Buitenland. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Telegrafische berichten. 8 Juli. Bij de heden alhier gehouden de goeiing floor de Notarissen Fercken en Dregmans, doo>&n de hofstede met tuin, weiland enz., ter grootte hsvan 19 H. A. 28 A. 70 c. A. gelegen in den Loven- polder, ten verzoeke van de weduwe en erven van R. de Kraker, werd daarvoor niet geboden. De hofstede bleef dus onverkocbtwel een bewijs dat de landerijen in prijs merkelijk gedaald zijn. Zasunslag, 2 Juli. Yerleden Zaterdag zijn bij den landbouwer D. Dekker alhier een tweetal runderen, terwijl zij met de overige koeien in de wei liepen grazen, plotseling ongesteld geworden en tengevolge daarvan onmiddellijk afgemaakt. Volgens de verklaring van deskundigen leden ge- noemde dieren aan het zoogenaamde lendenbloed, veroorzaakt door eene hevige atmospherische warmte. Dit ziekte-verschijnsel schijnt zich, bij hevige zomerwarmte, in onze streken meer te openbaren. Bij de op den 1 Juli jl. alhier gehouden jaarlijksche veemarkt waren aangevoerd 27 stuks paarden en 11 stuks rundvee. Daarbij zijn toege- kend de navolgende premien 1. Yoor het grootste getal hoornvee aan Hypolitus de Moor van Bosch- kapelle2. voor het grootste getal paarden, het schoonste werkpaard van 47 jaar, en de schoonste paarden van 13 jaar aan Jacobus Yerpoorte te Zaamslag3. voor het schoonste paard van 2 jaar oud aan Jan Dieleman te Axel4. en voor de oudste en de schoonste baatgevende koe aan Jan Ramondt te Axel. Ofschoon de handel onbeduidend was, werden toch enkele jonge runderen tegen aanzienlijke prijzen verkocht. IIii 1st. Tot kapelaan bij de Roomsch Katholieke gemeente alhier is benoemd de heer A. M. Canters. Yoor het beroep naar de Hervormde gemeente te Waterlandkerkje, is door den heer J. H. de Vries, candidaat te Amsterdam, bedankt. 's Gravenhage, 4 Juli. Tweede Kamer. De Minister van financien verklaarde, dat het voorstel tot hervorming der Staatsloterij weldra bij den Ministerraad zal worden ingediend. Het voorstel tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd werd aangenomen met 57 tegen 6 stemmen, na aanneming met 66 tegen 8 stemmen van het amen- dement Van der Loeff om de wet slechts tot 1 Januari 1886 te doen gelden. Eene politieke dis- cussie ging vooraf, waarin met 58 tegen 7 stemmen de motie Yan Houten verworpen werd om de be- lasting op het gedistilleerd niet te verhoogen dan in verband met andere belastingen. Op de interpellation van Borgesius en Lohman omtrent plannen tot grondwetsherziening en het regentschap verklaarde de Minister Heemskerk, dat de Koning zijn wil omtrent het regentschap heeft geopenbaard en een wet op het regentschap binnenkort aan den Raad van State zal worden onderworpen en de Kamers waarschijnlijk in de volgende maand in vereenigde zitting zullen worden opgeroepen. Indien een uitgebreide grondwets herziening niet spoedig gereed kan komen, acht de Regeering het wenschelijk het voorstel tot herziening van het XI hoofdstuk te doen voorat gaan. De Kamer is op reces gescheiden. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 4 Juli de volgende vonnissen uitgesproken lo. P. v. I., oud 21 j., 2o. T. Y., oud 19 j., schippers en visschers, beide te Graauw, zijn wegens verbreking van afsluiting veroordeeld ieder tot eene boete van 8 of 3 dagen gevangenisstraf. lo. W. B., oud 22 j., 2o. B. N. B., oud 20 j., beide te Ter Neuzen, zijn wegens overtreding der drankwet vrijgesproken. Te Toulon had een zeer ernstig voorval plaats. De stoomboot Mistral, die van Marseille naar Toulon voer, verloor gedurende die korte reis een der opvarenden aan de cholera. De bemanning wierp in de eerste ontsteltenis het lijk over boord en zette toen de reis voort. De Mistral ankerde in het zuidwestelijk deel van de reede te Toulon, maar nauwelijks was de boot gemeerd, of plotseling werd een tweede man door hevige krampen aange- tast. De bemanning, door schrik bevangen, zette den zieke in een sloep en verliet zelve de boot, zoodat, de ongelukkige lijder ter zelfder tijd aan zijn lot werd overgelaten, toen de bemanning het hazenpad koos. Den volgenden dag werddearme matroos opgenomen en door de zorg der marine- autoriteiten in het hospitaal gebracht. Duitsche bladen gelieven van tijd tot tijd te vertellen, dat ons Indisch leger eigenlijk zoowat geheel op de Duitsche werving drijft. Wat daar van is, toonen de volgende cijfers weer aan: in Juni zijn naar Oost—Indie vertrokken 214 mili- tairen, waaronder 165 Nederlanders, 1 Zwitser, 39 Duitschers, 7 Belgen en 2 Oostenrijkers. De afgevaardigde Brogden heeft in het En- gelsche Lagerhuis aangekondigd, dat hij in de zitting der Regeering de vraag zal stellen, of het niet een zeer gevaarlijk voorbeeld voor de barbaar- sche kustbewoners van Sumatra is, wanneer men den eisch van den Radja van Tenom, betreffende de bemanning van de Nisero, inwilligt, of de Re geering van het Nederlnndsch gouvernement de verzekering van een dadelijk beslissend optreden verlangt en zoo ja, Engeland dan een dergelijk optreden zal ondersteunen. De financieele adviseurs bij de Egyptische conferentie zullen te Londen bijeenkomen en dan zal waarschijnlijk het onderzoek der aan hun oor- deel onderworpen punten afloopen. Daily News meldt uit Assoean, dat 12000 Arabieren de stad Derbah ingenomen en 3000 menschen, zoowel militairen als burgers, vermoord zouden hebben. Uit Rome wordt gemeld, dat Z. H. de Paus sedert drie dagen ziek is en aan bronchitis lijdt. Woensdagnacht had hij een vrij hevigen aanval van asthma. Yan de 63 candidaten die zich hebben onder worpen aan het exameu voor adspirant-gemeente- secretaris, zijn in het geheele land 31 geslaagd. Urk heeft weder gebrek aan drinkwater het moet van Kampen per post (als postpakket worden aangevoerd. Gedurende de maand Juni is te Zeven- huizeneen gemeente van 2300 zielen, niemand overleden. Men bericht uit Amsterdam dat de inschrijvingen voor de Transvaalsche leening verre beneden de verwachtingen zijn gebleven. Niet minder dan dertien leveude Nederlandsche leeuwen (d. i. leeuwen in Nederland geboren) zijn thans in Artis gehuisvest. Daar de warmte aanhoudt wordt ook voortdurend de reeks der zwem—ongelukken vervolgddagelijks vinden wij eenige bewijzen, hoe gevaarlijk het zelfs voor zwemmers is, buiten toezicht of in onvertrouwbaar water te zwemmen. In verscheidene plaatsen vooral in het noorden van ons land hebben eergisteren zware onweders gewoed, die hier en daar veel schade aanrichtten. Woensdag viel op den Loosduinschen weg te 's Hage eene vrouw, door een beroerte getroffen, dood neer. Toen men aan de dochter de doods- tijding harer moeder bracht, ontstelde zij zoo hevig, dat ook zij na weinige oogenblikken een lijk was. Door het schrikken voor een aankomenden stoomtrara ging te Bennekom een paard voor een kar, waarin eenige personen zaten, op hoi. Een manspersoon bekwam hierbij zoodanige kneuzingen, dat hij spoedig aan de gevolgeu overleed. Een Volendammer visscher ging door een weiland van Edam naar zijn huis, vergezeld door zijn hond. Deze joeg der koeien schrik aan, die zich op den visscher wreekten. Ze omsingelden hem en hebben hem zoodanig aan het hoofd ver- wond, dat de man onder geneeskundige behande- ling is. Een burgemeester van een kleine stad had iedereen veroorloofd, op de binnenplaats van het raadhuis de wasch te drogen en op te hangen. Na eenigen tijd ineldde de bode hem echter, dat het daarbij onbehoorlijk toeging, waarop de achtbare heer verontwaardigd uitriep Voortaan laat ik niemand meer ophangen dan de leden van den raad!" Uit de Ommerschans werd dezer dagen door een der kolonisten aan een fabrikant te Amsterdam een brief gezonden, houdende voorwaardelijke be- dreiging van brandstichting, wanneer hij uit de kolonien zou zijn ontvlucht. Deze brief is heime- lijk met geen andere bedoeling verzonden dan om langs dien weg het bedelaarsgesticht tegen de ge- vangenis te verwisselen. Te Helder is een jong kind, dat door de moeder, terwijl deze boodschappen ging doen, alleen in huis was achtergelaten, zoodanig door ratten aan armen, beenen en in de zijde gebeten, dat het in zorgwekkenden toestand verkeert. De dieren had- den zich door een openstaand raam toegang tot de woning verschaft. In de Yerlengde Falckstraat te's Hage viel Woensdagochtend een steiger ineen, waarop vijf werklieden arbeidden. Zij kwamen gelukkig bijna enkel met den schrik vrijalleen werd een hunner zeer licht aan het hoofd en een der armen geraakt. Smoordronken kwam een korporaal van het le reg. vesting-artillerie uit Utrecht Woensdag ochtend met een troepje miliciens, die hij ten geleider strekte en die meerendeeis ook alles behalve nuchter waren, Yeenendaal binnenzeilen. Het hoofd dier gemeente liet den man, die zijn dienst zoo uitne- mend begreep, dadelijk arresteeren. Te Veenendaal had dezer dagen een geweldig standje plaats tegen de bakkers, die men beschul- digde brood te verkoopen, dat lo. niet goed was en 2o. het gewicht niet had. Een bakker, die juist zijn roggebrood ging venten, werd aange- houdenzijn brood werd gewogen en, naar de steeds dreigender wordeude houding te oordeelen, te ligt bevonden. De burgemeester heeft het volk weten tot rust te brengen, door het de verzekering te geven, dat hij zich de zaak zal aantrekken en voor hun belang zorgen. Een meid te Arnhem heeft haar dienst op- gezegd, enkel en alleen omdat er een gaslantaarn op de stoep was aangebracht. Haar vrijer vond zooveel licht te genant. (Historisch.) Omtrent het verdrinken van den 23jarigen baron D. W. de Wenne te Geisteren, verneemt men, dat deze Zaterdag van eene buitenlandsche universiteit naar huis kwam om zijne moeder te feliciteeren op den geboortedag, dien zij Zondag herdacht. Des middags ging hij met zijn broeder in de Maas zwemmen, waarbij ook een paar honden dit voorbeeld volgden. Een der honden sprong den overledene echter op het hoofd en hield hem het hoofd onder water, waardoor het verdrinken volgde. Men schrijft uit het eiland Tnolen: Sint-Jan is voorbij en dus het meerendeel van het te velde staande vlas verkocht. Niettegen- staande de lage prijzen van het lijnzaad en der grondstof voor de linnenweverijen enz., hebben onze boeren goed geld van hun vlas gemaakt, nl. gernid- deld f 125 per gewas (d. i. 0,4 H.A.) Het gewas staat dan ook over het algemeen voortreffelijk, vooral in den achterhoek des eilands. Gelijk in het vorig jaar, werd ook ditmaal veel vlas verbouwd. In Gelderland en Overijssel is dehooibouw in vollen gang. De opbrengst is groot en de hoedanigheid uitmuntend in jaren werd zulk prach- tig hooi niet gewonnen. Zekere Londensche zeepfabriek geeft jaarlijks bijna een half millioeu gulden aan advertentiekosten uit en besteedde onlangs f 12,000 voor een aan- kondiging op de achterzijde van de Health Exhi bition." Eens deed ze een bod van 12 millioen gulden om de achterzijde der belastingbiljetten met eene aankondiging te mogen bedrukken, waarvan 35 millioen exemplaren den burgers zouden worden thuisgezonden. Doch de regeering weigerde dit. Achthonderd omnibussen bevatten hare adressen en aanbevelingen. Yan 16 tot 30 Juni 1884. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 21 Juni. Hendricus van der Velden, oud 44 j., weduwn. en Stephanie Gijsel, oud 33 j., jd. Lourens Franciscus Bos, oud 26 j., jin. en Ulalie Gijsel, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juni. Pieter Moes, oud 24 j., jm. en Maria Neeltje Jansen van Ro- sendaal, oud 17 j jd. Geboorten. 16 Juni. Abraham Adriaan, z. van Abraham van der Peijl en van Elisabeth Dronkers. 17 Juni. Janna Cornelia, d. van Pieter Stoffels en van Maatje Deij. Neeltje Maria, d. van Jacob Geensen en van Sara Catharina Lakerveld. 18 Juni. Johanna, d. van Adriaan Mechielsen en van Alida Zegers. Floris Anthonie, z. van Leendert Mouthaan en van Janneke Sara van Gelderen. 19 Juni. Cornelis Pieter, z. van Adriaan van de Zande en van Susanna Cornelia Porreij. 20 Juni. Susanna Abigael, d. van Louis Heule en van Susanna Pladdet. 25 Juni. Jan, z. van Adriaan de Ridder en van Adriana Klaassen. 26 Juni. Jacobus, z. van Jean Baptiste Dooms en van Ja- coba Dieleman. 27 Juni. Solke, z. van Willem Oenes de Vries en van Roelofje Pasveer. 28 Juni. Cathalijntje Francina, d. van Maarten van Kerk- voort en van Cathalijntje Le Mahieu. 29 Juni. Elisabeth, d. van Karel de Koeijer en van Adriana Hamelink. HULST. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Franciescus Hemelaar, oud 41 j., weduwn. en Paulina Regina Marcus, oud 38 j., jd. 26 Juni. Theophilus Dominicus de Cock, oud 25 j., jm. en Maria Flo- rentina Lambrecht (van Ertvelde Belgie), oud 29 j., jd. Geboorten. 22 Juni. Rachel Maria Justina Antonetta, d. van Cirillus Ludovicus de Cock en van Pelagia Maria de Silva. Mathilda, d. van Desiderius Yerstraeten en van Anna Catharina Buijl. 26 Juni. Aloijsius, z. van Philippus Taelman en van Philomena de Preker. AXEL. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Willem Die leman, oud 23 j., jm. en Neeltje de Mul, oud 18 j., jd. 21 Juni. Gerard Willem Hottinga, oud 25 j., jm. en Johanna Maria van den Broeke, oud 28 j., jd. Carolus de Smet, oud 42 j., jm. en Framboise de Schepper, oud 31 j., jd. 26 Juni. Jan Scheele, oud 22 j., jm. en Francina Balkenende, oud 20 j., jd. Geboorten. 18 Juni. Johannes, z. van Pieter Jansen van Rosendaal en van Neeltje Martin. 21 Juni. Pieter, z. van Jacobus Dieleman en van Cornelia van Dixhoorn. 23 Juni. Leuntje, d. van Jacobus Boeije en Maria Jansen. 27 Juni. Santina, d. van Absalon Wijna en van Debora Jansen van Rosendaal. 28 Juni. Willem, z. van Jacobus van Drongelen en van Catharina de Koeijer. Overlijden. 20 Juni. Krijn van Dixhoorn, oud 28 j., echtg. van Magdalena Donze. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 23 Juni. Alphonsus, z. van P. van Meelen. Overlijden. 21 Juni. Apolonia de Maat, oud 90 j., wed. uit het eerste huwelijk van Francies d'Hont en uit het laatste huwelijk van Joos An- driesen. 26 Juni. Alphonsus van Meelen, oud 2 d., z. van P. van Meelen. C L I N G E. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Juni. Franciscus Laureijs, oud 25 j., jm. en Victoria Schudding, oud 19 j., jd. Geboorten. 25 Juni. Florentina Maria, d. van Aloysius Vercammen en van Melanie Huijgens. 28 Juni. Petrus Adolphus, z. van Constantinus Vermeirssen en van Maria Stephauia Pieters. Overlijden. 28 Juni. Maria Emelinde Bleijen- berg, oud 18 j., d. van Maria Louisa Bleijenberg. GRAAUW. Geboorten. 19 Juni. Cornelia Maria, d. van Jan Francies Mangnus en van Anna Maria Verhagen. 20 Juni. Jan Francies, z. van Petrus Veras en van Dorothea de Koning. Overlijden. 16 Juni. Adriana van Overstraten, oud 65 j., echtg. van Jacobus Boogaart. HENGSTDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juni. Judocus van Assche, oud 34 j., jm. en Elisabeth Feijeu, oud 22 j., jd. Geboorten. 29 Juni. Alouisius, z. van Josephus de Blok en van Apolonia van Damme. Overlijden. 16 Juni. Christina van Gemst, oud 18 j., d. van Anthonius en van Maria de Nijs. 30 Juni. Bernardus Simon Luijmes, oud 84 j., weduwn. van Maria Paulusse. HOEK. Geboorten. 17 Juni. Krina, d. van Thomas Yinke en van Anna den Hamer. Overlijden. 26 Juni. Izaak Tollenaar, oud 22 j., z. van Hendrik en van Adriana Jansen. KOEWACHT. Geboorten. 22 Juni. Hortensia, d. van Joannes Picavet en van Rosalia Kegels. 25 Juni. Maria Emelia, d. van Joannes Ilendericus Arens en van Rosalia de Wolf. 29 Juni. Petrus Antonius, z. van Hypolitus Baert en van Maria Philomena van Regenmortel. Overlijden. 24 Juni. Maria Louisa de Caluwe, oud 23 j., d. van Bernardus en van Amelia Goethals. OSSENISSE. Geboorten. 16 Juni. Eduardus Josephus, z. van Josephus Koene en van Anna Catharina de Waal. Overlijden. 14 Juni. Josephus de Waal, oud 41 j., echtg. van Rosalia van Campen (overleden te Hontenisse.) 16 Juni. Apolonia van den Bergen, oud 70 j., wed. van Cornelis Cambeen. OVERSLAG. Overlijden. 19 Juni. Eulalia Maria Puts, oud 4 m., d. van Desire en van Juliana Francisca van Eedveldt. PHILIPPINE. Geboorten. 23 Juni. Auguste, z. van Aloijsius Yermeire en van Stephania de Bock. 30 Juni. Jacoba Suzanna, d. van Adrianus Jacobus Brouwer en van Marta Jacoba Sturm. Overlijden. 20 Juni. Bernardus de Looze, oud 57 j., echtg. van Paulina Ronse. SAS VAN GENT. Geboorten. 27 Juni. Ludovicus Franciscus, z. van Augustus Hollebosch en van Blondina Heijens. Overlijden. 28 Juni. Ludovicus Franciscus Hol lebosch, oud 1 d., z. van Augustus en van Blon dina Heijens. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 28 Juni. Dominicus Jo sephus Schelfhout, oud 46 j., weduwn. en Catha rina Baert, oud 35 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Juni. Isedorus van Haut, oud 36 j., jm. en Maria Carolina Mets, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Juni. Antonie Sophia Maria, z. van Desiderius Boddaert en van Eugenia Coleta Verstraeten. 18 Juni. Alphonsius, z. van Carolus Ludovicus Aerts en van Cornelia Roovers. 27 Juni. Maria Clothilda, d. van Julia Boussen. STOPPELDIJK. Geboorten. 15 Juni. Alphonsus, z. van Petrus Aerts en van Christina van de Yoorde. Overlijden. 18 Juni. Christina de Smit, oud 28 j., echtg. van Johannes Franciscus Ilendriks. WESTDORPE. Geboorten. 17 Juni. Julma Maria, d. van Petrus Bernardus Janssens en van Florentia Maria Lammens. 20 Juni. Augusta Maria, d. van Eduard Franciscus Dumez en van Natalia de Weirdt. 22 Juni. Emerence Louise, d. van Julianus D'haene en van Juliana Francisca Heijse. 29 Juni. Alfred en Elvira Maria Louisa, z. en d. van Johannes Bernardus de Tollenaer en van Melanie Bisschop. 30 Juni. Leonie Maria, d. van Livinus van Graefschepe en van Amelia D'haene. Overlijden. 25 Juni. Petrus Judocus Lombaert, oud 69 j., echtg. van Maria Catharina de Coning. 26 Juni. Leonie Vervaet, oud 1 j., d. van Lu dovicus Franciscus en van Stephanie Janssens. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 19 Juni. Pieter de Putter, oud 22 j., jm. en Janna Adriana Buijtler, oud 26 j., jd. Geboorten. 16 Juni. Cathalina Elizabeth, d. van Willem Jannis Leenhouts en van Janna Geer- truijda de Kraker. Overlijden. 23 Juni. Hendrik Wisse, oud 5 m., z. van Isaac en van Johanna van Pienbroek ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geeue aangiften plaats gehad. ZEETIJDINGEN. Van 1 tot en met 3 Juli zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent: 2 J uli. Zweedsche stoomb. Kattegat, kap. Jonsson, van Hudicksval met hout. Eng. sloep The Frances, kap. Cowey, van Londen met lijnkoeken. 3 Juli. Eng. stoomb. Stautons, kap. Brown, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met stukg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 2