Gemeno;de berichten. BURGERLIJKE STAND" Advertentien. HER NEUZEN, 3 Juui 1884. Zooals door ons bulletin van heden middag aan velen onzer abounds kon medegedeeld worden is de Prins van Oranje ernstig ongesteld. Z. K. H. is lijdende aan gastriscbe koorts; versohijnselen van bedenkelijken aard hebben zich bij den Doorluchtigen zieke geopenbaard. Het bulletin ten paleize luidde: De Prins van Oranje genoot eerst tegen den morgen eenige rust. De koorts houdt aan en de toestaud blijft dezelfde. De doctoren hielden heden ochtend langdurig consult en algetneen wordt verzekerd, dat heden de dag der crisis is. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoor- weg alhier de volgende zeeschepeu ingekomen om aldaar te lossen of te laden Januari Pebruari Maart April Mei 22 21 21 24 30 10 r. ij., 8 s., 2 in., 2 k. 8 s., 5 r. ij., 4 m., 3 k., 1 h, 9 s., 8 r. ij., 2 k., 2 m. 8 s., 8 r. ij., 6 m., 2 k. 11 s., 7 r. ij., 5 in., 5 k., 1 h., 1 1. 28215 29516 28461 33693 40019 118 159904 Uitgevaren zijn: in Jamiari 17, Februari 16, Maart 15, April 21 en Mei 24 zeeschepen. Wij vernemen, dat de Directie der Nederland- sche Bank bosloten heeft ook in ons district een kantoor te vestigen waardoor veel gerief zal ont- staan, Binnenkort toch zal de heer J. Sturm alhier, die tot nu toe correspondent derde klasse was, als correspondent eerste klasse werkzaam zijn. Een gevolg hiervan is, dat kosteloos B.mkbiljetten tegen zilver, of omgekeerd, bij hem te bekomen zullen zijn. Verder zal door zijne tusschenkomst beleening op Effecten kunnen plaats hebben geheel op gelijke conditien als te Amsterdam. Ook solide en in wettigen vorm opgemaakte promessen en wissels kunnen in disconto worden gebracht, door tusschenkomst van genoemden cor respondent, mede tot geheel gelijke conditien en kosten als te Amsterdam. De gelegenheid zal dan ook bestaan om zich, door assignatien op Ter Neuzen, tot uiterst geringe kosten, gelden te doen overmaken van Amsterdam en Rotterdam en de plaatsen waar Agentschappen gevestigd zijn, en ook omgekeerd, om gelden naar die plaatsen over te maken. De heer A. van Veen, predikant bij de Hervormde gemeente te Scherpenisse, heeft het beroep naar die gemeente alhier aangenoinen Met ingaug van 1 Juli a. s. is verplaatst van, Ter Neuzen naar het Lijninspecteurskantoor te Rozendaal, de heer C. J. Waeijhaert, rijks- telegrafist en ambtenaar der posterijen. Voor Ter Neuzen is aangewezen de rijkstelegrafist der 2e klasse, met post-radicaal, J. C. Vissers te Rozendaal. Met ingang van 1 Juni is tot loods bij het Belgisch loodswezen alhier aangesteld Willem Frits, vroeger bij het zelfde loodswezen te Vlissingeu in dienst. Deze benoeming heeft plaats ter ver- vanging van den loods A. Meeusen wiens pensioen met 1 Mei 11. is ingegaan. Door het postkautoor alhier werd aan inlagen in de Rijkspostspaarbank ontvangen een bedrag van f 4338,66 terugbetaahl werd 2015,50 Zoodat een bedrag van f 1323,16 meer ontvangen is dan terugbetaald. 14 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Door het rijkstelegraafkantoor alhier zijn in de afgeloopen maand behandeld 1392 telegram- men, als verzonden 681 ontvangen 458 en opgenomen en verder geseind 253 1392 Axel. Bij de Christelijk Geref. gemeente alhier is beroepen de heer P. Postema, predikant bij die gemeente te Domburg. Naar wij vernemen heeft de heer J. M de Smidt, burgemeester van Schoondijke, als zoodanig zijn ontslag aangevraagd. is ten slotte toch nog maar een mensch. Drift, vrees en liefde doen elke hand beven. Lietde vooral I" Schoone tante, begrijpt ge mij niet Olivia greep haar waaier, en hield liaar adem in, omdat zij met alle geweld wilde blozen. „Gij begrijpt mijriep Raymond, terwijl hij met 6en knie op den grond giug zitten //Mijn zending is volbracht. Mijn brave vriend, ridder De Langel-Coudras deed mij de eer aan, dat hij mij koos voor tolk van zijn gevoelens. Yolgens zijn wensch leg ik zijn hand, zijn hart, zijn naam en zijn fortuin aan uw voeten." Mejuffrouw d'Andetot was ten prooi aan een onbeschrijfelijke ontroering. Zij wilde handelen, zooals volgens de welvoege ijkheid paste. Daarom deed zij ongehoorde pogingen om haar toestemming in te houdtn, welke haar, om zoo te zeggen, door alle porien tegelijk ontsnapte. „Ik weet nietIk kan nietIk vrees stamelde zij. Wdt ge dan, dat mijn rampzalige vriend onder uw oogen zal sterven riep Raymond fijngevoelig. vMaar zulk een plotselinge toestemming Een man, dien ik ter nauweruood ken, die mij nog nooit een kompliment heeft gemaakt." (Wordt vervolgd.) Houteuisse, 1 Juni. De harmonie St. Cecilia alhier zal hare gewone zomer—concerten dit jaar geven als volgt15 Juni te Lamswaarde, 13 Juli te Kloosterzande, 8 Augustus te Walsoorden en 31 Augustus te Groenendijk, Door de harmonie St. Cecilia en de zangvereeni- gingen Geen Kunst zonder Nijd en De Roozenbond, te Lokeren, is een festival uitgeschreven voor har monie-, fanfaren- en zanggezelschappen. Het festival zal plaats hebben op Zondag 10 Augustus a. s. De vereenigingeu, die daaraan wenschen deel te nemen, moeten zich vdor 15 Juli e k. daartoe aanmelden bij het stedelijk bestuur. Aan elk der deelnemende gezelschappen zal eene vergulde herinneringsme- daille worden uitgereikt, terwijl premien ter geza- menlijke waarde van 500 frs. zullen uitgeloot worden. RECHTSZAkIn: Ammdlsseineiits-reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zittingen van 31 Mei en 3 Juni de volgeude vonnissen uitgesproken J. van E., polderwerker, te Ter Neuzen, is wegens eenvoudigen diefstal veroordeeld tot 8 dageu celstraf. J. V., boerenknecht te Zaa in slag, is wegens moed- willige mishandeling veroord. tot f 8 boete of 3 dagen gevangenisstraf. A. R., zonder beroep, te Westdorpe, is wegens de hem bij acte van dagvaarding ten laste gelegden diefstal vrijgesproken; doch zijne opzending in een verbeterhuis gelast tot dat hij zijn 16 jaar heeft bereikt. H. S., arbeider te Koewacht, is wegens over- treding der drankwet vrijgesproken. o Verleden week zijn te Rotterdam aan mazelen overleden 31 personen. In Drenthe is een kies van een mammouth uit het veen opgedolven; de kies weegt 3.$ Ned. pd. Op vele markten komen reeds puike nieuwe aardappelen. Te Poorterij en Chaam ontstonden dezer dagen bosch- branden, waardoor verscheiden bunders vernield werden. Door een werkinan werd in een sloot achter de gemeente Voorburg gevonden het lijkje van een pasgeboren kind, aan welks halsje een touw bevestigd was. Verleden week overleed te Haarlem een 24jarig korporaal der huzaren, die toen hij zich met schommelen vermaakte den schoramel tegen het hoofd kreeg. Door een visscher van Terschelling is in de Noordzee een steur gevangen van ongeveer 150 pond. Hetdier is naar Brussel verzonden en heeft daar netto f 25 opgebracht. Te Parijs is in het Louvre een schitteren.le tentoonstellmg geopend, nl. die van de diamanten, welke vroeger aan ffde kroou van Frankrijk" behoordeu. In de Vleerstraat te 'a Hage heeft zich een Scheveningsche vischvrouw aan een der handen deerlijk verwond door de scherpe kaakvinnen van een pieterman. Zooals men weet is een dergelijke steek zeer gevaarlijk. Geueeskundige hulp moest dan ook worden ingeroepen en de vrouw huis- waarts worden gevoerd. Keizer Wilhelm is tegenwoordig geweest bij de groote voorjaarsparade, welke over het Berlijnsch garnizoen werd gehouden. Algemeeu stond men verbaasd over de euergie, welke nog door den Keizer werd ontwikkeld. Gedurende twee uren zat hij te paard. Eenige kiezers in de Zuidelijke wijken van Louden zijn voornemens bij de aanstaande parle- mentsverkiezingen miss Helena Taylor, stiefdochter van Stuart Mill, kandidaat te stellen om"voor het district Southwark zitting te nemen in het Lager- huis. Hoewel de vrouweu niet stemgerechtigd zijn, bestaan er, naar men zegt, geen bepalingen, welke de verkiezing van een vrouw tot parlements- lid beletten. Een jonge dame uit Oswego (Amerika) ver- loor bij het binnentreden van de concertzaal een harer wenkbrauweu. De jonge man die haar ver- gezelde viel, dit ziende, in onmacht, omdat hij meende dat 't zijn knevel was, die daar lag. De dynaraiet-ontploffingeu, welke verleden te Londen hebben plaats gi had en waarvan per telegram is melding gemaakt, zijn stellig de ge- duchtste vergrijpen van dien aard, waaraan de Fenians zich tot dusver schuldig maakten en geven blijk van eene verregaande driestheid. Uit een voorloopig onderzoek is gebleken, dat het politio- bureau in Scotland-Yard volkoraen is vernield en een daarnaast staand huis belangn ke schade heett creleden. De verwoesting, op het St. Jamespleiu aangericht, is minder groot, hoewel de benedeu- verdieping der Junior Carlton—Club toch zeer ge- leden heeft. De ontsteltenis in den omtrek is groot. Mahdi II of ook wel de contra-Mahdi, die in Darfoer verschenen is, moet de wonderbare eigen- schap bezitten om zich onzichtbaar te maken Toen Mahdi I of de Oude van dezen ,/Schwindel" hoorde, werd hij eerst erg verstoord, maar zond toch zijn lijfgarde uit om den bedrieger gevangen te nemen en naar El-Obeid te brengen. De soldaten drongen ook tot de tent van den nieuwen Mahdi door en omsingelden zelfs de divan waamp hij zat; toen zij echter de hand op hem leggen wilden, was hij voor hen verdwenen als een schaduw Mahomed Achmed (de ware valsche profeet) maakt zich nu zeer onge- rust over het optreden van dezen concurrent, die naar omstandigheden verschijnen en verdwijuen kan. overstrooming in de valleien der Sigura, De overstroomingen in de Spaansche pro- vincien, Murcia, Alicante, Almeria, en Albacate waren van veel grooteren omvang dan men eerst dacht. Daar de telegraaf - en spoorweglijnen op een groote uitgestrek heid vernield werden, zijn de bizouderheden slechts van lieverlede bekend gewordeu. In de provincie Murcia werden al de streken, door de overstrooming van 1879 verwoest opnieuw getroffen De van de Jucar en Guadalentin kwamen langzaam genoeg op om het nemen van maatregelen toe te laten. De inwoners, geudarmen en het loods wezen van Carthagena, door het zenden van sloepen en 600 marinier3, deden ongehoorde pogingen tot redding. Er verdronken toch, naar tot dusver bekend is, meer dan 100 personen; de oogst te velde werd vernield, alsook de wijn- gaarden, de plantnges, de hoeven, en dat terwijl men mocht hopen, na een regeuachtigen winter, een uitmuntenden oogst te hebben. Op vele plaatsen stond het water zoo hoog als in 1870. Orihueli, Lorca, Murcia en het schilderachtige Iluerta waren overstroomd en men slaagde er slechts met groote inspanning van krachten in, boeren en dorpeliugen het leven te redden. De overheden te Valencia, Malaga, Alicant Almeria, telegrafeeren dat hagel, legen en storm ook in die streken veel schade veroorzaakt hebben. Het Gouverneinent heeft 30,000 fr. naar Mur cia en 3000 fr. naar verscheiden andere plaatsen gezonden. Er zijn inschrijvingen geopend om de slachtoffers te hulp te komen. Van 16 tot 31 Mei 1884. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 24 Mei. Bruno Claeijs, oud 25 j., jm. en Maria Louisa de Lijzer, oud 17 j., jd. 26 Mei. Pieter Romeijn, oud 22 j., jm. en Maria Pieternella Lensen, oud 19 j., jd. Huwelijks—voltrekkingen. 2d Mei. Gerrit Dooms, oud 23 j., jm. en Debora van Dixhoorn, oud 21 j., jd. 23 Mei. Klaas van der Molen, oud 25 j., jm. en Jacoba Cornelia Geensen, oud 30 j., jd. 29 Mei Leendert T:iat, oud 35 j., jm. en Mathilda Francisca Voerman, oud 21 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Gustaaf Adolf, z. van Augustus Bernardus de Meijer en van Maria Louisa van de Velde. 20 Mei. Pieter, z. van Jan van Drongelen en van Neeltje Jansen van Rosendaal. Jacoba Alida, d. van Jacob de Back en van Jannetje van Boven. 26 Mei. Janneke Neeltje, d. van Jacobus de Ruijter en van Maria Reigel. 28 Mei. Mattheus, z. van Jan Riemens en van Adriana Kurvink. 30 Mei. Jacomina Suzanna, d. van Joos Molegraaf en van Maatje Deij. Louisa, d. van Alexander Plasschaert en van Elodie Melanie Dumoleijn. Overlijden. 16 Mei. Leunis Abraham Abra- hamse, oud 4 m., z. van Hugo en van Jacomina Versluijs. AXEL. Huwelijks-aangiften. 17 Mei. Pieter de Pooter, oud 24 j.. jm. en Maria Verberkmoes, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Mei. Hermanus de Kraker, oud 56 j., weduwn. en Dina Verstra- ten, oud 41 j., wed. 29 Mei. Pieter de Pooter, oud 24 j., jm. en Maria Verberkmoes, oud 25 j.,jd. Geboorten. 20 Mei. Elisabeth Maria, d. van Johannes Geelhoedt en van Maria Willemsen. 21 Mei. Simon, z. van Jan van Hoeve en van Jacomina de Feijter. 24 Mei. Jan Pieter, z. van Levinus van Cadsand en van Maatje Jolijt. 26 Mei. Pieternella Andresina, d. van Pieter Kole en van Catharina Jacoba Kurvink. 30 Mei. Johannes, z. van Johannes Gijsbrecht Schoonakker en van Suzanna Kommer. 31 Mei. Salomon, z. van Andries de Klerk en van Helena Schuitvlot. Overlijden. 25 Mei. Hermanus Zegers, oud 3 m., z. van Marinus Pieter en van Suzanna Geertruij de Pooter. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 26 Mei. Paulina Maria, d. van Alphonsus Maria de Poorter en van Philomena Verdurmen. HOEK. Geboorten. 16 Mei. Maria Pieternella Mag- daleua, d. van Cornelis Bakker en van Maria de Keuning. 22 Mei. Pieter, z. van Johannes Cor nelis Platteeuw en van Janneke Verheijke. 23 Mei. Cornelia Pieternella, d. van Jacobus van Doeselaar en van Helena de Blaeij. Aaltje, d. van Hendrik van Wijck en van Anna Verheijke. Petrus Franciscus, d. van Petrus Franciscus Dhol- lander en vau Amelia Micliielsen. 28 Mei. Ma rinus, z. van Jan de Blaeij en van Cornelia Oppeneer. Overlijden. 28 Mei. Anna Leijs, oud 31 j., echtg. vau Geerard Meesen. HONTEN1SSE. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. D. C. Heije, oud 24 j., jm. en P. E. Bruggeman, oud 22 j., jd. E. C. van Driessche, oud 27 j., jm. en R. Burm, oud 23 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Mei. P. J. van Damme, oud 45 j., weduwn. en D. C. Kouwijzer, oud 28 j., jd. P. Rottier, oud 26 j., jm. en A. Hiel, oud 26 j., jd. Geboorten. 16 Mei. Anna Wevina Elisabeth, d. vau G. van Ooij eu van M. F. van Geijt. 20 Mei. Petrus Augustinus, z. van P. Vermorken en van M. L. van Kroonenburgh. Adriaan, z. van H. J. Visser en van T. Franse. 31 Mei. Maria Francisca Petronella, d. van C. Joukheijm en van P. Kint. Overlijden. 17 Mei. A. C. de Waal, oud 16 d., z. van D. de Waal en van C. Pauwels. 18 Mei. A. J. Hiel, oud 19 m., z. van P. Hiel en van L. C. P. van Waterschoot. 21 Mei. A. Lemsen, oud 5 m., d. van C. Lemsen en van R. Eijsackers. 25 Mei. L. van Doramelen, oud 63 j., weduwn. van M. van Overstraten, echtg. van P. M. van der Hooft. 81 Mei. C. van Damme, oud 46 j., weduwn. van A. C. van Huffel. OSSENISSE. Geboorten. 29 Mei. Const,antinus Augustinus, z. van Petrus de Maat en van Rosalia Theresia de Meijer. Overlijden. 18 Mei. Dijmphna Kriekaart, oud 73 j., wed. van Jan Baptist Arens. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 19 Mei. Adolf Bonne (van Wachtebeke), oud 26 j., j'm. en Joanna Maria Verhoeve, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Mei. Josephus van Duijse (van Wachtebeke), oud 33 j., jm. en Emeliana Maria Audenaerd, oud 33 j., jd. Overlijden. 17 Mei. Marie Leonie van Me- groot, oud 32 j., echtg. van Pieter Buisse. 18 Mei. Etnile Pollet, oud 17 m., z. van Petrus en van Amelia de Clercq. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Pieter Stroo- bant, oud 27 j., jm. en Maria Francisca Couvan, oud 25 j., jd. Geboorten. 22 Mei. Emerie Arthur Theodule Marie, z. van Louis Napoleon Coene en van Jo sephine Marie Plasschaert. Arthur August Livinus, z. van Anthonius Augustinus de Maesschalck en van Coleta Victoria Bockstael. 25 Mei. Reu6 Prudent, z. van Amelia van Hauwe. Overlijden. 26 Mei. Jacobus Joannes Munck, oud 97 j., weduwn. van Sophia Petrouella nulstaert. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Josephus Aloijsius Vercauteren, oud 48 j., weduwn. eu Vergenie de Rechter, oud 48 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Mei. Andreas Roelaudt, oud 36 j jm. en Maria Theresia Segliers, oud 39 jjd. Geboorten. 24 Mei. Phara'ilda Ludovica, d. van Petrus Johannes Verstraeten en van Rosalia de Kauwer. 28 Mei. Ludovicus, z. van Francies van Laere en van Pelagia van Overmeir. Overlijden. 18 Mei. Frederica Constantia Lis- semeir, oud 78 j., wed. van Petrus Franciscus Tock. 25 Mei. Theophile Engels, oud 4 m., z. van Levinus en van Colleta van Haver. ST OPPELD UK. Overlijden. 21 Mei. Johauna Maria van den Branden, oud 5 m., d. van Augustinus en van Catharina de Bruijn. 25 Mei. Johanna Maria de Rijk, oud 13 d., d. van Jacobus en van Josina van der Veen. WESTDORPE. Geboorten. 21 Mei. Rene Louis, z. van Augustus de Maesschalck en van Virginie Heecke. Overlijden. 17 Mei. Petrus Johannes van Geet- sum, oud 19 d., z. van Ludovicus Franciscus en van Maria Anthonetta Frederiks. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 23 Mei. Krijn Hameliuk, oud 21 j.jm. en Suzanna van Drongelen, oud 25 j., jd. Pieter van der Hooft, oud 21 j;, jm. en Helena van de Voorde, oud 21 j., jd. 28 Mei. Abraham de Kraker, oud 20 j., jm. en Elizabeth Wolfert,, oud 18 j., jd. Cornelis Hofman, oud 19 j., jm. en Adriana Hamelink, oud 19 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Mei. Adr aan Bedet, oud 41 j., jm. en Pleuntje Herrebout, oud 47 j., jd. 30 Mei. Jan van Es, oud 22 jjm. en Magdalena van de Wege, oud20j,jd. Daniel Riemens, oud 84 j., jm. en Magdalena Jansen, oud 27 j., jd, Geboorten. 17 Mei. Maria Adriana, d. van Jacobus Johannes Hu ssen en van Janna Cornelia Dees. 22 Mei. Janneke, d. van Willem FreJerik van Drongelen en van Tanneke Cornelia den Doelder. Overlijden. 19 Mei. Leendert. Adriaan Markus de Jouge, oud 3 d., z. van Hermanus en van Janna Markusse. 24 Mei. Franpoise Missu, oud 2 m., d. van Jacobus en vau Adriana Jacoba Willemina van Vessem. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Engelbert de Walsche (vau Bouchaute), oud 31 j., jm. en Florentia Maria Pierets, oud 26 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Julima Maria, d. van Theophilus Verscheiden en vau Maria Theresia de Neve. Overlijden. 24 Mei. Eduardus Carolus Tacq, oud 11 m z. van Gustavus en van Rosalia Coorevits. 31 Mei. Elodia Maria Elisabeth Mels, d. van Carolus Ludovicus en van Rosalia van de Velde. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOOU T. VAN DE WETERING, geliefde echtge- noote van W. ALLAART. Genemuiden, 31 Mei 1884. Msaad Octal. Geladtn met: it. m. inhond. In deze kolom beteekenen de letters: r. ij. ruw ijzer, a. atnkgoederen, k. kolen, m. m'nerie, h. bout, 1. ledig. ■t'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 2