Handelsberichten. 7115VX7S/ janr telt, speelden voor hun huis in de Beemster, toen het kind van 3 jaar het ongeluk had inhet water te vallenzonder bedenken sprong haar zusje haar na en wist haar hoofdje zoolang boven water te houden, totdat voorbijgangers haar hielpen. De luchtreiziger F. Lhoste zal morgen weder- om te Amsterdam opstijgen, maar dan met een ballon, die vijfmaal grooter is dan de Itapide. Een 5 of 6tal personen zullen dan den tocht kunnen medemaken. Prins Roland Bonaparte heeft in de Indische afdeeling der tentoonstelling te Amsterdam o. a. de Atjehsche woning aange- kocht, die naar het park zijner villa te St. Cloud zal worden overgebracht. In den Gotthart- tunnel is het dubbel spoor gereed en kunnen dus nu twee treinen elkaar passeeren. Op het eiland Ischia zijn wederom twee schokken van aardbeving gevoeld. Geen schade werd aangericht, maar onder de inwoners ontstond een paniek. Door het doorbreken van een dijk is het schilderachtige, bij Ivrea gelegen dorp Colleretto Parella over- stroomd. Huizen werden verwoest en andere on- bewoonbaar. De helft der 900 inwoners moetin de open lucht verblijven. Volgens een Belgisch blad wil Egypte na eerst rechters en raadsheeren gevraagd te hebben thans ook bouwkundigen en werklieden engageeren. Dit personeel zou geplaatst worden te Alexandria. Het schijnt, dat er sprake is deze stad te herbouwen en te vergrooten. De Amerikanen hebben op bet gebied van photografie weer eens iets nieuws uitgevonden, namelijk de //plate-photografie," waarbij het niet meer noodig is, zich een lijstje aan te schaffen. De inrichting van het portret is zoodanig, dat dit op zichzelf een kabinetstukje vormt. Door het springen van een voetzoeker, bij bet afsteken van een vuurwerk te Chieti, zijn twee magazijnen- in brand geraakt. De paniek was algemeen, 22 personen werden gewond, waarvan 10 zwaar. De Haagsche kouter in de Provinciate Gro- ninger Ct. verhaalde, dat onlangs een zijner be- kenden in eeue porselein-fabriek een zeer fraaie kop en scbotel bestelde. Bij die bestelling sehreef bij//Wees zoo goed op den kop met gouden letters te doen plaatsen uit dankbaarheid en, als bet niet meer kost, vriendscbap." Op den ver- jaardag van den ouden vriend, voor wien het gescbenk bestemd was, komt de man binnen, wensebt den jarige geluk, maar hoort niets van zijn cadeau. Doch gelukkig komt juist van Gend Loos bet brengen. Het doosje wordt open- gemaakt, de kop en scbotel ontpakt, en de jubi- laris, die het kaartje van den gever reeds gevonden had, leest op den kop: //uit dankbaarheid en, als het niet meer kost, uit vriendscbap.'" Lachend ziet hij den gever aan, en deze, die wel in den grond had willen verdwijnen, zoo scbaamde bij zich over deze ontsluiering, wist geen woord te zeggen. Natuurlijk liadden de overige er dolle pret mee, en werd de guile schenker er terdege mede geplaagd. Op een der eerstvertrekkende stoomschepen van de Rotterdamsche Lloyd zal met een nieuw apparaat een belangrijke proef genomen worden. De bedoelde toestel, uitgevonden en vervaardigd in de werkplaats van lict Museum Prins Hendrik, bestaat in eene nieuwe constructie van Zeebood- scbapper. Als gescbenk door den uitvinder aan voornoemde Maatschappij aangeboden, zal het apparaat, inhoudende een depeche, in den oceaan overboord geworpen worden, met verzoek om melding van de stranding-vondst te willen -ver- strekken. Yoor het vertrek zal de nieuwe toestel bier en te Rotterdam publiek tentoongesteld worden. Yoor ongeveer twee jaar vluchtte een zonder- liug paar van Hoogeveen naar Amerika, nl. een man, die zijne vrouw en kinderen achterliet, met zijne schoonmoeder. Ook de scboonmoeder liet een echtgenoot achter. Het scheen ecliter op den duur niet naar den zin te zijn gegaan; althans de man heeft zijne vrouw naar Amerika laten overkomen en de schoonmoeder heeft baren echt genoot te Hoogeveen weder opgezocbt. Bij bare terugkomst aldaar werden haar ovaties van niet zeer vriendscbappelijken aard bereid. De 38jarige Aug. Haag, geboren te Elberfeld, liet zich scberen bij den barbier Berbers te Yenlo en wist dezen onder de band zijn horloge met ketting en medaillon te ontfutselen. De zakken- roller is te Leuth, een half uur van daar, gevonden en had nog maar alleen den ketting in zijn bezit. II. is in arrest genomen. Zekere K., die 10 jaar geleden wegens mis- bandeling door de arr.-rechtbank te Breda tot 2 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, onttrok zich door de vlucht aan die straf en vestigde zich te Antwerpen. De begeerte om zijn vaderland nog eens te bezoeken deed hem dezer dagen de grenzen overschrijden, in de verwachting, dat niemand hem meer zou herkennen. Hij bczocht iu stilte Steeu- bergen, doch werd door do Rijks-politie herkend en gevangen genomen. Te Arnhem sloeg jl. Zaterdag een paard op hoi, waarop een ruiter zat, wien het niet mogelijk was, zijn paard tot staan te brengen. Midden in de stad gekomen, werd eerst een wagen met kin deren omgeworpendie er gelukkig afkwamen, doch een eind verder struikelde het beest en kwam terecht op een 72jarige dame, die dusdanige wonden bekwam, dat zij eenige uren later aan de gevolgen overleed. Te Luiksgestel (N.-B.) is eene kapitale boe- renwoning tot den grond afgebrand. Het liuis, door de weduwe Martens en hare 2 zouen bewoond, was in betrekkelijk korten tijd door de vlammen verslonden. Het vee is gered, doch de schade is zeer aanzienlijk, daar de gansche oogst, in de schuren geborgen, benevens veel van den inboedel, vernield is. Alles was verzekerd. Men weet, dat de eerste groote prijs der Tentoonstelling van Amsterdam 200,000 francs bedraagt en bestaat in een prachtige parure van diamanten, geleverd door de firma Gustave Sandoz, van /Palais Royal." Over deze parure, tentoon gesteld achter een bizondere vitrine, te midden der eeregaanderij, boudt een meisje uit het eiland Marken de wacht. Dit meisje is belast de biljetten der loterij te verkoopen. Yerleden Yrijdag bleef de Koningin voor die vitrine staan en vroeg vriendelijk lachend aan het meisje: //Bekoort die schitterende parure u niet, juffrouw, en zoudt gij die niet willen wiunenf" Het meisje wist niet watte antwoorden.//Wel- nu," herhaalde de Koningin, ,/verkoop mij 100 briefjes," en zij voegde er lachend bij,/houd die voor u, het goede nommer is misschien bij." Onnoodig hierbij te voegen, dat de geschiedenis spoedig bekend werd en men verhaalt, dat een Engelschman aan het meisje 5 maal den prijs der biljetten heeft aangeboden, in de overtuiging dat het goede nommer er bij is. Philipp Roth, de omstreeks 7jarige knaap, gaf Donderdagavond in den Parkschouwburg te Amsterdam zijne hoogst verrassende, schier onbe- grijpelijke proeven van uit het hoofd rekenen. Hij was gezeten op eene plank, die over het orkest was geslagen, en rugwaarts naar het tooneeldaar bevond zich een groot zwart schoolbord. Onder het talrijk publiek werden eenige leien uitgereikt; men sehreef daarop dhn eens eene groep van 6 cijfers ter vermenigvuldiging met drie cijfers, dan weder eene taaie deeling of aftreksom, of eindelijk eene worteltrekking uit 6 cijfers. Die getallcn werden dan overluid afgeroepen, en lang vdordat de persoon op het bord zijne becijfering gereed had, vemam men de uitkomst van den knaap, die blijkbaar zonder eenige inspanning die enorme getallen, waarbij eenige milliarden te pas kwamen, in zijn jeugdig hoofd groepeerde en na weinge seconden verwerkte tot eene zuivere oplossing, tot zelfs in de eeuheden. Ja, hij hield zijne be cijfering vol, toen het bord eene andere uitkomst gaf; en bij natelling bleek de juistheid zijner op lossing. De eerste vrouw in een Nederlandschen ge- meenteraadtevens de laatste Onder de velerlei curiositeiten, welke zoo nu en dan in de gemeenteraadsvergadering te Wolfaartsdijk in Zee- land plaats grijpen, is er in die van 30 Augustus jl. een voorgevallen, welke de kroon op alles zet. Nadat de secretaris verlof gevraagd en bekomen had, om zich even huiswaarts te begeveu, keerde hij terugmet zijn vrouw, die daar openlijk een standje kwam maken, tot ergernis van de raadsleden en tot verbazing van het publiek, dat zich bewust is te moeten zwijgen, zelfs als de voorzitter enkelen hunuer bij name voor onrust- stokers uitmaakt. Omtrent den brand te Bettingen (Belgie) wordt het volgende gemeld: De brand is ontstaan in het huis Trauffler; er woedde op dat oogenblik een storm; te half een stond heel het dorp in vuur en vlam, en een huis, op meer dan honderd meter van de brandende gebouwen gelegen, vatte vlam door het brandende dakstroo, dat door den wind heengevoerd werd. Niets is, om zoo te zeggen, kunnen gered worden, zoo snel zette het vernielend element zijnen weg voort. In de voornaamste straat van het dorp was de hitte zoo hevig, dat men het er niet uithouden kon; zware wagens geraakten op den openbaren weg in brand; er is niets van overge- bleven dan de banden der wielen en het ijzerwerk. Yeel hoornvee, paarden, varkens, enz. zijn iu de vlammen omgekomen. Gelukkig heeft men geene ongevallen van personen te betreuren. Het dorp bestond uit 114 huizen; zestig daarvan zijn ver- brand met nagenoeg al wat zij bevatten. Geen enkel opeubaar gebouw werd aangetast. In die ge bouwen worden de ongelukkigen gelogeerd, die zonder schuilplaats zijn. De verliezen beloopen tot verscheidene honderdduizenden francs, waarvan een zeer klein deel door verzekering gewaarborgd was. Yoor de vervulling der vacature door den dood van den Engelsche beul Marwood opengevallen, hebben zich reeds verscheidene gegadigden bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken aangemeld. Een der candidaten ziet af van alle emolumenten die aan debetrekking verbonden zijn, en wensckt alleen dat het hem vergund zal zijn, de toekomstige terechtstellingen te „verfijnen." Een ander be- roept zich in zijn verzoekschrift op een verwijderde bloedverwantschap met een der ter dood gebrachte Pkoenix-park-moordenaars Sedert Webb's dood stroomen de nieuws- gierigen naar den Niagara-waterval om vde plek" te zien. Meer dan 40000 personen waren dezer dagen door pleiziertreinen aangevoerd om een proef bij te wonen met een boot, die op de zelfde plaats, waar Webb zich te water begaf, aan den stroom werd overgegeven. Bij de groote kolk aangekomen, draaide de boot tweemaal om haar as en schoot toen tegen de Canadasche klippen. In de kleine kolk, die zich daars bevindt, draaide de boot nog een kwartier lang al maar rohd en dreef vervolgens naar den oever. Men stiet de boot weer in de kolk terug, zij passeerde die en gleed vervolgens, zon der de minste schade bekomen te hebben, den stroom af. Door deze proef meent men zich overtuigd te hebben dat een grootere boot de stroom best passeeren kan. Een heer, die te Louden dezer dagen op een avond in eene regenbui in vollen ren naar huis holde, werd door een politie-agent, die kwaad vermoedde, nagezet, ingeliaald en in weerwil van al zijne protesten en de vuistslagen, die hij den agent toediende, gearresteerd. Natuurlijk werd hij toen beschuldigd van gewelddadig verzet, maar toen het bleek, dat de politie-agent geen anderen grond voor zijne handelwijze wist op te geven dan het hard loopen van den persoon in kwestie, werd deze even natuurlijk vrijgesproken. Een Parijsche dokter had een rijken hande- laar in pate de foie gras uit Straatsburg van een pijnlijke kwaal genezen. Op zekeren dag meklde zich de herstelde bij den dokter om hem nogmaals te bedanken en hem tevens een potje ganzelever aan te bieden. De dokter, die vreesde, dat, wan- neer hij dit geschenk aannam, hij geen hoog ho norarium zou kunnen eischen, antwoordde, dat hij tot stelregel had aangenomen nooit gesclienken aan te nemen; hij was met het honorarium tevreden. Daarna vroeg de Elzasser hoe groot zijn schuld was. //1200 frs.," was het antwoord. De bezoe- ker trok zijn mes uit zijn zak, opende het potje, nam er twee bankbiljetten van duizend francs uit, die zorgvuldig in een zilveren papier gerold waren en verzocht den beschaamden man der wetenschap hem 800 francs terug te geven. Op het Fransche grondgebied van Sept Saulx is uit de rivier La Vesle een naakt vrouwen- lijk opgevischt, waarvan het gelaat onkenbaar was gemaakt. De nagels waren van handen en voeten gerukt en om de lendenen was een sterk touw met een steen er aan gebonden. Yolgens het in- gesteld onderzoek schijnt de misdaad een maand of vier geleden gepleegd te zijn. Een veekooper, die Yrijdagnacht met *.iju rijtuig van Parijs huiswaarts keerde, werd op den boulevard Dannes door twee individuen aangespro- ken, die hem om vuur vroegen. Daar hij 50,000 frs. bij zich had, zette hij zijn paard aan, waarop een der kerels dit bij den toom greep en zijn andere medepliehtigen riep. De veekooper schoot echter zijn revolver af en trof een der aanvallers, die daarop beiden wisten te ontkomen. Ee Gravin R. te Parijs werd anderhalve maand geleden, het slachtoffer van een brutalen diefstal. Op zekeren morgen bemerkte zij, dat men haar verscheidene juweelen en kleeren ont- stoleu had. Zij diende eene klacht in bij den commissaris van politie, een onderzoek volgde, mnn.r de dief werd niet gevonden. Eenige dagen geleden reed de Gravin in een open rijtuig door de rue de Rivoli te Parijs, toen zij een harer gewezen kamenieren, zekere Rosa T., aan den arm van een jongmensch zag wandelen. De kamenier had een der japonnen van mevrouw aan en in hare ooren schitterden twee kostbare diamanten oorbellen, insgelijks af komstig van boven- gemelden diefstal. De Gravin liet de kamenier arresteeren. Op de terreinen van het Kristallen paleis te Londen heeft de vermaarde pyrotechnicus Mr. Brock ,/te zijner benefice" een vuurwerk afgestoken, dat in buitengewoonheid alle andere van dien aard verre achter zich laat. Geheele vertooningen kwamen op 't programma voor, als daar zijn//de slang en de kapel" groot fantastisch tafereel in een bedrijf met een slotdecoratie//de mechanieke man, waarin men ziet ,/hoe een vurige demon langzamer- hand door allerlei duikelsprongen en draanngen aftakelt tot een verkoold skelet zonder bewegmg," het ,/bombardement van jAlexandrie," waarin men z/duidelijk verneemt hoe de oorlogschepen de ongelukkige stad de voile laag geven, en hoe uit die stad het vuur van de Engelsche bombardiers slechts flauwtjes beantwoord wordt, eindelijk geheel verstomt, waarua de Engelschen, om a een eind aan te maken, een kruitmagazijn in de stad in de lucht laten springendan volgt nog na de pauze ,/de waterval van den Niagara/' waarbij het bruisen en klateren van 't water bedrieglijk wordt na- gebootst. i-it Geen wonder dat bij dit pyroteclinisch schouw- spel vijftigduizend menschen aanwezig waren. Zeetijdingena Yan 7 tot en met 10 Sept. zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 7 Sept. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoom Stantons,kap. Brown, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Noordselie bark Sigdal, kap. Aamodt,van van Riga met hout. 8 Sept. Duitsche bark Der Dritte Juli, kap. Schultz, van Soderham met hout. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. 9 Sept. Eng. dnem. schooner iar, kap. Pearmain, van Londen met creosoot. 10 Sept. Nederl. schooner Content, kap. Kuiper, van <o tenburg met hout. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Eng. s oom Norma, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Yictory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, van Liverpool met stukg. Van 7 tot en met 10 Sept. zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 7 Sept. Eng. stoomb. Munroe, kap. Roper, naar Hudickswall ledig. 8 Sept. Russische driem. schooner Skandia, kap. Michelson, op avontuur met ballast. Russische schooner Lennikap. Eriksson, naar Kopenhagen met ballast. Russische schooner Alma, kap. Mattsson, naar Kotka met ballast. Duitsche bark Nestor, kap. Zielke, op avontuur met ballast (komende van Selzaete.) Duitsche brik Annchen Lorenz, kap. Moritz, naar Memel met dakpannen. Eng. stoomb. Stantons, kap. Brown, naar Londen met stukg. 9 Sept. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. stoomb. Killarnev, kap. Empson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. 10 Sept. Russische schooner Nikanor, kap. Hagman, naar Hernosand met ballast. Russische bark Concordiakap. Schlossmann, naar Windau met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 7 Sept. Eng. stoomb. Killamey, kap. Empson, van Goole met kolen. 9 Sept. Eng. stoomb. Allende, kap. Wilkenson, van Bilbao met menerie. 10 Sept'. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, van Londen met stukg. Uit deze haven is vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 8 Sept. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, naar Londen met stukg. Yan 7 tot en met 10 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier' 49 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschut. VERBETEBISG. In het verslag van den gemeonleraad van 4 dezer, upgonomen in one. corig nummer, staat: dat de bestaande hospitaalbarak plaats geeft voor 2 personen, dit moet zijnvoor 12 personen. 313 de ST AATSLOTERIJ. Trekking van 10 September. Prijzen van 100 en daarboven. 400 no. 4117 9262. 200 2466 100 1920 5485. 10725. DER EFFECTED. PRIJZEN WISSELKOER S. Fransche. /47,50 EngelscheJ Jh Belgische. - 47,50 1 Pruis.perl00M.-59,00 Rotterdam, 10 September. 771 H U w-v—w I."..I 11 I—n—-- - Nederland. Belgie. Frankrijk Rusland. Amsterdam 9 September. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dilo dito Aandeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. stsatsspoorw. Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen Obligation 1798/1815 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito OosterBche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dbo Aand. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatscbappij. Schatkist obligation Oblig. in papier Mei'Nov. dito dito Feb./Aug. dito raetall. in zilver Jan./Juli. dito dito April/Oct. Schatkistbiljetten Certific Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binfienlandsche Inschrijving Alg. schnld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877) dito (1876 Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Oblig. 1865 dito 1875 Bii goeden toevoer werd heden jarige Tarwe 25 cent lager en nieuwe tot vorigo prijzen verkocht. Haver 10 cent lager. Erpn!ke25jarigne tenwsebe en V.aamsche Tarwe 8 50 a r 9,00. mindere 7,00 a 8,40 nieuwe 8 50 a 5,40 mindere 4.50 a 5,10. Haver korte 3,50 a 4,30 lange 3,00 a 4,00. Paardenboor.cn J a s a f Dmvenboonen f a J mul^ e ffZTL a Bruineboonen J 11,00 a 18,50 mindere J W'itteboonen Walchersche T-- 7--- Zeeuwsche a -.-mindere f a Erwten nieuwe 9,25 a 9 50 mm- i V ft 7*i a 9 00 Kanariezaad beste j 11,50 a 12 50 dere 8,75 a I-9.0U. J f 15,00 mindere 10,00 j J EieteQ g f 4,00 per 100 stnks. Aardappelen Zeeuwsche 2,00 a 2,25. POLEN. OoSTENRIJK IIONGARIJE, Italie. Spanje. Turkije. Egypte. Portugal. Amerika. Brazilie. 2J pet. 66J 3 78A 4 V 101i 5 105H 2i V 0 3 V 5 w 981 5 V 5 n 95} 5 n 541 5 w 86J 5 9 85H 5 tt 126| 41 0 851 4 0 4 0 4 0 6 0 5 0 1171 0 3 0 51 5 0 871 5 0 87A 5 0 5 0 55;* 4 0 801 5 0 651 5 0 5 a 65H 5 0 96J 5 e G5A 5 0 814 0 V 5 0 104 4 a 704 3 0 52 J 4 0 41 0 g 0 132J 5 0 0 5 H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3