BURGrERLIJKE stand.' Handelsberichten. iiar binnen te slaan. De moeder wordt ziek en vol zelfopoffering door bare dochter verpleegd. Niettegenstaande sterft de oude vrouw; de dokter teekent bet doodbericbt, doch de dochter weigert te gelooven dat hare moeder overleden is. Eerst de teekenen van ontbinding zullen haar overtuigen. Zij wil met warme middelen bare moeder bijbrengen, hetgeen door den dokter wordt tegengegaan. Het lijk wordt gekist in tegenwoordigheid der politie, wier hulp noodig is, om 's meisjes pogingen tot opwekking der levensgeesten te keer te gaan. De dag der begrafenis nadertde dochter wil de begrafenis niet, zoodat men verplicht is den burgemeester van de zaak in kennis te stellen. Het meisje weigert zijne waardigheid te erkennen, totdat hij bet teeken zijner waardigheid vertoont. Eindelijk is de ure der teraardebestelling daar; de stoet bestaat belialve uit de dragers, uit den burgemeester, den geneesheer en een enkele inge- zetene, die bet lijk tot de laatste rustpluats ver- gezellen, vol medelijden met de ongelukkige dochter. Onlangs werd een huwelijk gesloten inTeen Hempfielder personentrein op zijn rit naar Was hington. Het paar was sedert lang verloofd en het huwelijk zou 's Woensdagsavond plaats vinden te Anbrim (Ohio), de woonplaats der bruid, waar- toe de bruidegom zich dan ook daags te voren aldaar bevond. Js Woensdagsochtens ontving hij een telegram, dat zijn onverwijlde terugkeer naar zijne woonplaats Pittsburg noodzakelijk maakte. Daar uitstel groote schade zou kunnen na zich slepen, werd tot zijn vertrek besloteu. Er was nog slechts even tijd om den trein te bereiken, doch de bruid besloot haren bruidegom te verge- zellen. Men regelde bet zoo, dat een onderweg wonende en met den bruidegom bevriende geeste- lijke per telegraaf van den stand van zaken werd nderricht, die toen aan het station zijner woon plaats den trein bestepg en in den daartoe wel- willend door den conducteur beschikbaar gestelden bagagewagen in tegenwoordigheid van het treinper- soneel het paar in den echt verbond. In een koffiehuis op de boulevard Poissu- liiere te Parijs maakte een biljartspeler met zulk eene kracht eene carambole dat twee van de drie ballen in brand vlogeu en er een groot gat in het laken gebrand werd. De eigenaar van het koffiehuis heeft den fabrikant die hem deze ge- vaarlijke biljartballen verkocht heeft, ter verant- woordiging geroepeu. Zij bestonden uit een kern van caoutchouc, omgeven met een geemailleerde korst van celluloid, dat bij het aanraken met een braudende lucifer ook ontvlamde. Des avonds te 8 uur ging een jongmensch den winkel van een juwelier te Berliju binnen en vroeg aan de dame, die zich in den winkel bevond, eenige verlovingsringen te zien, waarop de dame een kastje met 32 ringen toonde. Kort daarop kwam een ander heer den winkel binnen en ver- langde een gouden kruis te koopen. De dame, die den eerst binnengekomene geen oogenblik uit het oog verloor, bemerkte dat hij twee ringen, elk van 30 Mark, in zijn zak had laten glijden. Zij Hep toen ongemerkt om de toonbank naar de straatdeur, sloot deze af en eischte van den dief de ringen terug. Eerst trachtte de dief er met een praatje af te kornen, doch eindigde met de ringen terug te geven. De tweede kooper wilde zich daarop verwijderen zonder iets gekocht te hebben, voorgevende, dat hij door dit onaangename voorval den lust tot koopen had verloren. De eigenares versperde hem den uitgang, zeggende dat hij een medeplichtige was, en zij schelde om haar echtgenoot, die in het atelier werkzaam was. De twee heeren, die beweerden elkander niet te kennen, werden door een agent van politie naar het nabijzijnde politiebureau gebraclit en daar eindigden zij met te verklaren, dat beiden met gemeenschappelijk overleg den winkel waren binnengegaan om dien te bestelen. Na de vele toepassingen van papier zal het wel geen verwondering wekken, zoo thans ook de beurt is gekomen aan papieren schepen. Onlangs werd dan ook werkelijk een papieren scheepje te Petersburg (Amerika) te water gelaten. Het wordt door stoom bewogen, is 7,5 M. lang en 1,5 breed. De diepgang is zeer gering, zoodat het vaartuig bizonder geschikt is voor ondiepe watereu. De Amerikaansche Regeering heeft reeds eenige pa pieren torpedobootjes besteld. In Amerika vervaardigt men tegenwoordig stalen spijkers, die in hard en in zacht hout kunnen gebruikt worden. Hun taaiheid is zoo groot, dat zij, in een kwast in eikenhout gedreven, zelfs niet buigen, doch doorgaan. Deze week is er in den sneltrein van Cebere naar Perpignan een moordaanslag gedaan. Toen de trein eerstgenoemde plaats verlateu had, kwam een persoon aan het portier van een rijtuig eerste klasse, waarin slechts den persoon gezeten was, de heer De la Gueronniere, algemeen betaalmees- ter in de Pyrenees-Orientales en schoot een pis- tool af op dezen. De moordenaar maakte zich nu na een kort poosje gereed om in het rijtuig te stappen en den betaalmeester te plunderen. Doch deze, die niet getroffen was, stelde zich in staat van tegenweer. De misdadiger, dit ziende, ver- anderde van tactiek en gaf voor een beambte der spoorwegmaatschappij te zijn en verklaarde verder, dat hij gekomen was op het hooren van het schot om onderzoek te doen. Toen de trein aan het eerstvolgende station stilhield, zorgde de booswicht dat hij wegkwam. Ook den volgenden dag had er een moordaanslag plaats in een trein, in dien van Narbonne naar Spanje. Nabij Elne kwam iemand in een afdeeling waar in alweer slechts een persoon gezeten was, de heer Launes, van Narbonne. ,/U\v beurs of uw leven," sprak de booswicht tot hem, en dreigde hem met een revolver. Doch de heer Lannes die gewapeud was met een degenstok, wierp zich op zijn tegenstander, die het portier opende en uit het rijtuig sprong. Maar het hielp hem niet. De heer Lannes had zijn signalement opgegeven en ten gevolge hiervan werd hij te Narbonne gevat Van 16 tot 31 December 1883. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Dec. Petrus Joannes Michielsen, oud 34 j., jm. en Johanna Gntharina de Nijs, oud 26 j., jd. 21 Dec. Hijpoliet Remerij, oud 38 j., weduwn. en Jacoba Maria Kindt, oud 33 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Klaas, z. van Harmannus van Dijk en van Alida Pieterdina Braam, wonende te Wildervank. 20 Dec. Sara, d. van Gilles Yerbrugge en van Pieternella Dees. Louis, z. van Elias Oppeneer en van Fijgje Klaassen. 22 Dec. Maatje Elisabeth, d. van Anthony Jacobus Bal- nikker en van Jozina Maria Blansaart. Rosalie, d. van Aloisius Hamerlinck en van Angelina Heijens. 27 Dec. Adriana Pieternella, d. van Jorinus de Lege en van Johanna Elisabeth Meeuseu. Cornelis Jan, z. van Anthonie Faas en van Cor nelia Jacoba Kolijn. Ilillegiena Johanna, d. van Johannes Westerhuis en van Neeltje van den Iloogen. Overlijdeu. 16 Dec. Charles Louis Hamerlinck, oud 48 j., echtg. van Wilhelmina Angelina van Reeth. Jacomina Buijze, oud 87 j., wed. van Simon Hamelink. 17 Dec. Carolina Kliippelberg, oud 38 j., echtg. van Franciscus van Meir. 18 Dec. Jacobus Lensen, oud 10 j., z. van Pieter en van Janna Scheele. 22 Dec. Beruardus Ruben, oud 59 j., echtg. van Hendrika van den Ouden. Melania Justina Potters, oud 55 j., echtg. van Jacobus Bernardus de Smet. 26 Dec. Jan Donze, oud 65 j., echtg. van Magdalena Sophia Tazelaar. HULST. Huwelijks—voltrekkingen. 27 Dec. Henricus Hubertus Joannes Ilartmann, oud 46 j., jm. en Catharina Schijvenaars, oud 32 j., jd. Geboorten. 21 Dec. Juliana, d. van Johannes Jacobus Herreweijers en van Emelia Maria During. 31 Dec. Alphonsius Judocus, z. van Ludovicus Johannes Beugels en van Christina Hendrika van den Brande. Overlijden. 20 Dec. Petrus Augustinus Ver- meulen, oud 38 j., jm. 23 Dec. Egide Joseph van Hove, oud 80 j., echtg. van Rosalie Emerence Celestiue Collesaer. AXEL. Huwelijks-aangiften. 22 Dec. Hypolitus Domi- nicus 17Ecluse, oud 20 j., jm. en Johanna Catha rina Malm, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Dec. Maarten \inke, oud 27 j., jm. en Adriana Haak, oud 23 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Francois, z. van Pieter Dekker en van Maria de Feijter. 22 Dec. Jan, z. van Daniel Riemens en van Maria de Bruijne. 24 Dec. Jan, z. van Martinus Wieland en van Magdalena de Ridder. 25 Dec. Johanna Aletta, d. van Michiel Willem Visscher en van Jacoba de Jonge. 26 Dec. Johanna Leuntje, d. van Pieter Dirk van der Wiele en van Stijntje Maria Hottinga. Overlijden. 20 Dec. Cornelis Reminsen, oud 70 j., weduwn. van Janna de Putter. 25 Dec. Marinus van der Wiele, oud 53 j., echtg. van Johanna Leuntje Heule. 29 Dec. Janna Maria Rinn, oud 18 m., d. van Lambertus Cornelis en van Janna 't Gilde. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 29 Dec. Jacobus Dankaart, oud 26 j., jm. en Maria Louisa Kroes, oud 20 j., jd. Petrus Franciscus de Dijcker, oud 25 j., jm. en Judoca Coolsen, oud 27 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Rozalia Paulina Catha rina, d. van Johannis Yerdurmen en van Maria Paulina de Poorter. 28 Dec. Eduardus, z. van Jan Francies de Rijk en van Rozalia de Bakker. Overlijden. 21 Dec. Alphonsus Maria van Meelen, oud 1 j., z. van P. van Meelen. 23 Dec. Judoca de Klerk, oud 72 j., wed. van Josephus de Schepper. 25 Dec. Anna Maria Storp, oud 73 j., wed. uit het eerste huwelijk van Josephus de Klerk en uit het laatste huwelijk van Gijsbrecht Staal. 28 Dec. Anna Catharina de Burger, oud 69 j., echtg. van Francies Joseph Giele. 31 Dec. Elisabeth Vink, oud 26 d., d. van Johannes Francies en van Pieternella de Bakker. C LI N G E. Huwelijks-aangiften. Josephus Yonck, oud 44 j., jm. en Clarisse Lemmens, oud 35 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. Theodorius Melsen, oud 65 j., weduwn. en Maria Louisa Lemmens, oud 52 j., wed. Pieter Josephus Baptiste de Potter, oud 40 j., weduwn. en Victalia Verschoren, oud 36 j., jd. Geboorten. Petrus Franciscus, s. van Charles Ludovicus de Bruijn en van Cidonia Yermeerssen. Petrus Dominicus, z. van Josephus Fredericus Maertens en van Joanna Catharina Christiaenseus. Mathilda Maria, d. van Emile Ferdinand Coenen en van Silphia Maria do Kesel. Augustinus, z. van Ludovicus Seraphinus Penneman en van Melania van Broek. Maria Clothilde, d. van Charles Louis Zaman en van Maria Florentina Pauwels. Gustavus, z. van Jozef de Rock en van Marie Adolphina van Esbroek. Overlijden. Louisa Stephania van Poele, oud 3 j., d. van Pieter Johannes en van Philomena Waterschoot. Fredericus Ferdinandus van den Berghe, oud 1 j., z. van Ferdinandus en van Jo hanna de Rock. Petrus Josephus d'Hollander, oud 7 d., z., van Charles Louis en van Apolonia Brug- gernan. Maria Juliana Goossens, oud 3j., d. van Joannes Antonius en van Victoria' van Broek. Petrus Johannes de Rijck, oud 3 m., z. van Jacobus en van Maria Philomena Franckaert. Carolia de Bleijser, oud 5 j., d. van Franciscus en van Josepha Mariman. GRAAU W. Geboorten. 18 Dec. Petrus, z. van Josephus Cornelis en van Paulina de Block. 21 Dec. Honore, z. van Pieter Francies Durinck en van Maria Antonia Smet. 25 Dec. Maria Cornelia, d. van Petrus de Backker en van Phelomina Bogaert. Overlijdeu. 17 Dec. Cornelia de Koning, oud 3 w., d. van Cornelis en van Rosalia van Gimst. HENGSTDIJ K. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Dec. Petrus Diele- man (van Zaamslag), oud 30 j., jm. en Helena Johanna van Arenthals, oud 30 j., jd. Geboorten. Alouisius, z. van Gerardus van Leemput en van Apolonia Neve. Overlijden. 23 Dec. Apolonia Vermeerschen, oud 54 j., echtg. van Francies Polfliet. HOEK, Geboorten. 19 Dec. Cornelis, z. van Dirk Verpoorten en van Martha Meertens. Janna, d. van Petrus llinkhoud en van Aagtje van Doeselaar. 21 Dec. Elisabeth, d. van Christiaan de Graaf en van Maria Jansen. Overlijden. 19 Dec. Francois de Soomer, oud 58 j., echtg. van Paulina Elisabeth Bakker. 24 j., z. van Gillis Dec. Cornelis Drabbe, oud 4 en van Cornelia Leijs. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 27 Dec. Adriaan d'Hont, oud 23 j., jm. en Rozalia d'Haene, oud 24 j., jd. 28 Dec. Francies Neve, oud 34 j., jm. en Rozalia Isabella Kuijpers, oud 28 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Maria Ludovica, d. van J. Baart en van C. Rottier. 17 Dec. Arthur Eduardus, z. van A. E. de Moor en van M. Buijck. 21 Dec. Mathilde Christina, d. van L. van Es broek en van S. Serrarens. 22 Dec. Leonie, d. van P. Bogaert en van D. Yerschureu. Maria, d. van B. Yermeire en van E. de Maaijer. 24 Dec. Jacobus, z. van J. F. Stoele en van A. Pauwels. 31 Dec. Adriaan, z. van J. Voet en van R. Neve. Overlijden. 20 Dec. Christina Cappendijk, oud 22 in., d. van J. F. Cappendijk en van A. Marcelis. 21 Dec. Philomena Rosseel, oud 1 in., d. van J. Rosseel en van C. Dobbelaar. 23 Dec. A. L. A. Rouscher, oud 65 j., echtg. van Elisabeth Rademakers. 26 Dec. Joseph Marcus, oud 66 j., echtg. van Regina Kint. 29 Dec. Anna Catha rina van Zwaal, oud 39 j., echtg. van Jan Francies van Geertruij. 30 Dec. Maria Anna Maes, oud 58 j., echtg. van C. van Swaal. KOEWACHT. Geboorten. 18 Dec. Maria Josephina, d. van Theophilus Emeritus Matthijs en van Marie Leonie van Damme. 29 Dec. Arthur Marie Eduard, z. van Edmond Francois Marie Yermandel en van Cecilia Loir. 30 Dec. Judocus Wijnacker en Picavet. Overlijden. 19 Dec. Joseph oud 3 m., z. van Emilius Bernardus en van Marie Theresia Hesters. 31 Dec. Seraphina Rombaut, oud 73 j., wed. van Joannes Josephus de Munter. OSSENISSE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. OVERSLAG. Geboorten. 29 Dec. Maria Amelia, d. van Aloysius Borm en van Monica de Meijer. PHILIPPINE. Geboorten. 24 Dec. Romania, d. van Rozalia de Grave. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 26 Dec. Mathijs de it, oud 23 j., jm. en Paulina Maas, oud 32 j., jd. Geboorten. 22 Dec. Augustus, z. van Karolus Ludovicus Maerman en van Seraphina Herman. 30 Dec. Karel Ludovicus, z. van Eugenius Bau- deringheen en van Seraphina Uijtdragers. Overlijden. 16 Dec. Carolus Ludovicus van der Aa, oud 60 j., echtg. van Christina van der Goore. 17 Dec. Leonardus Johannes Strijdonck, oud 8 d., z. van Johannes Baptist en van Sera phina van Goethem. 22 Dec. Julia van Goethem, oud 5 m., d. van Petrus Alexander en van Jo hanna Catharina Puijlaert. 23 Dec. Charles Lu dovicus de Nijs, oud 72 j., echtg. van Antlionia van Meische. Emerie Eulalie, d. van van Coleta Josephina Auguste Ceelaert, STOPPELD IJ K» Overlijden. Pieter Jacobus Micliilsen, oud 73 j., echtg. van Josijna vanHuffel. WESTDORPE. Overlijden. 19 Dec. Emiel Spuesens, z. van Petrus en van Stephanie Hileijn. 29 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Eduardus Goethals en van Mathilde Craene. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 20 Dec. Marinus Jannis van Breen, oud 21 j., jm. en Frederika van de Velde, oud 19 j., jd. Geboorten. 16 Dec. Marinus, z. van Marinus de Feijter en van Elisabeth Wilhelm. Pieter, z. van Adrianus Rinkhoud en van Cornelia Hofman. 26 Dec. Pieter, z. van Levinus Scheele en van Leuntje van de Yoorde. 28 Dec. Poulina, d. van Willem Wagenaar en van Woudina Maas. 29 Dec. Anna Jacomina, d. van Abraham Dees en van Jacomina Dieleman. Overlijden. 28 Dec. Willem van de Wege, oud 3 m., z. van Christiaan en van Cornelia van Driel. ZUIDDORPE. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. ZEETIJDINGE Yan 31 Dec. tot en met 3 Jan. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 31 Dec. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Van 31 Dec. tot en met 3 Jan. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 31 Dec. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Moore, naar Hull met stukg. 2 Jan. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Noordsche bark Broderene, kap. Mathise, naar Drammen met ballast. 3 Jan. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te losseu en te laden 31 Dec. Eng. stoomb. Kingslynn, kap. Collins, van Londen ledig. 2 Jan. Eng. stoomb. Penarth, kap. Dunstan, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Ella, kap. Steele, van Middlesbro met ruw ijzer. 3 Jan. Eng. stoomb. Allende, kap. Wilkinson, van Bilbao met menerie. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 31 Dec. Eng. stoomb. Eskholme, kap. Turney, naar Hamburg met straatsteenen. Eng. stoomb. Jutland, kap. Pisk, naar Londen met stukg. 1 Jan. Eng. stoomb. George Moore, kap. Melmore, naar Middlesbro ledig. 3 Jan. Eng. stoomb. Kingslynn, kap. Collins, naar Londen met stukg. PRIJZEY DER EFFECTED. Amsterdam3 Januari. m WISSELKOERS. Franschef47,50 Engelsche per i,f\ 1,72 Belgische. - 47,50 Pruis.perlOOM. - 59,00 Dordrecht, 3 Januari. Nederland. Belgie. Frankrijk Rusland. Poles. OosTENRIJK, IIONGARIJE. Italie. Spanje. Turkije. Egypte. Portugal. Amerika. Brazilie. Cerlific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij dito exploits tie Ned. staatsspoorw. Certificaten bij Rotachild Insohrijvingeu Obligatien 1798/1815 dito Hope Co. 1855 6e aerie dito 1000 1864 dito Oosterache leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loteu 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz A Co. 2e a 4e L. Obligatien 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. di o Aaud. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-liflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappij. Schatkist obligatien Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb./Aug. dito metall. in zilver Jan./Juli. dito dito April/Oot. Sehatkistbiljetten Certific Amsterdam Obligatien Buitenl. dito Binnenlandsche Inschrijving Alg. schnld Obi. Leening 1876 Obligatien Obligation (1877) dito (1876 Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig. 1865 dito 1875 2J pet. 65J 3 771 4 1011 5 - 21 3 - 5 5 5 5 5 5 41 4 4 4 6 5 41 3 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 H 11 5 4 3 4 41 6 5 5 771 961 52| 84} 841 84{ 761 118 50} 871 861 531 65A 65A 65} 65} 96} 7} 62 52 113 99} De aanvoer was gering en rnimde tot vorige pfijzen lang- Puike Zeenwsche en Vlaarasehe Tarwe 8,20 a 8,50, mindere 7,70 a 8.00. Rogge Zeeuwscho en Vlsamsche, 6,20 a 6,70. Overmaasche 6,10 a 6,40. Gerat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1884 | | pagina 3