Uit de hand te pachten BOUWIABTB, Ter plepMJ Jer Kermis te Koeiaciit Wrienden-Gaaischietingen Spekslacjerswinkel Handelsberichten. Advertentien. in de Maatschappij St. Sebastiaan. 1°. Op Zondag 7 September 1884. T E K 0:0 P zichte van nog circa 20 andere ernstige vermoedens zijn gerezen, |dat ook dezen door haar toedoen zijn gedood. De rechtbank "te Amsterdam, in raadkamer vergaderd, heeft Jacques Rudolph Wijtman, com- missionnair in effecten, verwezen naar den procu- reur-generaal bij het gerecbtshof aldaar, wegens bedriegelijke bankbreuk en verduistering van gelden tot een bedrag van pi. m. f 150,000. Onder voorwendsel van te Zaltbommel eene villa te moeten bouwen, werden Zondag jl. te Nijmegen door een manspersoon, zich noemende J. Molenkamp, timmerman te Dordrecht, een 13tal werklieden van verschillende ambachten aangeuomen om deze villa te bouwen en om Maandagochtend per stoomboot naar Zaltbommel met hem te ver- trekkeu. Na de gemaakte overeenkomst begaf men zich in gelag en liet de baas zich door zijne werklieden goed onthalen, en wist hij onder voor- geven dat zijn geld was opgeraakt en geld wach- tende was, van eenigen hunner bedragen van 60 cent tot 1 gulden te leenen, om dit geld bij ontvangst van zijn geld terug te geven. Toen de werklieden Maandagochtend op het vastgestelde uur aan de stoomboot kwamen, was Molenkamp echter niet te vinden, en bleek het alras dat men met een oplichter te doen had. De politie doet onderzoek naar dezen sluwen bedrieger. Dinsdagavond had aan de stroo—cartonfabriek te Leeuwarden een vrij ernstig ongeluk plants. Een der daar werkzame jongens sloot vdor dat de stoom was ontsnapt, een der toestellen, waarin het stroo wordt gekookt, en draaide daartoe de schroeven los waarinede het deksel op het kook- toestel is bevestigd. Eensklaps vloog nu met eeu hevigen slag het ijzeren deksel in de hoogte en wel tegen het gelaat van den onvoorzichtigen jongen en daarna tegen het dak. De jorjgen bekwam emstige brandwonden aan het hoofd en zal mis- schien het linker oog moeten missen. De visscher en sjouwerman A. van den B., op de Hoogstraat te Zwolle, verwijderde Maandag- avond uit zijne woning zijn beschonken kostganger II. H., die den volgenden avond echter weder zijn oud kosthuis opzocht. Toen v. d. B. hem wilde verwijderen, werden zij handgemeen, waarop v. d. B. met een bijl den ander vijf belangrijke verwondingen op het hoofd toebracht, terwij] hij zelf eene verwonding met een zakmes in de lip bekwam. Twee in de buurt zijnde politieagenten brachten beiden naar het politiebureau, waar zij werden verbonden. Daarna werd H. H. naar het ziekenhuis overgebracht en A. v. d. B. in arrest gehouden. De wet op de echtscheiding geeft in Frankrijk tot allerhande verhalen en aneedoten aanleiding. Zoo leest men ook de volgende geschiedenis. Voor een vrederechter te Parijs verschijnt een echtpaar, om, na tien jaren door het huwelijk verbonden te zijn geweest, zich te laten scheiden. Hebt u kinderen? Zeker, mijnheer de rechter! Hoeveel? Drie. Twee jongens en een meisje! En dat is juist de groote moeielijkheid. Mijn vrouw wil twee kinderen behoudeu en ik ook. Wilt gij beiden, vroeg de rechter, u tevreden- stellen met mijn uitspraak? Jawel, mijnheer Welnu, wacht tot het vierde kind komt. Dan heeft elk van u twee kinderen en ik zal dan beslisseu hoe zij verdeeld moeten worden. Ilet echtpaar schikt zich in deze uitspraak en de rechter hoort van beiden niets meer. Eindelijk, na meer dan twee jaren, ontmoet hij den echtgenoot. Welnu mijnheerHoe staat het Ach, mijnheer de rechter, van een scheiding kan nu vooreerst geen sprake zijn! Nog niet? Neen Waarom Het was een tweeling en nu hebben we weder vijf kinderen. Zwitsersche meren heeft men reeds hier en daar in onuitputtelijke industrieele bronnen veran- derd, door den tijdelijken vloer, welke de vorst er over slaat, in nette blokken te zagen en ze per spoortrein naar de groote steden van Europa uit te voeren. Ruime verdiensten levert deze tak van nijverheid op, maar alleen des winters staat de natuur daartoe in dienst der menschen. In dit opzicht is een groote vooruitgang aan te wijzen. Een schrander inwoner van Bazel heeft op dit gebied een goudmijn ontdekt, sedert eeuwen be- keud en even lang verwaarloosd. Sedert een paar weken tast hij den beroemden Rhone-gletscher met dynamiet aan. De onmetelijke massa ijs, sedert tallooze eeuwen opeengestapeld, levert het noodige materiaal. Reusachtige blokken worden door de werkiug van een goed aangelegde mijn verbrijzeld en de zaag verricht haar bekende wer- king. Zij effent de wanden en als bij tooverslag treden de doorschijnende dobbelsteenen in tallooze menigte uit de handen der werklieden te voor- schijn, om onverwijld de reis te aanvaarden naar hospitaal of keuken, naar de ontbijttafel of het dessert in stad en land, waar het brokkelige water overal even nuttig als aangenaam is. In de Parijsche voorstad Puteau, bij de Avenue de St. Germain, vindt men eeu kolonie van voddenrapers, die daar sedert jaren gevestigd is. Tusschen de dochters van twee dezer nijveren, Zelie en Marie genaamd, 20 en 17 jaar oud, was een bittere vijandschap ontstaau, wijl beiden verliefd waren op een jeugdig voddenraper, die den schoonen naam Bertrand droeg en wieu zij toch beiden niet bezitten konden. Om een einde aan dien toestand te maken, besloten zij om den geliefde te duelleeren. Als wapen kozen zij een schaar en men sprak af, dat de verliezende partij alle aanspraken op Bertrand zou opgeven. De strijd had op den bepaalden tijd, zonder ge- tuigen plaats. Reeds bloedden beiden uit verschei- dene, schoon niet zware wonden, toen Marie de overhand scheen te zullen behouden en Zelie begon te wijken. Plotseling echter verdween dezelaatste geheel en al en het bleek toen, dat zij in een vrij diepen met water gevulden put was gevallen. Krachtens de regelen van het duel, wilde Marie niet van deze gelegenheid profiteeren, doch begon zij luide om hulp te roepen, zoodat er menschen kwamen opdagen, die de ongelukkige bewusteloos weder op het droge brachten, waarna een genees- heer haar na een half uur buiten gevaar kon verklaren. Of zij Bertrand nu aan Marie afstond, wordt niet gemeldwel dat de politie proces-verbaal tegen beide duellisten opmaakte en dat de eigenaar van het terrein beboet werd omdat hij, in strijd met de verordeningen, den put niet behoorlijk gedekt had gehouden. In het bekende bierhuis la Brasserie de la Jeunesse, in de rue du Temple te Parijs, was de eigenares bezig het buffet schoon te maken, toen haar amaut, zekere Louis Martiniere, die zonder werk was en door haar kosteloos sedert eenige maanden gevoed werd, binnentrad met een revolver in de hand, dien hij, zonder iets te zeggen, op haar loste, waardoor zij zwaar gewoud werd. De groote graan- en zaadmarkt is gisteren te Weenen begonnen. Uit het voorgelezen ver- slag blijkt, dat voor Hongarije tarwe, rogge, haver en gerst boven het gemiddelde komen of bijna dat cijfer bereiken. Hetzelfde is het geval voor Oostenrijk. Het Vereenigd Rijk zal kunnen uit- voeren 3 millioen quintalen tarwe, 4 millioen gerst en 2 millioen haver. Rogge zal niet kunnen uitgevoerd worden. In de Yereenigde Staten van Amerika wordt de opbrengst van de tarwe geraamd op 510 millioen bushels, tegen 421 millioen ten vorigen jare. GEMEENTERAAD V A A TER AEUZEN, Zitting van Donderdag 28 Aug. 1884. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig de heeren Jacs. de Eeijter, Mr. Dronkers, Harte, Grenu, Van der Hooft en Tazelaar. De secretaris geeft lezing der notulen van de vorige zitting, die door de vergadering worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat het le punt van behandelingbenoeming onderwijzeres, nog niet kan geschieden, daar de voordracht nog in handen van den arrondissements-schoolopziener berust. Bij het einde der zitting ontving de voorzitter de voordracht, waarna overgesaan werd tot de benoeming. In dien tusschentijd was ook de heer Dees ter vergadering gekomen. De voordracht bestond uit de dames A. W. A. Noest, M. A. B. de Cock en C. J. Monje. (Mej. H. A. de Bats had hare sollicitatie ingetrokken). Met 5 van de 7 stemmen werd alsnu benoemd mej. Noest, terwijl mej. De Cock 2 stemmen op zich vereenigde. Bij monde van den heer Tazelaar brengt de commissie tot onderzoek der gemeente-rekening over 1883 verslag uitzij adviseert tot goedkeuring waartoe besloten wordt. De rekening bedraagt in ontvangst f 64,291,93$ in uitgaaf f 61,443,58$. De raad keurt de volgende begrootingen goed lo. Van het burgerlijk armbestuur bedragende in ontvangst en uitgaaf f 2900. 2o. Van het bestuur der brandweer in ontvangst en uitgaaf f 300 bedragende. Namens het Dagel. bestuur biedt de voorzitter den raad de gemeente-begrooting over 1885 aan de verschillende posten inkomsten en uitgaven bedragen f 38,999,19. De begrooting zal over- eenkomstig art. 203 der gemeentewet, op de secretarie der gemeente voor ieder ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift algemeen verkrijgbaar worden gesteld. Met algemeene stemmen wordt aan mej. de wed. Roberts op haar verzoek ontslag verleend als gemeente-vroedvrouw. Het Dagel. bestuur stelt vervolgens voor aan den heer Dr. Van Nes eene gratificatie te verleenen van f 50 in kosten der gedane oog-operatie. Ook hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten, alsmede tot het houden der kermis op de gewone wijze. Ingekomen waren Een brief van den inspecteur van den genees- kundigen dienst, inhoudende eenige aanmerkingen omtrent rioleering, het ophalen van faecalien, het houden van varkens in de kom der gemeente enz. Nadat de voorzitter aangemerkt had, dat in het een en ander reeds aanmerkelijke verbeteringen waren aangebracht en nog aangebracht zouden worden, werd deze brief voor kennisgeving aan geuomen. Een brief van den heer H. C. E. van IJsselsteijn, inhoudende het verzoek om ontslag als lid der plaatselijke commissie van schooltoezicht Met al gemeene stemmen wordt dit ontslag eervol verleend. De voorzitter deelt verder mede dat het adres door den Raad aan Z. M. den Koning, om eene buitengewone subsidie geen gunstig resultaat heeft gehad. Op dit verzoek is afwijzend beschikt. Ook dit wordt voor kennisgeving aangenomen om er bij de behandeling der begrooting uogmaals op terug te komen. Nog waren ingekomen een brief van Gedep. Staten, eenige bladen en een verslag van het gesticht voor minvermogende ooglijders in Zuid- Holland. De vergadering wordt gesloten. I A GEZONDE A STCKREA. Bij het naderen van den winter is het misschien niet kwaad de aandac'nt der betrokken autoriteiten er op te vestigen, dat het pad, loopende langs onze woningen, eenige noodzakelijke herstellingen behoeft. Zouden we, daar door ons reeds lang op het strooien van grind is gewacht, misschien op een fatsoenlijk klinkerpad of eene keibestrating mogen liopen Voor de verleende ruimte zij der Redactie dank gezegd. Bewoners van het Schelpenpad te Tee Neuzen. In ons anders^stil stadje heerschte gisteravond en heden morgen eene buitengewone drukte en levendigheid. Het gold namelijk een transport rundvee, bestaande uit 47 stuks stieren, vaarzen, stieren- en vaarshokkelingen. Ieder was op de been om de beesten te bewonderen, en men hoorde slechts een woord van al de aanschouwershet zijn puike beesten. En in waarheid mag de collectie vee puik ge- noemd worden. De springstieren, waarvan de rood- bonte de prijs gehad heeft op de tentoonstelling te Bodegraven, hebben nog geen wisseltanden alzoo nog geen jaar en een half oud en zijn reeds kolossaal ontwikkeld en munten uit door schoonen vorm en lichaamsbouw, evenzoo de vaarzen. Onder de hokkelingen zijn de meeste u i t s t e- k e n d e exemplaren. Alle e e r komt den heer Niemeijer toe, dat hij ons in de gelegenheid heeft gesteld om eens puik vee te kunnen koopen. Maar nu opgepast landbouwers uit het land van Axel, dat ge het puike fokvee niet uit het land laat gaan, dat zou voor onzen veestapel te be- treuren zijn. Axel, 28 Augustus 1884. Een liefhebbee van schoon vee. ZEETIJDIAGEA. Van 26 tot en met 28 A\ig. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 26 Aug. Duitsche brik Hermine, kap. Hein, van Riga met hout (bestemd voor Selzaete.) 7 27 Aug. Russische schooner Albert, kap. Eriksson, van Frederiksham met hout. Russische schooner Lydia, kap. Lindroos, van Kotka met hout. Eng. stoom b. Stantons, kap. Brown, van Londen met stukg. 28 Aug. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New—Castle met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Van 26 tot en met 28 Aug. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 26 Aug. Eng. stoomb. Dynamo, kap. Moore, naar Hull met stukg. 27 Aug. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, r.aar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. 28 Aug. Eng. stoomb. Ralph Crsyke, kap. Eyre, naar Goole met stukg. Zweedsche stoomb. Saga, kap. Pahlson, naar Grimsbey ledig. In deze haven is binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 28 Aug. Eng. stoomb. Girdleness, kap. Dawson, van Londen met stukg. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen 27 Aug. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Van 26 tot en met 28 Aug. werden langs de Oostsluizen alhier binnenvaartuigen op en 31 afgeschut. PRIJZEA DER EE EEC TEA. Amsterdam28 Augustus. Certifie. Werkelijke achuld dito dito dito dito dilo dito 21 Dordrecht, 28 Augustus. Lokeren, 20 Aug. 27 Aug. KOERS V A A HET GELD. 47,95 h 48,00 u 12,00 v 12,11$ Belgisch per 100 fr. Engelsch per *V* Voorspoedig bevallen van een zooh A. N. VERSLUIJS-De Jong. Ter Neuzen, 28 Aug. 1884. Den 26 Augustus 11. overleed alhier, na kortstondig lijden, mijne geliefde echtgenoote MARIA MAGDALENA DE FOUW-Zip, mij nalatende een nog zeer joug kindje. Mede uit naam harer ouders, zuster en broeders, L. DE FOUW, Controleur bij 's Rijks-belastingen te Valkenburg (L.) Axel, 27 Augustus 1884. Heden overleed ons geliefd jongst dochtertje GIJSBERTHA ADR1ANA, slechts 3 maanden oud. A. H. DONZE. G. DONZE-Pothoven. Ter Neuzen, 29 Augustus 1884. EENE PARTIJ gelegen in den Canisvlietpolder, gemeente West- dorpe, toebehoorende aan de familie Papejans. Paehtprijs f 24,44 per 44 aren 56 centiaren, vrij van lasten. Te bevragen bij den heer PAPEJANS—DE MORCHOVE te Calcken en H. KERCKHAERT te Westdorpe. VIER LUISTKRLIJKE Vooruit 100 franks. 2°. Op Maandag 8 September 1884 Vooruit 75 franks. 3°. Op Dinsdag 9 September 1884 Voormiddags vooruit 75 franks. Aamiddags 200 Des middags zal er voor elkeu schutter op de beide laatst genoemde schietingen een lekkere Hazendiner gratis beschikbaar zijn. Namens de Maatschappij en Vrienden-Beschrijvers en Jagers, De Voorzitter, De Koning—Ontvanger, C. P. J. DIERICK. FLA DIERICK. De Geheimschrijver, HENRI IJSEBAERT. En Vrienden-Beschrijvers en Jagers, AUGUSTE, HIJ POLITE en EDMOND IJSEBAERT, CHARLES VAN MEESCHE en F. COLAAS. Ondergeteekende berichtdat hij een heeft geopend, belovende door een prompte en civiele bediening zich bij het publiek waardig te maken. NR. Ik ben in staat een bewijs te leveren tegen den las ter, met dewelke mijn gewezen patroon mij heeft publiek gemaakt. J. VAN LUIJK, Spekslager, Brouwerijstraat, Ter Neuzen. EEN GOEDE bij F. WALRAVEN, Mr. Smid, Ter Neuzen. m iin i ii—■nm ii N KDERI.AND. Belgik. Frankrijk Rusi.and. Asndeel HaodelmaRtschappij dito exploitatie Ned. ataataapoorw. Certificate!! bij Rotachild Inachrijvingen Obligation 1798/1815 dito Hope Co. 1855 fie aerie dito f 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1878 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certifie. dito Inacript. Stieglitx 4 Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maat Oblig. di o AaDd. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-liflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappij. Schatkist obligation Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb./Aug. dito raetall. in silver Jan./Juli. dito dito April/Oct. Hongarije. Schatkistbiljetten Polen. Oostenrijk pet. 68} 3 80} 4 101} 5 0 110| 0 21 0 3 0 5 0 100} 5 0 82} 5 0 98} 5 0 67 5 0 91} 5 0 91} 5 0 129} 41 0 90 4 0 4 0 4 0 6 0 5 0 121} 41 0 94 3 0 54} 6 0 93} 5 0 92} 5 0 5 0 57} 4 0 82} 5 0 661 5 0 67 6 0 67} 5 0 67} 5 99} Italii. Certifie. Amsterdam 5 Spanje. Obligation Bniteul 14 dito Binnenlandache 14 a Turkije. Inachrijving Alg. achnld 5 8J Tarwe bij beperklen aanvoer weinig kooplnst, allea ging voor 30 a 40 ct. lager van de band. Puike Zeeuwache en Vlaamsche Tarwe f 7,50 a f 8,00 mindere f 7,00 a f 7,40. Rogge Zeenwaehe en Vlaamache 6,00 a 6,50. Overmaaache f 6 00 a f 6,30. Gerst Zeenwaehe en Vlaamache winter f 5,80 a f 5,75. Over maaache f 4.80 a f 5,30. Zeenwaehe en Vlaamache zomer 4,80 a f 5,10. Haver dunne f 3.20 a f 4,Dikke 4,20 a f 4,70. Paardenbooaen f 6,50 a f 7,Dniven- boonen 7,40 a 7,80. Witteboonen f 12,00 a 13,50. Bruineboonen 8,00 a 12,00. Erwten f 8,00 a f 8,50. Voeder 7,80 a 8.00. Koolzaad 12,00 a 12,50. Lijnzaad zaai 9,50 a f 10,00. Tarwe, p. 106 k„ fr. 19,50 a 21,00 19,50 a 21,00 Rogge, 14,25 15,25 14.00 15,00 Gerst. 13,50 14,50 13,25 14,25 Haver. 14,50 15,50 14,50 15,50

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 3