BEKBHDMElie. No 1805. Zaterdag 2 September 1882. 22e Jaargang. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad v o o r Zeeuwsch-Vlaanderen. DE KERMIS BINNENLAND. ABONNKMENT. fer drie maandea binnen Tar Neuzen 1,—Door kel geheele Rijk 1,10. Dcor geheel Belgie f 1,40. Men abouneert zieh by tile Boekh.ndelaara, Poatdireo- seuren en BrievenbushouderB, ADVERTENT!*^. Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor elke regel meer f 0,10. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentien gelieve men aan den Uitgever in te ten dsn niterlijk Dinsdag en Vrijdag namlcldag BRIE area. EKI bind verschljnt Bln*4a|< ea Trijdagarond hij A. 14. 6. RHONT te Ter Neiueit. Slj deze courant behoort een bljvoegsel. te TER NEUZEN zal dit jaar op de gewone wijs plants hebben, van Maandag, den 18et, tot en met Zaterdag, den 23en September a. s. Ter Neuzen, 31 Augustus 1882. Burgemeester en Wethouders aldaar, J. A. VAN BOVEN, Burgemeester. J. DIELEMAN, Secretaris. folitieit Uverzicht. De Egyptische veldtocbt is in vollen gang. De vrees voor gebrek aan drink water voor 30000 menschen, 4000 paarden en muilezels, want zoo- veel zijn er thans reeds te Ismailia bijeen, dwong generaal Wolseley om niet langer te dralen met aanvallender wijze te werk te gaan. Aanvankelijk met een kleine macht opgerukt om zich meester te maken van den dam, die de Egyptenaren in het zoetwater kanaal bij Rameses hadden gelegd, mocht hem dit na eenige sc'nermutselingen gelukken. Bij Rameses, dat verondersteld wordt de oude stad Raiimses te zijn, die, door de Israelieten in't land Goseu gebouwd, het uitgangspunt was van hun langen zwerftocht in de woestijnhadden de Egyptenaren echter verschansingen van twintig voet hoog en dertig voet breed opgeworpen en met 4 Kruppkanounen beplant. Van hier uit werden de Engelschen fel bestookt en eerst den volgenden dag, na gedurende den nacht belangrijke verster- kingen ontvangen te hebben uit Ismailia, kon generaal Wolseley verder oprukken. De Egyptenaren hadden toen echter hun stelling verlaten en waren teruggetrokken op Tel-El-Kebir, met achterlating van allerlei wapentuig en mondvoorraad. Generaal Wolseley was z<5o getroffen door de lafhartigheid en ontzenuwing van het Egyptische leger, dat hij verder trok en dwars door de woestijn op Zagazig wilde losrukken. Zoo luiden de Engelsche berichten, die echter met groote omzichtigheid aangenomen moeten worden, want tot dusver zijn de Engelschen nog te Rameses en hebben hun voorposten de on- middelijk daarbij gelegen sluis te Cassazin, aan het zoetwaterkanaal, bereikt. De Egyptenaren staan nog altoos, stevig en wel te Tel-El-Kebir en werpen zoowel te Ka'iro en te Zagazig, als aan de kust van Port—Said tot Alexandrie verschansingen op. Volgens de jongste berichten is het garnizoen van het fort Ghemileh tusschen Damiate en Port-Said belangrijk versterkt en worden er in de richting van Port-Said nieuwe verschansingen opgeworpen. De Engelschen zeuden elken nacht een kanonneerboot af om de bewegingen der bezetting na te gaan en te be- letten dat zij langs't strand naar Port—Said optrekt. In Egypte is de Khedive met een stel nieuwe ministers klaar gekomen. Het zijn alien tegen- standers van Arabi en vrienden der Engelschen. De Khedive heeft een gezant met een gevolg van twaalf personen naar Ismailia gezonden, teneinde Wolseley als zijn commissaris te vergezellen, met opdracht aan de bevolking te verklaren, dat de zending van het Engelsche leger alleen dient om bet gezag van den Khedive to herstellen en het land van militaire verdrukking te bevrijden. Die gezant, meent men, zou naar Ka'iro gaan om't bestuur in handen te nemen, want men acht het reeds als zeker, dat de dagen van Arabi als hervormer van zijn land geteld zijn en de vernietigiug van 't Egyptische leger zeer aanstaande is. Uit Turkije wordt gemeld, dat de Sultan besloten zou hebben het schrijven uit te vaardigen waarin Arabi tot oproerling wordt verklaard, en tevens de overeenkomst aan te nemen omtrent het zenden van troepen naar Egypte, zooals die door den Engel schen gezant was voorgesteld. In Erankrijk heeft de snelle voortgang der ge- beurtenissen aan den Nijl en de berichten uit Syrie, die men te Parijs met bizondere belangstelling volgt, den president der repuhliek anderinaal doen besluiten, om voorloopig de hoofdstad nog niet te verlaten, zooals anders gedurende de sluiting der kamers zijn gewoonte is. Uit Duitsche, Italiaansche en Russische bladen blijkt, dat de naijver der groote mogendheden in zake 't Oosten steeds smeult. Duitschland vooral moet met zijn raadgeviugen den Sultan nu en dan plotseling van het eene uiterste in het andere doen vallen. Voorloopig schijnt men echter de zaken te willen aanzien. Ter Neuzen, 1 September. Bij beschikking van den Minister van Wa- terstaat is, met ingang van 1 Sept. a. s., benoemd tot opzichter van den Rijks-waterstaat der le kl. Th. Heyblom, thans opzichter der 2e kl. alhier. Gedurende het loopende jaar zijn aan den spoor- weg alhier de volgende zeeschepen ingekomen om aldaar te lossen of te laden Jannari. Pebruari. Maart. April. Mei. Juni. Juli. Augustus. 26 20 31 29 29 38 34 34 241 10 r. ij., 6 s., 5 k., 4 m., 11 7 r. ij., 7 s., 3 m., 3 k. 11 r.ij.,9s., 7 m., 3k., 1 h. 10m.,9s.,5r.ij.,4k.,lh. 12 m.,9s.,5r.ij2h., 1 k. 14m.,10s.,8r.ij.,5h.,lk. 10 m., 10s.,9r.ij.,4k.,lh, 9m.,9s.,8r.ij.,5k.,3h. 35665 27926 42496 38378 39178 46498 43362 39166 312669 Uitgevaren zijn: in Januari 24, Pebruari 17, Maart 32, April 29, Mei 27, Juni 35, Juli 37 en Augustus 26 zeeschepen. Sas van Gent, 30 Augustus. Heden werd bij de Hervormde gemeenten alhier en te Philippine, met algemeene stem men tot herder en leeraar be- roepen, de heer M. C. Mullerpredikant te Durgerdam, gemeente Ransdorp, classis Edam, llontenisse, 28 Augustus. De sedert een twaalf- tal jaren alhier bestaande scherpschutters-vereeniging Prins Prederik Hendrik, hield gisteren een huis- houdelijken schietwedstrijd op 200 passen afstands van vaste schijren. Deze was afzonderlijk. le voor de werkende, en 2e voor de contribueerende leden en donateurs. Voor den eersten waren zes, voor den tweeden vier prijzen uitgeloofd. Oader deze prijzen waren een drietal daartoe geschonken; te weten een groot portretalbum in rood fluweel gebonden, met fraai beslag en sluiting, door den kapitein-commandant, den heer H. A. A. baron Collot d'Escuryeen chocoladeketel, door mevrouw zijn eshtgenoote en een revolver door Th. Weemaes. Na eenen waarlijk keftigen kampstrijd, werden de prijzen toegewezen als volgtDe le prijs, voormeld album, aan den sergeant P. J. van Braband; de 2e, een koperen rookgarnituur op dito blad, aan den 2e luitenant K. J. A. G. baron Collot d'Escuryde 3e, voormelde revolver, aan den sergeant-majoor-vaandeldrager J. C. Sorber, de 4e, sen lederen reistasch, aan den sergeant A. M. J. K. baron Collot d'Escury, na overkampen met den hoornblazer Alph. Pieters, die den 58n prijs, een bierglas op zilveren voet bekwamde 6e prijs, een oxyde horlogeketting, aan den sergeant-majoor P. A. Neeteson, na overkampen met den sergeant P. J. Jonkkeijm. In den wedstrijd der contribueerende leden werden de prijzen gewonnen als volgtDe le prijs, een met zilver gemonteerd rookgarnituur door J. P. Kegelaer; de 2e, een bloemenstandaard, door M. J. van Arenthals Pz.de 3e, voormelde chocolade ketel, door J. F. Lemsen, en de 4e, een kapstok met hertenkop, door J. B. Duerinck. De niet geschonken prijzen waren aangekocht uit de kas der vereeniging en uit bijeengebrachte gelden van heeren officieren en bestuursleden. Tegen betaling van 30 cents voor drie schoten werd gelegenheid gegeven, om op vrije banen om andere prijzen te schieten. Voor de twee eerste serien bestond voor ieder derzelve de eerste prijs uit een revolver, de 2e en 3e prijs uit de rest der inleggelden na aftrek der koopsom van die revolvers. In de eerste serie werd de eerste prijs gewonnen door den 2e luitenant K. J. A. G. baron Collot d'Escury; de 2e door den sergeant A. M. J. K. baron Collot d'Escury en de 3e door den scherp- schutter Jud. Serrarens. In de tweede serie de le prijs door den sergeant P. J. van Brabandde 2e door het contribueerend lid J. F. Kegelaer en de 8e door den 2e luite nant J. A. Pateer Ez. Nog meerdere serien werden geformeerd en er werd geschoten tot de invallende duisternis van dien avond het voortzetten daarvan onmogelijk maakte. Met gepaste toespraken tot ieder der overwinnaars in den wedstrijd, met fanfares en gejuich begroet, werden alsnu de prijzen door den kapitein-kom- mandant aan de overwinnaars uitgereikt en, zoowel de contribueerende als werkende leden aangespoord, om aan de van tijd tot tijd plaatshebbende schiet- oefeningen deel te nemen, teneinde de noodige vsar- digheid in het hanteeren vbn het geweer te verkrijgen, om daardoor in een volgenden wedstrijd met een grout getal punten overwinnaars te worden, Het bestuurslid dier vereeniging, J. van Braband, op zijn verzoek het woord bekomende, herinnerde den heer kapitein-kommandant de oprichting der vereeniging, nu twaalf jaren geleden de algemeena deelneming, zoo van contribueerende als werkende TER NEUZENSCHE COURANT. Maand. Getal, Geladen met: K. m. inhoud. In deze kolom beteekenen de letters: r. ij. raw ijzer, s. stukgoederen, k. kolen, m. menerie, h. hont, 1. ledig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 1