BURGERLIJKE STAND. HULST. AXEL. BOSCHK APELLE. C L I N G E. GRAAU W. Tr HENGSTDIJK. HOEK. HONTENISSE. koewacht; De schade wordt op ruim f 2000 begroot. Niets was verzekerd. Te Amsterdam is voorgekomen een geval van pokziekte bij een kindje van 5 weken, dat nog niet was gevaccineerd en met de ouders te Rotterdam in een besmette woning tijdelijk ver- blijf had. Meer en meer wordt in Drenthe ijzsrerts van uitmuntende kwaliteit opgedolven. Thans heeft dit plaats in het zuid-oostelijk gedeelte der provincie. In het museum van Grenoble is een collectie gouden en zilveren gedenkpenuin- gen gestolen ter waarde van ongeveer 800,000 fr. Te Antwerpen is overleden de heer Alexander Eernau, die zich o. a. bekend heeft gemaakt door het Geuzenlied van Jules de Geyter in muziek te brengen. Groot is het aantal vrouwelijke aspi- ranten in Engeland voor betrekkingen bij de pos- terijen en telegrafen. Dezer dagen werden 800 candidaten voor 30 betrekkingen geexamineerd. Het salaris is aanvankelijk slechts 6 gulden per week. Om als oudste zoon eeuer weduwe vrij van dienst te zijn, heeft te Chatillon-sur-Seine eeD stiefzoon den man zijner moeder doodgeschoten. De moeder is als medeplichtige in hechtenis ge- nomen. Onlangs zijn weder 646 Mormonen te New-York per stoomboot Wyoming uit Europa aangekomen300 waren afkomstig uit Engeland, 292 uit Skaudinavie en 54 uit Duitschland16 terugkeerende zendelingen vergezelden hen. In eenige gedeelten vail Victoria (Australie) is een volksstemming gehouden over de vraag of er meer vergunningen tot het tappen van sterken drank zou- den worden gegeven. Er waren 9000 stemmen tegcn en 2000 voor. Een weerprofeet te Brussel ziet reeds de voorteekenen van een vroegen en strengen winterde zwaluwen gaau reeds vertrek- ken. Misschien zijn ze wel belangstellend om te zien, wat er door de Engelschen gedaan is in Egypte. New-York verbruikt jaarlijks 30,000 paarden. Een tramwagenpaard leeft daar gemiddeld slechts 2 jaren. Ieder jaar worden 1500 paarden door de tusschenkomst van de vereeniging tot die- renbescherming afgemaakt. Een sensatie-verhaal werd verleden week in Middelburg rondverteld. Er was zoo zeide men op de mestvaalt, onder het vuil, een kinderlijkje gevonden. Van mond tot mond gaande, kreeg dit verhaal gaandeweg een dramatische tint en werd het geval tot een kindermoord opgesierd. Bij onder- zoek bleek echter, dat het een lijkje was van een onvoldragen kind, dat blijkbaar op spiritus bewaard geweest is. Zondagavond had op den tramway tusschen Vlissingen en Middelburg een treurig ongeval plaats. Een wegwerker, zekere A. Hendrikse, in dienst bij deze maatschappij, geraakte op de hoogte van den Abeele door een misstap onder de wielen, waar- door een zijner beenen werd afgesneden. Maandag- morgen is de man aan de bekomen wonden over leden, achterlatende eene vrouw met 6 kinderen. Te Tholen woont een knaapje, dat op zes- jarigen leeftijd, behalve eenige gebeden, de tien geboden, de twaalf artikelen enz den ganschen berijmden 119den psalm (528 vijfvoetige versregels) zonder fout kan opzeggen. Het kind komt weinig in de vrije lucht en is zeer zoet, maar ziet er ook bleek en ongezond uit. De ouders koopen de be- wondering voor hun kind zeker wel wat duur! Een veehandelaar te Stadskanaal ontving van een boer geld om hem daarvcor vee te bezorgen. De handelaar had het ongeluk dat sommetje op zijn zolder te verliezen altlians het werd onder de pannen van zijn woning door depolitieteruggevonden. De yOhronique" zegt, dat de eenige drijfveer van de Peltzers was Armands haat tegen Bernays, zijn gelukkigen mededinger. Armand had Ldon tot den rnoord aangezet. Mevr. Bernays was nooit ernstig verdacht van de hand daarin te hebben gehad. Het is gebleken, dat Armand te Parijs de pruik bestelde, waarvan Leon zich bediende om als Vaughan op te treden, dat hij zich in zijn woning te Antwerpen 's nachts in het schieten oefende en een huisboudster wegzond, die hem had betrapt. Over het geheel zegt de //Chronique," zal het proces niet beantwoorden aan de verwachtingen van hen, die op veel sensatie rekenen. Heden 3 October viert Charles Rogier zijn 50jarig jubile als volksvertegenwoordiger. Zijne politieke loopbaan werd reeds geopend in het jaar 1830 tijdens de omwenteling, en dsn 3 Nov. van dat jaar werd hij al aanstonds tot lid van het congres gekozen, maar sedert had Rogier twee raalen, te zamen gedurende 23 maanden, geen zetel in 's lands vertegenwoordiging. Den eersten keer werd die loopbaan afgebroken door een niet— herkiezing te Antwerpen op 13 Juni 1854. 20 maanden later, 12 Eebr. 1856, koos Brussel hem tot lid der Kamer. Den tweeden keer toen hij insgelijks te Antwerpen de nederlaag leed op 9 Juni 1863; waarna hij echter drie maanden later te Doornik gekozen werd, voor welk district hij sedert onafgebroken in de Kamer zitting gehad heeft. Charles Rogier is 18 jaren Minister geweest; 1. van binnenlandsche zaken: a. 20 Oct. 1832— 4 Aug. 1834; b. 12 Aug. 1847—31 Oct. 1852; c. 9 Nov. 185726 Oct. 1861; 2. van open- bare werken: 18 April 184013 April 1842; van buitenlandsche zaken26 Oct. 18613 Jan. 1868. De stoomjacht Marie Alix, kap. Valkenaer, was Donderdag jl. met een tiental heeren aan boord, uit Brussel afgevaren, om een pleziertochtje naar Vlissingen te doen. Te Willebroek is het vaartuig tegen de brug ge3tooten, met het gevolg dat de twee masten en een stuk van den schoorsteen afgeslagen en over boord geworpen werden. Een man viel in 't water en drie of vier anderen, die zich aan het ijzerwerk der brug hadden vastgeklampt, bleven eenige oogenblikken tusschen hemel en aarde, of liever tusschen hemel en water hangen. Gelukkig konden alien gered worden. Het schip heeft een zwaar lek bekomen. Men verwacht in Frankrijk binneukort de invoering der bons van 1, 2, 3, 5,10 en 20 francs. Die bons zullen van Staatswege worden uitgegeven, en even gemakkelijk verkrijgbaar zijn als de post- zegels. De gewoue postwissels, die altijd vrij wat formaliteiten vereischen, zullen daardoor voor de verzending van kleine geldsommen overbodig wor den. De bons van 15 fr. zullen met 5, die van 10 fr. met 10 en die van 20 fr. met 20 ct. moeten worden gefrankeerd. Goede en navolgens- waardige verbetering. Londen telt thans bijna 5 millioen inwoners; de volgende cijfers zijn mede niet onbelangrijk. Elke 3 minuten heeft er een geboorte, elke 5 een sterfgeval plaats. Binnen de 15 mijlen straal van Charing Cross gerekend, beslaat 700 vierkante mijlen, binnen welke elken dag 247 personen tot de bevolking worden toegevoegd. Ongeveer 1000 schepen en 9000 zeelieden be- vinden zich elken dag in de havens. Meer dan een millioen van de bevolking gaat nooit ter kerk. Elk jaar kan men rekenen, dat nieuwe straten ter lengte van 71 Eng. mijlen te zaam worden geopend en 21,000 nieuwe huizeu worden gebouwd. Alleen de kroegen zouden, naast elkander geplaatst, een weg van 62 mijl lengte beslaan. Te Chicago is een varkensdiefstal op groote schaal ontdekt. De ^Chicago Packing and Pro vision Company" beschuldigt een aantal personen, dat zij in den loop dsr laatste jaren stelselmatig haar aan varkens eene waarde van 500,000 dollars bestolen heeft. Een proces is aanhangig gemaakt. Van 16 tot 30 Sepetmber 1882. TER NEUZEN, Huwelijks-aangiften. 19 September. Jozias de Kraker, oud 21 j., jm. en Neeltje van Drongelen, oud 29 j., jd. 22 Sept. Jan Adrianus Stellingsma, oud 23 j., jm. en Catharina Buijze, oud 20 j., jd. 25 Sept. Dirk van Eijk, oud 29 j., jm. en Wilhelmina Maria van Rees, oud 19 j., jd. Geboorten. 17 Sept. Emma Maria, d. van Petrus Jacobus van den Bulek en van Prudentia Sabina de Vleeschauwer. 20 Sept. Jacob, z. van Adriana Dubbel- daiu. Lodewijk Prans, z. van Karel Willem Kaijser en van Geertruida de Bokx. Abraham Adriaan, z. van Daniel Jacob Guequierre en van Hendrina Rijn- berg. Cornelis, z. van Cornelia de Begt en van Dina de Blaa(j. 22 Sept. Hendrik Adrianus, z. van Jan Meeusen en van Johanna Boutens. 29 Sept. Maria Sara, d. van Govert van der Peijl en van Sara Maria Schutz. 30 Sept. Anna Maria Josephs, d. vau Charles Louis vau Bouchaute en van Virgina Qoossens. Overlijden. 17 Sept. Cornelia Jacoba van der Welle, oud 2 m., d. van Abraham en van Maria Pieternella Grjjspeere. 19 Sept. Karel August Gustafs- son, oud 24 j., z. van Gustaf Wilhelm Karlsson. 22 Sept. Eduard Johannes Westerhuis, oud 2 m., z. van Johannes en van Neeltje van den Hoorn. 24 Sept. Christina Clasina van der Wilde, oud 5 m., d. van Lourens Johannes en van Jacoba Maria van der Zwaal. 25 Sept. Heudrika Huijsen, oud 79 j wed. van Jacobus Balnikker. 29 Sept. Jannis Verliude, oud 1 m., z. van Maria Geertruida Verlinde. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Huwelyks-aangiften. 22 Sept. Pieter Dees en Pieternella de Feijter. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Dominicus Fran- cisous Dieleman, oud 51 j., jm. en Maria Theresia de Moor, oud 51 j., wed. vau Charles Louis de Rop. 21 Sept. Adriaan Michielsen, oud 24 j., jm. en Catha rina Dieleman, oud 22 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Aloysius, z. van Joseph van Hoeije en van Coleta Bogaert. 17 Sept. Magdalena, d. van Johannes de Feijter en van Maria van Liere. Alida Maria Frederics, d. van Johannes vau den Bo* en van Virginia Weemaes. 19 Sept. Gilles, z. van Levinus Faas en van Adriana de Feijter. 23 Sept. Mathilde, d. van Johannes Steppe en van Paulina Kamoen. Overlqden. 26 Sept. Martina Sara Buijze, oud 73 j., jd. Huwelijks-aangiften. 29 Sept. Anthonius Ludovicus Mattens, oud 27 j., en Maria Magdalena d'Hont, oud 82 j. Geboorten. 24 Sept. Johanna, d. van Juliaan van Acker en van Apolonia van Meelen. 25 Sept. Franciscus, z. van Joannes Levinus Deetombes en van Apolonia Janssen. 26 Sept. Catharina, d. van Christiaan Herman en van Cecilia Willems. Overlijden. 23 Sept. Boudewijn van Wolffeiaar, oud 73 j., weduwu. van Cornelia van Ertvelde. Geboorten. 16 Sept. Maria Amelia en Maria Stephania, dochters van Jozef de Bock en van Marie Adolphine vau Esbroeck. 18 Sept. Maria Eugenia, d. van Franciscus Weemaes en van Maria Josephina van Poele. Clementina, d. van Franciscus Schuddings en van Maria Ludovica de Bruijne. 21 Sept. Theophilus, z. van Constantinus Goossen en van Maria Pauwels. Emeli, d. van Josephus Bracke en van Maria van den Broeck. 22 Sept. Emelia Virginia, d. van Gerolphus Aloisius de Caluwe en van Stephania van der Heijden. 24 Sept. Desiderius, z. van Carolus Ludovicus Ver- meulen en van Maria Francisca Verstichei. Overlijden. Petrus Fredericus van der Heijden, oud 10 m., z. van Jan Cornelis en van Maria Theresia Lockefeer. Huwelijks-aangiften. Petrus van Poorten, oud 25 j., jm eu Maria Dingem&n, oud 23 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Alphonsus, z. van Abraham de Munck en van Rosalia Stoel. 17 Sept. Alphonsus, z. van Jaoobus de Koning en vau Johanna Schout. 23 Sept. Rosalia, d. van Pieter Durinck en van Resina Dorothea Hermans. 25 Sept. Clemeutia, d. van Anthonius de Wilde en van Anna Maria de Koning. 30 Sept. Mathilde, d. van Judocus van Gimst en van Regina Kints. Overlijden. 16 Sept. Een als levenloos aangeveu kind van het vr. geslacht van Petrus Benedictus Pen- guet eu van Isabella Maria Compiet. Leonie Marie van den Eeckhout, oud 6 m., d. vau Willem Eduardus en van Feiecita Steijaert. 18 Sept. Fidelia Dutre, oud 20 m., d. van Antonius Carolus en van Philippina Jacoba Broeckmeijer. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen* Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sept. Alexander Eve- raert (van Hulst), oud 32 j., weduwn. van Amelia Callu en Maria Josepha der Weduwe, oud 27 j., jd. Geboorten. 18 Sept. Josephus, z. van Adolphus Constantinus Fidelius Amandus Ferment en van Philo- mena Bosselier. 23 Sept. Aloijsius, z. van Jozefus de Wolf ea van Amelie Vervaet. 28 Sept. Edmond Louis Florent, z. van Pieter Franciescus de Roover eu van Theresia Verlee. 30 Sept. Augustus Joannes, z. VBn Dominicus van de Goore en van Ulalie de Vliegher. Overlijden. 26 Sept. Albert Joseph Vernimmeu, oud 3 m., z. van Rumondus en van Maria Theresia de Mets.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2