BURGrERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. 225,000 liter jenever veraccijnsd. In 1882 toen de drankwet werktte, klom dit cijfer tot 250,000 liters. Uit een gracht te Hees is Yrijdag hetlijk opgeliaald van zekeren P. E., oud 57 jaar, metselaar te Hees en vader van een talrijk geziu. De man was dezer dagen uit de rijkswerkinricliting ontslagen, waarin hij krachtens de drankwet gedurende drie maanden was geplaalst geweest. Jl. Zaterdagmiddag is een wiek van den molen de Haan te Rotterdam afgeslagen. Met een vreeselijken slag kwam het gevaarte gedeelte- lijk op een daarnaast gelegen woniug neder, waar- door liet dak enz. zwaar bescliadigd werden. Ge- lukkig werd niemand getroffen. De omwonenden wisten in de eerste oogenblikken niet wat ergebeurde, zoo sclirikten zij over liet vreeselijk gekraak van het houten gevaarte, dat bij onderzoek bleek grootendeels vermold te zijn. In de volgende maand zal te jBreda een fancy-fair worden gehouden ten voordeele van de ongelukkigen op Krakatau. Daartoe heeft zich een dames-comite gevormd, met de ecktgenoote des burgemeesters tot presidentezij zal plaats hebben in de zaal Concordia en gevolgd worden door een muziek—avond en eene tooneelvoorstelling. Vrijdagnacht te 1 uur is er brand ontstaan in de woniug van den landbouwer W. Goverse, aan den weg tusschen Gapinge en Yeere. In weinige oogenblikken stond de geheele woning in de vlammen, zoodat bijna niets kon gered wor den. De oorzaak is onbekend. Door begunstiging van den wind en door de ijverige pogingen der brandweer, bleef de nevenstaande schuur gespaard. Omstreeks 5 uur 's morgens was de brand ge- bluscht. Een hoedenfabrikant, in den Paubourg Mont- martre te Parijs, weigerde aan een zijner werksters verhooging van salaris. De jufirouw, hierover verwoed, beloofde zich op hem te zullen wreken. En zij hield woord: want des avonds trachtte zij haar gewezen patroon met een revolver dood te schicten en met een mes te doorsteken. Dit zachtaardige vrouwtje miste echter haar doel en zit nu op een welbewaakte plaats. Er woont te Philadelphia een dertigjarig man, die niet minder dan 163 menschen uit het water heeft gered. Deze man, Shannon genaamd, zal nu waarschijnlijk eerlang een Regeeringsmedaille als erkenning van zijne verdienste krijgen. Een andere belooning ontving hij nimmer. Meestal kreeg hij een ydank u" tot loon; somszelfs niet eens. „Het eerste, wat iemand, die uit het water gehaald is, doet" zei hij tot een interviewer, u is om zijn hoed roepeu." Shannon is een eenvoudig werkman, die zich niets op zijn talrijke reddings- dadeu laat voorstaau en volstrekt niet inziet waar- om men er zooveel beweging over zou maken." Te New-York worden tegenwoordig de goederen van terugkeerende plezierreizigers door de douane met de grootste nauwkeurigheid onder- zocht. Er zijn reeds tal van koffers met kost- baren inhoud, welke had moeten worden aange- geven, op de Alaska, de Queen en andere booten in beslag genomen, meest van huiswaarts keeren- de modisten. Men; had namelijk ontdekt, dat deze dames zich geregeld naar Europa begaven, om zijde, kant enz. binnen te smokkelen. Gp de Shetland-eilanden hebben de arme visschers een gelukkige vangst gemaakt. Vrijdag- ochtend zagen zij een troep walvisschen in de zee dicht bij de kust. Zij dartelden in den zonne- schijn. De visschers besloten onmiddelijk huu kans te wagen, zetten verscheiden booten uit, omsin- gelden den troep en jaagden de kolossale zeebe- woners naar het strand. Toen spoedig daarop de eb inviel, bleven de logge dieren in het ondiepe water achter en konden de hooge zee niet meer bereiken. De visschers sprongen daarop in't water en richten met speeren, bijlen en ander wapen- tuig onder de arme dieren een vreeselijk bloedbad aan. Zoo werden niet minder dan 28 walvisschen gedood, verder op het strand gehaald en een rijke voorraad traan en balein gewonuen. Uit Ilernosand (Zweden) schrijft men, dat den 209ten der vorige maand aldaar regen, met sneeuw vermengd, gevallen was. Reizigers uit het Adal verhaalden, dat de bergen wit van sneeuw waren. Te Gefle was den volgenden dag in de vroegte zooveel sneeuw gevallen, dat de straten er tot laat in den voormiddag mede bedekt waren. Aan den 100,000 passagier van den elec- trische tram op het Weener Tentoonstellingster- rein werd Donderdag door de Directie een surprise bereid. Haar want no. 100,000 was eene danle, mej. Yictorine de Pontis, werd een dynamo-machine vereerd. De jufirouw had waar schijnlijk liever een naaimachine gehad. Een zuigelingententoonstelling zal eerstdaags te Parijs gehouden worden. De Amerikaansche natie zal daar vertegenwoordigd worden door het kleiuste kind. Enkele weken geledeu kwam het te Savannah ter wereld en vijf dagen na zijn geboorte woog het slechts 1^ pond en mat 9 duim in de lengte. Eenige dagen geleden werd een grijsaard, van zwakte uitgeput, van de openbare straat te Parijs opgenomen. Hij stierf weldra in het gast- huis. Het bleek een man te zijn, die tot een rijke familie behoorde, maar, door den hartstocht van het spel bezeten, zijn geheele vermogen ver- dobbeld had en nu te Parijs bedelde om met de opbrengst daarvan in speelholen de fortuin nog- maals te beproeven. De ongelukkige had een zoon en twee dochters. Herhaaldelijk worden in de groote Parijsche modemagazijnen diefstallen gepleegd. Dezer dagen zijn nog twee Engelsche dames, zusters, op heeter- daad betrapt, die tot een aclitingswaardige familie te Louden behooren. Beiden zijn onderwijzeresseu en maakten van de vacantie gebruik om Parijs te bezoeken. Bij het bezoeken van een der groote, rijk voor- ziene magazijnen hadden zij aan de verleidinggeen weerstand kunnen bieden. Dit laatste werd door de rechtbank als verzachtende omstandigheid aan- genomen en beiden werden tot 100 frs. boete veroordeeld. GEMEEXTERAAD VATER XEUZEN. Zitting van Zaterdag 29 September 1883. Voorzitter de heer J. A. van Boven. Tegenwoordig al de leden. Door den voorzitter wordt in behandeling ge- bracht 1. Het voorstel van Burgem. en Weth. om de jaarwedde van het hoofd van school A te stellen op f 1200op welk voorstel in de vorige zitting de steminen staakten. Het voorstel werd thans aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren Jac. de Eeijter, Mr. Dronkers, Fercken, Harte, Grenu en Schuijlenburg. 2. Het benoemen van een onderwijzer aan de herhalingsklasse op eene jaarwedde van f 75. De plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs stelt voor een onderwijzer te be noemen die de hoofdacte bezit. Daar echter maar een onderwijzer met hoofdacte, de heer P. J. van de Sande, aan de school verbonden is en het onderwijs met 15 October a. s. een aanvang zal nemen, waardoor thans geen keus in de benoeming bestaat, wordt met algemeene stemmen besloten de aanstelling aan het Dagelijksch bestuur over te laten. Hierna wordt de vergadering gesloten. Aanvulling van het verslag van den gemeenteraad der zitting van Donderdag 27 Sep tember 11. Het aangenomen voorstel van het lid Moes om het schoolgeld van school A te stellen op 60 cent per maand voor den kind had ook de strekking om diezelfde heffing op school C in te voeren. Van 16 tot 30 September 1883 TER NEUZENi Huwelijks—aangiften. 21 Sept. Elias Oppeneer, oud 18 j., jm. en Fijgje Klaassen, oud 22 j., jd. Huwelijks—voltrekking. 27 Sept. Gerard Remijn, oud 51 j., jm. en Maatje Vel, oud 44 j., wed. Geboorten. 17 Sept. Jacobus Johannes, z. van Passchier Stouthamer en van Johanna de Doelder. 18 Sept. Jerina Adriana, d. van Anthonie Bedet en van Elisabeth Dobbelaar. 19 Sept. Pieter Levinus, z. van Jacobus Pieter Vercouteren en van Cornelia Suzanna Scheele. 21 Sept. Cornelis Martin us, z. van Pieter't Gilde en van Margarietha Adriana Riemens. 26 Sept. Karel, z. van Jan de Klerk en van Maria Donze. 27 Sept. Cor nelis Jan, z. van Cornelis Jozias Michielsen en van Catharina Levina Mareels. Helena Aaltje, d. van Marinus van Kerkvoort en van Aaltje Meertens. 29 Sept. Josephus Jozias, z. van Izaak Josephus van der Hagen en van Janna Zegers. 30 Sept. Neeltje, d. van Joost Willern van den Heuvel en van Jacoba Elisabeth Kurvink. Overlijden. 18 Sept. Oscar Hippolitus van de Bilt, oud 4 m., z. van Prudent Alphons en van Levina L'Ecluse. 21 Sept. Petrus Carolus Do- minicus de Paepe, oud 2 m., z. van Dominicus en van Apollonia Coolsen. 25 Sept. Jan Pieter Izaak de Meijer, oud 4 m., z. van Johannes en van Sara Wieines. AXEL. IIuwelijks-aangiften22 Sept. Minikus Loof, oud 31 j., weduwn. en Heudrina van der Welle, oud 24 j., jd. 29 Sept. Leendert Ortelee, oud 19 j., jm. en Martha Wiemes, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Sept. Hermanus Dieleman, oud 23 j., jm. en Pleuntje Janssen van Rosendaal, oud 19 j., jd. Abraham Japik Blan- kert, oud 22 j., jm. en Pieternella Maria van Doeselaar, oud 22 j., jd. Geboorten. 17 Sept. Ivrijn, z. van Cornelis Overdulve en van Elisabeth Bareman. Guiljaam, z. van Petrus van Fraaijenhove en van Johanna Dees. 27 Sept. Jan, z. van Francois Wiest en van Pieternella Jacoba van den Broeke. 29 Sept. Marinus Adriaan, z. van Geerard Hoekman en van Adriana Cornelia Goor. Overlijden. 17 Sept. Pieternella Suzanna de Jonge, oud 33 j., echtg. van Jan Heijnsdijk Dieleman. 27 Sept. Janneke Jaeoba Yinke, oud 11 w., d. van Adriaan en van Willielmina van Wijck. 30 Sept. Margaretha Marina de Pooter, oud 11 wd. van Anthonij en van Marina Jo hanna de Bakker. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 24 Sept. Petrus, z. van Jan Fran- cies Everaert en van Mathilda Dullaart. 30 Sept. Maria Mathilda, d. van Petrus Kint en van Anna Maria van de Lavoir. C L I N G E. Geboorten. Joseph Carolus Ludovicus, z. van Gustaaf de Cock cn van Maria Theresia Speelman. Petrus Johannes, z. van Jacobus de Rijck en van Maria Philomena Franckaert. Theophilus Adolphus, z. van Adolphus de Wachter en van Melania de Kever. Franciscus Joannes, z. van Constantinus Goossens en van Maria Pauwels. Overlijden. Catharina Maria Deuning, oud 6 j., d van Izaak en van Maria Catharina Duininck. Desiderius Yermeulen, oud 1 j., z. van Carolus Ludovicus en van Maria Francisca Verstichel. Maria Antonia de Maeijer, oud 43 j., echtg. van Pieter Josephus de Potter. GRAAUW, Geboorten. 16 Sept. Judocus, z. van Francies Stobbelaar en van Maria Anna Staal. 21 Sept. Anna Maria Louisa, d. van Carolus Meerschaert en van Anna Maria van Dorselaar. Overlijden. 18 Sept. Judoca Durinck, oud 79 j., wed. van Cornelis Yleeskens. 19 Sept. Jan Francies Franssens, oud 3 j., z. van Josephus en van Apolonia Boeijkens. 30 Sept. Een als leven- loos aangegeven kind van het vr. geslacht van Alouisius Triest en van Anna Maria Ylasveld. HOEK. Geboorten. 20 Sept. Christiaan, z. van Chris- tiaan Ollebek en van Cornelia de Krijger. 21 Sept. Guljaam, z. van Guljaam Dees en van Janna Geer- truida de Kraker. 25 Sept. Anna, d. van Johan nes Riemens en van Anna Meeusen. 30 Sept. Leendert, z. van Martinus't Gilde en van Cathalina van Hoorn. Overlijden. 19 Sept. Levinus Buijze, oud 13 d., z. van Johannes en van Maatje Jansen. 20 Sept. Suzanna Bakker, oud 68 j., wed. van Jan Pladdet. HONTENISSE. Geboorten. 16 Sept. Petrus Cornelis, z. van J. F. van Essen en van C. Serrarens. Alphonsus, z. van A. van Sikkelerus en van I. Peersman. 17 Sept. Anna Maria, d. van P. van Heese en van A. C. Seij. 19 Sept. Cornelis, z. van Jan Schelfhout en van J. M. de Bakker. 20 Sept. Jan Francies, z. van P. de Dalie en van M. Struij- laart. 24 Sept. Francies Judocus, z. van P. Tieleman en van C. Collet. Philomena Mathilda, d. van H. J. Kegelaer en van M. L. Vereecken. Mathilda, d. van J. C. Nicolaas en van R. van Waterschoot. 26 Sept. Emilius Josephus, z. van J. van Jole en van P. B. Hoefeijzers. Adriaan, z. van J. J. van Waterschoot en van S. van Waterschoot. 29 Sept. Petrus Johannes, z. van J. B. de Bruijn en van A. Yerschooten. 30 Sept. Eduard, z. van C. Stauthamer en van II. Stoel. Overlijden. 18 Sept. Virgenie Kouijzer, oud 13 m., d. van J. A. Kouijzer en van M. A. Willems. 19 Sept. Judocus Bun, oud 77 j., echtg. van J. Hemelhaer. 22 Sept. Apolonia Aarsen, oud 36 j., d. van J. Aarsen en van A. van Heese. Cornelis Schelfhout, oud 2 d., z. van J. Schelfhout en van J. M. de Bakker. 25 Sept. Desire Aug. Everaardt, oud 5 m., z. van F. Everaardt en van A. C. Aarsen. Alph. Jac. van Waterschoot, oud 3 w., z. van J. A. I. van Waterschoot en van A. van Damme. 26 Sept. Amelia de Bakker, oud 6 in., d. van P. de Bakker en van R. Neve. Jan Francies Neve, oud 26 j., z. van P. F. Neve en en van C. Polfliet. 29 Sept. Apolonia Brugge- man, oud 68 j., wed. van Andries Bogaert. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 29 Sept. Benignus de Maeijer, oud 32 j., jm. en Marie Louise de Bruijne, van Stekene (Belgie,) oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Alphonsius de Bock, van Moerbeke (Belgie) oud 28 j., jm. Maria Louisa de Potter, oud 21 j., jd. 25 Sept. Dominicus Alphonsius van den Eeckhout, oud 26 j., jm. en Odilla Emerentia IJsebaert, oud 19 j., jd. Geboorten. 25 Sept. Aloysius, z. van Eduardus Vereecken en van Elodia Maria Vermeire. Overlijden. 26 Sept. Alphonsus Joannes Coone, oud 27 d., z. van Eduardus en van Justina de Bock. OVERSLAG. Geboorten. 23 Sept. Eduardus, z. van Aman- dus Augustus La Heijue en van Philomena Frederica Yerplanke. PHILIPPINE. Geboorten. Rozalia Francisca, d. van Petrus Franciscus de Lessine en van Paulina van Waes. Alexander Johannis Adrianus, z. van Johannis Baptiste de Mul en van Maria Theresia Veirre. Overlijden. Josephina Mast, oud 11 in., d. van Alexander en van Sophia Minnebo. SAS VAN GENT. Geboorten. 16 Sept. Jacobus Franpois, z. van Levinus Bernardus van Kerkvoorde en van Catha rina Stoffijn. 27 Sept. Edmond Constant, z. van Stephanus Hendrik van Damme en van Constan- tina Lauret. Overlijden. 24 Sept. Maria Charlotte de Bruijc- ker, oud 78 j., wed. van Johannes Gregorius Thompson. 25 Sept. Suzanna Maria Cornelia Coninck Westenberg, oud 10 m., d. van David Willem en van Katharina Heijkoop. SINT JANSTEEN. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Eugenius Bauderingheen, oud 20 j., jm. en Seraphina Uit- dragers, oud 24 j., jd. Geboorten. 18 Sept. Alphonsius, z. van Char les Ludovicus Potter en van Philomena van Puijen- broek. 20 Sept. Maria Theresia, d. van Adolphus Ferket en van Anna Franciska Vertenten. Alberta, d. van Dominicus van Avermaete en van Constantia Lievens. 27 Sept. Alouisius, z. van Charles Janssens en van Coleta van Cleemput. 28 Sept. Petrus, z. van Franciscus van Dorsselaer en van Rosalia Jacobs. 30 Sept. Maria Paulina, d. van Martinus Uijttendaele en van Seraphina de Vliegher. Overlijden. 18 Sept. Cornelis Hemelaer, oud 39 j., echtg. van Catharina Baert. 23 Sept. The resia Johanna Stroobant, oud 71 j., wed. van Cornelis de Blok. 25 Sept. Petronella Franciesca Ivens, oud 75 j., wed. van Charles Want. STOPPELDIJK. Geboorten. Josephus, z. van A. de Rijck en van S. F. de Klerk. Alphonsus Maria, z. van P. van Meelen en van A. Rosier. Mathilde, d. van Jan Petrus Kouijzer en van C. de Smit. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Sept. Jacobus Haak, oud 20 j., jm. en Dina van Maalsaeke, oud 23 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Jozias, z. v. Jacobus Hofman en van Janna de Pooter. 22 Sept. Cor nelia, d. van Cornelis van Dixhoorn en van Ebrina Riemens. 24 Sept. Elizabeth, d. van Willem Wisse en van Pleuntje Oppeneer. 25 Sept. Johanna, d. van Jacobus Zegers en van Jozina Michielsen. 30 Sept. Krin, z. van Krin de Kraker en van Adriana Dees. Overlijden. 25 Sept. Cornelis Geelhoedt, oud 5 m., z. van Cornelis en van Neeltje Heijnsdijk. Rotterdam, 1 October* Gent. Londen, 1 October. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een zoon J. YAN DER HAGEN—Zegers. Ter Neuzen, 29 September 1883. Zij, die nog over vervallen koop- -dagen iets verschuldigd zijn aan nu wijlen den Notaris den heer S. A. DE SMIDT, te Axel, worden ten crustigste verzocht dit binnen 14 dagen na heden ten zijnen sterf huize te komen voldoen. Ter voldoening aan art. 1082 B. W. gjpfcygr worden bij deze de bekende en onbe- kende schuldeischers van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalateuschap van den heer MARTINUS IIENRICUS TELCHUIJS, in leven laatst oud-griffier te Axel, en aldaar over- leden, opgeroepen, om op Donderdiig den 18 Oc tober 1883, des namiddags ten twee ure, te ver- scliijnen in het logement //Het gulden Vlies" te Axel, ten einde aan te hooren de rekening en verantwoording, die alsdan van gemelde nalatenschap zal worden afgelegdzullende, indien daartegen geen verzet heeft plaats gehad, dadelijk daarna worden overgegaan tot de voldoening der schuld- vorderingen, voor zoo ver het bedrag der nalaten schap daartoe toereikend zal zijn. 28 Sept. woo 21 Sept. Bij Icleine aanvoer van Tarwo was de vraag ook niet groot, zoodat vorige prijzon werden besteed. Bruineboonen 20 it 30 cent hooger; andere granen bijna als voren. Puike jarige Zeeuwsche en Vlaamschc Tarwe f 8,40 a f 8,80, mindore f 7,00 a f 8,30. nieuwe f 8,60 a f 9.00 mindere J 7,00 a f 8,50. Rogge nieuwe f 6,60 a f 6,80, mindere f 6,80 a f 6,50. Gerst nieuwe winter f 5,60 a f 5,90 mindere f 4,80 a f 5,50 xomer dito 5,20 a f 5,50 mindere f 4,50 a J 5,10. Haver korte f 3,50 a f 4,70 lange J 3,50 a f 4,00. Paardenboor.en f 7,50 a f 7,75 mindere f 7,00 a f 7,40. Duivenboonen f 7,50 a f 8,50 mindere f a f Bruineboonen f 11,50 a f 12,00 mindere f 10,80 a f 11,40. Witteboonen Walcliersche f 11,50 a J 12,00. Zeeuwsche f a f mindere f 10, 00 a f 11,40. Erwten nieuwe f 9,25 a f 9,50 min dere f 8,00 a j 8,40. Kanariezaad beste f 10,50 a 12 00 mindere f 8,75 a f 9,75. Koolzaad J 14,50 a f 15,00 Zaailijnzaad f a f Eieren J 4,25 a 4,85 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche f 1,75 a 2,00. Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Rogge Gerst Haver Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad, 100 k„ Lijnzaad Kempzaad Lijnkoekeu Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 stuks Tarwe lustelooB. Haver onveranderd. Gerst 30 cent lager. iw wiPia»eaaatM jMnw—aQB—MQinnw i i n ft. 24,00 a 24,50 17.50 19,00 20.00 18 00 18,50 15,25 18,50 17.50 42,00 26,00 27,00 25I00 26*00 20,00 21,00 3,*00 'i 3^25 ft. 24,00 a 24,50 17>0 W50 19,00 20,00 18,00 18,50 16,50 19,25 16,50 43,00 27,00 29,00 25*00 26*,00 20,00 22,00 ~2fi0 2*70

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3