mimes- is viira BKKBHDMAKIHG. TER NEUZENSCHE COURANT. No. 1822. Woensdag 1 November 1882. 22e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch- Vlaanderen. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. BUITENLANP. ABONNEMENT. Per drie miandea binnen Ter Neuzen 1,Door ket geheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abonneert ziok bij slle Boekhandel&aro, Poetdiree- tearen en Brievenbuskouders ADVERTEN T|I 4 N. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer 0,104 Grootere letters worden naar plaatsraimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te rendu oiterlijk Dine dag en Vrijdag aamlddflf BRIE urea. DSt triad verwkljnt Blnadag- en Vrljdogarond bij A. H. 6. B H O N T te Ter Neoxen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN makeu bekend, dat in die gemeente zal worden gehouden op Hoensdttg, 8 Novem ber 1882. Ter Neuzen, 24 October 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. JPolitieb; Overzicht. In alle landen van Europa, die er een grond- wettige staatsregeling en volksvertegenwoordiging op nahouden, worden weder, nu het zomerjaarge- tijde voorbij is, de voorbereideude maalregelen officier en zevenentwintig manschappen slaagden er in te ontkomen. Hij rukt thans met zestig duizend man naar 't noorden op om Khartoem te veroveren, dat slecbts door duizend man wordt verdedigd. Men verzekert, dat da bevolking groo- tendeels op de hand van Mahdi is. Hij wil de opper-Egyptische gewesten vrij maken, wellicht ook onder zijn schepter brengen, en de beweging heeft dus evenzeer een staatkundige als een gods- dienstige beteekenis. Men ducht, dat deze beweging veel belangwekkender en ook veel gewichtiger zal blijken te zijn, dan het onbeduidende opstandje van Arabi. In Arabi's geding is 't bericht van belang, dat advocaat Broad ley in 't bezit is van al zijn papieren, die, gedeeltelijk door zijn vrouw ver- borgen, hoofdzakelijk door de bemoeiingen van zijn zoon bijeen werden gerakeld. Men zegt, dat er stukken onder zijn, die hoogst bezwarend moeten worden genoemd voor de partij des Sultans. Daardoor krijgt de tijding, dat laatstgenoemde tusschen beiden komen wil, om de verdere ont- wikkeling van 't gedins te beletten. een onmisbare waren verdeeld als volgt: 9 in de eerste of laagste klasse, 10 in de 2e klasse, 14 in de 8e klasse en 6 in de 4e klasse. Na afloop van de eerste lessen aan de Normaal- school begaven de leerlingen van de opgeheven opleidingsklasse, 33 in getal, zich naar de openbare school, waar zij den heer Van Wijngaarden een prachtig cadeau, bestaande in een fraai bewerkten schrijftafel, aanbnden. Dit, zoo uitstekend gekozen geschenk, diende als bewijs van erkentelijk aan hem, die van af Juli 1880, toen al de oplei- dingsklassen en dus ook de Axelsche, waaraan genoemde heer reeds gedurende bijna 20 jaar, van af 8 September 1860, werkzaam was, werden opgeheven, tot op het tijdstip, waarop de Normaallessen albier haar beslag kregen, nog steeds iedere week, zonder eenige belooning daarvoor te genietenbovengenoemde leerlingen ontving en steeds met denzelfden ijver werkzaam was, om hen voor den tocht naar de commissie te Middelburg, slagvaardig te maken. BIJV OEQ9EL Zaterdag 28 October 1882. No. 1821. RECHTSZAKEN. Arrondisseiueats-rechtbank te Midiielburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 24 October de volgende vonnissen uitgesprokea C. J. d. M., vrouw van J. d. L. te Nieuwnamen (gemeente Clinge), zonder beroep, is wegens beleediging met woorden aan een bedienend beambte veroordeeld tot f 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J, R., workman te Ter Neuzen, is wagens hoon ver oord. tot 12 boete of 4 dagen gevang. F. F. Fz. en L. F. P., beiden arbeiders te Clinge (Zeeland), zijn wegens eenvoudige diefstal door twee personen veroord. ieder tot een oelstraf van 8 dagen. J. B., visscher en koopman in lompen te Philippine, is wegeus mishaudeling veroord. tot f 8 boete of 3 dagen gevang. P. d. B., schipper te Canter (Clinge), is wegens het niet versch(jnen als getuige veroord tot 10 boete of 3 dagen gevang. Landbouwberichten. Gedurende de verledene week was de mid- denprijs van bet vette vep op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 80 centimen tot fr. 1,10, stieren, koeieu en vaarzen 75 tot 97 centimen. Opslag 5 centimen; kalveren 85 centimen tot fr. 1,30. Vette varkens fr. 1,12 tot fr. 1,23; opslag 2 centimen. De markten waren goed bezet. Voor vlas werd per 3 kilo besteeate Aalst fr. 3,40 tot fr. 4,09, Mechelsn fr. 4,55, Waregem fr. 3,54 tot fr. 5,40, Tbielt fr. 4,50, Deinze fr. 4,00 tot fr. 5,00, St. Nieolaas fr. 3,84 en te Brugge fr. 4,80. Dat er tegenwoordig veel zaken gedaan worden in rundvee, kan blijken uit het feit, dat door de veebandelaren H. L. Goldschimdt te Groningen vandaar per extra-trein ruim 500 koeien naar Berlijn zijn vervoerd met bestemmiug naar Rusiand. Te Brussel pleegt men tegenwoordig diefstal bij klaarlichten dag in het paleis van justitie en in de verhoorzaal. Verleden Dinsdag, terwijl de zitting van de 5e correctioneele kamer voor eenige oogenblikken gesehorscht werd, hebben bebendige dieven zich meester gemaakt van nieuwe tapijten en verschillende andere voorwerpen. Het gaat zelfs zoover, dat eenigen tijd geleden een zakken- roller de portemonnaie uit deu zak van een agent der openbare macht gestolen had. De daders blijven alien onbekend. Louise Michel, la Vierge rouge, heeft de brutaliteit gehad Dinsdagavond een derde confe- rentie te Brussel te bouden in bet Cirque royal. Deze lezing is door het rumoer weder gedeeltelijk verloren gegaan. Voordat zij optrad, was reeds een half dozijn parapluies kapot geslagen op de aangezicbten van eenige lieden uit het publiek. Men kan zich voorstelien, welk slag van lieden daar was. Maar toch nog niet zoo erg als de lezeres (die 't overigens den gebeelen avond weer te kwaad bad). Want zoo bont maakte 't Louise met haar #geeerde hoorders," dat men eeus boorde roe pen Geef Madame een glaspetroleumOnder de vele vermakelijke scenes, welke ook in deze bijeenkomst weder niet ontbraken, was er eene welke de zaal deed schudden van bet lachen en stampen van het geheele publiek. Te midden van de heftige uitvallen van Louise tegen de ver- molmde maatschappij, die door revolutie van het tallooze ontuig van bourgeois en reactionairen ge- zuiverd moest worden, viel met hevig gekraak achter haar een groen scberm omlaag en werden er vijf levensgroote Cbineescbe poppen zicbtbaar, die ernstig en staroogend op de ,/patroleuse" neerzagen. Louise Michel heeft genoeg van Belgie en is reeds met den nacbttrein naar Parijs teruggokeerd. Een zonderling feit heeft op de Baurs te Brussel plaats gehad. Een wissel—agent kocht van een zijner ambtgenooten, voor rekening van een zijner klanten, een zeker getal loten van Brussel. De loten werden aan den klant geleverd, die nazag of de nummers niet in de trekking waren uitgekomen. Hij bemerkte, dat een der nummers nitgekomen was met 50,000 fr. De gelukkige bezitter heeft den wissel-agent van het feit kennis gegeven en meldt hem, dat hij het uitgekomen lot te zijner beschikking houdt. Aan wie komt nu de premie toe? De rechtbank zal over deze zaak beslissen. QEMENQDE BERIOHTEN. Van de 62, zegge tweeenzestig, sollicitanten naar de betrekking van le klerk ter Provinciale Griffie van Zeeland, jaarwedde 800, zijn 9 opgeroepen om a. s. Maandag te Middelburg aan een verge- lijkend examen te worden onderworpen. In de Aorige week zijn er te Rotterdam zes nieuwe gevallen van pokken voorgekomen. In een oud buis in de gemeente Zevenhuizen is een oud goud- lederen bebangsel gevonden. Te Steenwijk is de vrouw van een bakker bevallen van twee wel- geschaoen zoons en een welgescbapen dochter. B. en' W. te Amsterdam hebben het nog eens noodig geacht, tappers en koffiehuishouders in her- innering te brengen, dat het verboden is aan politie- agenteu in uniform sterken drank te scbenken. Bij overtreding zal de ,vergunuing" ingetrokken worden. Te Strijp, bij Eindhoven, viel een kind in een pot met kokend water, en kreeg daarbij zulke brandwonden, dat bet twee dagen later onder de hevigste smarten aan de gevolgen bezweek. De raad van Charlois heeft van de regeering een weigerend autwoord op bet verzoek, om in de openbare school meer dan 400 leerlingen te plaatsen. Door wijlen den heer E. Taat Jr. te Weesp is o. a. aan de Weesinriehting te Neerbosch ver- maakt een som van f 500, vrij van successierech- ten. De verwoestingen door de Phylloxera in de Eransche wijngaarden aangericht, komen de TER NEUZENSCHE COURANT. Sqo mn nn A- Qfl T VAN DM

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5