BURGERLIJKE STAND. bei RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. u&iv.EN jDE BERICH7EN. AXEL. CLINGE. GRAAU W, H E N G S T D M K HONTENISSF, KOEWACHT, OSSENISSE. OVERSLAG. PHILIPPINE. SAS VAN GENT. SINT JANSTEEN. ma aat aid hai Da wii ont vee gel wa; bui arr Tw cus pO! bej hoi te out dei nie Va ma pol gee de Ro: ove ver der pla Va; zet en he! sed lan wo: me, die vai eer. bel grc grc en gu te de v<5< dei he wa of te tei he uit 15 zal ons mededeelf, bet uitaluitend eigendom worden I van de Vorsten von Wied. Die goederen zijn: d1 Palrizen enz. te 's Hage, het Paviljoen te Scheve- ningen, de buit^nplaatsen onder Wassenaar en Yoorschoten en een duinontginning onder Castricum. De rechtbank heeft in hare zitting van 2 December de volgende voniasen uitgesproken P. d. B., wirkman le Clinge. thans in dienst bij het 3e regiment infanterie, is ter zake van mishandeling, veroordeeld tot een celstraf van 1 maaxid, eene geldbuete van 8 of 1 dag ceilulaire gevangenisstraf. T. S. v. P., lamlbouwer te Sint Jansteen, is wegens het niet verschijnen als getuige, veroord. tot 10 boete of 3 dagen gevang. en in al de kosten door vertraging veroorzaakt. A. d. P., werkmar. te Axel, is wegens jacht- overtreding, bij vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, dd. 6 April 1882, ontslagen van alle rechtsvtrv'ilgiiig, thans in appel, vanwege den ambtenaur van het 0. M. bij dat kautongerecht, veroord. tot 5 of 2 dagen gevang. en de knaap ernstig gekwetst naar het gasthuis moest d. van Amandus de Dauwe en van Barbera Hesters en no s Over den. 20 Nov. Karel de Koener, oud 65 Het voornemen bestaat om met 1 April den dienst van den pakketpost algemeen uit te breiden. Voor de le ;s Llage op te richten kinderbewaar- i plaats bebbi n Koning en Koningin/100 gescbonken en de Pnns van Oranje 40 De gemeente- Taad van Viissiugen heeft besloten een tweede geme.ente-vroedvrouw aan te stellen (jaarwedde y £0u). Den 14 December a. s. zal ts's Hage eene meeting worden gehouden over den invloed dien de draukwet in de residentie heeft uitge- oefend. De aangekondigde voordracht van Louise Michel te Leiden, is uiet doorgegaan. Men zegt, dat zij naar Parijs teruggekeerd is. Jl. Zaterdag zag men op ondergeloopen land bij Zwolle reeds eeu menigte schaatsenliefhebbeis zwieren. Te Harlingen is een schipper, een oppassend jonkman van 21 jaar, die voor zijne moeder, eene weduwe, het brood verdiende, over boord gevallen. Door den Snellen siroom werd hij medegevoerd en was redding onraogelijk. Het lijk werd eenige uren later opgevischt. Door het omvallen van een petroleum—kooktoestel heeft in woning op de Lijn- baansgracht te Amsterdam een kind deerlijke brandwonden bekomen. Van de Scheveningsche visschersvloot worden nog 5 piuken vermist; er heerscht algemeene verslagenheid. V»regens het optreden van een 8jarig kind als vioolvirtuoos in de Stadgehoorzaal te Leiden, bij gelegenheid van een muziek-voorstelliug is op grond der wet op den kindtrarbeid proces-verbaal opgemaakt. De Nederlandsche Biscuitsfabriek, die oulangs te Amsterdam geopend werd, de eerste inrichting van dien aard in ons land, verschaft reeds aan 70 werklieden arbeid. De bereidiug der biscuits ge- scliiedt geheei machinaal. In het Oestermans- hofje op den Zwartenweg in den Haag heeft Zaterdag avond eeu drunken smid zijn vrouw en kindt-ren bijna niet gekleed en blootsvoets op straat gejaagd. De verdrevenen werden door welwillende menschen opgenomen. Nabij Uslar (Hildeslieim) is een rijke bruinkolenlaag ontdekt van ougeveer 8 millioen kub. meter. Te Ruluay-de-Saintonge, bij Roche- fort (Frankrijk), heeft een pachter een zijner be- dieiukn den hals afgesneden en het lijk in een oven geworpen, waar het geheei verkooldisgevonden. Men is den dader op het spoor. Donderdag had de beer D. uit Leiden, te Oegstgeest met een boolje op den Rijn ter jacht zijnde op waterwild, het ongeluk met het geweer in aanraking te komen met rijshout, zoodat een so hot viel en de voile lading een hem vergezellend knaapje in het been onder de knie zoodanig trof, dat men vreest tot de amputatie daarvan te zullen moeten overgaan. Bij de jl. Vrijdag gehouden parade in de Plantago te Amsterdam was een knaap van orn- streeks 8 a 9 jaar op sen ijzeren hek geklommen, om alle3 goed te kunnen zien. Een politie-agent wilde hem er aftrekken, met het treurig gevolg dat de knaap, valleiide, op een punt van het hek terscht kwam, die hem in het onderlijf drong, vervoerd worden. Nimmer was de gerechtzaal te Brussel zoo vol toehoorders dan 11. Zaterdag. Bijna alle Brusse! sche advocaten waren tegenwoordig en zelfs dames stonden opeengepakt tusschen gendarinen en militat- ren. Het was ook een gewichtige zitting. Me\r. Bernays zon worden gehoord. Te 9.40 wnder. de beklaagden binnengebracht en het verhoor nam een aanvang. Mevrouw Bernays is in zwaren rouw en draagt een platten ronden hosd, die met een breed zwart lint onder de kin is vastgehecht. Het is een nog jeugdigo vrouw, zeer tenger, maar ele gant, niet schoou, maar gedistingueerd, met rosse liaren. Zij is aanvankelijk zichtbanr ontsteld en is uiterst moeielijk te verstaan. Op de vraag van deu voorzitter vcrklaart zij te heeten Julie Pecher weduwe Bernays, 31 jaar oud, zonder beroep te. Antwerpen. Zij was in 1870 met Bernays gehuwd eu beklaagde zich ernstig over de liouding van haar man, die haar verwaarloosde en met eene dienstbode liefdesbetrekkingen onderhield. Van af 1876 was het leven voor haar onverdragelijk en nimmer had zij er aan gedacht echtscheuling te vraaen ter wille van haar kind. Zij leefdp, nadat de verhouding van haar man tot de dienstbode een fcit was geworden,evenwel geheei van hem gescheiden. Zij vertelde de oneeniirheid tusschen haar en twee dienstboden Julie Raskart eu Am^lie Pfister in Sept. 1881. Julie R. wilde haar plaats innemen. Zij had zich in 't hoofd gezet Mevr. B. te worden en stelde alles in 't werk om haar doel te bereiken. Zij zeide: »Ik zal haar gek maken of van verdriat doen sterven." Zij had tot medeplichtige Amelie Pfister, wier gedrag schandelijk was. Zij heeft Julie weggejaagd, haar het geld gegeven dat haar toekwara, en haar een oorveeg gegeven als straf voor de sehandelijke praatjes, die zij belreffende haer relatie met Armand Peltzer aan haar man had verteld. Met diepon ernst ontkende zijn in* tieme relaties met Armand te hebben gehad. De advocaat Anger te Antwerpen, die na den moord de papieren van Bernays onderzochf, deed daaromtront eenige mededeelingendie evenwel weinig nieuws aan den dag braehten, evenmin als de verklariugen van de getuige Guill. de Longe, eerste president van bet hof van cassatie, die de bekeude schikking tusschen de echtgenooten Bernays tot stand bracht en bevestigde, wat daaromtrent reeds bekend is. De volgende getuigen legden verklaringen af, omtrent het doen en laten der betrokken personen voor den moord, omtrent de zaken van Leon Peltzer, diens verblijf te Parijs, den aankoop van wapenen enz. De heer Georges Grienham, de laatste getuige, die Zaterdag gehoord werd en die hoofdinspecteur van de Londensche politie is, heeft al het mogelijke gedaan om iets van Murray en zijne maatschappijen te ontdekken, maar zouder gevolg. Hij gelooft dat daar uiets van aan is. Daarentegen kon hij verzekeren dat Leon Peltzer in Louden geweest is. Omtrent het reeds vermelde spoorwegongeluk bij Aberdeen, spoorliju LoudenQueensborough wordt, thans nog nader bericht, dat de ingestorte spoorwegbrug 20 jaren oud was. Zij was 18 voet hoog en 40 voet lang. De locomotief en een deei van den trein waren er reeds over, maar drie ms met passagiers stortten naar beneden. Het" was een vrecselijk tooneel van ellende en verwarring, terwijl het hevig stormdc en regende. Later is ook bevestigd dat 5 personen zijn omgekomen en 11 anderen zwaar gekwetst. Geleidelijk zal de Eransche regeering electrische verlichting invoeren voor 42 van de grootste vuur- torens, te beginnen met dien van Kaap Gnsuez aan het kanaal. De kosten voor het geheele stelsel worden geraaind op ongeveer 8 millioen francs, waarvan voor dit jaar 150,000 zijn toegestaan. Van 16 tot 30 November 1882. Geboorten. 16 Nov. Pieternella Teuns Jacoba, d. van Johannes Adriaan Goedbloed en vau Pieternella Jacoba Meiler. 21 Nov. Cornelia, d. vai. Pieter Coruelis van Bendegem en van Elisabeth Neeltje Heijnsd\|k. 23 Nov. Cornells, z. van Martinus Wie- land en van Magdalena de Bidder. 29 Nov. Amelia, Overlijden. 20 Nov. Karel de Koefjer, oud 69 j., weduwn. van Maria 't Gilde. 23 Nov. Mels Ver- straten, oud 64 j., echtg. van Jozina Verstraten, Suzanna Levina Kruysse, oud 13 j., d. van Anthoiij van Over- straten Kruijsse en van Suzanna Leonia vau Ilishoeck. Geboorten. Petrns Alphousus, z. van Authonius Eduardus Verbist eu vau Maria Catharina van Linden. Geboorten. 21 Nov. Johanna, d. van Petrus Jo- sephus Waelpoel en van Elisabeth Dankaert Overlijden. 17 Nov. Mathilde Maria Petronella Martens, oud 4 m., d. van Joannes eu vau Helena van de Velde. Desird Goossens, ond 20 m.. z. van Ferdinandus en van Anna Maria Bouwens. 20 Nov. Cornelia van den Bergen, oud 55 j., echtg van Jo hannes Baptist Hendrickx. 28 Nov. Pieter Francies Beekman, oud 64 j., echtg. van Anna Maria van Huffel. Geboorten. 21 Nov. Philomin*, d. van Pieter Francies de Maagt en van Maria Floriju. Huwelijks-aaugiften. 30 Nov. Vitalis de Vos, oud 45 j jm. (van Clinge) en Maria Theresia van Vooren, oud 41 j wed. van M. van den Fnde. Huwelijks-voltrekkiugen. 25 Nov. P. J. vau Bra- band, oud 28 j jm. eu M. J. Hermans, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Nov. Maria, d. van J. Cambeen en van C. Feremans. 17 Nov. Amelia, d. van P. M. van Trappen en van P. Piron. 23 Nov. Helena Catharma, d. van A. M. de Mul. 27 Nov. Dorothea, d. van P. Pastiju en van R. Pieters. Overlijden. 19 Nov. Wilhelmina de Valk, oud 5 w., d. van P. de Valk en vau V. Maas. Een als levenloos aangegeveu kind van J. de Rruijn en van A. de Graaf. 21 Nov. Maria Louisa Vertneire, oud 2 m., d. van B. Vermeire en van E. de Maaijer. 22 Nov.' A. Pieters, oud 59 j., echtg. van B. Steijaert. 26 Nov. W. van Mieghem, ond 87 jechtg. van Talboora. 27 Nov. A. de Waal, oud 2 w., z. van D. de Waal eu van C. Pauwels. 29 Nov. P. Lambregt, oud 54 j., echtg. van J. de Bakker. Huwelijks-aangiften. 24 Nov. Livinus van Gujjse, (van Stekene Belgie), oud 38 j., jm. en Philomena Buijs, oud 40 j., wed. van Pieter Franciscus de Vieeschouwer. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Nov. Iheophilus Emeritus Matthijs, oud 31 j., jm. eu Marie Leome vau Damme, oud 23 j., jd. Geboorten. 21 Nov. Petrus Joannes, z. vnn An gelas van Gremberghe en van Angelica de Winne. Clara Irma, d. van Johannes Josephus van Mol en van Pelasia vau Waes, 28 Nov. Bertha Augusta Maria Ghislaina, d. vau Cyrillus Petrus Joannes Die- rick en van Mathilde IJsebaert. 30 Nov. Irma Pharailda Maria, d. van Hubertus Zwartete en vau Maria Elisabeth Nimmegeers. Geboorten. 18 Nov. Petrus Augustinus, z. van Jan Francies de Bruijn en van Elisabeth Strobbe. 19 Nov. Alphonsus, z. van Ludovicus Mannaart en van Christina Mannaert. 22 Nov. Petrus Dominions, z. van Petrus Neve en van Josephina Philomena Cornelis. Overlijden. 22 Nov. Een als levenlous aangegeven kind van het m. geslacht van Coruelis Schuitvlot en Leonora Bun. Overlijden. 20 Nov. Emma Maria de Meij, oud 11 j., d. van Petrus en van Rosalia de Roo. In dezc gemeente hebben geene aaugiften plaats geliad. Geboorten. 16 Nov. Frauciua Helena, d. van Ferdinandus Franciscus van der Steen en van Mathilda Josephs de Baets. 21 Nov. Suzanna Maria Cornelia, d van David Willem Coninck Westenberg en van Katharina Heijkoop. 27 Nov. Bertha Hendnka Jo hanna, d, van Cornelis Jacobus Dootjes eo van Cornelia Bekkens. 29 Nov. Alfred, z. van Pieter Bral en van Stephanie Troch. Overlijden. 25 Nov. Louisa Petronella Reels, oud 4, w., d. van Petrus en van Johanna Petronella Rani. Huwelij ks-voltrekkingen29 Nov. Leopoldus Blanckaert, oud 23 j., jm. en Seraphina Maas, oud 27 jjd. Geboorten. 16 Nov. Pieternella Maatje, d. van Jacobus Minderhoud en van Maatje Christina Miujon. 20 Nov. Ernile Dominicus, i. vau Karolus Ludovicus Maermau eu van Seraphina Herman. Overlijden. 24 Nov. Johannes Carolus Stevens, oud 8 m., z. van Albertus eu van Johanna Catharma

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2