"burgerlijke stand, OPEIBBABE VERKOQPING. ~A AN BESTEDING. WINKELZAAK Handelsberichten. Advertentien. 31 j? Si U 3 S3 3 9 i6o r, uo Aan de inwoners der gemeente Sas van Gent! VERKltlJGBAAR bij H. D. L'ECLUSE te Axel: Het stoomschip Daniel Steinmannkapt. Schoonhav'en, 20 Maart van Antwerpen naar Ha lifax vertrokken, lieeft des nachts op de riffen bij liet eiland Sambro gestooten en is onmiddellijk ge- zonken. Aan boord bevonden zicli 93 passagiers en 37 man der equipage en zijn slecbts de gezag- voerder, 5 matrozen en 3 passagiers gered, zoodat 121 personen bij deze ramp het leven verloren. Het weder was zeer stormacbtigwaardoor de sleepbooten, die van Halifax op het eerste bericht van het ongeluk derwaarts gezonden waren, de strandingsplaats niet konden naderen. Men zal nu trachten van de landzijde dichter bij het wrak te komen en beproeven of er wellicht eenige der op- varenden nog te redden zijn. De eenige Belgische passagier aan boord was genaamd Van Damme, oud 44 jaar, geboren te Bassevelde. Onder de equipage bevinden zich drie Nederlanders, namelijk de derde machinist Brasch van Amsterdam, de scheepskok Breucker van Grouingen en de matroos Mooi van Oude-Pekela. Volgens bericht uit Ridderkerk heerscht aldaar groote ontsteltenis bij het vernemen van het vergaan van het Belgische stoomschip Daniel Steinmann. Op dit schip toch bevonden zich M. Stok, een man van 62 jaar, P. Kranendonk met vrouw en 5 kinderen en H. Bravenboer met vrouw en 4 kin- deren, alien landverhuizers uit die gemeente. Deze 14 personen hebben mede liun graf in de golven gevonden, waardoor vele gezinnen in rouw worden gedompeld. Aan de Precurseur ontleenen wij aangaaude bo- vengemelde ramp nog het volgende: Het stoomschip Daniel Steinmann had een zeer goeden overtocht, begunstigd door fraai weder. Den 20 Maart van Antwerpen vertrokken, was het schip eerst den volgenden morgen tegen elf uur uit Vlissingen naar zee gegaan. Daar het onge luk 20 mijlen van de destinatie gebeurde, op Don- derdagavond te 10 uur, zou de boot den overtocht in veertien dagen gedaan hebben, want een paar uur later zou men te Halifax zijn geweest. Het bevestigt zich, dat het schip 300 M. van den wal is gezonken. De wind was op dat oogenblik hevig; toen het schip eenmaal had gestooten, liet men achteruit stoomen maar toen stootte het schip opnieuw. Er ontstond een groot gat in het vlak, en niettegen- staande de aangewende pogingen der bemanniug die aan de pompen gingliep het schip vol water; eenige minuten voor middernacht ver- dween het schip in de diepte. Yijf man der equipage en twee passagiers konden zich met een boot redden. In den vroegen ochtend werden de kapitein en een passagier nog gered door een sleepboot die zich naar de plaats van het ongeluk had begeven. Zij hadden zich den geheelen nacht vastgeklemd aan den top van een mast, het eenige wat nog boven water uitstak. De namen der ge- redden zijn kapitein Schoonhaven, bootsman Yick, de matrozen Van Gijsel en Krausch, de stokers Yan Looy en Pintgens en de passagiers Niedermaan, Nickles en Nickols. De White Cross Line" is niet gelukkig. Indien wij ons niet vergissen, is dit de zevende boot die zij in korten tijd verloor en wel de stoomschepen,/C. E. Punch, Ludwig, Hermann Ludwig, Henry Edye, Mercrator, Plantiju en eindelijk de Daniel Steinmann." De Daniel Steinmann was van ijzer gebouwd en meet 1790 registertonnen. Het schip werd te Antwerpen gebouwd in 1875. De geredden zouden, zoodra de zee wat tot be- daren was gekomen, van het eiland Sambro afge- haald worden. Een spoorwegbeambte aan het station Meaux heeft onverwachts 400,000 frs. geerfd van een 80jarigen grijsaard te Lihary, met wien hij geen enkele betrekking van bloedverwantschap had. Het legaat was een bewijs van dankbaarheideen jaar geleden was de oude man bij het instappen aan het station Meaux gestruikeld en had de gelukkige ambtenaar den gewonde goed verzorgd: Dezer dagen is eene nieuwe soort zakdoeken in den handel gebracht, dienende tot bevordering der landverhuizing uit Duitschland naar de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika. De firma Prins Zwanenburg, te Amsterdam, Rotterdam, Grouingen, Harlingen en Hamburg geeft op deze geillustreerde zakdoeken alle mogelijke inlichtingen voor landverhuizers dienstig. Een grootvader, E. de Boer, te Stadskanaal, had dezer dagen twee zijner kleinkinderen ten grave gebracht, maar overleefde hen niet langop het lijkmaal werd zooveel jenever gedronken, dat De Boer, huiswaarts keerende, in een sloot geraakte en verdronk. De Bozumer chef is met de kas op den loop gegaan. Wat hij achterliet is de volgende kennisgeving Ik ben hier 't leven moe, En ga naar Munster toe, Om daar deez' gelden te verteeren, Om dan met water en zeep mij te scheeren. „Een schoone kin en een schooue kas 'k Wou dat ik er „schoon" voor den rechter (mee was," die verzuchting had hij er nog wel bij mogen rijmelen. Een eigenaardige manier van briefwisseling had, volgens de Belgische bladen, een aanzienlijke Antwerpsche jonge dame, wier schaking door een jeugdigeu schilder aldaar groot opzien baarde, met dien minnaar. De vader van het meisje werd ill., buiteu zijn weteu natuurlijk, als postilion d'amour gebruikt. Hij bezocht eens in de week op een bepaald uur een voornaam koffiehuis. De candidaat- schoonzoon, die op de hoogte gebracht was, ging om dien tijd ook daarheen, hing zijn hoed aan den kapstok vlak bij het hoofddeksel van den ouden beer en wist behendig tusschen den lederen binnenrand van diens hoed een klein briefje aan zijn geliefde te stoppen. Zoo werd het verboden geschrijf door den argeloozen vader zelven in huis gebracht. Op diezelfde manier bezorgde het da- metje hare brieven aan haar uitverkorene. Het meisje had nu alles uitgekomen is, her- innert men het zich altijd bizonder veel zorg voor papa's hoed en zij schuierde dien doorgaans, vooral op de koffiehuisdagen, zelve af. Op zekeren dag melde zich een man bij den hertog van Wellington aan in het verblijf der Horse-Guards. ,/Wat verlangt ge, mijnheer?" vroeg de hertog. ,/Ik heb een uitvinding gedaan," autwoordde de man, //een kogelvrije uniformjas." //Trek ze eens aan," zei de hertog. De uit- vinder gehoorzaamde. Toen belde de hertog en een soldaat trad binnen. Zeg den officier van de wacht," luidde het bevel, dat hij zijn manschap- pen met scherp doet laden." De uitvinder verdween en vertooude zich nooit meer bij de Horse—Guards, 't Was dus ook niet noodig geld te besteden voor proeven. AANBESTEDIHE N. Op Vrijdag 18 April 1884, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van: Het doen van herstellingen en vernieuwingen aan- en het versmallen van de Tonnenbrug over het Natte Dok te Ylissingen, behoorende tot de werken van het kanaal door Walcheren. (Raming f 2525.) Op Yrijdag 25 April 1884, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van: I. Het uitvoeren van werken aan vier der strandhoofden aan de Oude Hoeve aan de noordkust van het eiland Schouwen, behoo rende tot de zeewerken in de provincie Zeeland. (Raming f 12600.) II. Het op diepte brengen van de haven te Breskeus, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Raming f 2400.) Yan 16 tot 31 Maart 1884. GRAAUW. Geboorten. 17 Maart. Johannes Pranciscus, z. van Antonius Carolus Dutre en van Philippi Jacoba Broekmeijer. 18 Maart. Maria Phelomina, d. van Augustinus Want en van Phelomina Assel- man. 22 Maart. Johannes Aloisius, z. van Theo- door Buijsrogge en van Anna Maria Catharina Adriaansens. Overlijden. 19 Maart. Pieter Lemsenoud 72 j., weduwn. van Judoca van Esbroeck, echtg. van Ida Staal. ZEETIJDINGE N. Yan 28 Maart tot en met 7 April zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 28 Maart. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Sharp, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Palcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. 31 Maart. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. John Blad- worth, kap. Ritford, van Goole met stukg. Duit- sche brik Pamilie, kap. Kulor, van Stettin met hout. 3 April. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New—Castle met stukg. 4 April. Eng. stoomb. Palcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Sharp, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, van Londen met stukg. 5 April. Duitsche brik Wendola, kap. Pretwurst, van Dantzig met hout. 6 April. Eng. stoomb. Lobeliakap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. 7 April. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, van Londen met stukg. Van 28 Maart tot en met 7 April zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 28 Maart. Duitsche stoomb. Europa, kap. Sta- pelman, naar Burnt-Island ledig. 29 Maart. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Sharp, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, naar Londen met stukg. Russische bark Lainetar, kap. Lindblad, op avontuur met ballast. 30 Maart. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Palcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. 2 April. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liver pool met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Pulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Rit ford, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. 5 April. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, naar Londen met stukg. Eng. stoumb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Palcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. 6 April. Eng. stoomb. Norma, kap. Sharp, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Stentor, kap. Giles, naar Londen met stukg. 7 April. Noord- sche bark Bjorn, kap. Olsen, op avontuur met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 29 Maart. Spaansche stoomb. Pebrero, kap. D'Erausquin, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Pulton, van Middlesbro met ruw ijzer. 31 Maart. Eng. stoomb. Tkornbrough, kap. Pisk, van Londen met stukg. 1 April. Eng. stoomb. City of Amsterdam, kap. Jones, van Mar- ryport met ruw ijzer. 2 April. Spaansche stoomb. Marzo, kap. D'Espiaze, van Bilbao met menerie. 3 April. Eng. stoomb. Girdleness, kap. Dawson, van Londen met stukg. 6 April. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritford, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Radnor, kap. Penzelley, van Bilbao met menerie. 7 April. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Pisk, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 30 Maart. Eng. stoomb. Kingslynn, kap. Col lins, naar Londen met stukg. 2 April. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Pisk, naar Londen met stukg. 3 April. Eng. stoomb. City of Amster dam, kap. Jones, naar Antwerpen met stukg. Duitsche stoomb. Rugenwalden, kap. Pheiffer, naar Stettin met straatsteen. 5 April. Spaansche stoomb. Pebrero, kap. D'Erausquin, naar Bilbao met kolen. Spaansche stoomb. Marzo, kap. de Espiage, naar Bilbao ledig. Eng. stoomb. Girdleness, kap. Dawson, naar Londen met stukg. Van 28 Maart tot en met 7 April werden langs de Oostsluizen alhier 79 binnenvaartuigen op en 92 afsreschut. 315de ST AATSLOTERIJ. le klasse. Trekking van 7 April. no. Prijzen 20000 1000 400 200 100 van f 100 en daarboven. 1220. 9005 10022 13913 14168 14621. 13959 14425 20103. 1983 20578. 9019 14123 15988 20019. Rotterdam, 7 April. Gent. Londen, 7 April. k II I, II S VAN HET GELD. Pransch per 100 fr. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 4 April. 28 Maart. 25 oo 2ejoo L7o-;~ 47,77* a/ 47,87* 47,60 47,70 jr 12,00 12,06* Yoorspoedig bevallen van een zoon E. P. MULLIEgeb. Hirt. Ter Neuzen, 5 April 1884. De Notaris Mr. J. P. Droukers, te Ter Neuzen, zal op Woensdag den 23 April 1884, des na- middags ten 1 ure, in de gemeente Ter Neuzen, op liet Marktplein, ten verzoeke van zijn principaal, in bet openbaar verkoopen: Eene groote partij EIKEN en GREINEN BALKEN, PLATEN, PLANKEN, RIBBEN, BRANDHOUT, MASTEN, BOEGSPRIET, STENGEN en hetgeen meer zal geveild wordenalles afkomstig van het op de Suikerplaat gestrande barkscbip //Caspian." Koopen tot en met f 3,kontant. Voor de buitengewoon talrijke bewijzen vanhar- telijke genegenheid naar aanleiding van mijne be- noeming en vooral bij gelegenheid van mijne plechtige iustallatie aan den dag gelegd, betuig ik aan alien mijn welgemeenden dank. Angstvallig vraag ik mij af, of ik inderdaad de ernstige en veelvuidige plichten, die thans op mij rusten, overeenkomstig de algemeene verwacbting zal kunnen vervullen; dock de overtuiging, dat het mij noch aan de voorlichting van den raad noch aan den steun der bevolking zal ontbreken, noopt mij, met vertrouwen de toekomst te gemoet te zien. Nu op zoo schitterende wijze is gebleken wat men in korten tijd met vereenigde krachten kan tot stand brengen, voel ik mij gedrongen, na nogmaals hartelijk dank te hebben gezegd, mij in de welwillendheid en medewerking van een ieder ten zeerste aan te bevelen. Mr. L. STEVENS. Aan alien, die, alhoewel woonachtig buiten de gemeente Sas van Gent, mij in de laatste dagen zoo vele blijken van belang- stelling en vriendschap hebben gegeven, zeg ik van harte dank. Mr. L. STEVENS, Burgemeester der gemeente Sas van Gent. openbareTvrijwillige^ De Deurwaarder Huineman, te Ter Neuzen, zal op Woeusdag-, 30 April 1884, des namiddags te 1 uur precies, aan het Ter Neuzensch koffiehuis te Ter Neuzen, in de Nieuwstraat, ten verzoeke van den heer P. J. VERSLUIJS, op drie maanden veilen en verkoopen 1 Chiffonniere, 1 Tafelkast, 1 Buffetkastje, 1 eikenhouten Ledikant met behangsel, 1 Gewone- en 1 Koffiehuiskachel met pijpen, 2 Koolbakken, 1 Koolemmer, 2 Kronen ieder met 2 Lampen, 1 Vlaggestok met Vlag, Stoelen, Tafels, 1 Klok, 1 Spiegel, 1 Kapstok met koperen hangers, 1 Spoel- bak met Uitlekbak, Presen- teerblaadjes, eene partij Glaswerk, Sigaren, Wijnen, Likeuren en hetgeen verder te voor- schijn zal worden gebracht. Kijkdag op den dag van verkoop van 9 tot 12 uren, Het Bestuur der waterkeering van den Calami teusen polder NIEUWE NEUZEN, zal op Donderdag den 24 April 1884, des namiddags te 3 uren, in het ^Nederlandsch logement" bewoond door den heer P. A. Susijn, te Ter Neuzen, in het openbaar, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerae Staten van Zeeland AANBE8TEDEN: Het maken van werken tot verdedi- ging van den oever van den boven- genoemden Calamiteusen polder. De besteding geschiedt volgens 1 der A. B., echter met deze wijziging, dat de inschrijviugsbil- jetten voor 2 uren des namiddags van den dag der besteding, moeten zijn ingeleverd. Het bestek zal van af den 9den dezer ter iuzage liggen in het Directiegebouw en ten kantore van den Secretaris—Ontvanger, en is, op franco aanvraag, tegen dadelijke betaling der kosten ad f 1,—, bij hem verkrijgbaar. De aanwijs zal plaats hebben op Donderdag den 17den, van j 3 uren namiddags en op Maan- dag den 21»ten dezer maand van 3 tot 5 uren namiddags, waartoe telkens zal worden bijeenge- komen aan het Directiegebouw, terwijl buitendien geene aanwijzing geschiedt. Ter Neuzen, 8 April 1884. Het Bestuur voornoemd, M. DE REGT, Voorzitter. J. STURM, Secretaris-Ontvanger. Door verandering van affaire wordt TE KOOP of TE IIUUR TER OVERNAME aangeboden, een sedert jaren BEKLANTE in KRUIDENIERSWAREN, TABAK, SIGAREN, DRANKEN enz., op een der beste standen der stad. Information te bekomen bij den uitgever dezer Courant. Ter Neuzen, April 1884. alle soorten van aan den rninst mogelijken prijs. Tarwe was ruim voldoende aangevoerd, er bestond echter tragen koopluat daarvoor zoodat puike soorteu tot vorige prijzen werden verkocht, mindere soorten 10 a 20 cent lager. Erwten 25 cent lager. Puike Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe f 7 70 a f 8.40, mindere f 6,50 a 7,60 Rogge 6,10 a f 6,50 mindere f 5,50 a f 6,00. Gerst winter f 5,60 a f 6,00 mindere j 4 60 a J 5,50 zomer dito f 5,10 a f 5,40 mindere f 4,40 a f 5,00. Haver korte f 4 00 a f 4,50 lange 2,50 a f 3,80. Paaraenboonen f 6,70 a f 6 90 mindere f 6 00 a f 6,60, Duivenboonen f 7,20 a f 7,40 mindere f 6 50 a f 7,10. Brninebaonen f 10 25 a f 10,50 mindere J 7,50 a 10,00. Witteboonen Walchersche f 12 50 a f 13,00. Zeeuwsche 11 75 a f 12,50 mindere 8,00 a 11,50. Erwten f 7,75 a 8 50, mindere f 7.00 a f 7.50. Kana- riezaad beste f 8,50 a f 9,00, mindere J 7,50 a f 8,25. Koolzaad f a f Zaailijnzaad f 11,00 a f 12 25. Eieren f 3,40 a f 3 50 per 100 stuks. Aardappeler. Zeenwsche f 1,50 a f 1,70. Zeeuwsche Ajuin f per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k. id, Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenbooneu Koolzaad 100 k. Lijnzaad Kempzaad Lijokoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks Tarwe gedrnkt. Gerst onveranderd. Haver 3 d. hooger. fr. 22,75 a 28,00 fr. 22,75 a 23,00 15^50 16,00 15,50 i! 16 00 ,,20,00 20,25 20,00 20 25 16,50 17,50 16,50 17,50 15,25 14 50 18,50 18 50 15 50 15,50 34 00 34,00 ,,28,00 30,00 29,00 31,00 25^00 26B0 20,00 21,00 20,00 21,00 ut vlag 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 3