BU1TENLAND. BURGERLIJKE STAND. V- ■i waarbij bij wegens het door iemand wien in eene civiele zaak een eed, is opgedragen, afleggen van een valschen eed alstoen is veroord. tot een celstraf van 183 dagen en ontzetting voor den tijd van vijf jaren van alle burgerrechten, is heden vrijgesproken. (Verdediger in deze zaak Mr. M. J. de Witt Hamer.) Kantongerecht te Hulst. Zitting van 31 Augustus. 1. F. v. M. buisvr. van L. d. F., te Koewacht, ter zake van het uiten van sc'ueldwoordenver- oordeeld in eene geldboete van f 0,50, subsidiair gevangenisstraf van 1 dag en in de kosten. 2. L. J. S., te Clinge, ter zake als voren; veroord. in eene geldb. van 2, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 3. J. v. E., te Hontenisse, 4. J. B., te Hontenisse, beide ter zake als voren bij verstek veroord. in eene geldb. van f 2, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 5. A. M. B. 'nuisvr, van C. B., te Hulst, ter zake als voren; vrijgesproken. 6. V. P., te Moerbeke, ter zake van het ont- duiken van tolgeld; veroord. in zes geldb. ieder van f 1, subs, gevang van 1 dag voor iedere boete. 7. 1). d. S., te Overslag, ter zake van het laten grazen van vee op eens anders in oogst staanden grond; veroord. in eene geldb. van 0,50, sub. gevang. van 1 dag en in de kosten. 8. L. K., E. d. P. en L. d. B., te Koewacht, ter zake van diefstal van te veldstaande veldvruchten; vrijgesproken. 9. C. L. B., te St. Jansteen, ter zake van diefstal van te veldstaand gras; vrijgesproken. 10. L. C. huisvr. van D. M., te Koewacht. 11. Y. K. huisvr. van P. P., te Koewacht, beide ter zake als vorenbij verstek ieder veroord. in eene geldb. van 3, sub. gevang. van 1 dag en in de kosteD. 12. L. D., te Overslag, 13. D. K., te Zuiddorpe, 14. F. M., te Wachtebeke (Belgie), alien ter zake van het plaatsen van hout- of stroo- mijtenop verboden afstand van de publieken weg; veroord. no. 12 en 13 ieder in eene geldb. van f 1, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten, no. 14 in twee geldb. ieder van f 1, subs, gevang. van 1 dag voor iedere boete en in de kosten. 15. J. d. S., P. d. S., I. J. en P. N., alien te Hontenisse, 16. A. d. R., te Hontenisse, alien ter zake van het gaan over eens anders in oogst staanden grond, zonder daartoe gerechtigd te zijn; veroord. ieder in eene geldb. van 0,50, sub. gevang. van 1 dag en in de kosten. 17. W. J. d. R., te Rotterdam, ter zake van het uitgeven van vreemde koperen muntbij ver stek veroord, in eene geldb. van 10, subs, gevang. van 1 dag en in de kosten. 18. F. d. B., te Koewacht, ter zake van het bevisschen van eens anders vischwater zonder schrifte- lijk bewijs van vergunning van den eigenaar of rechthebbendebij verstek veroord. in eene geldb, van f 3, sub. gevang. van 1 dag en in de kosten. Landbouwberichten. Enorm hooge prijzen werden dezer dagen door een Amerikaanschen veekooper aan de Noord- Hollandsche veehouders voor hun vee geboden. Zoo verkocht de heer J. Bakker, te Wieringerwaart, twee kalveren, geboren half April, voor 150 per stuk, een stierkalf van denzelfden leeftijd voor f 300 en twee pinken voor /250 per stuk. Ook bij andere veehouders kocht de Amerikaan voor hooge prijzen vooral jong vee, dat evenals het bo- vengenoemde afstamt van den bekenden stier Wil kooplieden niet alleen het wild is in beslag geno- men maar ook de boeken. A1 het wild is naar de liefdadigheidsinrichtingen gebracht waar de lieden onthaald zullen worden op patrijzenboutjes. De nieuwe wet op de jacht verbiedt de verkoo- ping van wild op den dag dat de jacht geopend wordt. Het negen tiende der kooplieden had met dit gebod geen rekening gehouden. Te Blankenberghe is in het yhotel de l'Uni- vers" een wedstrijd gehouden tusschen een Belg en een Hollander in het eten en het drinken van champagne. Op een tafel waren neergezet 600 oesters (50 dozijn) en 15 flessehen champagne. De Belg, een heer uit Brussel, v. R., gaf het op, nadat hij 7 flessehen leeggedronken en 22 dozijn oesters opgegeten had, terwijl zijn tegenstander, de kapitein W. uit 's Ilage niet ophield voor de laatste oesler en het laatste glas uit de laatste flesch verdwenen was. Het voornaaraste uitvoerhuis in suiker te Praag Vogst Co., dat jaarlijks 500,000 zakken, zijnde een vierde van den ganscben uitvoer, verzendt, heeft zijn betalingen moeten staken. Vooral Londen en Holland moeten er bij betrokken zijn Nederland- sche firma's voor 40,000 fl. De passiva zijn hoogstens slechts 200,000 fl. De firma had engagementen voor 300,000 centenaar suiker. Steken andere landen zich steeds meer en meer in schulden. Amerikade nieuwe wereld, haast zich de zijne zoo spoedig mogelijk af te doen. Een tijdperk van 16 jaren is voldoende geweest om zijne schuld van circa 2845 millioen dollars het hoogste cijfer, dat ooit bereikt werd te verminderen tot eene netto schuld van 1675 millioen op 1 Aug. 1882. Nog tien, mits goede jaren, en de geheele rente-betalende schuld thans nog millioen 1452 dollars zal zijn afgelost. GEMEN3DE BERICHTEN. Een bediende uitde societeit wDe Vergenoeging" te Middelburg, Y. E. geheeten, is gisteren door de politie aangehouden, als verdacht van een mede- bediende tachtig gulden ontvreemd te hebben. Y rijdagavond viel te 's Qravenpolder een kind van den arbeider J. J., ruim twee jaren oud, in een pot met kokende pap. Hoewel dadelijk er uitge- nomen, had het zulke hevige brandwonden beko- dat het aan de gevolgen is overleden men, lem' no. 82 van het Ned. rundveestamboek. Het aanbod van den Amerikaan om zijn besten stier met 200 toe voor ^Willem" in ruil te geven werd door den heer Bakker afgeslagen. De Brusselsche politie heeft jl. Vrijdag bij de kooplieden in wild in de Ilallen bijna 500 patrijzen in beslag genomen, en 180 in de Rue Duquesnoy en op de Marche de la Madeleine. Proces-verbaal js opgemaakt tegen eene menigte hotelhouders en Te Westzaan is de boerenplaats van den landman C. O. afgebrand, terwijl de eigenaar met zijn gezin afwezig was. Ook deze brand is door hooibroeiing ontstaan. Te Maastricht heeft een hond, die door zijn dronken meester onmenschelijk werd ge stagen, zijn beul zoodanig toegetakeld, dat deze zonder de toevallige tusschenkomst van een soldaat door het woedend dier zou zijn doodgebeten. Te Arnhem viel bij het glazenwasschen eene dienstbode van het balkon eener woning. Men vreest, dat zij er het leven bij inschieten zal. De groote stoomtimmerfabriek van den heer Roggenkamp te Appingedam is verbrand. Te Winschoten is een man gevangen binnengebracht, beschuldigd zijn vrouw en zijn stiefvader belangrijke verwondingen te hebben toegebracht. Een 3jarig dochtertje van de weduwe Poelman, te Drouwenermond, is in een pot met kokend heete brei gevallen. Haar toestand is hoogst zorgelijk. Te Glasgow is met goed gevolg van stapel geloopen het stoomschip ^Sumatra/' gebouwd voor rekening der Stoomvaart- maatschappij ^Nederland." Te Hal in Belgie, is een misdaad gepleegd. In een herberg heeft zekere R. den vriend van zijn vrouw twee dolkste- ken toegebracht, zoodat zijn tosstand zeer bedenkelijk is. De man is gearresteerd. - In het centraal postkantoor te Londen waren op 10 Augustus van dit jaar 250 vrouweiijke postambtenaren werkzaam. Haar getal zal in de volgende 6 maanden nog vergroot worden. Een eerste trein met steenkolen geladen en bestemd voor Italie, is deze week uit Luik, tangs den St.-Gothardstunnel, naar zijne bestemming verzonden. Niet minder dan 200,000 centenaars hazen en konijnen zijn onlangs goed verpakt in blikken bussen uit Australie naar En- geland verzonden. Dit is de grootste lading van dit artikel, die ooit werd ingescheept. Bij de politie te Viissingen kwam Vrijdag jl. het bericht, dat met de mailboot Prinses Marie iemand naar Engeland zou vertrekken, beschuldigd een kontrabas, ter waarde van f 1500, gestolen te hebben. Bij aankomst van den mailtrein werd de bas passagiersgoed gevonden en in beslag genomen. Den bas-dief vond men echter zoo spoedig niet. Een agent ging daarop met de boot mee, om hem zoo mogelijk, nog op het spoor te komen. Te Sexbierum in Friesland is door een 7 9jarig man nog de geboorte van een kind aangegeven. De man huwde tweemaal. Het eerste huwelijk gaf hem 11 kinderen, waarvan nog 8 in leven zijn. Het tweede huwelijk tot hiertoe 8, waarvan nog 5 in leven. Er zijn 28 kleinkinderen, waarvan reeds 6 gehuwd zijn, en uit drie dier huwelijken kan de oude man 10 achterkleinkiuderen tellen, waarvan de oudsten (tweelingen) reeds 7 jaren zijn. 's Mans oudste dochter is meer dan 57jaarouder dan de jongste. Te Breda is een arbeider uit Raamsdonk, die daar bij ongeluk in een verkeerde buurt terecht kwam en in een koffiehuis voor een kruikje bier f 2,50 moest betalen wat hij wcigerde door den waard en zijn vrouw mishandeld en bewusteloos op straat gegooid. De buren deden aangifte van de zaak en de daders werden inge- rekend. Het Hbl. van Antwerpen maakt melding van een vonnis, waarbij iemand tot 286 jaar gevange nisstraf veroordeeld werd. Dat is nog de moeite van het opsluiten waard. Waarschijnlijk had deze gevonnisde nog meer reden dan de man, die tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld werd, om in wanhoop uit te roepen: „Maar, meneer de rechter, dat overleef ik niet." Een groot liefhebber van hengelen vischte Zondagmorgen te Brugge in de Gentschevaart; zijn haak haperde in het waterhij nam zijn snoeklijn en legde aan naar snoeken, maar nogmaals haperde de haak en de visscher haalde nu het lijk op van een jongeling die in den nacht verongelukt was. De tang miskende aardwormen, die eerst onlangs na Darwin's werk over hen wat tot eer kwameu, zijn nu ook gebleken een bizonder lekker hapje te zijn niet alleen voor visschen, maar ook voor menschen. Eenige Fransche fijnproevers hebben onlangs de proef daarvan genomen. Da wormen werden eerst in azijn gelegd, waar zij den ver- maarden plantaardigen mest kwijt raakten, vervol- gens in deeg gerold en in een oven gezet, waar zij een smakelijke gele kleur kregen. Yijftig gasten waren bijeengekomen om het nieuwe gerecht te proeven. Zij waren alien er over opgetogen en verklaarden, dat de liefhebbers van slakken die smakelijke diertjes zeker voor wormen zouden laten staan. Pasteur heeft thans de bakterien opgespoord, welke hondsdolheid veroorzaken, en zal dus nu onderzoeken, door welke middelen die ziektekiemen gedood of onschadelijk gemaakt kunnen worden. De Fransche regeering heeft weder 50,000 fr. ter beschikking van den geleerde gesteld. Van 16 tot 31 Augustus AXEL. 1882. Huwelijks—aangiften. 31 Aug. Dominicus Franciscus Dielemau, oud 51 j., jm. en Maria Theresia de Moor, oud 51 j., wed. van Charles Louis de Rop. Geboorten. 23 Aug. Adrians Paulina, d. van Fran cois Wiest en van Pieternella Jacob* van den Broeke. 30 Aug. Francois Leendert, z. van Jan Karel Vink, en van Adrian* Dielemau. Overlijden. 20 Aug. Elisabeth de tilaejj, oud 35 echtg. van Abraham Dielemau. Adrians Paulina Wiest, oud 4 d., d. van Francois en van Pieternella Jaeoba van den Broeke. 31 Aug. Josephus van den Berghe, oud 7 m., z. van Petrus Johannes en van Cornelia Hofman. CLINGE. Van deze gemeente is nog geen opgaaf ontvangen. GRAAUW. Huwelyks—voltrekkingen. Antoon Herman, oud 3" j., jm. en Anna Cathariua Schaade, oud 46 j., wed. van Pieter Verlinden. Geboorten. Louisa, d. van Jacobus Seheirlinck en van Johanna Roels. Melanie, d. van Johannes Vlas- veld en van Suzanna Magnus. Overlyden. Theophilus Want, oud 2 j., z- *an Augustinus en van Phelomina Asselman. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van f f"

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2