Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Henltiiii iter Mastbara opta£st ongsbouwds sigGndommsn. ongebouwde eigendommen. josmouw DE PRESMES. Herzieiii Jer belastbare oplrenist ongebouwde eigendommen. Henieiini ler belastbare onbrenpt engubsuwds eigendommen. No. 2071. Zaterdag 21 Maart 1885. 25e Jaargarig. Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Eranco per postYoor Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika f 1,32£. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- busbouders. ADVERTENTlEN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Men kan zicb abonneeren tot het plaatsen van 500 regels en meer per jaar, tot veel verminderden prijs. Bit blad verschljut Dinsdas- en Vrijdagavond hij den uitgcver P. Jl. V A Si DE A SI I) E te Ter Neuzen. Bij deze courant behoort eeu bijvoegsel. Polders SluisSeijdlitzLouisaZuid-Cats- St. Anna en Sparks, Oud-Vogelschor, Van Remoortere, Visart, Ser Lippens, Piers- sens, Lievens, Kleine Zevenaar, Oude Zevenaar, Zeven Trini- teit, ft'oord bij Neuzen. Be BURGEMEESTER van TER NEUZEN, Gelet op bet laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den <j5sten April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van bet totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemeld waterscbap wegens kosten van onderhoud der waterkeerende en waterlozende werken beboort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Ter Neuzen, den 21 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOVEN. Polilers Kouden, Kleine Sfelle, Nieuw Wes- tenrijk, Oud Westenrijk, de Looze, Goessehen. De BURGEMEESTER van HOEK, Gelet op het lastste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879, (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belast bare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemeld waterscbap wegens kosten van onder houd der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Hoek, den 21 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOVEN. 8) FEUILLETON. Aline wilde hem een zoen geven, maar hij trok zijn hoofd terug, terwijl hij haar van zijn knieen deed schuiven. Nu veranderde Aline onmiddellijk van toon. ,/Heb ik u misschien beleedigd, vader ,/Neen, toch niet, kindlief, maar" ,/Vergeef het mij, als het u belieft. Als ge mij zoo blijt't aankijken, zal ik den geheelen dag nog ongelukkig wezen." Bijna had de president zijn streng masker laten vallen, omdat Alice's stem inderdaad verdrietig klonk. Maar hij bedwong zich. ,/Doch," ging hij voort, „dat, wat er van daag voorvalt, bevestigt mij in mijn idee, dat gij maar moet trouwen, kindlief!" Aline gaf geen antwoord. ,/Duizend pistolen in minder dan zes maanden ging mijnheer De Presmes voort. Aline, ik wil u inderdaad niets verwijten. Gij moogt op een zeer rijke partij rekenen en zucht naar weelde is geenszins misplaatst bij een rijk meisje." ,/0, mijnheer!" riep Aline, //ik geef om geen weelde #Als gij u maar niets behoeft te weigeren, kind lief. Ik begrijp u uitmuntend. Welnu, mijnheer Polders Bntb, Nieuw Koegors, Koegors c. a., Sin ids Koegors, Beoosten Blij benoorden, Oud Eglantier, JYooril Beoosten en bewesten Blij, Vissckers, Kapelle. DE BURGEMEESTER VAN AXEL. Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 259ten April 1879 (Staatsblad n°. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag, waarmede de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen in bovengemelde polders wegens kosten van onder houd der waterkeerende en waterlozende werken behoort te worden verminderd, op de secretarie der gemeente gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Te Axel, den 20 Maart 1885. De Burgemeester voornoemd, F. OOSTER. Waterscbap voor de uitwatering Stoppeldijk c. a. De fungi BURGEMEESTER van STOPPELDIJK, Gelet op het laatste lid van art. 33 en op de tweede zinsnede van art. 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad no. 89); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat eene opgaaf van het totaal bedrag der kosten van on derhoud van de waterkeerende en waterlozende werken in bovengemeld waterschap, op de secretarie der gemeente, gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Stoppeldijk, den 19 Maart 1885. De fungi Burgemeester voornoemd, P. C. SERRARENS. l^olitielt Ovei"ziclit. Het Fransche Ministerie ligt als een buffer" tusschen Senaat en Kamer om den schok te ver- zachten, zoodat het niemand tevreden stelt. De Senaat is voor de kredieten, de Kamer er tegen. Met slechts vijf stemmen meerderheid werd het traktement der kanunniken aangenomen met veertig stemmen meerderheid werden de beurzen De Bechameil heeft tweemaal honderd duizend livres inkomeu. Van dat inkomen kunt gij per jaar zeker wel twee duizend, neen, misschien wel vier duizend pistolen voor uw toilet nemen." //O, mijnheer, mijnheer!" riep Aline snikkend. //Mijnheer De Bechameil is nog jong, een mooie man, een getrouwe ouderdaan des konings" Aline richtte zich fier op en staarde heur vader aan. z/Spreekt gij ernstig, mijnheer?" z/Zeer ernstig." Aline zocht een oogenblik op het gelaat van den president naar een teeken, dat haar eenigen twijfel zou kunnen verschatfen. Zij vond echter niets. Zij was nog maar zestien jaar. Maar zij bezat een dapper Bretagneezer hart, dat onder een tenger, maar bevallig omhulsel klopte. Zij nam haar vaders hand, op welke zij een zoen drukte. //Mijnheer," sprak zij zacht maar ferm,//gij weet wel, dat ik, al moest ik er aan ook sterven, gehoor- zamen zal, zoodra gij maar begint te bevelen." Zij ging met langzame sehreden been. Er lag een traan van haar op de hand van den president. Deze bleef zitten peinzen. Presidenten peinzen nooit lang. Na drie miuuten riep mijnheer de president zijn kuecht Lupierre, in wieu hij veel vertrouwen stelde. z/Dezen avond," zei de president, //moet gij op der semenaria verworpen, ondanks de moeite die de Minister van Justitie zich gaf. De begrooting van 1885 is nu weder in handen van den Senaat, die ze wel zal aannemen. Nog dient vermeld, dat het voorstel der Regeering om 25 francs per stuk vreemd rundvee als invoerrecht te hefFen, is aangenomen, echter niet zonder ernstige bestrijding. De Ieren zijn voorloopig rustig en wachten op het bezoek des Prinsen, die echter eerst den ouden Wilhelm te Berlijn zal ontmoeten en zeker ook den Kanselier tegen het lijf zal loopen, wijl deze zijn patroon niet zelden bezoekt. Het heet een beleefdheidsbezoek, maar ieder denkt: //daar steekt wat inDe ijzeren man heeft het in den Rijksdag zwaar te verantwoordeu met de stoom- vaartlijn-kwestie. Richter, Windhorst en Rinteler zitten hem in het vaarwater. Maar men kent hem, als een andere Heemskerk geeft hij op elke z/aai" een //veeg." Hij betreurde het, dat in den Rijksdag niet die eenheid was te vinden, die hij er wenschte, maar de geest der partijschap, die geest, welke aanzet om het vaderland neer te drukken. //Ik klaag hen aan voor God en de geschiedenis," zeide de Premier, ,/Wanneer een- maal het gansche heerlijke werk der Duitsche natie van 1866 en 1870, door het zwaard ge- wrocht door de pen vernietigd wordt," en er volgde een langdurig applaus in het gansche Huis. Toch werd na eene beraadslaging van acht uren over de subsidieering der stoomvaartlijnen wel de Australische aangenomen met 170 tegen 159 stemmen, doch de Afrikaansche met 166 tegen 157 verworpen. Voor de Australische en Oost- Aziatische lijnen werd eene som van vier millioen toegestaan. Ook is de zijlijn TriestBrindisi Alexandria goedgekeurd. In het hart van Azie spookt het nog steeds. De Luipaard en de Beer loeren beide op zekere prooi. Hoewel de Afghanen door de Engelschen worden ondersteund, meenen de Russen, dat ze bij een eventueele uitbarsting de wapenen tegen den Brit zullen keeren. Rusland speelt hier dezelfde taktiek als in 1870 en '71, tijdens den Fransch— Duitschen oorlog, toen het zich onttrok aan de laatste vernederende bepaling, met welke het na den Krimoorlog genoegen had moeten nemen. Toen het evenwel in den laatsten oorlog met de Turken dezen den voet op den nek had gezet, werd het door het congres van Berlijn verhinderd om de vruchten te plukken van al de inspauning. z/Daar zijn nog rechters in Berlijn!" Niet dat daar altijd recht gesproken wordt, dat juist niet, maar wel houdt men daar de balans van het Europeesch evenwicht in 't oog. Intusschen is een naderend bericht van uitbarsting der vijande- lijkheden tusschen voorposten vrij waarschijnlijk. Engelsche officieren van de garnizoeuen te Cairo en Soeakin hebben bevel ontvangen om zich gereed a— het diner van mijuheer De Bechameil acliter mijn stoel blijven." Daarna zette hij zijn bril weer op onder de groene klep van zijn mutsje en hij begon weer in zijn monsterachtigen foliant te lezen, terwijl hij mom- pelde//Gij zult zien, dat ik dien schelm van een Olivier nog vergiffenis zal moeten schenken De coteletten van het ontbijt waren nog eetbaar geweest, dank zij het onvergelijkelijk talent van Salomon Badot. Mijuheer De Bechameil had met aandacht gegeten, zooals ieder mensch moet doen, die van de waar- digheid van zijn maag een rechtvaardig en gepast denkbeeld bezit. Daarna begon hij over zijn middagmaal te denken. Dat was een zeer gewichtige zaak, omdat mijnheer de president De Presmes dien avond zou komen met diens dochtermet de bekoorlijke Aline. Bechameil koesterde een zeer grootsch plan. Hij wilde aan de schoone Aline bewijzen, dat de gemeste hoenders van Janne geen zier minder waard waren dan de kapoenen uit Mars. Terwijl hij aan mejuffrouw De Presmes wilde bewijzen, dat de hoenders van Janne uitgelezen dieren waren, rekende hij ook, dat hij tevens zijn klein trouwpartijtje zou bevorderen. Iedereen verblindt de vrouweu op zijn manier. Bij Sernele zou die intendant van de belastingen den gouden regen vervangen hebben door een stortvloed van truffels. En misschien zou Semele te houden tot een mogelijk vertrek naar Indie, terwijl men uit Weenen schrijft, dat de Russen in de provincie Bokhara zooveel kameelen opkoopen, als zij krijgen kunnen. De Afghanen versterken Herat in 't gezicht van Russische troepen, terwijl 8000 man nieuwe troepen uit Rusland in aan- tocht zijn. Ook in Turkije heerscht nog onrust, daar de Albaneezen in opstand zijn tegen de Turksche troepen, waarom de Turksche regeering aan Oosten- rijk heeft verzocht den uitvoer van wapenen naar Oud-Servie te beletten, en ginds in't verre westen, waar de beide groote Amerikaansche continenten verbonden zijn, brandt evenzeer het vuur van den opstand, waarmede Mexico zich gaat bemoeien om te blusschen. Wij zonden haast vergeten hebben te vermelden, dat de ex—secretaris der Perzische legatie te Weenen, Mirza Hassan, in hechtenis is genomen. Sinjeur maakte op eigen houtje Perzische diploma's, aan- stellingen en ridderorden en dreef er handel in. Een Oostenrijksch baron, door hem tot Perzisch consul benoemd, maakte bij den Perzischen gezant zijue opwachting. Deze kende hem niet en zoo kwam de handel uit. De lweede Kamer heeft de marine—begrooting met 47 tegen 25 stemmen aangenomen. Het voorstel, om de rapporten van den Engelschen ingenieur Reed, betreffende de Nautilus en de Sommelsdijk, te doen drukken zonder de bijbe- hoorende teekeningen, werd verworpen. Ook de begrooting van finaucien is aangenomen. Alleen de heer Rutgers van Rozenburg stemde tegen. De Minister deelde in den loop der discussien mede, dat het model voor de nieuwe muntbiljetten is gearresteerd en de biljetten weldra geleidelijk in omloop zullen worden gebracht. Zij zullen kleiner zijn dan de bestaande. De interpellate van den heer Reekers in zake de wet op de zeevisscherijen, komt voor de be grooting van waterstaat in behandeiing. De arrondissements-rechtbank te 's Hage heeft graaf Van Limburg Stirum Jr., met vrijspraak van het toebrengen van vuistslagen, ter zake van de op den persoon van M. d. H., gepleegde moed- willige verwonding, met aanneming van verzachtende omstandigheden, gelegen in beleedigende artikelen tegen beklaagdes vader in het blad Argus, ver- oordeeld tot eene cellulaire gevangenisstraf van 15 dagen en f 50 boete. Gisterenmorgen te kwart voor zessen brak een felle brand uit in de Rapenburgerstraat te Amsterdam. De vlammen werden echter spoedig door de brandweer bedwongen, met een brandkraan, voor dit nieuw soort van betoovering geen afkeer. gevoeld hebben. De oude president De Presmes was schatrijk en Bechameil had voor de bevestiging van zijn positie juist een verbintenis noodig met een familie van ouden stamme. Hij meende, dat hij nu goed op weg was. De president had zijn beleefdheden goed beantwoord. En Aline had hem verleden zomer op een galadag zelfs tweemaal over gevraagd van zekeren knapkoek met room, tot welks samenstelling hij eigenhandig had medegewerkt. Dat was stellig een stap vooruit. Mijnheer de intendant was nu wel geen fat, maar hij hoopte toch, dat zijn victorie, welke met behulp van eeu knapkoek was begonnen, door het gemeste hoen voltooid zou worden. Cupido is irnmers op alle mythologische schilderijen een dodderig, welgemest goodje. Een vogel zonder fout is veel meer waard dan een lang dichtstuk. Vooruit dus 1 Er was kans Op het uur, dat gewoonlijk zijn finantiebureau open ging, verliet mijnheer De Bechameil zijn canape, op welke hij siesta had gehouden en hij beval dat zijn deur stipt gesloten moest blijven. Barnache had op dit oogenblik gewacht, en bracht nu meester Salomon Badot binnen, die eeu mand droeg, welke vier hoenders bevatte, die een ge- welddadigen dood gestorven waren. De kleine Tauchette had groot gelijk toen zij zeide, TEH NSCH (01 RUT VAN DE VAN DE VAN DE VAN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 1