Buitenland. tiemenojde berichten. Handelsberichten. Telegrafische berichten. Onder de gunstigste omstandigheden is der- lialve het in orde brengen van Queenboro dit jaar zoo goed als onmogelijk, terwijl het waarschijnlijk is, dat Utrecht en Ylissingen nog lang op de uit- voering der noodzakelijk gebleken verbeteringen aldaar door de Ckatam-maatschappij zullen moeten wachten, willen zij op den bestaanden voet met baar blijven voortsukkelen. Door de recbtbank te Ostende zijn een aantal visschers van Scheveningen gedagvaard om als ge- tuigen op te treden in de verschillende processen daar aanhangig, ter zake van bet willekeurig ver- nielen van vischtuigder Scheveningschebomschuiten. Belgie scbijnt dergelijke overtredingen ernstig tegen te willen gaan. Een boer, die zijn varken langs den weg onder 's Heer Arendskerke geleidde, kreeg 't te kwaad met zijn metgezelbet dier viel bem nl. op een gegeven oogenblik eensklaps aan, wierp den man een paar malen op den grond en takelde bem deerlijk toe. Niet minder dan zeven wonden bracbt bet woedende dier hem met de slagtanden in het been toe, zoodat de boer zich eindelijk genoodzaakt zag te vluchten. Een even aanzienlijk als talrijk publiek was tegenwoordig bij de laatste soiree, door den ,/gedach- tenlezer" Cumberland jl. Zaterdagavond te's Hage gegeven. A1 de proeven, waaronder zeer interes- sante, gelukten uitermate, en boewel men een verklaring van de //wonderen" meende te kunnen vinden, was men tocb in verbazing over al betgeen de beer Cumberland te zien en nog meer over betgeen bij te denken gaf. Ten slotte gaf de heer Cumberland een zeer amusante proef van de wijze, waarop de wklopgees- ten" het publiek beet nemen. Met bet meeste gemak kroop de heer C. uit een behoorlijk toe- geknoopten en verzegelden zak. Toen men de uitlegging hoorde, dacht zeker ieder als men bet weet, is het nietsmaar het is juist dat niet weten, dat de zaak zoo interessant maakt. Ten voile voldaau verliet men de zaal, waar een veldslag en een moord zonder eenige bloedige ge- volgen werden geleverd en gepleegd. De heer Cumberland bracht het publiek zijn dank voor de outvangst, welke bem hier te beurt was gevallen, gaf de verzekering, dat hij de aan- genaamste herinneringen aan 's Gravenhage mede nam, terwijl hij tevens verklaarde, op zijn reizen door Europa geen stad te hebben bezocbt waar zooveel personen de Engelscbe taal machtig waren als bier. TER \FJ ZEX24 Februari 1885. Gisterenraorgeu is op de plaat de Springer, bij den Nieuwe Neuzenpolder aan den grond gestoomd de Eransche stoomboot Cypriano, kapt. Carre, komende van Havre en bestemd naar Ant- werpen, zijnde ledig, om aldaar lading in te nemen voor Panama. Tot beden namiddag is het nog niet gelukt het schip af te brengen, hoewel daartoe pogingen door sleepbooten worden aangewend. Hoog op de plaat geloopen en bij de lage tijen alsnu, zouden er wel eenige dagen kunnen ver- loopen vooraleer het schip weder te water kwarn. Heeft de dichteres, Yrouwe Mathilda van Peene, weduwe David, te Aeltre, zich in Belgie reeds voor- lang eenen gevestigden naam verworven door hare poetische peunevruchten, ook in Nederland niet onbekend gebleven, zoo zal, naar wij vernemen, eerlang een nieuwe dichtbundel van baar verscbijneu, welke in haar vaderland, als den 16 Januari 1829 te Koewacht geboren en te Zaamslag opgevoed, mede een goeaen aftrek moge vinden. Axel, 21 Eebruari. In deze gemeente zijn 83 kinderen boven de 6 en beneden de 12 jaar, die niet scboolgaan. Zaamslag, 23 Eebruari. Het aantal kinderen van 6 tot 12 jaren, in deze gemeente aanwezig, bedraagt thans 406. Blijkens de alhier ter visi liggende lijst werden er op den 1 Januari 11. 42 kinderen van genoemden leeftijd gevonden, die niet ter school gaan. Dit getal bedraagt 10 meer dan het vorige jaar, in weerwil dat de gelegenlieid tot het ontvangen van goed onderwijs dezelfde gebleven is. Onder die 42 absenten zijn er enkelen, die de school niet bezoeken uithoofde van gemoedsbe- zwaren der ouders tegen de vaccine, maar die tocb geregeld privaat onderwijs ontvangen. Die bagatelle bestond uit een gesmeerd broodje, een kippenboutje en een glas madera. Bechameil betastte het broodje, berook het boutje en bij hield het glas met wijn tusschen den dag en zijn kennersoog. ,/Zeer goed," zeide hij. //Mijn ontbijt moet over een uur gereed zijn." Barnache maakte weer een buiging en ging toen naar de kleedkamer, waar hij alles voor bet toilet van zijn meester gereed maakte. Deze at zijn boutjen als een kenner, terwijl hij zijn madera met kleine teugjes dronk. z/De menschen zijn onrechtvaardig mompelde bij met een vollen moud. Verscheiden wijsgceren hebben het gezegd, en ik geef ze gelijk. Hier is nu een kippetje zonder gebreken, malsch en toch vast, met kort en blank vleesch, keurig van smaak, dus in alle deelen volmaakt. Welnu, dat kippetje verdiende eeubeterlot. Nu wordt het met gesloten deuren, verholen en roernloos opgegeten. Waarom? Omdat het niet geboren is in een kippenloop te Mans. Inderdaad, een dom vooroordeel (Wordt vervolgd.) De meesten hunner evenwel verzuimen van bet onderwijs gebruik te maken, enkel en alleen uit onverschilligheid. Velen daaronder hebben er in T geheel niet of slechts ten deele van geprofiteerd en dommelen of in bunne volslagen onkunde voort, ol meonen genoeg te weten, om zich zelven in de wereld te redden. Yan deze laatsten boort men wel eens niet onaardig zeggen, dat zij volleerd zijn. St. Kill is. Bij de Hervormde gemeente alhier is tot predikant beroepen de heer W. van der Beke Callenfels, candidaat bij het provinciaal kerk- bestuur van Zuid-Holland. 's Gravenhage, 24 Eebruari. Tweede Kamer. Na een zeer uitvoerig debat, waarin Borgesius, Cremer, an der Kaay, Rooseboom en Rutgers de motie-Borgesius verdedigden, terwijl Hafmans, Seret en Beelaarts haar bestreden, waarbij eerstge- noemden de rechterzijde gemis aan actie verweten en omgekeerd de rechterzijde de liberalen beschul- digde den baas te willen spelen ofschoon zij in de minderheid zijn, is de motie, om voor grond- wetsherziening nocb kiestabel nocb kiesrecbt te behandelen, met 43 tegen 39 stemmen verworpen. Het algemeen financieel debat wordt daarna nog voortgezet. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Midilelburg. De recbtbank heeft in bare zitting van 21 Fe bruari de volgende vonnissen uitgesproken J. d. K., schipper te Clinge, is wegens belee- diging van een bedienend beambte veroordeeld tot f 16 boete of 7 dagen gevangenisstraf. J. K., polderwerker geboren en wonende te Hoek, is wegens beleediging van een bevelhebber en agent der gewapende macht veroord. tot 3 dagen celstraf. II. D., polderwerker te Clinge, is wegens rebeilie veroord. tot 3 dagen celstraf. D. W. d. J., werkman te Ter Neuzen, is wegens moedwillige mishandeling veroord. tot 15 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celstraf. J. S., werkman te Hontenisse, is wegens laster veroord. tot f 12 boete of 7 dagen gevang. lo. P. N., polderwerker te Stoppeldijk, 2o. J. F. J., klompen maker te Stoppeldijk, 3o. J. d. R., pontenier te Dordrecht, 4o. J. R., klompenmaker te Stoppeldijk, 5o. F. D., leurder te Stoppeldijk, 6o. E. d. P., polderwerker te Stoppeldijk, zijn wegens moedwillige mishandeling veroord. de eerste tot 21 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celstraf, de tweede tot 1 maand celstraf, 3 maal f 8 boete of 3 maal 1 dag celstraf, de derde tot 21 dagen celstraf, 2 maal f 8 boete of 2 maal 1 dag cel straf, de vierde tot 15 dagen celstraf, 8 boete of 1 dag celstraf, de vijfde tot 21 dagen celstraf, 2 maal f 8 boete of 2 maal 1 dag celstraf, de zesde tot 15 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celstraf. In de Auguststrasze te Berlijn woont de boekbouder F. met zijne vrouw en een 28jarige docbter uit het eerste huwelijk. Deze huwde eerst een neef, die een groote zaak in Brunswijk bezit. Daar leerde de jonge vrouw echter een technicus kennen en lief hebben; en spoedig was het plan voor een reisje naar Engeland gemaakt en uitgevoerd. Natuurlijk volgde daarop eene echtscheiding, en al heel spoedig daarna het huwelijk met den tweeden gemaal. Deze no. 2, kreeg echter een plaats als machinist-ingenieur op een boot naar Brazilie, en was dus genoodzaakt voor langen tijd van zijne vrouw afscbeid te nemen. Hoewel hij geregeld geld zond en daarenboven recht hartelijke brieven gewisseld werden, behaagde het eenzame leven in Engeland aan de jonge vrouw niet lang, zoodat zij besloot naar hare ouders to BerJiju terug te keeren. De echtgenoot in den vreemde vond dit goed, en zond zijne brieven voortaan naar Berlijn. Hier maakte de onbestorven weduwe kennis met een vroolijken postbeambte, met wien zij intiem omging, en juist begon zij te denken aan een derden z/Bund fur's Leben" toen onverwacht no. 2 voor haar stond. Na eene afwezigheid van drie jaren keerde hij uit Zuid-Amerika terug, met de lang gekoesterde hoop weder met zijn vrouwtje te kunnen gaan wonen. De ontvangst was echter niet zoo hartelijk als bij gedacbt had, ja, hij viel geheel uit den hemel, toen de ware gevoelens zij ner vrouw bleken. Toch hoopte hij langs vreedzamen weg tot eene verzoening te geraken, daarom huurde hij een kamer in de nabijheid en zocbt bij zijne vrouw op alleriei wijzen weder zacht te stemmen. Toen nu alle pogingen van den echtgenoot op de hardnekkigheid der vrouw afstuitten, verscheen de man Woensdag 11. aan de woning, met het verzoek om een laatste onderhoud. Dit werd echter afgeslagen. Daarop posteerde de vertoornde man zich voor de deur, en dreigde hij met een geladen revolver. Toen werd de politie erbij gebaald, die hem in hecbtenis nam, en bebalve de revolver een fleschje met vergif bij hem vond. Eerst hield men bem, met bet oog op zijn komst uit Amerika voor een anarchist, maar spoedig bleek, dat de man slechts bet plan gekoesterd bad de ontrouwe echtgenoote z/een aandenken" te geven tusschen de schouder- blaren." Uit Parijs, van 17 Februari gedagteekend, is eene //waarschuwing" door de dynamiet-sectie van de Iersche revolutionnaire partij aan de En gelscbe regeering gericht, om baar te melden, dat, wanneer gedurende deze parlementszitting de Crimes Act voor Ierland hernieuwd wordt, het coinite maatregelen van weerwraak zal nemen door middel van de hulpbronnen der beschaving." De Independance Beige verneemt uit Londen, dat de Engelsche regeeriDg, ingevolge berichten uit Dublin, een grooten Feuian-opstand vreest, gelijk die eenige jaren geleden georganiseerd werd. Aan Lucilla Yseult Dudley, die den moord- aanslag op O'Donovan Rossa waagde, is door den rechter tegen eene cautie van 3000 dollars, hare in vrijheidstelling aaugeboden. Zij verklaarde echter liever weer in de gevangenis te gaan, uit vrees voor de aanvallen der volksmenigte. Ten voordeele van het Orpbelinat des Arts werd deze week te Parijs in het Hotel Continental een bazar georganiseerd, waar een aantal der meest bekende act-rices de winkeltjes en bulfetteu adraini- streerden. De zaal was vol vreemdelingen en Pa- rijzenaars, te meer daar alles ffvaste prijzen," en niet zoo overdreven duur als anders was. De grootste toeloop was weder voor Sarah Bernhardt, die, door de schilderes Mile Abberna bijgestaan glazen port en broodjes met pate verkocht. Eenige oogenblik- ken was de menigte zoo dicht, dat men voor- nog achteruit kon, en een jonge actrice van Sarah's theater bet noodig vond, bij deze wijze van politie agent rond te gaan, en te roepen: //Circulez, messieursCirculez, mesdames I" Sarah droeg een jacquet van prune laken, met een grooten bundel seringen en rozen aan het knoopsgatzij droeg het baar wild gekroesd en zonder eenig ver- siersel. V eel geld werd ook gemaakt met bet verkoopen van de photographien der verkoopsters. Volgens de Haagsche Ct. zouden twee officieren van bet Nederlandsche leger, een kapitein van den staf en een luitenant der cavalerie, de Engel sche expeditie naar Soedan vergezelleu. Door een tuinbaas te Rotterdam is aan Z. M. den Koning een mandje met de eerste postelein aangeboden. Uit verschillende plaatsen in het noorden van ons land wordt bericht, dat de vorst van de laatste dagen de liefhebbers wederom in de gelegen- heid heeft gesteld, van het ijsvermaak te genieten. Gisternacbt zijn te Amsterdam ten gevolge van den lagen waterstand op verschillende plaatsen schuiten omgeslagen. In het Friesche dorpje Fochteloo waren eenige jongeliugen ter eere van 's Konings verjaardag bezig met klokluiden, toen de klepel uit eene der klokken den 19jarigen zeer oppassenden zoon eener weduwe op het hoofd viel, met het treurig gevolg, dat hij dood op de plaats bleef. Dezer dagen is te Gent een jongeling, toen hij bij de loting een laag nommer trok, van schrik plotseling dood gebleven. Te Rome is Donderdag een flescb met kruit gevuld voor de deur der Kamer van afgevaardigden uiteengesprongen. Er is geen schade aangericht. Louis Godard, de onverschrokken luchtreiziger, ook in ons land bekend, is overleden. Te Gateshaed heeft de politie de baud gelegd op een juffrouw, Ann Little, genaamd, die er haar werk van maakte, katten te stelen en deze te verkoopen voor jonge hazen. Het Engelsche blad The Graphic weet uit de Franscbe modewereld te verhaleu, dat een geliefd hoedenversiersel daar op het oogenblik bestaat inopgezette ezelsooren. Het hoedje heet dan a la Midas. Naar de Frankfurter Ztg. meldt is aan het postkantoor te Keulen een dreigbrief ontvangen, met bericht, dat binnenkort de dyna- miet-compagnie bet postkantoor zal doen in de lucht vliegen. Er heeft zich te Amersfoort een geval van schijndood voorgedaan. De zoons van de wed. G., in de Groote Haagstraat, meenden dat hunne moeder Donderdagavond te 9 uren het tijdelijke met het eeuwige had verwisseld. Men begaf zich naar het liefdehuis, verzocht daar een paar zusters om het lijk te ontkleeden, aan welk verzoek gevolg werd gegeven; het ver- meende lijk werd door haar ter kisting gereed gemaakt en wie beschrijft de verbazing van de zoons, toen bun moeder V rijdag 3 uren s morgens ontwaakte. Donderdagavond had te Vlaardingen een groot opstootje plaats. De burgemeester had na- melijk verboden aan de jeugd, om vuurwerk (zoo- genaamde klakkebossen) af te steken, iets wat op Konings verjaardag vroeger steeds geoorloofd was. Des avonds staken nu de jongens, niettegenstaande het verbod, toch vuurwerk af, wat de laatst be- noemde inspecteur van politie wilde beletten. In een oogwenk werd genoemde inspecteur omsiugeld, waarbij zich ook grooteren aansloten en in optocht bracht men hem ziugende en schreeuwende naar het stadhuis. De volkshoop werd naar het N. v. d. Dag meldt hoe langer hoe grooter, en vuurwerk werd naar hartelust afgestoken. De politie ver- mocht niets tegen de overmacht uit te richten, welke steeds aangroeide en luidruchtiger werd. Al zingende en schimpdichten uitschreeuwende, trok men de straten door. Deze schreeuwende hoop bracht vervolgens een serenade aan den bur gemeester, onder het afsteken van alleriei vuur werk, dat tegen de ramen van zijn huis aangegooid werd. Toen toog men naar het stadhuis, tevens politiewacht, alwaar men hetzelfde herhaalde. In- tusschen hadden sommigen een pekton gehaald, welke aldaar tegen II uur werd aangestoken en onder het geschreeuw der menigte afbrandde. Eerst tegen 1 uur 's nachts ging de menigte lang- zaam uiteen. Met vrij groote zekerheid schijnt gesteld te kunnen worden, dat het spoorwegongeluk nabij Eede veroorzaakt is door het defect raken van een deel van het materieel, denkelijk van de machine. Althans terwijl de weg op de plaats van het ongeluk in zeer goeden toestand bevonden is, hebben verschillende personen die zich op of nabij den spoorweg bevonden, en dat wel reeds op plaatsen een half uur voor de plaats van het deraillement, een vreemd geluid aan den voorbij snellenden trein opgemerkt; het was alsof er iets op dc rails sloeg of tikte. Te Aix heeft mej. Therese Grandier, een nicht van mevr. Clovis Hugues, op haar minnaar, op zijn weigering haar te huwen, geschoten met een revolver. De jonge man verkeert in levensgevaar. In 1879 deed de lieve dame hetzelfde op een toemaligen minnaar. De revolver schijnt een ideaal te zijn in deze familie. HET IJ I) I X G E X. Van 20 tot en met 23 Febr. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 20 Febr. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. 21 Febr. Duitscke stoomb. Rival, kap. Heeckt, van Riga met vlas en zaad. 22 Febr. Eng. stoomo. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. 23 Febr. Italiaansche bark Rosa Aurelia, kap. Dodero, van New—Orleans met wol. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Davis, van Hull met stukg. Van 20 tot en met 23 Febr. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 20 Febr. Eng. stoomb. Contest, kap. Barker, naar Goole ledig. 21 Febr. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Kirkheaton, kap. Moore, naar Londen met stukg. 22 Febr. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Sharp, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. sloep 1' lower of Essex, kap. Ward, naar Londen met ledige vaten. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 21 Febr. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Middlesbro met ruw ijzer. 23 Febr. Duit- sche stoomb. Nordstern, kap. Buhle, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Fisk, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 20 Febr. Eng. stoomb. Hero, kap. Gladstone, naar Middlesbro ledig. 21 Febr. Eng. stoomb. Girdleness, kap. Bannerman, naar Londen met stukg. Van 20 tot en met 23 Febr. werden lings de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op en 26 afgeschut. CORRESPOXDEXTIE. Een heden ontvangen schrijven konden wij om vele redenen niet als ingezonden stuk plaatsen. Voor kwestien, die met plaatselijke of maat- schappelijke belangen niets te maken hebben en enkel personeel zijn, hebben we onze kolommen niet veil. Ook een tweede stuk, schoon niet om die reden, verleenen we geen plaats. 't Is toch immers dui- delijk, dat met den a. s. bouw der nieuwe kerk hierin verandering zal komen. We verzoeken verder berichtgevers en inzenders bun papier slechts aan een zijde te beschrijven. Aan beide zijden beschreven zullen we verplicht wezen het te laten liggen. De Redactie. Rotterdam, 23 Februari. Gent. 13 Febr. 20 Febr. ^.^o%aap«u2sc2&aattk Tot ongeveer vorige priizen ging Tarwe langzaam van de hand. Puike Zeeuwsche en VlnamBche Tarwe 6 90 a f 7.40, mindere 6,00 a 6,80 Rogge 6,00 a 6,40 mindere 5,30 a 5 90. Gerat winter f 5,40 a f 5 60 mindere j 4 70 a f 5 30 zomer dito 5 00 a 5,30 mindere 4,50 a f 4,90. Haver korte f 3,60 a f 4,30 lange 2,20 a f 3,00. Paardenboouen f 6,60 a f 6,80 mindere f 6,20 a 6,50. Duivenboouen 6,70 a 7,20. Brninebnonen 8 75 a 9 75 mindere f 7,25 a 7,75. Witteboonen Walcherache f 11,75 a f 12,50. Zeenwache f 9 75 a f 11,50, mindere 8,50 a 9,50. Erwteu 7,75 a 8 25 mindere 7.00 a 7 50. Kanariezaad beste /9,25 a 9 75, mindere J 8,00 a 9,00. KooUaad f 9,00 a f 10,50. Zaaitijnzaad 11,50 a f 12 25. Eieren f 3,80 a f 3 90 per 100 atuka. Aardappeler. Zeeuwsche 1,30 a 1 40. Zeeuwsche Ajuin f 1,80 per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k., id, Kocde Rogge Gerst Haver Boekweit, p. kect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k* Lijuzaud Kempzaad fr. 19 50 a 20 00 19.50 15,00 18 50 17,50 13,09 17,00 15 00 32 00 27,00 20 00 15 50 19,00 18,00 30,00 fr. 19 50 a 20,00 19 50 15,00 18,50 17 50 14 00 17 00 15,00 30,00 27,00 20,00 15 50 19,00 18,00 80,00

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 2