f HUISMEUBELEN. 01m en Mia boom, Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping, OPSLAGPLAATSEN Openbare Verkooping Openbare Verpachting Een winkelier te Lemmer, die onlangs bezig was met bet maken van horretjes en daartoe bet gewone blauw of groen gekleurde draadwerk bezigde, bad het ongeluk zicb met een els, die bij bet werk gebruikt wordt, in de palm der hand te steken. Onbeduidend als de wond waswerd daarop weinig acbt geslagen, dock na verloop van eenigen tijd zwol eerst de band, daama de arm geweldig op en moest er geneeskundige liulp worden ingeroepen. De geneesheer constateerde bloedver- giftiging en alleen door het aanwenden van krach- tige middelen inocht het gelukken, den lijder te redden. Hij neemt nu in beterschap toe. In een der tramwagens te Amsterdam reed dezer dagen een advocaat, die een uitgedoofde sigaar in de band hield. Dit gaf den tegenover hem zittenden passagier aanleiding op de hevigste wijze tegen den advocaat uit te varen en hem de grofste beleedigingen naar bet hoofd te gooien. Deze was zoo verstandig, met geen enkel woord te antwoordden, maar bet, toen de tramwagen aan het eindstation gekomen was, tegen den be- leediger door een politieagent proces-verbaal op- maken. Kort daama werd den advocaat f 1000 voor de Israelietische armen aangeboden, indien hij van verdere vervolging dezer zaak wilde afzien, maar deze, die zijne tegenpartij waarschijnlijk een duur, maar zeer verdiend lesje in de wellevendheid geven wil, vraagt f 5000 en wel voor de alge- meene armen. De beleediger is, blijkens eene advertentie in bet Ilbl., de koffiehuisbouder G. B. Verwev, die nu nederig daarvoor verontscbuldiging vraagt en niet alleen aan den beleedigde Mr. Herman J. Kejzer, maar ook aan die belijders van den Israelie- tischen godsdienst, die meenen mochten, dat ook zij door eenige scbempwoorden, Mr. Keyzer naar het hoofd geslingerd, getroffen zijn. Hij betuigt zijn dank aan Mr. Xeyzer voor de intrekking van de ingestelde strafvervolging, ,/ofschoon alleen de hoogst zwangere positie van zijne echtgenoote dezen daartoe kon bewegen," en eindigt met de verzuch- tinguMoge ik mij nimmer meer zoover vergeten I" Of de beleedigde partij door deze berroeping zoozeer vermurwd is, dat hij van den eiscb tot betaling van eene som geld aan de armen heeft afgezien, blijkt niet. Door de commiezen van 'srijks belastingen te Breda is tegen den beer P. W., suikerfabrikant te Prinsenhage, proces-verbaal opgemaakt wegens bet in zijne fabriek aanwezig hebben van eene kraan, waardoor eene groote boeveelbeid gefabriceerde suiker werd afgevoerd en zoodoende aan de controle voor de belasting ontsnapte. Men schrijft uit's Hertogenbosch, 8 Januari Gisteren avond ongeveer half 9 uur heeft aan de in aanbouw zijnde kerk te Yucbt andermaal een droevig ongeluk plaats gehad. Door het breken van een dwarshout van den in den koepel aan- gebrachten steiger zijn drie daarop arbeidende werk- lieden naar beneden gestort. Twee hunt)er hebben zich in den val weten vast te grijpen, doch de derde, de timmerman W. Huijsmans, is met het hoofd op een hoop steenen terecht gekomen, waar door de hersenpan verbrijzelde, de ruggegraat brak en de man inwendig zoodanig gekneusd werd, dat hij eenige oogenblikken daarna overleed, eene vrouw en 5 jeugdige kinderen onverzorgd nalatende. De ongelukkige rou heden morgen voor de rechtbank alhier getuigenis hebben moeten afleggen in zake het ongeluk, dat verleden jaar aan diezelfde kerk voorviel, waarbij 5 menschen het leven verloren en Huijsmans door een gelukkig toeval gespaard bleef. De le luit. der artill. L. gaf "Woensdag namid- dag op het Yreeburg te Utrecht een hem geheel onbekend heer, met de woorden„uit den weg 1" een stomp voor de borst. Deze riep de hulp van een politie-agent in, die den oorlogzuchtigen luite- nant achtervolgde en met hem naar het hoofd- bureau van politie ging. Dat het groepje, voordat het daar aangekomen was, veel bekijks had, zal men begrijpen. Te Berlijn, waar de openbare reiniging uit- munteud is georganiseerd, viel onlangs des nachts een flinke laag sneeuw. Om die weg te ruimen waren 5 dagen noodiger werden 12,221 wagen- vrachten, a 2 Mark, weggevoerdbij deze f 14,615 komt voorts J 5200 voor extra werkvolk, dus samen f 20,115 kosten voor den nacht sneeuw. Het zaclite weer, dat wij liier genieten, zou waarlijk niet doen vermoeden dat in de Zuidelijke Staten van N. Amerika van 5 tot 10 graden vorst heerscht. Langs de Mississippi in Louisiana is een trein in de sneeuw blijven steken. Op den spoorweg van Brest naar Parijs is de machinist van een trein plotseling krankzinnig geworden en stopte. De schrik der reizigers was natuurlijk groot, vooral omdat het donker was. De stoker en de conducteur van den trein gaven de voorgeschreven signalen om elk ongeluk te voorkoinen en het gelukte hun eindelijk, den woe- denden man meester te worden en het naaste station te bereiken. Een 15jarige Italiaansche straatzangeres heeft te Parijs een klein meisje willen stelengelukkig snelden eenige voorbijgangers op het hulpgeschreeuw van het kind toe en werd de Italiaansche in hech- tenis genomen. - Een jongmensch is Woensdag ochtend op de obelisk van het plein van het Pantheon te Home geklommen en heeft beproefd, de menigte toe te spreken, terwijl hij Yictor Emanuel hoogelijk brees, maar Koning Humbert laakte. Hij werd door de menigte uitgejouwd. Toen hij zag, dat de politic zich van hem wilde meester maken, bracht hij zich eenige steken met een schaar toe. Uit zijn verhoor bleek hij een Siciliaan te zijn en niet wel bij het hoofd. Een geval, dat wel bewijst hoever de onder- nemingsgeest van Engelsche journalisten gaat, werd dezer dagen voor een der politie—recht.banken te Londen behandeld. Yoor den rechter stond een in lompen gehuld mannelijk individu met een intelligent voorkomen en goede manieren, aange- klaagd van in de buurt van Hannover-Square op verdachte wijze rondgedoold en gebedeld te hebben. Op de vraag, wat hij te zijner verdediging had in te brengen, antwoordde de beklaagde, dat hij Maclauchtan heette, medewerker was aan het Lon- densche avondblad Echo en van zijn hoofdredacteur de opdracht had gekregen, nauwkeurige inlichtingen in te winnen over de voordeelen van het bedelen in de straten van Londen. Om zich van zijn man- daat te kwijten, had hij zich als bedelaar verkleed en den gelxeelen dag in 't Westend menschen om een aalmoes aangesproken. Met een zijner nieuwe collega's, die een fluit rijk was, had hij liederen gezongen en later lucifers verkocht. Hij had in- tusschen buiten de politie gerekend, die hem inpikte, omdat hij zijn naam en woonplaats niet wilde noemen. De als getuige a decharge verschenen secrctaris der redactie van de Echo bevestigde de verklarin- gen van den beklaagde, die nu op vrijc voeten werd gesteld met de waarschuwing, voortaan wat voorzichtiger te zijn. Een echtpaar te Beeck riep dezer dagen voor een ziek kind de hulp van een ,/heksenbanner" in, die, in tegenwoordigheid eener hoeveelheid buurwijven, kussen—kransjes in olie braadde en onderwijl prevelde. Nadat deze bezweerderij een nur geduurd had, zou, te middernacht, de ,;heks" arriveeren, maar na een half uur wachtens moest men teleurgesteld uiteen gaan. Het bijgeloof was echter, natuurlijk, niet overwounen de ,/heks" zou nu later komen. Zij kwam dan ook in de gedaante van de politie. De cvlinder-hoeden der heeren, die zoozeer door het mannelijk geslacht gehaat en verafschuwd worden, hebben de dames zich nu toegeeigend. Op de blonde en bruine lokken van een aantal der Parijsche schoonen prijkt nu de //kachelpijp" in verschilleude kleuren en met allerlei versier- selen als hoofddeksels en de dames vinden het monster mooi, omdat het mode is. Ontzettende bizonderheden zijn bekend ge worden omtrent een brand in de kloosterschool te Belleville in Illinois, Noord-Amerika. Het vuur brak uit in een keuken onder in het gebouw terwijl op de vierae verdieping een twintigtal zus- ters en zestig meisjes in diepen slaap lagen. Reeds had het vuur de trappen aangetast, toen het eerste alarm gegeven werd. Een vreeselijke verwarring ontstond. Alle deuren van de slaap- kamers waren krachtens het reglement van het huis, van buiten gesloten en de sleutels in het bezit van de directrice. De nonnen en de aan liaar hoede toevertrouwde jonge meisje waren dus opgesloten en zagen zich den weg langs de trappen versperd. In doodsangst liepen zij door de ver- trekken en de geestelijke zusters trachten haar te vergeefs moed in te spreken. De uit de stad toegesnelde personen konden geen hulp bieden, daar er geen ladders waren om de meisjes uit de vensters te halen. Daar ston- den de ongelukkigen in de kozijnen en toen de vlammen langs de trappen de kamers hadden aangetast, waagden zij den sprong in de diepte. Een oogenblik later lagen 15 jonge meisjes ver- pletterd, als lijk of stervende, op de straat. Twee meisjes, terugdeinzende voor den sprong, hadden zich aan de kroonlijst vastgeklampt en zweefden over de diepte. Weldra hadden de vlammen haar naclitgewaad aangetast, met een rauwen kreet lieten zij los en lagen het volgend oogenblik dood naast de andere slachtoffers. In vertwijfeling over hun machteloosheid ston- den de menschen beneden het drama aan te staren. De kloosterpoort verzette zich tegen alle pogingen om ze open te breken. Eindelijk gelukte dit met een ijzeren stang. Een dozijn moedige manneu snelde toen naar binnen, vloog langs een aehter- trap naar de vierde verdieping en sloeg daar met bijlen de deuren in. Daar vonden de kloeke redders de nog aanwezige meisjes in onmacht. Veertig levens werden gered. Belialve de meisjes, die den sprong uit de vensters gewaagd hadden, kwamen nog 15 andere in de vlammen om. Toen men de ruinen door- zocht, vond men de directrice en acht om haar heen gedrongen kinderen, waar van er een de armpjes om haar hals geslagen had, dood en half verbrand. Van de onderwijzeressen verloren bijna alien (18) het leven. Zij hadden een scliier boveumensche- lijke moed en zelfopoifering aan den dag gelegd. Te Pest is op het postkautoor een ijzeren geldkist gestolen, die 86 kilogram woog, geborgen was in een met leer bekleeden koffer' en 240,000 florijnen aan bankpapier bevatte. Het geld moest naar Weenen worden gezonden tot afsluiting van de rekening met het hoofdkantoor. Drie kisten zouden met deri avondtrein verzonden worden. De een bevatte 45,000 11., de tweede 210,000 fi eri de derde 240,000 fl. De laatste was plotseling verdwenen. Zoodra men dit merkte, werden alle beambten verhoord en vier bestellers in hechtenis genomen. Het was mogelijk, dat de geldkist, in plaats van naar Weenen, naar Temesvar was ver zonden. Men telegrafeerde dus naar het postkan- toor te Temesvar, maar daar was den volgenden dag nog niets ontvangen. Wel was er een pak gekomen, dat er niet hoorde, maar het was niet de vermiste geldkist. Te gelijkertijd werd geseiiul naar Ivlausenburg, maar ook daar wist men er niets van, zoodat tot dusverre de pogingen om de ver miste 240,000 fl. op te sporen, geheel vruchteloos zijn gebleven. De eigenaar van een mallemolen op de kermis te Poitiers is als Pruisisch spion in hechtenis ge nomen, op het oogenblik dat hij te Brossac platte- gronden van het artillerie-park maakte. Dit feit heriunert aan een anderen spion, die een paar jaren geleden op grooten voet in eerstgenoemde stad leefde en zelfs bij den prefect ontvangen word. Op zekeren dag verdween hij, eenige kaarten en plattegronden uit de prefectuur medenemende. Lederen wielen hebben het voordeel, dat zij zonder gedruisch of schokken bewegen. Zij worden vervaardigd door De la Roche in Erankrijk. Hij bezigt daartoe reepen ongelooid buffelhuid die door hydraulischen druk tot schijven geperst en in ijzeren ringen opgesloten worden. Zij zijn wel slijtbaar maar niet breekbaar. Een Amerikaansch blad bevat de volgende korte, maar treffende historie: z/Te Baltimore kocht een jonkman een fleschje met haarverf en bestreek zich, om de liefde van een meisje te winnen, daarmede het hoofdhaar. Toen dit haar ongevoelig liet, vergiftigde hij zich met het restje." Z E E I IJ I) I N G E IV. Van 8 tot en met 10 Jan. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 8 Jan. Eng. sloep Mystery, kap. Dorrell, van Londen met raapkoeken. Duitsche kof Bettv en Marie, kap. Oltmans, van Vilanova met fruit. 10 Jan. Deensche schooner Brasilianeren, kap. Junker, van Usbevick met hout. Eng. sloep Phoenix, kap. Witt, van Londen met creosoot. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Van 8 tot en met 10 Jan. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 8 Jan. Duitsche stoomb. Tristan, kap. Bruntz, naar Hamburg met straatkeieu. 9 Jan. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Eultou, naar Leith met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 9 Jan. Eng. stoomb. Ella, kap. Steele, van Middlesbro met raw ijzer. Eng. stoomb. Lamb- ton, kap. Towning, van Sunderland met kolen. 10 Jan. Eng. stoomb. Kingslynn, kap. Collins, van Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 8 Jan. Eng. stoomb. Allende, kap. Wilkenson, naar Cardiff ledig. 9 Jan. Eng. stoomb. Thorn- brough, kap. Fisk, naar Londen met stukg. 10 Jan. Eng. stoomb. Ellakap. Steelenaar Middlesbro ledig. Van 8 tot en met 10 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 21 binnenvaartuigen op en 21 afgeschut. 1000 400 200 100 314de ST AATSLOTERIJ Prijzen van f 100 en daarboven. 3e klasse. Trekking van 8 Januari 1500 no. 8819. 18588. 3568 7529. 17173. 1761 2139 15855 17881 18718. Trekking van 9 Januari 25000 no. 17222. 2000 18057. 1500 7217. 1000 14672. 100 677 1673 8364 9085 11506 12210 17360. Trekking van 10 Januari. 400 no. 1708. 200 20180. PRIJZEN DER EFFECTED. Amsterdam, 10 Januari. 77J, WISSELKOERS. Fransche _/47,50 Engelsche per SLfl 1,72 Belgiscbe. - 47,50 Pruis.per 100 M.-59,00 Dordrecht, 10 Januari. Lokeren, 9 Jan. 2 Jan. De Notaris I*. Dreginans, te Axel, zal ten verzoeke van JUD. DE LOOS, timmerman, te Bosclikapelle, op Rinsdag 15 Januari 1884, des voormiddags ten 10 ure, aan zijn woonhuis, in het openbaar verkoopeu: EENE PARTIJ IJZERWERK, HOUTWAREN, BRAND- HOUT, VARKENS, enz. enz. Breeder hij biljetten omschreven. Koopen tot en met f 5,kontant. bij het Kanaal te TER A'EUZEN, De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te I1ULST, zal bij inschrijving VERPAC II T E A Ongeveer ZES A.UEN grond, gelegen te Ter Neuzen, ten ooaten van den oostelijken Kanaalarm, bij de Draaibrug, oostelijk gedeelte van het pereeel sectie G no. 1294, voor OPSLAGPLAATSEN van Goederen, in VIER PERCEE- LEN, op het terrein afgebakend. Zie verder de biljetten en de voorwaarden en perceelsbeschrijving die ter lezing liggeu ten Kan- tore van genoemden Ontvanger en bij den Rijks- opzichter van den Waterstaat Th. Heijblom te Ter Neuzen, bij wien ook aanwijzing op het terrein te verkrijgen is. TER NEUZEN. De Notaris C. J. A. Fercken, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den HoogWelGeb. Heer Jonkheer R. M. N. A. MORETUS, grondeigenaar, wonende te Antwerpen, op Maainlag den 4 Fe- bruari 1884, des voormiddags ten 11 ure, in het openbaar verkoopen EENE GROOTE PARTIJ extra zware staande op zijne hofstede, bewoond bij Jaco bus de Bruijne, in het Oude Land, ge- meente Ter Neuzen, vlak bij den Provincialen steenweg. Te vergaderen ter plaatse. Nedkrt.and. Certifie. Werkelijke schuld 2i pet. 65} dito dito dito 3 V 77} dito dito dito 4 a 101A Anndeel llandelniaatschappij 5 a dito ezploitatie Ned. stsatsspoorw. a 116 Belgie. Certificaten bij Rotschild 21 Frankrijk Inschrijvingcn 3 V Rusland. Obligatien 1798/1815 5 98} dito Hope Co. 1855 6e serie 5 0 77} 96} dito 1000 1864 5 0 dito Oostersche leening 2e serie 5 0 52} dito li. 100 1872 5 9 841 dito L. 100 1873 5 0 84j Loten 1866. S 9 Oblig. Hope Co. Leening 1860 4i 9 85} Certifie. dito 4 9 POLEN. OosTENRIJK, IIONGARIJE. Italie. Spanje. Turkije. Egypte. Portugal. AMERIKA. Brazilie. Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligatien 18671869 Certificates Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. di'o Aand. Baltische spoorweg dilo dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegraaatschappij. Schatkist obligatien Oblig. in papier Mei Not. dito dito Feb./Aug. dito metall. in zilver Jan./Juli. dito dito April/Oct. Schatkistbiljetten Certifie Amsterdam Obligatien Bnitenl. dito Binnenlandsche Inschrijving Alg. schuld Obi. Leening 1876 Obligatien Obligatien (1877) dito (1876 Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig. 1865 dito 1875 4 4 6 5 4} 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 H 11 5 4 3 4 41 6 5 5 1181 91 511 811 881 531 80 65V), 65 i 66-A 71 651 521 122 991 De aanvoer van Tarwe was heden vrij rnitn en werd tegen 20 cent lager gedeeltelijk verkocht. Haver 10 a 20 cent lager. Paardenboonen 20 cent lager. Dnivenboonen 10 cent lager. Witteboonen 50 cent hooger. Puike Zeeuwsche en Vlaarasche Tarwe. 8,00 a 8,30, mindere f 7,50 a f 7.80. Rogge Zeeuwsche en Vlsainsche, 6,20 a 6 70. Overmsssche 6 10 a 6,40. Gerst Zeeuwsche en Vlaamscho winter 5,50 a 6,10. Over- maascbe f 5,50 a f 5,90. Zeeuwsche en Vlaamsche zouier f 5,00 a J 5,40. Overmsasche J 4,80 a f 5 00. Haver dunne 2,50 a 3,60. Dikke 4,00 a 4.30. Paarden boonen 7,00 a 7,50. Dnivenboonen 7,40 a 7,90, Witteboonen 11,00 a 12,50. Brnineboonen 10,00 a 12,00. Erwten 8,00 a 8,60. Voeder 7,00 a f 7 25. Koolzaad f 13,00 a f 14,00. Lijnzaad zaai f 10,75 a 12,00. Tarwe, p. 106 k., fr. 19,00 a 20,00 19,00 a 20,00 K°gge. a a 12,00 13,00 12.50 13,50 Gerst. 14,00 15,00 14,00 15,00 Haver. 12,00 13 25 12,25 14.00 VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 3