Een IOFSTEEDJE en Mpn, Handelsberichten. Advertentien. Uit de hand te Koop. 15 hektaren PACHTLAND zou hun de prooi niet onlsnappen: op een schel gefluit stroomde van alle kanten hulp toe. Op straat en in de belendende tuiuen scharen zich de mannen tot een kring om de vesting in te sluitenin gespannen verwachting staren zij naar het dak en naar de ramen waaruit, naar ze verwachten, ieder oogenblik de boosdoener zal vlucbten. Vruchteloos. De buren worden opgeklopt; men klimt over de schuttingen, breekt eene deur open en dringthet pakhuis binnen. De mannen daar buiten houden zicb gereed om het opgejaagde wild te ontvangen. Daar binnen ziet men nietsalleen het aangestoken gaslicbt is een bewijs, dat de dief er geweest is. Men zoekt, gluurtvreest ieder oogenblik een onverwachten aanval van den bier of daar tus- schen vaten of pakken zich schuilhoudenden dief; de spanning neemt toe. Daar in het donker schijnt zich iets te bewegen, 't is een menschelijke ge- stalte; weer klinkt er een fluitje. vMannen geeft acht, houdt u gereed, valt aan I" En tal van handen staan gereed om den misdadiger te grij- pen, toen deze met half gesloten oogen en wag- gelenden tred op de verschrikte politie toetreedt met de woorden r/wat hi.moet jelui hier me storen in men slaap." 't Was de pakhuisknecht, die den vorigen avond laat en goed uit geweest was en daarom besloten had zijn roesje in het pakhuis, waarvan hij de sleutels had, uit te slapen. Nabij Yaals is een kippendief gevatopaan- wijzing van een liaan. Het dier, dat met andere gevangene kippen door den dief in een zak werd vervoerd, begon eensklaps uit alle macht te kraaien, wat tot een onderzoek en vervolgens tot de aan- houding van den drager leidde. Een gepeusioneerde Indische luit.-kolonel P. van B. te Roermond, die deze week met zijne dienstbode in het huwelijk zou treden, is spoorloos verdwenen, een brief achterlatende, waarin f 200 en het bevel, dat de bruid binnen 8 dagen het huis moet verlaten. Een arbeider te Donkerbroek ontving ver- leden week te Gorredijk, als restant eener erfe- nis, de som van f 200. Thuis gekomen, legde hij het geld achter slot, en verliet 's avonds eene poos de woning, de zorg daarvoor toevertrouwende aan zijne jeugdige kinderen. Deze kregen, naar zij vertellen, onmiddellijk na vaders vertrek, be- zoek van een paar samenwonende buren, die hen op vriendelijken toon eenige centen gaven, om daarvoor terstond wat snoeperijen te halen. 's An- derdaags bemerkte de erfgenaam, dat hij zijne f 200 miste. De justitie doet onderzoek. Door den facteur van het 2e reg. veld- artillerie, te 's Hage, werd aan het postkantoor aldaar een brief ter bezorging ontvangen, met het volgende adres: An de Kanonen Soldat Jan, hij rit op een vos digte agter de Euurers. franka. in den Hag. Te Oostewolde (gem. Doornspijk) moet zich een geval van vergiftiging hebben voorgedaan. Dezer dagen stierf aldaar zekere Y. d. S., naar men zeide aan koliek. De vrouw moet thans echter te kennen hebben gegeven, dat zij haar man vergiftigd heeft. Zoowel man als vrouw stonden als brave menschen bekend, zoodat het voor velen een raadsel is, wat de vrouw tot deze daad bewogen heeft. Een goedkoope verf voor stallen of andere landbouw-gebouwen, die aan weer en wind bloot- gesteld zijn, kan men zelf bereiden door 6 deelen ongebluschte kalk en een deel poeder van houts- kool met zooveel dikke melk te vermengen, dat het mengsel gemakkelijk met een kwast op het hout- of muurwerk kan uitgestreken worden. De kleur van het mengsel wordt licht grijs; door er een minerale kleurstof bij te voegen, kan men er naar willekeur de een of andere tint aan geven. De kosten der verf komen op ongeveer 12 tot 18 cent per vierkanten meter. Dezer dagen kocht, op een verkooping in Noord-Holland, een koopman in oudheden voor f 32 een Chineesch porcelein bordje, waarvan de rand van achteren geheel rood was (genaamd eierschaal) en van binnen gekleurd met voorstellingen van Chineesjes en scheepjeshij verkocht het den anderen dag aan een antiquaar te Amsterdam voor den prijs van f 820, zoodat de opkooper een aar- dig winstje maakte. Hieruit kan men weder zien, dat men de oudheden niet te lichtvaardig van de hand moet doen. Een vrij net gekleed persoon, die zich voor- doet als colporteur voor de stichting van eene nieuwe school met den bijbel en zeer bedreven is in 't gebruik van bijbelteksten, heeft op verschil- lende plaatsen in Eriesland daarvoor gelden gevraagd en menig „eenvoudigen geloovigeu beetgenomen. Na onderzoek is gebleken, dat het niets anders is dan oplichterij en de quasi-colporleur veel bezoek brengt aan julfrouw //vergunning." Een dief was op de Avenue de Clichy te Parijs de karner ingedrongen van den heer D. en na vooraf goed nagezien te hebben, wat hij alzoo kon medenemen, besloot hij eerst van kleeding te verwisselen. Nauwelijks stond hij echter van zijne kleederen ontdaan voor de kast of hij hoorde een sleutel in het sleutelgat. Onmiddelijk kroop de dief onder het ledikant en iemand trad de kamer binnen, die zich spoedig weder verwijderde. Uit zijn schuillioek te voorschijn gekomen, be merkte de dief, dat de kleederen, die hij meende aan te trekken, verdwenen war en, maar zijne ver- bnzing steeg ten top, toen hij zag, dat zijn eigene kleeren, die hij had uitgetrokken, ook weg waren. De onverwachte bezoeker was niemand anders dan een tweede dief geweest.) die van alles een pak gemaakt had. Bij zijn terugkomst was de heer D. niet weinig verrast, op zijn kamer een halfgekleed personage te zien. Nadat de dief hem de toedracht der zaak had medegedeeld, leende de bewoner hem een deken, en zoodanig verpakt werd hij naar het politiebureau overgebracht. Te Spezia is sprake van het bouwen van een nieuw soort schip, bestemd om jacht te maken op torpedobooten. Dit schip zou een inhoud van 2000 ton hebben, een snelheid van 25 mijlen per uur, gewapend zijn met 30 mitrailleuses en slechts aan de voorsteven gepantserd zijn. In Marocco wordt tegenwoordig weer op de onbeschaamdste wijze slavenhandel gedreven. Een Spaansch blad meldt, dat in de vorige week te Tangier een 17jarige negerin voor 30 dollars, een 25jarige voor 42 d., een andere negervrouw van middelbaren leeftijd voor 35 d. en een lljarig meisje voor 37 d. verkocht werden. In Londen is een //vuurvaste en inbraakvei- lige" brandkast uit een kantoor gestolen. Groote handigheid is daartoe noodig geweest, maar toch begingen de daders weer de onhandigheid om van den wagen, waarop zij de kast vervoerden, den naam van den eigenaar niet af te schrappen. Die uaam leidde er gemakkelijk toe om de drie ver- metele operateurs in heclitenis te nemen.' Het voordeel van somnambule te zijn: Eene magazijnhoudster te Parijs vroeg dezer dagen aan een gerechtsdienaar, haar onmiddellijk te volgen, wijl men haar juist bestolen had. In het magazijn gekomen was er reeds een agent, die een vrouw onder toezicht hield, beschuldigd van diefstal. Bij het verhoor gaf de delinquente eerst geen antwoord, maar ontwaakte op eenmaal als uit een diepen slaap en gaf toen voor eene somnambule te zijn, zoodat, wanneer zij gestolen had, men dat haar zelve niet wijten mocht; zij had dan alleen eene sterkere kraclit gevolgd. De magistraat liet echter eene huiszoeking in- stellen en toen bleek, dat eene soortgelijke sterke kracht nogal dikwijls de baas geweest was; men vond er hoopen van goederen. Hoewel zij vol- hield //extra-lucide" te zijn, werd 2ij opgepakt om later verder te worden vervoerd. De Jardin des Plantes te Parijs is dezer dagen verrijkt met eenige reusachtige kikkers, die in het noorden van Amerika gevonden worden. De Amerikanen noemen deze dieren bull-frog (stier- kikvorschen), waarvan het geschreeuw een mijl ver in den omtrek gehoord wordt, eene eigenaar- digheid die den buren van den ,/Plantcntuin" lang niet onverschillig kan zijn. In Warschauw had men in den laatsten zomer een orgelman van voorname afkomst. 't Was een jong onbekend Italiaan, die bij onderzoek bleek graaf De Severare te heeten, en af te stammen van een voorname, maar verarmde familie. Daar hij niets geleerd had, voorzag hij als vele zijner landgenooten in zijn onderhoud, door met een draaiorgel rond te gaan. In Warschauw werd hij plotseling opgespoord, en daar ontving hij toen bericht, dat een rijke oom gestorven was, wieus erfgenaam hij was. Een aanzienlijke som gelds werd hem tevens toegezonden. Dadelijk schonk hij zijn orgel aan een arm landsman en ging blijmoedig op reis om zijn erfdeel te halen. //Mijnheer, ik wou netjes begraven worden." Met deze woorden kwam een stokoud ventje voor eenigen tijd het kantoor van een begrafenisonder- neming te Weenen binnen. De klerk keek den oude verbaasd aan. vJa mijnheer, ik ben 93 ge weest," zoo ging het //diaconiehuismannetje" uit het Weener volksleven voort, //en mensehelijker- wijze zal ik dus niet lang meer leven. Nu heb ik iets wat me hindert. Ik laat wel een duitje na, maar ik ben er zeker van, dat mijn erfgenamen me armoedig zullen laten begraven, en dat wil ik niet. Om hun 't zelfverwijt te besparen, dat ze later zouden hebben, wil ik zelf mijn begrafeuis regelen." //Nu, mijnheer, welke klasse verlangt u Welke kist, metaal, hout of wat anders?" //Dat is me onverschillig, ik geef alleen om het uiter- lijke. Ik wil de glazen lijkkoets hebben met zes schimmels, koetsiers met witte handschoenen, kortom alles, wat bij een nette begrafenis van een ouden jongeling past." //Veroorloof me," sprak de klerk ietwat schuchter, //als u dood zult zijn, wie verzekert ons dan, dat uw erfgenamen dat alles zullen betalen?" //Daar zorg ik zelf voor. Hoe- veel is't De klerk maakte de rekening op, noemde de som en het //Weener Keesje" betaalde alles met inbegrip van fooien voor dragers, enz. Met een bios van zelfvoldoening op de magere kaken vertrok hij. Dezer dagen tweemaanden na de hostelling" overleed hij en terwijl de erfgenamen werkelijk aan het beraadslagen waren over de goedkoopste begrafenis, kwam een bediende der onderneming meedeelen, dat alles geregeld en betaald was. Het zelfverwijt was den erfgenamen bespaard, maar ze vonden het toch al te erg dat de oude vrijer zooveel voor zijn uitvaart had besteed van hun geld. Op de Parijsche vischmarkt werden in 1883 uit Nederland 912,500 kg. spieringen, snoeken enz. aangevoerd, alsmede 4,000,000 kg. mosselen. In het geheel werden daar 27,000,000 kg. visch en schelpdieren verbruikt, waarvan 10,500,000 uit het buitenland. Een heer, die in de rue Royale te Brussel woonde, zat met een zakrevolver te spelen, terwijl zijne huishoudster thee schonk. Plotseling ging het schot af. De kogel trof de huishoudster in het oog, zoodat zij, ofschoon onmiddellijk genees- kundige hulp werd ingeroepen, eenige uren later overleed. De justitie heeft een onderzoek ingesteld, doch er schijnt geen reden te zijn om te gelooven, dat de zaak zich anders heeft toegedragen dan de heer X vertelde. Te Miillhausen in den Elzas is eene nieuwe soort van steenzaag geconstrueerd, waarmede mar iner, porfier en graniet in even zooveel uren door- gezaagd kan worden als er tot nog toe dagen voor noodig waren. Het geheim van de kracht dezer zaag ligt hierin, dat de stalen tanderi vervangen zijn door 80 diamanten. Zulk eene zaag, die gedreven wordt door een motor van twee paarden- krachten, zaagt een blok marmer van 1,20 M. in een uur tijds door. Daarbij zijn de afgezaagde platen zoo glad, dat zij slechts even gepolijst be- hoeven te worden om voor meubels te kunnen worden gebruikt. Op deze wijze wordt een veel- vuldiger gebruik van marmer voor tafelbladen en andere doeleinden mogelijk. De uitvinder Eaverdon maakt volgens hetzelfde beginsel ook steenboren. Een zonderling geval van schraapzucht is te Orange voorgekomen. Eenige dagen geleden werd in het gasthuis aldaar een man gebracht, die in zeer slechte verhouding met zijn gezin leefde. Hij had drie gouden twintig-francs- stukken bij zich, die zijne bloedverwanten hem wilden ontnemen, daar het onnoodig was deze mede in het ziekenhuis te nemen. De man ver- zette zich hier tegen op krachtige wijze en ein- digde met ze op te slikken, zeggende dat hij nu zeker was, dat zijne vrouw van deze nietf zou profiteeren. Na eenigen dagen kwam de man te sterven. Zijn wensch, dien hij had te kennen gegeven om met zijn kleinen schat begraven te worden, is echter niet vervuld. Bij de lijkopening heeft men de drie goudstukken gevonden. Een Pruisisch generaal hield inspectie over een cavaleriestal. //Wat zie ik daar?" riep hij met donderende stem een wachtmeester toe, //spinnewebben z/Ja generaal," was het eerbiedig antwoord, vdie houden we daar om de vliegen te vangen, waarvan de paarden anders zoo'n last hebben." De legende zegt, dat toen Noach den wijn- gaard plantte, Satan dit gadesloeg en een lam, een leeuw, een aap en een zwijn offerde. Die legende heeft een //dichterlijke" beteekenis. Wanneer iemand begint te drinken, is hij zacht- zinnig als een lamdan wordt hij fier als een leeuw; van lieverlede verandert die fierheid in de bespottelijkheid van den aap en ten slotte wentelt hij zich in het slijk als een zwijn. ZEETIJ DINGEY. Yan 8 tot en met 11 Febr. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 8 Febr. Eng. stoomb. Falcon, kap. Moore, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Stan tons, kap. Brown, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. 10 Febr. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Yictory, kap. Midgeley, van Londen met stukg. 11 Febr. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Van 8 tot en met 11 Febr. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 8 Febr. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. 9 Febr. Eng. sloep Charles Little, kap. Flory, naar Antwerpen ledig. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Kinnaird Castle, kap. Stephen, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. 10 Febr. Eng. stoomb. Falcon, kap. Moore, naar Hull met stukg. 11 Febr. Duitsche schooner Albert Anna, kap. Grabow, naar Randers met zemelen. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 11 Febr. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met ruw ijzer. Eng. stoomb. Thornbrough, kap. Fisk, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 8 Febr. Spaansche stoomb. Abril, kap. Lazama, naar Antwerpen ledig. Eng. sloep Yulan, kap. Stone, naar Antwerpen ledig. 9 Febr. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, naar Goole ledig. 10 Febr. Eng. stoomb. Kingslynn, kap. Collins, naar Londen met stukg. Van 8 tot en met 11 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op en 23 afgeschut. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam, 11 Februari. WISSELKOERS. Fransche /"47,65 Engelsche per S,f 12,00 Belgische. - 47,65 Pruis.perlOOM. -58,70 Rotterdam, 11 Februari. Gent. Londen, 11 Februari. 8 Eebr. 1 Febr. leloo 1M5 Aanstaanden Vrij dag den 15 Februari, hoopt onze geliefde moeder ADR I ANA JOHANNA GEELIIOEDT haar vijftigsten geboortedag te herdenken. Zondag den 17 Februari a. s., hopen onze ge liefde ouders ABRAHAM IZAAK IIOUTZAGER en ADRIANA JOHANNA GEELIIOEDT hun 30jarige eclitvereeiiiging te herdenken. Heden ontving ik het smartelijk bericht, dat mijn geliefde echtgenoot en mijner drie kinderen zorgdragende vader, de WelEd. Zeergel. Heer Dr. C. STEKETEE, Arts alhier, in het ziekenhuis te Heidelberg, in den ouderdom van ruim 35 jaar is overleden. Uw diepbedroefde. Wed. C. STEKETEE-De Cock. Ter Neuzen, 6 Eebruari 1884. Op verlangen van den overledene zullen geen uiterlijke teekenen van rouw worden aangenomen. IIARTELIJKE DANRBETUIGING aan alien, welke mij op 11 Eebruari 1884 zeer gewaardeerde blijken van belangstelling betoonden met de viering van mijn 83,ten verjaardag. Joj. YERLINDE, rustend beurtschipper van Ter Neuzen op Ylissingen. in den polder Beoostenbleij Benoorden, gemeente Axel, toebehoorende aan, en bewoond door DOMINICUS JANSENwaarbij ongeveer kan volgen. Te bevragen bij den eigenaar en Notaris EERCKEN, te Ter Neuzen. Nederland. Certific. Werkelijke schuld2} pet. 66}} dito dito dito .3 ,771 dito dito dito 4 102} Aandeel Hscdelmaatschappij 5 109-j^ dito exploitatie Ned. stsatsspoorw. Beloie, Certificaten bij Rotachild 2$ Frankrijk Inschrijvingen 3 Rusi.and. Obligation/1798/1815 5 98} dito Hope Co. 1855 fie aerie .5 dito 1000 1864 5 96}} dito Oosterache leening 2e serie 5 ,54 dito L. 100 1872 5 dito L. 100 1873 5 85^ Loten 1866. 5 Oblig. Hope Co. Leening 1860 4} Certific. dito 4 Inacript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. 4 Obligation 1867—1869 4 77^ Certificaten. 6 Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. 5 120} Oblig. dito 4} 91} Aaod. Baltische spoorweg 3 51} dito dito Jelez Orel .5 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Charkow Azow 5 871 Znid West spoorwegmaatschappy. 5 ,55 Polen. Schatkist obligation 4 Oostenrijk. Oblig. in papier Mei/Nov. 5 65} dito dito Feb./Aug. 5 66} dito metall. in zilver Jan./Juli. 5 66^ dito dito April/Oet. 5 66^, Honqarije. Schatkistbiljetten 5 97} Italie. Certific Amsterdam 5 Spanje, Obligation Buitenl. 1} dito Binnenlandsche 1} Turkije. Inschrijving Alg. schnld .5,9} Egypte Obi. Leening 1876 4 66} Portugal. Obligation3 51} Amerika. Obligation (1877) 4 dito (1876). 4} 111} Illinois certificaten ran aandeel 136 Union Pacific hoofdl. dito 6 112} Brazilie. Oblig. 1865 5 dito 1875 5 Bij kleinen aanvoer ondergingen de prijzen weinig verande- ring. Tarwe als voren. Rogge 20 cent lager. Gerst 20 cent en Brnineboonen 50 cent lager. Puike Zeenwsche en Vlaamsche Tarwe f 7,75 a f 8,25, mindere 6,50 a 7,50 Rogge 6,25 a f 6,50 mindere f 5,50 a 6,20. Gerst winter f 5,60 a f 6,10 mindere 4 50 a f 5,50 zomer dito f 5 00 a f 5,40 mindere 4,30 a 4,90. Harer korte 3,60 a 4,20 lange 2,50 a J 8 50. Paardenboonen f 6,80 a f 7,20 mindere J 6,25 a f 6,70. Dnivenboonen f 7,00 a f 7.80 mindere f a f Brnineboonen f 11,25 a f 12,00 mindeie J 9,00 a 11,00. Wittebooncn Walcherache 11,75 a 12,50. Zeenwsche f 9,00 a f 11,00 mindere J 9,00 a f 10,50. Erwten 8,00 a 8,50, mindere 7,00 a 7.90. Kana- riezaad beste 8,00 a 8,75, mindere 7,00 a f 7,75. Kooliaad f 14,50 a 15,00. Zaailynzaad 10,50 a /12 00. Eieren 4,00 a 4 10 per 100 stuks. Aardsppeler. Zeenwsche 2,00 a f 2,25. Zeeuwsche Ajnin f 3,50 per 50 kilo. Tarwe, witte, 100 k., id, Roode Rogge Gerst Haver Bjekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad 100 k. Lijuzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stnks Granen met tragen handel en onveranderd. fr. 22,50 s 23,50 fr. 23,50 s 24,00 II 15,50 15,75 20,00 21,50 20,00 20,50 17,00 17,50 17,00 17,50 13,50 14 50 18,00 17,75 15,50 16,00 46.00 46,00 ,,27,00 28,00 27,00 28,00 25I00 26|00 25|o0 26.00 21,00 22,00 21,00 22,00 2,35 2,40 II "™l"" II 2,45 IIUNNE DANKBARE KINDEREN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 3