t ,i Buitenland. Gemengde berichten. n^_ leden, den lust en den ijver bij de oefeningen, waaiin officieren en bestuur zicb aanvankelijk raoch- ten verheugeninaar ook de veelzijdig zichtbare verflauwing, zoodat velen met hem mcenden, dat eene mogelijke ontbinding der vereeniging wellicht niet ver af kon zijn. Spreker meende echter in verscbillende omstandig- heden te bespeuren, onder anderen daarin, dat een der heeren officieren, die uithoofde van zijne ambte- lijke betrekking sedert het begin dezes jaars naar eene tamelijk verafgelegen gemeeute verplaatst is, niettemin bij den wedstrijd aanwezig was, maar vooral daarin, dat eenigen, die nog slechts korten tijd in deze gemeente gewoond hebben, de vereeni ging tot dusverre slechts bij name kenden, en niettemin heden reeds als contribueerende leden met voorbeeldigen ijver aan den wedstrijd deelnamen, het bewijs te zien, dat er r.ieuw leven in komt en dus voor te niet gaan nog geen vrees behoeft te bestaan. Naar aanleiding daarvan feliciteerde hij den kapitein-kommandant daarmede welmeenend en uitte de beste wensc'nen voor den verderen bloei der vereeniging. Een driewerf //hurahbewees, dat de aanwezigen met het gesprokene instemden. Door Z. M. zijn benoemd bij de visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen tot opziener 3e kl. L. Taat, thans schipper 2e kl.; tot opziener le kl. W. Miinsbergen, thans opziener 2e kl. De heer A. A. Welters, ijker, chef van dienst in Zeeland, te Middelburg, is met ingang van 1 Oct. a. s., benoemd tot ijker te Dordrecht. Met 1 Oct. a. s. is er gelegenheid tot plaat sing van 11 leerlingen aan de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam. Gelijke gele genheid bestaat met 20 Nov. a. s. aan de Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam voor 16 leerlingen. Belanghebbenden worden uitgenoodigd van haar verlangen om geplaatst te worden vdor 15 Sept. e. k. schriftelijk kennis te geven aan den voorzitter van den geneesk. raad voor Zeeland, dr. I. P. Dozy, te Middelburg. De Ned. bark Johnny" met hout van Riga naar Middelburg, is op de Spijkerplaat gestrand. Twee sleepbooten uit Vlissingen hebben pogingen gedaan het schip af te brengen. Men vreest, dat het verloren zal zijn. Uit Hausweert schrijft men omtrent de ple- zieireis die Zondag jl. van daar naar Autwerpen gemaakt werd, dat de heenreis niets te wenschen overliet en de reizigers hadden tijd genoeg om met het bezienswaardigste der Scheldestad kennis te maken. De terugreis was echter minder aangenaam door de schuld van sommigen der passagiers zelven. Deze waren tocli zoo royaal tegenover de equipage der stoomboot, dat op de hoogte van Walsoorden de geheele bemanning, met uitzondering van den kapi- tein der stoomboot, I J. Stasse, volslagen ongeschikt was voor scheepswerk. Te Walsoorden moest de stuurman met geweld van het roer verwijderd worden en de kapitein diens plaats iunemen. Mid den in de Scbelde stond eensklaps de machine stilook de beide machinisten en de stokers waren getracteerd. Door de cordaatheid van den kapitein der Oscar liep alles gelukkig zonder ongelukken af en hadden alleen die passagiers er nadeel van, welke met den laatsten trein naar Goes en Middelburg moesten vertrekken. Z. M. de Koning der Belgen zal eerlang een bezoek brengen aan Amsterdam, waar hij dekoloniale tentoonstelling wil bezoeken, voor deze geopend wordt. De Koning zal zijn reis incognito doen en slechts vergezeld zijn van zijn broeder, den graaf van Vlaanderen. Door Z. M. is aan den heer J.Dirks, hoofd- ingenieur der le klasse van den waterstaat, eerst- aanwezend ingenieur bij de Amsterdamsche kannal- jnaatscbappij, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van officier der orde van de Ster van Rumenie hem door Z. M. den Koning van Rumenie geschonken. Men verneemt, dat door een aannemer te Oostzaan aan den Minister van Marine is mede- cedeeld, dat hij op zeer eenvoudige wijze den ge- Donken rammonitor Adder wil lichten, of bij open- baarmaking van de bewerking aan Z. bxc. zich desnoods m«t de leiding wil belasten. Door deze firma zijn rteds vroeger twee groote sloomschepen waaronder de ffNordenskjoldmet eenvoudige werktuigen gelicht- Zij, d e vermeenen recht te hebben op bijdra- gen uit het fonds, voor de slachtoffers van de Adder bijeengebracht, worden opgeroepen zich op te geven aan den heer J. van der Veu, griflier der directie van de marine te Amsterdam. De millioenen-juffrouw is in de laatste dagen minder wel en onder geneeskundige behandeling. Zij is nog altijd te Rotterdam in arrest en wordt geheel op de gewone wijze verpleegd. Totnogtoe gaf zij geen verlangen te kennen naar ander voedsel dan den gewonen kost der andere gevangeneu. De effecteu-handelaar Roger van den Dries die eenige jaren geleden te's Bosch failleerde en daar- op het land uitging, en die vdor eenige maanden door Beigie uitgeleverd werd, is te 's Bosch in de gevangenis overleden. De raadkamer van het hof had juist zijn voorloopige invrijheidstelling bevolen. Op grond van den tegenwoordigen toestand der zon voorspellen de geleerden eene buitengewone hitte tegen het einde van den zomer en in het begin van den herfst. Wij willen ons dan met die voorspelling maar troosten bij de tegenwoordige regen- en windvltgen. Misschien komt tengevolge van een of ander abuis van de zon dit jaar de herfst v6or den zomer. Liandbouwberichten. De heer Van Weel te Middelharnis heeft een middel in toepassing gebracht, dat ook elders over- wegiug verdient, namelijk het zg. finmaken" van klaver als veevoeder. Men niaakt een put omgeven door een houten omheining, waarin groene klaver wordt gelegd. Op elke laag wordt eenig zout ge- strooid en de lagen zoo vast mogelijk saamgeperst. Op die wijze wordt de groene klaver in uitstekenden staat tot den winter bewaard, en het vee eet er dan met genoegen van. Het is tijd dat het nieuwe paleis van justitie te Brussel voltooid wordt I Het oude valt met eene onrustwekkende snelheid in gruis. In al de deelen van dit oude gebouw bemerkt men niets anders dan barsten, spleten en gedeeltelijke in- stortingen. Verleden Donderdagmiddag, toen den heer Servais, substituut, uitgegaan was om te dineeren, viel het plafond van het kabinet waar lij uit gekomen was, in. Indien dit ongeval twee minuten vroeger was gebeurd, zou voorzeker de magistraat verpletterd geweest zijn. Te Brussel heeft zekere Vingerhoets, een meubelmaker. zijn tante, de weduwe van Cutsem, een vroedvrouw, met wie hij samenwoonde, met een hamer doodgeslagen, om zich van haar geld meester te maken. Men vond in haar kamer alle kasten opengebroken en onder lakens en kussens het lijk der ongelukkige, wier hoofd letterlijk verpletterd was. Vingerhoets leidde een zeer on- geregeld leven en had kort te voren wegens diefstal gevangen gezeten. Ter gelegenheid van een wedren met ezels die jl. Zondag te Gent buiten de Heuvelpoort moest plaats hebben, werd aldaar reeds van af den vroegen morgen lustig met het kanon geschoten. Ongelukkig heeft daarbij een ramp plaats gehad. Een der kanonnen is in stukken gesprongen en een dezer stukken heeft den baas uit de herberg //De Vier Winden" bijna letterlijk het been verbrijzeld en Dinsdag aan de gevolgen van bloed- verlies overleden. Een vreeselijk ongeluk had dezer dagsn nabij Neustadt plaats. 36 menschen uit Radollen wilden over het meer naar de kerk varen. De boot die te zwaar beladen en daarbij nog lek was, begon te zinken en 7 menschen vonden don dood in de golven, terwijl de overigen met moeite door een in de nabijheid zijnde boot gered werden. Een der beide kanonniers, Zweers genaamd> op 17 Augustus jl. in het kamp op de Olderbroeker- heide zoo deerlijk bij het schietcn verminkt, is Maandagnamiddag aan de bekomen wonden in het militair hospitaal te Kampen overleden. De kanonnier Stigt, welke alleen aan delinkerhand werd gekwetst, is herstellende. j Men schrijft uit AmsterdamDe meid, die vdor enkele dagen de wreedheid had om haar kindje arglistig in een schaftkelder aan de Prinsen- gracht in bewaring te geven en sedert niets meer van zich deed hooren, had de onbeschaamdheid zich in dien kelder als de raoeder bekend te maken en haar kind onvoorwaardelijk aan die lieden af te staan, Zij ontving wel eene zeer ernstige kor- rectie van de pleegouders, maar dat scheen weinig indruk op haar te makenalthans, zij verliet de woning en haar kind met de blijde opmerking, „dat ze nu kon gaan trouwen." Het kindje heeft een gelukkigen ruil gedaan. Een Rotterdamsch hotelhouder is door een zijner bedienden deerlijk beet genomen. Hij had dezeu belast zijn zoon naar een Duitsche kos-tschool te brengen. Aan die opdracht voldeed de bediende, maar van de som van f 400, die hij had meege- kregen ter betaling van het sehoolgeld, maakte hij een dag of wat plezier. Om weder naar Rotterdam te kunuen komen, wist hij te Kleef van een paar heeren, die gewoonlijk bij zijn patroon logeerden vijftig gulden los te krijgen. Daarna verscheen hij als berouwhebbend zondaar voor zijn patroon, die hem op zijn belofte van beterschap en dat het zoekgemaakte geld zou worden inver- diend, in genade aannam Slecht werd mans goedgunstigheid echter beloond; acht dagen later verdween de bediende andermaal met f 80, die hij van verscbillende logeergasten had geinkasseerd, en met het gouden horloge en dito ketting van zijn patroon. Ditmaal belast de politie zich er mee, hem op te sporen. Parapluien werden het eerst in Frankrijk ge- bruikt ruim tweehonderd jaar geleden. Toen werden zij slechts door vrouwen gebezigd. In 1640 woog de parapluie anderhalf a twee kilo en kostte van 20 tot 30 guldens. Eene parapluie was een familie- stuk, dat van geslacht op geslacht overging. Men droeg haar aan een grooten koperen ring, bevestigd aan een hoed van hetzelfde metaal, die het uiteinde der baleinen bij hare samenvoeging bedekte. De stof was in die dagen leder, geoliede zijde of ver- papier. Daarna gros de Naples. Op het laatst der achttiende eeuw waren de regenschermen rose, geel of lichtgroen. Later nam men rood, licht of donker blauw met randen van eene andere kleur aan. In 1825 gaf men de voorkeur aan zeer donkere kleuren, gelijk nu nog de meeste parapluien hebben. Thans is haar gewicht tot een half of een derde kilo gedaald en de prijs tot 3 H gulden. HANDELSBERICHTEN Dordrecht 31 Augustus. Lokeren, 30 Aug. 23 Aug. CONCERT I nist 0- J By vrij goede toevoer werd jarige Tarwe 25 cent en nieuwe dilo 20 a 30 cent lager verkocht. Rogge 40 cent lager. Gerst vorige prijien. Puike Zeeuwiehe en Vlaamiche Terwe f 10,50 a /12 00 nieuwe f 9,50 a 10,50. Rogge nieuwe Zeenwnche en Vlaamiche /7,00 a f 7,80. Overmasssche f 6,00 a J 6,80. Gent nieuwe Zeeuwiehe en Vlaamiche winter J 6,20 s f 6,60. Overmaanche J 5,40 a f 6,00. Zeeuwsche en Vlaamiche iomer f 5,50 f 6,20. Overmaanche f 5,60 a f 6,20, Haver dunne f 3,20 a J 4,80. Dikke fa Paardenboouen f a f Duivenboonen J a f Witteboonen a Bruineboonen a Erwten 9,00 a 10,50. Voeder 7 50 a 8.00. Kooliaad 11,00 a 12,00. Lijniaad a Tarwe, p. 106 k„ fr. 23,00 a 24,00 Rogge, a 13,00 15,00 Gerst, 18,25 14,75 Haver, p. <ak 13.50 15,00 23,50 a 24,50 13,00 15,00 13,26 14,75 14,00 15,00 door 4. de Harmonien Amphion van Stoppeldijk en St. Cecilia van Hontenisic, op het dorp Rapenburg, op Zondag den 3 September 1S82, del namiddags 4 ure. Programme. HARMONIE AMPHION. Mariche royale La Jenne Marie, valse Soldateska, potpourri Lai Caetaneitas, colew HARMONIE ST. CECILIA. L'Atheaienne, marche Gvilbert. Primerote, onverture. E. Brefsant. Fantaisie snr 1' opera Trancrede (Ronioi) L. Coutvbiek. L. J. Baudonci. H. H. Seidenglanz. B. CUSNEB,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2