij Saarbriicken in de Rijn-provincie toevallig. Daar had eene mijn-ont- ploffing plaats, die 217 arbeiders, geen petroleurs en dynamiet-mannen, het leven kostte. Voor't overige is het bij onze buren op dit oogenblik ta- melijk rustig, hoewel daar nog veel minder dan ten onzent eene goede verhouding bestaat tusschen kapitaal en arbeid. De noodlottige gevolgen van de door den Duitschen Rijkskanselier doorgedreven protectionistische staatkunde doen zich thans reeds gevoelen. De maatregelen waardoor de invoer in Duitschlaud op kunstmatige wijze wordt tegeu- gaan, in de hoop om daardoor de productie bin- nenslands te vermeerderen, worden door andere mogendheden gevolgd en dus met gelijke munt betaald. Reeds heeft Frankrijk de invoerrechten op vee en granen verhoogd en thans staat ook Oostenrijk op het punt om, voor de derde maal binnen weinige jaren, zijn toltarief te wijzigen. Dat smaakt noch Bismarck, noch Richter, noch Windhorst. En wat zal men in Nederland doen Reeds circuleert een adres in de provincie Groningen waarin wordt aangedrongen op recht van invoer op buitenlandsche granen. Och, dat men toch maar algemeen het vrijhandelstelsel ging toepassen. De jongste berichten doen ons kond dat het gevecht tegen Osman Digna 5 uren geduurd heeft en de vijand met zware verliezen uit al zijne stel- lingen verjaagd is. Generaal Graham seint den 20 dezer uit HaschinDe troepen, die heden ochtend ten 6 uur het kamp bij Suakin verlieten, bezetteu verscheidene heuvels, den vijand voor zich terug- dringende. Daarop beval Graham een afzonderlijk gelegen hoogeren heuvel, die door den vijand bezet was, schoon te vegen, hetwelk met doortastendheid volbracht werd. De vijand, welks aantal op 4000 geschat werd, trok naar Jaman terug, maar werd op zijn terugtocht door de lanciers gechargeerd. Ook nog enkele andere schermutselingen hadden plaats, terwijl intusschen een zareba door de troe pen opgericht en versterkt werd. Een bataljon met 6 stukken geschut zijn daar achtergebleven. De overige troepen, te Haschin teruggekeerd, zul len naar Suakin teruggaan. De verliezen der Engelschen bedragen 9 dooden en 38 gewonden. Het verlies van den vijand is niet bekend, maar zeer belangrijk. De Amst. Ct. verhaalt, dat de werkstaking aan het hulpbureau van politie aan de Halvemaan- steeg te Amsterdam is op til geweest, maar de zygrevisten" hebben nog tijdig eieren voor hun geld gekozenTien agenten toch, uitmakende ongeveer van het personeel hadden, in gezamenlijk overleg, afgesproken de hun aangewezen posten niet te bezetten. Er kwam echter verdeeldheid in T kamp men werd T onderling oneens, en daardoor viel de voorgenomen werkstaking in duigen. De hoofdeommissaris, de heer Steenkamp, wien de zaak ter oore kwam, heeft de agenten, die het op dienstweigering hadden toegelegd, gestraft met inhouding van traktement gedurende eenige dagen en overplaatsing naar een andere sectie. Voor de rechtbank te Breda is, blijkens de N. R. Ct., eene vervolging wegens hoon behandeld, ingesteld tegen de echtgenoote van den thans in Frankrijk vertoevenden Louis Charles de Bourbon zich noemende kleinzoon van Lodewijk XVI. Mevrouw de B. had namelijk de gezelschapsjuffrouw harer schoonmoeder op straat verweten, dat zij in ongeoorloofde betrekking zou staan met den heer de B. en een zijner vrienden. De uitslag was dat mevr. de B. schuldig werd verklaard aan hoon, en veroordeeld tot eene boete van f 20, en dat op vordering der beleedigde partij het vonnis op kosten van de beklaagde zal worden aangeplakt. Men leest in de Haarl. Ct. „In de vergadering van 17 Maart 11. van de afdeeling Haarlem en omstreken der ,/Ned. Maat- schappij tot bevordering der geneeskunst," werd door eenige leden mededeeling gedaan van verschei- den gevallen van vergiftiging, waarvan twee met doodelijken afloop, die in den laatsten tijd voor- gekomen waren door het gebruik van Haarlemmer- olie. De afdeeling rekent het zich tot plicht, dit in ruimeren kring bekend te maken en eraan te herinneren, dat Haarlemmer-oliebestanddeelen bevat, die bij gebruik gevaarlijke ziekten, ja, den dood kunnen veroorzaken. Zij meent derhalve, een ieder het gebruik van Haarlemmer-olie ten sterkste te moeten ontraden. In de vorige week zijn te Meppel des nachts twee brutale diefstallen gepleegd, hoogst waarschijnlijk door drie uit Hoorn ontslagen gevangenen, die den vorigen dag een Meppeler kennis met een bezoek hadden vereerd. Door het inslaan van een glasruit, nadat het luik was ver- wijderd, werd uit een winkelkast een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen ontvreemd, waarvaij TER SEIIZENSCHE COURAHIT. K»it VAN DE VAN DE VAN DE VAN DE VAN Dlf VAN DE VAN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 1