TEB NEUZENSCHE COUBANT Algemeen Nieuws- cn Ailvertentiehlad voor Zeeuwscb-Vlaanderen. Woensdag20September lS82.No.1810. Binnenland ""rechtszaken. BURGERLIJKE STAND. BIJVO^GSEL Arrondissements-rechtbank te Mlddelburg. GEMEN3DE BERICHTEN. HULST. AXEL. BOSCHK APELLE. CLINGE. GRAAU W. HENGSTDIJ K. HOEK. HONTENISSE. VAN DE Men schrijft uit Vlissingen Het Engelsch gloomschip „CrimdoD," komende met eene lading rijst van Moulmein en bestemd naar Antwerpen, lag Zaterdagnacht op de reede geankerd, toen het Engelsch stoomschip ,/Lamperts," komende met eene lading gerst van Sulina en bestemd naar Antwerpen, tegen hem werd aangedreven. De //Lamperts" verkreeg hierbij een gat aan stuurboordzijde van bet achterschip van 6 meter in het vierkantde ffCrimdon" een gat aan de steven aan bakkoordbij beide onder en boven de waterlijn. Hierdoor waren de gezagvoerders genoodzaakt, om zinken te voorkomen, hunne schepen op de Calootbank te zetten. Het gelukte aan den kapitein van den ^Crimdon" zijn schip dicht te krijgen en met behulp van twee Belgische sleepbooten zich van de bank af en naar Antwerpen te doen slepen. De //Lamperts" is gisterenmiddag met lossen begonnen om het lek boven water te krijgen. Blijkens een bij het departement van Kolo- nien ontvangen bericht van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indie hebben in Atjeh eenige benden Pedirezen, onder aanvoering van Nja Hassan, op 4 en 7 Aug. aanvallen op militaire transporten en patrouil- les gedaan. Aan onze zijde werden drie officieren gewond, zoomede een-en-dertig minderen, terwijl er twaalf minderen sneuvelden. Ook sneuvelde de sellout der politie Van der Zijl. De rechtbank heefl in hare zitting van 15 September het volgende vonnis uitgesproken: C. L., dienstbode te Clinge (Zeeland), is wegens laster veroordeeld tot een celstraf van 8 dagen. Landbouwberichten. Gepasseerd voorjaar wierpen twee motten van een landbouwer te Nijeveen ieder een toom biggen, welke in betrekkelijk korten tijd voor 200 werden verkocbt. De zelfde moedervarkens wierpen thans weer jongen, die voor eenige dagen afgeleverd zijn voor 220, zoodat in 6en jaar door twee varkens den bedoelden landbouwer de som van 420 werd aangebracht. Wei een bewijs dat de varkens- teelt goede winsten kan afwerpen. De eerste 'oeetwortels zijn naar de fabrieken te Bergen-op-Zoom verzonden; een der drie aidaar bestaande fabrieken begint reeds den 15 dezer te werken. Aan het etablissement Feijenoord, bij Rotterdam, zijn wegens slapte in de werkzaamheden een groot aantal werklieden ontslagen. Een politie-agent is te Rotterdam verledeu Vrijdag op heeterdaad betrapt van schandelijke feiten gepleegd te hebben op een klein meisje. Hij wordt door de justitie verrolgd. Bij den horlogiemaker Bremers, le Bergen-op-Zoom, is ter bezichtiging gesteld eene Hardensche jaarklok, die 400 dagen loopt, zonder dat zij behoeft te worden opgewon- den. Zaterdag is men begonnen met electrisch licht onder water bij de Adder te werken. le Leiden heeft een jongen tusschen oude plauken een tabaksdoos gevonden met ruim f 3000 aan bank- papier. De eigenaar heeft zich nog niet aangemeld. Het portret van de millioenenjuffrouw wordt in den handel gebracht. Het zal 2 cents kosten. Te Doornspijk heeft jl. Vnjuag een zwaar onweder gewoed, waarbij een paar wilgenboomen van elkander gespleten werden en een paard van den veehouder Koster in de weide werd doodgeslagen. In den ijskelder van een bierbrouwerij te Lemberg zijn drie mannen, die bezig waren met het opstapelen van ijs, onder een neerstortende laag ijsblokken geraakt en verpletterd. Hunne lijken werden een geruimen tijd later, akelig verminkt, te voorschijn gebracht. Twee makelaars te Antwerpen hadden dezer dagen 10,000 kilo's gerst in consignatie gekocht. En hunner heeft, buiten weten van zijn geassoci- eerde, het graan tot een lagen prijs verkocht en is met het geld naar Engeland vertrokken. Zaterdag is een reiziger, die plaats genomen had in den sneltrein van Antwerpen naar Brussel, tus schen Contich en Duffel uit de waggon gevallen. De ongelukkige werd onmiddelijk gedood. Zijn lijk is naar Mechelen gebracht. - Te Casdorf, bij Homberg (Hessen-Kassel) is de vorige week een vrouw van vijf kinderan bevallen. De kinderen kwamen dood ter wereld. - Uit Londen komt het bericht, dat de stoomboot Alaska van de Gruon Line den afstand tusschen New—York en Queens- boro heeft afgelegd in 7 dagen 6 uren en 40 minuten. Tot dusverre heeft nog nooit een stoom boot in zoo korten tijd de route van Amerika naar Europa afgelegd. De bekende Duitsche socialist Bebel is te Zwickau overleden op 43jarigen leef- tijd. Een bisschop in Kanada heeft het zooge- naamde ffpony—haardat sommige dames en kinderen dragen, in den ban gedaan en verklaard, dat elke vrouw, die zulke krulletjes en gegolfde haren draagt, een doodzonde begaat. Of 't veel baten zal? Men verneemt dat de recbter van instructie in de zaak tegen Jannetje Struik, behalve hare handelingen ten opzichte van den winkelier Bosch, ook nagaat al hetgeen zij, onder voorspiegeling der millioenen-erfenis, te voren heeft weten te be- machtigen en daartoe een aantal harer slachtoilers als getuigen hoort. Bij het kwestieuse of hare oneerlijke handelingen onder het bereik der straf- wet vallen, en als hoedanig zij moeten worden gekwalificeerd, geschiedt dit breede onderzoek waar- schijnlijk met het doel, om de doorgaande kwade trouw van de beklaagde aan het licht te brengen. Zijzelve moet tegenover de gehoorde getuigen nog steeds blijven volhoudeD, in staat te zijn haar verplichtingen na te komen, onder voorwaarde evenwel, dat zij daartoe uit de gevangenis ont slagen worde, daar de bron van hare inkomsten een diep geheim moet blijven. Het mag zeer betwijfeld worden, of deze voorwaarde door de justitie zal worden ingewilligd. In Noorwegen zullen eerlang de hoogescholen ook voor vrouwen opengesteld worden. Een desbe- treffend wetsontwerp werd onlangs door het Storthing aangenomen en nu door den Koning bekrachtigd. De vrouwen mogen voortaan alle examens van kuns- ten en wetenschappen afleggen, maar zijn buiten- gesloten van die ter verkrijging van een of ander openbaar ambt. Bootsgezel, oud 8 m., d. van Jacob en van Anna Maria Michielsen. 10 Sept. Johannes Reminsen, oud 70 j., weduwn. van Pieternella Meeusen. 14 Sept. Jan Hamelink, oud 89 j., weduwn. van Neeltje Cornelia Ollebek. 15 Sept. Anna Goossen, oud 82 j., echtg. van Jacob Joljjt. Pieternella de Somer, oud 80 j., wed. van Egbertus Wolfert. Geboorten. 10 Sept. Josephus Nicolaas. z. van Leonardus Blommaert en van Maria Coleta Buijsrogge. Overlijden. 2 Sept. Maria Magdeleaa Andriessen, oud 81 j., wed. van Cornelis Kool. Huwelijks-aangiften. 9 Sept. Adriaan Michielaen, oud 24 j., jm. en Catharina Dieleman, oud 22 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Geertruij, d. van Jaspert Heijns- dijk en van Geertruij Reminsen. Eduardus d. van Leonardus Duym en van Rosalia Bernardina van Poele. 7 Sept. Cornelia, d. van Pieter IJzebaart en van Neeltje van Hoorn. 8 Sept. Nathalie Marie, d. van Eduardus Tack en van Maria Julianna de Winne. Overlijden. 6 Sept. Karel Dieleman, oud 13 m., z. van Karel en van Dina de Feijter. Maria Hollebek, oud 9 m., d. van Jan en van Krina Dieleman. Geboorten. 8 Sept. Philomena, d. van Jacobus Krieckaart en van Anna Catharina Giele. Overlijden. 7 Sept. Donatus de Smet, oud 36 j., echtg. van Apolonia Stobbelaar. 8 Sept. Apolonia Bnrm, oud 35 j., d. van Judocus en van Cornelia Dobbelaar. 14 Sept. Dingenom Kouijzer, oud 74 j., echtg. van Colleta Hermans. Huwelijks-aangiften. 13 Sept. Pidelus Egedius de Ridder, oud 35 j., jm. en Josephina Maes, oud 24 j., jd. Geboorten. 5 Sept. Theophilus, z. van Eduardus de Bleijser eD van Maria de Wolf. 6 Sept. Antonius Theophilus, z. van Hondrikus Barbe en van Rosalia Huijgens. 9 Sept. Seraphiua, d. van Karel Ludovicus van Kerschaven en van Maria Helens. 10 Sept. Constantinus Ludovicus Nicolaas, z. van Jan Francies Pluijm en van Maria Louisa de Munck. Joannes Eranciscus, z. van Josephus Prancisous van Roeijen en van Natalia Schuddings. 14 Sapt. Carolus Ludovicus, z. van Johannes Francies Vertenten en van Amelia Paulina Verstraeten. Overlijden. 4 Sept. Charles Louis van Goethem, oud 8 d., z. van Augustinus en vsu Barbara Zaman. 5 Sept. Andreas de Bleijser, oud 18 j., z. van Francies en van Josepha Mariman. 13 Sept. Clothilde van Poele, oud 7 m., d. van Pieter Johannes en van Maria Philomena van Waterschoot. 14 Sept. Maria Dhol- lander, oud 19 d., d. van Charles Louis en van 1 Apolonia Bruggeman. Geboorten. Apolonia, d. van Pieter Francies Buijl cn van Anna Maria Bernard. Overljjden. Sophia Maria Veras, oud 2 m., d. van Petrus en van Dorothea de Koning. Pieter Johannes Weemaes, oud 69 j., weduwn. van Pieternella de Valk. Aanbesteding. Op Vrijdag 29 September 1882, des voor- middags ten 10 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelbnrg, van Het bouwen van een bazaltmuur, ter ver- vanging van een gedeelte beschoeiing langs de haven te Breskens. (Raming 9500.) Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele insckrijving, volgens 441 der Algemeene Voor- schrifteu, gewijzigd bij beschikking van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van 17 Januari 1881 no. 6, afdeeling Waterstaat A. Van 1 tot 15 September 1882. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 Sept. Johannes Bierls, oud 30 j., jm. en Jacomina Sara Jozina Leunis, oud 27 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Pieternella Cornelia, d. van Cornelis Jacobs en van Felicita Amelia Verstrate. 8 Sept. Jacob, z. van Jan Dieleman en van Maria Magdalena Allaart. 12 Sept. Jojakim, z. van Christian *t Gilde en van Lucresia van der Welle. Dirk Jacob, i. van Michiel van den Berge en van Francina Adriana Rijnberg. 13 Sept. Jacobus Cornelis, z. van Abra-1 ham Leunis en van Janneke Catharina Eekman. 14 Sept. Pieter, z. van Jacobus Pieter Yerkouteren en van Cornelia Suzanna Scheele. Overlijden. 6 Sept. Pieternella Meeusen, oud 64 j., echtg. van Johannes Reminsen. Anna Maria Elisabeth Geboorten. 10 Sept. Gijsbregt, z. van Jan van de Lavoir en van Rosalia Roetus. Huwelijks-aangiften. 15 Sept. Franciscus Bernar- dus de Rijcke, jm. en Sophia van Opdurp, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Sept. Leendert Bare- man, oud 22 j., jm. en Lena Tholens, oud 22 j., jd. Geboorten. 12 Sept. Cornelis Pieter, z. van Fran cois Dieleman en van Elizabeth Koster. Overlijden. 14 Sept. Anna Brouwers, oud 80 j., d. van Hubregt en van Johanna Roose. Huwelijks-aangiften. 15 Sept. J. F. de Maat, oud 49 j., weduwn. van P. de Maat (van Stoppeldjjk), en A. C. Kegelaer, oud 50 j., wed. van A. de Schepper, Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. E. Pieters, oud 23 j., jm. en L. B. van Jole, oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Paulina Anna Maria, d. van J. F. Asselman en van A. M. Wullems. t Sept. Helena Catharina, d. van P. van Leeuwen en van P. Maas. 4 Sept. Johanna Catharina, d. van P. Cam- been en van J. Lauwers. Jan Francies, z. van T. Kints en van A. M. Verkruijssen. 5 Sept. Maria Louisa, d. van J. de Maat en van S. C. Vereecken. Apolonia, d. van B. Kint en van A. C. Burm. 6 Sept. Janna Cornelia, d. van J. van Dixhooru en van E. Dixhoorn. 8 Sept. Alphonsus Bernardus, z. van P. A. van den Braude en van A. Hermans. 10 Sept. Nicolaas Jacobus, z. van A. M. Cammasrt. 14 Sept. Eduard Aloysius Seraphinus, z. van J. F. Maas en van I. T. van Jole. Maria Louisa, d. van F. de Roos en van P. de Smit. Overlijden. 1 Sept. D. L. E. Weemaes, oud 3 w.,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5