100 Ms Oln boomen, 60 Wilg en boomen 50 zware sEioone Olmen Mom 3. 4. ADVERT ENTf EN. Id 0PENBARE VERKOOPINGEN 40 CANADA'S, zwaar eiken Scheerhout, 150 Canada boomen, 12 zware Eiken boomen VERKOOPING Eiken en Olmen boomen. CANADA BOOMEN, 20 zware CANADA'S, 5 dito Esschen, M. V., vrouw van P. J. Z. P, J. Z., werkman beide wonende te Heikant, zijn wegens gewelddage en feitelijke wederstand jegens twee bedienende beambten veroord. ieder tot 15 dagen celstraf. GEMEN3DE BERICHTEN. Men verneemt, dat de Tweede Kamer op "Woensdag den 8 November hare werkzaamheden zal hervatten. Yoor de nagelaten betrekkingen der bemanning van den monnitor v Adder" is van de verschillende subcomit^s enz. tot dusver bij het centraal comite ingekomen een bedrag van ongeveer f 70,000. In de vorige week zijn te Rotterdam tien gevallen van pokken voorgekomen; te Woerden een geval. Naar men verneemt, bedraagt bet aantal der suiiicitanten naar de vacante plaata van kautonrechter te Delft reeds een bondertal. In een suikerfabriek te Bergen op Zoom viel een werk- man, die bezig was de machine van olie te voor- zien, van eene aanmerkelijke hoogte en was binnen eenige oogenblikken een lijk. De bekende Priesche hardiijder, Atze de Groot en zijn vader, die samen op 5en schip voeren, hebben op de Zuiderzee hun graf in de golven gevonden. De arr.-rechtbank te Dordrecht heeft een persoon uit Westmaas, die te Oud-Beierland een knaapje van 11 jaren moedwillig had dronken gemaakt, ver- oordeeld tot een celstraf van 15 dagen. Sedert eenigen tijd is te 's Hage een maatschappij werk- zaam, die zich belast met het waschen van buiten- ramen en van puien, terwijl zij tevens het schoon- maken van groote gebouwen, kerken, concertzalen enz. op zich neemt. Te Amsterdam is druk sprake van een ydrijvend hotel" dat door esn consortium van ondernemers, met het oog op den grooten stroom van tentoonstellingsbezoekers in 1883, in overeenstemming met de commissie voor de Koloniale Tentoonstelling gebouwd zal wor- den. Twee Engelschen hebben te Parijs voor 2 millioen frcs. aan valsche Engelsche banknoten weten uit te geven bij verschillende kassiers. Metz krijgt eon door den Keizer gesubsidieerden schouwburg. De snbsidie zal door den stadhouder van Elzas-Lotharingen uit naam des Keizers betaald worden. De ondernemer is een Franschman, met name Caron. De heer Jean Dollfus, uit Mul- hausen, heeft verleden maand zijn 60jarig huwe- lijksfeest (diamanten bruiloft) gevierd. Voor rekening der firma Fr. Naumann, expedi- teurs te Vlissingen, is daar dezer dagen de Duitsche bark Anna Meta, groot 280 ton, bevracht met cokes. Deze lading, per spoor uit Duitschland gekomen, is bestemd voor de Oostzee. Naar men verneemt, zullen binnenkort voor dezelfde firma, behalve schepen voor cokes en kolen, ook stoom- booten uit Amerika en de Zwarte zee, bevracht met graan en boomwol, aankomen. De naar Zwolle gevankelijk overgebrachte jassendief heeft bekend ook de dader te zijn van dergelijke oplichtingen en diefstallen van jassen en parapluie uit eene woning te Gorinchemvan 6 paar bottines te Breda, die hij te Goes verkocht zou hebben; van 6 zilveren horloges te Middelburg, die hij te Rotterdam zou hebben vaD de hand gedaan en van 4 paar laarzen, die hij te Alkmaar op naam van den stationehcf wist machtig te worden en welke hij weder te Amsterdam verkocht heeft enz. Naar men verneemt, al W. B., brievenbesteller te Smilde, zich voor de rechtbank te Assen moeten verantwoorden wegens een tegen hem ingebrachte aanklacht, dat hij brieven, die hem ter bezorging waren toevertrouwd, zou hebben geopend. Zijn huishoudster, die hij weggezonden had, omdat hij met een andere in het huwelijk trad, moet de zaak aan het licht gebracht hebben. Te Zevenaar heeft een gehuwde vrouw cen jongetje van 4 jaren, het kind uit een vorig huwe lijk van haar man, door het inmengen van lucifers- koppen in zijn voedsel van het leven beroofd. Zij geeft voor, door jaloezie gedreven te zijn, omdat haar man meer van dit kind hield, dan van haar. Gevankelijk werd zij naar Arnhem vervoerd. Jannetje Struik, de millioen-juffrouw, die nog altijd te Rotterdam voor rekening van den Staat onderhouden wordt, is bij vonnis van de arrondis- sements-rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot betaling van 1400 aan de firma Wamsteeker— Van der Gant voor een gekochten, doch niet betaal- den juweelen armband van dien prijs. Louise Michel heeft Woensdag jl. te Gent een conferentie gegeven toen zij de zaal binnentrad, werd zij uitgejouwd en uitgefloten. De burgemees- ter maande de aanwezigen aan tot kalmte, maar het tumult begon weermen werd handgemeen en Louise werd aan het hoofd gewond door een poot van een tafel. Zij verliet daarop de zaal. De zaak van doctor De Paepe, zal heden 3 Nov., voor het hof van Braband behandelu worden. De zaak zal de eerste serie van den vierden en laatsten zittijd van dat jaar sluiten. Doctor Ds Paepe zal verdedigd worden door mr. Paul Janson en mr. Eng. Robert. Uit de jongste Pruissische verkiezingsperiode. Een kiezer van conservatieve beginselen deed zijn best zijn liberaleu schoonzoon voor zijn candidaat te winnen. Het gesprek liep zoo hoog, dat de heeren boos van elkander wegliepen. De nacht kalmeerde beiden en ze besloteu ieder van zijn kant toe te geven. Den volgenden morgen liep de schoonzoon na de stemming naar zijn schoon- papa en vertelde hem, dat hij, alleen om hem ge- noegen te doen, toch den conservatief had gestemd en de schoonpapa verhaalde zijnerzijds, dat hij ook maar eens zijn overtniging ten pleziere van den li- beralen schoonzoon had opgeofferd. De heeren ke- keu een oogenblik zeer ^verbluft en lachten daarna elkander hartelijk uit! Een proefneming met het middel, door Dr Toninetti te Verona uitgevonden om lijken van menschen en dieren ongeschonden te bewaren, heeft zeer goed voldaan. Door ir.spuiting 36 uren na den dood had een lijk van een teringlijder, den 12 Sept. overleden en in een gewone houten dood- kist gelegd, den 8 Oct. geenerlei verandering onder- gaan; een tweede onderzoek, jl. Woensdag ingesteld, bewees, dat het lijk nog even ongeschonden was als enkele uren na den dood. De uitvinder heeft het onschadelijke van zijn preparaat bewezen door er een bierglas van te drinken. Hij houdt de samenstelling nog geheim. De heer Bourson te Brassel vierde den 1 dezer zijn 50jarig jubile als directeur van den Moniteur Beige. Een talrijke deputatie van journalisten, o. a. uit Antwerpen, kwam den jubilaris geluk wenschen en bood hem een sierlijk schip, in miniatuur aan, genaamd la Presse Beige. Aan zijn echtgenoote werd door dezelfde Antwerpsche journalisten een gouden broche in den vorm van een anker en een prachtige ruiker geschonken. Het ontbrak niet aan geestige toespraken, waarbij het schip ^la Presse Beige" naar behooren gedoopt werd. voor molenmakers en timmermans. het Gemeentehuis bij F. dicnstig vergaderen Te Wkemabs. Na den afloop van bovenstaande verkooping zal nog worden geveild bij P. F. ZAMAN, klompen- maker te Clinge: Een groote partij droog BAKKERSHOUT en de AFBRAAK van een Stal; en 2 Op Dinsdag den 21 November 1882, 's morgens om 10 uren, ten verzoeke van de Directie van den Havikpolder: waaronder zeer geschikte voor wa- genmakers en bouwgerief, staande te groeien op den dijk nabij den Vijfhoek, gemeente Stoppeldijk. Te vergaderen op gemelden dijk bij den Vijf hoek, in de nabijheid van het hoefje door J. B. Stevens bewoond wordende. Heden behaagde het den Heere van leven en dood uit ons midden weg te nemen onze geliefde vader JAN DEN HAMER Jz., rustend landman te Zaamslag, gezworen van den Coegorspolder. Hij ontsliep zacht en kalm, onverwacht tot onze groote droefheid, in den ouderdom van 70 jaar 3 maan- den en 21 dagen dit verlies trof ons zeerhet was een gevoelige slag, nog pas 16 dagen geleden waren wij in rouw gedompeld door de dood onzer geachte moeder. Zaamslag, 28 October 1882 JACOBUS DIELEMAN Pz. door het ministerie van den Notaris C. J, A, Ferckeu te Ter Nenzeu* IOp Donderdog den 16 November 1882, in plaats van Dinsdag den 14 November zooals vroeger was geannonceerd, des morgens ten 10 ure ten verzoeke van den heer Graaf F. DE DIESBACHgrondeigenaar wonende te Hende- court, van: EENE GROOTE PARTIJ staande aan den dijk zijner hofstede „da Doornhaag," in de gemeente Hontenisse, bewoond bij A. Aee- noudts, vlak bij het gehucht Terhole, alwaar te vergaderen. 2 Op Jfaandag den 20 November 1882, des namiddags ten 2 ure ten verzoeke van CORNELIS DE BOKX, landbouwer, wonende te Zaamslag, van: metende van 2,30 tot 2,70 in de koord en gescbikt voor alle gerief, staande op zijne hofstede en in de Beerweide, gemeente Zaamslag. Te vergaderen aan zijne hofstede voormeld. Op Donderdag den 30 November 1882, des morgons ten 10 ure ten verzoeke van JABOBUS VAN LAARE RIEMENS, landbouwer wonende te Zaamslag, van en eenige DOORNENHAGEN, alles op de weide zijner hofstede in den Groote Huijssenspolder, gemeente Zaamslag, alwaar te vergaderen Onmiddel^k ds irna, ten verzoeke van MA RINES RlEAimNS, landbouwer wonende te Zaam slag, op de weide zijner hofstede nabij den Reu- zenhoek, van IOp Vrijdag den 17 November 1882, 's morgens om 10 uren, zal de Denrwaarder P. Q. de Ridder te Hulst, ten verzoeke van E. L. WANT, rustend landbouwer te Clinge, Waas, pu- bliek verkoopen: EEN GROOTE PARTIJ verdeeld in koopen, groeiende in zijne bosschen in den polder Clinge, gemeente Clinge, niet ver van den steenweg; alsmede en waaronder van over de 2 meter in de koord. Op IHaandag den 4 December 1882, des _orgens ten 10 ure, ten verzoeke van den heer L. DE JONG, aannemer wonende te Sliedrecht, den dijk zijner hofstede in den polder Aan— aan en Genderdijke, gemeente Zaamslag, bewoond door Leendeet Dees, alwaar te vergaderen, van: geschikt voor alle gerief. in TAN EXTEA ZWAAK

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2