VRUCHTEN te VELDE OPENBARE VERKOOPING. KACHEL- EN VLAMKOLEM. Handelsberichten. Advertentien. Openbare Verkooping Ruim 10 heklaren Tarwe, 4 hektaren Paardenboonen, \lk dito Paardenboonen, is uitgesteld WACHTENDE J* kau alleen op ile binnenplaats wandclen. Be anarchisten hebben een insehrijving geopend om daarmede haar oude moeder te ondersteunen. In den nacht van 19 op 20 dozer is do scheepstimmerwerf van Devrient, wanraan een stoom- ketelfabriek verbonden is, bij Dantzig, voor het grootste deel een prooi der vlammen geworden. Het vuur ontstond in de smederij. De voorstad Strohdeich, waarin de werf gelegen is, ontkwam, door de gelukkige windricliting aan de vlammen. De brandwcer, welke reeds met inoeite het terrein bereiken kon, had een zware taak, daar c^e hitte ontzettend groot was en de Westewind het blusschen zeer belemmerde. De aanbouw van schepen was juist tijdelijk gestaakt, zoodat er hetgeen in dit geval een zegen mocht heeten geen schepen op stapel lagen. Elmer Snijder, een rijk pachter te Glen City, in Pennsylvania, werd eenige weken geleden, aan- genaam verrast door de komst van een jonkman die zicli aan hem voorstelde als zijn eenige zoon, veertien jaar geleden uit het ouderlijke huis ont- vlucht. De verloren zoon betuigde zijn onbeschrijflijk groot berouw, waarop de rijke pachter, van vreugde schreiende, hem in genade aannam. Een paar dagen daarna arriveerde een jonge dame, die in de voornaamste herberg der plaats een kamer nam. Den volgenden morgen ontmoette zij den jongen Snijder toevallig op straat, en deze herkende terstond in haar de vrouw van een zijner vrienden. Van dat oogenblik at week hij niet meer van hare zijde. Een dag of drie geleden, des avonds tusschen elven en twaalven, werd de //oude" heer Snijder plotseling uit zijn slaap gewekt. Hij voelde zich een bal in den mond drukken, voordat hij zich verweeren of om hulp roepen kon, was hij gebon- den en gekneveld, en hij moest lijdelijk toezien, toen de personen, die hem aangevallen hadden, en in welke hij zijn gewaanden zoon en de jouge dame herkende, het licht aanstaken, den sleutel van de geldkist uit zijn zak haalden, deze open- den en het er in gesloten geld in hun valies borgen. Toen dit gedaan was, riep de grappige jonkman den grijsaard toe//Dag papaAls ik te Chicago kom, zal ik de complimenten aan uw zoon brengen. Hij zal blij zijn als hij iets van u hoort I" 's Mor- gens ontdekte men, dat een bedrag van 8500 dollars uit de geldkast gestolen was. Door het gegeven signalement heeft de politie ontdekt, dat de //jonge heer" Snijder een der ge- slependste confidence men van Chicago is bij haar onder de namen Ely Bill, Harry Rouledge, John Peters, enz. bekend. Zijne gezellin is een gevaar- lijke oplichtster, naar wie politie en justitie reeds geruimen tijd met de meeste belangstelling zoeken. Het hof van assises in't Somme-Departement heeft zekere weduwe Chevallier ter dood veroordeeld. Dit onmensch had haar zwangere schoondochter verinoord om haar zoon in het bezit te stellen van een kapitaal, bij huwelijks-overeenkonst aan de langstlevende verzekerd. Zij had het 20jarige vrouwtje een schaar in het oor gestoken tot in de hersenen. Daarna had zij het lijk der onge- lukkige in den paardenstal gebracht en 't paard losgemaakt om zoodoende aan een toevalligen dood te doen denken. Op het oogenblik dat een jong paar, in de via Paola te Rome, in de trouwkoets wilde stappen, verscheen plotseling een in het zwart gekleede vrouw, die onder het roepen van //moordenaar schurkden jongen man een presentje in het huishouden kwam aanbieden, in den vorm van een lief kindje, dat niet ophield papa te roepen. Terwijl de jonggehuwde vrouw bezig was in zwijm te vallen, maakte haar echtgenoot zich uit te voeten. Zooals bekend is, is het particuliere vermo- gen van den Koning van Italie betrekkelijk zeer klein. Bovendien had Victor Emanuel II bij zijn dood belangrijke schulden, welker afdoening Koning Humbert, om geen blaam op de herinnering zijus vaders te werpen, op zich heeft genomen. Om nu in elk geval aan zijn verplichtingen te kunnen voldoen, had Koning Humbert, volgens een Ita- liaansch blad, het plan opgevat om zijn leven ten voordeele zijner familie voor 3 millioen lire te verzekeren. Echter werd zijn voorstel door de levensverzekeringmaatschappij niet aangenomen, daar de statuten een zoo hooge verzekering niet toelaten. DE DON DER. Ieder kent het zeer afwisselend geluid, dat veelal na korteren of langeren tijd, op den bliksem volgt. In de verte gehoord is het een dof gerommel; van naderbij: eeu geluid als van een voortrollend lichaam dat in kracht toe- en afneemt, en in de onmiddelijke nabijheid gehoord: een hevige knal, dien men meermalen met de losbarsting van zwaar geschut heeft vergeleken en die steeds door een rollend geluid gevolgd wordt. Het is echter hoogst opmerkelijk, dat de donder, zelfs bij de diepste nachtelijke stilte, nooit op grooter afstand dan van 3 of 4 uren gaans wordt gehoord, terwijl integendeel het gebulder van het zware geschut op 15 tot 20 uren gaans is waargenomen. De reden hiervan ligt zeker grootendeels in de overdreven schatting der sterkte van het geluid des donderswellicht ook in andere oorzaken. De electrische vonk schijnt slechts met een enkelen knal over te springen. Met den bliksem is dit wellicht wel het geval, daar deze of langs den geheelen weg dien hij aflegt, of bij elke verandering in richting en elke vertakking, eenen knal ver- oorzaakt. Uitkoofde van de groote snelheid des bliksems is dit niet met zekerkeid uit te maken. Het rollen des donders moet uit de groote lengte en den gekronkelden loop der bliksemstralen ver- klaard worden. Deze hebben namelijk dikwijls eene lengte van verscheiden uren gaans, zooals meer malen is gebleken, wanneer men van den top eens bergs een onweder beneden zich kon waarnemen. Daar nu het geluid zich met oneindig geringere snelheid voortplant dan de bliksem, namelijk 333 meter in de seconde, zal een waarnemer ook niet een enkelen knal, maar eene reeks van onregelmatig op elkander volgende slagen hooren. Indien men namelijk van uit het oor van den waarnemer lijnen trekt naar de verschillende punten der baan van eenen bliksemstraaldan zullen deze zeer ougelijke lengten hebben. Het geluid moet dan ook zeer verschillende afstanden doorloopen om tot het oor te komen; de daarvoor benoodigde tijd is dus verschillend, en vandaar, dat men niet een enkelen slag, maar eene reeks van slagen hoort, die verschillend in sterkte zijn. Door terug- kaatsingen kan bovendien het getal der slagen grooter schijnen dan het werkelijk is, en indien de teruggekaatste met de rechtstreeksche slagen samentreffen, kan er eene veranderlijke sterkte van het geluid ontstaan. Aan terugkaatsingen alleen kan het rollen des donders niet worden toegeschrevenwant zoowel op zee als op uitge- strekte vlakten, waar dus geen voorwerpen zijn die het geluid terugkaatsen, zoodat het oor kan bereiken, wordt het rollen des donders evenzeer gehoord. Door wolken kau het geluid worden teruggekaatst, doch in te geringe mate om hier in aanmerking te komen. Daar het licht zich met zulk eene schier onmeetbare groote snelheid voortplant, dat men kan aannemen, dat de blik sem op hetzelfde oogenblik wordt gezien waarop hij schittert, kan men uit de bekende snelheid van het geluid en het tijdsverloop tusschen het oogenblik, waarop men den bliksem ziet en den donder hoort, den afstand van het onweder ten naastenbij bepalen. "Want veronderstelt men, dat er 17 seconden tusschen licht en slag verloopen, dan doorloopt het geluid in dien tijd 17 malen 333 of 5661 meter. Daar nu een uur gaans 5555 meter is, is de afstand ruim een uur gaans. Zel- den of nooit hoort men den donder na een langer tijdsverloop dan van 50 of 60 seconden; in dit geval zou het onweder 50 of 60 malen 333 meter verwijderd zijn, dat is 16650 of 19980 meter, of wel drie of vier uren gaans. De hiergestelde zijn wel de uiterste gevallen die kunnen waarge nomen worden, en hieruit is het vroeger opgegevene opgemaakt, dat de donder niet verder dan op drie of vier uren afstands kan vernomen worden. Aanbestedingr. Op Vrijdag 3 Augustus 1883, des voormiddags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het bouwen van eene vaste ijzeren brug, op bestaande landhoofden, in den grintweg langs het kanaal van Ter Neuzen bij Sas van Gent, met bijbehoorende werken. (Raming f 12,145.) Zeetijdin sen. Van 17 tot en met 23 Juli zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 18 Juli. Duitsche bark Victoria, kap. Tesnow, van Riga met hout (bestemd voor Selzaete.) 19 Juli. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. Duitsche stoomb. Rugen- walde, kap. Pfeiffer, van Riga met vlas en zaad. Eng. stoomb. Ealcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritfort, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Hispania, kap. Edwards, van Riga met slippers. 20 Juli. Noordsche schooner Oscarsborg, kap. Abel, van Mem met hout. 21 Juli. Noordsche brik Caledonia, kap. Thorsen, van Hernosand met hout. Noordsche brik Christiane, kap. Knudsen, van Riga met hout. Duitsche bark Julius, kap. Frenck, van Riga met hout. Eng. stoomb. Munroe, kap. Roper, van Hudickswall met hout. Duitsche stoomb. Wipper, kap. Granzow, van Riga met vlas. 22 Juli. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liver pool met stukg. Duitsche bark Nestorkap. Pasch, van Riga met hout. 23 Juli. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Van 17 tot en met 23 Juli zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent: 18 Juli. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Eng. sloep Opal, kap. Douse, naar Dusseldorf ledig. 19 Juli. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. 20 Juli. Duitsche brik Julius, kap. Wallis, naar Engeland met ballast. Duitsche brik Eranz en Ernst, kap. Bahlruss, naar Hernosand met ballast. Duitsche brik Bernardina, kap. Olthaus, op avontuur met ballast. Noordsche brik Hilda, kap. Skalevaag, naar Zweden met ballast. Noordsche brik Colum- Lus, kap. Kruge, op avontuur met ballast. Noordsche driem. schooner Nyborg, kap. Olsen, naar Gefle met ballast. Eng. sloep Tohaz, kap. Ling, naar bonden met ledige vaten. Eng. sloep Charles Little, kap. Elory, naar Londen met ledige vatcn. Eng. sloep Octavius, kap. Gilbert, naar Londen met steen. Eng. sloep Pride of Ipswich, kap. Rands, naar Londen met steen. Eng. driem. schooner Tar, kap. Pearmain, naar Londen met ballast. 21 Juli. Duitsche brik Berthold, kap. Voss, op avontuur met ballast. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. John Bladworth, kap. Ritfort, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Miacakap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Eulton, naar Leith met stukg. 22 Juli. Eng. stoomb. Ealcon, kap. Hewitt, naar Hull met stukg. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, naar Londen met stukg. Duitsche stoomb. Rugenwalde, kap. Pfeiffer, naar Ipswich ledig. 23 Juli. Duitsche stoomb. Wipper, kap. Granzow, naar Ipswich ledig. Noordsche bark Eranklin, kap. Torkeldsen, naar Hudickswall met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden 19 Juli. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Eulton, van New Castle met ruw ijzer. Eng. stoomb. Ardgowan, kap. Skea, van Westhartlepool met ruw ijzer. Eng. stoomb. Jutland, kap. Eisk, van Londen met stukg. 23 Juli. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Penarth, kap. Dunstan, van Bilbao met menerie. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 17 Juli. Eng. stoomb Glengarry, kap. Menzies, naar Bilbao ledig. 18 Juli. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugentnaar Londen met stukg. Eng. stoomb. City of Dortmund, kap. Kehoe, naar Antwerpen ledig. 20 Juli. Eng. stoomb. Ard gowan, kap. Skea, naar Grangemouth met ijzer. 21 Juli. Eng. stoomb. Jutland, kap. Eisk, naar Londen met stukg. Van 17 tot en met 23 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 64 binnenvaartuigen op— en 48 afgeschut. PRIJZEN DER EFFECTEN. Amsterdam, 23 Juli. 771 HI 71* 53 WISSELKOERS. Eransclie Belgische. /47,50 -47,50 Eugelscheper /ll,72 Pruis.per 100 M.-59,00 Rotterdam, 23 Juli. Gent. 20 Juli. 13 Juli. Londen, 23 Juli. Voorspoedig bevallen van een jongen W. ZIETSE geb. Roelse. Ter Neuzen, 21 Juli 1883. *5/ Den 20 dezer overleed te Hoek zacht en kalm onze geliefde vader en behuwdvader JOB BLOK, iu den ouderdom van 82 jaar en 4 maanden, Ter Neuzen, 24 Juli 1883. M. J. BLOK. H. R. BLOK-Van den Hout. De ondergeteekende betuigt bij deze ook namens zijn echtgenoote zijn innigen dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de viering van zijn 7 0»ten geboortedag. A. CORNELISSEN. Zaaraslag, 22 Juli 1883. Dank aan alien, die blijken van belangstelling gaven bij mijne lierbenoe- ifaing tot lid van den gemeenteraad. Ter Neuzen. C. VAN DER HOOFT. Ondergeteekende, landbpuwer, betuigt bij dezen zijnen hartelijken dank aan de Heeren POUCHET en MORSEVELDE van Koewaclit, aannemers, voor de flinke en degelijke manier, waarop ze zich kweten bij den bouw zijner schuur. Hij zal niet in gebreke blijven hen overal aan te bevelen. Boschkapelle. P. VAN CAMPEN. BOSCHKAPELLE. Mr. A. C. D. Thomaes, Advocaat en Notaris te Hontenisse, zal op Woensdag 1 Augustus 1883, des voormiddags te 11 uren, ten verzoeke van den WelEdelen heer E. MEEUS DE PROLI, grondeigenaar te Antwerpen, in het openbaar ver- koopen 1°. In den Van Lijndenpolder. Kavels 22 en 23. 2°. In den Polder Willem III. Kavel 3. Kavel 1. Te vergaderen ter plaatse der verkooping. De koopers moeten gegoede en bekende mede" koopers of borgen stellen. De Notaris Mr. J. P. Dronkers, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van mejutfrouw S.PUIJLAERT wed. D. MISSEGHERS, landbouwster, in de ge- meente Koewacht, op Dinsdag, den 31 Juli 1883, des namiddags te 2 uren, in het openbaar verkoopen Ruim 1 hektare HAVER, in den Riedenpolder, 1 dito HAVER, in den Nieuwenkarne- melkpolder. Ruim 1£ dito TARWE, in den Nieuwenpolder. 1 i dito PAARDEBOONEN, aJdaar. 4^ dito HAVER, aldaar (Olmendreef.) dito BETTERAVEN, aldaar. Te vergaderen op het dorp Koewacht, voor de herberg bij den heer H. Misseghers. Het Dagelijksch bestuur der VIS- SCHERIJEN op de SCIIELDE en ZEEUWSCHE STROOMEN maakt bekend, dat de voor 6 Augustus a. s. aangekondigde verpach- ting van vischplaatsen in de Zandkreekhet ScliengeVeergatSloe benoorden den dam Oosterschelde en op de Yersche bank en zal geschieden in (le eerste helft van September. Tholen, 20 Juli 1883. Het Dagelijksch bestuur voornoemd, C. J. DE VULDER VAN NOORDEN, Voorzitter. J. A. EOKKERSecretaris. schipper Meurs, met eene lading puike grove voor rekening van Ter Neuzen, P. VAN ALTEN. V' 3?—■■-arrryi Nederland Belgie. Frankhijk. Rusland. PoLEN. OoSTENRIJK Hongarije Italie. Spanje. Turkije. Egypte. Portugal. Amerika. Brazilie Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Asndeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. staatsspoorw. Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen Obligation 1798/1815 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1886. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. dito Aand. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg Poti-Tiflis dito dito Charkow Azow Zuid West spoorwegmaatschappij. Schatkist obligation Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb. tAug. dito metall. in zilver Jan.tJuli. dito dito April/Oct. Schatkistbiljetten Certific Amsterdam Obligation Bnitenl. dito Binnenlandsche Inschrijving Alg. schuld Obi. Leening 1876 Obligation Obligation (1877) dito (1876 Illinois certificaten van aandeel Union Pacific hoofdl dito Oblig. 1865 dito 1875 2} pet. 66* 3 78* 4, 100* 5 105* 2* 3 5 5 5 5 5 5 6 4* 4 4 4 6 5 4* 3 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 11 11 5 4 3 4 4* 78* 961 54* 86* 85* 121* 90 50* 88* 87* 57J 79jg 66 65* 67 66* Tarwe bij matigen aanvoer 10 cent hooger. Haver 20 cent hooger, Bruine- en Witteboonen 25 cent lager. Puike Zeenwsche en Vlaamschc Tarwe beste f 9,10 a 9,60, mindere f 8,00 a f 9,00. Rogge f 6,70 a f 7,00 mindere f 5,60 a f 6,60. Gerst, winter f 4,70 a 5,50 mindere f 4,50 a f 5,30 roincr dito f 4,60 a f 5,50 mindere J 4,20 a j 5,00. Haver korte f 4,50 a f 5,00 lange f 3 25 a 4,25. Paardenboor.en 6,70 l f 7,70 mindere f 6,50 a 7,20. Dnivenboonen f 7,60 a f 8,60 mindere f 7,50 a f 8,25. Bruineboonen 11,00a 15,00 mindere f 10,50 a f 12,50. Witteboonen Walchersche 9,00 a f 13,00. Zeeuwsche f 9,50 a f 11,50 mindere f 9,00 a f 10,50. Erwten uieuwe f 10,25 a 11 00, min dere f 7,60 a j 10,00. Kanariezaad beste f 12,50 a f 13 50 mindere f 10,00 a f 12,00. Koolzaad f a f Zaailijnzaad f a f Eieren J 3,60 a f 3,70 per 100 stuks. Aardappelen Zeeuwsche f a f Tarwe, witte, 100 k., id. Roode Roggo Gerst Haver Boekweit, p. hect. Duivenboonen Paardenboonen Koolzaad, 100 k., Lijnzaad Kempzaad Lijnkoeken Koolzaadkoeken Kempzaadkoeken Eieren per 26 sinks Tarwe en Gerst prijshoudend. Haver onveranderd. fr. 24,00 a 25.00 fr. 24,00 a 24 50 17 00 1800 17^00 171)0 20.00 20,50 21,00 19 50 20.00 17,00 18,50 15 00 16,50 19,50 19,25 17,00 16,50 38,00 36,00 26,00 28,00 27,00 28,00 24,00 25'00 24*00 25^00 20,00 21,00 20,00 21,00 240 2,20 2,'SO 2^85 VAN TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3