TER NEUZENSCHE COURANT Algemeeo Nieuws- en Advertenlieblad voor Zeeuwseb-Vlaanderen. B1NNENLAND BIJVOKGSEL Zaterdag 23 December lHs2. No. 1837. RECHTSZAKEN. Arrondissenients-rcchtbank te 9lidilelburg. Kan tor gerecht te Ter Ne»zen, GEvtEN iDE BERICHTEN. Ter Neuzen, 26 December. VAN DE De rechtbunk heeft in hare fitting van 19 December de volgende vonnissen uitgesproken C. L. v. H., schoenmaker te Westdorpe, is wegens overtreding der draukwet, veroordeeld tot f 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. V,, werkman te Ter Neuzen, is wegens overtre ding der drankwet en slaan en beleediging van een be- dieneud beambte veroord. tot 3 maanden cebtraf f 8 boete of 1 dag celstraf. lo. C. B., 2o. K. C. W., beiden zonder beroep te Hulst, zijn wegens eenvoudigc diefstal door twee personen beneden de zestien jaren doch met oordeel des onderscheids, veroord. ieder tot 3 dagen celstraf. 8. Z., arbeider te Sint Jansteen, is wegens diefstal gepleegd door een loonbediende ten nadeele van zijnen meester, veroord. tot maand celstraf. Zitting van 21 December 1882. VeroordeeldW. P., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van het tegen iemand uiten van scheldwoorden, in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. J. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, in eene boete van f 2,50, subs. 1 dag gevacg. C. L. H., koopman en T. V., dienstmeid, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het koopen VBn sterken drank in 't kleiu in eene localiteit, uiet voorzien van het bij art. 13 wet van 28 Juni 1881, gevorderde op- sohrift, ieder in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. J. H., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van het laten loopen van vee in eene anders in den oogst staanden grond, in eene boete van 5, subs. 2 dagen gevang. J. 8., dienetbode te Vlissingen, ter zake van het in betaling geven van vreerade koperen munt, in eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. D. d. B., landbouwer te Axel, ter zake van het zonder noodzaak vermindereu van de veiligheid van een open- baren weg, in eene boete van f 2, subs. 1 dag gevang. A. K., werkman te Axel, ter zake van het nanwonden van pogingen om wild te vangec, door middel van wildstrikken, in eene boete van f 20, subs 2 dagen gevang., met verbeurd verklaring der wildstrikken. A. A. en J. d. P., te Ter Neuzen, ter zake van het zonder vergunui ig jagen op eeus anders grond, ieder in eene. boete van f 10, subs. 1 dag gevang. A. v. A., herbergier te Axel, ter zake als voren, in eene boete van 0,50, subs. 1 dag gevang. P. v. d. C., jager te Sas van Gent, ter zake als voren, in eene boete van 20, subs. 2 dagen gevang. D. P., voerman te Ter Neuzen, ter zake van het zich bevinden in een koffiehuis gedurende den tijl van sluitiog, in eene boete van f 8, subs. 1 dag gevang. C. H., te Ter Neuzen, ter zake van het beldeur speleu, in eene boete van f 1, subs. 1 dag gevang. C. H., D. WC. d. J. en W. P. W., alien te Ter Neuzen, ter zake van bet spelen met en om geld op de openbare straat, ieder in eene boete van f 1, Bubs. 1 dag gevang., met bevel tot teruggave der centen. R. en A. H., arbeiders te Zaainslag, ter zake van het loopen over eens anders bezuaid land, ieder in eene boete van f 2,50, subs. 1 dag gevang. P. J. B., klompenmaker te Clit.ge, ter zake van het maken van nachtelgke burengeruchten, in eene boete van f 5,50, subs. 1 dag gevang. A. d. V., werkman te Zaamslag, ter zake van enkele diefstal van veldvruchten, in eefne boete van 3, subs. 1 dag gevang. V. v. d. A., leurder' te Westdorpe, ter zake van het hebben van bizondere merkteekenen op eene lengtc- maat, in eene boete van f 3, Bubs. 1 dag gevang., met bevel tot vernieling der mast. J. d. Mvisscher te Philippine, ter zake van het voorhanden hebben van niet van 't vereiechte merk voorziene gewicbten, in twee boeten elk van 2, subs. 1 dag gevang voor elke boete, met verbeurd verklaring der gewichten. L. d. P. en L. d. P., schilders te Sas van Gent, ter zake als voren, ieder in eene boete van 2, subs. 1 dag gevang., met verbeurd verklaring der in beslag genomen maat. H. v. d. C., sjouwer te S»s van Gent en A. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het zich be vinden in kennel\jken staat van dronkeoschap op den openbaren weg, ieder in eene boete van f 15, subs. 3 dagen gevang. H. J. N., gepensioneerd militair, zonder bekende woonplaats, J. D., zonder beroep te Selzaete, M. 't G., H. M., arbeiders, en A. Klandbouwer, alien te Axel, en W. R., schoenmaker te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder in eene boete van f 5, subs. 1 dag gevang. Allen in de kosten der procedure. VrijgcsprokcnA. A. A. C., kantoorbediende te Ter Neuzen, A. M., zonder beroep te Sas van Gent, M. P., dienstmeid te Ter Neuzen, P. B., boerenknecht te Ter Neuzen, A. v. H., schoenmaker te Westdorpe, en E T., arbeider te Westdorpe. De kosten ten laste van den Staat. Ontsliigeu van rechtsvervolglnjjL. V., A- R- cu A. R., landbouwersknechten, en W. B., zonder beroep, alien te Ter Neuzen, en E. d. V., zonder beroep te Bouohaute, ter zake van het overbrengen hunner woonplaats naar Ter Neuzen, zonder daarvan eene verklaring af te leggen bij het gemeentebestuur. L. S., koopman, en E. J. L. N., scheepsmakelaar, beiden te Ter Neuzen, ter zake van het doen plaats hebben van openbaren arbeid op Zondag. J. O., arbeidster te Ter Neuzen, ter zake van het tegen iemand uiten van scheldwoorden. De kosten te dragen door den Staat. Met ingang van 24 dezer zal het Rijkstelegraaf- kantoor te IJzendijke op Zon- en feestdagen open zijn van 9 tot 12 uren voormiddags De dienst- tijd op werkdageu blijft onveranderd. De sluiting der jacht op klein wild in onze provincie is bepaald op Zaterdig 30 Dec. a. s. Burgemeester en wethouders van Baarland hebben de aan den her bergier J. de J. in Mei 1882 uitgereikte vergun- ning tot verkoop van sterke drank in het klein, op grond van art. 9 no. 1 der drankwet ingetrokkan. Een driejarig kind te Amersfoort, dat in een onbe- waakt oogenblik kokende koffie uit den ketel nam en gebruikte, is tengevolge daarvan gestorven. Te Rijsoord is eene vrouw, die aan toevallen leed, in het vuur gevallen, en brandde zich zoo, dat men voor haar loven vreest. Een 40jarige vrouw te Velden (Limb.) heeft bij vergissing uit een flesch, die vitriool bevatte, gedronken en is een paar uren daarna ouder de smartelijkste pijnen UU1IA/IITOTI in xrovv km viti g,CtiLiJimnr OttrtUT HOOT TCICT1CI gerucht verschrikte gemoederen gerust te stellen, zonder dat iemand vaak hegrijpt waarom en waartoe, en vergront en verkleind, al naar mate het belang van den berichtgever dit vordort Hoe vaak ecbter ook tegengesprokeu, de oorlogszuclitige berichten blijven aanhouden en het //vrede op aarde," of men het er ook moge bijslepen, blijft bier een holle klank. Over bet algomeen valt dan ook dezer dagen over de welwillendheid van de Duitsche pers tegen over Erankrijk niet te roemen en tegenover Rusland is de toon vooral niet betcr. Dit geeft, stof tot, nadonken en men vraagt zich onwillekeu- rig af, waartoe, al die verwijten dienen. In Italie is in de Kamer van afgevaardigden door Massari aangekondigd, dat hij de regeering zal oudervragen over de staatkunde der regeering in de Egyptische kwestie en over de bescherming van Italiaansche burgers in 't buitenland. Crispi wil zijnerzijds de regeering oudervragen over hare buitenlandsclie staatkunde in 't algemeen. Na kennisneniing door de leden van de desbetrefi'ende stukken, zal de Minister van Baiteulandsche zfeken de heeren uitvoerig beantwoorden. Mogelijk dat er dan eenig licht komt van acbter de schermen. Uit Erankrijk wordt bericht, dat generaal Me- nabrea den president tier republiek zijne geloofs- brieven als Italie's gezant heeft overhandigd. Deze post was sinds lang om staatkundige reden onbezet gebleven. Bij die gelegenheid zijn zser opmerkelijke wocrden gewisseid. De gezant zeide, dat zijne zending hoofdzakelijk ten doel had de goede be- trekkingen te handbaven en te versferken tusschen de beide landen, wier gemeenscbappclijke belangen lieu lot eene oprechte vriendscbap roepen. Hij aclitte zich te gelukkiger naar Parijs gezonden te zijn, orndat hij als Italiaansch soldaal naast het dappere Fransciie leger gesf reden had in een roemrijken veldtocht. De president der republiek beanlwoordde den generaal Menabrea met een per- neaen, een vereemgmg gevormd, waartoe volksat- gevaardigden behooren, om Denemarkens ouzijdig- beidsverklaring door de mogendheden te bewetken. Uit Turkije verneemt men over Varna, dat er kuiperijen tusschen de hoven van Cettinje (Monte negro,) Belgrado (Servie) en Sufia Bulgarije) plaats vindeu en dat de Turksche regeering beducht is voor een algemeene beweging der Slaven of slavisclie volken onder medewerking van Rusland. Het bevestigt zich dus, dat er groote beweging heerscht op 't Balkanscliiereiland en de Sultan, die wind zaaide door zijn werken voor het panslavisme, d. i. vereenigiitg van alle Mahomedaansche volken onder een scepter, storm zal oogsten, door de be weging opgeroepen te hebben van bet panslavisme, dat is de vereeniging van alle Slavische volken onder een scepter, bet ideaal van Czaar Peter do Groote, dat zijne opvolgors trachten te venvezen- lijken. E r z ij n van die betrekkingen,zoowel bij gemeen- tebesturen als bij het Rijk, waarmede alle msnschen op de hoogte zijn en waarvan alien uitbundige lof den volke verkondigen omtrent den werkkring, de edele bedoelingen en de humane wijze, waarop de personen die vervullen. Wij noemen die be- trekkingen gelukkigwant vDrt de vervuller een jubile in die butrekking, dan loopt het wieroakvat over van deelneming en waarom P Och waren alien mcuschen wijs! Zoo z ij n e r ook van die betrekkingen in het maatschappelijk leven, waarvan weinig uotitie ge nomen wordt, Ze zijn in veler oog te nietig en van gecn waarde, enoch, warea alle inen- schen wijs Iemand, die in veler oog zulk een mindere be- trekking bekleedt, bezit ook onze gemeente, en toch lepoider, waarvoor do raming bedroeg f 8662,50. Inschrijving8biljelten waren ingekomen van de heeren C. van de Volde, te Borssele, voor /9990; V. de Clercq, te Selzaete, voor /"9957; J. Tolle- naar, te Ter Neuzen, voor f 9938; D. de Jong, te Ter Neuzen, voor f 9875 en P. A. van de Velde, te Ter Neuzen, voor J 9700. Door den gemeenteraad van Krimpen aan de Lek is benoemd tot ouderwijzeres, mejuffrouw A. M. L. Buijze, te Broek in Waterland. Axel, 23 Dec. Ten huize van mej. de wed. L. B. A. Rolff, hield de heer G. A. Vorsterman van Oijen, heden mitldsg ten aanhoore van een talrijk publiek eene landbouwvoordracht over „Be- mesting." De ijverige spreker wees den landbouwer op het gehalte van de verscliillende kunstmeststof- fen en trachtte zijne hoorders op de hem zoo eigen, duidelijke wijze aan te toonen, dat door vele fabri- kanten listen en leugens gebruikt wordeD, om hunns meststqffen, die niet altijd van bedrog zijn vrij te pleiten, aan den man te brengen. Ten slotte wees spreker er op, dat de landbouweude stand, die ongelukkigerwijze zoo stilletjes aan nchter uitgaat, veel meer voordeel van de veefokkerij zou trekken, dan wel van den verbouw vail graneu, wat in deze streken de hoofdzaak uitmaakt. Mochteii de gesproken woorden, die maar al te zeer waarheid bleken te bevatten, heilzame vruchten dragen, zoodat wij weldra mogen zeggen, dat de landbouweude stand zich in eene rooskleurige posi- tie mag verheugen, wat voor deze streken, wier welvaart van die der landbouwers voornainelijk af- Itangi, van het hoogste gewicht is. ZanmsSaf, 25 December. De alhier bij de liervormde gemeente beroepen uredikant, de heer E. Hopster, le Baardwijk, heeft voor dit beroep bedaukt. Zaterdagavond is te 's Gravenhage plotseling overledeu, in 68jarigeu ouderdom, Mr. J. L. Jolles,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5