TER HEUZEIVSCHE COURAAIT Algeineen Nicnws- en Advertenliehlad vear Zeeuwscb-Viaanderen. Buitenland. BINNEN LAND, BI J~V OEQSEL Woensdag 13September l882.No.l808. Kantongerecht te Hulst. INGEZONDEN STUKKEN. TerNeuzen, 15 September. VAN DE Zitting van 7 September. 1. P. C., te Kieldrecht, ter zake ran overtrediDg van bet reglement op het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche stroomen; vrijgesproken. 2. A. d. T., te Koewacht, ter zake van diefstal van koemest; vrijgesproken. 3. E. V., te Koewacht, ter zake van het in dienst hebben van een kind beneden de 12 jaren oud; ver- oordeeld in eene geldboete van f 3, subsidiair ge- vangenisstraf van 1 dag en in de kosten. 4. G. M., te Hontenisse. 5. B. V., J. U„ J. d. M., P. V. en C. V., alien te Hontenisse, ter zake van overtreding van het regie- men1. op de herbergen te Hontenisse; bij verstek veroord. ieder in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 6. A. L., te Clinge, ter zake van het niet muil- banden van een aangespannen hond; veroord in eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 7. M. E. v. P., te Clinge, ter zake van diefstal van te veld staande veldvruchten; vrijgesproken. 8. JM., te Kieldrecht, F. P. en A. P., te Clinge. 9. E. P., te Clinge, F. d. R, S. d. W., S. G., M. L., E. VV., L. W., alien te Kieldrecht. 10. M. V. en S. v. D., te Kieldrecht, alien ter zake van overtreding der Zondagswetveroord. ieder in eene geldb. van 0,10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 11. J. H., te Graauw, ter zake van het laten grazen van 9 runderen op een buiten en water- keerenden polderdijk; veroord. in eene boete van 9, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 12. A. V., te Clinge, ter zake van riachtelijk en rnstverstoorend burengerucht; veroord. in eene geldb. van 5,50, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 13. J. v. H., te Graauw, ter zake van over treding der wet op de jaeht en visseherijbij verstek veroord. in 2 geldb. elk van f 6, subs, gevang. van 2 dagen voor iedere boete en in de kosten. 14. J. F., te Graauw, ter zake van bet gaan over eens anders in oogst staanden grond, zonder daartoe gerechtigd te ziju; bij verstek veroord. in eene geldb. van f 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 15. J. v. K., te Hontenisse, 16. J. d. S., te Hontenisse, ter zake van het zich in kenlijken staat van dronkensohap bevinden op den openbaren weg, na binnen de laatste 6 maanden te dier zake onherroepelijk te zijn veroordeeld geweest bij verstek ieder veroord. in eene geldb. van f 10, subs, gevang. van 3 dagen en in de kosten. 17. C. v. O., oud 14 j., te Stoppeldijk, ter zake van openbare dronkeuschapbij verstek. veroord. in eene geldb. van 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 18. P. B. v. O., te Stoppeldijk. 19. P. N., te Hontenisse. 20. A. v. W., te Hontenisse. 21. J. B,, te Hontenisse. 22, C. B., te Hontenisse. 23. A. v. D., te Hontenisse. 24. L. v. d. V., te Ossenisse. 25. F. d. B., te St. Gilles. 26. F. D., te Graauw. 27. J. K., te Hontenisse. 28. A. v. d. B., te Hontenisse. 29. W. V., te Rotteidam. 30. C. F. M., te Sint Janstean. 31. A. T., te Koewacht. 32. D. P., te Clinge. 33. Th S., te Clinge. 34. A. P. V., te Hulst. 35. H. D., te Hulst. Van no 18 tot en met no 35 alien ter zake van openbare dronkeuschap; veroord. ieder in eene geldb. van 3, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. No. 23 en 32 contradictoir veroordeeld, de overigen alien bij verstek. Wij vernemen, dat de verdedigers van Armand Peltzer zullen zijn de heeren Van Calster, Robert en E. Picard. Men wendt pogingen aan bij een der bekendste advocaten van Brussel, opdat deze zich met de verdediging van Leon zou belasten. Mr. Van Calster heeft reeds veel conferences gehad met den advocaat-generaal Van Maldeghem Binnen een of twee dagen zal Mr. Van Calster eopie ontvangen van het gehetle dossier der saak. Het openbaar ministerie zal een groot aantal gewezen dienstboden der familie Bernays als ge- tuigen dagen, om hen te ondervragen naar de betrekkingen tusschen Mad. Bernays en Armand Peltzer. De verdediging zal daarentegen de getui- genis inroepen van verscheiden dames. Mad. Bernays zal als getuige gehoord worden na den rechter van instructie Ketels. Als gelui- gen zullen nog gehoord worden De heeren E. Pecher, P. Delvaux en Anger, Mad. Deroubaix Pecber en waarschijnlijk Robert Peltzer, die van Buenos-Ayres zal terugkomen. De familie Bernays is opnieuw ondervraagd en de procureur Willemaers heeft een onderzoek ge- daan in verscheiden Dnitsche badsteden, waar mad. Bernays vertoefd heeft. Het hof van cassatie heeft het vonnis van het hof van assises te Versailles in zake den moord door den apotheker Penayrou vernietigd, op grond dat een der getuigen, tegen de wet in niet mon- deling in de zitting getuigenis heeft afgelegd, maar de voorzitter heeft meenen te kunnen volstaan met zijn geschreven getuigenis voor te lezen. De zaak zal alsnu naar een ander Hof worden verwezen, waarschijnlijk naar dat van de Seine. De voor den wandelaar schrik en ontsteltenis ver- wekkende hond, die gedurende eenigen tijd te huis behoorde op een zeker erf aan het Schelpenpad, is sedert Zaterdag jl., misschien wel toevallig, alhoewel waar schijnlijk nit vrije wil, aldaar niet meer. Wanneer dus het eerste bezwaar, bedoeld in het ingezonden schrijven, voorkomende in de Couraut van jl. Zaterdag, zoo onverwijld uit den weg is geruimd, als het daarin voorkomende tweede, „in zake bulhond," dan zullen de gevaren zeer zeker voor den wandelaar van het Schelpenpad wel totaal geweken zijn. Andere of ernstiger hindernissen, die voor vol- wasienen maar inzonderheid voor kinderen, veel meer schrik en ontsteltenis kunnen verwekken dan een Clis. P1EKSSNJNS. F*oliti©K i Het groote nieuws uit Egypte is, dat de Engelschen Woensdag jl. de versterking Tel-el-Keber inge- nomen hebben en dat het leger van Arabi, sterk 20,000 man geregelde soldaten, onder welke 2500 cavaleristen en 6000 Bedouinen, totaal op de vlucht geslagen is. De vijand was voorzien van 70 kanon- nen. Wolseley had onder zijne bevelen 11000 man infanterie en 2000 man cavalerie, met 60 kanonnen. Daar zijne strijdmacht niet zoo sterk was als die van Arabi, besloot hij den vijand voor zonsopgang aan te tasten. Hij heeft in de duisternis een afstand van zes mijlen tusschen zijn karnp en Tel-el-Kebir afgelegd. Het kamp te Kassasin heeft hij verlaten ten 1^ ure 's nachts. De cavalerie trok de vijandelijke linien om. Bij het ochtend- krieken werd het legerkamp van Arabi aangevalleu. De aanval was onwederstaanbaar. De troepen voch- ten bewonderenswaardig. A1 de vestingwerken en kanonnen werden genomen met verscheidene treinen en een grooten voorraad levensmiddelen en amunitie. De vijand vluchtte bij duizenden en wierp de wapens weg, toeu de cavalerie hem overviel. Het verlies van Arabi is zeer groot. Onder de gekwetsten der Engelschen, geschat op 200 man, waaronder vele officieren is ook generaal Willes, die licht gewond is. De Engelsche cavalerie rukt thans naar Belbeis. Het Indisch contingent is op weg naar Zagazig. De Schotsche brigade zal daarheen volgen. Het kanaal is op verscheidene plaatsen afgedamd. De spoorweg is gaaf gebleven. Te Alexandria loopt het gerucht, dat Arabi nabij Benha gevangen ge nomen zou zijn. Uit Turkije wordt gemeld, dat de oueenigheid tusschen den Engelschen gezant en den Sultan voortduurt en de overeenkomst tot regeling der Turksche tusschenkomst in Egypte nog altijd niet onderteekend is. Eerst heeft Turkije lang gedraald en uitvluchten gezocht, thans is Engeland aan de ill X/Ull9DUiauu AO nivu bwa wnvuvu) Keizer nog goed gezond blijkt te zijn. Hij woont onvermoeid de wapenoefeningen in Silezie bij. Bismarck daarentegen heet weder ziek en doet niets. Men acht zijn ziekte echter een geschikt voorwendsel om weder eens van richting te ver- anderen bij de aanstainde verkiezingen. Tot de ontbinding van den Berlijnschen gemeenteraad, die het met Bismarck niet kon vinden, sehijnt men besloten. Bismarck sehijnt den Koizer overtuigd te hebben dat de maatregel noodzakelijk is geworden door de toeneming der bevolking in de hoofdstad en vreemd is aan zijne staatkunde. Een bekende van oud en jong doet Maandag a. s. weder hare intrede in deze plaats. Men noemt haar kermis. Wat zij dit jaar weder zal te zien geven, daarop kunnen wij thans nog geen voldoend antwoord geven, doch hopen daarvan in een volgend num- mer melding te maken. Voor zoover thans bekend is, zal het groot Cagliostro theatre van A. Alber de kermis opluisteren, zoo- mede de schouwburgloge Erascati onder directie van H, W. Nieuwenhuis, de cirque Beige, het groot panorama mecanique van Daenman, eenige kleine tentjes en twee carroussels. Bij den heer A. Tholens op de markt zal, even als het vorige jaar, grand cafe-concert et chantant worden gegeven onder directie van S. Soesman. In de eerste helft der maand Augustus zijn door het hulpkantoor te Axel de volgende onbe- stelbare brieven verzondenaan het adres van Mietje van Hoeve te Js Qravenhage en Adriaan Koster te Oost-Duiveland. De St.-Ct. bevat een Kon. besluit, waarbij voor uitgaven van het lager onderwijs een subsidie net xcueepje licp ecu gueue vaaru eu uieruuur, gevoegd bij de onbeschrijfelijke verwarriBg, die door de zich op het dek bevindende vrouw, drie kin deren en ouden vader van den schipper veroorzaakt werd, ware de man vermoedelijk verdronken, zoo niet van de Nederlandsche sleepboot »Werkendam no. 8" met buitengewone vlugheid een sloep ge- streken ware, waarmede men het geluk had den drenkeling aan zijn door schrik half krankzinnige betrekkingen terug te brengen. Door den directeur der Rijkspostspaarbank wordt een onderzoek ingesteld, in hoever het wen- schelijk kan zijn een overeenkomst te siuiten tus schen Nederland en Belgie om, binnen zekere grenzen, spaarbankboekjes, uitgegeven door de admi nistration der beide Rijken, in beide landen geldig te verklaren. Zoodanige overeenkomst bestaat reeds tusschen Frankrijk en Belgie, zoodat de bewoners van deze landen op hun boekje mede in het audere land nieuwe inlagen doen en terugbetaling vorde- ren kunnen. Naar men verneemt heeft de Minister van Finaucien, bij aanschrijving van 6 dezer, no. 42, aan de ainbtenaren te kennen gegeven, dat, volgens art. 13 der wet op het recht van zegel van 11 Juli 1882, o. a. het thans voorhandene formaat- zegel na 1 Januari 1883 niet meer gebruikt kan worden, omdat van dat soort van zegel, volgens de nieuwe wet uit te geven, voortaan 50 opcenten worden geheven en van de betaling dier opcenten op het gezegeld papier moet blijken. Het publiek wordt hiervan in kennis gesteld, opdat het getal der met 1 Jan. a. s. onbruikbare gezegelde formu- lieren niet grooter zij dan gewoonlijk en daardoor geen onnoodige schade worde geleden. Met de uitgifte van nieuwe zegels zullen vermoedelijk nog eenige weken voorbijgaan. Te Meppel deed de voorzitter van den gemeen teraad, in de zitting van Woensdag, de voor de iugezetenen niet onbelangrijke mededeeling, dat da

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5