Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 2063. Zaterdag 21 lanuari 1884. 25e Jaargang. Landbouwberichten. Gemengde berichten. Buitenland. KANTOXGERECHT TE TER XEUZEX. Zitting van 20 Februari 1885. Veroordeeld J. H., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grondin eene boete van 3, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. E. D., tainier te Ter Neuzen, ter zake van het uiten van scheldwoordenin eene boete van f 2,50, subs. 1 dag gevang. W. D., voerman te Axel, ter zake als voren; in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. E herbergier en schoenmaker te Sas van Gent, ter'zake als vorenin eene boete van 1,50, subs. 1 dag gevang. H. B., visscher te Ter Neuzen, ter zake als voren; in eene boete van f 2,50, subs. 1 dag gevang. 11.gepensioneerd soldaat te Axel, ter zake van het'maken van nachtelijke burengeruchten in eene boete van f 7,50, subs. 2 dagen gevang. H. E. G., schippersknecht te ler Neuzen, ter zake als voren; in eene boete van f 5,50, subs. 1 dag gevang. G. v. d. V., te Zaaraslag, ter zake van het plegen van straatschenderijin eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. J. p. Y., voerman te Ter Neuzen, ter zake van het laten vloeien van bloed op gemeentegrondin eene boete van f 5, subs. 2 dagen gevang. J. S., landbouwer te Axel, ter zake van het pogen om wild te vangen met wildstrikkenin eene boete van 20, subs. 3 dagen gevang., met bevel tot vernieling der strikken. P. J. K., B. P., L. C., werklieden, Ih. H., schilder, alien te Ter Neuzen, en C. v. Z., land- bouwersknecht te Zaamslag, ter zake van openbare dronkenschapieder in eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. G. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren en het maken van nachtelijke burengeruchten; in twee boeten, elk van f 5,50, subs. 2 dagen gevang. voor iedere boete. C. v. K., kleermaker te Ter Neuzen, ter zake van het zich onkenbaar gemaakt in 't openbaar vertoonenin eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. L. d. B., A. d. B. en P. J. L. d. B., werk lieden te Boschkapelle, ter zake van het zonder recht gaan over eens anders bezaaiden grondieder in eene boete van 1, subs. 1 dag gevang. A. B., bakker te Selzaete, ter zake van het jagen op eens anders grond zonder akte en ver- gunning; in twee boeten, elk van 10, subs. 2 dagen gevang. voor iedere boete, met verbeurd- verklaring van het in beslag genomen geweer. A. Z., A. J. en H. O., werklieden te Zaamslag, ter zake van het rapen van schelpvisch aan den voet van een polderzeedijkieder in eene boete van 10, subs. 1 dag gevang. E. M., A. E. en W. F., alien te ZaamsPg, ter zake als voren; ieder in eene boete van/10, subs. 1 dag gevang. Allen in de kosten van het geding. Outslagen van rechtsverv olging J. G., werk man te Ter Neuzen, ter zake van het uiten van scheldwoordende kosten ten laste van den staat. alien ter zake van openbare dronkenschapveroord. ieder in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. en in de kosten. W. P. d. K., te Hulst, ter zake van openbare dronkenschapveroord. in eene boete van 4, subs. 2 dagen gevang. en in de kosten. E. P., te Clinge, ter zake van het jagen zonder akte of schriftelijke vergunning; veroord. in twee boeten, elk van 10, subs. 3 dagen gevang. voor iedere boete en in de kosten. F. d. M., te Clinge, ter zake van het jagen zonder akte; veroord. in eene boete van 10, subs. 3 dagen gevang. Ph. V., te Hulst, ter zake van het herstellen van wildstrikkenveroord. in eene boete van f 20, subs. 7 dagen gevang. P. S., te Stoppeldijk, ter zake als vorenveroord. in eene boete van f 20, subs. 7 dagen gevang. P. B., te Hulst, ter zake van het niet voorzien zijn van akte in en het veld niet beletten dat zijn hond wild drijft; veroord. in eene boete van 10, subs. 1 dag gevang. P. v. C. te Boschkapelle, (recidive), ter zake van openbare dronkenschap; veroord. tot 3 dagen gevang. en in de kosten. P. v. C., te Boschkapelle, ter zake van openbare dronkenschap; veroord. in eene boete van 15, subs. 7 dagen gevang. en in de kosten. KANTOXGERECHT TE HULST. Zitting van 19 Februari 1885. J. S., te Graauw, ter zake van overtreding der verordening op de brandweer te Graauw; veroor deeld in eene boete van 3, subsidiair 1 dag gevangenisstraf en in de kosten. H. N., te Koewacht, ter zake van het laten loopen van vee op en over eens anders in den oogst staanden grond; veroord. in eene boete van f°3, subs. 1 dag gevang. en in de kosten. F. J. d. S., L. L., S. P., J. E. en D. d. B., alien te Stoppeldijk, ter zake van overtreding van het reglement op de tapperijen te Stoppeldijk veroord. ieder in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. en in de kosten. A. d. C., te Hulst, ter zake van overtreding van het reglement op de herbergen te llulst; veroord. in eene boete van f 3, subs. 1 dag ge vang. en in de kosten. C. d. N., P. A. d. S. en E. v. L., alien te Boschkapelle, ter zake van het maken van nach- telijk burengeruchtveroord. ieder in eene boete van 5,50, subs. 2 dagen gevang. en solidair in de kosten. J. B. d. C., te Hulst, ter zake van openbare dronkenschap en overtreding van het politieregle- ment te Hulstveroord. in eene boete van f 3 en eene van 2, subs. 1 dag gevang. voor iedere boete en in de kosten. P. d. K., te Hulst, B. v. A., te Koewacht, M. L., te Hulst, A. V., te Clinge, T. J. S. wed. E. J., te Antwerpen, en T. J. v. G., te Hulst, Oversliiff, 19 Februari. Als eene bizonderheid kan gemeld worden, dat bij den landbouwer 1). de Munck, alhier, op oudejaarsavond 11. een zeug- varken 16 biggens ter wereld bracht, van welke er nog 15 in leven zijn. Deze zijn thans ver- kocht en moeten den 3den Maart a. s. geleverd worden voor den prijs van 24 frank en 50 cen- timen het stuk, zoodat het geheele worp de niet onbelangrijke waarde van 367 frank en 50 cen- timen vertegenwoordigt. Door dit gunstig verkregen resultaat heeft voor- noemde landbouwer op eene uitstekende wijze aangetoond, dat er met dezen tak van landbouw- industrie ook in den kouden winter geld te ver- dienen is, als men zich geene zorg of moeite wil ontzien. Het buitengewoon zachte weer verschaft den tuiniers in het Rlioonsche eiland groote drukte met spitten, bemesten en bezaaien van den grond. De muizen, die verleden jaar de gewasseu veel benadeeld hebbeu, schijnen voor een goed deel opgeruimd te zijn. Zoowel tarwe als koolzaad staan prachtig te veld. Zoodra de dooi ontstond, en dat is nu drie weken geleden, viel daarmede een bizonder zachte weersgesteldheid in. De wind kwam uit het zuiden, zonder veel van streek te veranderen, en het weer bleef bedaard, hoewel er veel storm was verwacht, blijkens den stand van den barometer en de berichten door weerkundige inrichtingen bekend gemaakt. Deze week zal de lang verwachte storm wel komen, „want het weer ligt op zijn luimen," gelijk de buitenlieden aanmerken. Dan keert de wind en en in Maart is het weder schraal, vriezend weer met N.-O. wind, hetgeen de tuinlieden zal teleur- stellen, die reeds gespit hebben, bloemkool gaan poten en spinazie zaaien. Uit Groningerland word geschreven, dat het vooruitzicht van de aardappelenverbouwers in die streken ook weder dit jaar niet rooskleurig schijnt. Immers in voorkoop wordt door sommige aardappel- meelfabrikanten niet meer geboden dan 65 tot 75 cent voor het mud van de beste soort. Te groote opbrengst doet hier dus evenveel kwaad als te hetwelk in genoemde stad het licht ziet, een bedrag van 10,000 p. st. wordt uitgeloofd voor het ver- moorden van den Prins van Wales. Men hoopt in Engeland vrij algemeen, dat de regeering van Noord—Amerika thans zal overgaan tot het nemen van maatregelen, om de ,/onoverwinnelijken" en an- dere monsters van gelijk slag te temmen en te ver- hinderen dat zij in het openbaar beraadslagen over het plegen van sluipmoorden. De Keizerin van Duitschland heeft bepaald, dat het concours om den prijs, door haar uitge loofd voor den besten barak ter verpleging van gewonden in tijd van oorlog, zal plaats hebben in September te Antwerpen, tijdens de tentoonstelling. Eergisternacht is te Parijs de winkel van den grooteu juwelier Gabriel, Avenue de l'Opera 22, geheel leeggeplunderd geworden. Alleen alle hor- loges en andere voorwerpen die een nummer of naamcijfer hadden, zijn niet medegenomen. De deur is geopend met een valschen sleutel; de brandkast achter in den winkel geplaatst, is open- gebroken, al de ecrins met brillanten, paarlen, saffieren, smaragdeu, robijnen, enz. zijn geopend en geledigd. Drie colliers, van 30,000, 75,000 en 80,000 francs onder anderen zijn gestolen. De juwelier schat het gestolene op 8 a 900,000 francs. Men begrijpt niet, dat in het midden van eene zoo dichtbevolkte en drukke buurt de diefstal heeft kunnen plaats hebben, maar ook niet dat in een magazijn, dat zooveel waarde bevat, 's nachts geen verlichting en bewaking is. Yolgens de Gazette de Lausanne had, eenige dagen geleden, in de nabijheid van Aigle een vreeselijk onheil plaats. Yijf arbeiders waren met de taak belast om een groot rotsblok, dat op den straatweg dreigde neer te vallen, te doen springen en de overblijfselen ervan weg te ruimen. Terwijl zij, aan touwen hangende, gaten voor het aanbrengen van ontplofbare stoffen in de rots boorden, kwam er eensklaps beweging in het gevaarte en een deel ervan stortte van eene hoogte van dertig meters naar beneden en sleepte vier der arbeiders met zich mede. Twee mannen waren onmiddellijk dood, en de beide anderen zwaar gekwetst; weinig had het gescheeld of de postwagen, die van Chateau d'Oex kwam, was door de steenmassa's verbrijzeld, want op het oogenblik van hot onheil was het rijtuig slechts twintig meters van de plek verwijderd. Op het Shawnec-gedeelte van den Baltimore - en Ohio-spoorweg werd onlangs in de nabijheid van Colombus, het gewelf van den Bristoitunuel door een bende arbeiders in brand gestoken en vernield. Dit misdrijf staat waarschijnlijk in verband met eene werkstaking van berglieden uit het Hocking's- dal. Het vuur was zeer lastig te blusschen, daar de tunnel gedeeltelijk uit koolaarde bestaat welke ging onthranden. De New-Yorker kapitalisten hebben een maatschappij opgericht tot het graven van een reusachtig kunstmatig meer bij Northfield op Staten- Island. Het meer zal een oppervlakte van 1600 acres beslaan en 10 millioen gallons water bevatten Honderden bronnen en beken zullen er in uitloopen. het zal als drinkwater kunnen gebruikt en door middel van groote ijzeren pijpen over den Staten- Island Sund naar New-Jersey geleid worden. geringe. De heer H. A. Pauwen, te West-Pannerden, heeft van den Commissaris des Konings vergunning ontvangen tot den invoer van drie jonge fokvarkens. Deze dieren, met vollen stamboom, zijn geteeld uit op de internationale tentoonstelliugen te Ham burg en te Amsterdam met eerste prijzen bekroonde prachtexemplaren van Improved Lincolnshire-ras. Men hoopt door deze dieren het in de Over- Betuwe bestaande varkensras te kruisen en te verbeteren. Een Havas-telegram uit Shanghai van eer- gisteren bevestigt het bericht, dat twee Chineesche schepen door de Fransche torpedobooten in den orond zijn geboord. Drie zijn ontkomen en hebben te Chihoi een wijkplaats gevonden. De Fransche belangen zijn aan Busland toevertrouwd. De Eussische vlag wappert op de door Franschen bewoonde plek. Uit New-York wordt gemeld, dat in het orgaan van Donovan Eossa, de United Irishman, Ten einde het smokkelen van spiritus op de Maas tegen te gaan, wordt er een brigade der marechaussee te Lith gevestigd. Een geschikt huis is gehuurd en zal tot kazerne worden in- gericht. Een loterij met fancy-fair, te Alkmaar gehouden ten behoeve van een te stichten E. K. oude mannen— en vrouwenhuis, heeft f 3410 op- gebracht. De drie lijken, die bij het vergaan der stoomboot Oude Maas II te Eotterdam vermist werden, zijn eergisteren in de voorkajuit der boot gevonden. Ten gevolge der duisternis geraakte iemand vroeg te Boxtel in het water met het ongelukkige gevolg, dat hij levenloos werd opge- haald. Woensdagavond is te Helder een stoker bij de Koninkl. Nederl. Marine, bij eene poging om zijne pet, die in het kanaal gewaaid was, er uit te krijgen, zelf daarin gevallen en verdronken. Aanhouding wordt gevraagd van Eobert Bauer, kantoorbediende te Wassenfels, oud 23 jaren, ver- dacht van diefstal en van Willem Macke, verdacht van brandstichting en ontvlucht uit de gevangenis. Te Gibraltar is een kruitmagazijn in de lucht gevlogen8 soldaten en 9 werklieden werden ge- dood. De Noord-Amerikaansche staat California heeft een legaatje van 35 millioen gulden ge- kregen van Leland Stanford, den president der Centraal Pacific-spoorwegmaatschappij, die kinder- loos is gestorven. De wolven zijn in Frankrijk nog zeer talrijk. In 1883 werden er 1300 gedood, waaronder 495 jongen. Aan belooningen voor het dooden van deze wilde dieren werd 103,720 fr. uitbetaald. Slechts in negen gevallen werden menschen door wolven aangevallen. Men schrijft uit Gorredijk: De //Mahdi," die zich geruimen tijd in het Oosterend, bij deze gemeente heeft opgehouden, is eindelijk weer vertrokken, tot groot genoegen der Gorredijkers. Immers, verschillende oploopen en standjes bracht hij te weeg en oppassende, brave lieden, werden door hem op een dwaalspoor gebracht. De profeet heeft enkele personen mis- handeld en de buren klaagden dan over rustver- storing. Het slot der geschiedenis was, dat de v Mahdi" in het arrestantenhuis terecht kwam, van waar hij nu door de politie naar zijne vrouw en kinderen in Kollumerhand is gezonden. In een dorpje nabij een Noord—Brabantsche garnizoensplaats nam de marechaussee twee al te luidruchtige artilleristen in arrest. Toen men hen achter slot wilde brengen, kon men echter wat voor de rustigheid van het dorp schijnt te pleiten met geen mogelijkheid de prison- deur open krijgen. De gerechtsdienaars sloten nu de rumoermakers op in een kamer, die niet gesloten kon worden, zoodat de heeren arrestanten zich kort daarna rustig verwijderden. In de Parijsche groote opera is de Vas- tenavond gevierd met een kinderbal, waartoe duizenden gecostumeerde kleinen met hunne moe- ders toegestroomd waren. De directie had op zulk een toevloed niet gerekend, en alleen de zaal tot dansen ingericht; een volgende maal zal zij er gelijk bij de groote bals, het tooueel aan toe- voegen. Voor de opera was een talrijke menigte verzameld om de aardige kleine gecostumeerden uit de rijtuigen te zien stappen. Dezer dagen stierf te Berlijn de moeder van een jong geneesheer. Zij hadden jaren lang in vrij behoeftige omstandigheden geleefd, totdat de veerkracht en bekwaamheid van den zoon hem ruime verdienste opbrachten. De geneesheer was dus zeer verbaasd, toen, kort na den dood zijner moeder, een notaris hem kennis gaf van het bestaan van een testament der overledene, en nog meer verbaasd, toen hij bespeurde dat zijn moeder zeer rijk was geweest en zich den schijn van armoede en allerlei ontberingen getroost had, alleen uit vrees, dat haar zoon, indien hij wist dat hem een groot vermogen wachtte, zich niet tot die beteekenis zou opwerken, waartoe zijne talenten hem in staat stelden. Yoor de London and Northwestern Eailway Comp. wordt te Birmingham een salonwagen ge- bouwd, die voorzien zal worden van eene pianino. Er zullen voorzorgen worden genomen, opdat het gedruisch van de wielen niet tot de spelers kunne doordringen. Gelijke voorzorg behoort, naar een der bladen opmerkt, genomen worden, opdat het gedruisch van de pianino niet tot de niet-spelers kunne doordringen Te Savona, in Noord-Italie, is een dertig- jarige blinde, Dalmazzo Breano genaamd, tot zeven jaar opsluiting veroordeeld. Deze man met een ongemeen fijri gevoel en gehoor begaafd, had in een gasthuis, waar men hem een postje had gegeven, zonder lemands hulp de sleutels nage- maakt en des nachts, twee jaren lang, ettelijke duizenden lira's uit de kasten, offerbussen enz. gestolen. De zonderlingste pantalon der wereld is op de tentoonstelling te New-Orleans te zien; het klee- dingstuk behoort in eigendom aan den drie en tachtigjarigen neger Edla White te West—Feliciana in Louisiana, en bestaat uit meer dan tweehonderd stukken en lappen, die er, in den loop der tijden aan werden toegevoegd, wanneer de oorsproukelijke stof hier of daar begon te bezwijken. Yan die oorspronkelijke stof is nog slechts een enkel stukje overgebleven, dat anderhalf duim breed en een duim lang is. White verklaart plechtig dat hij die pantalon drie en veertig jaren geleden voor het eerst aan- trok en sedert dagelijks heeft gedragen. Het getal lappen die in den loop der jaren werden aangebracht, wegsleten en door tiieuwe werden vervangen, moet onderscheidene duizenden bedragen. De pantalon ziet er overigens netjes en zmdelijk uit en de reparation zijn alien zeer sierlijk ver- richt. White kon slechts met moeite van zijn kleedingstuk scheiden en hij was er eerst niet toe te bewegen om er tijdelijk afstand van te doen, toen men hem deed opmerken dat hij daardoor „eene internationale onderneming steunde." Bijvoegsel van de Ter Neuzensche Conrant.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 5