Landbouwheriehten. Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND. 110 stemmen; de heeren G. Wieland en A. H. Donze-Potlioven, die in een bericht aan de kiezers voor de kandidatuur bedankt had, verkregen res- pectievelijk 81 en 10 stemmen. De overige waren op verscliillende personen verdeeld. ilulst. Getal kiezers 120. Ingeleverde geldige biljetten 99. Herkozen de heer Ch. Pierssens met 8(5 en gekozen de heer J. Vogelvanger met 59 stemmen. Axel. De uitslag der verkiezing voor drie leden van den gemeenteraad is als volgtIngeleverd 183 biljetten, waarvan 2 van ouwaarde. De heeren L. van Dixhooru en P. van Praaijenhove, aftredende leden, werden herkozen, de eerste met 157, de tweede met 146 stemmen. Tusschen de lieereu D. J. Oggel en M. J. van Vessem, aftredend lid, moet eene herstemming plants hebben; de heer Oggel verkreeg 88 en de heer Van Vessem 86 stemmen. Boschftapelle. Ingeleverd 26 briefjes waarvan 1 van onwaarde. Herkozen het aftredend lid II. de Moor met 24 stemmen. Herstemming tusschen de heeren C. P. Vereecken die 7, J. Kint, aftre dend lid, en J. P. Truijman die ieder 6 stemmen verkregen. (Tinge. Getal kiezers 51, ingekomen briefjes 33. Herkozen de heeren V. de Puijseleijer en J, van Hoek, ieder met 24 stemmen. Graauw. Van de 64 kiezers leverden 41 hunne stembiljetten in. Herkozen de heeren P. J. van den Eeckhout met 39 en P. J. DMIaens met 22 stemmen. Hengstdijk. Ingeleverde biljetten 15, van on waarde 1herkozen de aftredende leden L. Kerck- haert met 13 en M. W. van Arentlials met 12 stemmen. I lock. Ingeleverd 64 stembiljetten, volstrekte meerderheid 33. Herkozen het aftredend lidJac. Dieleman Jz. met 41 stemmen. Herstemming tusschen de heeren H. Wolfert, aftredend lid, die 32 en Joh. de Feijter ¥z. die 23 stemmen verkreeg. Houtenisse. Getal kiezers 205, ingeleverde geldige biljetten 122. Herkozen de heeren P. A. Adriaansens met 98 en J. van Bekkum met 87 stemmen. Herstemming tusschen de heeren P. A. Joossen, aftredend lid, die 42 en J. J. van Arenthals die 33 stemmen bekwam. Koewaclir. Getal kiezers 69, ingeleverde bil jetten 38; herkozen de heeren J. J. van de Vijver met 36 en A. van Putte met 35 stemmen. In plaats van den heer P. de VIeeschouwer, naar elders vertrokken en die in 1885 zou aftre- den, is gekozen de heer C. Allefs met 27 van de 37 ingeleverde stembiljetten. Osseilisse. Getal kiezers 44, ingeleverd 29 stembiljetten. Herkozen de heeren J. P. Lemsen met 26 en 0. de Wael Dz. met 18 stemmen. Sns van Gent. Aantal kiezers 56, waarvan 49 stemden. Herkozen werd de heer JStevens met 38 en gekozen de heer 'N. H. G. Malotaux met 37 stemmen. St. Jansteeu. De uitslag der verkiezing is als volgtKiezers 86, ingeleverd 53 biljetten. Her kozen zijn de aftredende leden P. D. van de Putte met 50 en A. van der PIuijm Pz. met 45 stemmen. Westdorpe. Getal kiezers 67, ingeleverde gel dige biljetten 44. Herkozen de heeren N. Kerck- haert met 42 en C. van Waes met 30 stemmen. Zaamslag'. Van de 144 kiezers waren 117 gel dige biljetten ingeleverd. De aftredende leden M. J. Berman en P. Dieleman Jz. werden herkozen; de eerste verkreeg 66 en de tweede 63 stemmen. Zuiddorpe. Getal kiezers 38, ingeleverde gel dige biljetten 24. De aftredende leden C. van Waes en C. L. Puijlaert werden herkozen, beide met 23 stemmen. Kloosterzande, 15 Juli. Heden had alhier onder begunstiging van schoon frisch weer het aangekondigde festival plaats. Was de verwach- groot, de uitkomst heeft die ting dnaromtrent Iedereen zal begrijpen, wat die man kwam doen, maar ook, wat mijn antwoord was. Doch de kerel dreigde aan papa te zullen sclirijven, en dit en da't, enfin, was brutaler dan de beul van Haarlem in zijn tijd. Natuurlijk vertrok hij even arm als liij kwam, maar Jk was toch bang en 'k had den drfivei in. Geen zeer kiesche scheldwoorden volg- dep dien man nog langen tijd, nadat hij reeds verdwenen was. Tegen half twee zou ik uitgaan; daar kon echter niets van komen, aangezien het weer nog zoo slecht was en ik geen regenjas of parapluie bezat. Had ik mijn bournous maar direct laten wegbrengen dan was hij nu reeds klaar geweestmijn juffrouw deed volstrekt geen boodscliappen voor mij. Wat was ik weer dom geweest. In den loop van den middag, werd ik weder geklopt. 'k Gaf geen antwoord. Nog eens, idem. De persoon echter, die op kwam, wilde zich zoo maar niet laten afscliepen en zonder antwoord kwam hij binnen. Het was mijn collega T., een vent, die mij weinig schelcn kan, doch die nog al eens op kwam loopen onder ons gezegd, zag ik hem liever vertrekken dan komeri. z, Wat scheelt jouje komt nergensben je ziek uKerel, ga als 't jo blief weg; 'k heb het land; 'k ben niet lekker; 'k zit in den beer kortom, ile ben een ellendeling." '//Hoe heb ik het nou met je?" Je zou je opvreten van nijden 'k vertelde hem mijne wederwaardigheden. verwachting overtroffen, want het muziekfeest mag in alle opzichten goed geslaagd genoemd worden. Omstreeks een uur in den namiddag had hij aankomst der feestboot te Walsoorden de ontvangst plaats der muziekgezelschappen van Bergen op Zoom, Halsteren en Kruiningen, die zich, geleid door linnne commissarissen onder het spelen van Pas-Redoubles naar den Kruisweg begaven, alwaar ze zich aanslooten bij de muziekgezelschappen van Hulst, Kieldrecht, St. Gilles, Stoppeldijk enonze Harmonie. In optocht trok men nu onder opwekkende muziek over het met vlaggen versierde dorp Groenendijk naar de school in de Molenstraat, alwaar den Besturen der verschillende gezelschappen, door den voorzitter der feestcommissie, K. Baron Collot d'Escury, in eene degelijke welsprekende rede welkom werd geheeten, terwijl daarua de eere- wijn werd aangeboden. Na een kort verblijf aldaar herstelde zich de stoet en marcheerde op naar de kiosk op ons prachtig versierd dorp, alwaar terstond de uitvoe- ring der stukken eenen aanvang nam. Gedurende het geheele festival was de kiosk omringd van eene groote schare bezoekers, die zich verlustigden in de heerlijke stukken instru- mentale en vocale muziek, welke achtereenvolgens werden ten gehoore gebraclit, terwijl op het geheele dorp die vroolijke, die passende vreugde heerschte welke de beste getuigenis aflegt een waar en edel genot. De luchtbal ging prachtig op en het vuurwerk, dat des avonds werd afgestoken overtrof aller verwachting. Ons muziekfeest, dit mogen we zeggen, is een waar, een schoon feest geweest, waarbij oude vriend- schapsbanden zijn versterkt en nieuwe zijn gesloten met al de gezelschappen, die ons de eer van hun bezoek hebben aangedaan, waarbij veel en velerlei genoten is, en waarbij eindelijk geen wanklank is gehoord. Ilartelijken dank daarom aan alien, die in eenig opzicht er toe hebben bijgedragen om dit feest tot stand te brengen. Mogen wij binnen een niet al te lang tijdsverloop andermaal een zoo heerlijk feest vieren en onze harmonie door den steun van velen in staat gesteld worden, om te volharden in de beoefening der schoone kunst, waaraan wij ook liier zoo veel te danken hebben. IJzendijke, 19 Juli. De periodieke verkiezing voor gemeenteraadsleden heelt hier geen nieuwe titularissen in den raad gebracht. Wei werd van (iene zijde een ander in de plaats van den heer Van llijfte aanbevolen, doch deze behield het veld. Toch hadden meerderen gewacht, dat hij zijn plaats zou moeten ruimen. De heer V an Hijfte is in den laatsten tijd zeer impopulair. Toen onlangs in den raad de sluitingsuren der tapperijen ter sprake werden gebracht, stelde hij voor den sluitingstijd op half acht te bepalen. ,/k Gaane kik om alt acht naar uis," zei hij, ,/een ander kan dat ook doen!" O lieilige eenvoudDe heer Van Hijfte is landbouwer en wil ons misschien in 't naar bed gaan en'topstaan tot zijn gelijken maken. "Wat een coryphee in den geest der drankwet. En wat een model plaatsje zou IJzendijke kunnen worden, als 't met hem meeging. Er ontbrak dan nog slechts een nachtwacht die ons door zijn ratel om acht uur herinnerde, dat 't tijd was om ter ruste te gaan. Onze overige vroede vaderen waren echter van meening, dat die tijd nog niet gekomenof wellicht lang voorbij is KAXTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 20 Juli 1883. Veroordeeld: P. B., brouwerskuecht te Sas van Gent, ter zake van het als lid der brandweer bij 't beproeven der braudbluschmiddelen zonder vergunning zich verwijderen van de hem aange- wezene plaatsin eene boete van f 1, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. Hij laclitte mij nog op den koop toe uit;k had hem den weg van mijn oppasser wel willen laten volgen en ook de trap willen afsmijten. vWat ik ook zeggen wil, ik zou waarachtig door je interessant verhaal het voornaamste ver- geten; ik heb wat voor je" Terwijl hij zijn zakken doorsnuffelde, snouwde ik hem toe//nou, wat dan /Kerel houd je stil! wees zoo lekker als kip Bij de deurgaf mij de brievenbesteller deze kennis- geving: het is aangeteekende brief van je ouwe." ,/God bewaar me! dat is verduiveld aardig van je; je bent een almachtig goede kerel; willen wij hem samen gaan afhalen?" Nu kwam het er niet op aan, al regende ik doornatvroolijk huppelde ik door den modder een half uur later zateu we beiden op Machaiin achter een bittertje; wij kwamen zelfs min of meer opgewonden aan tafel. Des avonds zat ik een heerlijke manilla te rooken, toen de kruier, die de f 5,42 weg had gebracht, mij de boodschap deed, dat //het mijnheew waaw- lijk doow 't hoofd was gegaan." Gelukkig hebben de tijden mij veranderd. De mooie uniform draag ik alleen, als't hoogst noodig is en dan wil ze er nog wel eens wat vuil uitzien. En beeren die heb ik niet meer. Dergelijke onaangename oogenblikken hebben mij geleerd, de uitgaven naar de inkomsten te zetten en de resultaten zijn schitterend, want 'k heb altijd geld genoeg, altijd geld in voorraad 'k ben rijk. BaChuS. A. R., herbergier te Westdorpe, ter zake als voren; in eene boete van 2, subs. 1 dag gevang. P. M., visscher te Westdorpe, ter zake van het als lid der brandweer, hoewel behoorlijk op- geroepen, niet verschijnen bij 't beproeven der braudbluschmiddelen; in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. M. P., vrouw van A. V., te Ter Neuzen, ter zake van het uiten van scheldwoorden; in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gevang. M. R., vrouw van P 't G., te Ter Neuzen, ter zake als voren; in eene boete van f 0,50 subs. 1 dag gevang. II. W., arbeider te Axel, ter zake als voren; in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. G. M. A., parapluiemaakster zonder vast verblijf, ter zake van openbare dronkenschapin eene boete van f 6, subs. 2 dagen gevang. J. V., arbeidster te Ter Neuzen, ter zake van het visschen in de Schelde zonder consent en het rapen van schelpvisch aan den voet van een polderzeedijkin twee boeten, elk van f 10, subs. 1 dag gevang. voor iedere boete. M. v. d. W., te Ter Neuzen, J. V., arbeider te Philippine, A. v. K., T. M., beiden zonder beroep, L. M., J. II. en J. v. E., werklieden, alien te Zaamslag, ter zake van het rapen van schelpvisch op de vooruitspringende werken van een waterkeerenden polderdijkieder in eene boete van f 10, subs. 1 dag gevang. A v. d. H., vrouw van P. H., P. d. R., G. A. V., werklieden, A. Y. en A. d. B., zonder beroep, alien te Ter Neuzen, F. v. d. V., werk- man te St. Jan Eeremo (Belgie), J. D., J. T., J. D., werklieden, en S. J., zonder beroep, alien te Bassevelde, ter zake van het visschen in de Schelde zonder consent; ieder in eene boete van f 10, subs. 1 dag gevang. E. v. d. H., lierbergierster te Zaamslag, ter zake van het open hebben harer lierberg na het uur van sluiting; in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. J. R., P. P., A. J., J. Y., arbeiders, A. v. P., A. S., boerenknechten, en J. S., landbouwer, alien te Zaamslag, ter zake van het te zamen vertoeveu in eene herberg na het uur van sluiting; ieder in eene boete van f 3, subs. I dag gevang. A. d. E. en J. d. V., werklieden te Ter Neuzen, ter zake van het vernielen van vogeluesten; ieder in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. C. v. d. V., zonder beroep te Zaamslag, ter zake van het klimmen in een boom; in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. A. S., herbergierster te Ter Neuzen, ter zake van het zonder vergunning houden van een varken in de kom der gemeente; in eene boete van f 5, subs. 1 dag gevang. A. P. arbeider, en A. d. V., wagenmakersknecht, beide te Hoek, ter zake van te zamen in het openbaar spelen met geldieder in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. Allen in de kosten. VrijgesprokenJ. P. K., van het noodeloos kloppen tegen een raara. De kosten ten laste van den staat. Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 85 centimen tot fr. 1,10stieren, koeien en vaarzen 75 tot 95 centimen; opslag 5 centimen. Kalveren 90 centimen tot fr. 1,40; vette var- kens fr. 1,03 tot fr. 1,15; alles berekend per kilo levend gewicht. Yoor vlas werd besteed per 3 kilote Ware- gem fr. 3,30 tot fr. 4,65Aalst fr. 3,00 tot fr. 4,20; Mechelen fr. 4,89; Thielt fr. 4,25; Deinze fr. 4,00 tot fr. 5,00; St. Nicolaas fr. 4,00 en te Brugge fr. 4,65. Z. K. H. Alexander, Prins van Oranje, heeft aan het Delftsch studentenkorps een nieuwe banier aangeboden. De rechtbank te Arnhem heeft de bekende dubbeltjeszoekster tot 183 dagen celstraf veroordeeld. De sterke drank eisehte te Amers- foort twee offerseen viel en brak zijn nek en de tweede is in een hooiberg gestikt. - Een drink- beker van 't jaar 1652, wegende 75 ons en toe- behoorende aan 't waterschap Duurstwold, is dezer dagen verkocht voor f 800. Bij een heftig onweder, dat zich deze week boven de gemeente Bokstel ontlastte, is eene vrouw door den bliksem gedood. Een man, lijdende aan vallende ziekte en werkzaam in een fabriek te Arkel, is in een kuip met kokend water gevallen en jammerlijk om het leven gekomen. De klacht over den geringen trouwlust van het tegenwoordig geslacht behoeft R. v. P. te Ambt-Hardenberg zich niet aan te trekken; de man trad dezer dagen voor den zevenden keer in het huwelijksbootje. Nabij Ostende zijn twee personen, die een zeil- tochtje op zee deden, verdronken. Een laat een weduwe met 8 kinderen na. Men meldt, dat de zaak van den kanunnik Bernard den 2 Aug. zal behandeld worden. Nabij Yperen heeft een landbouwer zijn woning in brand gestoken. Ook het nevenstaande huis brandde af. Het blijkt, dat de brandstichter zinneloos is. Het gepeupel te Dublin beproefde het huis van den verklikker Carey in brand te steken. De politie ontdekte de poging spoedig. De landbouwtentoonstelling te Hamburg is gesloten. Het finantieel resultaat is zeer ongunstig; er is een tekort van ongeveer 500,000 Mark. Een overvloedige vischvaiigst. Te Bordighera is op een dag zooveel anjovis ge- vangeu, dat eenige visschers, wilden zij hun booten niet in de diepte zien meegesleept, de netten moesten stuk snijden. De lioeveelheid anjovis werd op 5000 .kilo's begroot. De geineentefeesten te Antwerpen zullen van Zaterdag 11 tot Zondag 19 Augustus gehouden worden. Den 13 Augustus zal aldaar het standbeeld van Conscience outhuld worden op het plein naar dien beroemden Vlaam- schen schrijver genoemd. Gravin De la Torre, te Kensington, is tot 4 sh. boete veroordeeld wegens het houden van 18 katten en 9 honden in haar woning. De dame is natuurlijk vrij in haar huis de rol van dierenbeschermster te overdrijven, maar de buren hebben, en met reden, geklaagd. Dinsdagmorgen hebben de kiezers van Yerseke en eenige niet-kiezers, waarschijnlijk door tusschen- komst van een grappenmaker, een strooibiljet fr. p. p. uit Utrecht ontvangen van den volgenden inhoud ,/Aan de kiezers van den Gemeenteraad te Yerseke. Op Dinsdag den 17 Julij a. s zijt gij opgeroepen om DRIE leden van den Raad te kiezen, drie manuen met koppen geen kwade koppen, die zich verzetten tegen nuttige maatregelen omdat ze hun zin niet kunnen krijgen neen, drie eer- lijke manuen met een onafhankelijk karakter, geen helers of stelers vooral geen helers die rijk worden, terwijl hun handlangers met de justitie afrekenen ook geen domooren, die niet eens weten of zij voor of tegen gestemd hebben ook geen boodschapjongens die op commando vail een ander lid voor of tegen stemmen. Stuur dan liever de G U U S met de boodschap,/Moeder heeft gezeid dat 'k er tegen moet stemmen" ook geen uitkramers van stadhuiswoorden, die ze niet eens kunnen uitspreken, neen nog eens drie eerlijke burgers van Yerseke, kies daarom P. DIJKWEL. J. C. HIEPTJE. J. LEMSON." Het bericht dat de luitenant-generaal der genie Brialinont, inspecteur-generaal der fortification, krechtens besluit van den Belgische Ministerraad, goedgekeurd door den Koning, op non-activiteit is gesteld, heeft zich bevestigd. Deze krasse maat- regel is het gevolg van de reis van den generaal naar Rumenie, niettegenstaande het verlof daartoe geweigerd was, omdat het doel daarvan was het ontwerpen van vestingwerken random Bucharest en van plannen tot versterking der grenzen van Rumenie. De Moniteur bevat de mededeeling dat Generaal de Witte voorloopig belast wordt met de algemeen inspectie der vestingwerken. Een Italiaansche ,/Millioenenjuffrouw" is te Milaan in hechtenis genomen. Eenvoudig als koffiehuishoudster begonnen, doch door schoonheid uitmuntende, wist zij spoedig een schitterende levenswijze te leiden, verscheen met diamanten bezaaid in de schouwburgen, be- schermde tooneelspeelsters, voor wie zij luisterrijke feesten aanrichten; maar de kruik is echter ook hier zoo lang te water gegaan tot zij brak en de oplichtster zit nn achter slot en grendel. Te Brussel is een banketbakker, die zeer vergiftige groene blaadjes op zijn suikerwerk geplakt had, tot 300 fr. boete en verbeurdverklaring zijner in beslag genomen waren veroordeeld. Het vonnis zou in de stad worden aangeplakt en in twee dag- bladen worden openbaar gemaakt. Indien de Amerikaansche dagbladen waarheid spreken, dan zal men weldra op de groote visscherij- tentoonstelling te Londen een merkwaardig voorwerp kunnen aanschouwennamelijk een zeekreeft die een lengte heeft van 3 voet Engelsche maat. Een zijner scharen heeft men hem afgezet, 't is geen booze vivisectie in den waren ziu, want mettertijd krijgt hij er een nieuwe voor in de plaats, en deze weegt 8 pond. In zijn geheel haalt de reus onder de kreeften ruim 27 pond Het standbeeld der Fransche Republiek, hetwelk jl. Zondag te Parijs is onthuld, is een reusachtige vrouwenfiguur in martiale houding. Het beeld rust op een voetstuk van 15 meter hoogte. De Republiek houdt in de rechterhand den onmis- baren olijftak opgeheven en rust met de linker- hand op de steenen tafels, die de rechten van den mensch vmnelden. Drie vrouwenfiguren, de vrij- heid, de gelijkheid en de broederschap, zijn om de kolom geschaard, waarop de Republiek is ge- plaatst. Op het onderstuk rust een vier meter hooge leeuw. Aan den voet van het beeld prijkt het wapen van Parijs en daaronder een inscriptie. Om het voetstuk worden 12 bas-reliefs aangebracht. Van 1 tot 15 Juli 1883. HENGSTDIJK. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juli. Hippolytus de Roover, oud 27 j., jm. en Monica van Poele, oud 28 j., jd. Charles Dominicus van der Aa, oud 24 j., jm. en Augusta de Cock, oud 23 j., jd. 11 Juli. Alphonse Seraphin Auguste Meij, oud 30 j., jm. en Stephanie Bernaert, oud 18 j., jd. KCTaa»i^iiM«te£^Xr^r^.<.J>-?v<x(3«opas£.f^.-jMBagnaMoaG7wga<wrMHiiiJiMw nnaiimr ixrin

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 2