Handelsberichten. 1. 150 Kanada's, 3. Advertentien. 90 KanaiaOooieD, Openbare Verkoopins;. Openbare Verpachting. NAAMKAARTJES! C A D E A U tn VILLA SCHEDRKALENDER HUISMEUBELEN, als: Manufacturen en Winterstoffen, als: 85 OLMEN BOOMEN, Een gemeente—ambtenaar in eene kleine stad krceg onlangs van het getneentebestnur ecne mis sive, waarin hem te kennen went gegeven, dat hij wegens eenige tekortkomingen in de waarne- ming van zijn ambt zijn ontslag moest aanvragen. De man schreef eene briefkaart terug, om te mel- den dat hij weigerde zijn ambt neer te leggen. Dit schrijven kwam in de raadsvergadering ter tafel en wegens den toon waarin bet was vervat, be- sloot de raad met algemeene stemmen: de brief kaart ongelezen terug te zenden. Zoo althans las men in de missive van den secretaris. Zondagmorgen 7 uur had te Ileinoo eene verschrikkelijke misdaad plaats ten huize van den landbouwer Grooteboer, onder deze gemeente, aan de grens van de gemeente lkaalte. Terwijl al de huisgenooten van G., behalve de beide knechten, naar de vroegkerk wareu, traden twee manspersonen de woning van G. binnen. Toen de knechten te voorschijn kwameu, werd onmiddelijk de oudste aangevallen. Hij bekwam vier revolverschoten in en tegen I ret hoofd en in de beenen. De jongste knecht, oud 15 jaren, nam de vlucht, maar werd door de beide rnoorde- naars achtervolgd, doodgeschoten en vervolgens in de schuur gesleept; terwijl men daarmede bezig was, kwam de oudste knecht eemgszins bij en had nog zooveel knicht om in den stal op een aard te stijgen en daarmede hard weg te rijden naar het dorp, alwaar de politic met het voorge- vallene werd in kennis gesteld. De oudste knecht had een der moordenaars herkend voor Gradus Arends, oud 25 jaar, die vroeger bij Grooteboer als knecht had gediend, maar laatstelijk in Duitsch- laud werkzaam was. Met ecu schop uit het varkenshok hebben de moordenaars het kabmet opengebroken en het daarin aanwezige zilvergeld, ongeveer f 300, benevens eenige kostbaarlieden outvreemd, terwijl zij al het papieren geld onaau- geroerd lieten. De officieren van justitie, zoowel uit Zwolle als uit Zutfeu, waren des middags met de noodige Rijksveldwachters aanwezig. Bij den landbouwer H. Wenshof, te Weer- seloo, die met zijn broeder en zuster samen woont, is een brutale diefstal gepleegd. De oudjes hadden een aardig sommetje gespaard, docli toen zij zich ter ruste wilden begeven, vonden zij de geldkist opertgebroken en 1000 ontvreemd. De/ 2000 aan bankpapier in dezelfde kist bleef onaangeroerd. De dader of daders zijn nog onbekend. Een beer schreef Zaterdagochtend in de vestibule van het postkantoor te Amsterdam een briefkaart. Een gouden ring met een kostbaren steen liinderde hem hierbij. Ilij legde het lastige sieraad even voor zicli op een lessenaartje, schreel zijne briefkaart af en haastte zich, om die nog tijdig in de bus te werpen. Hij vergat den ring en bespeurde dit een paar minuteu later. Docli 't was te laat, een ander had zich over het kleinood ontfermd. De diamanten, brillanten, paarlen en andere kostbaarheden uit de Eransche afdeeliug der ten- toonstelliug, welke eene hooge waarde vertegeu- woordigen, zijn onder escorte van Parijsche politie- beambten en der garde rcpublicaine naar de Eransche hoofdstad overgebracht en behoudeii aldaar aan- gekomen. De vrouw van een machinist, die Vrijdagjl. haar man aan het station Westerdok te Amsterdam eten bracht, terwijl hij op de locomotief stond, geraakte door een noodlottig toeval onder de machine, juist toen haar man die in beweging bracht. De ongelukkige werden de beenen tot op de knie afge- reden. Men kan zich de wanhoop van den man voorstellen De grootste plaag zijn in Afrika, zooals men weet, de zwarte mieren. Zij zijn het verderfvoor dieren en planten, en waar zij zich eenmaal ge- nesteld hebben, is de streek geheel onbewoonbaar. Die geest schijnt in Amerika gevaren te zijn in de bijen. Enkele weken geleden liet zich een ontzachlijke bijenzwerm neder in de stad Lafayette, in den staat Kentucky. Zij waren zoo talrijk, dat men ze kon vergeiijken bij een hagelbui. De kerk werd het eerst door haar bestookt. Het was op een Zondag en de dienst was in vollen gang. Voordat men tijd had, alle mogelijke deuren en ramen te sluiten, waren reeds vele ge- loovigen erg toegotakeld. Twee uren hield het beleg aan, toon verdwenen zij even snel als zij gekomen waren. Buiten, op het kerkhof, bezweken twee paarden en een muilezel voor de woedende steken der indringers en in de geheele stad was bijna geen mensch op straat geweest, die niet van de dieren te lijden had gehad. Te Londonderry (Ierland) is het nog altijd onrustig. In den gemeenteraad werd de burge- meester voor lafaard uitgescholden. Dadelijk sloot hij de vergadering en noodigde zijn tegenpartij uit, even buiten te komen. De geheele raad ging mee. Op het plein trokken de beide kampioenen hun jassen uit, stroopten de hemdsmouwen op en begonueu volgens de regelen der kunst te boksen, toen politie—agenten toesnelden en aan het schan- daal een einde maakten. Een bijziende Amsterdamsche juffrouw begaf zich Zondagavond naar de kerk. Doordien de keukenmeid niet goed had opgepast, was het een beetje laat met 't eten geworden en had de juf frouw in allerijl haar sjaal omgeslagen en een kerkboek meegenomen. Toen het eerste gezang door de domind was opgcgeven, lieerschte er een plech- tige stilte, de juiliouw sloeg haar kerkboek open en eensklaps hoorde men een stukje uit de klokken van Corneville, door een speeldoos voortgebracht. De dame had bij vergissing een muziekalbum voor een kerkboek meegenomen. Eene firma te Berlijn heeft aldaar met de eigenaars der voornaamste cafes een overeenkomst gesloten waarbij zij, in ruiling voor al de voor- handen waterglazen, kosteloos nieuwe Engelsch kristallen glazen levert, waarop bij wijze van an- nonce de namen geslepen zijn van verschillende industrieelen. Zoodra zulk een glas met water gevuld wordt, valt de naam zoozeer in het oog, dat ieder die het glas gebruikt, hem onwillekeurig lezen moet. Een reiziger, die van Livorno naar Xew- York voer met een klein stoomschip, dat verschil - leude havens aan de Middellandsche Zee aandeed, geeft een besehrijving van een buitengewoon erge rattenplaag, die men moest uitstaan aan boord van het vaartuig. Eerst waren de ratten, zoo verhaalt hij, enkel wat lastig, maar eindelijk werd de plaag zoo on- verdragelijk, dat slapen bijna iets onmogelijks werd en men alleen door onophoudelijk op zijn hoede te wezen veilig kon zijn. Bijna in elke haven die aangedaan werd kwamen meer ratten aan boord maar tot aan Gibraltar was de toestand dragelijk. Toen begon de ellende. De lading, die bijna uit- sluitend uit orauje-appeleu en citroenen bestond, bleef zoo goed als onaangeroerd, en de ratten be- gonnen, toen zij door den honger stoutmoedig werden, hun aanwezigheid op de onaangenaamste manier te laten bemerken. Er werden er veertig of vijftig op een dag gevangen en verdronkeu; maar dat verminderde him aantal niet merkbaar. Overal liepen de ratten in zwermen rond. 's Avonds naar zijn kamer te gaan, was eindelijk een daad, die moed en geest- kracht vereisclite, te meer daar men het gewoonlijk in donker moest doen. Als men een kamer biu- nenkwam, hoorde men doorgaansch een geraas alsof er honderden ratten wegliepen. Slaap werd een weeldedie men slechts overdag kon smaken, want in de slaapvertrekkeu was het op het laatst niet uit te houden. Zeep, schoenen, kleeren, alles werd vernield of opgegeten door de wilde uitgehongerde horden. Verscheiden van de bemauning werden in hun slaap hevig gebeten, en een groote hond, die eerst een fellen haat voor de ratten had betoond, durfde in de tien laatste dagen zelf bij dag niet naar bene- den gaan, maar bleef op het dek. Iloeveel ratten aan boord waren, is niet te be- palendoch zeker bedroeg hun aantal duizenden; de zeelui verklaarden, nooit zooveel van het onge- dierte op een schip gezien te hebben. Bij de aankomst te New-York zag men de rat ten bij honderden het schip verlaten en naar de dokken zwemmen, op alle uren van den dag. De reden van de buiteugewoue talrijkheid der ratten is, naar men vermoedt, gelegen in den aard der vorige lading van het schip, die uit verschil lende soorten granen bestond. Op het eiland Trinidad (Britsch West-Indie) bestaat een eigenaardig meer op den top van een bergeen meer van asphalt. De oppervlakte is zwart en smijdig, maar toch hard genoeg om een mensch te dragen. Wan neer men er een gat in graaft, wordt dit van zelf weder aangevuld. Dui- zende tonnen zijn reeds uitgegraven, maar uog schijut de voorraad onuitputtelijk. Een paar jaar geleden heeft men dit asphalt te Washington gebezigd voor straten, waar het in alle opzichten beter werd bevonden dan het gewono mengsel van teer, zaud en asphalt. Als een staaltje van Londensche gejaagdheid en nalatigheid vermelden de Engelsche couranten, uit officieele opgaven, dat in het afgeloopen jaar niet minder dan 80,000 pakjes, geld of kleinoodien aan het hoofdcommissariaat van politie bezorgd zijn, die in vigelanten, trams of omnibusseu waren achtergelaten. Men denkt hier aan den Londen- schen huurkoetsier, die een bundeltje gravures, naar oude Ilollaudsche meesters waarde geschat op 1500 pond woedend in het kanaal wierp hij had gedacht er wat linnengoed in te zullen viuden! De Parijsche dames beginuen de bonbondoos, die sedert anderhalve eeuw in onbruik is geraakt, weder onder hare toiletbenoodigdheden te rang- schikken. Deze doozen behooren, wanneer de regels der mode strikt nagevolgd worden, in den stijl Lodewijk XV uit goud vervaardigd en met het portret van de eigenares in fantasiekostuum en met gepoederd haar versierd te zijn. Desuiker- bakkers zullen de herleving dezer mode zeker met vreugde verwelkomen; een gouden tijd breekt voor hen aan. Z E E T 1.1 I) I N ft E V. Van 9 tot on met 12 Nov. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 9 Nov. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Con test, kap. Barker, van Louden ledig. Eng. stoomb. Creaden, kap. Sullivan, van Londen met stukg. Zweedsche bark Carolina, kap. Hanssen, van Ls- bevick met hout. Duitsche bark Diogenes, kap. Brose, van Riga met hout. Eng. sloep Edith Mary, kap. Smith, van Londen met lijnkoeken. 11 Nov. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Eng. sloep Elower of Essex, kap. Ward, van Louden met creosoot. 12 Nov. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Van 9"tot en met 12 Nov. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 10 Nov. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, Goole met stukg. Eng. stoomb. Romeo, naar kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. JFalcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Duitsche stoomb. Signal, kap. Alnold, naar Liverpool met suiker. 11 Nov. Eng. stoomb. Contest, kap. Barker, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Creaden, kap. Sullivan, naar Londen met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lessen en te laden 10 Nov. Eng. stoomb. Jutland, kap. Eisk, van Londen met stukg. 11 Nov. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Middlesbro met ruw ijzer. 12 Nov. Eng. stoomb. Ralph Creyke, kap. Eyre, van Goole met kolen. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen 10 Nov. Eng. stoomb. St. Petersburg, kap. Marshall, naar Louden met stukg. Eransche Belgische. /47,50 - 47,50 De Notaris C. J. A. Fcreken te Ter Neuzen, zal in het openbaar verkoopen Op Dinsdag den 20 November 1883, des voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van den heer M. C. DE JONG, aanuemer te Sliedrecht PRIJZEN DER EFFECTED. Amsterdam, 12 November. WISSELKOERS. Engelsche per £f 11,7 2 Pruis.perlOO M.- 59,00 Eene dame te Meppen (in Pruisen), heeft eene rijke vondst gedaan in het ouderlijke huis, dat zij op het punt was te verlaten. Terwijl zij eenige flesschen ouden wiju uit den kelder haalde, vond zij twee koffertjes, welke eene waarde in goud van dertig duizend mark bleken te bevatten. Dit geld is waarschijnlijk afkomstig van den grootvader der dame, die het in zijn testament had doen beschrijven, doch zonder dat de plaats, waar het geborgen was, tot dusver kon gevonden worden. Rotterdam, 12 November. Gent. Londen, 12 November. 2 Nov. 9 Nov. n!oo 2e',oo Den 11 dezer beviel voorspoedig van een meisje 1IENDRIKA JOHANNA KIEL, echtge- noote van C. D. LEUN1S. TerNeuzen, November 1883. staande aan den dijk tegen zijne hofstede, in den Aan- en Gender- dijkepoldergemeente Zaamslag, alwaar te vergaderen. 2 Op Donderdag den 22 November 1883, des namiddags ten 1 ure, ten verzoeke van Mevrouw de weduwe VOGELVANGER te Hulst: staande op de zoogenaamde platen in den polder Beoosten en Bewes- tenbleij, gemeente Koewacht, tusschen de eerste en tweede verkorting, alwaar te vergaderen. Op Woeusdiig' den 28 November 1883, des namiddags ten 1 ure, in het /Hotel de Commerce," bij E. Acke, op het marktplein, te Ter Neuzen: EENE PART1J 1 Secretaire met marmeren blad, 1 ver- gulde Pendule, 2 groote Spiegels, 2 pluiinen en 2 kapokken Bedden met hoofdpeluwen en kussens, Hang- en Tafellampen, Porselein en Glaswerk en wat dies meer zijvoorts eene partij blauwe Vries, blauwe en grijze Baai, Buks- kins, Laken, Linnen, Katoen, Manskleederen en Broekstoffen, chitsen en wollen Dekeus en hetgeen meer zal worden aangeboden. Daags vdor den vcrkoop te bezichtigen. Koopen tot en met f 3,koutant. De Notaris P. Dre^maus te Axel, zal ten ver zoeke van het BESTUUfi van den polder Coegors c. aop Diusdag 4 December 1883, des voormid dags 10 ure, in het openbaar verkoopen waaronder zware, zeer geschikt voor levcran- cie en werkhout, staande in voormelden polder op den Graaf Jansdijk en elders. Te vergaderen aan Stikkedijk bij Schapenbout. Ilet Dagelijksch Bestuur der Yisscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, zal op Woensdaff 28 November 1883 (en zoo noodig den volgendeu dag), des voormiddags te 11 ure, in het koffie- huis De Draak, bij den heer Trimbos te Bergen op Zoom, ten overstaan van den aldaar resideeren- den Notaris II. A. van Gocll, in het openbaar verpachten de navolgende VISCHPLAATSEN: 12 perceelen in het Bcrgsch Diep, op de Speelinansplaat (Laagte), v u Kraaierplaat, Dorsmansplaat, voor den polder de Vier Bannen van Duiveland (deVlei vanOuwerkerk), 4 in de Mosselkreek, 12 nabij Bruinisse. Boekjes en kaarten zullen van af Maandag 19 November a. s. verkrijgbaar zijn ten kantore van den Secretaris-Penningmeester te Tholen, tegen betaling van f 0,25 per stuk of van 0,30 per stuk franco per post. Tholen, 10 November 1883. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, C. J. DE V. VAN NOORDEN, Voorzitter. J. A. FOKKER, Secretaris. Van af 15 dezer tot einde December worden bij den ondergeteekende 100 naamkaartjes gedrukt op goed bristol karton postforinaat in dtui voor 1,00. Men ontvangt daarbij van de Gebr. Koster voor 18S4 met verschillende bons voor prachtige prijzen. Bij toezending van postwissel of blauwe postzegels met duidelijke opgaaf van naam worden de 100 visitekaartjes met scheur- kalender franco verzonden. Ter Neuzen, November 1883. J. K. a. DHONT. 5 5 16 3 Nkderland. Cerlific. Werkelijke schulil21 pet. 65j dito dito dito .3 ,771 dito dilo dito 4 101J Aendeel Hundelmantschappij 5 109! dito exploitatie Ned. staataspoorw. 115 Bm.oik. Certificateu bij Rotachild 2! Fkankrijk. Inschrijvingeu 8 Ruseand. Obligation 1798/1815 5 97] dito Hope Co. 1855 Co ser'.e .5 ,77! dito 1000 1804 5 95 dito Ooster&che leening 2o serie 5 52! dito L. 100 1872 5 83J dilo L. 100 1873 5 83j Loteu 18665 1221 Oblig. Hope Co. Leening I860 41, Certific. dito 4 Inscript. Stieglitz St Co. 2c a 4e L. 4 Obligation 18671869 4 75p! Certificaten. 6 Aandeel spoorwog Gr. Mantach. 5 118J Oblig. di a .41, 89! Aand. Baltische apoorweg 3 50! dito dilo Jelez Orel 5 86! dito spoorweg Poti-I'iflia .5 ,871 dito dito Charkow Azow 5 86! Zuid West apoorwegmaatschappij. 5 53| Polen. Schatkist obligation 4 80! Oostknkijk. Oblig. in papier Moi Nov. 5 65j dito dito Feb. Aug. 5 dito inetall. in zilver Jan. Juli. 5 65J dito dito April/Oct. 5 ,60 Hongarijk. Schatkistbiljetteu 5 96 Italie. Certific Amsterdam 5 Spanje. Obligatieu Buitenl. 11 Tarwe was hcilen tot vorige prijzen rcdelijk goed te plaatscn. Brniaeboouen en Krwten 25 cent iager. Puike jarigo Zeeuwscke on Vlaamsche Tarwe f 7.50 a 9 00, nieuwo 8.80 a 9,30, mindere 7.00 a 8 70 Kogge 6,50 a f 6,80, mindere 5,80 a 6,40. Gerst winter f 5,80 a f 6,10 mindere 4,90 a 5,70 zomer dito J 5,50 a 5,70 mindere 4,60 a j 5,40. Haver korte 3,50 a 4,75 lange 2 80 a 4,20. Paardeuboor.en 7,50 J 7,80 mindere 6,80 a 7,4Daiveuboonon 7,50 a 8,50 mindere a Brnineboouen 11,50 a 12,25 mindere 9,00 a 11,25. Wittebooncn Walehersche 11,75 a 12,50. Zeeuwsche 11,0') a il,50 mindere J 9,00 a 11,50. Erwten nieuwe f 9,75 a 10 25, min dere 9,00 a j 9,50. Kanariczaad beste 10,50 a/II 25 mindere 9,50 a 10 25. Koolznad 14 50 a f 15,00 Zaailijnzaad 11,50 a 12,00. Eieren 6,00 a 6.50 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche J 1,90 a 2,10. Zeeuw sche Ajuiu f 2,30 per 50 kilo. Tarwe, wittc, 100 k., id. Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. hcct. Duiveubooneu Paardenbooneu Koolzaad, 100 k„ Lijnzaad Kempzaad I.ijnkoekei, Koolzaadkoekcn Keinpzaadkoekcn Eieren per 26 atnks 3,10 Tarwe stil. Haver en Gerst 15 cent hooger. fr. 24,00 s 24,50 fr. 24.00 25 00 1700 1750 17!o0 19 00 20 00 19,00 20,00 18 00 19,00 17.00 18,00 14 50 14.50 1 18,75 It 17,75 I 1 17.00 II 16,75 43,00 1 43.00 II 27.00 28,00 II 26,00 1 28,00 25^00 26 00 II II 25^00 II 20,00 21,00 20,00 I. 21,00 3,00 3,50

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3