Bu itenland. Gemengde berichten. TER NEUZEN, Mei 1884. Gedurende de eerste helft der maand April zijii door liet postkantoor alhier de volgende on- bestelbare brieven verzonden aan de adressen van I. Robbe, Londen; W. Taat, Bilbao; door liet hulpkantoor Zaamslag Willem Jansen, Alfort ville. Tot onderwijzer te Hoek is in de laatste raadsvergadering benoemd de heer A. L. Amelunxen van Sas van Gent, die zijne betrekking bereids heeft aanvaard. Z. M. beeft tot plaatsvervangend dijkgraaf van bet Verdronkenpoldertje ten Zuidoosten van Philippine benoemd P. A. L Nolsontot lid van het bestuur van het waterschap der Sluis aan de Wielingen J. J. Blindenbach; tot dijkgraaf van den Wilhelminapolder M. Hoveijn. Op Zondag 22 en 29 Juni zal door het Panfarengenootschap//De Kunstvrienden" te Sint Nicolaas een festival gegeven worden voor harmonie en fanfaren. De maatschappijen, die hieraan wenschen deel te nemen, moeten zich aan- melden voor den 8 Juni a. s. Er zullen ouder de deelnemende gezelschappen en hunne bestuurders prijzen verloot worden ter gezamenlijke waarde van 465 frs; terwijl den verstafgelegenen 40 en 20 frs. zal aangeboden worden. Het elfde Zuider-Zendingsfeest zal Woens- dag 16 Juli gevierd worden op de hofstede Dijkzicht bij 's Heer Arendskerke, toebehoorende aan Mevrouw de wed. J. C. de Bruijn-Boddaert. De Hollandsche club of liever het Hollandsch weldadigheidsgenootschap te Brussel bereidt reeds de ontvangst van het Nederlandsche koningspaar voor. Aan H. M. de Koningin zal een bloemruiker worden aangeboden omgeven met Brusselsche kant. De steel van den ruiker zal zijn een waaier, mede bekleed met kant, waarin de wapeus van Nederland en Waldeck-Pyrmont geweven zijn. De ruiker en de echarpe, die den ruiker omgeeft, zijn besteld bij het huis Boval Becker te Brussel. Een en ander zal zonder toespraak worden aangeboden door een groep Hollandsche meisjes. De Nederlandsche kolonie zal waarschijnlijk aan den Koning audientie vragen. In alien gevalle zaj zij hem een adres doen toekomen, wat weldra bij het gezantschap ter onderteekening zal worden nedergelegd. Van banket, bal en anderszins is natuurlijk geen sprake meer. Aan de Koningin der Belgen, indien zij zich naar het station be- geeft, zullen de Hollandsche meisjes ook bloem- ruikers aanbieden. In 50 jaren is de bevolking van Belgie van 3,785,800 tot 5,520,000 zielen geklommen, alzoo gemiddeld jaarlijks met 35,392 zielen toege- nomen. Op elke honderd bunders wonen 187 menschen: in Engeland is dat cijfer hetzelfde; in Nederland 126. De State of Nevada, die Maandagavond te St. Johns (New-Eoundland) binnenliep, was den 3 Mei in botsing gekomen met de Wilson-boot Romano uit Hull. De Romano zonk. De passa- giers en de bemanning werden gered en met de passagiers van de State of Nevada opgenomen door de boot St. Laurant, op weg naar Havre. De State of Nevada is zwaar beschadigd. Hieromtrent meldt men naderHet stoomschip Titania, van Glasgow, is Woensdagmorgen Father- Point gepasseerd, aan boord hebbeude 24 personen van het stoomschip State of Florida, dat ten ge- volge van aanvaring met een bark in voile zee zou gezonken zijn. De kapitein van de Titania meldt, dat van de 167 personen, die zich aan boord der State of Florida bevonden, slechts 41 zijn gered. De bark had een equipage van vijf- tien man, waarvan slechts de kapitein en twee man gered zijn. De geredde personen zijn ver- moedelijk te Quebec aan land gezet. slechtsluitende vensters speelde. Clara was erg slaperig en gaf zich volstrekt geen rekenschap meer van het onaangename, dat zij overal ge- voelde. Zij bleef zwaarmoedig zitten peinzen. Zij dacht, dat mijnheer De Jancourt toornig en ijverzuchtig zou terugkomen en dat zijn ijver- zucht door een onvoorziene samenloop van omstan- digheden bepaald werd gerechtvaardigd. Dejonge vrouw zuchtte en klaagde ouder het gewicht van deze kwelling. Eensklaps vloog zij ontzet op. De wind loeide tegen de vensters en scliudde buiten de bladerlooze boomen. Clara luisterde vol angst en vrees. Zij ging weer zitten, maar toen werd er driemaal zeer voorzichtig tegen de ruiten geklopt. Clara verbleekte. Zij strekte haar hand uit om de schelkoord te grijpen. Nogmaals werd er ge klopt. ,/Als hij het eens was!" fluisterde zij. Deze woordjn verrieden een twijfel, dien zij reeds niet meer bezat. Zij wist als door een in- geving, dat Raymond er was. Zij was radeloos, en zij kon niet meer denken, maar zij gevoelde toch, dat de tegenwoordigheid van haar jougen neef wreede vermoedens tegen haar zou kunnen wekken. Deze verdubbelde zijn sigualen, en hij begon steeds luider te kloppen, naarmate hij on- geduldiger werd. De groote mate des gevaars gaf Clara weer ge- deeltelijk haar tegenwoordigheid van geest terug, Er waren twee redmiddelenopenmaken, of heen- In de Kimberley-mijnen in Zuid-Afrika is 27 Maart jl. een diamaut gevonden wegende 302 karaat. Er is een betrekkelijk zeer lage som, nl. slechts f 36,000 geboden, welk bod werd geweigerd. De vorm moet zeer regelmatig zijn, de kleur als van alle Kaapsche diamanten. De reis van Engeland naar Amerika is alweer korter dan de vorige gemaakt, ditmaal door de stoomboot Oregon van de Guion-lijn, die in 6 dagen 16 uren en 57 minuten van New—York naar Queenstown, stevende. Waarzal de grens zijn? In Birma zoo wordt door een reiziger verhaald bezigt men zeer algemeen olifanten tot houtarbeiders in de zaagwerken en zij verrichten hun werk met buitengewone nauwkeurigheid en vertrouwbaarheid. Zij zijn er nl. op afgericht om de boomstammen naar de zaag en de planken er weder van daan te dragen. Een olifaut verricht het werk, waartoe in groote Europeesche houtza- gerijen een met verscheidene paarden bespannen wagen met een aantal van gewone arbeiders ver- eischt wordt. De zwaarste stammen vat hij met zijn snuit in het midden aan en draagt ze met gemak naar de plaats hunner bestemming. Reeds na de eerste les weet de olifant, dat hij de stukken hout midden in aanpakken moet om het evenwicht te bewaren en het komt nooit voor, dat een olifant uit ongeschiktheid of kwade luim een stuk laat vallen. Het werk gaat tamelijk snel van de handzijn er kleine of lichte stukken te transporteeren, dan neemt de olifant er verschei- den tegelijk op, om des te eerder zijn taak verricht te krijgen. In sommige werkplaatsen in Birma zijn 10 stuks dezer groote en leerzame dieren in het werk, die, zooals de Europeesche bestuurders verklaren, onvermoeibaar zijn en weinig voor hun onderhoud vereischen. In Londen is het Maandag zwaar weder geweest. 's Namiddags barstte een onweder los boven de City, met plassenden regen, bagel en sneeuw. Zigzag kwamen de blauwe bliksem stralen neder in Blackfriars-road. VIak voor de Peabody- buildings sloeg een groote bal vuur in den grond. De telegraaf- en telephoondraden werden opge- kruld en de einden er van raakten een vrouw en twee mannen, die tegen den grond geslagen wer den. Tal van paarden stortten neder. Andere paarden stonden stokstijf als verblind. Langs de telegraafdraden van den Londen-Chatham and Dover-spoorweg speelde het electrisch vuur. Hagel- steenen zoo groot als knikkers vielen neder en scheurden gaten in de parapluies. Enkele huizen werden getroffen en in brand gezet. Tusschen Dover en het SouthEoreland wervelde een waterhoos tusschen zee en woiken. Het 19e Nederlandsch letterkundig congres zal op 24, 25, 26 en 27 Aug. te Brugge gehouden worden. Door de gebr. Z., te IV ije, is in den IJssel een zalm van 10 KG. gevangen, terwijl men eergisteren een van pi. m. 6 KG. ving. De elftvangst levert nog zeer weinig op. Onze landgenoote, de zangeres Cornelia van Zanten, thans aan de Hof-opera te Kassel, is voor den tijd van vijf jaren aan de groote opera te Hamburg ver- bonden. Onder Bennekom is een 5jarig knaapje door een molenwiek hoogst gevaarlijk getroffen. Bij Putten (Veluwe) is een molen zelf getroffen, door den bliksem. Naar wij vernemen, worden voor de behoefte in 1885 bij het lager onderwijs in Indie, tien onderwijzers en vijf onderwijzeressen uit Nederland aangevraagd. Twee mannen, die zich te Scheveningen aan het uithalen van vogel- nestjes schuldig maakten, werden door de politie gearresteerd, maar verzetten zich zoo hevig, dat zij geboeid naar het bureel moesten worden over- gebracht. In de gemeente Weert werden onlangs opgedolven eenige Gerinaansche urnen, gevuld met gaan. Clara overwoog snel, wat het beste zou wezen. Raymond kon ontdekt worden. Tante Olivia had Clara's verwachtingen geraden, mis- schien droeg zij zelfs kennis van de brieven, wel- ke Clara op zulk een onhandige wijze geheim had willen houden. Zij was onbescheiden, en daarin lag juist het grootste gevaar. De markiezin ging met vasten stap naar het venster, dat zij opende. Raymond sprong met witbeijzelde haren en doornat naar binnen. Hij viel op zijn knieen, maar hij kreeg geen spre- kenstijd. Waarde neef," zei de markiezin met een koe- len glimlach,/mijn deur was u immers niet verboden Zij sloot het venster, en zij ging weer kalm naar den haard. Raymond stond verlegen op. ,/Ga zitten, en luister," zei de markiezin nu op strengen toon. „L'w brieven heb ik ontvangen. Mijn echtgenoot weet er niets van. Hij wilde u niet in minachting brengen, omdat gij de gezel van mijn jeugd zijt geweest, Maar ik handelde verkeerd, want anders waart ge niet hier ge komen." z/Moest ik dan verre sterven?" zei Raymond zuchtend. (Wordt vervolgd.) asch en menschenbeenderen. Twee, in tamelijk gaven toestand, zijn door den eigenaar, den heer Ed. Philips, te Maastricht, ten geschenke gegeven aan het Provinciaal museum van oudheden in Limburg. Zondag zijn te Bedum hagelsteenen gevallen, zoo groot als duiveueieren. Niemand der inwoners herinnerde zich ooit zulke stukken ge- zien te hebben. Hier en daar zijn glasruiten ver- brijzeld. In de omstreken van Tilburg woedde eergister een hevig onweder. Te Uden, op de jaarmarkt, werd een landbouwer met zijn paard door den bliksem doodgeslagen. Te Goorle trot een arbeider, die op het land bezig was, hetzelfde lot. Men vond hem dood aan den weg liggen met versehroeide kleederen. Bij het afgraven van een terp of wierde, van de wed. Huizinga te Loppersum is een steenen gesloten pot gevonden, met 243 zilveren munten uit de 9e eeuw ter grootte van een gulden en kleiner. De grootere voeren een kruis met krans, en het randschrift Ludovicus Pius of Lud. II, of Lud. II, Pius Imp. Een tragische gebeurtenis had deze week te Hekendorp plaats, tragisch in dubbele mate, waar het gold de begrafeuis van den door zijn krankzinnigen zoon doodgeslagen molenaar en waar tijdens de ter aarde bestelling het span paarden, dat voor den lijkwagen stond, tengevolge van schrik voor den stoomtram op hoi sloeg, zoodat paarden en lijkwagen te water geraakten. Naar wij vernamen, heeft de vrouw van den vermoorden molenaar zich, door bijtijds te vluchten, behoed voor een gelijk lot als haar man onderging. Hoe hoogst belangrijk de verzending van kievitseieren van Leeuwarden naar Engeland is, kan hieruit blijken, dat alleen door den heer T. van der Werff, handelaar in eieren en vo- gels, 72,000 stuk derwaarts zijn verzonden. Ge durende het tegenwoordig seizoen werden door hem in het geheel ruirn 350,000 stuks naar genoemd land geexpedieerd. De gezamenlijke waarde daarvan kan op weinig minder dan f 50,000 worden gesteld. Te Leeuwarden en elders in de provincie zijn nog veel eierhandelaren, die mede belangrijke partijen naar Engeland uitvoeren, om niet te spreken van het verbruik in de provincie zelve en van de groote partijen, die naar Holland enz. gaan. Men kan hieruit opmaken, welke groote voordeelen de kievit aan Eriesland op- levert. Betreffende de oude luidjes te Oud-Beierland, die hun huis niet wildeu verlaten kan nog het volgende gemeld worden Na vele pogingen gelukte het Zaterdag om den ouden Tienus over te halen, zich naar een oud- mannnengesticht over te laten brengen zijne huis- houdster bleef achter en betrok eene andere woning. Maar nauwelijks waren de oudjes gescheiden, of Tienus had berouw en wilde weer terug. In het eerst wilde men daar niet van hooren, doch de grijsaard hield zoo jammerlijk vol, dat besloten werd hem maar weer terug te zenden, waaraan dan ook eergister gevolg is gegeven. In een vechtpartij, die Zondagmiddag te Dordrecht plaats had, heeft een 13jarige knaap met een knipmes aan een jongen van 12 jaar een steek in den buik toegebracht, waarvan de dood het gevolg was. Eergisteren heeft te Blaricum een veulen een boerenvrouw zoodanig in het aangezicht ge slagen, dat haar hoofd als het ware gekloofd is. Zij moet met een buisje gelaufd worden. De vrouw had een hooivork in de hand en de steel daarvan drong haar door de wang in den mond. Te Amsterdam is een vrouw, toen zij ont- waarde, dat haar man, thuis komende, dronken was, zoo verwoed geworden, dat zij, na eenige scheldwoorden, hem eerst een aarden pan op het hoofd aan stukken sloeg en hem vervolgens met het onderstuk van een petroleumlamp zoo gevoelig geslagen heeft, dat hij, met vrij ernstige wonden aan het hoofd, naar" het gasthuis moest worden overgebracht. Arme vrouw Deze week kocht een opkooper van oudhe den te Rotterdam een antiek kamerbehangselhet was goudleder, dat overdekt was met behangsel- papier, Toen het schoon gemaakt was, kostte den koopman het goudleder per vel f 3hij ver- kocht het aldaar aan de firma S. Sarluis Zoon voor f 930. De wilde kastanjes, welke tot heden bijkans alleen tot speelgoed voor kinderen dienden beginnen in den landbouw eene groote rol te spelen. De spoorwegen vervoerden er reeds groote lioeveel- heden van, ongeveer 50 centenaar van Guben, 80 centenaar van Sorau enz. naar grondeigenaars, die de kastanjes wegens hun zetmeelgehalte op prijs stellen als voortreffelijk varkensvoeder en per cente naar ongeveer 72 cent betalen. Arme kinderen kunnen hiermee tevens gemakkelijk en op aan- prijzenswaardige manier een extra stuivertje helpen verdienen. Hoe moet men pillen innemen Op deze vraag antwoordt Dr. Wills in de Medical and Sur gical Reporter en de talrijke lijders, die voortdurend tobben moeten om een enkele of meer pillen door hun keelgat te krijgen, zullen hem dankbaar zijn voor den eenvoudigen en practiscben raad, dien hij geeft. De redactie van het W. v. Pharm. heeft zich van de waarheid zijner opmerkingen terstond overtuigd en deze volkomen gegrond bevonden. Dr. Wills had opgemerkt, dat bij personen, die aan den maaltijd zitten en gaan lachen, het eten, dat zij in den mond hebben, bij het achterover buigen van het hoofd, geregeld den verkeerden weg opgaat en van dit zoogenaamd //verslikken" langdurig hoesten en dikwijls hevige benauwdheid het gevolg is. Neemt men bij het slikken van pillen evenwel een tegenovergestelde houding aanhet hoofd voor- over gebogen met de kin op de borst dezelfde positie als tijdens den maaltijd aan tafel dan is een geringe hoeveelheid speeksel of een weinig water voldoende om met het grootste gemak pillen naar de maag te zenden. De chef van een klein spoorwegstation in Erankrijk leed gedurende geruimen tijd aan een lastigen hoest, waarvoor de dokter veelvuldig melk- gebruik het eenig afdoende geneesmiddel keurde. Onze chef schafte zich dus een koe aan, die achter het stationsgebouw liep te weiden en geregeld elkeu morgen door de vrouw des huizes gemolken werd. Deze laatste moest echter voor eenige dagen uit de stad, en daar het dienstmeisje bang was voor koeien, besloot de chef de operatie persoonlijk te bewerkstelligen. Den eersten morgen den beste ging hij in de vroegte met een kan in de band naar net beest toe en wil zijn werk beginnen, doch de koe was niet in het minst gewillig het melken toe te laten en begon zelfs verdachte be- wegingen te maken met haar kop. Eenige oogen- blikken bedenkens deden den melkbehoevende het besluit nemen, de kleeren van zijn vrouw aan te trekken en het aldus aangetogen, nog eenstepro- beeren. De list gelukte uitstekend, de koe die blijkbaar aan de vrouwenplunje gewend was, liet zich het heilrijke vocht zonder tegenstribbelen ont- tappen. Doch, o noodlottig samentreffenjuist heeft de melker zijn kannetje vol, toen het schel gelluit eener locomotief de nadering aankoudigt van een treiu. Tijd tot verkleeden was er niet meer de chef kiest van twee kwaden het beste en ver- schijut niet op het perron, maar verschuilt zich in zijn bureau. Nauwelijks heeft hij echter de deur achter zich gesloten of er wordt driftig geklopt en de in vrouwenkleeren gestoken chef hoort de stem van den inspecteur der lijn. Nu moest de ver- momde wel voor den dag komen, doch daar de inspecteur door het grappige der zaak ontwapend werd, liep het avontuur voor den chef zonder na- deelige gevolgen af. Zestig jaren geleden maakten te Palmyra (Pennsylvania) Silvan Owen en Catherine Radd met elkander kennis. Het huwelijk ging niet door en beide geliefden zochten in den echt met anderen troost. Yeertig jaren geleden stierven mevrouw Owen en de man van Catherine. De laatste was toen 44 en haar vroegere bruidegom 40 jaren. Beiden hernieuwden den ouden liefdeband, maar er kwam weer oneenigheid, de weduwe hertrouwde met zekeren Nash. Ook Owen zocht een tweede levensgezellin. Deze stierf en spoedig daarop werd mevrouw Nash opnieuw weduwe. Yoor de derde maal zochten beiden elkander op en nu eindelijk gelukte het toch zonder verdere stoornis den huwelijksband te sluiten. Het bruidje en de bruidegom waren trouwens de kinderschoenen en dus de kleine grillen inmiddels ontgroeid. Zij is 84 jaren oud en hij is in zijn 80e levensjaar in- getreden. Oude liefde roest niet. ZEETIJDINGE N, Van 2 tot en met 8 Mei zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 2 Mei. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Gilesvan Londen met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, van Londen met stukg. Noordsche bark Jebra, kap. Noess, van Pensagola met hout. 3 Mei. Eng. stoomb. Commercial, kap. Milburn, van Londen met creosoot. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Ostende met stukg. 4 Mei. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Leith met stukg. Eng. stoomb. Bit tern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Besolute, kap. Smith, van Londen met stukg. 5 Mei. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. 6 Mei. Eng. stoomb. Norma, kap. Sharp, van Goole met stukg. 8 Mei. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Oostenrijksche bark Dalmaziakap. Vidovichvan Pensacola met hout. Van 2 tot en met 8 Mei zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 2 Mei. Duitsche stoomb. Europa, kap. Stapel- man, naar Cardiff ledig. 3 Mei. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Commercial, kap. Milburn, naar Autwerpen ledig. Noordsche stoomb. Viken, kap. Larsen, naar New—Castle ledig. 4 Mei. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. 5 Mei. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. 6 Mei. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Duitsche stoomb. Alpha, kap. Tretau, naar Grangemouth met ijzer. 7 Mei. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Sharp, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 2