BURGERLIJKE STAND." Telegraphische berichten. Gemengde berichten. Handelsberichten. den heer P. Monj6, te Breskens, voor 894voor het tweede door den heer C. van der Hooft, te Ter Neuzen, voor f 1475. Op den eersten Augustus a. s. zal het veer- tig jaar geleden zijn, dat de heer C. van Dijk als lioofdonderwijzer aan de school in de kom onzer gemeente in dienst trad. Naar men verneemt, zal hij verzoeken op dien dag eervol uit zijue betrekking ontslagen te worden. De provinciale stoombootdienst op de W ester- Schelde zal gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus a. s. gewijzigd worden als volgt: Van Vlissingen naar Ter Neuzen vertrekt de stooinboot elken dag des morgens ten 7 uur 30 min. en des namiddags ten 3 "uur. Yan Ter Neuzen naar Ylissingen elken dag des morgens ten 6 uur, zoo- mede des Zondags, Dinsdags, Donderdags en Yrijdags des morgens 10 unr 30 min., de andere dagen des middags ten 12 uur. De heer J. Westerhuis, predikant bij de Christelijk gereformeerde gemeente alhier, op 7 dezer beroepen te Middelbarnis, heeft thans ook een beroep ontvangen naar die gemeente te Zaandam. Gisteren namiddag speelde aan den berm van den kanaaldijk alhier het '4jarig zoontje van Jan de Itegt, sloeproeier bij het Nederlandsch loods- wezen; het knaapje viel al spelende in het water en verdronk. De pogingen om de levensgeesten op te wekken waren vrucliteloos. Deze week was het een aangename verras- siug voor Joh. van der Hooft, voermansknecht bij Jac. Donze Jz. alhier. Twee medailles in den vorm van echte Neder- landsche rijksdaalders werden hem uitgereikt, door Ivo Lambrechtsen, veekoopman te Ertvelde, voor betoonde eerlijkheid. Een bankbiljet van zestig gulden was door laatstgenoemde verloren en door eerstgenoemde gevonden. De Engelsche stoomboot Sapho, kapitein Howe, welke in den nacht van jl. Woensdag op Donderdag uit de haven van Antwerpen naar Bristol ver- trokkeu was, met eene voile lading stukgoederen, is omtrent 3 uur in het nauw van Bath aan den grond gevaren. Het schip is gebroken en het grootste gedeelte der lading is verloren. De kapitein en eenige mannen der equipage zijn te Antwerpen aangekomen met een gedeelte van het gereedschap, zeildoek, touwen, kleeren enz., welke men had kunnen redden. De lading bestaat uit ongeveer 5000 balen suiker, 3000 huiden enz. Bijna alles was in Engeland verzekerd. Axel, 17 Mei. Wegens het overlijden van den heer S. A. de Smidt, en tengevolge der beslissing van den Raad van State, in zake den heer D. J. Oggel, zal op Diusdag 5 Juni a. s. alhier eene verkiezing plaats hebben voor twee leden van den gemeenteraad, ter vervanging van de bovengenoemde raadsleden. Axel, 18 Mei. De heer E. Jansen Schoonhoven, predikant bij de Nederd. hervormde gemeente alhier, lieeft het beroep naar die gemeente te Kamerik aangenomen. Zaamslag, 17 Mei. Bij de Christelijk gerefor meerde gemeente te Wolfaartsdijk is beroepen, de heer M. Boon, thans predikant bij die gemeente alhier. Zuithlorpe, 17 Mei. Ter heden alhier gehouden jaarmarkt waren aangebracht 8 paarden 95 stuks hoornvee en 2"varkens. Een paard en 51 stuks hoornvee werden tegen flinke prijzen verkocht. De premien zijn uitgereikt als volgt lo. Yoor het meest in waarde zijnde werkpaard aan Aloijsius Goossens te Zuiddorpe. 2®. "Voor de schoonste baatgevende of kalfdra- gende koe aan P. van Hoven te Beirvelde. 3°. Yoor de vetste os of vaars aan P. Steen- naert te Koewacht. 4°. Yoor het grootst getal ter markt gebrachte paarden aan J. Heinsdijk te Axel. 5°. Yoor het grootst getal ter markt gebracht hoornvee aan C. L. van Ilaelst te Westdorpe. 6°. Yoor het grootst getal ter markt gekocht hoornvee aan P. Andries te Wachtebeke. 's Gravenliage, 18 Mei. Heden is in de Tweede Kamer met 36 tegen 21 stemmen aangenomen de grensverandering tusschen Enschede en Lonneker en met algemeene stemmen de wetsontwerpen tot verlengingstermijn van den duur der gemengde Rechtbanken in Egypte en der internationale over- eenkomst of bescherming der visscherij in de Noordzee; voorts zijn een tal van kleinere wets ontwerpen aangenomen. Tegen Dinsdag a. s. des namiddags ten 3 uur zijn andere ontwerpen aan de orde gesteld. Het plan, Om een Ylissingschen maildienst over- dag te openen, is, naar men meldt, wegens gerezen bezwaren opgeheven. De beruchte Bernardus Zweers, die een paar jaar geleden Arnhem en Amsterdam door zijn inbreken zoo onveilig maakte, is in de gevangenis te Leeuwarden overleden. In de Govert Elinckstraat te Amsterdam werd een knaapje aan beide beenen overreden door de stoom- tram. Te Yriezenveen werd het lijk gevonden van den arbeider J. K. De man had den namiddag te voren een geheele flesch Pruisische jenever in een teug leeg gedronken en is waarschijnlijk ten gevolge daarvan overleden. In Juni zal men Amsterdam bij vogelvlucht kunnen zien, uit een komeet, nl. de luchtballon la Commete, van de heeren Godard en Crommelin; de bdlon bevat 1| millioen liters gas. Tegen den hotelhouder van het ,/Zwitsersch Hotel" te Driemerbrug is proces- verbaal opgemaakt, wegens het verkoopen van sterken drank zonder ,/vergunning." Te Rotter dam denkt een 77jarig weduwnaar eerstdaags met een 60jarige weduwe in het huwelijksbootje te stappen. J. P. Bredius, uit Bergen op Zoom verdwenen, moet zichte Buenos-Ayres bevinden. Een lievige twist ontstond tusschen twee vrouwen te Amsterdam. Een van de twee maakte zicli daarbij zoo driftig, dat zij krankziunig geworden is. De heer H. Groenier te Heerenveen, die dezer dagen aldaar zijn gouden bruiloftsfeest vierde rookte op dien dag nog uit dezelfde rijksversierde pijp, waaruit hij dit ook deed bij zijn huwelijk. Ook iu Eerwoude is de laatste gelegenheid ver dwenen om er sterken drank te koopen. Iemand die zich te Amsterdam op den openbaren weg had te slapen gelegd, vermiste bij zijn ontwaken zijn ontwaken zijn portemonnaie en zijn laarzen. Te Maldegem is het feest gevierd ter eere van mevrouw Court mans7 0 vereenigingen hadden zich in optocht naar de woning der Ylaamsche schrijfster begeven. De Minister Rolin telegra- feerde, dat de Koning haar tot ridder van de Leopoldsorde benoemde. Iluwelijks-aangiften. 5 Mei. Joannes Augustus Dedecker, oud 37 j., jm. en Janneke van Damme, oud 23 j., jd. 11 Mei. Cornelis Jozias Michielsen, oud 26 j., jm. en Catharina Levina Mareels, oud 21 j., jd. Jan de Smidt, oud 25 j., jm. en Maria Catharina van den Berge, oud 20 j., jd. 12 Mei. Cornelis Klaasseu, oud 28 j., jm. en Leuntje Anna Dooms, oud 18 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Gerrit Ilen- drik Kamerik, oud 22 j., jm. en Grietje V eenstra, oud 22 j., jd. 10 Mei. Petrus de Bock, oud 23 j., jm. en Philomena de Bakker, oud 30 j., jd. 12 Mei. Joost Willem van den Heuvel, oud 21 j., jm. en Jacoba Elisabeth Kurvink, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Oscar Hyppolitus, z. van Prudent Alphons van de Bilt en van Levina L'Ecluse. Pieter Levinus, z. van Pieter Stoffels en van Maatje Deij. 2 Mei. Maartje Suzanna Jozina, d. van Villein Elorusse en van Maria Jacoba Herrebout. 3 Mei. Hector Cornelis, z. van Johannes Cornelis Meeusen en van Neeltje Yermeulen. 5 Mei. Cor nelis Anthonie, z. van Geleijn Verheijke en van Janna Westerbeke. 8 Mei. Neeltje Pieternella, d. van Jacobus Marinus de Groen en van Catharina de Eeijter. 12 Mei. Adriaan, z. van Cornelis de Ritter en van Elisabeth van Alten. 13 Mei. Janna Cornelia, d. van Anthoni de Kunder en van Antonia Cornelia van Gelderen. 14 Mei. Anna Sophia, d. van Arij Yerlinde en van Elisabeth Tholens. Elorentia Rosalia, d. van Hippoliet Remerij en van Maria Coleta van Stevendaal. Overlijden. 8 Mei. Henri Mac Gee, oud 59 j., Krina den Hamer, oud 56 j., wed. van Adriaan Snap en echtg. van Martinus Rouw. HULST. Huwelijks—aangiften. 4 Mei. Honore de Kort, oud 45 jaren, jm. en Sophia Petronella Schauwerts, oud 44 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Petrus Fran- ciscus de Witte, oud 20 j., jm. en Johanna Maria Wittock, oud 23 j., jd. Stephanus Baert, oud 46 j., jm. en Apolonia Eierens, oud 31 j., jd. Geboorten. 30 April. Wilhelmina Maria, d. van Bernard Anton Wilking en van Wilhelmina Johanna Engelina Maria Pieck. 3 Mei. Maria Jacoba Johanna, d. van Pieter Bekker en van Elisabeth Catharina Petronella Claassen. 5 Mei. Frederik Augustinus Maria, d. van Ludovicus Josephus Maria van Waesberglie en van Martina Maria Antonia Janssens. Christina Maria, d. van Johannes Eranciescus Emmaneel en van Carolina Petronella Rombout. Overlijden. 1 Mei. Johanna Geensen, oud 72 j., wed. van Augustinus Schout. 7 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Pieter Johannes Lossie en van Maria Cornelia Beugels. 9 Mei. Jacobus Heijens, oud 39 j., echtg. van Leonora Baart. AXEL. Iluwelijks-aangiften. 2 Mei. Jan van Doorn, oud 24 j., jm. en AngenitavanBezooijen, oud 23 j., jd. 11 Mei. Martinus den Hamer, oud 34 j., jm. en Sara IJzebaart, oud 25 j., jd. Jan de Putter, oud 33 j., weduwn. en Sara Anna Haak, oud 33 j., jd. 12 Mei. Jacobus Danielse, oud 28 j., jm. en Janna Ortelee, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Isaac de Lijser, oud 24 j., jm. en Fran poise van Tatenhove, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Theophilus, z. van Ber nardus de Coninck en van Maria Josepha van den Brande. 5 Mei. Leendert, z. van Leendert Deij en van Pieternella de Zeeuw. Maatje, d. van Maarten de Regt en van Pieternella Dieleman. 10 Mei. Adriana Helena, d. van Johannes Jacobus van der Wiele en van Adriana Maria 't Gilde. 11 Mei. Catharina Maria, d. van Willem Mechiel Yisscher en van Adriana Keukelaar. 12 Mei. Maatje, d. van Jau Scheele en van Maatje Ver- straten. Overlijden. 8 Mei. Pieter de Koeijer, oud 9 m., z. van Pieter en van Janna Dieleman. 10 Mei. Catharina Maria Vissclier, oud 7 u., d. van Willem Mechiel en van Adriana Keukelaar. 15 Mei. Gerardus van Driel, oud 12 w., z. van Eerdinandus en van Ebrina Anna Wolfert. BOSCHKAPELLE. Geboorten. 1 Mei. Petrus, z. van Johannes Erancies Kroes en van Rozalia de Loos. 9 Mei. Emma Maria, d. van Francies dTlont en van Paulina de Bakker. 14 Mei. Carolina, d. van Augustinus Schelfaut en van Clementina de Theije. Overlijden. 7 Mei. Judoca de Bakker, oud 89 j., wed. van Johannes Kouijzer. 8 Mei. Jan Erancies Verdurmen, oud 85 j., weduwn. van Apolonia Yerstraaten, echtgenoot van Anna Catha rina Staal. 12 Mei. Paulina de Maat, oud 48 j., echtg. van Paulus van den Haute. CLINGE. Huwelijks-aangiften. Johannes Cornelis de Rock, oud 23 j., jm. en Leonia de Mulder, oud 18 j., jd. Carolus Ludovicus Engels, oud 25 j., jm. en Marie Livine Isabelle Yelle, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. Jau Lagay, oud 23 j., jm. en Clementina Godaan, oud 19 j., jd. Geboorten. Petrus Joannes, z. van Carolus Ludovicus Bemaert en vau Philomena de Cock. Leopoldus, z. van Philippus Eduardus Yerbeeck en van Johanna Cornelia Everaert. Maria Ludo- vica, d. van Constantinus Weemaes en van Maria Josepha d'Haens. Octavie Marie, d. van Carolus Ludovicus Goossens en van Amelia van der Heijden. Elisabeth Helena Catharina, d. van Eranciscus Jo hannes de Yroome en van Janna de Kok. Overlijden. Johannes Eredericus Puijlaert, oud 7 w., z. van Johannes en van Johanna Daelman Petrus Eranciscus Smet, oud 7 w., z. van Alouisius Eranciscus en van Seraphina de Wilde. Erancis cus Rottier, oud 2 j., z. van Martinus en van Ludovica Huijbrecht. G R A A U W. Geboorten. 11 Mei. Johannes Eranciscus, z. van Cornelis Schelfhout en van Rosalia Yerhoeven. 12 Mei. Alouisius Constantinus, z. van Andries Augustinus van Waterschoot en van Apolonia Lemseu. 13 Mei. Jan Erancies, z. van Petrus van Gimst en van Apolonia de Klerk. Overlijden. 6 Mei. Mathilde Maugnus, oud 11 m., d. van Cornelis en van Johanna van Bunde- ren. 7 Mei. Anna Catharina Yerschuren, oud 6 m., d. van Cornelis en van Cornelia La'uwerijs. HENGSTDIJK. Geboorten. 5 Mei. Everentia Maria, d. van Jacobus Bellarminus Piron en van Seraphina Eulalia van Buiten. Pieter Augustinus, z. van Pieter Johannes de Backer en van Angelina van Belle. 8 Mei. Elisa beth, d. van Pieter Judocus van Deursen en van Anna Maria Kint. HOEK. Geboorten. 2 Mei. Gelein, z. vail Jacob Jansen en van Janna de Kraker. Overlijden. 4 Mei. Anthonina Moes, oud 60 j., echtg. van Eranpoise Buijze. 6 Mei. Iman Blok, oud 1 j., z. van Jacobus en van Helena Verbrugge. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. II. J. kisser, oud 37 j., jm. en T. Eranse, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Mei. I. de Pree, oud 31 j., jm. en J. G. 't Gilde, oud 25 j., jd. A. Broeckaert, oud 28 j., jm. en L. de Deijn, oud 22 j., jd. 10 Mei. J. W. Koel, oud 28 j., jm. en M. Ilamelinck, oud 42 j., jd. K. Willemsen (van Axel), oud 23 j., jm. en A. de de Jonge, oud 19 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Maria Sophia, d. van P. Loocks en van A. M. de Meijer. 5 Mei. Julia Louisa, d. van J. Menu en van A. M. Lemsen. 13 Mei. Magdalena, d. van J. Heijdens en van R. van Denderen. 14 Mei. Philomena, d. van J. J. van de Yoorde en van A. van Waterschoot. Maria, d. van I. van Lenden. 15 Mei. Karel Ludovicus, z. van P. Janssens en van A. M. de Loos. Overlijden. 2 Mei. L. E. Pateer, oud 1 m., d. van J. A. Pateer en van L. van Leuven. 6 Mei. A. C. Bleijenberg, oud 10 j., d. van P. J. Bleijenberg en van A. C. Mannaart. Josina van der Hooft, oud 45 j., echtg. van J. A. Kamerman 't Gilde. 10 Mei. J. L. Menu, oud 5 d., d. van J. Menu en van A. M. Lemsen. 11 Mei. M. M. van Remortel, oud 1 m., d. van P. J. van Remortel en van A. M. Bogaert. 14 Mei. P. N. Bogaert, oud 6 m., z. vau C. Bogaert en van M. E. van Remortel. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 11 Mei. Dominicus de Maeijer, oud 28 j., jm. en Prudentia de Bruijne (van Stekene, Belgie), oud 23 j., jd. Gehoorten. 13 Mei. Franciscus, z. van Charles Louis van de Yelde en van Prudentia Maria van Avermaete. 14 Mei. Maria Josephina, d. van Charles Ludovicus Matthijs en van Marie Louise de Puijsseleijr. Overlijden. 3 Mei. Isabella Theresia Boone, oud 56 j., wed. van Joannes Eranciscus de Block. OSSEN1SSE. Geboorten. 11 Mei. Petrus Anthonius, z. van Josephus Koene en vau Anna Catharina de Waal. 13 Mei. Louisa Philomena Johanna, d. van Jo sephus Eranssens en van Cecilia de Bruijn. Overlijden. 4 Mei. Johannes van der Meeren, oud 42 j., echtg. van Maria Jacoba Willems. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 15 Mei. Jan Herman van der Zalm, oud 30 j., jm. en Paulina Bogaert oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Johannes Schipper, oud 39 j., jm. en Anna Catharina de Reijke, oud 29 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Ida, d. van Joannes Bap- tiste de Letter en van Maria Theresia van Leuven. Leonard Eduard Adolphe, z. van Conrardus Adol- phus de Mul en van Octavia Rosalia van Heersvelde. 8 Mei. Karel Johannes, z. van Christiaan Erederik Wilhelm Ammou en van Elorentina Erancisca de Betue. 13 Mei. Maria Dimpliina Henderica, d. van Norbertus Jacobus van Goethem en van Jo hanna Maes. Overlijden. 5 Mei. Amelia Bernardina Yercalje, oud 78 j., wed. van Jacobus Erancies Broeckaert. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Anthonius Augustinus de Maesschalck en van Coletta Victoria Bockstael. 13 Mei. Jan Baptiste van den Bulck, oud 62 j., echtg. van Maria Theresia D'hert. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. C. J. de Zwart (van Graauw), oud 41 j., jm. en C. J. Verplanke, oud 27 j., jd. J. de Bakker, oud 55 j., weduwn. van P. Lambert, en J. Ivens, oud 52 j., wed. vau A. Vogelaar. Geboorten. Pieter Johannes, z. van C. Koole- gem en van A. C. de Dalie. Amelie, d. vanJ. E. en van A. van Campen. Overlijden. Judocus de Schepper, oud 72 j., echtg. van A. C. Polfliet. WESTDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Modestus Casteels (van Zuiddorpe), oud 23 j., jm. en Emereutia Jeannetta Bogaert, oud 24 j., jd. 10 Mei. Jo sephus de Vrieze, oud 23 j., jm. en Maria Theresia Beijens, oud 29 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Cornelis, z. van Jan van Kerkfort en van Pleuntje van Drongelen. 3 Mei. Honore, z. van Charles Louis Dumez en van Prudentia Yervaet. 5 Mei. Angelus, z. van Victor Vemaeve en van Regina Rosalia Buijsse. 8 Mei. Eranciscus, z. van Camilus D'haene en van Prudentia Clementia Ereijne. 9 Mei. Edmond Prudent, z. van Julianus D'haene en van Juliana Erancisca Heijse. 13 Mei. Janneke, d. van Karel Riddering en van Rosalie Lefebre. 15 Mei. Irena Maria Emerentia, d. van Polijcarpus Leonardus Dominicus Koning en van Marie Louisa Pladet. Overlijden. 4 Mei. Maria Carolina Guiuau, oud 5 j., d. van Augustus en van Natalie Hamerlinck. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Jan van Cadzand, oud 21 j., jm. en Catharina Eaas, oud 24 j., jd. 10 Mei. Jacobus Hamelink, oud 22 j., jm. en Helena van de Velde, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Mei. Marinus den Hamer, oud 20 j., jm. en Jacomiua IJzebaart, oud 18 j., jd, Geboorten. 7 Mei. Tanneke, d. van Johannes de Visser en van Janna Pieternella den Hamer. 14 Mei. Cornelia, d. van Cornelis Scheele en van Geertruij de Somer. Overlijden. 6 Mei. Jacobus Kraane, oud 76 j., weduwn. van Jacoba Johanna de Zeeuw. Janna de Pooter, oud 2 j., d. van Louis en van Anna Maria van Langevelde. 11 Mei. Adriaan van den Ende, oud 3 j., z. van Pieter en van Janna Scheele. Jacomina de Groote, oud 64 j., echtg. van Marinus van Kerkvoort. 12 Mei. Levinus Eaas, oud 7 0 jechtg. van Pieternella de Putter. 14 Mei. Pieternella Jacoba van Pienbroek, oud 43 j., wed. van Christiaan Derk Hiebendaal. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Augustus Dhert, oud 29 j., jm. en Johanna Catharina de Block, oud 28 j., jd. Carolus Ludovicus Eermont, oud 27 j., jm. en Angelina Mathilde Audenaert, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Mei. Clementia, d. van Joannes Schelstraete en van Ida de Corte. 13 Mei. Ed- mundus Petrus, z. van Theophilus van Graefschepe en van Stephania Maria Heijse. Overlijden. 10 Mei. Leonardus IJsebaert, oud 14 m., z. van Petrus en van Albrina Reijnebeau. Dordrecht, 17 Mei. Lokeren, 9 Mei. 16 Mei. Van 1 tot 15 Mei 1883. TER NEUZEN. Voor goede soorten Tarwe werden heden weder vorige prijzen beateed, mindere soorten waren moeielijk te plaataen. Puike Zeeuwache en Vlaam8che Tarwe f 9,30 a 9,50, mindere 8,30 a 8,50. Rogge Zeenwsche en Vlaamache 6,30 a 6 60. Overmaasche 6 00 a 6,30. Beret Zeeuwache en Vlaamache winter f 5,50 a 5 80. Over- maaache 5,00 a /5.30. Zeeuwache an Vlaamaehe zomer f 5,50 a 5,80. Overmaascho 4,60 a 5 00. Haver, dunne 3,50 a 4,20. Dikkn J 4,80 a 4,80. Paarden- booaen 7,50 a 8,00. Daivenboonen 8,00 a f 8,75. Witteboonen 10,00 a 13,00. Bruineboonen 12,00 a 15,00. Erwten 10,00 a /11.00. Voeder 8,00 a f 8,50. Koolzaad a Lijnzaad zaai Tarwe, p. 106 k.. Rogge, a a Gerat. a a Haver. fr. 20,75 a 22,25 14,50 15,50 a ia 14,75 15,75 20,75 a 22,75 14.00 15,75 14,50 15,00 14,75 15,75

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 2