UUITENLANb Gemengde berichten. door de commissie van den watersnood veel gedaan om het lot van alien te verzachtcn. Ook de loge heeft. thans een harer behoorend gebouw ter be- schikking van de commissie gesteld, en in de Koninklijke Deventer Tapijtfabriek is mede aan soiiiwigen huisvesting verleend. Br bestaat vrees, dat het water hier niet suoedig zal verdwijnen, want ook alle binnenwateren zijn buitengewoon hoog. In een der ondergeloopen woningen te Deventer had een ba'kker met zijnen vrouw de onvoorzicbtig- veid in een geslotcn bovenvertrek de kachel, mei kolen gevuld, open te laten. De knecht wilde hen des morgens wekken, doch kreeg geen gehoor en ging ter kerk Bij zijn terugkomst vond hij d8 kamrr met kolendamp gevuld en beiden bewusteloos. De vrouw is berstellende, de man aan de ge- volgen overleden. Alle steenfabrieken langs den IJsel staan geheel onder water, er zijn fabrikanten die daardoor eene echade hebben van 20 it SUduizend gulden. Te Maastricht is de Maas binnen hare oevers terugtfekeerd, doch driegt bij eenigen was haar bedding ook weder te verlaten. Het Maasdal is zwaar beproefd geworden, de schade door zijne bewoners geleden is vrij aanzionlijk. Aan soramigen toch heeft het water het winterkoren, dat aan de bewf rkte aarde was toevertrouwd, ontroofd, van anderen de voedergewassen die nog te velde ston- den, medegesleept of vernield. zwerftochten van Vaughan in Duitschland. Het ver- hoor der getuigen a decharge was weinig belangrijk. Naar alle waarschijnlijkheid zal het verhoor der getuigen in doze zaak morgen of Maaudag geein- digd zijn. Het requisitoir zal Maandag 18 Dec. aanvangen en de uitspraak Vrijdag ofZaterdag23 Dec. plaats hebben. De Parijsche politic heeft de hand gelegd op een bende dieven, wier specialiteit het was, den nacht in hotels door te brengen en dan vroeg- tijdig been te gaan met medeneming van candelabres, beddelakens en andere zaken, die grmakkelijk om het lijf gewikkeid of in reiszakken weggemoffeld konden worden. Tot nu toe hebben een en dertig hotelhouders de hun ontstolen pendules als de hunne erkend en meer dan honderd vijftig pskken linnengoed zijn aan de eigenaars teruggegeven. De hoogste brug van de wereld, die over den Kinzulahstroom, bij Bradfort in Pennsylvame (Mac. Kaen Country) is than9 voltooid Zij is van ijztr, 1060 voet lang, en de middelste pijler heeft eene hoogte van 801 voet, Deze brug vormt de verbinding tusschen de New-York-Lake-Erie- Western spoorwegbaan en de kolenmijnen van westelijk-Pennsylvanie. Te Geysting n bij Maeseyck woonden twee landbouwersfamilien tegenover elkander in de beste Ook uit het buitenland worden de overstroomings verstandhouding. De mannen waren zwagers. In geene van beide gezinnen waren kinderen. Thans zijn de 4 oudjes ze waren alien 79 it 81 jaren in den loop van 4 weken gestorven, en daar er in dien tusschentijd geen andere sterfgevallen in de gemeente hebben plaats gehad, rusten de vier, die levenslang goede buren, waren ook op het kerkhof vreedzaam bij elkander. bericbteu gunsfiger. De Rijn valt belangrijk, ver- scheidene straten in Keulen zijn reeds weder droog, de spoorwegdienst langs den rechter Rijnoever is hervat manr de dienst op den Berg-Markischen spoorweg blijft gestoord wegens verschillende dijk- breuken. Te Mulheim bij Keulen zijn echter nog 7000 ingezetenen, die hunne womngen niet kunnen betrekken. De ellende moet vooral daar ontzettend zijn Welgestelde lieden loopen bedelend langs de straat. Ook in de naburige dorpen ziet Let er niet beter uit. Nieuwied staat nog half onder water, honderden familien zijn zonder voedsel en ▼erwarmiug. Op voorstel van den advocaat generaal bega- ven het Brabautsche bof van assises, verder de jury, de verdediging en de beide beschuldigden in de Peltzer-zaak zich jl. Dinsdag in rijtuigen naar het huis in de Rue de la Loi, teneinde het terrein der misdaad in oogenschouw te nemen. Armand en Leon werden, buiten itekomen, door de overtalrijke menigte met teekeuen van afschuw ontvangenLeon bleef er kalm onder, maar Ar- mandJs gelaat werd aschgrauw. Het raampje van het portier van Armand's rijtuig werd door een steenworp getroffen. Na een uur verliet men het beruchte huis 9toomschip „Strathmore," met katoen van Savannah weder. Leon Pelt-er had, natuurlijk op zijne wijze, naar Bremen. Twee sleepbooten vertrokken dade- uitgelegd hoe alles is toegegaan. De jury had lijk van Nieuwediep; doch de zee werd zoo onstui- mig, dat de pogingen tot afbrengen mislukten en de sleepbooten moesten terugkeeren. Terwijl de hemelhooge golven over het schip sloegen, ging toen de reddingboot uit om de equipage te redden; Ben vreeselijk ongeluk heeft onder de be- volking van het nabij 'a Bosch gelegen Vught groote verslagenheid teweeggebracht. Woensdag namiddag is een hoveumuur van de aldaar in aanbouw zijnde kerk der R. K. gemeente ran eene aanzicnlijke hoogte naar beneden gestort, in zijn val een ticntal der op de stelling werkzaam zijnde personen medesleepende, van welke zes onder de nederstortende steenmassa verpletterd werden, terwijl van de vier overigen, die zwaar gekwetst werden, nog drie hoojstvermoedelijk zullen sterven. Ben elfde had de tegenwoordigheid van geest zich in in den val aan een lat vast te grijpen en is later daar ongedeerd gered geworden. Het terrein is afgebakend en het work gestaakt; de justitie doet onderzoek naar de oorzaak van het onheil. Bij Callantsoog strandde Maandagochtend het bouwersvrouw gestorven, wier gewicht de 150 Ned pd. te boven ging. De lijkkist was 1 Ned. el breed. De dragers hadden, met inbegrip van baar en kist, niet minder dan ongeveer 275 pd. te torschen. De vrouw, die nauwelijks 52jaartelde, kon zich in den laatsten tijd bijna niet meer bewegen. In Hongarije is dezer dagen de vrouw op- gehangen, die naar wij eenige maanden geleden gemeld hebben beticht werd van medepichtig- heid aan 26 moorden, door het verkoopen van vergiftigd gebak aan vrouwen, die zich van hare mannen of andere familiebetrekkingen wilden ont- slaan. Zij had schuld bekend ten aanzien van 6 moorden, waaronder twee, die zij zelve gepleegd had, namelijk op twee mannen, met wie zij achttr- eenvolgens gehuwd was. Een dagblad van Parij9 bevat de volgende wreede, maar volkomen echte tijdingDe modisten zouden vonrnemens zijn, met de eerstkomende mode, de dameshoedsn, in plaats van met vogels of duiven, met echte kattenkoppen te versieren. Onze confrater zegt dat hij verscheidene magazijnen kan noemen, alwaar de modisten zich bezig houdeu met kleine katjes op te voeden, om ze te onthoofden zoodra hunne kopjes groot genoeg zijn om op de hoeden van de dames gestoken te worden. Wat zal de maatschappiy^ tot kescherming der dieren daarvan zeggen In den Coliseum-schouwburg te Cincinnati werd den 4 dezer een stuk vertoond, waarin de tooneelspeler Frayne een appel moest wegschieten van het hoofd van Annie von Bekui, eene actrice, met wie bij verloofd was. Br was iets on klam geraakt aan het geweer, waarmede zulks gvschiedde en dientengevolge drong de kogel in bet hoofd van het meisje, dat een kwartier later stierf. De voorstelling werd onmiddelijk gestaakt en de schouw- burg door de bezoekers, ongeveer 2300 in aantal, ontruimd. Frayne was der wanhoop nabij. aandacht g geluisterd, zonder echter eene vraag to stellen. Bij het verlaten van het huis werden de beschuldigden andermaal door de kreten van ver- ontwaardiging eener verwoede menigte ontvangen beiden bleven echter kalm. Het getuigenverhoor werd ten 1 ure hervat. Vrij wat getuigen kwamen voor; het publiek ver- nam echter niet veel, dan dat Armand hier kaartjes had laten drukken, ginds had gedejeuneerd, aan- deelen had doen koopen in het Autwerpsche panorama enz.al deze bizonderheden hebben betrekking op de nadere bevestiging van onder- geschikte punten der akte van beschuidiging. Een getuige, die de belangstelling trok, was Dr. Lavise, wiens onthullingen inderdjd tot de arrestatie leidden. Hij vertelt van het nacbtelijk bezoek dat hij van Armand ontving, toen Leon naar Brussel terugkwam tengevolge van het ver- keerd begrijpen eens telegrams, hetgeen door Ar mand als iets verschrikkelijks werd voorgesteld, Den anderen dag kwam mevr. Peltzer tot hem, die hare beide zoons voor schuldig liield en meende, dat Armand van de lichtzinnigheid zijns breeders misbruik had gemaakt om hem tot het plegen der daad te verleiden. De advocaat Wiener, door de justitie belast met bet verhooren van verschillende personen te Ham- burg, Bremen enz. gaf een belangrijk verslag over de zij nam dan ook een deel der opvarenden over, doch is met deze in de branding omgeslagen, waarbij 9 mensciien, 6 Hollanders en 3 Engelsclien, omkwameu. Een milicien van het te Maastricht in gar- nizoen liggende 2e reg. infanterie, die van het begin van de maand October spoorloos was verdwenen, is thans in de nabijheid van het Belgische dorp Lanaken teruggevonden. De arme drommel, die niet goed bij het hoofd blijkt te zijn, heeft de garnizoensplaats welgedaan verlaten en is, na eene afwezigheid van 53 dagen, uitgeteerd en vermngerd teruggebracht. Hij heelt zijne nachten grootendeels in een hollen boom, in de bosschen te Pietersheine doorgebracht, zich grootendeels voedende met penen en knollen, die hij op het veld vond. Hij bevindt zich thans in de infirmerie. Het waamemen van het heentrekken van de planeet Venus over de zonneschijf, is jl. Woensdag door het regenachtige weder en de zwaar betrokken lucht in Nederland totaal mislukt. Wij zullen nu geduld moeten hebben tot 8 Juni 2004, met de hoop alsdan op heldere lucht Te 's Gravesande is dezer dagen een land- Aanbestedingen. Op Vrijdag, 15 December 1882, des voor- middags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van: I. Het tweejarig onderhoud van het Neder- landsch gedeelte van het kauaal van Ter Neuzen, met bijbehoorende werken. (Raining f 34844 per jaar.) Deze aaubesteding zal geschieden bij enkele in- schrijving volgens 27 van het bestek. II. Het driejarig onderhoud der Rijks groote wegen in de provincie Zeeland, in vier per- ceelen. (Raming per jaar: le perceel f 3050, 2e perceel f 9500, 3e perceel /5070, 4e per ceel 8400). Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele in- 8chrijving, volgens 24 van het bestek. Op Vrijdag, 22 December 1882, des voor- middags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het gedeeltelijk atgraven van het westelyk beloop van den vestingwal langs de oostzijde van den westelijken arm van het kanaal van Ter Neuzen, behoorende tot de verbeterings- werken van dat kanaal. (Raming f 1500.) Deze aanbesteding geschiedt bij enkele inschrij- ving, volgens 441 der Algemeene voorschrifteD, gewijzigd bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van 17 Januari 1881 no. 6, afdeeling Waterstaat A. INGEZONDEN STUK KEN. Mijnheer de Redacteur Niet twijfelende aan uwe bereidwilligheid, het onderstaande als ,/ingezonden" te zullen plaatsen in uw blad van 8 dezer, wensch ik iets toe te brengen tot verbetering in het belang van stad en land Ik wil de attentie vestigen op den slechten toestand van den toegangsweg van uit de stad naar ons spoorwegstation en een eenvoudig middel op- geven tot verbetering. Ik heb hier meer bepaald op het oog de passage voor voetgangers van af het #Zuidbeertje tot het

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2