350 zware Kanada loom, AANBESTEDING. Openbare Verkoopingea. 1SII1&I 90 Kanadabaamei. Een link Estaminet Handelsberichten. Advertentien. 50 lianada's, DE GHAZINGEX, Te koop of te huur: Openbare Verkooping 3 AAN BESTEED: Openbare Verpachting. in 20 perceelen, zcs door een trapopening naar beneden, juist in hot vertrek, waar het vuur woedde. Allen kwaraen om. Men gelooft, dat nog meer slachtoffers zijn te betreuren. Zwaar gekneusd zijn onderscheidene braudwachts, gendarmes en politiedienaren. Een burgerjongcn, die op een meisje eener voorname familie te Napels verliefd was en met deze briefwisseling onderhiehl, werd dezer dagen door ecnige onbekenden opgelicht en gekneveld naar een afgclegen plek gevoerd. Ilet was ecliter nict om zijn leven te doen, maar om de brieven van de signorina, die hem ontnomcn werden. Daarna liet men hem liggen, tot een policic-agent voorbij- kwam en zijn bandeu slaakte. Deze week worden in een Engelsch dorpje ook de paraphernalia verkocht van den overleden Engelschen beul. Daaronder komt ook het „eere- zwaard" voor, dat onlangs door een zonderling van Brighton aan Marwood werd aangeboden, omdat bij, beul, daarop evenveel recht had als andere beulen die generaal heeten Woensdagmiddag heeft een hevige brand ge- woed in het bijgebouw van de groote magazijnen- Thiery, te Brussel, rue Paul Devaux. Het gevaar was ernstig, maar werd, zooals gewoonlijk, door het publiek gerucht vergroot. De schade is echter aauzienlijk, vooral omdat een massa goederen door het water is bedorven. Een half uur na het ontstaan van den brand was er nog geen enkele stoomspuit op het terrein. Bij een onlangs gehouden proef- neming ging alles veel vlugger. Een inwoner van Napels, de heer Pascal Faviale, heeft aan de stad Parijs con som van 18000 lire vermaakt, met het doel om, voor altijd, driejaar- lijksche huwelijksgiften van 800 fr. elk te schenken aan drie jonge arme en fatsoenlijke meisjes, door het lot aan te wijzon, afkomstig van Parijs en tusschen dc 16 en 25 jaren oud. Geld tcllen is niet altijd zulk een aange- name bezigheid als vele menschen het zich voor- stellen. In het bureel voor het inwissclen van banknoten te Washington zijn ongeveer 120 meisjes werkzaam, die niets to doen hebben dan bankbil. jetten te tellen en te schiften, waarin zij een buitengewone handigheid hebben bereikt. Maar ofschoon de meeste nog jong zijn, zien zij er bleek en afgeinat uit. Velen hebben wonden aan handen en gezicht en zieke oogen. Dat komt van het arscnik in de groene kleur van de bil- jetten. Elken morgcn ontvangen deze vrouwelijke bcambten een nieuw stukje zwam om de vingers vochtig te houdenmaar vdor het avond is, ziet hot zwart van de arsenik. Vele worden door het gift zoo aangetast, dat zij liaar betrekking moeten neerleggen. De bezoldiging is 75 dollars 's maands. Het aantal gasvlammen voor de openbare verlichting der stad Parijs is 46,247. Onder Lodewijk XIV werd in de verlichting voorzien door middel van 375 lantaarns. In 1775 ver- schenen dc eerste straatlantanrns volgens het toen nieuw stelsel, de reverberes in 1834 werd het eerste gaslicht ontstoken. Een huwelijksreisjp naar het binnenste bin- nenlaml van Afrika om er eenige jaren te ver- toeven, behoort zeker tot de zeldzaamheden of men zou er uit kunnen afleiden, dat de Afrika- reizen tegenwoordig zoo algemeen in zwang komen, dat zelfs jongelui er hun wittebroodsweken reeds gaan doorbrengen. Dit is het geval met den Atrika-reiziger Dr. Emil Holub te Weenen, die den 13Jen dezer via Hamburg eeu groote explo- ratie-reis naar Afrika gaat onderncmen en op dien tocht vergezeld wordt door haar, met wie hij sedert eenige dagen in ondertrouw is opgeno- men. Kort vobr het vertrek wordt er getrouwd en dan naar Afrika1 Een Zwitsersch ^Oberkellner," dus iemand van het vak, heeft een brochure geschreven tegen dc drinkgelden. Met tien argumenten voor den bewijst de man, dat dit stelsel demoraliseerend werkt en op den aannemerstand en op de patroons. Bovendien kwcekt dit fooienstelsel wantrouwen tusschen patroons en bedienden en draagt het de schuld, dat de laatsten, van het standpunt van een vrije, zelfstandige en eervolle betrekking in do mantschappij, een erbarmelijke rol spelen. Noord-Amerika vcrbruikt jaarlijk zoo onge- veer 20 millioen centenaars suiker; van deze hoe- veelheid moet circa 17 millioen centenaars uit Europa worden ingevoerd. Een flinke consument die Europa een aardige som jaarlijks moet oiferen, want niettegenstaande het land een gezegenden bodem is, is er slechts een enkele Staat die suiker- rict kan telen, namelijk Louisiana. De aanbouw van beetwortel schijnt er niet te gelukken op zoo groote schaal als benoodigd is voor de eigen con- sumptie, zoodat de Amerikanen tot heden in dit opzicht cijnsbaar blijven aan Europa. Hierin zal vermoedelijk in korten tijd een groote omkeering plaats hebben. Sedert geruimen tijd heeft de teelt van Sorghum in Noord-Amerika veel veld gewonueu. Aanvankclijk gebruikte men dit als voedergewas, later werd er stroop uit be- reid, hocwel niet in groote hoeveelheid; thans echter is het middel ontdekt om er suiker uit te verkrijgen en naar het schijnt belooft dit middel tot de sclmonste resultaten te zullen leiden. Gelukt het, dan wordt Noord-Amerika misschien een concurrent van Europa mettertijd op dit gebied, als thans reeds het geval is ten aanzien van het graan. Be- -kend is de invlocd, door den voorbeeldeloos ruimen aanvoer van graan uit Noord-Amerika op de teelt van het gewas in Engeland reeds geoefend. Aan de Seine zijn benedenwaarts van Parijs de overblijfselen eener groote voorhistorische ves- tigiug ontdekt. Tusschen Surennes en het Bois de Boulogne wordt een groote dijk aangelegd en bij de daarmede in verbaud staande uitgravingen vond de ontdekking plaats. Dc Parijsche geleerde Taillebois heeft aldaar eene menigte scherven van aar- dewerk verzameld en bovendien de handvatsels van verscheidene werktuigen, zoomcde geslepen en ver- brijzelde kiezelsteenen, die voor werktuigen gediend hebben. Van ijzer of brons werd geen spoor gevonden. De vestiging moet zeer belangrijk en gedurende een geruimen tijd bewoond geweest zijn, want binnen enkele uren werd eene zeer groote hoeveel heid dierlijke beenderen verzameld. Eerst door eene nauwgezette studie der gevonden overblijfselen zal het mogelijk worden het tijdperk vast te stellen, waarin deze vestiging tot stand kwam. Omtrent een Amerikaansche reusachtige erfenis, ditmaal geen herseuschim, brengen Pool- sche bladen het volgende bericht. In het jaar 1839 stierf de Poolsche generaal Peter SulkofFski te Boston, een zeer belangrijk grondbezit en bovendien een kapitaal van 32 mil lioen dollars nalatende. Dc generaal vermaakte de landerijen aan verscheiden weldadige en ondcrwijs- instellingen te Boston; het kapitaal verviel, daar de overledene kindcrloos was, aan de leden van drie hem verwante Poolsche familien, Bekleffski, Parnieffski en Blocki genaamd. Ofschoon ontwijfel- baar de Amerikaansche autoriteiten behoorlijk de ver- eischte kennisgevingen hebben gedaan, is, merkwaar- dig genoeg, die mededeeling nooit onder de oogen van de gelukkige erfgenamen gekomen. Eerst thans, na verloop van 44 jaren, hebben hun zonen of kleinzonen daarvan toevallig kennis gekregen, juist nog tijdig genoeg, daar, volgens de Amerikaansche wet, eerst na 50 jaren onbeheerde nalatenschappen aan den Staat vervallen. Hot kapitaal ligt nog altijd in de bank van Boston. Niet minder dan 66 personen maken thans aanspraak op deze erfenis. Z E E T IJ I) I X G E IV. Van 6 tot en met 8 Nov. is in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 8 Nov. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goolc met stukg. Van 6 tot en met 8 Nov. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 7 Nov. Eng. stoomb. Eichard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eug. stoomb. Norma, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. 8 Nov. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. Duitsche stoomb. Europa, kap. Sta- pelman, naar New-Castle ledig. In deze haven zijn biunengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 7 Nov. Eng. stoomb. St. Petersburg, kap. Marshall, van Londen met stukg. 8 Nov. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met ruw ijzer. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 6 Nov. Eng. stoomb. Killarney, kap. Empson, naar Goole met zink. Van 6 tot en met 8 Nov. werden langs de Oostsluizeu alhier 55 binnenvaartuigeu op en 69 afgeschut. PltlJZEN DER EFFECTED. Amsterdam8 November. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aaudcel HaiKlelmaatachappij dito exploitatie Ned. stiatsspoorw. Cortificaten bij Rotschild Iusclirijviugen Obligatien 1708/1815 dito Hope Co. 1855 6o aerie dito 1000 1864 dito Ooalersche lecuiug 2o aerie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leeuing 1860 Certific. dito Inacript. Stieglitz Co. 2c a 4c L. Obligation 18671869 Certificaten. Anndeel spoorwog Gr. Maatach. Oblig. di'.o WISSELKOERS. Dordrecht, 8 November. Lokeren, 24 Oct. 7 Nov. Onilcrtronwil J. WISSE en L. M. GERIKE. DoC^Urg; 8 November 1883. Leiden De Heer en Mevrouw IIOTZ NIERMANS betuigen hunnen hsirtc- lijkcn think voor de belangstclling, ondervonden 11a de geboorte van bunne docbter. Ter Neuzen, 9 November 1883. Heden ovcrlecd te 's Ilertogenbosch na een langdurig en smartdijk docli geduldig lijden onze geliefde vader en bchuwdvadcr NICOLAAS OORNELIS BASTIAANSE, in den ouderdom van 86 jaar. Ter Neuzen, 10 November 1883. Uit aller nnam, A. C. BASTIAANSE. Eenige eu algemeene kennisgeving. GEMEENTE K0EWACHT. Fransche /47,50 I Engelscbe per 11,72^ Belgische. - 47,50 j Pruis.perl00M.-59,00 Mr. J. G. van Deinse, Advocaat en Notaris te Ilulst, zal ten verzoeke van den beer P. BOEL, koopman te Ilulst, als lasthebber van zijneprinci- palen, op Woensilag den 21 November 1883, des voormiddags om 10 uur precies, in liet openbaar presenteeren te verkoopen: groeiende op de landcn in gebruik bij Ed. van Voouen, nabij liet Olmendreefje, te Koewacht. To vergaderen waar de boomeu groeien. ZEGT HET VOORT. Gedeputeerile Staton van Zeeland maken bekend, dat Dondcrdag 22 November 1883, des voormiddags 10 uren, namens hun Col lege, in bijzijn van den Hoofdingenieur van den Proviucialen Waterstaat, in een der lokalcn van het Gewestelijk Bestuur te Middelburg, onder naderc goedkeuring, zal worden Het lierstellen of vernicinven van eenige Provinciale Waterstaatswerken en vvegen in Zeeland, met hnn onileriioud gedurende drie jaren, in te gaan 1 Januari 1S84, in 17 perceelen, te weten 1 en 2. De straatweg van Zierikzee naar Zijpe eu de steiger aldaar; 3. de steiger enz. bij Staveuisse; 4 en 5. de grintweg door Wolfaartsdijk on de steiger aldaar. 6. de straatweg van Goes naar's Gravenpolder 7. de steiger enz. te Hocdekenskerke 8. de veerdam, steiger enz. te Catscho veer; 9. de veerdam met heuvel, wachthuisje en loop- brug te Camperland; 10. de steiger, veerdam enz. te Cortgene; 11. de straatweg wederzijds Sluis; 12. de straatweg van den grooten weg bij Bres- kens naar Groede en die van Groede naar Nieuwvliet 13. de straatweg van Schoondijke naar IJzendijke; 14. de straatweg van Oostburg naar Zuidzandc; 15. de straat- en grintweg van Ter Neuzen naar Axel 16. de straat- en grintweg van Ilulst naar Walzoorden 17. de steigcrdam met steiger enz. te Walzoorden. Deze aanbesteding zal gcscliieden bij enkele in- schrijving. Hot bestek, hetwelk de voorwaarden bevat, ligt ter lezing ter Provinciale Griffie van Zeeland, op het bureau van den Hoofdingenieur van deu Pro viucialen Waterstaat te Middelburg, bij de Inge- nieurs van den Provincialcn Waterstaat te Zierikzee, Goes en Ter Neuzen, en verder op de plaatsen waar dit gcbruikelijk is fn de gemeenten Axel, Biervliet, Breskens, Bruinisse, Colijnsplaat, Cort gene, Goes, Groede, Hontenisse, Hulst, Middelburg, Ter Neuzen, Nieuwvliet, Oostburg, Sas van Gent, Scherpenisse, Schoondijke, Sluis, Staveuisse, Tholen, Veere Vlissingen Westdorpe Wolfaartsdijk IJzendijke, Zierikzee en Zuidzandc. Ilet is ook verkrijgbaar bij U. F. AUER ZOON te Mid delburg. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Hoofdingenieur voor de werken in het algemeen, bij de Ingenieurs vooruoemd voor de werken in ieders dienstkriug on verder voor perceel 1 en 2 bij den Provincialen Op- zichter P. J. BOONE te Zierikzee; t, 3 bij den Provincialen Op- zicbter J. DORMAAR te St. Maartensdijk n 4, 5, 6, 7 en 8 bij den Provincialen Op- zichter F. STURM te Goes n 9 en 10 bij den Provincialen Op- zichter J. A. J. SIB- MAC1IER ZIJN EN to Colijnsplaat 11, 12, 13 en 14 bij den Proviucialen Op- zichter J. MULDER te Breskens 15, 16 en 17 bij den Provincialen Qp- zichter M. EIJKE te Ter Neuzen. Middelburg, 19 October 1883. Gedeputeerde Staten voornoemd, v. KARNEBEEK, Voorzitter. E. FOKKER, Gnffier. De Notaris C. A. Fcrcken to Tor Neuzen, zal in het openbaar verkoopen: 1 Op Woensdng den 14 November 1883, des namiddags ten 1 ure, ten verzoeke Van DUIVESTEIJN en WISSE, wonende te Zaam'slag EENE GROOTE PARTIJ van een loods, STELLINGDEELEN, SPAR- REN, KUIPEN, KRUIWAGENS en ROM MEL, liggende aan de nieuwo school aan het Schulpenpaadjc te Ter Neuzen, alwaar te' vergaderen. Koopen tot en met f 3,kontant., 2 Op Donderdng den 22 November 1883, des namiddags ton 1 ure, ten verzoeke van Mevrouw dc weduwe VOGELVANGER te Hulst: staande op de zoogenaamde platen in den polder Beoosten en Bewes- tcnbleij, gemeente Koewacht, tusschen-de eerste en tweede verkorting, alwaar to vergaderen. 3 Op Rinsdug den 27 November 18S3, des namiddags ten 1 ure, ten verzoeke van GUILJAAM DEES, landbouwer, wonende te Ter Neuzen waaronder geschikt voor werkhout en leverantie, staande op zijne hof- stede, in den Ouden Zevenaarpolder, gemeente Ter Neuzen, aan het kanaal, alwaar te ver gaderen. De Notaris P. Dregnians te Axel, zal ten ver zoeke van het BESTUUR van de polders Beoosten en Bewestenblij, gelegen in de gemeenten Axel, Koewacht en Zuiddorpe, op Dondcrihlg den 13 December 1883, des namiddags 1 ure, in het loge- ment „het Gulden Vlies," bewoond bij Mejuit'rouw de weduwe Rolff, te Axel, voor den tijd van zes jaren, in het openbaar verpachten van de platen, dijken, straten en wcgen, de VISSCHERIJEN en hot recht van jacht op alle de gronden en wateren van de voormelde polders, breeder bij biljetten omschrcven. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van gezegden Notaris. (met vergnnning), zoomede ingericht voor winkel- huismet bovenkamcrs, pakhuis en kelders staande aan de Westsluis te Ter Neuzen. Te bevragen bij den eigenaar I1AMELINCK, spoorweg- station te Ter Neuzen. Nederland. Bklgie. Fkankbijk. Kusland. PoLEN. OOSTENKIJK. IIonoarije. Jtai.ie. Spanje. Turkijb. Eoypte. 1'ortugai.. Amerika. Brazilie. Aand. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Foti-Tiflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschnppij. Sahatkist obligation Oblig. in papier Mci Nov. dito dito Feb. /Aug. dito motall. in zilvor Jan./Juli. dito dito April/Oct. Sehntkistbiljetten Certific Amsterdam Obligation Buitcnl. dito Binnenlandsehe t Inschrijving Alg. schuld Obi. Loening 1876 Obligation Obligation (1877) dito (1876 Illinois certificaten van anndccl Union Pacific hoofdl dito Oblig. 1865 dito 1875 24 pet. 65 3 774 4 1014 5 109-ft 24 3 5 5 5 5 5 5 5 44 4 4 4 6 5 44 3 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 14 14 5 4 3 4 44 6 5 5 76J 95* 84} 84} 764 118# 89} 51 86J 54 654 65} 65} 66} Tarwc bij kleine aanvoer 10 a 20 cent lager. Winter Gerat 10 cent hooger. Paardenboonon 10 cent hoogcr. Brnincbooncn f 1,00 lager. Erwten 25 cent hooger. Puike Zecuwsche en Vlaamsche Tarwe. f 8,60 a 8,80, nieuwe 8,50 a f 8,80. Rogge Zeeuwsche eu Vlaamsche f 6,30 a f 6 80. Overmaasche f 6,20 a f 6,50. Gerst Zecnwsche en Vlaamscho winter f 5,30 a 5,90. Over maasche f 5,00 a f 5,50. Zeeuwsche en Vlaamsche corner f 5,00 a f 5,50. Overmaasche f 4,80 a f 5,00. Haver dnnuo 3,00 a f 3,70. Dikke J 3,30 a f 4,00. Paarden boonon f 7,00 a 7,70. Dnivenboonen f 8,00 a f 8,50 Wittebooncn f 11,50 a 12,50. Brnineboonen f 11,50 a f 12,50. Erwten f 9,00 a f 10,00. Vocdor f 8,00 a 8.25, Koolzaad f 11,00 a 12,00. I.ijnzaad zaai f 10,50 a 11,75. Turwe, p. Rogge, Gerat Haver. 106 k„ fr. 19,25 a 21,00 13,00 14,00 14,25 15,25 12,25 14.00 19,25 a 21.00 12,75 13,75 14,00 15,00 12,50 14.50 VAN IN DE 52} 130} 981

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3