BUWESClJKl^TAm Gemengde bericlilen. TER NEUZE1V, 2 September 1884. Iu de heden gehouden zitting van den ge- meenteraad alhier werd de lieer Jac8. de Feijter herbenoemd als wethouder. Jl. Zaterdag werd door liet bestuur van den Nieuwe Neuzenpolder in bet openbaar verpaclit voor den tijd van 9 jareu: zes perceelen zeedijken, inlaagdijk, bouwland, vergraveu grond enz. Een en ander werd aan verschillende personen toege- wezen voor f 463 per jaar. Bij eene vorige verpachting was de generate pacbtsom f 564. Gedurende de eerste helft der maand Juli jl. zijn door het postkautoor albier de volgende onbestelbare brieven verzondeu, aan de adressen van Jan Muunt, te Oosteinde. Mej. Anna van der Hooft, te Antwerpen. Door het hulpkantoor te Axel, aan bet adres van M. A. Leijsennaar te Hellevoetsluis. Axel, 30 Aug. Heden werd bij de Cbristelijke Gereformeerde gemeente albier bet bericbt ont- vangen, dat de heer J. W. Draijer, candidaat te Nieuwe—Pekela, voor bet beroep herwaarts bedankte. Ook beroepen zijnde te Koevorden, heeft hij zulks naar die gemeente aangenomen. Zuimislag, 1 September. De Augustus-collecte voor de school met den Bijbel heeft alhier op- gebracht de som van drie bonderd negen gulden. Hoiitenisse, 31 Augustus. Heden had alhier eene aandoenlijke plecbtigheid plaats. Ten 3 ure des namiddags vereenigden zich de werkende leden van onze harmonie St. Cecilia te Kloosterzande, en begaven zich onder het spelen van een dooden- marsch, gevolgd door eene talrijke menigte naar de It. K. begraafplaats te Groeneudijk, om daar op bet graf van hunnen voor korten tijd plotseling overleden kapelmeester, wijlen den beer Jac8. van Braband, een grafzerk te plaatsen. Aldaar aangekomen, wejrd de lijksteen gelegd, waurna het werkend lid der vereeniging de beer B. van Jole zijne medebroeders, de familiebetrek- kingen van den overledene en het aanwezige publiek toesprak in de volgende bewoordingen uit bartstocht, die op moed en op verkeerde rechts- begrippen rust, draagt liaar eigen verontschuldiging ing zich en ontstaat uit dezelfde eigenscbappen, die iemand tot bet hoogste en bet edelste be- kwaam maken. Toen zij door een verklaarbaar misverstand moest aannemen dat zwakte, huicbe- larij en lafhartig zwijgen de zonde beginnen en verborgen hielden, had zij voor die zonde maar afsclmw en veracbting. Nu ecbter had haar eerste gevoel, vergevingsgezindheid, weer de bovenhand. En bet was een bloedverwant, dien zij vergiffenis schonk, wiens onrecht, door den scbijn van recht, dien men er aan geven kon, tocb gewild was en toch strafbaar bleef, maar daardoor juist verklaar baar werd. Ja, Cecilia, vergaf hem niet alleen, maar dacbt, dat zij ook verkeerd gehandeld had. De neef scheen haar naar de schildering van den vriend beminnenswaardig; zij weet zijn schuld aan de opvoeding door den onbezonnen vader, door de zwakke moeder in een ongelukkige huishouding, zoodat zijn voortrelfelijke vermogeus zich teugel- loos en dolend outwikkelden en zij verweet zich zelf, dat zij, dewijl zij het gekunnen bad, aan dat leven geen andere richtiug had gegeven. Weer stond dat nacbtelijk uur haar voor den geest. (Wordt vervolgd.) Zeer aangedaan (lankte de oudste aanwezige zoon van den overledene in korte maar welge- kozen woorden de leden der vereeniging voor de eer, zijn overleden vader aangedaan en gaf daarbij te kennen, dat het hem wdl deed, te zien, hoe groot de achting en toegenegenheid was, die zijn vader als kapelmeester der harmonie had mogen verwerven. Nogmaals liet de harmonie zich hooreu, plechtig afseheid nemende van den dierbaren doode met de uitvoering vanLe dernier soupir, marcbe funebre van Christoph. Toen de laatste tonen der muziek waren weg- gestorven, verwijderde zich de dicbt samengepakte menigte, zeker ten voile den wensch van den spreker beamende dat onze harmonie in stand biijven en bloeien moge Arrondissemeiits-rechtbaiik te Jliddelburg. De recbtbank heeft in bare zitting van 2 Sep tember de volgende vonnissen uitgesproken J. J. G., scbipper te Clinge, is wegens beleediging van een magistraatspersoon en van een bedieneud beambte veroordeeld tot 15 dagen celstraf, f 8 - boete of 1 dag celstraf. J. C. D., vrouw van A. O., te Sas van Gent, is wegens overtreding der drankwet veroord. tot 10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. De 3de lijst van de zesde jaarcollecte voor de scholen met den bijbel wijst een totaal aan van f 13,583,69, als de opbrengst van 75 locale comites. Door de politie werden in de afge- loopen week over de grenzen des Rijks gezet 45 vreemdelingen waaronder 4 vrouwen. Bij het jongste onderzoek naar de bekwaambeid van adspi- rant—onderwijzers te Zwolle hebben eenigen een akte verkregen als onderwijzeres. Het vermakelijk abuis is later hersteld. Als eene bizonderheid wordt uit Enkhuizen gemeld, dat dezer dagen voor de peren aan een boom aldaar, de som van f 72 werd geboden. Vrijdaginiddag zijn onder de gemeente Grijpskerke vier schapen door den bliksem getrofFen en gedood. Zaterdagavond werd een bakkersknecht op de Oostenburgergracht te Amsterdam door een woesteling, zonder redenen aangevallen en deerlijk mishandeld. Tegen den aanrander is proces-verbaal opgemaakt. Op de kermis te Noordwolle (Er.) heeft een bevige veckt- en snijpartij plaats gebad, waarbij een reizend parapluiemaker zoodanig is verwond, dat men voor bet behoud van zijn leven vreest. Ook zijn vrouw ontving een diepe snede over bet gelaat. Uit L. is een persoon, die een jaar was gehuwd, heimelijk naar Amerika vertrokkeu met zijn schoonmoeder. Yolgens een Iudisc'n blad heeft de jeugdige Koning van Siam reeds 263 kinderen. De cholera heeft zich uitgebreid tot Modena, waar zes gevallen zijn voorgekomen, waar van vier met doodelijken afloop. In de provincie Cuneo is een vermeerdering van gevallen waargenomen, ofschoon het aantal choleralijders te Busca is verminderd. Yan 28 op 29 Augustus werden in de proviuc.ie Massa Carrara 17 personen aange- tast; bezweken zijn er 11. Zulk een groot cijfer was er in een etmaal nog met voorgekomen. In de provincie Parma zijn 4 ziektegevallen en 2 dooden opgegeven. In de provincie Bergamo bedroeg het aantal nieuw aangetaste personen 6. Te Spezia zijn 30 nieuwe gevallen waarge nomen 8 lijders zijn er gestorvende zuidelijke provincie Campobasso geeft 13 als het cijfer der aangetasten en 10 als dat der dooden aanin de provincie Napels kwamen 4 nieuwe gevallen voor, waarvan twee in de stad. In het geheel geeft het bulletin van den 29 Aug. 118 nieuwe ziektege vallen en 48 dooden op. In Rusland zijn in den laatsten tijd ver- scheidene moorden en diefstallen gepleegd. Deze worden toegeschreven aan de nihilisten, die waar- schijnlijk een weinig slecht bij kas zijn. Te Astrakan werd de kas van het adellijk ondersteuningsfonds" leeg gestolen en wel op een bizonder listige manier. De dief kwam er n.l. als Keizerlijk beambte, om de kas te inspecteeren. Hij legde verscheidene papieren over ten bewijze van zijn opdracht en men gaf hem zonder bedenken den sleutel. Maar na zijn vertrek bleek het, dat die stukken valsch waren geweest. Uit de kas was al het geld 750,000 guldenverdwenen en er een papier in, met het opschrift„op last van het uitvoerend bestuur." In een andere plaats plunderde men een post- wagen, terwijl de koetsier vermoord werd, en ook te Saratow vermoordde men op last van het uit voerend coraite eene oude dame, waarna men haar kas leegplumlerde. Het kan ecbter best zijn, dat deze misdaden, die geschoven worden op rekening der nihilisten, gepleegd worden door gewoue schurkeu. Het benedengedeelte der stad Napels is het tooneel geweest van ongeregeldheden. Groote massa's uit de volksklasse verzetten zich tegen het overbrengen van een choleralijder naar het ziekenhuis en mishandelden en kwetsten verschei dene politiedienaren. Eenige scholen, waar ont- smettingsmiddelen zouden gebezigd worden, werden aangevallen door hoopen vrouwen, die zich in- beeldden, dat hare kinderen naar het cholera— hospitaal zouden worden gebracht, wanneer ze ongesteld werden bevonden. Het kostte tijd en moeite om de schreeuwende en razende vrouwen tot bedaren te brengen. De syndicus heeft de iiulp van den aarts-bisschop ingeroepen, om het arme onwetende volkje omtrent den waren toestand in te lichten. In de maand Mei kreeg een houthandelaar te Amsterdam, bezoek van den makelaar C. W. van Yliet, die hem mededeelde, dat hij door eene zeer rijke dame, op de Keizersgracht woonachtig, belast was met den bouw van eenige perceelen, waarvoor op de Nassaukade reeds bouwterrein ge- kocht was. Zijn vraag was of de houthandelaars voor rekening van de rijke dame hout zou willen leveren. Na een toesteminend antwoord werd contract opgemaakt. Yan Vliet kwam eenigen tijd daarna met het contract terug, dat door de rijke dame was onderteekend. Successievelijk wordt voor f 4400 geleverd en v. Y. wist den leverancier te bewegen f 1125 aan comptanten te geven voor de uitbetaling van knechtsloonen. De rijke dame was, zooals hij voorgaf, uit de stad. Op dezelfde wijze wist hij een steenkooper voor f 1600 aan steenen en een ijzerhandelaar voor een bedrag van f 400 aan ijzer afhandig te maken. Toen de leveranciers over het hun toekomende dachten te beschikken kwamen zij tot de minder aangename ontdekking, dat zij waren bedrogen. De zaak werd ter kenisse van de politie gebracht en het bleek, dat het bewuste contract op verzoek van v. V. door zijn huishoudster was onderteekend. De man werd naar de eel gebracht. Nadat reeds aan twee straten te Parijs de namen waren gegeven van beroemde Nederlanders, Rembrandt en Elsevier, heeft nu de gemeenteraad dier stad op voorstel van den heer Aristide Marre be- sloten aan eene straat den naam „rue de Huygens" te geven. GEMEENTERAAD VAX TER XEEZEX. Zitting van Dinsdag 2 September 1884. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Aanwezig de heeren Jacs. de Eeijter, Mr. Droukers, Dees, Grenu, Moes, Van der Hooft en Schuijlenburg. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, stelt de voorzitter ter behaudeling voor het benoemen van een wethouder, door de periodieke aftreding van den heer Jacs. de Eeijter. Met zes van de zeven stemmen wordt als zoodanig herkozen de aftredende wethouder De Eeijter, die verklaart deze betrekking volgaarne aan te nemen en den raad zijn hartelijken dank betuigt voor het in hem gestelde vertrouwen. Iugekomen was een adres aan den raad van den heer Arie H. Donze, inhoudende het verzoek om toestemming tot het plaatsen van een gedenksteentje op het graf van zijn kind. Met algemeene stemmen wordt dit verzoek, onder de gewone voorwaarden, ingewilligd. De vergadering wordt gesloten. Yan 16 tot 31 Augustus 1884. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 22 Aug. Martinus August van Leuven, oud 24 j., jm. en Wilhelmina Jozina Janse, oud 19 j., jd. 29 Aug. Cornelis de Putter, oud 25 j., jm. en Maria Verschelling, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug. (Bij vol- macht) Cornelis van de Velde, oud 22 j., jm. en Wilhelmina Johanna Hendrikse, oud 21 j., jd. 21 Aug. Johannes Franciscus Burm, oud 35 j., jm. en Amelia Joanna van Duijse, oud 50 j., wed. Jacobus Schepens, oud 26 j., jm. en Maria de Smidt, oud 22 j., jd. Dirk Jacob Broeder, oud 30 j., jm. en Karolina Pietronella Moggenstorm, oud 31 j., jd. 28 Aug. Arie Jacobus Tazelaar, oud 23 j., jm. en Helena Scheele, oud 21 j., jd. Geboorten. 16 Aug. Michiel Cornelis, z. van Jacobus Verlinde en van Jatineke de Zeeuw. 22 Aug. Anna Maria, d. van Arnoldus Huineman en van Pieternella Wilhelmina Kuiler. 23 Aug. Catharina Sara, d. van Pieter Romeijn en van Maria Pieternella Lenseu. 25 Aug. Rosalia Johanna, d. van Prudent Alphons van de Bilt en van Le- vina L'Ecluse. 28 Aug. Adriaan Dammes, z. van Pieter Jacobus Versluijs en van Annigje Neeltje de Jong. 29 Aug. Lode wij k Erans, z van Will em Erederik Kaijser en van Tona Erede- riksen. 30 Aug. Kornelis Alexander George, z. van Martinus Eijke en van Lena van der Swan. Maria Cornelia Elena, d. van Audries Klaassen en Cornelia Wisse. Overlijden. 16 Aug. Dina van Wijck, oud 3 m., d. van Passchier en van Cornelia de Jonge. Reinier Abraham Scheele, oud 17 d., z. van Reinier en van Maria Willemsen. 19 Aug. Willem Hendrik 't Gilde, oud 5 m., z. van Marinus en van Wilhelmina Scheele. Christina Hendrika Kolster, oud 11 j., d. van Christoffel Hendrik en van Anna Maria Kijl. 25 Aug. Henri Petrus Leonard Hamerlinck, oud 6 m., z. van Charles Louis en van Adelaide Dominica van de Yelde. 27 Aug. Jan Jansen van Rosendaal, oud 48 j., echtg. van Hebrina de Bree. 29 Aug. Gijsberta Adriana Donze, oud 3 m., d. van Adriaan Hendrik en van Gijsberta Pothoven. 31 Aug. Ursula Angelina Martens, oud 28 j., echtg. van Josephus Eerdi- nandus de Winne. BOSCHK APELLE, Huwelijks-aangiften. 18 Aug. Jacobus van der Meijden, oud 25 j., jm. en Apolonia Eermont, oud 24 j., jd. Overlijden. 19 Aug. Rosalia van Akker, oud 3 m., d. van Petrus en van Mathilda Robijn. 24 Aug. Petrus Jacobus Destombes, oud 5 m., z. van Joannes Levinus en Apolonia Janssen. 28 Aug. Maria Louisa de Klerk, oud 19 d., d. van Josephus en van Sophia Claassen. CLINGE. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Aug. Hendrikus Hubertus Hoffer (van Maastricht), oud 33 j., jm. en Philomena Heije, oud 37 j., jd. Geboorten. 25 Aug. Gustavus Aloysiusius, z. van Gustavus de Bock en van Susanna Ignatius. 26 Aug. Eulalia Maria Virginia, d. van Fran ciscus Laureijs en van Victoria Schuddings. 30 Aug. Yalentina Maria, d. van Maria Campenhout. 31 Aug. Maria Veneranda, d. van Constantinus Franciscus de Deckere en van Maria Clothilde de Puijsseleijr. Overlijden. 22 Aug. Paulina Maria Kint, oud 1 m., d. van Adriaan en van Philomena Nijs. Mathilda Maria Coenen, oud 8 m., d. van Emile Ferdinand en van Silvia de Kesel. 26 Aug. Franciscus Jacobus Oostdam, oud 10 m., z. van Bernardus Laurentius en van Joanna Petronella Pavis. G R A A U W. Geboorten. 17 Aug. Christina, d. van Pieter Neeve en van Phelomina Buijsrogge. 26 Aug. Aloisius, z. van Jan Erancies van Itegem en van Anna Maria Cappendijk. 27 Aug. Josephus, z. van Pieter Heijdens en van Roza van Immerseel. Overlijden. 19 Aug. Johannes Franciscus Dutre, oud 5 m., z. van Antonius Carolus en van Phi- lippina Jacoba Broeckmeijer. 20 Aug. Anna Maria Verhoeven, oud 63 j., echtg. van Machiel de Bakker. 21 Aug. Anna Catharina Seraphina Waelpoel, oud 3 in., d. van Petrus Josephus en van Elisabeth Dankaert. 22 Aug. Christina Neeve, oud 5 d., d. van Pieter en van Phelomina Buijsrogge. HENGSTDIJ K. Geboorten. 16 Aug. Rosalia, d. van Pieter van den Berghe en van Johanna de Witte. HOEK. Geboorten. 17 Aug. David Cornelis, z. van Adriaan de Kraker en van Jacomina Keukelaar. 22 Aug. Pieter Joost, z. van Pieter Donze en van Maria Adriana Perrels. 24 Aug. Rocus, z. van Guljaam Dees en van Janna Geertruida de Kraker. Overlijden. 25 Aug. Adriana Anna Deij, oud 6 m., d. van Pieter en van Elizabeth de Bruijne. Adriaan van der Peijl, oud 13 d., z. van Jan en van Jacomina Meertens. 28 Aug. Francois van Oosten, oud 6 m., z. van Leendert en van Janneke Buijze. 31 Aug. David Cornelis de Kraker, oud 2 w., z. van Adriaan en van Jacomina Keukelaar. Dimmen Kolijn, oud 29 j., echtg. van Cornelia Leijs. OSSENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Petrus Fran ciscus Serrarens (van Stoppeldijk), oud 30 j., jm. en Anna Maria Lemsen, oud 23 j., jd. Geboorten. 24 Aug. Apolonia, d. van Jan Erancies van Damme en van Dorothea Steijaart, Overlijden. 26 Aug. Eduardus Josephus Koene, oud 2 m., z. van Josephus en van Anna Catha rina de Waal. 27 Aug. Een als levenloos aan- gegeven kind van het m. geslacht van Jacobus Cammaart en van Dorothea Lucia Kroon. 31 Aug. Dorothea Lucia Kroon, oud 30 j., echtg. van Jacobus Cammaart. OVERSLAG. Geboorten. 26 Aug. Elorimondus Aloijsius, z. van Leopoldus de Sij en van Eulalie de Rijcke. PHILIPPINE. Geboorten. 26 Aug. Camillus, z. van Carolus Petrus Yerschorre en van Sophia Maria Vincent. 27 Aug. Marie Rosalie, d. van August Duijvetter en van Melanie Geeraert. Marie, d. van Desere Saeij en van Rosalie Geernaert. Overlijden. 24 Aug. Theophiel de Yos, oud 20 j., z. van Johannes Bernardus en van Rosalia Vervack. SAS VAN GENT, Geboorten. 17 Aug. Eransiena Cornelia, d. van Albert Willem Rijnberg en van Helena Adriana Maat. 21 Aug. Lodevicus, z. van Eduardus Colpaert en van Maria Louiza Hileijn. 26 Aug. Geachte medelede-n der Harmonie St. Cecilia Wcifelend en met huivering nam ik de taak op mij om vol- gens uw wenscli een woord van herinnering, van lof, hulde en dank te spreken, nu wij voor de tweede maal ons vereenigd hebben bij de reeds gesloten groeve van onzen waardigen kapel meester, de heer Jacobus van Braband en het is met een gevoel van beklemdheid dat ik mij thans van die taak ga kwijten. Immers waar ook thans de woorden te vinden om uit te spreken, wat wij gevoelen aan deze plaats Toen we het stoffelijk overschot van onzen kapelmeester graf- waarts brachten toen we zijn lijk aan den sehoot der aarde zagen toevertrouwen, toen door het Achtbaar hoofd der gemeente aan de verdiensten van den overledene vooral als ambtenaar in welsprekende woorden welverdiende hulde werd gcbracht toen zwegen wij stille overstelpt als we waren van droefheid over den onverwachten slag, ons en onzer harmonie toegebracht door zijn plotseling afsterven. Alleen de doffe, trillende, weemoedige tonen van den doodenmarsch, die hem grafwaarts geleidden, zij alleen druklen uit en moesten uitdrukken, wat wij gevoelden. En ik herhaal het waar zal ik nu de woorden vinden om daarin naar eisch te schetsen de grootte van ons verlies, onze waardeering, der verdiensten van den overledene als kapelmeester onzer harmonie, onze achting en toegenegenheid voor onzen vaderlijken vriend Onze vaderlijke vriendJa, dat was de heer Van Braband. Hij, de stichter van onze muziekvereenigiughij, die gedurende 18 jareu aan haar hoofd stond met volhardenden ijver, met nooit verzwakten lust en opgewekten zin deelende in het wel en wee zijner stichtingonderwijzende en raadgevende aan zijne wjongens", zooals hij ons zoo eigenaardig noemdehunne belan- gen en die der harmonie nooit uit het oog verliezende yeen moeite outziende om zijne harmonie, zijne eeniyste ontspanning van zijne veelvuldige werkzaamheden, te doen vjordenwat zij is. Niet onsneen hem daar voor de eereHem daarvoor onzen dank Meer dan woorden het kunnen uitdrukken, zij dit eenvoudig lijkgesteente met zijn even eenvoudig opschrift waarmede wij zijn laatste rustplaats sieren, de tolk van onzen opreehten dank voor zijne zorgen en moeiten voor onze harmonie, van hulde aan zijne verdiensten als kapelmeester, van ware hoogachting en toegene genheid voor onzen te vroeg nog ontslapen vriend. Voorzeker nooit willen wij hem vergetennooit vergeten, de vele genotvolle uren met hem op onze repetition en uitvoe- ringen doorgebrachtnooit vergeten, dat hij ons menigen genoe- gelijken dag in den vreemde heeft verschaft, nooit vergeten, dat hij door het oprichten van onze vereeniging het aanzien onzer gemeente verlioogde, nooit vergeten, dat het zijn doel was ons door de toonkunst op te wekken tot al wat goed, edel en schoon is en welluidt. Broeders, laat ons de nagedaehtenis van den ontslapene blijvend eeren door zijn werk in stand te houden Laat ons alle krachten inspannen, laat ons eensgezind blijven om onze harmonie te doen bloeien Daartoe blijve het publiek, dat door zijne tegenwoordigheid van zijne belangstelling blijk geeft, ons zijnen materieelen en moreelen steun schenken! Het toone daardoor, dat niet wij alleen het werk van den heer Van Braband op prijs stellen, maar de overtuiging deelt, dat de harmonie in onze gemeente onmisbaar geworden is. De opvolger van onzen overleden kapelmeester trede in de voetstappen zij lis voorgangers en evenare hem in volharding, in ijver en goede zorg voor onze vereeniging! Aan de familiebetrekkingen van den algestorvene brengen wij onzen dank voor de verleende gunst om in hunne plaats op het graf van echtgenoot en vader den lijksteen te moyen plaatsen. Ilet strekke hen in hunne droefheid over het geleden verlies tot troost, dat vriendschap, achting en toegenegenheid het graf voor goed slot en van hem, die bij zijn vele verdiensten ook deze voegde, dat hij een zorgzaam echtgenoot en liefhebbend vader was. En nu, de nagedaehtenis van onzen overleden kapelmeester en vaderlijken vriend blijve steeds bij ons in eere! Zijn grafzerk herinnere ons steeds zijne groote verdiensten en drukke den doode zacht! Volgen urij hem na in werkzaamheid en ijver voor het goede, en ruste hij in vrede van zijnen arbeid! ltust zacht, lieve doode! bidt uw gade, uw kind; Rust zacht, dierbre doode! bidt uw leerling, uw vrind; Rust zacht van uw arbeid! uw geest blijv' ons bij, Omzweev' ons in tonen van schoone Harmony Uw geest houde ons samen; Uw geest houde ons sterk; Uw naam blijv' in eere, als uw stichting,uw werk; Uw naam, in arduin onuitwischbaar gestift Blijve immer ook zoo in onze harten gegrift! Vaarwel, lieve doode! U de rust bij den Heer! Aan d' andere zijde des grafs zien we U weer; Daar boven, waar liefde in het hemellicht blinkt, 't Harmonisch accoord zonder dissonant klinkt! Y'aarwel, dierb're doode! welzalig uw lot! Zoo zij het, ja, amen! zijn ziel zij bij God! urn nnir~iriinrnrn -

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 2