ide ierifisatie-fergaderitig. £3 2? ^3 Buitenland. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. Volgens hun oordeel zijn stallen, voorzien van de noodige ventilatie, en waar koogstens 10 stuks vee geplaatst zijn, het eenige middel om de long- ziekle met goed gevolg te bestrijden. TER NEUZEN, 7 Maart 1884. De gemeenteraad benoemde gisteren tot geineen- te-geneeskeer alkier den arts Dr. H. B. van Nes, te Strijen. Gedurende ket loopende jaar zijn aan den spoor- weg alkier de volgende zeesckepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden Januari 22 10 r. ij., 8 s., 2 m., 2 k. 28215 Februari 21 8 s., 5 r. ij., 4 m., 3 k., 1 h. 29516 43 57731 Uitgevaren zijn: in Jannari 17 en Februari 16 zeeschepen. In de afgeloopen maaud Februari werden aan ket Rijkstelegraaf kantoor alkier bekandeld 1579 telegrammen, als: verzonden719 ontvangen507 opgenomen en verder geseind 353 1579 Aan ket postkantoor werd aan inlagen in de Rijks-postspaarbank ontvangen f 870,15, terug- betaald f 218,25, terwijl 8 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Z. M. heeft benoemd tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van het calainiteus water- schap Walsoorden, A. G. V. Hombach. Door den gemeenteraad van Stavenisse is tot onderwijzer aan de opeubare school aldaar benoemd, de beer J. W. H. F. Buijze, thans te Wijk bij Duurstede. Dinsdag jl. had door het bestuur van den calamiteusen polder Oost-Beveland de aanbesteding plaats van ket maken van buitengewone werken tot verdediging van den oever, waarvoor ket minst is ingeschreven door den aannemer P. A. van de Velde, te Ter Neuzen, voor f 8400. Bij de aanbesteding voor de onderhoudswerken aan den Wilhelininapolder, gehouden den 4 dezer, werden 15 inschrijvingsbiljetten iugeleverd; het laagste was van den heer P. A. van de Velde, te Ter Neuzen, voor f 13240, aan wien ket werk is gegund. Sas van Gent, 6 Maart. Heden werden alkier in het openbaar geveild ruim 22 hektaren bouw— en weiland, gelegen in deze gemeente en in de gemeente Philippiue, in drie perceelen. Het eerste perceel is verkocht voor f 600, ket tweede per- ceel voor f 440 en het derde perceel voor f 360 per 44 aren 56 centiaren (oud Gentsch gemet) bedragende alzoo de opbrengst der geheele massa ruim f 20,200 of f 920 per hektare. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Maart do volgende vonnissen uitgesproken N. v. G., oud 21 jaar, landbouwer te St. Jan- steen, is wegcns moedwillige miskandeling veroor- deeld tot eene boete van f 3 ot 2 dageu gevan- genisstraf. J. v. T., oud 13 j., arbeider te Zaamslag, is wegens moedwillige miskandeling vrijgesproken A. V., oud 26 jaar, molenaarsknecht, L. B., oud 22 j., landbouwerszoon, beiden te Koewacht, zijn wegens moedwillige miskandeling de eerste vrijgesproken, de tweede veroordeeld tot 15 dagen celstraf, f 8 boete of 1 dag celstraf. N. W., vrouw van A. d. S., oud 62 jaar, win- kelierster, J. d. S., oud 20 jaar, zonder beruep, beiden te Koewacht, zijn wegens laster de eerste vrijgesproken, de tweede veroord. tot eene boetex van f 12 of 7 dagen gevangenisstraf. Het Belgische hof van cassatie heeft uit- spraak gedaan in de voorzieuing van Henri Boland tegen ket vonnis van ket hof van appel van Luik. Zooals men weet was Boland, vrijgesproken door de rechtbank van Marcke, te Luik veroordeeld tot drie jareu gevangenis en 3000 fr. boete wegens valschheid in geschriften en oplickting. Uit de verklaringen door de gedelegeerden der boekdrukkers voor de enquetecommissie van 44 afgelegd, blijkt, dat te Parijs 4500 letterzetters zijn, van wie thans ongeveer een derde geen werk heeft. Gemiddeld verdienen zij 7 francs daags. Als oorzaken van den stilstand worden opgegeven de algemeene crisis, welke op alle takken van nijverheid drukt, de #krach" die het werk voor de bankinstellingen heeft doen staken, de afschaffing van het brevet, de toenemende loonsverhooging, de ongelijkkeid der belastingen, welke van de Fransche en van de buitenlandsche voortbrengselen gekeven worden en de onzekerkeid, waarin men verkeert over oorlog of vrede. De gedelegeerden beweren, dat de werklieden ten ourechte zich over de concurrentie der vrouwen beklagen. De inannen staan in de winkels en meten laken uit waarom mogeu de vrouwen dan niet letterzetten Een ooievaar heeft zijn nest op eene bouwkoeve te Kapelle (Langstraat) weer betrokken. Te Amsterdam bereidt men een toepasselijke tooneel- voorstelling ter eere van de Zuid—Afrikaansche deputatie voor, met dichtregelen, decoratie enz. Mej. Geelkerken, te Groede, heeft aan hare meid en haren kneckt elk f 20,000 nagelaten, vrij van successierechten. Te Feijenoord had een droevig ongeluk plaats. Onder het lossen van ijzererts uit een stoomschip brak de schaal tot overladingeen man kwam daaronder en was onmiddellijk een lijk. Te Kralingen werden op 5 dezer ter markt aangevoerd 200 zalmen, die tegen 1 f 1,05 per 5 ons werden verkocht. Met een kind op den arm ging een Rotterdammer van den trap zijner woning, doch stapte mis, viel en is aan de gevolgen overledenhet kind bleef ongedeerd. Op de rivier voor Pernis heeft eene aanvaring plaats gehad tusschen een tjalkschip en eene stoom- boot, waarbij de tjalk beschadigd werd en twee der opvarenden overboord vielen en verdronken. Door de Burgervereeniging te Arnhem werden jl. Woensdag ruim 800 tarwebrooden aan de armen uitgereikt, zijnde de opbrengst van ingezamelde giften op de beide bals masque. Uit Echteld zal in het laatst dezer maand een huisgezin, be- staande uit man, vrouw en 8 kinderen, naar Transvaal vertrekken, in gezelschap van nog 9 gezinnen uit andere gemeenten. Het bestuur van het British museum te Londen neemt voor- zorgsmaatregelen naar aanleiding van bedreigingen der dynamietmannen. Het uitgeven van toegang- kaarten wordt beperkt. Serpa Pinto, consul van Portugal te Zanzibar, zal een plan makeu tot het aanleggen van een weg van Mozambique naar het meer Nyassa. -r- Een agent der geheime politie, Tost genaamd, werd in een spelonk, waar de boos- doeners samenkwamen, door de anarchisten herkend. Zij staken hem de oogen uit en sloegen den on- gelukkige half dood. Toen de politie verscheen, waren de daders verdwenen. Een treurig ongeval had dezer dagen onder de gemeente Noordgouwe plaats. De vrouw van den tuinman V. H. op de buitenplaats ,/De Haan," die eenige weken aan vlagen van waanzin had ge- leden, doch thans herstelde, ging met haar 22jarigen zoon in het bosch wandelen. Wat daar is ge- schied, zal een gelieim blijven, doch weldra kwam men tot de verschrikkelijke ontdekking, dat beiden verdronken waren in den vijver. Yermoedelijk heeft de vrouw in een vlaag van waanzin zich van het leven willen berooven en heeft de zoon ge- tracht zijn moeder te redden. De toestand van den ongelukkigen man en vader laat zich gevoelen. Met iemands geld en goed erft men nog niet diens goede hoedanigheden. Dit is nog eens weder bewezen door een voorval uit Middelharnis, waar een menschlievend man den heer C. Schenk, den predikant die hem een gift verzocht voor het zoontje van een armoedig gezin, dat nood- zakelijk naar een idiotengesticht moest, onlangs order had gegeven om voor f 25 te teekenen. Zelf kon de heer Schenk zijn naam niet zetten, daar liij bijna geheel blind was. Yoordat de gift werd ge'ind, sterft echter de heer Schenk, laat vele duizeuden aan zijn erfgenamen na en dezen weigeren thans gemelde luttele som van f 25 ten bate van den armen idioot uit te keereu. De pogingen om den stoomtram van Wage- ningen op Eede te doen derailleeren hebben zich in de laatste dagen 2 maal herhaald. Woensdag- avond lag er weder een groote steen op de rails. Gelukkig ontdekte de machinist onraad en stopte onmiddellijk de machine waardoor ongelukken werden voorkomen. Naar wordt gemeld, is men den dader op het spoor. Het is te weuschen, dat deze wordt ontdekt en een geduchte straf hem voor zijn snood bedrijf worde opgelegd. In de 's Bossche Ct. was onlangs eene advertentie opgenomen, waarin iemand f 100 bood aan degene, die hem geeft of aanwijst eene min of meer vaste betrekking op technisch of administra- tief gebied. Onder hen, wie deze belooning aan- lokte waren er twee, die heel geheimzinnig voor dien heer aanwezen een minDe eene liet bij zijne informatie nog volgen dit briefje„Daar ik aanbeduiding heb gezien over eene min, zoo kan ik u eene gezonde leverenzij heeft 3 kinderen gehad en kinderen als beelden hetwelk u kan aan- zien en dan kan ze u krijgen naar uwe verkiezing zij is eene brave vrouw want daar hangt ook veel aan af van reclitvaardige af komst en nooit vloeken of kwaad worden De goede lieden zullen den inzender ten goede houden, dat liij zijn honderd gulden tracht elders te plaatsen. Bij de gedresseerde varkens, ossen en kippen en andere dieren, waarvan men in den laatsten tijd hoorde, koinen nu ook gedresseerde wolven. Er zijn in het Theater der Reichshallen te Ber- liju zes in vrijheid gedresseerde exemplaren van deze wilde onrustige diersoort te zien. Zij gaan op bevel van hun meester hun hok uit en in, marcheeren, draven, zitten op de achterpooten, springen hun meester op den schouder, enz. Een van hen springt zelfs over zeven aan elkaar ge- zette stoelen. De eigenaar dezer wolven, alle groote, fraaie dieren, leerde hen aanvankelijk alleen uit lief- hebberij die kunsten. Hij bracht. hen zoover door geduld en een zachte behandcling. De wolven sliepen toen zij jong waren als hondjes bij hem in bed en zij loopen hem nu ook nog als hon- den na. Op het postkantoor te Gnesen, in de Prui- sische provincie Posen, is een klein kistje ontploft, dat ter verzending bij de pakketpost gereed lag. Een beambte werd zwaar gekwetst en verscheiden ruiten werden verbrijzeld. Bij onderzoek is ge- blekeu,dat het kistje gevuld is geweest metdvnamiet, waarin een uurwerk was gestoken. Te Meyenburg stierf in de kracht zijns levens een smid, die gewed had, een half K.G. tabak en 15 sigaren te zullenopeten. Hij deed het en spoelde het onsmakelijke kostje door met 17 glazen bier, doch was ook spoedig daarna een lijk. De politie heeft een gerechtelijk onderzoek doen instellen. Op een bal bij den hertog Yan Connaught hoorde de prins Van Wales een der gasten, een millionair geworden pruikenmaker, de opmerking maken, dat het publiek wel wat gemengd was." vDat kan ziju, mijnheer," sprak de prins, //maar gij kunt toch niet van mijn broeder vergen, dat hij uitsluitend pruikenmakers zal uitnoodigen. Een bende gemaskerden, ten minste duizend in getal, zijn den 5 dezer vdor het kasteel van een financier, uit de omstreken van Charleroi, gekomen en hebben er een zonderling schouwspel vertoond. Zij vormden eene soort van rechtbank, met voorzitter, rechters, jury, beschuldigde, advo- caten en publiek en begonnen er een proces. De beschuldigde werd veroordeeld om levend verbrand te worden. De veroordeelde onderging dadelijk zijne straf; het was niemand anders dan de bedoelde financier, doch in beeldtenis, onder den vorm van eene pop van mansgrootte. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Zitting van Donderdag 6 Maart 1884. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Afwezig met kennisgeving de heer Fercken. Nadat door den secretaris de notulen der vorige zitting gelezen en die door de vergadering waren goedgekeurd, stelt de voorzitter aan de orde: 1. De sollicitatie voor gemeente—geneesheer. Daar de arts Dr. H. B. van Nes, te Strijen, de eenige sollicitant is, vraagt de voorzitter of de Raad tot benoeming zal overgaanmet algemeene stem- men wordt daartoe besloten en wordt hij op voorstel van den heer Grenu bij acclimatie benoemd. 2. Het kohier van den hoofdelijken omslag over 1884. De algemeene beraadslagingen daarover geopend zijnde, stelt de heer Moes voor, de be- staande verordening op de heffing van den hoof delijken omslag te wijzigen, zoo wat de verdeeling der klassen als het heffen der procenten betreft. Na eene korte bespreking wordt de openbare zitting veranderd in eene met gesloten deuren. HERBESTEDING en AANBESTEDING. Op Donderdag 20 Maart 1884, des namiddags ten 2 ure, zal aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden herbesteed: Het maken van een gebouw voor Sluispersoueel te Sas van Gent. (Gewijzigde raming f 18900); en aanbesteed: Het maken van een tweede gebouw voor Sluis- pcrsoneel met bijbehoorende werken te Sas van Gent. (Raming 22100). Deze herbesteding en aanbesteding zullen ge- schieden bij enkele inschrijving, voor ieder gebouw afzonderlijk en voor beide gezamenlijk, volgens 434 der Algemeene Voorschriften. Van 16 tot 29 Februari 1884. HENGSTDIJK. Geboorten. 17 Febr. Alphonsus, z. van Jo- sephus Muller en van Petronella Baart. Overlijden. 25 Febr. Alphonsus Muller, oud 7 d., z. van Josephus en van Petronella Baart. ZAAMSLAG. lluwelijks-aangiften. 28 Febr. Jan de Klerk, oud 37 j., weduwn. en Jacoba Florussen, oud 22 jo jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Febr. Rocus de Blaaij, oud 23 j., jm. en Suzanna Scheele, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Febr. Janna, d. van Johannes van Fraeijenhove en van Mechelina Meeusen. 21 Febr. Maarten Hendrik, z. van Coruelis Pieter Geelhoedt en van Neeltje Hoebe. 23 Febr. Joost, z. van Jacob Riekwel en van Rachel den Hamer. Overlijden. 19 Febr. Johanna Mohr, oud 81 j., wed. van Cornelis Stoffels. Z E E T IJ I) I N G E N. Van 4 tot en met 6 Maart zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 5 Maart. Russische bark Laiuetar, kap. Lind- blad, van Mobile met bout. 6 Maart. Eng. stoomb. Commercial, kap. Milburn, van Londen met creosoot. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, van Londen met stukg. Van 4 tot en met 6 Maart zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 4 Maart. Duitsche schooner Heinrich, kap. Middendorf, naar Antwerpen ledig. 5 Maart. Eng. stoomb. Lobelia, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Midgeley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap, Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor- weg te hebben gelost en geladen: 4 Maart. Spaansche stoomb. Marzo, kap. De Espiaze, naar New—Castle ledig. 5 Maart. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Van 4 tot en met 6 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op en 36 afgeschut. Dordrecht, 7 Maart. 27 Febr. 5 Maart. Lokeren, Tarwe, p. 106 k., H°gge, Gerat. Haver. Door Gods nooit volprezene goedertie- renheid hopen onze geliefde ouders LEVINUS DEIJ CORNELIA ADRIANA DE LEIJZER, op morgen 8 Maart, hun 35jarige eclit- verbintenis te herdenken. Hunne dankbare kinderen, be- huwd— en kleinkiuderen. Ter Neuzen, 7 Maart 1884. Op Maandag den 10 Maart hopen door Gods goedheid onze geliefde ouders JACOBUS BUIJZE Jz. SARA VAN HERMON hunne Sfijarige echtvereeniging te vieren. Hunne dankbare kinderen. Iioek, den 7 Maart 1884. v Heden overfeed plotseling tot onze diepe droefheid onze geliefde zoon JOHANNES COR NELIS, in den leeftijd van circa 30 jaar. Ter Neuzen (Sluiskil), 7 Maart 1884. P. VAN HECKE. R. VAN HECKE—Van Meeren. Voor de veelvuldige bewijzen van ■^ZtSSjjjs deelneming, ondervonden na het over lijden mijner echtgenoote, betuig ik, ook namens mijne kinderen, onzen oprechteil dank. Hontenisse, 7 Maart 1884. J. F. DEIJER. Ondergeteekende verzoekt GEEN sF^Br It E D I E T te verleenen aan de be- manning van het Russische barkschip Lainetar, liggende alhier, daar geenerlei betaliug zal volgen van den gezagvoerder Ter Neuzen, 6 Maart 1884, LINDBLAD. De schuldeischers van ACHILLE LOUIS DE SIRE MARIE ANGE BRIL, houthandelaar te Ter Neuzen en die van de vennootschap onder de firma A. BRIL C°., gevestigd te Ter Neuzen, beiden in staat van faillissement verklaard bij von nissen der Arrondissements-Rechtbank te Middel burg van den 16den en 2den Januari 11., worden opgeroepen, om, hetzij in persoon hetzij bij be- hoorlijke gemachtigde te verschijnen ter tweede Verilicatie-Vergadering die gehouden zal worden op MAANDAG 31 MAART a. s., des namiddags te 1^ ure, in het Gerechtsgebouw te Middelburg en verzocht de bewijzen liuuner vorderingen tien dagen te voren in te leveren ten kantore (Lon- densche kade H 59) van den Curator Mr. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, Advocaat en Procureur. Middelburg, 7 Maart 1884. Maand. Getal. Geladen met: K. m. inhoud. In deze kolora beteekenen de letters: r. ij. raw ijzer, s. stukgoederen, k. kolen, m. minerie, h. boat. ran—mrarai >m i aanu—awbmjmwan— Bij redelijke aanvoer koo Tar wo moeielijk vorige prijzen op- brengen. Erwten 10 a 20 cent hooger. Puike Zeeuwache eu Vlaamsche Tarwe f 8,20 a f 8,50, mindere f 7,70 a f 8,00. Rogge Zeeuwache en Vlaamsche f 6,00 a 6,50. Overmaasche f 5,80 a f 6,20. Gerat Zeeuwache en Vlaamacho winter f 5,50 a f 6,10. Over- mausche f 5,50 a f 6,10. Zeenw8chc en Vlaamsche zomer 5,10 a f 5,50. Overmaasche f 4,90 a f 5,20. Haver dunne 2,20 a 3,50. Dikke 4,00 a 4,30. Paarden- boooen f 6,60 a f 7,10. Duivenboonen f 7,80 a f 7,60, Witteboonen f 10,00 a f 12,00. Bruineboonen f 9,00 a 12,00. Erwten 8,00 a 8,50. Voeder 7,20 a f 7,50. Koolzaaii f 13,00 a f 13,50. Lijnzaad zaai f 10,60 a 12,00. 18,50 a 20,50 18,75 a 20,75 12,00 13,00 11,75 12,75 13,50 14,50 13,50 14,50 12,25 13 25 12,25 13,25 EN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 2