Buitenland. Gemengde berichten. BURaERLIJKE^TAiDr boeven, heeft aan den koetsier van den omnibus die de f 52000 vond f 1000 ten geschenke gege- ven, /100 aan den vinder van 2000, en 75 aan den vinder van 1000, welke sommen, zooals bekend is, uit den omnibus op straat terecht waren gekomen. Uit Velsen sclirijft men De talrijke hazen en konijnen ricbten in de duinen zooveel verwoes- ting aan, dat menige landbouwer zich de moeite niet eens beboeft te geven, zijn aardappelen te rooien. Zelden beeft men hier zooveel wild gezien. Yolgens de Amst. Ct. zal nog dit jaar te 's Gravenliage eene internationale conferentie wor- den gehouden tot bet nemen van maatregelen tegen den verkoop van sterken drank op de Noordzee. Tot aanleg van een tramway van Maldeghem naar Breskens hebben de Belgische Kamers een wetsontwerp aangenomen. Yoorts een wetsontwerp betrekkelijk de te ver- leenen schadeloosstelling aan Belgiscbe of Neder- landscbe zeelieden, die de door de wederzijdscbe visschers in de Noordzee verloren netten ophalen. TER NEUZEUf, 5 September 1881. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoor- weg albier de volgende zeescbepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden: Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus 22 21 21 24 30 26 20 27 191 10 r. ij., 8 s., 2 in., 2 k. 8 s., 5 r. ij., 4 m., 3 k., 1 h. 9 s., 8 r. ij., 2 k., 2 m. 8 s., 8 r. ij., 6 m., 2 k. 11 s., 7 r. ij., 5 m., 5 k., 1 b., 1 1. 9 s., 7 r. ij., 4 m. 2 k., 1 w., 3 b. 9s.,4r. ij., 3k.,2b.,2. m. 10 r. ij., 8 s., 4 k., 2 h., 2 1., 1 m. 28215 29516 28461 33693 40019 36854 27058 33815 257631 Uitgevaren zijn: in Januari 17, Februari 16, Maart 15, April 21, Mei 24, Juni 24, Juli 18 en Augustus 26 zeescbepen. Bij de aanbesteding op gisteren alhier, van het vernieuwen en onderhouden der dijkwerken aan den Nieuw Othenepolder, werd daarvan aan- nemer de heer C. van der Peijl, te Zaamslag, voor f 499. Heden nacht is op het schor voor de oester- putten alhier gestrand de Fransche bark Adeles Louise, kap. Pari, van Antwerpen in ballast naar Havre, alvorens op de reede van Ylissingen ankers en kettingen verloren te bebben. Heden is bij met bet naraiddagtij vlot gekomen. De Noordsche bark Brodrene, kap. Chris- tensen, van Gent naar Drammen in ballast, gisteren middag van hier uitgegaan, is des avonds aan den Westkappelschen dijk gestrand, zeer gevaarlijk zit- tende. Volgens gerucht is bet volk aan wal, behalve twee man, welke vermist worden. Als eene zeldzaambeid wordt ons medegedeeld dat bij den heer D. van Rompu alhier een ker- senboompje gistereu nog met vele bloesems prijkte door den harden wind zijn slecbts enkeleblijven staan. Axel, 2 September. Heden werd alhier eene verkooping gehouden van 47 stuks uit Holland aangevoerd jong hoornvee. De prijzen liepen van 52 tot f 170, terwijl de verkooping in het gehea 4457 heeft opgebracht. Als eene bizon- derbeid mag hierbij wel vermeld worden dat voor een stiertje van nog slecbts vier maanden de som van f 142 werd besteed. Van heinde en verre waren koopers en nieuwsgierigen opge- komen. Zmmislug, 3 September. In de gisteren alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad is her- beuoemd tot wethouder, de heer M. van Kerkvoort. Naar aanleiding van eene vraag, betreffende bet lippen en gij zweegt, omdat gij geen medelijden, maar afscbuw voor hem koesterdet." „Wie zegt u dat?" riep Cecilia onwillekeurig. „Als het nu eens een ander gevoel was, dat mij deed zwijgen, als Verschrokken zweeg zij en Armed sprak weerblo- zend„Dat beteekent nietsbij was de achting niet waard van het meisje, dat bij beminde. Gij waart zoo boog boven hem verheven. Gij hadt hem door uw verachting verpletgij hadt hem de eenigste mannelijke deugd ontzegd, die bij meende te be- zitten, den moed. Gij waart voor hem onbereikbaar, een godheid en hij dacbt waarlijk niet, dat zijn liefde niet hopeloos was, dat bij uw hart nog be- zitten kon. Daarenboven was hij zeer trotsch en het scbeen hem onmogelijk, dat hij nog ooit een meisje zou durven ontmoeten, dat hem overwonnen, vernietigd had gezien. Hij wilde nu voor zicbzelf een ander mensch worden. Daarom verliet hij zijn vaderland en sinds was zijn leven vlekkeloos, maar zijn misdaad bleef zijn geweten bezwaren. Hij wilde zijn schuld zoo spoedig mogelijk betalen en door noeste vlijt en tallooze ontberingen bracht bij het zoover, dat hij de geldsom bijeen kreeg, die hij u ontroofd had. Gij weet nu immers voor wien hij dat deed. Hij stuurde u dat geld, maar gij wierpt bet verachtelijk weg alsof het uw band besmeerde, nu het van hem kwam.'" (Slot volgt.) onbegrinte gedeelte van den nieuwen grintweg op den zoogenaamden paardendijk in onze gemeente, gedaan door iemand, die dezer dagen per rijtuig van dien weg gebruik maakte, wordt in de M. C. van den 2 dezer het navolgende antwoord gegeven Volgens artikel 35 van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland geschiedt het aanbrengen of veranderen van kunstbedekking op wegen in overleg met de belanghebbende gemeente- en polder- of waterschapsbesturen, na kennis- geving aan Gedeputeerde Staten; en worden de regeling van den onderhoudsplicht en de wijze van samenstelling der kunstbedekking onderworpen aan de goedkeuring van laatstgemeld college, ter wijl naar artikel 9 van hedoeld reglement ter verzekering van de rechten van derden of belang- hebbenden, van het besluit van burgemeester en wethouders beroep op Gedeputeerde Staten is toe- gelaten. Het staat derhalve aan openbare besturen om de communicatie zoo volledig mogelijk in te richten, en eigenaren van wegen zullen daaraan geen ge- grond bezwaar kunnen ontleenen." Naar men ons uit goede bron verzekert, zijn de moeilijkheden daaromtrent voor goed uit den weg geruimd. Iloek. Tot wethouder is alhier herbenoemd de heer Jacs. van Wijck. Honteiiisse, 5 September. Zondag den 7 dezer zal de heer P. A. Adriaansens alhier den dag herdenken waarop hij vdor 25 jaren na daartoe op den 19 Augustus bevorens benoemd te zijn, als raadslid beeedigd werd. Des namiddags 5 ure zal de Harmonie St. Cecilia, waarvan ZEd. voor- zitter is, hem aan zijne woning te Walsoorden eene serenade brengen. Boschkapelle, 2 September. Heden werd al hier door den gemeenteraad met algemeene stemmen herkozen de aftredende wethouder de heer P. J. van der Wielen. Stoppeldijk, 2 September. In de heden ge houden raadszitting werd alhier in plaats van den heer D. de Waal, aftredend wethouder als zoodanig gekozen de heer G. Mangnus. Ileiigstdijk. 2 September. In de alhier op heden gehouden raadsvergadering werd met alge meene stemmen tot wethouder herbenoemd de heer C. van Esbroeck, die als bewijs van erken- telijkheid voor de hem toevertrouwde betrekking zich die benoeming liet welgevallen en ze op nieuw aanvaardde. Groede. Ds. L. D. G. Krol, predikant bij de Hervormde gemeente alhier, heeft een beroep ont- vangen naar die gemeente te Drogeham, gemeente Achtkarspelen, in Friesland. Ellewoutsdijk. Heden nacht is alhier het tjalksehip van schipper Schikker gestrandbij ebbe is de mast 10 voet boven water. De opvarenden zijn geredmet het vaartuig, dat niet verzekerd was, is alles in den grond. quaraDtaine als Italie en geen land heeft minder voorzorgen genomen door voor rei .heid in de steden en dorpen en goed drinkwater te zorgen, dan dit zelfde land. In onderscheidene Fransche bladen leest men het volgende verhaal uit Bordeaux van 27 Aug. Gisterenavond omstreeks 9 uur waren eenige be- dienden van een drogist bezig den winkel op te pakken. Ongelukkigerwijs liet een van de jongelui een fust met chloroform vallen en kwam een groot gedeelte daarvan op straat terecht. De zeer vluchtige chloroform vervulde de lucht terstond met zware en slaapverwekkende dampen. De jonge man, die het ongeluk had, was hiervan het eerste slachtoffer, maar langzamerhand werd de geheele buurt gechloroformiseerd en weldra ge- leek de geheele St. Jamesstraat op het tooverslot uit ,/De schoone slaapster in't bosch." De lichten bleven overal branden, maar de bewoners schenen eensklaps op geheimzinnige wijze van het leven beroofd. Toen eindelijk eenige voorbijgangers zich aan den invloed van het benevelende vocht onttrekken konden, gelukte het eenigen hulp te verleenen. Het zal echter nog eenige dagen duren eer al de onvrijwillige slapers van de matheid, die zij nog voortdurend gevoelen, geheel verlost zullen zijn. Gelukkig is er voor de meeste slachtoffers geen gevaar te vreezen. Slecbts een meisje van twintig jaren moet tot heden nog niet ontwaakt zijn. Men weet nog niet of haar slaap zal eindigen. De cholera die zeer verminderd is in Frankrijk, eischt nu vele slachtoffers in Italie, ofschoon ook aldaar de epidemic in hevigheid verre onderdoet voor vorige dergelijke epidemieen. Het officieele verslag uit de provincien meldde DinsdagavondIn Aquila een doodBergamo zeventien gevallen, negen doodCampobasso vier gevallen, een doodCuneo veertien gevallen, elf dood Gunea een-en-veertig gevallen, vijftien dood Lucca twee gevallenMassa, een doodModena, een doodMilaan, een gevalNapels, zestig ge vallen, een-en-twintig doodParma vier gevallen, drie doodTuryn drie dood. Een later telegram uit Napels maakt melding van een zware regenbui, die gevolgd werd door toeneming der ziekte er waren in den nacht hon- derd zes personen aangetast, van welke zes-en-veertig overleden voor zes uur 's morgens. Geen land heeft zulke scherpe voorzorgen geno men aan de grenzen door de lastigste, landelijkste H. K. H. Prinses Wilhelmiua ontving op Haar verjaardag van Z. M. den Koning een paar prachtige poneys. Z. M. de Koning heeft be- richt, verhinderd te zijn om bij de onthulling van het gedenkteeken van Leidens ontzet tegenwoordig te zijn Te Amsterdam is een meisje over leden tengevolge van het eten van een buikzieke peer, die bij onderzoek wormpjes bleek te bevat- ten. Bij het droogmaken en uitvisschen van de zg. klemputten bij de grensscheiding van Dongen en Tilburg is een fOOtal oesters gevangen, waar- onder er zich bevonden die 1 a palm lang waren. Onder het gebruik van een borrel is in een tapperij te Amsterdam een man doodge- bleven. Bij het graven in de moerasgronden onder Zuidewijn-Capelle, is door een arbeider een zilveren muntstuk gevonden, dat het jaartal 1532 draagt. Bij een boomkweeker te Runrade (Limburg) zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag 80 jonge boomen omgehakt of beschadigd. Depolitie is de daders op het spoor. Te Leeuwarden is voor eenisre dagen eene zeer vermogende dame overleden. Onder de erfgenamen bevindt zich een echtpaar, dat dusver den kost verdient met straatwiedenDe nieuwe mode der residentie gebiedt wandelstokken in de handjes van dames. Het herinnert aan de armbanden der heeren. Ook uit Limburg meldt men, dat er in jaren niet zooveel hazen en patrijzen zijn ge- weest als thans. Een der bladen verzoekt zijn lezers, in een vorig nummer, in plaats van: de twee melkkoeien voor eeredienst, te lezende twee millioenen enz. De N. Purmerender Ct. zegt dat plaatsgebrek haar noodzaakt, ,/het kan- tongerecht tot een volgend nummer te laten liggen." Men is zeer benieuwd hoe dat volgend nummer er uit zal zien. Het Sedanfeest is te Berlijn en in de onderscheiden gewesten met de meeste opgewektheid gevierd. Bij eene kassiersfirma te Amsterdam hebben twee bedienden getracht zich een wissel toe te eigenen, welken zij door een derden persoon deden incasseeren bij de Twentsche Bank. De twee bedienden zijn door de ben gevallenbun //Com- missionair" is met het geld op den loop. Eergister namiddag had op den Zeedijk te Amsterdam eene vechtpartij plaats tusschen een Hollander en zes Engelschen. De Hollander, half ontkleed, takelde de Engelschen zoo toe, dat twee z/er tusschen uit trokken." Eenige menschen hadden de politie gewaarschuwd. Na een kwartier trok eene politiemacht op, bestaande uit zes agenten en eenige rechercheurszij arresteerden echter alleen een dronken Noorman, die er in het geheel niet bijbehoorde. Deze week heeft een jongmensch te 's Her- togenbosch, die voor 5 jaren een Belgischen cent had ingeslikt, het geluk gehad die uit te braken. Het muutstuk is zoo vergaan, dat de eene zijde bijna glad is afgesleten, terwijl de leeuw nog zichtj baar is; geen wonder dus dat door de koper-op- lossing de jongen steeds onpasselijk was. Te Kassel moet thans een electrisch wek- bed zijn te zien, dat gelijk een wekker op een te bepalen uur dienst doet. Eerst spelen daartoe twee klokken en wordt een licht ontstoken. Daarna trekt een onzichtbare hand de slaapmuts van des slapers hoofd. Meteen ontvlamt de spirituslamp onder een koffieketel. Vervolgens laat een speel- doos zijn opwekkende tonen weerklinken. Baat dit alles niet, dan luiden de klokken ten tweeden maal en verschijnt naast het bed een plankje met z/er uit daarop. Slaapt iemand als Byron in den storm dan nog, zoo werpt de onzicht bare porder hem eenvoudig uit het bed. Of dit wekbed veel aftrek zal hebben, betwijfelen wij. Over de beteekenis van het adverteeren laat zich een geacht industrieel als volgt uit: Wie zaken wil doen, zonder zich in adver- tentien bekend te maken, gelijkt de jonge man, die een lief meisje bemint en haar in het donker kushandjes toewerpt. Hij weet wel, wat hij doet, maar verder niemand buiten hem. Wat een ramp is het voor ieder onzer geweest, op de klok te leeren kijken! Welke rampzalige is het eerst op dat denkbeeld gekomen, terwijl het eenvoudige voor de hand lag? En hoe is het mogelijk, dat de wereld zich eeuwen lang zoo behielp? Die vragen schijnen eerlang tot het verledene te zullen behooren. Er is nl. een horloge uit- gedacht zonder wijzerplaat, eenvoudig met twee openingen, waarin door cijfers de tijd wordt aan- gewezen11 uren 13 min., 2 uren 7 min., enz. Elke minuut verspringt het cijfer. Men voegt er bij, dat deze horloges, opgedragen aan de Intern. Watch Co., even accuraat en niet duurder zijn dan de gewone remontoirs. Op een algemeene vergadering, welke voor eenige dagen gehouden werd, ter bespreking van het stemrecht voor vrouwen, riep de bekende Hubertine Auclert, die aan het woord was, het volgende uit: z/J a, de vrouw beboeft in geen enkel opzicht voor den man onder te doenHaar onverschrokken dapperheid en heldenmoed zijn van algemeene be- kendheid enOp dit oogenblik komt op de estrade een muis aanloopen in de richting der spreekster. Met een luiden gil springt deze op eene tafel, die voor haar staat, en alle dames, die haar aanhooren, kliinmen onder het grootste misbaar op stoelen en banken. Van 16 tot 31 Augustus 1884. H U L S T. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Augustinus Josephus Bosschaert (van Doel, Belgie), oud59j., weduwn. en Anna Catliarina de Meijer, oud32j., wed. 20 Aug. Josephus Johannes Kuijcks, oud 31 j., jm. en Juliana Fermont, oud 38 j., jd. Israel van Buren, oud 44 j., jm. en Antje Hartog, oud 34 j., jd. 21 Aug. Petrus Johannes van Gelderen, oud 22 j., jm. en Maria Francisca Mortier, oud 24 j., jd. 27 Aug. Stephanus Boone, oud 45 j., weduwn. en Dorothea van Huffel, oud 58 j., wed. Geboorten. 16 Aug. Petrus, z. van Antonius Marma en van Celestina Carolina Vermeersen. 19 Aug. Johanna Helena, d. van Francies Vermeulen en van Philomena Maria Strobbe. 26 Aug. Eme- rentia, d. van Pieter Andries Picavet en van Jo hanna Catharina Julien. 29 Aug. Petrus, z. van Victor Roels en van Anna Catharina van der Poel. Leonardus Marie, z. van Jan Francies van den Broeck en van Maria Isabella Blommaert. AXEL. Huwelijks-aangiften. 29 Aug. Hendrik Marinus Herrebout, oud 24 j., jm. en Neeltje Wolfert, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Aug. Reinier Boeije, oud 21 j., jm. en Janna den Hamer, oud 18 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Jan Matthijs, z. van Minicus Loof en van Hendrina van der Welle. 17 Aug. Amelia Juliana Antonia, d. van Johannes Jacobus Claessens en van Agnes Catharina Maria van Spanje. 19 Aug. Marinus, z. van Johannes Dronkers en van Cathelijntje KrokkA 20 Aug. Levinus Jan, z. van Leendert Pladdet en van Debora Krina van Cadsand. 22 Aug. Honore Franciscus, z. van Johannes van der Bos en van Virgenia Weemaes. 26 Aug. Aagtje, d. van Coruelis Jacobus Naeije en van Neeltje Pladdet. 28 Aug. Sara Cornelia, d. van Abraham Leunis en van Janneke Catharina Eekman (van Ter Neuzen). 31 Aug. Honore Joseph Marie, z. van Leonardus van Mossevelde en van Prudentia van de Vijver. Overlijden. 18 Aug. Jacobus Jan Gans, oud 2 m., z. van Marinus Cornelis en van Sara Elisabeth van Wijck. 23 Aug. Adriaantje Pieternella Dreg- mans, oud 11 j., d. van Pieter en van Kaatje Mulder. 24 Aug. Fran?oise Willemsen, oud 4 m., d. van Cornelis en van Cornelia van Tateuhove. 26 Aug. Maria Magdalena Zip, oud 36 j., echtg. van Laurens de Fouw (wonende te Yalkenburg). 27 Aug. Elisabeth Neeltje van Beudegem, oud 6 in., d. van Pieter Cornelis en van Elisabeth Neeltje Heijns- dijk. 30 Aug. Josephus Alphonsius Cortvriendt, oud 2 m., z. van Aloysius en van Johanna Mathilda van den Bulcke. 31 Aug. Pieternella Andresina Kole, oud 3 m., d. van Pieter en van Catharina Jacoba Kurvink. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 22 Aug. J. B. Dhaese, oud 49 j., jm. en A. Baart, oud 44 j., jd. 30 Aug. M. Kostense (van Kruiningen), oud 28 j., jm. en J. M. van Arenthals, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Aug. J. C. Hame- linck, oud 33 j., jm. en A. M. Beeckman, oud 26 j., jd. 9 Aug. J. C. Cornelissen, oud 39 j., weduwn. en A. M. Bogaert, oud 35 j., wed. Geboorten. 1 Aug. Mathilda, d. van T. van Heese en van P. van den Bosch. 3 Aug. Louisa Maria, d. van A. de Smet en van C. van Eerdenburgh. 4 Aug. Jacobus, z. van J. Pauwels en van P. Tieleman. 5 Aug. Anna Catharina, d. van J. F. Pauwels en van R nendriks. 9 Aug. Alphonsus, z. van P. J. de Meijer en van J. van de Lavoir. 11 Aug Elisabeth, d. van J. Hiel en van C. Nijs. Eduardus Franciscus, z. van J. Crombeen en van R. de Waal. 17 Aug. Prudentia Maria, d. van C. Wullems en van P. J. S. Kuijpers. Josephus Johannes, z. van B. J. Freijser en van A. C. van den Brande. 19 Aug. Arnoldus Fran ciscus, z. van J. W. Cremer en van R. C. Kuijpers. 21 Aug. Petrus Francies, z. van C. van Kruijssen en van A. Roelans. Alphonsus, z. van G. van de Voorde en van P. Cammaart. 23 Aug. Aloijsius Bartholomeus, z. van J. Boeijkens en van C. A. J. van Waterschoot. 24 Aug. Petrus Augustinus, z. van J. F. Weesepoel en van J. Baart. 25 Aug. Jan Francies, z. van T. van der Hauten en van A. M. Somers. 30 Aug. Eduard Alphonsus, z. van C. Schelfhout en van R. Verhoeven. Overlijden. 2 Aug. Anna Maria Baart, oud 84 j., d. van F. Baart en van A. de Bakker. 3 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van P. D. Bruggeman en van A. C. de Nijs. Jacobus Ivens (overleden te Haarlemmerliede), oud 64 j., echtg. van C. van Huffel. 10 Aug. Louisa Maria de Waal, oud 6 m., d. van J. de Waal en van A. M. Krijmers. 11 Aug. Elisabeth van Cranenbroeck, oud 1 m., d. van A. van Cranenbroeck en van D. van de Bos. 12 Aug. Maria Heije, oud 73 jechtg. van P. de Backer. 13 Aug. Anna Maria Bogaert, oud P m., d. van C. Bogaert en van M. E. van Remortel. 20 Aug. Jlaand. Getal, Geladen met: K. m. inhoud. In deze kolom beteekenen de letters: r. ij. raw ijzer, e. atukgoederen, k. kolen, m. rainerie, h. boat, I. ledig, w. wol.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 2