Bratiata en LanilliniemHapn MEUBILAIRE GOEDEREN, 0PENBARE VERKOOPIiiG. ADVERTKNTIEN. OPENBARE VERKOOPING Cemengde berichten. Telegraphische berichten. Een Woonhuis met Erf, Een Woonhuis met Erf aldaar, Openbare Verkooping ■cheepsheelmeester Jan Hanou Jz., wiens koen beleid en zelfopoffering de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen noopten, hem een vereerend ge- tuigscbrift en zilveren medaille toe te kennen. Deze heer Hanou nu, sedert eenige jaren geneesheer te St. Maarten, bij Schagen, na vroeger als zoo- danig te Kolhorn werkzaam geweest te zijn, is Zondag 11., in den ouderdom van ruim 71 jaren, overleden. De aartsbisschop van Utrecht, Msgr. A. J. Schaepman, adsistent-bisschop bij den Pauselijken troon, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, Metropolitiaan der kerkelijke provincie der Nederlanden, is Dinsdagmorgen aan eene langdurige ziekte en na het kerhaald ontvangen der laatste H. Sacramenten, zacht en kalm overleden. Na den 8 Maart 1837 tot priester te zijn gewijd, was hij gedurende vijf jaren kapelaan te Zwolle, van waar hij in 1842 als deservitor naar Ommer- schans vertrok. In 1847 werd Schaepman pastoor te Assen, en in 1853 pastoor der St. Michaelkerk te Zwolle. Vijf jaren later, dus in 1858, werd hij benoemd tot president van het groot seminarie te Rijzenburg, en nog in hetzelfde jaar (den 1 Mei) tot vicaiis-generaal van den aartsbisschop en procst van het metropolitaan—kapittel. Slechts twee jaren mocht het seminarie zich in zijn bestuur verhengen, want in 1860 werd hij benoemd tot pastoor der cathedraal van Utrecht, en op den 3 Juli van hetzelfde jaar door Z. H. Pius IX tot bisscnop van Hesebon i. p. i. verheven, en 26 Aug. door Z. D. Hoogw. Mgr. Van Vree in de kapel van het seminarie te Eijzenburg, tegelijk met zijn bloedverwant, Mgr. Kistenmaker, bisschop van Irenopolis en vicaris Apost. van Cursgao geconsacreerd. Na in 1863 te zijn benoemd tot adjutor van den aartsbisschop, met recht van opvolging, werd hij, bij het aftreden van Mgr. Zwijsen, den 4 Pebruari 1868 tot aartsbisschop van Utrecht verbeven, en kanonniek geinstalleerd den 9 Maart. van dat jaar. Sedert dien tijd stond Z. D. Hongw. aan het hoofd der Catholieke kerk in Nederland. In Juni 1868 ontving de doorluchtige prelaat in de cathedraal van St.-Jan te's Bosch uit handen van Z. D. Hoogw. Mgr. Zwijsen het pallium (bisschopsmantel,) op vereerend verzoek van den nieuwen aartsbisschop door den heer J. van Dijk, pastoor te Eumpt, op diens reis naar de eeuwige stad medegebracht. In 1866 word Mgr. Schaepman tot ridder van den Nederlandschen Leeuw benoemd. Te Utrecht overleeu Woensdag jl. Jhr. Mr. M. van Asch van Wijck, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van het Muntcollege. Eeeds sinds 1846 was de overledeue bij het Muntcollege werk zaam, eerst als adjunct-commies en als adjunct- secretaris, later als lid en sinds December 1878 als voorzitter. In 1870 benoemde Z. M. hem tot ridder van den Nederl. Leeuw. Als een bewijs hoe de scheepvaart naar de haven van Gent is toegenomen, strekke het vol- gende In 1872 kwamen er gedurende de acht eerste maanden aan 358 sckepen, eene maat ople- verende van 68,284 ton. Gedurende de acht eerste maanden van het nu loopende jaar kwamen er in die haven 455 schepen, met 164,894 tonnemaat, dus op tien jaren tijd is de tonnemaat meer dan verdubbeld. Land bouwberichten. Gedurende de verledene week was de midden- prijs van het vette vee op de voornaamste markten van Belgie als volgt: Ossen 90 centimen tot fr. 1,08, stieren, koeien en vaarzen 74 tot 95 centimen, kalveren 85 cen timen tot fr. 1,30. Opslag 3 tot 5 centimen. Vette varkens fr. 1,15 tot fr. 1,30, opslag 5 cen timen. De markten waren goed bezet. Voor vlas werd per 3 kilo besteed: te Aalst fr. 3,80 tot fr. 4,70, Mechelen fr. 4,65, Waregem fr. 3,36 tot fr. 5,40, Thielt fr. 4,58, Deinse fr. 3,00 tot fr. 4,00, St. Nicolaas fr. 4,59 en te Brugge fr. 4,20. Als een bizonderheid wordt medegedeeld, dat zich dezer dagen bij een gsachte firma te Breda een personen aanmeldde, die beweerde aan haar een belangrijke som gelds schuldig te zijn wegens in het jaar 1853 gekochte, doch nimmer betaalde goederen. Natuurlijk werd de man met open armen ontvangen. Een metselaar te Blokzijl, bezig zijnde met het verbouwen van een schoorsteen, vond dezer dagen het »smokertje," dat zijn grootvader vroeger gediend had, toen deze om denzelfden schoorsteen in 1839 een mantel had gemetseld. Het was toen tusschen den schoorsteen en den mantel zoek ge- raakt. Het pijpje werd herkend aan den naam van den vroegeren eigeuaar, door dezen er eigen- handig op geschreveu. Door de Eotterdamsche politie zijn in hechtenis genomen de drie gebroeders v. W., zijnde een brieven- besteller, een telegrambesteller en een kellner. De brievenbesteller had een postwissel gestolen, waarop de beide anderen gefingeerde handteeke- ningen hadden geplaatst, om hem daarna aan een bijkantoor ter inwisseling aan te bieden. Het bedrog werd echter terstond ontdekt. In Finland heeft zich in eenige dorpsgemeenten een secte gevormd, welker voornaamste dogma is de opperheerschappij der vrouw in het gezin. Men zou vermoeden, dat dit een secte is van vrouwen Geenzins; de belijders zijn manneD, die zich bij 't aangaan van een huwelijk, onder eede verbinden tot volkomen onderwerping aan de vrouw en om eenmaal 's weeks bij haar te biechten. De leden der secte munten veelal door matigheid en zede- lijkheid uit. Uit de vrouwelijke leden wordt een opperhoofd gekozen, die toezicht op de manneu houdt en overtredingen straft. In Siberie bestaat reeds een soortgelijke secte, die der vPurificanten.' De Fransche Minister van posterijen en tele- grafen heeft besloten een stem pel toe te passen, die noch datum noch naam draagt, maar de figuren op den postzegel zoo volkomen bevlekt, dat elke pogir.g van schoonwasscheu mislukken moet. Hier- door zal het onmogelijk wcrden oude postzegels opnieuw in den handel te brengen. 's Graveuhage, 22 September. In de heden gehouden zitting der Tweede Kamer is de afge- vaardigde voor Maastricht, de heer Mr. W. G. Straetmans, beeedigd. De heer Van Eees tot voor zitter benoemd zijnde, aanvaardde hij het presidium met eene rede, waarin hij herinnerde, dat het aan inspaunenden arbeid, blijkens de troonrede, niet zou ontbreken en ook met het oog op de periodieke verkiezingen meer dan ooit voortvarende behande- ling vau zaken noodig is, waartoe de hernieuwing van het reglement veel kan bijdragen. Spreker hoopte, dat ernstige sauienwerking met de regeering goede vruchten voor Vaderland en Indie moge opleveren. Maandag a. s. te half drie uren zal de aan- bieding der Staatsbegrooting plaats hebben. Ondertrouwd JAN ADEIANUS STELLINGSMA CATHAEINA BUIJZE. Ter Neuzen, 22 September 1882. 30jarige Eclitvereeniging A. BOLIEE A. C. VAN DEE WEEFF. Hunne dank bare kinderen en behuwdzoon. Ter Neuzen, 23 September 1882. Ondertrouwd LAUEENS DE FOUW, (Jontroleur bij 's Eijks-belastingen en MARIA MAGDALENA ZIP. Valkenburg (Limburg) g0 s tember 188SL Middelburg Eeceptie te Middelburg, Maandag 9 October a. s. De ondergeteekende betuigt bij deze zijnen oprecliten dank aan het Edel- Achtb. Gemeentebestuur te Hoek, voor de bereid- willigheid hem betoond bij het bouwen vau zijn huis en broodbakkerij. Hoek, 20 Sept. 1882. H. DE JOODE. De Notaris Mr. J. P. Dronkers, te Ter Xenzen, zal op Woensdag, den 27 September 1882, des namiddags te 2 uren, te Ter Neuzpn, in het „Neder- landsch Logement," bewoond door den heer A. Batenbueg, publiek verkoopen te Ter Neuzen, in de Nieuwstraat, sectie G no. 1665, waarin sedert jaren met goed succes het modevak en de manufacturenzaak zijn uitgeoefend. Bewoond geweest door wijlen Mejuffrouw C. P. van Sprang. En onmiddelijk daarna: naa9t het bovengemelde. Te veilen afzonderlijk en in massa. Nadere inlicbtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. gemeente AXEL. De Notaris S. A. de Smidt, te Axel, zal op Donderdag den 28 September 1882, des namid dags ten een ure, ten verzoeke van en op de hof- stede bewoond door Monsieur FRANCOIS DIE- LEMAN Petbuszoon, landbouwer, wonende in de gemeente Axel in den polder Beoostenblij benoorden aan den kruisweg, in het openbaar presenteeren te verkoopen 2 goede en kloeke Werkpaarden, 4 goede baatgevende Koeien, 1 bekalfde Vaats, 1 Rund oud 15 maanden, 3 Kalvers, 1 vet Varken, 6 Varkens 3 maan den oud, 1 Geit, 2 goede Menwagens, 1 Kar, Ploeg, 1 IJzeren en 2 houten Eggen, 3 nieuwe steenen Varkensbakken, het Mest in de mest- put, eene partij droge Mutsaards en wat meer zal worden geveild. Gegadigden komen ten voorschreven dage, uur en plaats, voorzien van gegoede medekoopers en ZEGGEN HET VOORT. TER NEUZEN. De Notarissen C. J. A. Ferckcn en Mr. J. P. Dronkers, beiden te Ter Neuzen, en Coninck Westenberg, te Sas van Gent, zullen ten ver zoeke van de erfgenamen van den heer PIETER DE FEIJTER Levinuszoon, te Ter Neuzen, op Donderdag den 28 September 1882, des namid dags ten 2 ure precies, in het openbaar verkoopen EENE PARTIJ bestaande hoofdzakelijk in TafelsStoelenKisten Kasten, Bedden met toebe- hooren, Kachels, Spiegels, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, Huis-, Haard- en Keukengerief en wat meer zal worden aangeboden. Koopen tot en met f 3,konlant. BN VAN EN VAN IN DE TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2