TER NEUZENSCHE COURANT No. 1808. Woensdag 13 September 1882, 22e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. BINNEN LAND. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwscb-VIaanderen. Buitenland. ABONNKMENT. TerNeuzen, 12 September. BIJVOEQ9EL Zaterdag 9 September 1882. No. 1807 GEMENQDE BERICHTEN. 2£eetff ding-en* TER NEUZENSCHE COURANT. Per drie maandea binnen Ter Neuzen f 1,—Door kit gebeele Rijk 1,10. Dcor gebeel Belgie f 1,40. Men abonneert rich bij alle Boekhandelaars, Poatdireo- tenren en Brievenbnskouderi. ADVERTENTliN. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,lty Grootere letters worden naar plaatsrnimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te rendu uiterlijk Dinsdag en Vrijdag nmmlddag; DRIE area. DSt bind sersehljnt •Inedaf- en Trljdujarond bij J. K. S. BHORT te Ter Renin. MJ dezc conrant beboort een bIjroejNel folitieli Uverzichu De kalmte die sedert ettelijke dagen op 't oor- logstooneel in Egypte heerschte is eindelijk gestoord gewarden. De Egyptenaren schijnen de Engelschen niet met rust te laten en niet te willen afwacbten, totdat generaal Wolseley zijn vervoerdienst voor goed geregeld heeft. Tussehen Kassassin en Tel- El-Kebir, want Arabi staat niet meer uitsluitend op laatstgenoemde plaats, maar met een groot deel van zijn macht, goed verschanst, vlak tegenover de Engelsche steliing te Kassassin, heeft een treffen plaats gehad, waarbij de Egyptenaren weer de aan- vallers waren. De Egyptische ruiterij deed een verkenningstocht naar Kassassin en eerst nadat de Engelschen aanzienlijk versterkt waren, werden de Egyptenaren genoodzaakt zich terug te trekken. De zaak heeft bliikbaa." of niet ?- el te beduiden zaghebbende bladen komt men telkens op tegen de beschouwingen der Engelsche bladen, die bet willen doen voorkomen, alsof Engeland tbans zelf de toekomst van Egypte regelen zal. De Keizer is met zijn gezin aan een groot gevaar ontsnapt. Bij gelegenheid dat de sappeurs oefeningen hadden, was er een noodbrug over de Newa geslagen. Juist toen de Keizer met de Keizerin en de Kroonprins daarover gegaan waren, werd de brug weggeslagen door het ontploffen van een mijn, die de nihilisten daar hadden weten te leggen. De grootvorst Michael, een generaal en de Minister van oorlog, die zich achter hen bevonden, geraakten te water. De laatste is ernstig gekwetst. Op Maandag den 18 dezer zal op de ge- bruikelijke wijze de vergadering der Staten-Generaal te 's Gravenhage worden geopend. Volgens het program ma voor de opening zal Z. K. H. onze Prins van Oranje aan de plechtigheid deelnemen. Door Z. M. is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedurende de vergade ring die zal aanvangen op den derden Maandag van September 1882, benoemd Jbr. Mr. E. J. J. van Eysinga, lid van die Kamer. De miliciens der lichting 1881, die voor bet blijvend gedeelte onder de wapenen waren gehouden, na afloop va« het eerste oefeningsjaar, zullen den 14 en 15 dezer in het genot van onbepaald verlof worden gesteld. De Nederlaudsche Maatschappij tot bevorde- I -» qpf o»l» nD VAN OK Het Belgische blad Europe meldt, dat Ar- mand Peltzer zich niet in cassatie zal voorzien tegen het arrest van verwijzing naar het Hof van Assises. De zaak Peltzer zal eerst bebandeld worden in de tweede serie van de zittingsperiode der Assises, die den 23 October geopend wordt. De zaak Peltzer zal ongeveer drie weken duren. Een honderdtal getuigen zullen gehoord worden. Het onderzoek van het proces heeft tot nu toe ongeveer 200,000 frank gekost, waaronder 12,000 frank voor tele- gramraen en reiskosten. Te Bagnolet in Erankrijk is in den ouderdom van 103 jaren zekeren Pierre Petit overleden, die nog aan de veldtocht8n in Egypte onder Kleber en Bonaparte en later aan den tocht naar Rusland had deelgenoraen. Hij had twaalf kinderen gehad en verloor twee zonen in den oorlog van 1870. Te Berlijn is eene 66jarige vrouw vermoord gevondenzonder dat er diefstal gepleegd is. Bedoelde vrouw was driemaal getrouwd geweest, van bare beide eerste echtgenooten gercchtelijk gescheiden en tussehen haar en haar derden man werd thans een proces gevoerd dat op echtscheiding zou uitloopen. Het spoorwegongeluk bij Hugstetten. Zon- dag waren te Ereiburg twee pleziertreinen aange- komen, een uit Bazel met 1000 en een uit Miinster Colmar met 1200 passagiers. De laatste trein vertrok ten 8,10 uur des avonds, dus 10 minuten te laat, welke de machinist wilde inhalen. De trein reed dus met eene snelheid van 40 km. in het uur van Freiburg af, hetwelk zeer gevaarlijk was voor de 26 goed gevulde waggons. Nabij Hugstetten ontspoorde de locomotief doordat de bodem door den stortregen was iugezakt en trok met zich de eerste twaalf passagiers waggons, die gedeeltelijk omsloegen of in elkander schoven, zoodat het te verwonderen is dat niet alle passagiers van die waggons verongelukt zijn. Het tooneel dat in een pikdonkeren nscht onder een stortregen plaats had, was ontzettend. Het terrein geleek een slagveld. De meeste gekwetsten moesten minstens 1| a 2 uur onder de verbrijzelde waggons blijven liggen, voor zij uit bun netelige positie konden gered worden. De indruk dien bet tooneel maakte, was vreeselijk. Geheele families, vooral van ambtenaren, zullen dit nimmer vergeten. Van de 56 dooden zijn 27 herkend Van de 104 gekwetsten zijn 23 zwaar gewona, 2 van hen zijn reeds gestorven. De machinist en de stoker zijn gered. De afgevaardigde Petersen uit Colmar was ook in den trein, doch is gelukkig ongedeerd ge bleven. De landgerichtsraad Janton, was onder de dooden. Door den gemeenteraad van Bergen op Zoom is 100,000 beschikbaar gesteld voor de verbetermg en verbreeding van het riviertje De Zoom, terwijl f 91,100 is uitgetrokken voor de verbetering der havenwerken. De openingstocht op de tramlijn Bergen op Zoom-Tholen is bepaald op Woensdag 13 dezer, terwijl de geregelde. dienst daags daama zal aanvangen. Het duiken in zee in den omtrek van de Adder is weder begonnen. Te Scheveningen zijn een marinescbip eu twee scbokkers te zien op de plaats waar de Adder gezonken is. Een korporaal van bet regiment grenadiers beeft door on- voorzichtigheid bij het schoonmaken van zijn geweer, zich de hand doorschoten. De miliioenenjuffrouw geniet thans de onderscheiding van in het Panop- ticum, te Amsterdam, in was te prijken. Te Heesch zijn reeds drie raenschen gestorven, die van het vleesch van een zieke koe gegeten had den. Te Brie is de stoomketel van een dorsch- machine gesprongen, met het ongelukkig gevolg dat vier personen gedood werden en twee ernstig gewond. De zomer was dit jaar verbuisd. Ook te St. Petersburg bad men - zoo schrijft een cor respondent - een zomer zonder wederga zoowel wat warmte als bestendigheid van mooi weer betreft. Uit Ostende wordt gemeld, dat de vreemdelingen meestal de badplaats verlaten. Indien zulks voort- duurt, zal er binnen 14 dagen niemand meer aan de zeekust zijn. De Risikopf bij Elm dreigt met een nieuwe bergstorting er is weer een spleet ontstaan, die ernstig daar voor vreezen doet. De school is ge- sloten, en de bewoners verkeeren in gestadige onge- rustheid. De vrederechter van Milbau heeft dezer dagen de vlucht genomen. Hij heeft zich schuldig gemaakt aan feiten die zoo schandelijk zijn, dat de Fransche dagbladen ze zelf niet durven mededeelen. Een jeugdig Amerikaan beeft te Parijs in een maand 1,437,000 frs. gewonuen met baccarat. Hij heeft hot geld in waarden belegd en zich daarmede Zaterdag te Havre ingescbeept om naar zijn vader- land terug te keeren. Van 1 tot en met 7 Sept. zijn in deze haven bin- nengekomen bestemd voor Gent: 1 Sept. Eng. stoomb. Romeo, kap. Jordan, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Eng. stoomb. Vigilant, kap. Smith, van Londen met stukg. Duitsehe stoomb. Benamain kap. Grubbvan Riga met slippers. Zweedsche schooner Christine, kap. Lofas, van Gothen burg met hout. Duitsehe schooner Annchen, kap. Velt, van Riga met vlas. Duitsehe bark Herodot, kap. Range, van Riga met hout. Russische schooner Ele, kap. Karlson, van Nedercalis met hout. 2 Sept. Duitsehe schooner Franz August, kap. Bohl, van Dantzig met hout. Duitsehe bark Fictoria, kap Tesnow, van Riga met hout. Duitsehe driem. schooner Graf Klot Trautvetter, kap. Bohn, van Riga met hout. Duitsehe brik Beauport, kap. Krull, van Memel met hout. Duitsehe brik Anna, kap. Haase, van Stettin met hout. Russische schooner Die Geschwisters, kap. Wenschou, van Windau met slippers. Duitsehe brik Emil de Vrient, kap. Siebert, van Riga met hout. 3 Sept. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, van Liverpool met stukg. Duitsehe brik Carl, kap. Becker, ran Memel met hout. 4 Sept. DuitBche brik Freue't

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 5