BU1TENLAN1). Gemengde berichten. groote Duitsche kooplieden een adres ingezonden hebben bij de Rijksregeering, om de Duitsche post- verbinding met Engeland voorlaan over Nederland (Vlissingen) te doen plaats hebben, daar de ver- binding over Belgie door de herhaalde vertraging der Belgische treinen onpraktisch is, terwijl de tijdelijke of gedeeltelijke verzending over Vlissingen tot nogtoe uitstekend bleek te voldoeu. Onder de gemeenten Steenbergen en Nieuw Yosmeer heeft een windhoos, vergezeld van onweder en stortregens, nogal belangrijke schade aangericht. Van twee in aanbouw zijnde huizen zijn de gevels ingestort, van een ander perceel is het achterste gedeelte weggeslagen, eeue menigte pannen werden van de daken gerukt, verschillende boomen ont- worteld en hoopen graan van het veld opgenomen en door het luchtruim geslingerd. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. In Juli zijn in de Rijkspostspaarbank inge- bracht _/"218,122 en daaruit teruggehaald f 78,079. Op 1 Aug. was ten name van verschillende inleg- gers een bediag van f 1,413,944 ingeschreven. Het heeft Maandagnacht en ook Dinsdagoch- tend op de Scheveningsche kust hard gestormd. De visschers, die zijn aangekomen, hadden echter zeemausweder. De zee liep dien ochtend zoo hoog, dat de tenten aan het badhuis moesten worden weggenomen, wilde men ze niet zien wegspoelen. Zeebaden werden volstrekt niet gegeven. De wegen langs het strand liggeu vol zand, zoodat zij bijna onbegaanbaar zijn. Een der sehuiten had het dien morgen hard in de branding te verantwoorden, doch bereikte gelukkig het strand. De badgasten vertoonen zich niet aan zeehet is er niet uit te houden. \6ot eenige dagen werden twaalf verpleegden uit het gesticht Ommerschans, na bekomen ontslag uit die inrichting, tot de grenzen des rijks geleid, om in Erankrijk, bij het zoogenaamde vreemdenle- gioen, in militairen dienst te treden. 't Waren alien dinke kerels, die hier te lande en in onze overzeesche bezittingen soldaat geweest, doch van den militairen stand vervallen verklaart waren. Ruim een honderdtal dier verpleegden zijn voor- nemens hun voorbeeld te volgen en doen daartoe de noodige stappen. naar buiten sloegen. Eene groote hoeveelheid benzine van de kermis van Vremde huiswaarts keerde is was op eene nog onbekende wijze in brand geraakt. onderweg door eenige personen aangevallen en'zoo i r erg mishandeld, dat men hem de laatste saeramenten Ongelukkig bevonden zich in het magazijn de vijf volwassen kinderen van den koopman. Slechts drie hunner konden nog ontsnappen, ofschoon zij erge brandwonden hadden bekomen, z<5o zelfs dat er vrees bestaat, d3t de ramp nog meer slachtoffers zal eischen. De verkoolde lijfcen van twee dochters, van 15 en 17 jaar, vond men nadat de brand gebluscht was. Volgens de Daily News, zijn naar aanleiding van den zesvoudigen moord aan de grens van het lersche graafschap Majo thans dertien personen in hechtenis genomen. Intusschen is er weder een agrarische moord gepleegd, en wel te ScarleeD, bij Killarney. Een achtenswaardig pachter, Daniel Leahy, werd er door eenige vermomde personen uit zijn bed ge- sleurd en nedrgeschoten, naar men verzekert omdat hij eene weide gehuurd had, welke den vroegeren pachter wegens wanbetaling ontnomen was. Een 23jarig jongeling, nog kort geleden uit de gevangenis ontslagen, heeft zich te Rotterdam aan een grooten diefstal schuldig gemaakt. Hij begaf zich naar een bierhuis in de Zandstraat en door de aldaar heerschende drukte begunstigd slaagde hij er in een achterkamer te bereiken, waar hij een kast openbrak en verschillende gouden en juweelen voorwerpen ontvreerade, ter waarde van ongeveer 1000. Hij wist daarna het huis te verlaten, maar werd terstond op den voet ge- heeft moeten toedienen. Men is op het spoor der daders van dien laffen aanval. Het parket van Antwerpen heeft zich ter plaatse begeven. De hezi^e stortregens der vorige week hebben te Briinn, de hoofdstad van Moravie, een over- strooming veroorzaaktdie groote schade heeft aangericht. Het water stond twee voeten hoog in de straten, alle kelders liepen onder en men vreest, dat vele huizen afgebroken zullen moeten worden. Dat de schade aan de velden in den omtrek niet minder aanzienlijk was, behoeft nauwelijks geraeld je worden. Miss Lurline, de waterkoningin, is dezer dagen bij eene voorstelling in het cirque te Parijs ,/drooggeloopen." De glazen bak, 2400 liter water bevatteude, waarin zij hare kunsten vertoont, sprong uitecn en de inhoud vloeide naar alle zijden weg en stortte zich in de benedenruimte, tot garderobe3, stalles enz. ingericht. Mis Lurline gaf door ge- baren te verstaan, dat zij geheel onschuldig aan de zaak was en terecht: zij was het slachtoffer der dames, die met diamanten riugen hare namen enz, op den glazen bak hadden geschreven, die teugevolge van al deze krasseu eindelijk plotseling bezweek. In de maand April 11. ontdekte een timmerman in den rnuur van een huis te Dyon 307,000 frcs. in goudgeld, gewikkeld in omslagen van de Mo- niteur uit den tijd der revolutie. Dr. Chanut, eigenaar van het huis, eischte het geld voor zich, volgd door een der bedienden, die argwaan koes- maar de afstamraelingen van den burggraaf De terde. Het gevolg daarvan was dat hij spoedig Moussier, die voorheen eigenaar was geweest en van wien eigenhandige aanteekeningen op de boven- bedoelde omslagen voorkwamen, betwisten De Belgische mailboot ffLe Parlement," Woens- dag jl. gaande van Dover naar Ostende, kon, tusschen Nieuwpoort en Duinkerken gekomen, de reis niet voortzetten, daar de cylinder van haar machine gebroken was. Zij werd door de boot #Le Comte de Flandre" naar Ostende gesleept. Twee gendarmen brachten te voet van de brigade van Dinaut een bende Bohemers, bestaande uit 3 mannen, 3 vrouwen, 7 kinderen en 4 beren, over de grenzen. Op eenigen afstand van het dorp Foligneaux verliet een der vrouwen de troep en wilde gras gaan snijden voor de paarden. Een der gendarmen belette haar zulks te doen, doch zij dreigde hem met een ponjaard. Op hetzelfde oogenblik snelden twee mannen, beiden gewapend, toe. De gendarme zag zijn leven in gevaar, loste een geweersehot en trof de vrouw zoodanig, dat deze doodelijk gewond ineenzonk. Naar Dinant werd om hulp gezonden en de beide Bohemers werden aangehouden. Te Parijs zal een #internationale revolutionaire Vrouwenbond" worden opgericht. Den 27 dezer wordt eene eerste algemeeue vergadering verwacht, belegd door een aantal ,/burgeressen," die, zeggen zij, (pvoor hare kinderen niets willen weten van het beulsberoep, noch van de slachtoffersrol." Gezegde z/burgeressen" hebben een programma ontworpen, dat zij aan de algemeene vergadering zullen voor- leggen. Er zal diensvolgens eene verantwoordelijke *groep tot handelen" worden georganiseerd, bestaan de uit alien /./die instemmen met alle revolutionaire middelen, van welken aard ook," om den tegcn- woordigen ,/monsterachtigen staat van zaken" te verdelgen. Er zal geene presidente zijn. Dezer dagen werd te Welzheim in Wurtem- berg, in het huis van den koopman Weller, een ontzettende knal gehoord, terwijl dadelijk daarop uit alle ramen der kelderverdieping de vlammeD werd gearresteerd. Te Wageningen heeft Woensdagavond een droevig ongeluk plaats gehad. Een oppassend landbouwer, Fierkens genaamd, (gehuwd) kwam, terwijl hij een wagen boomen vervoerde, in aanraking met den stoomtram; de dood volgde onmiddelijk. Het paard bekwam weinig letsel en de passagiers kwamen met den schrik vrij. Te Gorkum doet zich het geval voor, dat aan twee echtgenooten ieder afzonderlijk de ver- gunning om sterken drank in't klein te verkoopen is uitgereikt. Zij betalen ieder f 100 vergunnings- recht en oefenen hun zaken in't zelfde gebouw uit. Groningen nog eens zien en dan sterzen was de wensch van een 80jarigeu man te Haren. Loopen kon hij niet en voor rijden had hij geen geld. Zijn 50jarige dochter, die het brood voor hem verdient, wist raad. Zij zette haar ouden vader op een handkar en bracht hem zoo naar Groningen en weer terug naar huis, toen hij *de stad" nog eens goed gezien had. Onder de personen, die zich eerlang voor den rechter zullen hebben te verantwoorden wegens overtreding der drankwet, komt voor Mr. J. H. M. advocaat en procureur te's Gravenhage. De politic heeft tegen hem proces-verbaal opge- maakt ter zake dat hij, president—commissaris der societeit „De Eensgezindheid," aan den Zuidwal, met een patent als tapper ten zijnen name, zonder vergunning, sterken drank tot verkoop in het klein in voorraad had. Schiedam telde op 31 December jl. drie stoom- en 865 gewone branderijen, die het vorige jaar te zamen een opbrengst van 436343 hektoliter gedistilleerd van 50 pCt. opleverden. Eigenaardig blijkt de krijgshaftige richting der Atjechneezen uit hun eed, Zij leggen dien eed af met behulp van een kogel in een kom water; hij die den eed doet, neemt dien kogel uit het water, geeft dien aan zijn tegenpartij, en zegt daarbij: //Als ik hier een valsche getuigenis afleg of leugeu spreek, zal deze kogel inijn hart treffen" daarna drinkt hij tot bezegeling van zijn gezegde het kogel water. Te Haccourt (een gemeente tusschen Maas tricht en Luik) verloor Maandag 11. een geacht inwoner aldaar een zijner zonen, tengevolge van een slag van een paard, terwijl twee dagen later een andere zoon, bij het invaren van den oogst, zoo danig door een disselboom werd gekwetst, dat men mede voor zijn behoud vreest. Een persoon van Bouchout, die Zondagnach^ aanspraken en de rechtbank van Dyon heeft thans de zaak in het voordeel der laatsten beslecht. In de Keizerszaal der passage te Berlijn wordt een groot tableau van 24 M3 meter tentoongesteld vervaardigd van 74,536 verschillende postzegels. Het is naar een schets van Kaulbach, als model voor een mozaiek-vloer, ontworpen. Duitsche 10—pfentiigzegels vormen dengrond,lijnen van blauwe 20—pfennig—violette 5—pfennig- en groene 3-pfennig- zegels loopen door het stuk, hetwelk in zijn midden den meest uit buiteulandsche postzegels saamgestel- den Rijksadelaar vertoont. Passende inschriften, als- mede de namen van hen, die zich bijde samenstelling er van verdienstelijk hebben gemaakt, versieren den eveneens uit postzegels bestaauden rand, die het geheel omgeeft. De vervaardiging van het stuk heeft 11 jaar geeischl. Een keuze moest gedaan worden uit cirka 400,000 postzegels. UitLonden wordt gemeld, dat het Nederlandsche schip Merchant, uit Schiedam, hetwelk zich eenige dagen bij de kust in de nabijheid van Berwick heeft opgehoudeD, door de kustwacht is in beslag genomen, onder beschuldiging van smokkelarij. De lading bevatte tabak, sterken drank, sigaren en andere met invoerrecht belaste artikelen. Miss Anna Burdett, een Engelsche dame, die even rijk als zonderling is, heeft dezer dagen haar testament gemaakt, waarin de dwaaste bepa- lingen voorkomen. Miss Burdett wil nl., dat onmiddelijk na haar dood de erfgenamen de deuren en vensters van het huis, waarin zij gestorven is, zullen iaten toemetselen. De meubelen mogen niet van hun plaats verzet worden. De deuren in het huis moeten dichtgespijkerd worden en eveneens dicht blijven. Nadat de woning in dien toestand twintig jaren heeft gestaan, zal ze weder geopend en bewoond mogen worden. Een man en vrouw, wettelijk gehuwd, zullen benoemd worden om het huis te bewaken, ten einde te bsletten, dat iemand er in komt. Het schip /Memory," van Liverpool naar Curapao gaande, is bij Bonairo gestrand. Het schip ^Charlotta," een Zweedsche schooner van Bahia naar Aracujg ep reis, is te Christovas ver- gaan. Wat er van de opvarenden der beide schepen is geworden, melden de aanvankelijk ontvangen berichten niet. Er is eene poging tot vergiftiging gepleegd door een jonge dienstbode op een kind van 1£ jaar, zoontje vau 8., koopman in gevogelte, op de zijne

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2