s iwberichten. Buitenland. Gemengde berichten. //Hoe wel op Engelsche wijze gekleed, trokken zij tot hiertod» niet bizonder de aandacbtdaarvoor bestoud dan ook door haar uiterlijk geen de minste aanleidiug, behalve voor een al te ijverig agent van politie, die twee der vriendinnen Maandag jl. op de Groote markt ontmoetende, ernstige vermoedens sclieen op te vatten van vermomming en misdaad Althans, zouder dat bv. door een volksoploop of iets dergelijks daartoe eenig motief bestoud, vatte liij een der dames bij den schouder en wees haar want hij kon zick niet in haar taal ver- staanbaar maken dat zij hem naar het politie- bureau moest volgen. De vreemdelinge deed dit, op eenigen afstand gevolgd door haar vriendin, die, door de toegestroomde raenschenmassa, zelfs niet in staat was haar te vergezellen. //Aan het hoofdbureau van politie gekomen onder geleide van twee agenten in de School- straat had zich no. 2 er bij gevoegd vroeg de dame ophelderingen. Door middel van de telephoon werden spoedig de gewenschte inliclitingen omtrent de vreemdelingen ingewounen en men deelde haar mede, dat zij kon vertrekken, des verlangend per rijtuig. Doch op haar vraag wat de arrestatie be- duidde, bleef men 't antwoord schuldig en de drie ot vier heeren, die haar als een //wild beest" had- den bekeken, konden alleen den raad geven dat zij zich in 't vervolg maar anders moest kleeden. //Iiierdoor overtuigd, dat er een dwaling van den agent van politie in 't spel was, eischte de dame, dat men dezen al te ijverigen dienaar althans I in haar tegenwoordigheid daarover zou berispen t was de eenige voldoening die zij eischtedoch nen weigerde dit te geven. //Toen de vreemdelinge daarop naar haar hotel is teruggekeerd, besloot zij zich op andere wijze Idoening te versckaffen en daarin bijgestaan door heer Van Velzen, den eigenaar van het hotel, 'aven zich de vriendinnen naar de Britscke .tie om haar beklag te doen. De secretaris van tie en de Engelsche vice-consul hebben de zaak s in handen en zullen bij onze regeering op- 'cring en herstel van grieven eischen." TER \El7iK.V s 2 Januari 1885. De Noordsche stoomboot Ludvig Holdberg, apitein Houge, met een lading vlas van hier naar dent gevaren is op de terugreis tegec de brug '/an Langerbrugge geloopen, waardoor het vaartuig een groot gat in de boeg bekwam. Alhier aan- gekomen is de schade in zooverre hersteld dat de reis naar Bergen in Noorwegen vervolgd is kunnen worden. Sclioondijke, 30 Dec. De heer P. Postern^ predikant bij de Christelijk G° .ormetT-dt JSuieente te Domburg, heeft vr beroeping naar hier bedankfc. 5 loeren, laatste jaren de graanbouw in onbevredigende resultaten opleverde, ...r van verschillende zijden op uitbreiding veeteelt aangedrongen. Maar niettegen- het succes der Schouwen-Duivelandsche die veel aan de vetweiderij doen, konden niet toe besluiten, zich meer er pSe landbouwers f /:dan tot dusver op het veefokken te gaan toeleggen. ^■Thans echter, nu ook de winstgevende verbouw van suikerbieten zal ophouden, moet hierin ver- andering komen. De boeren zien dit in en daarom is met blijdschap het bericht ontvangen, dat de Zeeuwsche Mij. v. Landbouw het prijzenswaardig besluit genomen heeft, in den aanstaanden zomer te dier plaatse een tentoonstelling van vee te houden. Ongetwijfeld zal het streven der rnaat- scheppij in dezen met een goeden uitslag bekroond worden. De Engelsche regeering heeft, naar aanleidiug van de laatste bedrijven der dynamietmannen in Engeland, bij het Kabinet van Washington nieuwe vertoogen ingediend over de toegevendheid der G Z( Ai i/Hoe heet gij vroeg Grace. //Uw naam is mij ontgaan." //Sara," antwoordde het meisje. z/Weinu, Sara," voer Grace voort, //van heden af zijt gij in mijn dienst. Zet nu uw hoed op en kom met mij." Vergezeld van Sara keerde Grace terstond naar het politie bureau terug. Het uur was nog niet om, maar Mr. Macroy wachtte reeds op haar. In de kamer tredend, keek Grace den detective vra- gend aan. ,/Nu?" vroeg zij op gerekten toon, terwijl haar gelaat groote opgewondenheid verried. //Gij begrijpt, miss Montague," zeide Mr. Macroy voorzichtig, ,/dat ik den gevangene voor schuldig houd z/Javan den beginne van dit gezichtspunt uitgaande, zoclit gij naar daadzcken, om dit geloof te bevestigen." //Daarin ligt iets waars," zeide de detective peinzend, ,/inaar hoe het ook moge zijn," voer 'hij voort, //gij begrijpt, dat volgens mijn oordeel Mr. Banmarck den moord begaan heeft z/Ja," zeide Grace. z/En niettegenstaande dat wenscht gij mijnehulp te baat te nemen?" Ja; want ik weet dat hij onschuldig is." #Goed, dan wil ik met u sumen werken." z/Gij begrijpt echter eveneens Mr. Macroy," zeide Grace, //aan wien nu de beurt was om voorzichtig te zijn, dat ik op al uwe krachten aanspraak maakt, om mij te helpen, datgene te verwoesten, wat om Mr. Banmarck gebouwd is z/Zeker," zeide de detective. z/En wilt gij uwe beste krachten aan onze zaak wijdenP" z/Daar kunt gij verzekerd van zijn, miss," zeide Mr. Macroy glimlachend. //Tien duizend dollars vindt men niet alle dagen op de straat, en ik ben van plan ze te verdienen." z/En wij zullen een goeden uitslag hebben 1" riep Grace bezield uit. //Richard Banmarck is onschuldig aan de hem ten laste gelegde misdaad. en met uwe hulp denk ik het te bewijzen." z/Ah," zeide Mr. Macroy met overholen bewon- dering, //gij zoudt als zijne vrouw niet energieker kunnen optreden!" z/Ik ben zijne vrouw!" z/Ah," zeide Mr. Macroy geheel verbluft, //daar wist ik niets van." z/Ik ben in de Tombs met hem getrouwd," zeide Grace, //en heb hem gehuwd, om mij zonder mij aan het gezwetst der wereld te storen beter aan hem en zijn welziju te kunnen wijden." (Wordt vervolgd.) Amerikaansche overheid ten opzichte van de Fenians, die in het openbaar op Amerikaansck groudgebied aanslagen tegen Engeland smeden. Uit aanmerking echter dat het tegenwoordig Ministerie der Ver- eenigde Staten over twee maanden zijne plaats voor dat van President Cleveland moet ruimeti, heeft lord Granville voorloopig alleen verzocht de ladingen te doen nazien van alle schepen, welke naar Engeland fErtrekken. Doch zoodra het nieuwe Kabinet in -de Vereenigde Staten is opgetreden, zal door hem de indiening verzocht worden van eene wet, waarbij alle plannen der dynamiet mannen streng gestraft worden. Naar men ver- wacht, zal President Cleveland aan dit verzoek gehoor geven. Intusschen verneemt men, dat de heer Gladstone opnieuw anonieme dreigbrieven ontvangt, zoodat hij door agenten in burgerkleeding nauw wordt bewaakt. De Australische dagbladen be vatten velerlei mededeelingen, betreffende den ongelukkigen afloop eener wetenschappelijkc expeditie naar Nieuw- Guinea, hoofdzakelijk tot stand gebracht door den eigenaar van het dagblad Melbourne Age. Wij ontleenen daaraan de volgende bijzonderlieden. Op den 26 Mei bevond de schoener, aan boord waarvan de leden der expeditie den tocht maakten, zich in de nabijheid tier kust aan de monding eener rivier. Een 23tal groote inlandsche roei- vaartuigenten oorlog bemand met een tal- rijke menigte krijgers, zakte de rivier af. Toen deze oorlogsvloot tot op een boogschot van den schoener was genaderd, hief de bemanning, ge- zamenlijk op circa 1000 a 1200 koppen ge- schateen woest getier aanwerden eenige krijgsliederen gezongen, waarna een stoute aanval volgde. Aan moed en volharding ontbrak het den wilden bewoners des eilands niet, want van 4 ureu in den namiddag tot over z^ssen hielden zij de beschieting van het vaart" vol, niettegenstaande het vuur der Europe^,eu een geduchte slacliting aanrichtte onder de; dicht saamgepakte bemanning dier krijgsvaartiiigen I liermede "was slechts de eerste aanval afgeslagen, maar niet een volkomen overwinning behaald, zooals men nad gehoopt. Tegen den nacht naderde opnieuw Cea oorlogsvloot, ongeveer even sterk als de vorige, die na de gewone ceremonien onversaagd den schoener poogde te uaderen. Een levendig onder- houden geweervuur dwong den vijand wel is waar, telkens tot den aftocht, maar binuen weinig tijds vermande hij zich opnieuw en nog een feller aanval dan vroeger was het gevolg hiervan. Nu kwam men aan boord van den schoener op het denkbeeld om een helsche machine te vervaardigen. Een stevige kist werd gevuld met buskruit en dynamiet en met twee brandende lonten voorzien, werd zij in een der roeivaartuigen geworpen. De ontploffing der kist maakte een vreeselijke slachting onder de aanvallers, want een drietal vaartuigen werd verbrijzeld en de bemanning daarvan gedood. Zelfs een zoo geducht verlies deed den vijand niet af- deinzen en aau boord van den schoener werd het besluit genomen om een voorraad kruit en lood, levensmiddelen enz. enz., te bergeu in de sloep en daarmede de wijk te nemen naar de kust. Met inspanning van alle krachten wist men den vijand op een afstand te houden en de kust te bereiken. Tegen het einde der maand werden zij op den vasten wal door een zeer talrijke menigte vijanden overvallen. Ook hier gaveu de inlanders de meest doorslaande bewijzen van woesten, maar schier ontembaren moed. Eerst nadat over de 400 mannen waren neergeschoten, kozen de aanvallers het hazenpad. Intusschen scheen het, dat de opgedane les haar uitwerking niet had gemist, want gedurende den korten tijd die verliep tot op het oogenblik dat de leden der mislukte expeditie huiswaarts konden keeren, hebben zij van de inlanders geen verdere aanvallen te verduren gehad. In de Spaansche provincial Sevilla, Malaga en Almeria verkeert de bevolking nog steeds in doodelijken angst, dat zich nieuwe onheilen zullen voordoen; onder de slachtoffers, wier getal tot heden op 1700 wordt begroot, telt men er dan ook veledie van angst gestorven zijn. Op verschillende plaatsen worden een aantal besclia- digde huizen, om meerdere ongelukken te voor- koinen, op last van de autoriteiten afgebroken. Meer dan 3000 huisgezinnen zijn zonder dak. In sommige gevangenissen zijn de gevangenen in hun angst tegen de bewaarders opgestaan en hebben getracht uit te brekenenkelen zijn dan ook ontsnapt. Het ruwe weder, dat op de aard- beving gedurende de Kerstdagen gevolgd is, lieelt op verschillende plaatsen de telegraphische gemeenschap verstoord, zoodat de uitgestrektheid der ramp nog niet geheel is te overzienboven- dien wordt door de autoriteiten, om de angst niet te verlioogen, nog veel verzwegen. In sommige dorpen zijn tien a twaalf aardschokken waar- genomente Malaga zeven, waarvan een 15 secon- den aanhield. Le Madrid teekende de thermometer 13 gr. onder 0. Te Grenada en Malaga worden door de geestelijkheid en de bisschoppen bidston- den gehouden en gaan op straat processien rond. Het observatorium te Madrid is niet in staat, voldoende ophelderingen omtrent de jougste aard- bevingen te geven; de directeur verklaart, dat de geldelijke middelen van gemelde instelling nooit gedoogd hebben, de toestellen aan te schaffen welke noodig zijn om een dergelijk natuurverschijnsel te kunnen nagaan. 1 De heer Cleveland, die eergisteren de waar- digheid van President der Republiek zou aanvaar- den, schrijft in een brief aau de National civil service reform league, dat zijn eerste zorg zal zijn, de admiuistratie te zuivereu. Alle bekwame amb- tenaren, die trouw en eerlijk zijn, zullen in hun betrekking worden gehandhaafd, hetzij ze tot de de- mocratische of tot republikeinsche richting behooren, en dezelfde regel zal gelden voor de aaustelling van nieuwe ambtenaren. De oud-President Grant, gerulneerd door het faillissement van het bankiershuis Grant en Ward, heeft den heer Yanderbilt niet ten voile kunnen betalen een jegens hem aangegane schuld van een halve ton. De heer Vanderbilt heeft dientengevolge gereclitelijk beslag doen leggen op de bezittiugeu van Grant, al wiens goederen, zijn degens en het gouden kastje, dat hem indertijd door de burgers van Louden werd aangeboden, daaronder begrepen, in pubheke veiling zullen gebracht worden. Men denkt echter wel, dat eenige voorname Amerikanen, o. a. generaal Sherman, de heeren Cyrus Field, Drexal enz., de noodige gelden zullen bijeenbrengen. De heer Grant zal, ondanks zijn geschokte gezondheid, trachten om in het journalisme zijn brood te verdienen. Met het stoomscliip Prins Hendrik werden, be halve 500,000 gulden aan groot zilvergeld, naar Indie verzonden 2,200,000 dubbeltjes!'Als Kerstgeschenk ontving een zeer behoeftig arbeider nabij Nijkerk een drietal dochtertjes. Moeder en kindertjes zijn welvarend. Door den ja^er Broekhuizen, te Wageuingen, zijn in het afgeloopen jachtseizoen 88 hazen geschoten, benevens een groot aantal konijnen en vogels. Te Arnhem kreeg een meisje bij het oppoken der kachel door het uitslaan van de vlam zulke brandwonden, dat men voor haar leven vreest. Voor de betrekking van winkelhouder der cooperatieve winkelvereeniging te Delft hebben zich niet minder dan 180 solli- citanten aangemeld, waaronder een 50tal winkeliers. Te Barneveld is een vrouwtje van ruim 103 jaren overleden. Een 79jarige dame te Meudon, die te dicht bij het vuur kwam, vloog in brand en vond den dood. Twee officieren en elf sol- daten uit Marokko zijn te Essen aangekomen, om zich in de behandeling van het geschut te oefenen. Zekere Guiseppe Jacob, uit Raman- zacco, van ongeveer 70jarigen lceftijd, huwde een Slavische vrouw, die meer dan 50 jaar oud was. Dezer dagen beviel mevrouw Jacob (natuurlijk een aartsvaderlijk geslacht!) van twee meisjes en een jongen Het eerste blad van een der talrijke agenda's hebben wij reeds beschreven gezien als volgt 1 Januari. Er aan denken om zijn vrouw nieuwjaar te wenschen. (P.S. Er aan denken om dit blad in te zien.) Toen dezer dagen een te 1,40 uur nam. van Scheveningen vertrokken buitengewone stoomtram- trein op de hoogte van de boschbrug te's Graven- hage kwam, zag de machinist een stuk hout op de spoorstaven liggen. Hij stopte er voor en het stuk hout werd door een daar op post staand militair weggenomen, die echter bekende het er zelf op gelegd te hebben en op de vraag van den conduc- teur met welk doel hij dat gedaan had, antwoordde z/het is maar een lolletje." Vermoedelijk zal deze zaak echter wel gevolgen hebben, die de betrokken krijgsman minder ,/lollig" zal vinden. Een broodbakker te Rotterdam heeft een waterput, waaruit niet alleen hij, maar ook zijn buren hun water pompen. Onder die buren be- hoort een barbier, die woont in een huisje, dat het eigendom is van dien bakker. Nu had die barbier veel last van klachten zijner klanten, wegens het stinkende water, dat hij gebruikie om hen in te zeepen. De barbier zag het en rook het en had het al lang gezien en geroken. en er al met zijn huisheer over gesproken, maar het baatte alles met. Eindelijk werden de klachten der ingezeepten zoo menigvuldig, dat de barbier den bakker voor het alternatief plaatstewater- leiding of verhuizeu. Dat hielp de barbier kreeg een waterleiding en hield zijn klanten. En de bakker Die deed net als de melkboer, waarvan men eens verhaald heeft. Die haalt het water, dat hij en de zijnen voor drinkwater noodi<* hebben, aan een openbare pomp in de nabijheid en hot stinkende vuile water uit zijn huispomp gebruikt hij alleen maar voor het schrobben van den vloer envoor het brood. Smakelijk eten Ter eere van den bakker moet men er echter bijvoegen, dat hij het brood, hetwelk hij voor zijn huisgezin noodig heeft, niet bij een anderen bakker laat halen. Neen, hij eet eerlijk met zijn klanten mee. rivier de Maas te Eisden is opgehaald net Irjk van een persoon van omstreeks 40 jaren, die reeds eenige weken in het water schijnt gelegen te hebben. De drenkeling was deftig gekleed en had een gouden uurwerk met dito ketting op zak. Nog werden op hem gevonden brieven aan het adres van F. v. W., commissiehandel. Helmond, en een kaartje bevattende de naam van Th. D. St. Quentin Daar het lijk aan het hoofd een wonde had, is de justitie van Maastricht Woensdag naar Eisden geweest en heeft een gerechtelijke schouwing gehouden. Dit is het derde lijk dat in veertien dagen in het arrondissement Maastricht is opgevischt. Uit Harlingen wordt aan de Zw. Ct. ge- meldDoor een onzer predikanten is een afdoend bewijs gegeven van practischen zin in het uit- oeleuen van liefdadigheid. Twee huisvaders kwameu iem huu nood klagen en grepen den weldadigen man zoo in het hart, dat hij hun een rijks- daalder gaf, met den raad om dat geld eens goed te besteden. Toch wilde hij zich overtuigen, waar zij met het geschonkene been gingen, en nu bleck het dat zij allereerst een kroeg binnentraden doch pas lag de rijksdaalder op de toon bank, of de gever pakte hem weer in met de bijvoeging: //Daarvoor was het niet gegeven." Door de politie te Harderwijk is aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld zekere J. M schippersknecht, die zich aldaar schuldig maakte aan allerlei oplichterijenhiertoe maakte hi] gebruik van bekendheid met elders wonende familie van ingezetenen, waardoor hij vertrouwen wist in te boezemen, en van de gelegenheid gebruik maakte om, onder voorgeven van zijne portemonnaie aan boord te hebben laten liggen, geld ter leen te vragen natuurlijk om dit liimmer terug te geven. hen werkman moest eenige herstellingen verrichten in het drankpakhuis de Ramanas te Amsterdam. In dat pakhuis lagen eenige vaten, o. a. een vat punch. Onze werkman draaide eens aan de kraau van dat vat, proefde het heeriijke vocht, draaide de kraan weer dicht en weer open en proefde opnieuw, net zoo lang tot hij zelf draaide, bewusteloos nederviel en het besef ver- loor om de kraan van het vat dicht te doen, 75 liter van het heeriijke vocht liepen weg. Had de werkman dat ook kunnen doen, de eigenaar van het pakhuis en daarna de politie zou hem niet drijvende hebben gevonden in de zoete zee van ongerechtigheid, die uitliep op de gevangenis. - Voor de vacante betrekking van gemeente- veldwachter te Echteld, op 370 trakteinent met vnje woning, hebben zich niet minder dan 36 sollicitanten opgedaan. De ijver van een der sol- licitanten ging zelfs zoo ver, dat hij, voor het geval dat gehuwde lieden de voorkeur hadden, zich bereid verklaarde, ten spoedigste zich van eene ievens- gezellin te voorzien. De Rotterdamsche diergaarde heeft door den dood haar prachtigen leeuw verloreu, die sedert jaren een sieraad van den dierentuin was. De jonge leeuw en drie leeuwinuen, onlangs aan de diergaarde ten geschenke gegeven, zijn sedert eeni gen tijd in een doelmatig ruim winterverblijf geplaatst. De dienstdoende schutterij te Nieuwepekela die uit eene compagnie bestaat telt niet een enkel officier meer, die haar kan commandeeren. De kapitein-commandant woont reeds sedert eenigen tijd niet meer te Nieuwepekela, en de 3 luitena°nts met den officier van gezondheid hebben succes- sievelijk hun ontslag genomen, terwijl hunne plaatsen wegans gebrek aan bescliikbaar personeel niet te vervullen zijn. De schntters zijn er in tusschen volstrekt niet rouwig om. Do heeren Hoste en Miry hebben een drama aterloo, voor het Belgisch tooneel geschreven, een spectakelstuk, dat in het Alhambra met grooten bijval wordt opgevoerd. Het wemelt van fouten tegen de geschiedenis, maar er komt eene fout in voor, die alle andere overtreft. Eene dame ontvangt een brief met rouwrand, waarin de dood van haar bruidegom haar bericht wordt; later ontvangt zij een anderen brief van hem, waarin hij haar zijn aanstaande terugkomst meldt en nu ontdekt de dame dat in den eersten brief het handschrift van haar verloofde vervalscht isAlzoo moest de man zijn eigen doodbericht hebben geschreven en van het couvert met rouwrand met eigen tong de gom hebben bevochtigd. Een briefcouvert van 1815 moet voor verza- melaars al evenveel waard zijn als voor liefhebbers van muziek in dat jaar eene uitvoering van't Wien Neerlandsch bloed. Ook daarop onthalen de heerr* Hoste en Miry hun publiek. A

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1885 | | pagina 4