ruhr-kolen, V E R K RIJGBAAR: SUIKEIl BEE rZAAD Gemengde berichten. BTJRGERLIJKE STAND. Handelsberichten. Advertentien. IN LOSS/NG: Telegraphische berichten naar Liverpool in 6 dagen 23 u. en 24 min. afgelegd. Dagelijks werden afgelegd326, 430, 409, 396, 381, 378 en 136 mijlen. Men meldt uit Durban: Den 2 Februari vielen de Boeren de versterking van Mapoch te Vlugkraai aan met gedeeltelijk sueces, doch moesten tijdelijk met een verlies van drie dooden en negen gewonden terugtrekken. De Boeren hernieuwden den aanval den 7 dezer en deden de versterking door middel van dynamiet in de lucht springen. Het verlies der Boeren bedroeg vijf dooden en zes gewonden, welke zij bij het aanbreken van den dag wegvoerden. Stelling ge- nomen kebbende deden zij twee dynamietmijnen springen. De vijand bood krachtigen tegenstand, maar moest zich met groote verliezen terugtrekken. De Boeren gebruikten dynamietmijnen van 400 500 en 700 pond, en lieten die door electriciteit springen. De raad der gemeente Sluis heeft besloten tot het aangaan eener geldleening, groot f 25,000, voor den bouw eener openbare school. Het verzoek om gratie aan Z. M. den Koning, gedaan door P. A. Janssen, oud-directeur van de gevangenis te Middelburg, is gewezen van de hand. De onthulling van het standbeeld voor Graaf Jan van Nassau zal in Mei e. k. te Utrecht plaats hebben. Door het Groningsch studentencorps is besloten, dat de maskerade in 1884 tot onderwerp zal hebben #de eeuw van Frederik Hendrik." Door het omvallen van eene petroleumlamp op eene brandende kachel, is te Arnhem eene dienstbode in brand geraakt, en met hevige wonden overdekt naar het ziekenhuis vervoerd. Te Rumpt verliet een jongetje van vier jaren zonder toezicht de ouderlijke woning. Na lang zoeken werd zijn lijk uit een sloot opgehaald. Men verneemt, dat aan de Koloniale tentoonstelling te Amsterdam eene groote loterij zal verbonden worden. Te Maastricht is gevankelijk binnengebracht een persoon uit Leijen- broek, beschuldigd een som van 250 frs. gevonden en zich toegeeigend te hebben. Twee grijsaards, van 82 en 72 jaar, zijn te Zeveuhuizen bekeurd wegens overtreding van de wet op de jacht en vis- sclierij. Men verzekert, dat het verbrekingshof te Brussel den 17 April aanstaande uitspraak zal doen over de voorziening der gebroeders Peltzer. Te Gent legde des avonds een oude man zich te ruste met een vollen baard's ochtends stond hij glad geschoren op. Hij zelf wist er niets van. Als slaapwandelaar had hij zich onbewust den baard afgenomen. Jerome Napoleon heeft zich na zijn vrijspraak onmiddelijk naar Londen begeven, om een bezoek te brengen aan Keizerin Eugenie. Den 13 December liet iemand te Parijs een kinder- ballonnetje op, voorzien van zijn adreskaartje. Thans is bericht ontvangen, dat de ballon drie dagen later in het Russische Gouvernement Grodno, bij het dorp Tchigi, district Bielsk, gevonden is. Eenige ellendelingen hebben getracht, den trein van Parijs naar Marseille bij het station Miramas te doen ontsporen. Zondagnamiddag is op de hofstede van den heer J. W. Almekinders, onder Retranchement, door een nog onbekende oorzaak de grootste schuur, alsmede een boonenschelf, een prooi der vlammen geworden. Het vee is door den eigenaar gered, doch het in de schuur aanwezige graan en de landbouwgereed- schappen zijn verbrand. Een student aan de Amsterdamsche Univer- siteit, die door de ltechtbank te Amsterdam tot een maand celstraf was veroordeeld wegens het in den nacht van 26 op 27 Nov. moedwillig aan- grijpen, slaan en bijten in de pols van een agent van politie in het bureau der le sectie, is door het Gerechtshof aldaar vrijgesproken. Aan een Nederlandsch Gymnasium werd voor eenige weken een gewezen wachtmeester der huzaren tot portier benoemd. Een paar dagen geleden gebeurde 't nu, dat een der leeraren op een morgen door ziekte verhinderd werd te ver- schijnen, en de rector, die niet maar zoo dadelijk een plaatsvervanger bij de hand had, aan onzen vriend den portier een wenk gaf, in de buurt der klasse te blijven, de kachel een beetjeop te porren, de borden nog eens schoon te maken enz., in een woordeen oog in 't zeil te houden. De oud- militair vatte dien wenk echter als een vereerende opdracht op en begon, toen de jongelui zich aan zijn tegenwoordigheid weinig stoorden, stilte te gebiedenhet gevolg daarvan was evenwel, dat de verbaasde leerlingen nog meer kabaal begonnen te maken. Dit was te veel voor den man der tucht, en in het voile besef van zijn waardigheid sloeg hij met de pook op de tafel en gebood op krachtigen toon nogmaals stilte met de woordenvJelui moet voor denniet denken, dat je een leeraar voor liebt!" Maandag jl. heeft te Antwerpen een ver- schrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een kind be- zweek plotseling doordien een kogel het in het hart gedrongen was. Men dacht eerst aan een inoord, door twee officieren gepleegd, die dan ook werden aangehouden. Maar bij nader onderzoek is gebleken, dat het kind, bij afwezigheid van den officier, op diens kamer met geweld een secretaire heeft willen openen. Daar de officier bemerkt had dat reeds eenmaal, tijdens zijn afwezigheid, het- zelfde gebeurd was, had hij een revolver in de secretaire gelegd zoo dat het wapen moest afgaan als het meubelstuk geopend werd. Dit is dan ook gebeurd en zoo viel het kind als slachtoffer van zijn eigen fout. Maandag zou het lijk van een fruitkoopman uit Parijs te St. Ouen ter aarde worden besteld. Eensklaps begon een der bedienden van de begrafenis- maatschappij vreeselijk te beven en riep: tfDe doode spreekt; de doode heeft gesproken I" ,/Gij zijt gek of hebt te veel gedronken," ant- woordde een zijner kameradeu. Men maakte intusschen alle voorbereidselen om de kist te laten zakken maar op dat oogenblik hoorde men met doffe stem roepen: /,Hulp! hulp!" Men haalde de kist weder op, opende ze, ende gewaande doode was levend. Men begrijpe zich de ontsteltenis van hen, die van dit voorval getuigen waren, en de blijdschap van den gewaanden doode, die nu weder op zijn gemak naar huis kon wandelen. Van rijke bedelaars hoort men nog al eens van tijd tot tijd. Te Schlettstadt is weder onlangs een 92jarige bedelaarster overleden, in wier boedel men drie zakken vond met de niet onaardige som van 22,000 fr. in Fransche goudstukken. Bij het aanleggen van een weg tusschen Stolzenberg en Winkelhausen stootten de werk- lieden op een pot, welke gevuld was met gouden en zilveren munten, te zamen 230 stukken, waarvan 80 van zilver, de overige van goud. Zij dateeren van de jaren 15191634. Het schijnt dat zij afkomstig zijn van een verzamelaar van munten en zij zijn alzoo van groot belang voor een munt- of penningkabinet. Krachtens de wet komt aan de vinders de helft der waarde toe, de andere helft aan den eigenaar van den grond waar de vondst heeft plaats gehad. 's Graveuhage, 16 Februari. Tweede Kamer. In de heden gehouden zitting zijn tot candidaten voor het Raadheerschap van den Hoogen Raad geko- zen de heeren Van den Acker, raadsheer bij het Hof te's Hertogenbosch, Hingst, rechter bij de rechtbank te Amsterdam, De Jonge, president van de rechtbank te 's Gravenhage, Van der Kaaij, kantonrechter te Leiden en Van Heukelom, vice-president van de rechtbank te Rotterdam. Voorts is verworpen met 47 tegen 9 stemmen het wetsontwerp tot teruggaaf van het waarboig- kapitaal aan den faillieten boedel te Rotterdam van de Munstersche spoorwegmaatscbappij. Dinsdag is aan de orde gesteld het wetsontwerp betrekkelijk de geldleening. Van 1 tot 15 Februari 1883. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften8 Febr. Adriaan Jongman, oud 44 j., weduwn. en Janna van den Ouden, oud 47 j., wed. Geboorten. 1 Febr. Jacoba Mechelina, d. van Johannes Huijssen en van Johanna Dieleman. Elisabeth, d. van Dirk van Eijk en van Wilhelmina Maria van Rees. 2 Febr. Johannes, z. van Willem de Feijter en van Adriana Dieleman. Maria Cornelia, d. van Cornelis Pikkaart en van Elisa beth van de Wege. 4 Febr. Jacobus Franciscus, z. van Willem Johannes Pichal en van Adriana Duiink. 7 Febr. Jacobus Arie, z. van Cornelis Hamelink en van Cornelia Braal. Anna Cornelia, d. van Josephus Ferdinandus de Winne en van Ursula Angelina Martens. 12 Febr. Sibrand Andries, z. van Arie Pieter Hamelink en van Pieternella Sol. Overlijden. 5 Febr. Levina Meeuwsen, oud 64 j., wed. van Joos de Mul. Jacobus Franciscus Pichal, oud 1 d., z. van Willem Johannes en van Adriana Durink. 6 Febr. Anna Maria Maerz, oud 68 j., wed. van Johannes Wingender. 7 Febr. Jacob Feenstra, oud 58 j., echtg. van Catharina de Zeeuw. 11 Febr. Angelique Maria Juliana van Graefschepe, oud 8 m., d. van Ddsiderius en van Prudentia Cortvriendt. Willem Izaak de Kubber, oud 9 j., z. van wijlen Jacob en van Hendrika Hendrina Vogel. 12 Febr. Johannes Francois Mullid, oud 5 in., z. van I ak Hendrik en van Engelina Prina Hirt. Suzanna Johanna Dees, oud 18 ra., d. van Krijn en van Johanna Antoniua de Feijter. 13 Febr. Anna Cornelia de Winne, oud 4 d., d. van Josephus Ferdinandus en van Ursula Angelina Martens. 14 Febr. Gijsbrecht Leunis, oud 15 m., z. van Huibrecht en van Pieternella Dieleman. HULST Geboorten. 1 Febr. Julie Marie, d. van An- thonius Blommaert en van Natalia van den Berghe. Maria Catharina, d. van Philippus Taalman en van Philomena de Preker. 9 Febr. Aloijsius, z. van Augustus Dophemont en van Anna Catharina de Bakker. 11 Febr. George Petrus Anthoon, z. van Eduardus Carolus Verwilghen en van Ma thilda Johanna Verheeke. 12 Febr. Cornelis Johannes, z. van Eduardus Schreverius de Silva en van Catharina Muller. Overlijden. 5 Febr. Maria Therisa van Havere, oud 81 j., wed. van Gerardus Johannes .Tonkers, AXEL. Geboorten. 2 Febr. Leviuus Abraham, z. van Martinus Jansen en van Janna van IJk. 6 Febr. Edumond Ludovicus, z. van Alphonsius van Hecke en van Cornelia de Danschutter. 7 Febr. Leuntje, d. van Pieter Galle en van Catharina Cornelia van Dixhoorn. 8 Febr. Augustinus Anthonius Fran ciscus, z. van Edmond Albertus Johannis van den Berg en van Anna Maria de Meijer. Bernardus Johannes, z. van Aloysius Cortvriendt en van Johanna Mathilde van den Bulcke. David Cornelis, z. van Jan de Putter en van Janneke Riemens. 9 Febr. Cathalina, d. van Jacob Wolfert en van Janneke Hamelink. 12 Febr. Petrus, z. van August de Wijn en van Seraphina van Waes. Overlijden. 2 Febr. Martinus Henricus Tel- chuijs, oud 71 j., weduwn. van Pieternella Maria Harinck. Johannes Wilhelmus Koele, oud 76 j., weduwn. van Maria van Bendegem. 4 Febr. Cor nelia de Klerk, oud 11 m., d. van Amlries en van Helena Schuitvlot. Jan Pieter Cornelis van Lange- velde, oud 1 j. z. van Jan en van Aagtje Bakker. Hendrika de Krijger, oud 21 m., d. van Jan en van Tanneke Dronkers. 5 Febr. Krijn Overdulve, oud 13 j., z. van Cornelis en van Elisabeth Bare- man. 8 Febr. Adriana During, oud 71 j., wed. van Jan Stouthamer. 9 Febr. Christina Bareman, oud 59 j., wed. van Jan van Hoorn. Maria Heijnsdijk, oud 63 j., wed. van Marinus de Kraker. August Lauwens, oud 2 j., z. van Jacobus Johan nes en van Johanna de Windt. BOSCHK APELLE. Huwelijks—voltrekkingen. 9 Febr. Elias de Koeijer, oud 27 j., jm. en Anna Maria Catharina Louisa de Bakker, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Febr. Maria Alphonsa, d. van Lodewijk Napoleon Mattens en van Maria Anna van der Wielen. 12 Febr. Petrus Augustinus, z. van Levinus Constantinus d'Hont en van Chris tina de Rooij. C L I N G E. Huwelijks-voltrekkiugen. Desiderius Lemmens, oud 56 j. en Antonia Brees, oud 58 j. Geboorten. Clementina Maria, d. van August van Kemseke en van Isabella Coustantia Penneman. Carolus Ludovicus, z. van Dominicus de Rijcke en van Fiancisca Verstraeten. Isabella, d. van Jo sephus de Poortere en van Johanna Schuddings. Eugenia Ludovica, d. van Constantinus Franciscus Lockefeer en van Seraphina Yoet. Overlijden. Een als leveuloos aaugegeven kind van het m. geslacht van Carolus Ludovicus Pauwels en van Maria Theresia Hooft. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Seraphinus Blommaert en van Sophia van der Heijden. HENGSTDIJK. In deze gemeente hebben geene aangiften plaats gehad. HOEK. Huwelijks-aangiften. 3 Febr. Cornelis Diele man, oud 21 j., jm. en Jacomina Franse, oud 20 j., jd. 9 Febr. Adman de Ridder, oud 26 j., jm. en Adriana Klaassen, oud 21 j., jd. 15 Febr. Maarten Florussen, oud 31 j., jm. en Maria Martha Dieleman, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Febr. Cornelis Dieleman," oud 21 j., jm. en Jacomina Franse, oud 20 j., .jd. Geboorten. 1 Febr. Francois, z. van Leendert van Oosten en van Janneke Buijze. Maatje, d. van Pieter Jan Verhelst en van Cornelia Hame link. 3 Febr. Jacobus Pieter, z. van Johannes Cornelis Platteeuw en van Janneke Verheijke. Overlijden. 3 Febr. Francois van Oosten, oud 2 d., z. van Leendert en van Janneke Buijze. Johanna Adriana Dees, oud 8 m., d. van Guljaam en van Janna Geertruida de Kraker. 5 Febr. Sara de Blaeij, oud 41 j., echtg. van Abraham Tollenaar. 6 Febr. Joos van Tatenhove, oud 2 j., z. van Heudrik en van Maria Tollenaar. 11 Febr. Jacomina Keukelaar, oud 83 j., d. van Jacobus en van Adriana Wilhelmus. KOEWACHT. Geboorten. 2 Febr. Maria Stephania Ulrica, d. van Augustus Vermast en van Juliana van Damme. 6 Febr. Polydore, z. van Josephus Baert en van Seraphina de Groene. 8 Febr. Emelie Marie, d. van Franciscus Valent en van Francisca Martens. Theophile, z. van Charles Louis Rombaut en van Marie Therese van Damme. Overlijden. 4 Febr. Maria Josephina Scholter, oud 5 m., d. van Antonius en van Maria Jo- sepha Celiaert. 12 Febr. Rosalia de Koning, oud 72 j., echtg. van Franciscus Ferdinandus Camfijn. PHILIPPINE. Huwelijks-aangiften. Joannes Hamerlinck (van Assenede), oud 38 j. en Johanna Francisca van Vooren, oud 43 j. Huwelijks-voltrekkingen. Josephus Franciscus Marie de Krijger, oud 80 j. en Elisabeth Florentina Yoerman, oud 28 j. Geboorten. Franciscus Aloijsius, z. van Nicolaas Begijn en van Emma Pouwels. Stephania Maria, d. van Eustaehius Bonte en van Hermina Hendrika Yervack. Overlijden. Willem Izaak Andries Boer, z. van Izaak en van Adriana Johanna Hibels. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Febr. Pieter Bernard Bosschem (van Assenede), oud 43 j., jm. en Emma Angelina Fol, oud 32 j., jd. Geboorten. 3 Febr. Anne Ahassuerus, z. van Wilhelm de Rooij en van Wilhelmina Johanna van Santen. Overlijden. 5 Febr. Franciscus Johannes Re- nique, oud 1 j., z. van Lodewijk Jacobus en van Adelaide Groothaert. 9 Febr. Carolus Ludovicus Santens, oud 38 j., echtg. van Rosalia Rijs. 10 Febr. Maria Theresia Rijckbost, oud 61 j., echtg. van Thomas van Weijnen. 11 Febr. Lubertha Yisser, oud 1 m., d. van Albert en van Gerritje Hartman. 12 Febr. Karel Johannes Hamerlinck, oud 21 j., z. van Petrus Bernardus en van Ida van den Abeele. 15 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Augustus Hollebosch en van Blondina Heijeus. SINT JANSTEEN. Geboorten. 5 Febr. Theophilus Hendrikus, z. van Silverius van Helsland en van Pilagia van Dorsselaer. 7 Febr. Augustus Andreas, z. van Judocus Rottier en van Christina Hekelaar. Euge- nius Dominicus, z. van Fidelia Aerts. Mathilde Maria, d. van Maria Theresia van de Poele. 8 Febr. Benidictus, z. van Leona dus Lambertus Mattens en van Carolina Beertens. 13 Febr. Ludovicus, z. Seraphiuus Kant en van Seraphina Wagenaer. Overlijden. 4 Febr. Een als levenloos aan gegeven kind van het m. gesl. van Mechiel Theo- dorus de Schreuner en van Barbara Crombeen. 5 Febr. Hendrik Mertens, oud 80 j. 12 Febr. Cerillus van Acker, oud 8 j., z. van Eduardus en van Juliana Maria de Cock. ZAAMSLAG Geboorten. 4 Febr. Cathalientje, d. van Andries van Hoorn en van Sara Klaass n. 5 Febr. Cornelis, z. van Jacobus de Feijter en van Fraupoise Wilhelmus. 9 Febr. Jacomina, d. van Jacob Willemsen en van Sara de Pooter. 10 Febr. Andriezina Cornelia, d. van Cornelis Dekker en van Andriezina Pieternella Dieleman. 12 Febr. Abraham, z. van Jan de Jonge en van Elisabeth Meeusen. Overlijden. 3 Febr. Jacomina de Putter, oud 75 j., wed. van Jan van der Pijl. ZUIDDORPE. Overlijden. 2 Febr. Dominica Lefebre, oud 68 j., wed. van Petrus vau Driessche. 6 Febr. Maria Belaert, oud 5 j., d. van Joannes Baptista en van Philomena van Driessche. 311'lc ST AATSLOTERIJ, Dordrecht, 15 Februari. Lokeren, 7 Febr. 14 Febr. Tot onze groote droeflieid ontvingen wij uit Holland Michigan Otowa Conty (Noord- Amerika) het treurig bericht van het overlijden van onze geliefde moeder SUZANNA WOLFERT, Wed. Jan Dieleman, in deu ouderdom van ruim 88 iaar. F. MEIJER en Vrouw. A. JOLIJT en Vrouw. Ter Neuzen, 15 Februari 1883. De ondergeteekenden bctuigen hunne wclgenieendeii dank, voor de veel- vuldige bewijzen van deelneming, zoo van liierals elders ondervonden, bij de herdenking van hunne 30jarige echtvereeniging. J. P. KOENE. S. KOENE—Lecoq. Zaaraslag, 16 Februari 1883. schipper Martens, met een lading tegen de minst mogelijke en concurreerende prijzen, voor rekening van C. LEUNIS Az. te Ter Neuzen. bij JAN DE CALUWE aan het station Philippine, EERSTE KWALITEIT aan civielen pr(js. 5e Klasse. Trekking van 13 Februari. Prijzen »an 100 en daarboven. 1000 no. 216 4082 5011 8489. 400 398 6560 7398 9739 14792. 200 1777 18973. f 100 1417 1999 18296 20332. Trekking van 14 Februari. f 1000 no. 2387 4806 14054. 400 2730 8448 16368 19854. f 200 4442 6838 8284 9160 13182 18900. f 100 8385 7627 11355. Trekki g vm 15 Febrnari. 1000 no. 9701 13490. 400 976. 200 21991. f 100 1204 2101 4394 16578 18671 19254 20543 Hij kleiner aanvoer werd pnike T-rwe langzaam tot vorige prijzen verkocht, mindere so -rten waren zelfs niet geheel te plaatatn. Pnarden- en Duivenbounen '0 rent hooger. i'uike Zeeuwarhe en Vlaamache Tarwe 9 40 a 9,70 mindere 8 50 a f 8,80 Rogge Zeenwache eu Vlaamscha 6,80 a 6,70. Overmaaaarhe f 6 00 a f 6,40. Gerat Zeenwache en Vlsamache winter 5 80 a 6 20 Over mans he f 5.10 a 5 6 Zeenwache eu Vlaaraaehc zoiner f 5,10 a 5 30 Overmaaaeehe 4,80 a 5.00. Haver dunce 2,80 a 8,50. Di kn 4 00 a 4 50 Paar!en- boonen 6 50 a 7 80. Iluivenbuoneu 7 50 a 8 30. Witteboonen 10 00 a f 14,50. Bruinebw en 12 00 a 16,00. F.rwten 9 50 a 10 00. Voeder 7 80 a f 8,00. Kooleaad a I.ijneaad 11,75 a 13 2b. Tarwe p 106 k.. fr. 2<\25 a 2 50 20 Od n 22 00 Rogge 12.25 18 25 1 1,75 12,75 Gerat. 13.50 4 50 13,25 14 25 Haver. a a a 12,50 18 75 12.50 18 75

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1883 | | pagina 2