TER NEUZENSCHE COURANT. Algemeen Kieuws- en Adverteotieblad voor Zeeowscb-Vlaanderen. BINNEN LAND BIJVOEGSEL Woensdag 8 November 1882. No. 1822. Kantongerecht te Ter Neuzen. Zitting van 2 November 1882. VcroordeeldP. K., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg en bet tegen ieinand uiten van scheldwoorden, in twee boeten, elk van f 2,50, subsidiair 1 dag gevangge- voor elke boete M. C., arbeider te Zuiddorpe, ter zake van het visschen met verboden vischtuig, in eene boete van f .3, subs. 1 dag gevang., met bevel tot vernieling van het in bes'iag genomen vischtuig; P. d. W., schaapherder te Zaamslag, tar zake van het niet beletten dat zijn hond in't veld wild grijpt, in eene boete van f 10, subs. 1 dag gevang., met bevel tot uitlevering der niet in beslag genomen haas, of betaling der waarde, bepaald op f 2, subs. 1 dag gevang.; H. W., werkman te Axel, ter zake van het opzetlelijk iemand werpen met steenen, in eene boete van f 5, subs. 2 dagen gevang. P. J. L., schoenmakersknecht, J. v. L., slachters- knecht en J. C. d. M., schippersknecht, alien te Ter Neuzen, ter zake van het te zamen verwekken van nachtelijke burengeruchten, ieder in eene boete van f 5,50, subs. 1 dag gevang.; A. v. H. en E. v. II., beiden te Philippine, ter zake van het plukken van aan een ander toebe- hoorende vruchten, ieder in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gevang.; M. P. K., te Ter Neuzen, ter zake als voren, in eene boete van f 0,50, subs. 1 dag gevang. J. F., voerman te Westdorpe, ter zake van het los en onbeheerd laten staan van zijn voertuig, in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang.; II. v. d. C., sjouwer te Sas van Gent, ter zake van het zich in een staat van dronkenschap be vinden in een spoorwegstation en het zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg driemaal gepleegd, in vier boeten elk van f 10, subs. 1 dag gevang. voor eene boete en 2 dagen voor elk der drie andere boeten; L. A. v. d. H., koewachter te Zaamslag, ter zake van het zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, in eene boete van f 3, subs. 1 gevang. P. J. M., koopman te Stekene, ter zake van het zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, tweemaal en bij herhaling gepleegd, in eene boete van f 10, subs. 2 dagen gevang. en in eene principale gevang. van 2 dagen P. v. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bij herhaling gepleegd, in eene boete van f 15, subs. 3 dagen gevang.; C. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het tweemaal zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, in twee boeten elk van 6, subs. 2 dagen gevang. voor elke boete; A. V., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het driemaal zicb bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, in drie boeten elk van f 5, subs. 1 dag gevang. voor elke boete; P. J. v. d. W., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het zich bevinden in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, in eene boete van 3, subs. 1 dag gevang. P. d. S., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren, in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang.; H. J., visscher te Axel, ter zake als voren, in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang.; C. v. d. W., landbouwersknecht te Hoek, ter zake als voren, in eene boete van f 6, subs. 1 dag gevang. J. d. B., timmerman te Wachtebeke, ter zake als voren, in eene boete van f 6, subs. 1 dag gevang.; P. D., polderwerker te Sas van Gent, ter zake als voren, in eene boete van f 9, subs. 2 dagen gevang.; F. D., herbergier te Hoek, ter zake als voren; in eene boete van f 3, subs. 1 dag gevang. J. F. v. G., visscher te Graauw, (er zake van het visschen op de Sehelde zonder consent, in eene boete van f 10, subs. 1 dag gevang. Allen in de kosten van het geding. Kantongerecht te flulst, Zitting van 2 November 1882. 1. A. B., te Zuiddorpe, ter zake van het uiten van scheldwoorden tegen iemand; by verstek veroordeeld in eene geldboete van f 1, subsidiair gevaugeuisstraf van 1 dag en in de kosten. 2. L. d. M., te Zuiddorpe, ter zake als voren; veroord. in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de ko3ten. Voor het overige der aan- klacht vrijgesprokeu. 3. B. d. 1. R. en C. d'H., beiden te Overslag, bcklaagd van het nalezen van aardappeleu; oritslagen van rechtsvervolging. 4. Th. B., te Hontenisse, ter zake v&n het maken van beleedigend nachtelijk burengeruchtveroord. in eene geldb. van f 5,50, subs, gevang. van 2 dagen en in de kostsn. 5. P. F. H., te St. Jansteen, beklaagd van het gaan over eens anders in oogst staanden grond. Vrijgesproken. 6. M. v. L. huisvr. van J. S., te Stoppeldijk, ter zake als voren; bij verstek veroord. in eene geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7 en 8. E. M. en L. v. S., te Graauw en A. d. S., te Stekene, alien ter zake van het visschen met verboden vischtuig en zonder vergunning; bij verstek veroord. ieder in twee geldb. ieder van f 3, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en iu de kosten. 9 en 10. D. d. B., te Koewacht en D. A., te Graauw, beide ter zake van enkele diefstal vail te veld staande veldvruchten veroord. de eerste in eene geldb. van f 2, de tweede in eene geldb. van f 3, ieder tot subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11 en 12. J. Y., te Zuiddorpe en J. d. S. huisvr. van J. d. W., te St. Jansteen, beide ter zake van enkele diefstal van groen of van dor hout; veroord. de eerste in eene geldb. van 1, de tweede in eene geldb. van f 0,5t, ieder tot subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 13. M. C., huisvr. van F. v. C., te Stoppeldijk, er geeu reueu was, waarom zij net voorOeeld zou geven. Laat Engeland en Frankrijk voorgaan door alle vreemde omwentelingsmannen, die biunen hun grenzen tegen andere landen stokenover de grenzen te zetten. Intusschen zal de kwestia, of bet Ministerie Duclerc zal gedwongen worden af te treden, waarover de bladen in den laatsten tijd strijd voerden, waarschijnlijk beslist worden door den uitslag van de belangrijke bespreking over de beweging der omwentelingsmannen, die heden, bij de hervatting der werkzaamheden door de Kamer, zal plaats hebben. De regeering zal een verklaring omtrent hare binnen- en buitenlandsche staatkunde overleggen en daarop een stemming van ver- trouwen vragen. Uit EngelanJ wordt gemeld dat ondanks de terughoudenheid der regeering in zake Egypte, deze zich toch gedwongen ziet bij het gewone vraag- en antwoordspel in het Lagerhuis nu en dan iets los te laten, dat of ontkennend, of in tegenspraak is met vroegere antwoorden. Thans heeft Northcote het voorstel aangekondigd om het Lagerhuis te doen verklaren, dat het Huis recht heeft op meer inlichtingen over den aard en duur van het gebruiken van Britsche troepen in Egypte en de kosten daarvan, dan het tot heden verkreeg. Engelands gedragslijn in Egypte schijnt nog niet afgebakend. Er heerscht steeds een vreemde tegen- strijdigheid in de verklaringen en handelingen van de regeering en het lijkt soms alsof zij feitelijk niet weet, wat zij doen moet, wat zij wil. Het heet nu weder, dat Engeland aan de mogendheden het voorstel gedaan heeft om de onderhandelingen over de regeling in Egypte uit te stellen tot dat het geding tegen de hoofden van den opstand zal afgeloopen zijn. Met het oog op den omkeer die er in de openbare meening in Engeland ten gunste van Ara'oi plaats heeft, is dit niet on waarschijnlijk. Vroeger was er geeu misdaad, geen ondeugd, waar- van de *muiteling" niet beschuldigd werd; hij was, regeering dujii miusscflen aare recuten op lunis handhaven. Zij gaf haren gezant te Parijs opnieuw last er op aan te dringen, dat de nieuwe Beij niet benoemd kan worden zonder des Sultans goed- keuring. Zij zal tot de mogendheden een schrijven richten met beklag dat de iiaar bij het Berlijnsche verdrag opgelegde bepalingen, door haar wel zijn nageleefd, maar nu vruchteloos do uitvoering af- wacht van de andere, ten haren eigen bate strekkende artikelen in dit verdrag. De herrormingen in Aziatisch-Turkije laten zich echter wacbten en uit Van koraen berichten van wanorde en geweld, van aanvallen door rooverbendcn zonder dat de Armeniers eenige bescherming van Turkije kunneu verkrijgen. Rusland moet plan hebben om naar Erzerum en Van op te trekken teneinde de orde te herstelleu Ter Neuzen, 10 November. Op de veemarkt waren, vermoedelijk teugcvolge van het onaangename weder, slechts aangevoerd 19 paarden, 32 koeien, 92 schapen en 48 varkens. De koeien en varkens vouden gretig kooper3 tegen flinke prijzen. Premien zijn uitgereikt: aan V. Cortvriendt te Hoek, voor den schoonsteu dekheugst; aanF. Maas te Hoofdplaat, 1® premie voor het schoonst.e ruin- paard, (2® premie niet toegekend); aan P. Diele- man Wz. te Hoek, voor het grootste getal paarden en 2e premie voor het schoouste merriepaardaan F. Dieleman Pz. te Hoek, le premie voor het schoonste merriepaard en 2® premie voor bet schoonste rund van I tot 2jaar; aan J. P. Scheele te Ter Neuzen, 1® premie voor het schoonste jong paard en voorts die voor het grootste getal schapen; aan Jos. de Clerck te Ter Neuzen, 2® premie voor het schoonste jongpaardaan G. Dees te Ter Neuzen, 1® premie voor het schoonste stuk rundvee uit het Augustus u. re urroeue uit een xaDinet m de womng van P. v. M., bij wien zij in dienst was, door middel van braak een som van ruim f 60 en eenige andere zaken ontvreemd te hebben. Op het punt van naar Amerika te vertrekken (zij had reeds plaats genomen), werd zij nog tijdig gearresteerd. De advocaat-generaal Mr. Gregory requireerde tegen haar een celstraf van 1 jaar. De advocaat Mr. Enderlein riep de clementie van den Hove voor de beschuldigde in. Bij Kon. besluit is aan H. C. J. Dominicus machtiging verleend tot het gelijktijdig bekleeden der betrekkingen van sub-ontvanger der accijneen van het kantoor Hansweert en secretaris derge- meente Schore en Vlake, en is hem tevens ver- gund zijn woonplaats te Kruiningen te houden. In de klassis Middelburg, die bestaat uit 21 gemeenten met 30 predikanten, zijn thans niet minder dan 16 vacatures. Dia te Zoutelande duurt reeds 13 jaar, te Biggekerke 9 en teArne- muiden 8 jaar. In het kiesdistrict Gouda is tot lid van de Tweede Kamer (vacature Patijn) gekozen de heer Mr. K. A. Godin de Beaufort, met 1690 stemmen. De heer Fortuyn Droogleever verkreeg 887 stemmen. In de Woensdag gehouden zitting der Tweede Kamer is ingekomen het bericht, dat de heer Sickesz ontslag heeft genomen als lid der Kamer met ingang van 13 dezer. Naar men verneemt, zullen de postboden ten platten lande, die den zwaren last der post- pakketten niet langer op de tot dusverre gevolgde wijze kunnen torschen, vanwege de postadministratie groote manden bekomen, die zij als mars op den rug kunnen dragen. Uit Lowestoft is aan don reeder M. Parser een telegrafisch bericht gezouden, dat door Engel- sche visschers aldaar netten, touwen en brails zijn aangebrachtafkomstig van de Sclmveuingsche VAN DE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5