h SOERSH-IRTSPAHF, Gemengde berichten. Handelsberichten. Advertentien. 0PENBARE VERK00PINGEN 3D33i333-33333>^3J a? a een llinke DIEINSTBODE. eenig HUISRAAD, als: De gewezen stationschef Holdrinet, van het sta tion Voorburg, die veroordeeld werd tot eene maand celstraf, beeft zicdi tot den Koning om gratie gewend. Te Amsterdam zijn drie personen door drie politieagenten op heeterdaad betrapt en ge- arresteerd, terwijl zij bezig waren in te breken in het kantoor van de Hoornsche boot, liggende aan de Prins Hendrikkade. De ouhandige schutter, die bij een drijfjacht een onvoorzichtigen veld- wachter een oog uitschoot, is deswege door de rechtbank te Maastricht tot f 50 boete veroor deeld. Terwijl de bewoners afwezig waren, heeft, door het openschuiveu van een keukenraam, een diet zich te Arnhem in een liuis toegang weten te verschaffen en zich meester gemaakt van ruim f 25 aan specie, een gouden slot met koralen, 2 gouden ringen en 2 hammen. In den avond van 26 dezer, omstreeks 9 uur, brandde in het nabij Koevorden gelegen gehucht de Ballast een hui» af. Daarbij zijn omgekomen .3 koeien, 1 kalf, 2 zwijnen en eenige biggen. Met moeite konden de bewoners zich nit de vlammen redden; er was niets tegen brandschade verzekerd. Te- gen den ondernemer van den omnibusdienst tussclien Almeloo en Vriezenveen is proces-verbaal opge- maakt wegens het op 22 Maart niet doen vertrekken van een omnibus. Dat het huwelijksleven in den regel zoet en aangenaam is, bewijst wederom eene bejaarde vrouw te Eindhoven, die binnenkort voor de vierde maal in het huwelijksbootje zal stappen. De witte pruiken, de tijden van Lo- dewijk XV, keeren terug. Te Parijs komen ze weer in de mode, als middel om het bepalen van den leeftijd der dames moeilijk te maken. Een proefneming met de telefoon tusschen New-York en Chicago, een aftand van duizeud mijlen, is vol- komen gelukt. Tot dusverre was de grootste afstand bij de telefonische gemeenschap zeshonderd mijlen, nl. tusschen New-York en Cleveland. De Zweedsche vereer.iging voor lijkverbranding telt nu bijna 1000 leden, van welke ruim 100 dames lid zijn. Yolgens nader bericht schijnen de uitbarstingen van den Etna op te liouden. De stad Neurenberg in Beieren heeft besloten een borstbeeld van Bismarck te lateu maken en de kanselier heeft zich bereid verklaard met dit doel te zitten voor den beeldhouwer Roth, uit Munchen. Een koopman in oudheden te's Gravenhage, kocht dezer dagen een antiek gouden kinderram- melaar, gemonteerd met bergkristal, voor ongeveer f 300 hij verkocht het onmiddelijk aan een anti- quair voor f 1000. Dit strekt tot waarschuwing, dat men voorzichtig moet zijn om oudheden niet zoo dadelijk van de hand te doen, alvorens eerst de waarde goed te weten. Menschen, die zich gaarne bezorgd maken over mogelijke gebeurlijkheden in de toekomst, zullen wellicht eenigen troost vinden in de herinne- ring, dat in 1865 de Maart-maand al even ijzig onaangenaam was als de tegenwoordige en noch- thans van 1 April af een heerlijk voorjaar te genieten viel, dat door een prachtigen zomer werd gerolgd. Een 18jarig jongeling te Rotterdam, die met zijn breeder op den bok van een lijkkoets zat, voelde zich onwel, stapte er af, zakte ineen en was een lijk. Zijne ouders verloren dit jaar reeds drie kinderen onder buitengewone omstandigheden. Een meisje verbrandde, een jongen verdronk en een kindje bleef ook plotseling dood. Dezer dagen brandde te Oirschot de boerderij van de wed. N. geheel af. Ook eenig vee ver brandde. Alleen het huis was verzekerd. De brand is vermoedelijk aangestokeneen meisje van 17 jaar is in hechtenis genomen. Omtrent de beweegredenen tot deze misdaad wordt nader gemeld Te Oirschot bestaat eene bepaling, dat de persoon, die het eerste bericht van brand aan den klokkeluider brengt, op eene belooning van een gulden aanspraak heeft. Om dien gulden te verdienen, zou het bedoelde meisje den brand gesticht hebben. Zij was het dan ook, die snel naar den klokkeluider liep, om hem het bericht van den brand te brengen. De jeugdige brandstichster is gevankelijk naar den 's Bosch gebracht. Wij lezen in de Nieuwe Bred, en Oosterh. Courant Waarde Redacteur! Als lezer van uw geacht blad heb ik kennis genomen van het, in uw vorig no. opgenomen artikeltje van de Evenement, voorkomende onder uw rubriek Erankrijk. Aangezien dat bericht de Hollandsche familie De Bourbon betreft en het geheel en al bezijden de waarheid is, zoo mag ik van uwe bekende onpartijdigheid de opname van de volgende regelen verwachten: De Evenement wil weten, dat er bij de opruiming der bouwvallen van de Tuilerien een kistje zou gevonden zijn, waarvan de mij onbekende Amsterdamsche Prinses De Bourbon den sleutel bezat. Niets minder dan dat is waar. Die sleutel is in mijn bezit. Ook is het onwaar, dat de hals- snoer, gedragen door Marie Antoinette, zich in die cassette bevindt, daar Lodewijk XYIII er een anderen weg mede ingeslagen is. Ten slotte nog deze vraag: Waarom staat de Fransche Republiek niet toe aan de Hollandsche Bourbons hun eigendom te komen weghalen, waardoor zij kunnen bewijzen lie eenige en ware eigenaars te zijn van den ver- borgen schat van Lodewijk XVI? LOUIS Ch. DE BOURBON. Teteringen, bij Breda, 23 Maart 1883. Lezers, zegt de Meijerijsche Courant, weest tegenwoordig voorzichtig met uw briefkaarten zorgt wel, dat ge ze niet bederft want het gou- vernement, op zoek naar midilelen om den bodem van 's Rijks ledige schatkist te dekken, heeft be sloten, een bedorven briefkaart niet meer geheel aan den inleveraar terug te betalen; voortaan zal men daarop een halveu cent verliezen; het zegel alleen zal vergoed worden. Alle beetjes helpen, denkt het gouvernemeut. Yolgens een bericht zal er op het tentoon- stellingsterrein te Amsterdam een aardige bierkneip verrijzeneen reusachtig biervat. Dat vat, een concurrent van het Ileidelbergsche, zal een middel- lijn hebben van niet minder dan zeventien meter. In de burgemeesterskamer te Brugge stond sinds jaar en dag een oude lompe tafel, die men dezer dagen eindelijk door een beter en kleiner soortgelijk meubelstuk zou vervangen. Die oude tafel nu bevatte een groote lade, voorzien van een degelijk slot, wat gansch niet overbodig was, want in die bergplaats werden stukken van vertrouwe- lijken aard geborgen, zooals verzoekschriften om betrekkingen of onderstand, inlichtingen omtrent personen enz. Op het beslissend oogenblik dat de uitgediende tafel zou worden verwijderd, was bij tijdelijke afwezigheid van den burgemeester de sleutel nergens te vinden en geen enkele andere paste op het slot. Daar zat men met de handen in het haar. Gelukkig kwam de concierge biunenhij zou de heeren wel uit den brand helpen en dat deed hij dan ook door doodeenvoudig het tafelblad op te lichten, dat, gelijk nu bleek nooit aan het onder- stel was bevestigd geweest. Zoo waren jaren ach- tereen de geheime stukken ten stadhuize van Brugge bewaard geweestzij hadden althans achter slot gelegen. Dezer dagen vertrok uit Engeland de stoom- boot Tintern Abbey met een zeer eigenaardige vracht, nl. 1200 vogels. Daaronder waren 100 meezen, 100 roodborstjes, 100 spreeuwen, 100 vlasvinken, 100 vinken, 170 leeuwrikken, 100 distelvinken en bovendien 110 patrijzen. Diever- zending had plaats op verzoek van landbouwers in Nieuw-Zeeland, wier oogst bijna jaarlijks verwoest wordt door gemis van vogels, die zich met insecten voeden. Aangaande de opgravingen in de Akropolis te Athene, wordt gemeld dat daar gevonden zijn Een vrouwenbeeldjehet linkergedeelte van den romp met de linkerhand van een bizonder groot en oud beeld van Athene (Minerva), de godin voor- stellende met een met bladeren versierd schild; verder de romp van een zittende Egvptische vrouw en versclieidene rompen van kleinere beelden, alien van zeer ouden datum. Curieus en van veel belang voor de geschiedenis van kunst zijn echter eenige brokstukken van rebels op pireischen steen, zij zijn in twee groepen te verdeelendie der eerste stellen een paar slangen en een wagenmenner op diens wagen voordie der tweede een man, welke naar het schijnt met een ander strijdt, doch beiden zijn waarschijnlijk afkomstig van dezelfden tempel, namelijk het oude Erechteion, dat door de Perzen vernield werd. Men schat dat het werken uit de 2e helft der 6e eeuw v. Chr. zijn. Ook nu waren op de meeste beelden kleuren te zien en op velen zijn zij nog zeer levendig, In eene Berlijnsche courant komt deze ailver- tentie voorEen jong student in de medicijnen, wien de noodige middelen tot het voortzetten zijner studien ontbreken, vraagt een voorschot tegen be- hoorlijken interest. Desnoods zou hij als waar- borg willen beloven, onmiddelijk met de dochter van zijn schuldeischer te trouwen of wel hij zou, een huwelijksbelofte willen onderteekenen, geldig terstond na zijn eindexamen. Een Amerikaan heeft een stoom-velocipede uitgevonden. De velocipede heeft drie wielen en de kleine stoommachine is aangebracht beneden de zitplaats. Om het rijwiel niet te overladen met gewicht, laat de uitviuder den stoom maken van petroleum, die zeer licht is. Bovendien is er dat voordeel aan verbondeu, dat de wielrijder door middel van een kraan, wanruit hij de petroleum laat vloeien gemakkelijk meester wordt van de hoeveelheid stoom. Een rijwiel van deze vin- ding, voorzien van de noodige hoeveelheid water en petroleum voor vier ureu, legt 18 kilometer in het uur af. Zeetijdingen. Yan 27 tot en met 29 Maart is in deze haven binnengekomen bestemd voor Gent 29 Maart. Eng. sloep Antelope, kap. Layzell, van Louden met rijst. Van 27 tot en met 29 Maart zijn uit deze haven vertrokken komende van Gent 28 Maart. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Richard Moxon, kap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Resolute, kap. Holliday, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. 29 Maart. Eng. stoomb. Woodstock, kap. Fulton, naar Leith met stukg. Eng. sloep Era, kap. Coppin, naar Londen met steen. Duitsche schooner Hendrika, kap. Eckholf, naar Portugal met ijzer. In deze haven zijn binnengekomen om aan den spoorweg alhier te lossen en te laden: 27 Maart. Eng. stoomb. F. T. Barry, kap. Renaut, van Bilbao met menerie. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, van Goole met kolen. Uit deze haven zijn vertrokken na aan den spoorweg te hebben gelost en geladen: 28 Maart. Eng. stoomb. F. T. Barry, kap. Renaut, naar Londen ledig. 29 Maart. Eng. stoomb. Mona, kap. Nugent, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Annie, kap. Spink, naar Goole met zink. Van 27 tot en met 29 Maart werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigeu op— en 24 afgeschut. PRIJZEN DER EFFECTED. Amsterdam, 29 Maart. Prijzen tier coupons. H 11 HA Dordrecht, 22 Maart. Lokeren, Tarwe p. 106 k.. Rogge, Gerst, Haver. 28 Maart. 21 Maart. A. s. Zondag, 1 April, hoopt CORXELIS DE ROK.Y, 1 landbouwer te Zaamslag, zijn zestiff- i w steii g'oboortedag te herdenken. Zijne dankbare ecbtgenoote, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Yoor de vele bewijzen van deelne- ming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden ecbtgenoot, vader en groot- vader PIETER LEINIS, betuigen wij onzen liartelijken dank. TerNeuzen, fWetL P" LE™^Kilik' 30 Maart 1883. DER IIOr?P^ JM. VAX der HOOFT-Leunis. ER WORDT GEVRAAGD tegen Mei, liefst van den R. C. godsdienst, bij den beer DI MAINE, Weesperstraat bij de Prinsegracbt No. 98 te Amsterdam. door het ministerie van den Notaris C. .1. A. Fercken, te Ter Xeuzen. 4 Op Dinsdag den 10 April 1883, des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke van de weduwe WILLEM PLADDET, te Hoek, van Een Koe, 1 Kalf, 20 Hoenders en Hanen, Snijbak, Windmolen, Geesselsteen, Graanmaat, 9 Graan- zakken, Spaden, Stalgereedschap, Kaarn- en Melkgereedschap, 1 Meelkist, Ladders, Krui- wagen, Scbelfbalken, Hooi en Stroo, eene partij Aardappelen, Kliefbout, Mutsaards, Poten en Staken, bet Mest in den Mestput, enz. VOORTS: 2 Tafels, 10 Stoelen, 1 Tafelkastje, 1 Kleer- kist, Kastklok, 2 Spiegels, Kachel met toebe- hooren, pluimen Bed met toebehooren, 1 Bijbel, 3 Lampen, 2 Stoven, Koper-, Tin-, Blik— Geleierd— en Aardewerk, 2 Worstsnikken, eenig Rommel en hetgeen meer zal worden aangeboden. *y Op Donderdaff den 19 April 1883, des morgens ten 9 ure, ten verzoeke van B. GILLES, landbouwer, wonende te Koewacht, op de alsnog door bem bewoond wordende kof- stede, in de Reigerij, gemeente Koewacht, van EENEN YOLLEDIGEN bestaande hoofdzakelijk in 7 Werkpaarden, waaronder 1 acht- jarige Merrie dik van veulen, 1 twaalfjarige Merrie, 1 vierjarige, 2 tweejarige en 2 zesjarige Paar- den, 10 bekalfde Koeien, 2 twee jarige en 6 jaarlingsche Yaarzen, 2 dito Stieren, 6 Kalveren, 1 Zeug met 9 Biggens, 3 dito dik van Biggen, 6 eenjarige Zeugen, 2 jonge Yarkens, 1 llond, 80 Hoen ders en Hanen. YOORTS: 6000 bossen Stroo, 2000 kilo's Aardappe len, 18 koopeu Hout en Sparrensuoei, 20 koopen Mestlialm, Stroomolen, Raap en Peen- molen, Windmolen, Snijpaard, 3 Graanschop- pen, Vorken en Mestbaken, 2 Spaden, 2 Zeisen en Pikken, Kruiwagen, 4 Wagens, waaronder 1 Vrachtwagen, 1 Driewielskar en 2 Treemkarren, 1 Ckais, 1 Zadel, Beugels en Rijtoom, 2 Kussens, 1 Graanharp, Ziften, Zakken, Balen, Zaadzeilen, Bascule met ge- wichten, 1 Beerbak, Ton, 1 Kuip, 4 Ploegen, 1 W aalsche Ploeg, 1 Zaaimacbien, 10 Eggen, waaronder 2 ijzeren, 1 Rolblok, 1 Lamoen, 1 Molbord, 1 KaarnmacbienKaarn met Hond, 3 Melkkuipen, 10 Emmers, Yleesch- blok, 7 Wascbkuipen, alsmede eenig bestaande in 3 Tafels, 36 Stoelen, 4 Bedstoelen, 6 Be- han;/sels, 2 Matrassen, Gordijnen, Lakens, Dekeus, Spreien, 2 Kasten, 3 Commodes, 2 Kacht ls met toebehooren, Nacbttafels, 2 Lam pen, Spiegels, 2 Kruisbeelden, 2 Bloemvazen, Koffiestel, 8 Casserollen, Prenten, Koper-, Tin-, Blik-, Glas-, Geleierd- en Aardewerk en betgeen meer zal worden aangeboden. Op Donderdaff den 26 April 1883, des voormiddags ten 11 ure, ten verzoeke van AMANDUS THIELMAN, landbouwer te Zaamslag, op de hofstede de Stelle, in den Nieuwe Neuzenpolder, gemeente Hoek, bewoond bij Ch. Michielsen, van: EENEN YOLLEDIGEN bestaande hoofdzakelijk in Werkpaarden, waaronder 1 vier- jarige en 1 zesjarige Yeulenmerrie, .LJxjJXi.- 2 Ruinpaarden, 1 tweejarig Merrie- paard en 2 jaarlingsche Hengsten, 1 Melkkoe, 5 bekalfde Vaarzen, 2 tweejarige en 3 jaar lingsche Vaarzen, 1 dito Stier, 1 vet Yarken, 2 jonge Yarkens, 8 Biggen, 30 Hoenders en Ilanen en 2 Poelepetanen. YOORTS: 3 Wagens met toebehooren, 1 Lamoen, 1 Chais, 1 Stortekar, 3 Ploegen, 1 Waalscbe Ploeg, 1 vierbalksebe en 1 vijfbalksclie ijzeren Egge, 5 bouten Eggen, Slepers, Ladders, 1 Windmolen met Zeeften, Stroomolen, Rolblok, Krui wagen, Haverkist, Zeis, Rieken, Yorken, Mesthaken, Spade, eenig Paardentuig, Mest- planken, Stampbak, Tonnen, Zeeften, 1 Gees selsteen, Graanmaat, Graanschoppen, 1 Bas cule met gewichten, 1 Hond met hok, Water- bak, eene partij Houtwaren, het Mest in den Mestput, 1 Kaarn en Melkgereedschappen en betgeen meer zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,kontant. eKYr-aaiPszssanca Be Nederland. Belgie. Frankrijk. Ruslanr. Poi.EN. OOSTENRIJK Hongarije. Italie. Spanje. Turkije. F.gypte. Portugal. Amerika. Brazilie Ccrtific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aandeel Handelmaatschappij dito exploitatie Ned. staatsapoorw. Certificaten bij Rotschild Inschrijvingen Obligation 1798/1815 dito Hope Co. 1855 6e serie dito f 1000 1864 dito Oostersche leening 2e serie dito L. 100 1872 dito L. 100 1873 Loten 1866. Oblig. Hope Co. Leening I860 Certific. dito Inscript. Stieglitz Co. 2e a 4e L. Obligatien 1867J869 Certificaten. Aandeel spoorweg Gr. Maatsch. Oblig. di o Aaod. Baltische spoorweg dito dito Jelee Orel dito spoorweg Poti- i iflia dito dito Charkow Azow ZuiJ West spoorwegmaatschappij. Schatkist obligatien Oblig. in papier Mei Nov. dito dito Feb./Aug. dito raetall. in zilver Jan./Juli. dito dito April/Oct. Schatkistbiljetten Certific Amsterdam Obligatien Buitenl. dito Binnenlandsche Inschrijvinz Alg schuld Obi Leening 1876 Obligation Obligatien (1877) dito (1876 Illinois certificaten van aandeel Uoion Pacific hoofdl dito Oblig. 1865 dito 1875 2} pet. 65} 3 78} 101} 104} 104} 21 8 5 4} 4 4 4 6 5 4} 8 5 5 5 5 4 5 S 5 5 5 5 5 4 3 4 4} 6 5 5 96} 77} 95} 54} 85} 85& 126} 84} 76} 124} BOA 86} 58 65 65} 65} 65} 74 53} 144} 99} Amsterdam, 28 Maart. Metall, 21,05; dito tilver 21 05 Dir. hng. per f 11,57}. Kng. Portugal per 11,57} Spapnsehe plasters 47,40; Amerikaausehe dollars 'in good) f 2 46} Amsterdam 29 Maart Metall. f 21,02}; dito silver f 21 02} Div- Eng. per 11 57} Eng. Knssen per /ll,87}: Eng. Portugal per 11.57}; Frans. 47,40, Helg. f 47 35 Pruis. 58,50 Harnb. llussen 1,15}; Russea in Z. S. 1,17} Poolsche per fi Poslsche par Z. R. 1 83 Spaaiisrhe piasters 47.40; Spaansche bionenlandsebo /2 29 Aroerik dollars 2 46} papier De aanvoer was heden bizonder klein. Tarwe als voren. Gerst 20 cent hooger. Haver 10 cent hooger. Erwten 25 cent hooger. Pnike Zeeuwsche en Vlaarasche Tarwe 9,80 a 9,50 mindere 8 30 a f 8,50. Rogge Zeeuwsche en Vlaamsche 6,30 a 6,60. Overmaassche 6.00 a 6,30. Gerst Zeeuwsche en Vlsarasche winter 5,50 a 5 8,1 Over maassche 5,00 a 5 3a. Zeeuwsche en VJaamschc zomer 5,20 a 5,50. Overmaassche 4,60 a 5,00. Haver dnnne 3,00 a 4,00. Dikke 4,10 a 4 60 Paarden- booaen 7 50 a 8 00 Duivenboonen 7,50 a 8 50. Witteboonen 11,00 a 14,CO. Brnineboonen 11 00 a 16,00. Erwten 9 50 a 10,00 Voeder /8,00 a 8,50. Koolzaad a JLijnzaod zsai 11,75 a 13 00 J fr. 20,00 a 22,00 13,00 14 00 13,50 14.50 12,50 13,75 20 00 a 22 00 12,75 13,75 14,00 12,50 13,75

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 3