Vertrst te Mereiiail naar OosMni. BURGERL1JKE STAND. Telegraphische berichten. POSTER IJ EN. RECHTSZAKEN. ArroDdissenieuts-rechtbank te Jfiilitelburg. GEMEN 3DE BERICHTEN. HULST. AXEL. BOSCHKAPELLE. CLINGE. 1882 minder dan over 11 maanden 1881 f 456,609, of ruim 4$ tonne gouds. Een groot verlies voor de schatkist, maar een nog grootere indirekte winst voor de natie! De gewezen matroos der Kon. Ned. marine J. J. Robert herdacht den 15 dezer den dag waarop hij vdor 50 jaar de vlag der Citadel van Antwerpen, welke door de Franschen was neerge- schoten, onder een hagelbui van kogels van de vijandelijke scherpschutters weder omhoog bracht aan den top van den 60 voet hoogen mast. Te Nijmegen, waar Robert thans opzichter is van het Yalkenhof, heeft men zorg gedragen, dat hij dien dag feestelijk kon vieren. Viil Napels, (Fransche mail) 23 Dec. 7,30's avonds. Vi& Amsterdam, 26 Dec. 5,35 's avonds. Vid. Brindisi, 29 Dec. 5,35 's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. De rcchtbank beeft in hare sitting van 16 December de volgende vonnissen uitgesproken A. v. M. en H. d. M., beiden te Boschkapelle, zjjn wegeus eenvoudige diefst.l door twee personen te zamen en in vereeniging gepleegd, ieder veroordeeld tot 8 dagen celstraf en solidair in de kosten. M. D werkmau te Zasmslag, is wegens moedwillige mishandeling, veroord. tot 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. M. v. Rhuisvrouw van L. d. B., te Koewacht, is wegens het tonder daartoe uitgetergd te zijn tegen iemaud uiten van scheldwoorden, veroord. tot eene boete van 2,60. In de Rijkspostspaarbank is van 1 tot 10 December jl. meer ingelegd dan terugbetaald 25,934,84. Op 10 Dec. is er meer ingelegd 1,997,088,46^. Voor de Intern. Koloniale tentoonsi,tiling te Amster dam is een *roote collectieve tabak-expositie ont- worpen; de kosten zijn op 10,000 geraamd. Op den stal van den landbouwer C. Nelemans te Zevenbergen is bij een paard de kwade droes geconstateerdhet aangetaste dier is onteigend an afgemaakt. De ontslagen brievenbesteller 14 B. te Smilde, door zijne voormalige bnisboudster aangeklaagd bneven te hebben geopend, doch bij de instructie onschuldig bevonden, is in zijne be- trekking hersteld. Een onbekend, bijna geheel ongekleed man wierp zich tnsschen Zevenaar en Ellen op de rails en werd door een aankomenden trein onmiddelijk vermorseld. In het gehucht Wachelen onder Oosterhout, is in een onder water staanden stal verdronken gevonden eene alleen wo- nende 77jarige vrouw. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leeuwarden heeft besloten adhezie te geven aan een uit Rotterdam aan deu Minister van justitie gezonden adres tot verbetering van de wettehjke bepalingen omtrent de faillissementen. Te tlooge Zwaluwe is een 81jarig grijsaard, die niet goed ter been was, achter zijne wouiDg in den Vliet gevallen en jammerlijk verdronken. Te Heerenveen heeft het ijs reeds offers geeischt. In plaats van naar sobool te gaan, vermaakten een drietal knapen zich even buiten de plaats op het broze ijs, met het treurig gevolg, dat twee van hen er doorzakten en jammerlijk verdronken. De Duitsche Keizer heeft ten behoeve van de water snoodlijdenden in de Rijnprovincie 15,000 M ge- schonken uit zijn particuliere kas. Te Saar- brucken hebben een paar straatroovers het op gouden brillen gemund. Zij grijpen ze van de neus der dragers af en kiezen het hazenpad voor de verschrok- ken bestolene tot zichzelve is gekomen. Dezer dagen overkwam dit geval zelfs een rechter. In de straat van Cook (Nieuw Zealand), is onlangs een groot zeemonster, een inktvisch, aan land gespoeldj zijn lichaam was 7 voet 6 duim lang en zijn grootste breedte 9 voet 2 duim. De kop was 4 voet 3 duim in doorsnede. De grootste vangarmen waren 25 voet, de kleinere 12 voet lang. In een enkele week werden uit Amerikaansche havens 40,000 vaten appelen naar Europa verscheept. De oogst van fruit was dit jaar in Amerika z6o groot, dat men op een uitvoer van een half millioen vaten rekent. Iemand die te Heerenveen voor de rechtbsnk terechtstond, daar hij bij een vrouw de glazen had ingeslagen, begon, van de zitting komende, met haar weder zoodanige vechfpartij, dat tegen hem opnieuw proces-verbaal werd opgemaakt. Niet ten onrechte had hij zich dan ook, met het oog op zijn vele comparitien, op de vraag van den pre sident naar zijn beroep, #ontvanger van dagvaar- dingen" genoemd. De landbouwer J. Lemmen, te Horst, we- duwnaar, miste reeds lang linnen, kleeren, goud en andere voorwerpen, zonder dat hij een dader kon aanwijzen of vermoeden op den een of ander had. Verledene week echter loste zicli liet raadsel op, toen een groot deel van het vermiste in de kist van de 25jarige huishoudster A S. gevonden werd, waarbij nog worst eneen flesch jenever. Nadat zij garresteerd en gehoord was, bekende zij alles Jan Gerber, sjouwerman aan de Engelsche gasfabriek te Amsterdam, die beschuldigd werd vdor ongeveer 2 jaren een nachtwacht in do Prinsengracht geworpen te hebben, doch bij gemis aan voldoende bewijzen weder op vrije voeten ge- steld was, is tbans weder opuieuw in hechtenis genomen. Zekere Kwak, eveneens arbeider aan genoemde gasfabriek, moet mededeelingen gedaan hebben, waaruit zou blijken, dat men den waren misdadiger te pakken heeft. Vrijdagnamiddag kwam te Elburg de ver- ontrustende tijding, dat er een beer in de omstreken van Elburg rondliep, die veel nieuwsgierigen, waar- onder de politie met geladen revolvers, op de been bracht, om een onderzoek deswege in te stellen. En werkelijk, tusschen Elburg en Doornspijk trof men het dier aan, dat echter met sterke hulp spoedig gevangen werd. Het beest was door de eigenaars (twee rondtrekkende lieden) in een on- onbewoond huis opgesloten en was, toen iemand wilde gaan zien of het nog wel van brood voorzien was, bij het openen der deur ontvlucht. Donderdag deed zich te Stiens, Friesland, een eigenaardig schouwspel voor. Men zag tegelijker- tijd een arbeider aan het gras maaien, een aantal kinderen in tegenwoordigheid van baanvegers op op de vaart schaatsrijden en het beurtschip door de vaart varen. Eene Haagsche jonge dame, die zich zoodanig ingeregen had, dat men haar middel met tieu vingars omspannen kon, is tengevolge van die mode-vergoding gestorvenDe dokters verklaarden althans, dat hare korte en hevige ziekte een on middelijk gevolg van het sterk inrijgen was. De advocaat Picard heeft Zaterdag zijn pleidooi in de zaak Peltzer-Bernays ten einde gebracht. De verdediging van den anderen advocaat, mr. Robert, is gisteren aangevangen en zal lieden worden voortgezet. In verband met het proces-Peltzer deelt men de hoofdbepalingen mede ontrent de uitspraak van gezworeneu volgens de Belgische wet. De jury telt 12 leden; antwoordt de meerderheid ontkennend op de vragen omtrent de schuld der beschuldigden, dan zijn zij vrijgesproken en worden zij onmiddelijk op vrije voeten gesteld. Staken de stemmen, dan volgt eveneens vrijspraak. Verklaren zeven stem- men zich v<5or, vijf tegen hunne schuld, dan kunnen de voorzitter van het Hof en zijne twee assessoren zich bij de minderheid of bij de meerderheid aan- sluiten. In het eerste geval zijn de besshuldigden vrijgesproken met 8 tegen 7 stemmen, in het tweede geval zijn zij schuldig verklaard met 10 tegen 5 stemmen. In de gevangenis te Wandsworth zoo verhaait althans de Figaro viel dezer dagen een afgrijselijk tooneel voor: Marwood, de beul van Engeland, moest zekeren Taylor, die zijn vrouw vermoord had ophangen. Taylor had zich pogen van kant te maken door zich de keel af te snijden. Deze wonde nu was door het aauhalen van de strop weder opengegaan, rood at het hoofd van dan ter dood veroordeelde bijna van de romp werd gescheiden, toen het vallnik werd neergelaten. s Griivenhiiue, 19 December, Men verneemt, dat de Gouvemeur van Atjeh, de heer Pruijs van der Iloeven, eervol is ontslagen en gepensionneerd, en dat hij zal worden vervangen door den resident van Palembang, den heer Tobia. In de zitting der Tweede Kamer van heden is Hoofdstuk Financien aangenomen met. 66 tegen 7 stemmen, na bespreking over de Staatsloterij, die tot geen resultaat leidde en nadat de motie van den heer Donner was uitgesteld om uit te spreken, dat de toepassing van art. 168 der Grond- wet tot onbillijkheid leidt. De afdamming vail het Slaak zal in 1883 aanvangen. De bespreking over Hoofdstuk Oorlog is aan gevangen. Morgen voortzetting. Van 1 tot 15 December 1882. TER NEUZEN. Huwelijks-aaiigiften. 6 Dec. Koruelis Koelew(jn, oud 33 j., jm. en PieternelU Maria van der Hooft, oud 25 j., jd. 7 Dec. Leendert Kooreman, oud 27 j., jm. en Elisxbeth Maria van de Vehle, oud 22 j id. 14 Dec. Petrus Cortvriendt, oud 33 j., jm. en Stephanie Martens, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Dee. Pieter Stouthainer, oud 42 j., weduwn. en Hendrika Jonkraan, oud 21 j., jd. 14 Dee. Jan de Putter, oud 19 j., jm. en Jenneke de Bruijiie, oud 25 j., jd. Geboorten. 3 Dec. Selina Sophia, d. van Petrus Grootasrt en van Maria Theresia vau Ootegcm. 5 Dec. Jacjmijntje, d. van Izaak Brakman en van Josii a Loof. 8 Dec. Tryntje, d. van Jan Willem van Loon en van Trijntje Maasland. 9 Dec. Aberdiua Jannetje, d. van Adriaan Visser en van Neellje Thilens. 11 Dec. Fra c ise, d. van Barbera Riemens 12 Dec. Tatmeke Cornelia, d. van Rokus Harms en van Meclielina Huijssen. 13 Dec. Maria Cathaliua, d. van J.cobus de Smit en van Maria van Pienbroek. 14 Dec Gerard Hermanus, z. van Adriaan Kooman en van Maria Smies. Overladen. 6 Dec. Victoria Dorothea Standaert, oud 31 j., d. van Charles Louis en van Anna Maria Israel. Adam Meskes, oud 72 j., echtg. van Jaeoba Johanna Cars. 11 Dec. Cornelis Amines de Zeeuw, oud 2 m., z. van Jozias en van Janna Sioffiju. Geboorten. 7 Dec. Math'lda, d. van Andries de Smit en van Johanna Maria Reijns. Overljjden 6 Deo. Matthijs van Giesen, oud 55 j., echtg. van Rosalia Vioen. 14 Dee. Rosalia de Waal, oud 59 j., echtg. van Anthonius Francies Willems. Howelijks-aaugifteu. 1 Dec. Johannes Anbroeck, oud 35 j., jm. en Melanie Groothaert, oud 41 j., jd. 2 Dec Augustinus Snjj, oud 45 jweduwn. en Anna Catharina Scheppers, oud 40 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Dec. Johannes An broeck, oud 35 j., jm. en Melanie Groothaert, oud 41 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Levina, d. van Jan van Doese- lnar en van Susanna Abigael van den Bergh. 2 Dec. Wilhelmina, d. van Mariuus Cornelis Gans en van Sara Elisabeth van Wjjok. 4 Deo. Neeltje, d. van Johannes Geelhoedt en van Maria Willemseu. 6 Dec. Maria Elodie, d. van Petrus Frauciscus van Ruinate en van De«ideria van Assel. Overladen. 6 Dec. Maria Bareman, oud 65 j., wed. van Pieter Hooglauder. Geboorten. 8 Dec. Alphonsus Maria, z. van Paulina van Meeleu. Overlijden. 1 Dec. Brictus de Blieck, oud 29 j., z. van Adriaan en van Maria Anna Polfliet. Geboorten. Eduardus, z. van Alouisius Vlaeminck en van Rjjntje Gerritsen. Johanna Catharina, d. van Charles Ludovicus de Wilde en van Clemenoe de Brujjn. Aloijsius, z. van Petrus Frauciscus Pauwels en vau Isabella Maria de Zetter. Maria Ciclcvica, d. van Theophilus Smet en van Rosalia Pauwels. Maria FloreDtia Petrouella, d. van Egidius Frauciscus Locke- feer en van Lucia Penueman. Autouius, z. van Petrus de Rodt en van Cecilia Peeters. Overlqden. Jan Francies Bolsaent, oud 82 j., echtg. van Maria Catharina van Dorsselaer. JNupoleon Claesseus, oud 60 j., z. ran Johannes en van Paulina Vermorcken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2