Landbouwberichten. Buitenland. Gemengde berichten. Handelsberichten. alsmetle een Atjeher, vau de overige te onderkennen door zijn hoofddeksel, de bekende Turksche fez. Allen zullen op de Tentoonstelling beziglieid vinden. Ook zijn met dat stoomschip twee karbouwen aangebracht en een aantal goedereu, voor de Kolo- niale afdeeling. De weezeninricbting te Neerboscli, die nu eepe bevolking beeft van 635 kinderen, wordt andermaal uitgebreid door aanbouw van eene nieuwe woning, waarin minstens 100 kinderen opgenomen kunnen worden. Het bovengedeelte zal voor slaap- zalen ingericbt worden; in bet beneden-gedeeelte zullen eene eetzaal, een locaal voor gymnastiek en een voor hand— en reclitlijnig teekenen komen. De werkzaambeden voor den bouw zullen groo- tendeels door de weezen verricht kunnen worden; de kosten worden op f 15,000 geraamd, die men door vrijwillige bijdragen hoopt te verkrijgen. Eene gift van 1000 is reeds voor dat doel ontvangen. Te Amsterdam is bij de herstemming voor de verkiezing van twee leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal gekozen de beeren JDirks voor de vacature-Dirks met 997 en A. Gildemees- ter voor de vacature-Holtzman met 1006 van de 1639 geldige stemmen. De beeren Schimmelpenninck en Van Marie verkregen 633 en 642 stemmen. Naar wij vernemeti, bestaat bet voornemeu oiii de manoeuv res der 3e divisie infanterie dit jaar te houden in N o -Brabant, tusschen Boxtel en Bergen-op-Zoom. In de volgende week zullen te Wassenaar verkocht worden alle koeien en paarden van wijleu Z. K. II. Prins Frederik, thans bet eigendom van Z. H. den Prins Von Wied. Bij de deze week in het Hneren-Logement te Amsterdam gehouden veiling van den weelderigen voorraad kleedingstukken, benevens eenige sieraden en enkele meubelstukken, welke aan de wmillioeneu- juffrouw" hebben toebelioord en waarop door de crediteuren beslag was gelegd, is in het gelieel de som van bijna f 2000 opgebracht. Een hor- loge werd voor 250, een mechanieke zangvogel en kooi voor f 100, mantels en japonnen voor 50 en f 70 verkocht. Het interessantste num- mer was eene brandkast met letterslot, uit de tabriek van de firma Chatwood, te Louden, welke f 251 gold. Ongetwijfeld zou biervoor een hooger bod zijn gedaan, indien men slechts een middel had weten te vinden om haar te openen. De vroegere eigenares wil evenwel bet woord niet zeggen, dat tot de opening noodig is. Zelfs de fabrikant der kast, die dezer dagen bier was, kon geene hulp bieden. De kast inoet nu vermoedelijk gesloopt worden. Het Gerechtshof, kamer van crim. zaken to 's Graveubage heeft gisteren arrest gewezen in de behandelde zaak van J. Z, te Ileinkenszand, die terecbt stond ter zake van diefstal met behulp van iuklimining en gepaard met geweldpleging, na vroegere veroordeeling. Het Hof heeft den bescb. vau enkele punten van aanklacbt vrijgesprokeu, doch de overige ver- meerderd met //mondelinge bedreiging met den dood, onder bevel of voonvaarde" en hem, niet- tegenstaande zijn ontkentenis, veroordeeld tot 10 jaren tuchtbuisstraf en een geldboete van f 12,50. TER VEUZEV13 April. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter-plaat-s- vervanger in bet kanton Ter Neuzen, J. A. van Boven, Burgemeester te Ter Neuzen. De provinciale steiger te Walsoorden, wordt, volgens een van daar gezonden bericht, zoodanig door den paalworm geteisterd, dat, niettegenstaande hij nog niet ten voile elf jaren bestaat, nu reeds 3 b 4 dm. zware eikenbouten met wormnageling voorziene palen totaal afgevreten zijn. Om ongelukken te voorkomen, zullen weldra belangrijke herstellingen moeten plaats hebben. Westdorpe. Zondag 11. werd door de alhier bestaande zangvereeniging ,/Eikels worden boomen" een liefdadigheidsconcert gegeven in het schoolge- bouw. De toeschouwers waren talrijk. De zang- kooren en tooneelstukken werden naar wensch uitgevoerd en alle bezoekers waren zeer voldaan. De zuivere opbrengst ten bedrage van f 21,49! zal aan den ontvanger van het Parochiaal of It. K. armbestuur worden uitgereikt. Koew.icht, 12 April. Pij de op Dinsdag jl. gehouden verkiezing voor een lid van den ge- meenteraad alhier, is met 46 van de 49 uitgebrachte stemmen gekozen de heer Ilipolitus iJsebaert, molenaar. Woensdag jl. zijn de akte-examens voor het lager onderwijs in de provincie Zeeland te Middel- burg voortgezet. Geexamineerd werden 17 aspi- ranten, aigewezen 3 en toegelaten 14, t. w. de beerenG. van Dijk, te KoudekerkeJ. Gideonse, te St. Laurens; P. Groosman, C. Hack, J. M. Hoffmans, A. Hofman en J. P. Plollestelle, te Middelburg; J. van Houte, te Cadzand; M. de Hullu, te Nieuwvliet; P. de Hullu en J. de Jong, te Middelburg; W. Langebeeke, te Yrouwepolder; M. N. Leeuwe, te Zierikzee en M. C. Maas, te Tholen. Gedarende de verledene week was de .nidden- prijs van bet vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 85 centimen tot fr. 1,05; stieren, koeien en vaarzen 70 tot 92 centimen; kalveren fr. 1,00 tot fr. 1,40. Afslag 5 centimen. Vette varkens fr. 1,03 tot fr. 1,13De markten waren goed bezet. Voor vlas werd per 3 kilo besteedte Aalst fr. 3,80 tot fr. 4,00; Mechelen fr. 4,86; Ware- gem fr. 3,45 tot fr. 5,40 Tbielt fr. 4,41Deinze fr. 3,00 tot fr. 4,00; St. Nicolaas fr. 4,00 en te Brugge fr. 4,44. De handel is verslapt waardoor afslag plaats had. Een Pranscb blad verhaalt, dat Louise Michel eigenlijk Madame Tinayre beet en twee zoons beeft. Zij zou te Issoire (Puy—de—Dome) een werkman gebuwd hebben, die in 1871 als communard werd doodgeschoten. Haar zoons moeten bet vak van graveur uitoefenen. De eerste lijst van inschrijvingen tot bet oprichten van een standbeeld voor Gambetta be- draagt ongeveer fr. 60,000. Op deze lijst komen vijf en dertig departementale raden voor; onder de deelnemende bevinden zich voortspresident Grevy, fr. 1000; de beer Morton, gezant der Ver- eenigde Stnten van Noord-Amerika, fr. 1000; de ,/Republikeinsche Unie," een der parlementaire groepen, fr. 1500; Mad. d'Arnaud, fr. 5000; Ca- mille Depret, fr. 5000; de Republique Prancaise, fr. 1000. Van de buitenlandsche Hoveu is te Peters burg bericht ontvangen, dat omstreeks 200personen als vertegenwoordigers der vreemde orsteu de kroning van den Czaar te Moskou zullen bijwonen. Voor hen wordt logies, overeenkomstig hun rang, in gereedheid gebracht; bet aantal generaals, die bij de kroning tegenwoordig zullen zijn, wordt op 121 geschat, dat der staf—officieren op 2417 55000 soldaten zullen ontbaabl worden en ieder een zilveren roebel ontvangendie voor deze gelegenheid gemunt wordt. De miliciens der lichting 1882, die niet voor het blijvende gedeelte zijn aangewezen, zullen den 28 dezer met onbepaald verlof huiswaarts worden gezonden. Gedurende eenige weken zijn een aantal Zeeuwscbe schuitjes weer bezig op de mos- selbanken nabij de Tesselsche kust de jonge mos- seltjes in te zamelen, ten einde deze op de Zeeuwscbe stroomen te planten. Het schip, waarop de te Bergen-op-Zoom gefailleerde kassier Bredius zich naar Zuid-Amerika heeft ingescheept, blijkt niet ver- gaan, doch met gebroken schroef-as een tusschen- liggende haven te zijn binnengeloopen. Een Cuineescb theehuis zal op de tentoonstelling te Amsterdam worden opgericht, waar men op zijn Cliineesch thee zal kunnen drinken, gelijk men zich op zijn Engelsch zal kunnen restaureeren aan bars. Een der nieuwste locomotieven op den Hollandschen IJzeren Spoorweg beeft den naam gekregen van Hugo de Groot. Eenige dagen geleden vroeg een vrouw te Leiden echtscheiding, op grond dat haar man president was geworden van een daar onlangs opgericht Nihilistenbond. Te Winschoten, een nijver plaatsje, gelegen in't hartje van het rijke en welvarende Oltambt en Westerwolde, waar het fabriekswezen nog in de geboorte is, zal een melkinrichting en boterfabriek gesticht worden. In de vorige week had een echtpaar te Laren het voorrecht hun gouden brui- loft te vieren. Het vroolijk begonnen feest eindigde op eene treurige wijze, daar de vrouw nog voor Let einde van den feestdag onverwacht overleed. Twee Amsterdnmschetweelingzusters, mejuffrouw de wed. IgnatiusDe Held en mejuffrouw Pijl De Held, vierden eergisteren samen haar 81ever- jaardag. Te rekenen van den 17 dezer zal te Brussel een Vlaamsch liberaal dagblad verschijnen, getiteld Het nieuws van Brussel. Het zal zes maal in de week uitkomen. Het zal tegen 5 cen timen in de straten van Brussel worden verkocht. Te Marseille hebben 7000 werklieden in de dokken het werk gestaakt. Ongeregeldheden zijn nog niet voorgekomen. Het Hof van Assis.es te Saint Omer, heeft zekere weduwe Delacourt tot levenslange tuchtbuisstraf veroordeeld, omdat zij het natuurlijk kind barer dochter had laten dood- hongeren, opdat deze beter een man zou kunnen vinden. James Hirschfeld, eenmaal een der grootste financiemannen van Europa, is te Napels in armoedigen staat overleden. Voor de 114e maal (de 14e in dit jaar) is verleden week de lijkverbranding te Gotha toegepast op't zevenjarig kleinzoontje van den voornaamsten bankier aldaar. Een der acht contreforten van den grooten toren te Zierikzee, met wiens restaurs tie onlangs een begin is gemaakt, is thans geheel omsteigerd de steiger is een gevaarte van 50 meter hoogte. Met het steenhouwerswerk is men reeds een goed eind gereed, zoodat men weldra met de bekleeding van het contrefort zal kunnen beginnen. Men meldt uit Enschede, dat bij een bakker in het naburige Northorn (Pruisen) een petroleum- bron ontdekt is; voor eenige jaren groef hij een put; daar het water een slechten smaak bleef houden, groef men dezer dagen dieper, bij welke gelegenheid de petroleumbron ontdekt is; op een dag zouden reeds meer dan 1000 liter gewonnen zijn. Door eene onbekende oor/. ik heeft op de Belgische grenzen, nabij de gemeente Putten, een lievige brand gewoed, die aanzienlijke schade heeft berokkend. Ongeveer 120 aren jong masthout en 12 hektaren heide werden vernield. De brand die op twee uren afstand zichtbaar was, eindigde bij een groot meer. Als eene bizonderheid kan worden gemeld, dat de landbouwer T. te Stiens 7 katten en 2 honden heeft, die zoo vriendschappelijk met elkander leven, dat menig echtpaar vrij wat gelukkiger zou zijn, indien van hen kon worden getuigd, dat zij leven als //die" katten en honden. Niet alleen wordt het middagmaal zonder eenig krakeel uit een schotel gebruikt, maar als de honden zien, dat het niet te ruirn zal omkomen, verwijderen deze zich van den disch, opdat hunne mededischgenooten toch genoeg zullen kunnen krijgen. Ook ziet men ze dikwijls met elkander spelen, waarbij het meermalen gebeurt, dat een der katten door een hond een eind wordt weggedragen. Aan ''t postkantoor te Amsterdam werd dezer dagen een brief ontvangen met het eenvoudige opschrift z/Aan mien Soon De beambten lieten den brief als onbestelbaar liggen, tot er een paar dagen later een rood- wangige milicien verscheen, die zijn hoofd door het loket stak met de vraag//Hedde ok en brief van mien Moder Het welgeslaagd optreden van de //millioenen- juffrouw" heeft zekere vrouw v. O. te Tiel aangelokt, om eveueeus prettig te gaan leven van een denkbeeldige erfenis. Na haar crediet gedu rende een paar maanden te hebben voorbereid, lichtte zij eindelijk een winkelierster voor ruim f 100 op en verdween toen, voorshands zonder dat men weet waarheen. De twee te Eindhoven gevestigde lucifersfa- brieken geven thans aan ongeveer twee duizend arbeiders werk, terwijl zij geregeld van orders voorzien zijn. Niettegenstaande de opheffing van het Fransche handelstractaat, gaan er wekelijks groote verzendingen van dit artikel naar Frankrijk. Er zijn op dit oogenblik 2500 man aan den arbeid op de tentoonstellingsterreinen en in dege- bouwen te Amsterdam, welk getal met niet minder dan duizend wordt vermeerderd. Volgens eene matige berekening zijn er duizend Amsterdamsche schilders en timmerlieden aan het werk Men ziet er Belgische soldaten, Belgische werklieden, Frau- schen, Duitschers, Engelschen en Javanen aan den arbeid. De Chineezen en Japanners verzuimen niet, dagelijks den stand der werkzaamheden in hunne afdeelingeu in oogenschouw te komen nemen. Beiden zullen vermoedelijk in het begin van de volgende week met uitpakken kunnen beginnen. De reusachtige machinengalerij, aan wier gereedko- men werd getwijfeld, vordert met rassche schreden. Vele werklieden zijn daar in de weer met het met- selen van fundeeringen voor groote stukken. In de groote galerij aan het einde, dicht bij den uit- gang is de stevige met teakhout bespijkerde fun- deering voor Krupp's inzending (een gedeelte van een ijzeren oorlogschip) gereed. Een nieuw tooneel-eifect is in een nieuw sensatiestuk in Frankrijk met goed gevolg vertooond. Paul en Gaston kwamen ettelijke jaren geleden te Parijs. Het waren arme jongens en zij bedelden op straat. Door de schuld van den oudste ge- raakte Paul, die zwak en ziekelijk was, in vreemde handen en sedert hoorde men van hem niets. Gaston, die toen zeven jaren oud was, had voor- spoed, verdiende geld, zoodat men hem in het 3e bedrijf terugziet als een rijk man. Maar zijn ge- luk wordt bedorven door de gedachte aan zijn on- oplettendheid, de herinnering aan zijn broeder Hoe zal ik hem terugvinden in deze groote stad" zoo jammert hij. //Wat zou ik niet geven als ik u, arme Paul, nog eens aan mijn hart kon drukkenArme zwakke broederIk zie u voor mij, in lompen gekleed, met de moedervlek, zoo groot als een stuiver, op uw arm"//Op den reclvterarm" roept iemand vau de galerij. De tooneelspeler kijkt verbaasd naar boven in de grootste ontroering. //Vlak boven den elleboog?" bruit de man op de galerij. De tooneelspeler breugt de hand aan 't oor, is doodsbleeks van aandoening: //Ja, ja, ja!" jubelt hij, //en dat is zijn stem PaulDe man van de galerij ver- laat met groot gedruis zijn plaats, ijlt naar het tooneel valt den tooneelspeler om den hals //Paul„Gaston Het gordijn valt stormachtige toejuichingen In Bunnell's museum te New-York werd in de vorige maaud een tentoonstelling van corpuleute mannen en vrouwen geopend. Drie vrouwen en zeven mannen werdeningezonden, die te zamen een gewicht van meer dan twee tonnen (2000 kilo) vertegenwoordigen. De dikste vrouw is 26 jaar. Aan het nieuwe stationsgebouw te Straats- brug was men bezig, zinkplaten voor het dak omlioog te hijschen. Boven op het gebouw was een kraan geplaatst, waarop vijf arbeiders stonden. Terwijl een zwaar stuk ziuk omhoog geheschen werd, bezweek de kraan en stortte met de mannen naar beneden. Een hunner lag met gebroken sche- del en half verpletterd op den grond. De vier anderen werden nog naar het hospitaal gevoerd, doch stierven kort daarna. Aan het Noorder-station te Weenen werd dezer dagen de aandacht van alle reizigers getrokken door een Engelsch meisje van nauwelijks 10 jaar, dat uit haar vaderland alleen de reis deed naar Bucharest en deze tot zoover zonder eenig ongeval volbracht had, dank zij een talisman in den vorm van een plaatje om haar hals, waarop in vijf taleu het verzoek aan het reizend publiek stond om zich het lot van dit kind aan te trekken en het onder- weg van steun en raad te dienen. De kleine zette van Weenen de reis naar Czernowitch voort in gezelschap van een heer en een dame, die plan hadden, bij aankomst iemand te zoeken, die haar verder tot Bucharest zou willen geleiden. Aanbesteding. Op Woensdag, den 18 April 1883, des voor- middags ten elf uur, in het Hotel Rotterdam" bij P. F. Standaert te Ter Neuzen, van Het eenjarig onderhoud vau de werken en gebouwen enz. te Ter Neuzen en te Elle- woutsdijk. Zeetydingen. Van 10 tot en met 12 April zijn in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 10 April. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, van Goole met stukg. 12 April. Eng. stoomb. Miaca, kap. White, van New-Castle met stukg. Deensche schooner Valborg, kap. An dersen, van Kalundborg met haver. Van 10 tot en met 12 April zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent: 10 April. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Ful ton, naar Leith met stukg. 11 April. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, naar Louden met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole" met stukg. Eng. stoomb. Zaimis, kap. Wilkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Bittern, kap. Cotter, naar Liverpool met stukg. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 10 April. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, van Goole met kolen. Eng. stoomb. Gardepee, kap. Bienvenu, van Bilbao met menerie. 11 April. Eng. stoomb. Elisabeth, kap. Turney, van Louden met wol. Eng. stoomb. Longueil, kap. Mitchell, van Bilbao met stukg. 12 April. Eng. stoomb. Jutland, kap. Fisk, vau Londen met stukg. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 11 April. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, naar Louden met stukg. 12 April. Eng. stoomb. Elisabeth, kap. Turney, naar Hull ledig. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, naar Goole met zink. Van 10 tot en met 12 April werden langs de Oostsluizen alhier 25 binneuvaarmigeu op- en 28 afgeschut. PRIJZEN HE R EFFECTE Amsterdam, 12 April. 84ft Prijzen tier coupons. Dordrecht, 12 April. Nedkrland. Ccrlific. Wcrkelijke schuld24 pet. 65ft dito dito dito 3 4 774 dito dito dito 4 IO64 Aandeel Hacdelmaatachappij 5 107-A dito exploitatie Ned. atsataspoorw. 24 Belgie. Certificaten bij Itotachild Frankrijk. Inschrijvingen 3 w Uusland. Obligation 1798/1815 5 96J dito Hope Co. 1855 6e serie 5 0 77 dito 1000 1864 5 w 944 dito Ooateracbe leeuing 2e aerie 5 n 53A dito L. 100 1872 5 w 854 dito L. 100 1873 5 854 Loten 1866. Oblig. Hope Co. I.eeniug 1860 5 125 44 a Certific. diro 4 9 Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. 4 B Obligation 18671869 4 764 6 B Aandeel spoorweg Gr. Maatach. 5 B 1234 Oblig. di a 44 0 884 Aand. Baltiache spoorweg 8 0 504 dito dito Jelez Orel 5 0 86 dito spoorweg Poti-l iHia 5 B 85} dito dito Charkow Azow 5 W 84J Zuid West apoorwegmaatschappij. 5 B 564 POLEN. Schatkiat obligation 4 M 79} OOSTENRIJK. Oblig. in papier Mei Nov. 5 0 65 dito dito Feb. Aug. 5 0 65} dito raetali. in zilver Jan.'Juli. 5 0 65) dito dito April/Oct. 5 0 66 Hongauije. Schatkistbiljetten 5 95 Italie. Certific Amsterdam 5 0 Sfanje. Obligation Buiteul. 14 0 dito Binncnlandache 14 f Turkije. Inachrijvini Alg. schuld 5 0 11} Egyptk Obi Leeuing 1876 4 0 74} Portugal. Obligation 3 0 53} Amkrika. Obligation (1877) 4 0 dito (1876 44 0 Illinois certificaten van aandeel 0 146| Uuion Pacific hoofdi. dito 6 0 Brazilif.. Oblig. 1865 5 0 dito 1875 5 B 98} Amsterdam, 11 April. Metall. f 21,00; lito zilver 21 00 j Oil. Eng. per 11,57i- Eng Portugal per 11,674 Spaansche piastera f 47 30; Amerikaanaehe dollars (in good) 2 45. Amsterdam, 12 April Metsll. f 21,00; dito ziher f 2100; Div. Eng. per 11 571 Ruaaen per /ll,87i'. Eng. Portugal per 11,674Fraaa. 47,30, Helg. 47 80; Pruia. f 58,45 Harab, Ruaaeu f 1.154; Ruaaeu in Z. R. 1,174, Poolache per fl -Poolache per Z. R. 1,824 Spaanerhe piaatera 47,80; Spaansche binnenlandacho /2,29 Aceerik. dollari 2.49 papier Bij beperkte kooplnst bleven hedeu vorige prijzon moeielyk bediugbnar zoodat van de kleine aanvoer nog al wat onver- kocht bleef. Puike Zeeuwache en Vlanmacbe Tarwe 9 30 a 9,50, mindere 8,30 a 8,50. Rogge Zeeuwache eu Vlaamache 6,80 a 6,60. Overmaaaache 6,00 a f 6,80. Garat

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 2