BEKENDMAKING. OPEIUBARE VERKOOPING. GRASGEWAS. BOEREN-INSPAN 8®aZBS3K!aS9Aa» BEKEBTDMAKraG. een WOONHUIS BURGERLIJKE STAND* Handelsberichten. Advertentien. Publieke Verpachting Een Woonhuis en Erf, PDBLIEK VERPACHTEN: Openbare Verkooping eenig HUISRAAD als: TE ROOP: het GRASGEWAS, Z O M ERHOEDEN. bet cafe geworpen, die alien op eene uitgezonderd verbrijzeld werden. Dit alles ging gepaard met huilen en tieren en even als voor het stadbuis, onder het ziugen van bet lied den Vlaamsche Leeuw. De steenen werden met zulk geweld geworpen, dat zij tot tegen bet buffet, op het einde der zaal vlogen, vergezeld door groote stukken glas. Duizenden personen bevonden zicb op de Groen plaats, en het gehuil was oorverdoovend. De soldaten der groote wacbt kwamen eene helpende band leenen aan de politic, om de massa op een afstand te houden, docb de tegenstand was zoo bevig, dat men daar moeilijk in gelukte en men verplicht was de gendarmen te 'ontbieden. Intusschen regende bet gedurig steenen in het cafe Suisse. Gedurende al den tijd, dat deze gewelddadig- heden duurden, was de kiosk der Groenplaats door eene menigte nieuwsgierigen ingenomen. Op het oogenblik dat de politie het kiosk wilde doen ontruimeu, ontstond er eene groote verwarring. Ieder haaitte zich er af te springen. Eenige minuten voor middernacht, ging eensklaps den kreet opDaar zijn de gendarmenEn inderdaad, op hetzelfde oogenblik zag men uit de Nationalestraat, eene brigade van 16 gendarmen te paard komen aanrijden, die met oorverdoovende uitjouwingen begroet werden, maar op minder dan vijf minuten was de Groenplaats totaal schoon gevaagd van volk, even als de omliggende straten, langs waar de gendarmen uit en in reden om het volk op behoorlijken afstand te houden. Op de Groenplaats zijn de paarden van twee gendarmen gevallen, doch de mannen werden niet gewond. De sabel van een der gendarmen werd verbrijzeld. Rond half een is de heer Yan der Taelen, huis- waarts gekeerd, vergezeld van eenige politie—agenten en ongeveer een 60tal vrienden. Hij werd insgelijks opgevolgd door eene bende ploerten, die in de Reyndersstraat door de politie uiteengedreven werd in de richting van St. Jansvliet. Daar begon deze bende met steenen naar de politie te werpen. De heer Van der Taelen bereikte ongedeerd zijne woning, waar hij door degenen, die hem vergezelden hartelijk werd toegejuiclit; doch alvorens binnen te gaan heeft hij zijne vrienden bedankt. Omtrent 11 ure kwam de heer Erans Pasmans, voorzitter van het comiteit der sjouwers, natiebazen enz., van het stadhuis en werd door de menigte met gehuil en getier ontvangen. Opgevolgd door de woelige menigte, moest hij in Het Vliegend Paard, llofstraat, vluchten. Daar begonnen de muitelingen hunne woede bot te vieren tegen het lokaal, waarvau de ruiten verbrijzeld werden. De menigte stormde vervolgens de herberg binnen en de heer Pasmans werd er erg mishandeld, evenals zijn broeder, die er binnengekomen was om hem hulp te verleenen. Zeven personen werden daar door de politie aan- gehouden, waaronder een buildrager, Gummarus Vlaminckx genaamd, die nog vervolgd wordt voor slagen. De aanhoudingen gedurende den avond ge- daan beloopen tot 25. Rond 2 ure was overal de orde hersteld. Gisteren morgen half twaalf, zijn al de personen, die zijn aangehouden, in het rijtuig der celge- vangenis naar het paleis van justitie gebracht. Er was veel volk te been, doch alles liep rustig af. Van 1 tot 15 April 1883. HULST. Huwelijks—aangiften. 3 April. Philippus Jose- phus de Cock, oud 36 j., jm. en Maria de Kort, oud 37 j., jd. 11 April. Stephanus Baert, oud 46 j., jm. en Apolonia Fierens, oud 31 j., jd. Petrus Francies Wentzler, oud 27 j., jm. en ftozalia Maria de Maat, oud 20 j., jd. 13 April. Gillis Levinus Versluis, oud 31 j., weduwn. van Johanna de Zwart, en Lijdia Helena Boogaart, oud 19 j., jd. Huwelijks—voltrekkingen. 11 April. Michael Augustinus de Maat, oud 22 j., jm. en Johanna Catharina Eggermont, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 April. Pieter Andries, z. van Pieter Andries Picavet en van Johanna Catharina Julien. 5 April. Frederika Maria Wilhelmina, d. van Cornelis Johannes Claassen en van Elisabeth Johanna Lignian. 6 April. Maria Catharina, d. van Petrus Judocus Vink en van Ursula Johanna Maria Engels. 11 April. Willem Jacobus, z. van Alonze Ferdinand Alvarez Geene en van Elisa beth Oreel. Overlijdeu. 6 April. Johanna Mous, oud 77 j., wed. van Josephus van Mol. 8 April. Johanna Barbara Marina, oud 73 j. Clarissa Johanna Ver- meulen, oud 5 j., d. van Michael Theodoras en van Francisca Carolina Janssen. 11 April. Rosalia de Maeijer, oud 9 j., d. van Charles Louis en van Anna Catharina Sellout. Maria Anna de Rijk, oud 48 j., echtg. van Stephanus Boone. 12 April. Juliana Nacktergael, oud 61 j., wed. van Petrus Josephus Verbist. 13 April. Emanuel Brijssinck, oud 78 j., weduwn. van Maria Anna Wittock. Alphonsus Petrus Ferdinandus Tegenbosch, oud 2 j., z. van Johannes en van Christina Roeland. 14 April. Alexander Francies de Kock, oud 71 j., echtg. van Isabella Benedicta Claes. HENGSTDIJK. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats geliad. HONTENISSE. Iluwelijks-aangiften. 13 April. J. F. Luijcks (van Stoppeldijk), oud 29 j., jm. en J. M. Her mans, oud 32 j., jd. J. Th. Bogaert (van Clinge), oud 22 j., jm. en M. C. Willemsen, oud 20 j., jd. A. Broekaart, oud 28 j., jm. en L. de Deijn, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingeu. 14 April. W. B. Fricot (van Hulst), jm. en Ph. de Smit, jd. Geboorten. 6 April. Maria Mathilda en Anna Maria, dochters van P. J. van Remortel Pz. en van A. M. Bogaert. 7 April. Maria Louisa, d. van P. van Troost en van A. Bogaert. 11 April. Arthur Francies Marie, z. van P. D. Bruggeman en van A. C. de Nijs. 12 April. Pieter Francies, z. van P. F. de Bruijn en van E. Heijdens. Overlijden. 6 April. J. Hiel, oud 72 j., echtg. van A. C. Valckx. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 13 April. Josephus Augus tinus van Cauteren (van Moerbeke, Belgie), oud 32 j., weduwn. van Elisabeth van Dalen, en Leonie Marie Fermont, oud 29 j., jd. Huwelijks—voltrekkingen. 9 April. JoannesFran- ciscus Brandt (van Moerbeke, Belgie), oud 30 j., jm. en Maria Justina van Walle, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 April. Coralie Justine, d. van Josephus Cerpentier en van Seraphina Valent. 9 April. Cyrillus Ludovicus, z. van Joannes Bap- tiste Coone en van Angelina Rondonck. Overlijden. 4 April. Jacobus Dertois, oud 82 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Domitilia Poppe, en uit het laatste van Francisca van denBranden. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 2 April. Gustaf Brugge man (van Wachtebeke), oud 24 j., jm. en Leonie Marie Apers, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 April. Alphonsus Antonius la Heijne, oud 30 j., jm. en Xaveria Maria Bruggeman (van Wachtebeke), oud 29 j., jd. Overlijden. 1 April. Ceril Puts, oud 2 j., z. van Desire en van Juliana Francisca van Eetveldt. 5 April. Albina Joanna Reijnebeaux, oud 1 j., d. van Maria Levina Reijnebeaux. Zeetijdingen. Van 13 tot en met 19 April zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 13 April. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Zweedsche bark Arctic, kap. Jomsen, van van Gothenburg met hout. Zweedsche schooner Charlotte, kap. Kihlberg, van Gothenburg met hout. 15 April. Eng. stoomb. Rvdal Fell, kap. Goldsmith, van Liverpool met stukg. 16 April. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. llolliday, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Eng. sloep Charles Littlekap. Floryvan Londen met creosoot. 18 April. Eng. sloep Agenoria, kap. Brown, van Pantowan met porceleinaarde. 19 April. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt, van Hull met stukg. Eng. stoomb. Ro meo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Miaca, kap. Goundry, van New-Castle met stukg. Van 13 tot en met 19 April zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent: 14 April. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng.■stoomb. Miaca, kap. Goundry, naar New-Castle met stukg. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Falcon, kap. Hewitt naar Hull met stukg. 16 April. Duitschc schooner Angela, kap. Burnmann, naar Antwerpen ledig. 18 April. Eng. stoomb. Resolute, kap. llolliday, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Rydal Fell, kap. Gold smith, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, naar Goole met stukg. Zweedsche schooner Clara Josephina, kap. Norman, naar Zweden met ballast. Nederl. schooner Elisabeth, kap. De Jonge, naar St. Pe tersburg met suiker. Duitsclie schooner Maria, kap. Hillebrandt, op avontuur met ballast. Duit sclie driem. schooner Leda, kap. Pust, op avontuur met ballast. Duitsche driem. schooner Louisa Bachmann, kap. Fretwurst, op avontuur met ballast. Duitsche schooner Amaranth, kap. Oldenberg, op avontuur met ballast. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 16 April. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, van Goole met kolen. 18 April. Eng. stoomb. City of Malaga, kap. Brown, van Barrow met ruw ijzer. Eng. stoomb. Glenmore, kap. Butter, van Middlesbro met ruw ijzer. 19 April. Noordsche schooner Uto, kap. Knudsen, van Dantzig met slippers. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, van Londen met stukg. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, van Middlesbro met ruw ijzer. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den •poorweg te hebben gelost en geladen: 14 April. Eng. stoomb. Gardepee, kap. Bien- venu, naar Bilbao ledig. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, naar Londen met stukg. 16 April. Eng. stoomb. Longueil, kap. Mitchell, naar Bilbao ledig. 18 April. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, naar Goole met zink. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, naar Londen met stukg. Van 13 tot en met 19 April werden langs de Oostsluizen alhier 51 binneuvaartuigen op- en 65 afgeschut. 3 1 2de ST AATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. le klasse. Trekking van 17 April. 1000 no. 4530 14798 20645. 400 15813. 200 2276 16186 18268. 100 551 1659 7907 8635 11585 14182 18447. le klasse. 20000 no. 2000 1000 400 200 100 Trekking van 18 April. 16269. 5082. 5021 20235. 13432 16282. 12446. 62 6809 13302 16365. Dordrecht, 19 April. - Lokeren, Tarwe, p. 106 k.. Rogge, Gerst, Haver, 11 April. 18 April. Zondag den 22 Aprilhopen onze geliefde ouders HUBRECHT MICHIELSEN RACHEL DEN HAMER hun vijftigjarig Huwelijksfeest te vieren. Hunne dankbare kinderen. Zaamslag, 20 April 1883. Ondergeteekenden betuigen hai'te- lijken dank voor de blijken van deel- neming, hun betoond bij het overlijden hunner waarde moeder en behuwdmoeder. Ter Neuzen, 20 April 1883. J. DIELEMAN Wz. I. B. DIELEMANHenry. Voor de vele en hartelijke blijken van deelueming, zoowel van liier als elders mij dezer dagen bewezen, betuig ik mijn oprecliten dank. Ter Neuzen, 20 April 1883. C. DE KOK. Gevoelig voor de buitengewone belang- stelling, ons in de laatste dagen zoo van hier als buiten de gemeente betoond, bij den gunstigen uitslag van bet examen van onzen zoon, betuigen wij door dezen aan alien onzen harte- lijken dank. Ter Neuzen, 20 April 1883. II. DE KOK en Echtoknoote. Bij beschikking der arrondissements—rechtbank te Middelburg van 24 Februari 1883, is de on- dergeteekende aangewezen tot (tijdelijke) Bewaarder der minuten van wijlen den Heer S. A. DE SMIDT, in leven Notaris te Axel, en tothetver- richten van al die werkzaainheden, waartoe de overledene, indien hij nog in leven was, bevoegd en verplicht zou zijn geweest. Als zoodanig zal hij des Zaterdags van V voor- middags 10 tot 's middags 12 uur te spreken zijn te Axel, in de herberg van J. B. Duijm. VAN RIJSOORT VAN MEURS, Notaris. De Notaris C. J. A. Fercken te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van de erven JAN DE BRUIJNE op Woensdag den 2 Mei 1883, des namiddags ten 2 ure in het openbaar verkoopen te Ter Neuzen, op de Smidswalkadastraal bekend in sectie C no. 726, thans bewoond bij Dina de Bruijne. Te aauvaarden 8 dagen na de toewijzing. De verkooping wordt gehouden in het Nederl. Logement bij den heer A. Batenburg, te Ter Neuzen. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te HULST, zal op Woensdag 25 April 1883, des voormiddags ten 10 ure, in het Nederlandsch Logement, van den heer Batenburg, te T e r Neuzen voor den tijd van zes jareu, van de bastions 5, 6 en 7 der vesting Ter Neuzen en van het raveleijn 67 ten zuiden der stad, tusschen de beide kanaalarmen, in v i e r perceelen. De voorwaarden en perceelsbeschrijving liggen ter lezing bij genoemden Ontvanger en bij den Opzichter van fortificatien te Ter Neuzen. De Ontvanger voornoemd, M E N SIN G. gemeente ZAAMSLAG. De Notaris Mr. J. P. Dronkers, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van PETRUS DE KRAKER Czn., landbouwer, wonende te Zaamslag, op de door hem bewoonde liofstede, in den Groote Huijssenspolder, gemeente Zaamslag, op Diusdag den 1 Mei 1883, des voormiddags te 10 uren precies, in het open baar verkoopen EEN VOLLEDIGEN bestaande hoofdzakelijk in: 5 Werkpaarden van 3 tot 9 jaren, waar onder 1 Merrie dik van Veulen, 5 baatgevende Melkkoeien, 2 Vaarzen, 5 Kalveren, 2 Zeugen, 6 Varkens, 1 Scbaap, 1 Karnliond, 50 Hoen- ders en Hanen, 9 Eenden, 3 Menwagens, waaronder 2 met ijzeren assen, 1 Chais, 1 Stortkar, 2 gewone Ploegen, 1 eiken Rolblok, 1 Molbord en Ketting, 1 Snijbak, 1 Peeen- molen, 2 Slepers, 6 kouten en 1 ijzeren Egge, 1 Snijmolen, 1 Windmolen, 1 Karnmo- len, 1 Slede, 1 Kippenhok, Galghouten, 20 Graanzakken, 2 Ladders, eene partij Aardappe- len, Maten, Zeeften, Schoppen,Rijven,Vorken, Griepen, Mesthaken, 1 Harp, 1 Waterbak en Goot, Melk- en Stalgereedschappen en eene partij Wagen- en Ploegbaruas. VOORTS: 1 pluimen Bed, 1 Hoekkast en hetgeen verder zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,kontant. De Besturen van de calamiteuse polders MARGA- RETHA, KLEINE HUISSENS en EENDRAGT maken bekend 1. dat eene vergadering van stembevoegde Inge- landen is belegd op Diusdag den 8 Mei 1883, des namiddags ten 2 ure, in bet logement ,/den Appel" bij Jac. de VissERte Zaamslag. 2. dat ten kantore van den Ontvanger-Griffier van die polders voor de eigenaren der daarin gelegen landen van den 30 April tot den 7 Mei a. s. ter inzage zijn nedergelegd a. de Rekeningen en Verantwoordingen over bet dienstjaar 1882/83. b. de Begrootingen voor het dienstjaar 1883/84 met memorien tot toelichting; welke laatste na door de vergadering van Ingelanden te zijn vastgesteld, alsnog gedurende 8 dagen te rekenen van den 9 Mei a. s., ter inzage zullen worden nedergelegd, ten voormelde kantore, alwaar van voormelde stukken tegen betaling der kosten afschriften te bekomen zijn. Ter Neuzen, 21 April 1883. W. DE KLERK, i P. DIELEMAN, Dijkgraven. J. VINKE, I C. J. A. EERCKEN, Ontv.-Griffier. om dadelijk te aanvaarden, met flinken TUIN, gescliikt voor alle nering en bedrijf, te Groenendijk. Vroeger bewoond door P. Steijns. Te bevragen bij de wed. 1IEMELAER te Ossenisse. ONTVANGEN: DAMES EN KINDER Ter Neuzen. P. J. BROEKSMA. Hoewei heden nog al Tarwe was aangevoerd, vertoonde er zich weinig koopers. Puike soorten als voreD, mindere kwali- teiten bleven onverkocbt. Ook andere granen als voren. Paike Zeeuwscho en Vlaamsche Tarwe f 9,30 a f 9,50, mindere 8,30 a 8,50. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche f 6,30 a 6,60. Overmaassche f 6,00 a f 6,30. Garst Zeeuwsche en Vlaamsche winter J 5,50 a f 5,80 Over maassche f 5,00 a f 5,30. Zeeuwsche en Vlaamsche zomer f 5,20 a f 6,50. Overmaassche f 4,60 a f 5,00. Haver dunne f 3,30 a f 4,00. Dikke f 4,10 a f 4 60 Paarden- booaeu f 7 50 a f 8 00 Duivenbooneu f 8,00 a f 9,00. Witteboonen f 11,00 a f 14,CO. Bruineboonen f 14 00 a 17,00. Erwten 9,75 a J 10,75 Voeder 8,00 a 8,50. Koolzaad f a fLijnzaad zaai f fr. 20,00 a 22,00 13,00 14,00 13,50 14,50 12,50 13,75 20 00 a 22,00 12,75 13,75 14,00 12,50 13,75 EN VAN VAN EENEN IN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3