OPENBARE VERKOOPING. t E si i: n o n e x Advertentien. Handelsberichlen. Een Woonhuis en Erf, Openbare Verkooping. KL AVEltZ A AH, 0P1NBAHE VEREOOPmG. Tien hektaren Klaver, TE HOUR: Een net Burgerwoonhuis HUISHOUDSTER, gouden oorbellen met roode steentjes, 1 gouden broche met mansportret, 1 zilveren beugeltasch, 1 zilveren snuifdoos, 1 dito portemonnaie, -3 zilve ren knippen, 8 zilveren kinder-eetlepels, 2 dito vorken, en een zilveren rammelaar met dito ketting. Na dit gedaan te hebben, hing Hangjas zijn blanwe jas op de plants van een kamgaren dito, trok deze aan, verruilde zijn cliakot voor een zijden pet en toog aldus vermomd naar Leiden. Aangezien bij ecbter kenbaar was aan zijn laug dik boofd, kort blond haar, blonde snorren, platten neus en puis- ten op recliter wang en recbter oor, werd Jezaja in ds sleutelstad aangehouden, van zijn overtoibge bagage ontdaan en aan de justitie overgeleverd. Hoe men soms zonder argwaan pratende en lacbende naar zijn werk gant, om al ras een ver- schrikkelijken dood te ondergaan, leert ons bet volgende akelig gevalrT Gisterennamiddag te H "re keerde zekere Henri Sieren, een mechanicus, met nog andere werktuig- kundigen van bet koffiedrinken uit het logement te Boosendaal vroolijk terug naar Castelo's Kandij- fabriek aldaar. Hij moest daar een manometer met geleider plaatsen en ziet, nog nauwelijks beeft bij eenige treden beklonnnen van de trap, welko naar zijn werk voerde, of bet drijfwiel van een stoom- werktu'g, dat in voile vaart was, grijpt bem bij den kiel en slenrt en slingert bem eenige malenrond, telkens met het boofd en de beenen tegen eenige vensterruiten, die, stukgeslagen, gemelde lichaams- deelen met wonden overdekten. He man was oogen- blikkelijk dood. Hij woonde te Antwerpen, was gebuwd, docb had geen kinderen. Te veel ijver scbaadt. Hit geloofde ecbter niet een jong polities gent te Helmond. Sedert de nieuwe wet op den verkoop van sterken drank in bet klein, bad eene vrouw bet borreltjes schenkeii vaarwel gezegd en verkocht nog slechts aan hare gasten een heerlijk schuimend glaasje Helmondsch gerstebier. Hocli zie, een kwaadsprekende had der politie weten diets te niaken, dat er bij genoemde vrouw jenever gescbonken werd. Zondag )1. trad een in burgerkleeding gestoken politieagent haar lokaal binnen en eiscbte een glaasje //klare. He vrouw ging naar den kelder en bracht wel- willend het gevraagde bij haren bezoeker en toen deze liaar een rijksdaalder ter band stelde, stak zij dien, niet minder bereidvaardig, in den zak. Zij was ecbter niet te liuis, toen de man geld terug verTangde. /Gegeven blijft gegeven," sprak de vrouw, „i"k tracteerde je met genoegen op een glaasje, gij gnaft mij een rijksdaalder, dank je wel voor je goedheid." Meer en meer gaan de beide op bet eiland Tholen gebouden voorjaarsmarkten in aanzienach- teruit. Niet alleen wordt veel minder vee aange- voerd dan vroeger, bet ontbreekt ook aan bezoekers en kooplustigen. Op de te Tholen gebouden veemarkt waren slecbts twee koeien, benevens eenige driften biggen aangevoerd, terwijl hoegenaamd niets werd verkocht. Evenzoo ging bet den volgenden dag te St. Maartensdijk, waar 15 koeien en circa 60° v ark ens (meest biggen) aanwezig waren. Heze ongunstige resultaten zullen waarscbijnlijk de op- belling der veemarkten ten gevolge hebben. Een voermansknecbt uit St. Annaparocbie nam dienst voor Indie, en maakte van zijn \erlol en het te Harderwijk ontvangen bandgeld gebruik om naar Amerikaover te steken en zijne aan- staande vrouw, benevens een paar andere personen, in staat te stellen hem daarheen te volgen. Heerscbt aan bijna alle scbolen gebrek aan onderwijzend personeel, te Hemrik is de toestand juist andersom, daar ontbrekcn de leerlingen Het boofd der school, bijgestaan door een hulponderwijzer en een kweekeling, beeft niet meer dan 8, zegge acbt schaapjes onder zijne hoede. Brie leermeesters voor acbt kinderen, ieder per boofd 2-/3. He heer J. Kromliout, te Heerenveen, die dezer dagen zijn 30jarig ambtsjubileum als tand- meester vierde, bad de zelfvoldoeuing, te kunnen wijzen op bet eerbiedwaardig cijfer van ruim 50,000 tanden en kiezen, waarvan hij de lijdende rnensch- beid in die 30 jaren beeft verlost. April doet wat zij wil en dat ze ons dus in een nacbt een bed van sneeuw heeft gebracbt, beeft slechts weinigen verwonderd. Maar dat ze zelfs in Zuid-Italie liaar donzen sprei bezorgde, klinkt vreemder. Uit Acri wordt gemeld, dat de geheele omstreek eenige voeten dik onder de sneeuw begraven ligt. He menscben moeten paden graven om uit hunne wouingen te komen. Leeds eenige dagen acbtereen de sneeuw viel in den nacbt van den 17n zijn de inwoners van nagenoeg alle geineenschap verstoken geweest. Aan riddereer schijnt niet veel te verdienen te zijn, of de Beurs stelt niet veel vertrouwen in de levenskracbt van bet ridderdom, althans de //Ned. fabriek van ridderorden enz.," die onlangs een leening van 100,000 uitschreef, moet daarop geen enkele inschrijving bebben ontvangen. Eene nieuwe soort werkstaking. He adsistent- organist bij de Luthersche kerk te Leiden had Zondagmorgen, even voordat er gezongen zouwor- den, de waardigbeid" om aan den predikant en den kerkeraad mede te deelen, dat hij niet meer als organist wilde optreden. Hij voegde de daad ook bij bet woord, zoodat de gemeente bet reeds dadelijk zonder organist moest doen en het zingen ditmaal zonder pleclitig orgolspel moest plaats bebben. He persoon, die te Maastricht is gearresteerd onder verdenking van een meisje door verdrinking van bet leven te bebben beroofd, blijft nog steeds zijn selluId ontkennen, niettegenstnande vele feiten tegen bem getuigen en hij o. a. tot heden zijn alibi niet beeft kunnen bewijzen. Voorts wordt beweerd, dat bet slachtoffer, waarmede bij verboden omgang bad, een voorgenomen huwelijk van bem met een ander meisje in den weg stond Ho ver- dronkeue was moeder van een kind, zou weder moeder worden en ontving nu en dan van den verdacbte geldelijke ondersteuning. Voor circa 130 jaar werd te Aken een kind van zeer rijke ouders vermist. Wat moeite men ook deed, het werd niet teruggevonden. Later bepaalden de ouders bij testament, dat, indien binnen 101 jaar de vermiste of zijne wettige nakomelingen zich niet hadden aangemeld, de nalatenscbap met rente op rente onder de overige wettige erfge- namen zoude worden verdeeld. Hie termijn is tbans verstreken. Van de recbtbebbenden op dit kolossaal vermogen wonen er te Keulen en te Munster. Hoeveel beeft eene elegante Pnrijsche dame per jaar voor baar toilet noodig Bienaangaande verkreeg een Eransch blad uit goede kringen de volgende inlichtingeu. Een damedie tot de groote wereld beboort en volkomen naar liaar stand gekleed wil gaan, betaalt jaarlijks 12000 ires, aan haar japonnen—naaister, 3000 Ires aan de modiste, 4000 frcs. voor liaar waschgoed, 1500 frcs. aan den schoenmaker. Handsclioenen, kousen, linten, dasjes en andere kleinigheden kosten haar bet ba- gatel van 6000 frcs., kanten 3000 frcs., parfume- rieen en kapper 4500 frcs, parapluies, parasols 500 frcs. Baarbij komen nog 600 frcs. maande- lijks voor de ,/fijne" wasclivrouw, 300 frcs. voor bet verven en wassclien van zijde, kousen enz. en 200 frcs. voor reparaties, in bet gebeel dus 47,700 frcs. Eene treurige vergissing heeft te Konings- bergen plaats gebad. Voor een ziek kind scbreef een docter poeder voor. Het recept werd in de gewone apotbeek klaargemaakt, docb de jongste bediende bad bet ongeluk in plaats van Magnesia usta, Morpliium acidum te lezen. Na gebruik van de eerste poeder werd het kind reeds gebeel stijf en de vader liep in vertwijfeling naar den apothe- ker. Heze, van de vergissing niets wetende, zag het recept na en raadde toen aan een tweede poeder te geven. Toen dit gebeurd was, was bet kind in weinige miuuten dood. Boor de Engelscbe zee-artillerie is een deco- ratie aanscevraagd voor den hond van het regi ment //Nelly." Het dier was bij verscheiden schermutselingen tegenwoordig, nam deel aan de bestorming van Tel-El-Kebir, en /Nelly" gedroeg zich daarbij zoo loffelijk, dat de officieren en man- scbappeu baar een onderscheiding waardig keurden. Zij sclionken liaar een zilveren balsband met een toepasselijk opsclirift, en trachteu nu van de admi- raliteit vergunning te verkrijgen, om de medaille der Koningin en de ster van den Khedive daaraan te hangen. Of bun zonderling verzoek ingewilligd zal worden, staat te bezien. Men zou dan ook andere hondeu moeten decoreeren, o. a. den poedel van bet 57e reg. infanterie, die den Zoeloe-oorlog meemaakte en daarin tweemaal gewond werd. Te Cumieres bad een koopman in bout, Bou- langer, in bet boscli een boeveelbeid beide- en doorn- struiken doen verzamelen en bij liet die aansteken. Boor den wind raakte ook de boomen aan bet bran- den. Boulanger verloor zijn bezinning en wilde den brand tot staan brengen door den brandenden hoop uiteen te drijven; de kleeren van deu onge- lukkige vatten vlam en bij verbrandde levend. Ongeveer 2500 liuurkoetsiers te Berlijn beb ben eene "werkstaking begonnen, wegens de invoe- ring van nieuwe bepalingen in bet reglement op bet rijden met drosebken. 1 an deze soort rijtuigen waren er in dienst 1651 van de eerste en 2930 van de tweede klasse. Voor dit gezamenlijk aantal werden 7200 paarden gebruikt. Er zijn nu nog 2000 van die rijtuigen in dienst gebleven. hand gegeven, om bet huwelijk gemakkelijk te kunnen ontbinden, 't is tocb geen afdoend bewijs voor de moraliteit van de bevolking des lands, indien zij de toepassing dier wet zoo lichtvaardig inroept, dat het aantal scbeidingen met verbazende snellieid toeneemt. In den Staat Connecticut bij voorbeeld bedroeg bet aantal eclitscheidingen ten jare 1849 slecbts 91; gedurende de jongstverloopen 10 jaren is bet gemiddeld aantal gestegen tot 440, met andere woorden: bet is met 500 percent toegenomen, niet- tegenstaande de bevolking slecbts 70 percent is vooruitgegaan. Gemiddeld genomen komt eene echtscheiding voor op 10 liuwelijken in Connecticut en Rhode Island, in Vermont een op de 12 en in Massa chusetts een op de 21. New-Hamp-shire gaat ze alle te boven, want daar komt eene echtscheiding op 9 liuwelijken voor. Dat dergelijke toestand bezorgdheid aan velen inboezemt, aan wie bet klimmen en bet dalen van het peil der openbare zedclijkbeid ter harte gant, beboeft wel niet nader te worden aangetoond. Bit beeft dan ook geleid tot het vormen van een vereeniging van mannen, die de verheffing van bet zedelijk gevoel bij de massa beoogen; zp zullen in de eerste plaats kracbtige pogingen in 't werk stellen, tot liervorming van de wet op de eclit- scbeiding en in verband liiermede andere middelen aanwenden tot bevordering van de algemeene ont- Lokeren, 25 April. 18 April. wikkeling des volks ^eetijdinaen Van 24 tot en met 26 April zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent: 24 April. Eng. stoomb. Phonix, kap. Behrens, van Rangoon met rijst. Noordsche brik Nor, kap. Guthormsen/ van Arendal met hout. Russisclie brik Neptun, kap. Platzing, van Windau met slippers. 26 April. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New—Castle met stukg. Van 24 tot en met 26 April zijn nit deze haven vertrokken komende van Gent: 24 April. Heensche schooner Valborg, kap. Andersen, naar St. Petersburg met suiker. 25 April. Zweedscbe schooner Charlotte, kap. Kihl- borg, naar New-Castle met ballast. Eng. stoomb. Zairnis, kap. Wilkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Killarney, kap. Empson, naar Boole met stuk°\ Eng. stoomb. Resolute, kap. Hollidav naar Louden met stukg. 26 April. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. Eng. sloep Agenoria, kap. Brown, naar Londen met steen. In deze haven is binnengekomen om aan den spoorweg aibier te lossen en te laden 26 April. Eng. stoomb. Gwentland, kap Ken- drik, van Bilbao met menerie. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te bebben gelost en geladen: 24 April. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, naar Goole met zink. 25 April. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, naar Londen met stukg. Heden overleed in den ouderdom van ruim 87 jaren mijn echtgenoot de heer A. M. HANCKAE RTSoud-Rijksontvanger. Nieuwer Amstel, 19 April 1883. Wed. A. M. HANCKAERTS, geb. Hierickx. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden bebaagde het den Heere tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen door den dood van ons weg te nemen, mijne innig ge- liefde echtgenoote BASTIANA HUIJSERS, in den ouderdom van 64 jaar en 7 maanden, na een langdurig en smartelijk lijden van 4 maanden. Jvilen die baar gekend bebben, kunnen beseffen, hoe zwaar dit verlies ons treft. Ter Neuzen, Uit aller naam, 26 April 1883. H. HE MUL. Voor de vele en hartelijke bewijzen bs, w van deelneming, ondervonden bij de ziekte en bet overlijden van mijn liartelijk geliefden echtgenoot, CORNELIS BOOT Wmzn., betuig ik, ook namens wederzijdscbe familie, mijn onrech- teu dunk. Ter Neuzen, April 1883. B. VAN WESTEN. He Notaris C. J. A. Ferckeu, te Ter Xenzeii, zal op Woensdag deu 2 Mei 1883, des namiddags ten f ure precies, ten verzoeke van den beer A. BOL1ER c. a., te Ter Neuzen, op bet Markt- plein aldaar, in het openbaar verkoopen EENE GROOTE PARTI J NIEUW BEZAAGH bestaande in: PLANKEN, RIBBEN, STIJLEN, PLA TEN, MESTPLANKEN, BORSCH DEELEN, MESTPUT- en BAMSTIJLEN, alles van diverse lengte en zwaarte. PKIJZE1V DEU E F F E C T E N. Aan een klein Buitsch bof. Een op ridder orden zeer belust acteur bad voor den Vorst gespeeld en deze, die. zeer kwistig is met ridderorden, bad bem zijn liooge tevredenheid betuigd. Maar een ridderorde bleef uit, boewel de acteur met opzet drie dagen bleef, in de lioop er een te krijgen. Eindelijk Verloor bij bet geduld hij reed naar bet station. Op den weg daarheen moest hij bet park van den Vorst passeeren. Heze stond juist op liet terras met zijn adjudant, toen de acteur met een somber gelaat voorbijreed. „Wat scheelt bem r" vroeg de Vorst aan den adjudant. Heze lachte en wees naar zijn knoopsgat. „0 zoo," zeide de Vorst lachend: ,/Welnu, haal een ridderorde." He adjudant snelde bet rijtuig achternade acteur liet stilhouden en volgde hem naar bet terras. Hier," sprak de Vorst, die den acteur een pakje toewierp. ,/fot weerziens." Het rijtuig zette zich weer in beweging, maar eensklaps keerde de acteur zich om en nep den Vorst toe //Er zijn twee ridderorden," waarop de Vorst antwoordde: //Welnu, geef de tweede aan den koetsier." Vele formaliteiten worden in de Vereenigde Staten van Amerika niet gevorderd bij bet aangaan van een huwelijk en wien de echtelijke band te lastig wordt, beboeft zich niet uit te sloven, om er zich van te ontslaandat gaat insgelijks zonder yeel bezwaar. Heeft de wet bet middel aan de Amsterdam, 26 April. WISSELkOEStS. *1 H H 65A Fransche. /47,35 Engelscbe per /ll,94£ Belgische. -47,25 Pruis.perlOO M. - 58,30 Dordrecht, 26 April. He Notaris C. J. A. Ferckeu te Ter Aenzeii, zal ten verzoeke van de erven JAN HE BR1 LINE te Ter Neuzen, op Woensda»' den 2 Ilei 1883, des namiddags ten 4 ure en niet ten twee ure, zooals is geannonceerd geweest, in bet openbaar verkoopen te Ter Neuzen, op de Smidswal; kadastraal bekend in sectie C no. 726, tbans bewoond bij Bina de Bruijne. Te aanvaarden 8 dagen na de toewijzing. He verkooping wordt gebouden in bet Ncderl. Logement bij den beer A. Batenburg, te Ter Neuzen. He Notaris C. J. A. Ferckeu te Ter Neuzen, zal op Douderdao- den 17 Mei 1883, des namid dags ten 2 ure, in liet openbaar verkoopen: wassende op de landen van Mej. de wed. G. Leunis Jzv in den Van Lijndenpolder, ge meente Zaamslag, gelegen voor den dijk van den Groote Huijssenspolder. Te ver^aderen bij H. Scheele aan liet Poontje, aldaar. met TUIN en BLEEK, tegen 1 of 15 Mei aau- staaude, tbans bewoond door deu beer C. van der Swan, Westsluis te Ter Neuzen. Te bevragen bij H. VAN ROMPU. Een WEHUWNAAR met 4 kinderen, waarvan het jongste 7 jaar oud is, verlangt een uit den burgerstand, R. C. en van middelbaren leeftijd, tegen 1 of 15 Mei, te bevragen bij den uitgever dezer courant. bij Clis. L. VAN HAELST te Boschkapelle GOEH EN VERTROUWH ad f 1,65 de kilo. f 6,50 a f 5,80. Overmanssihe f 4,60 a f 5,00. ITaver Junre 3,50 a 4,20. Dikke 4>30 a 4'89- P"arllea- booneii 7 50 a 8 00 Huivenboonen 8,00 n 8 75. Witteboonen 11,00 a 14,00. Bruineboonen 14 00 a 17,00. Erwten 10,03 a 11,00 Voeder 8,00 a f 8,50. Kooizaad a Lijnzaad zaai a Tarwe, p. 106 k.. fr. 20,50 a 22,00 20 00 a 22 00 Roegfi, n 14,25 15,25 12,15 18,75 Per at, 1*00 Haver, huh 12,50 13,75 12,50 H 13,7a --ZL.ri 3 -x- k»«Bc:rv»*c«B= 701 Nedkri.and. Belgie. Fiiankrijk. ResCANn. POLEN. OOSTENRIJK IiONGARIJE. Italie. Spanje. Turkije. Egypte Portugal. Amerika. Brazii.ie. Certifies. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Hardelmaatschappij dito exploitatie Ned. st satsapoorw. Certificaten bij Rotschild Insthrijvingen Obligation 1798/1815 dito Hope Co. 1855 6e serie dito 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 103 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening 1860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligatien >8671869 Certificaten. Aandeel speorweg Gr. Maatsch. Oblig. di a AnDd. Baltische spoorweg dito dito Jelez Orel dito spoorweg lot-tiflis dito dito Charkow Azow "ui.l West spoorwegmaatschappij. Schalkist obligatien Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb./Aug. dito metal!, in zilver Jan./Juli. dito dito April/Oct, Schatkistb'.ljotten Certific Amsterdam Obligation Buitenl. dito Binuenlandsche Inschrijvinr Alg. schuld Obi. Leening 1876 Obligation Obligatien (1877) dito (1876 Illinois certificaten van aandeel Uaiou Pacific hoofdi dito Oblig. 1865 i dito 1875 2J pet. 65i 3 77i 4 100J 5 1C6J 2i - 5 5 5 5 5 4 4 4 6 5 41 3 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 4 3 4 4i 6 5 5 95fir 76 j 93§ 531 85J 83 55i 58J 764 504 85£ 851 56 J 64L# 65J 65} 25} 10} 73} 52} 99J Puike Tarwa bijna als voren, mindero soortcu werden niet geheel opzeruimd tot vorige prijzen. Zomer Gerst 30 cent hoogcr. Haver 20 cent hooger. Uuivenboonen 25 cent lager. Erwten 25 cent hooger. pnike Zeeuwsche en Vlaamsehe Tarwe J 9 o0 a 9,50, mindere f 8,30 a 8,50. Rogge Zeeuwsche eu Vlaamsehe f 6,30 a 6,60. Overinaaasche f 6 00 a 6,30. Gerst Zeeuwsche en Vlaamsehe winter J 5,50 a f 5,83 Over- maussrhe 5,00 a 5,80. Zeeuwsche en Vlaamsehe zomer

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3