QEMENQDE BER1CHTEN, HANDELSBERICHTEN. :i Bois de la Cambre. Volksspelen en gratis voor- stellingen zullen mede dien tijd. gehouden worden. Het hof van Brussel heeft tot hundhaving van de prevenfieve gevaiigenschap van Armand en Leon Peltzer besloten. Armand is hiertegen in appel gekomen. Het blijkt, wat Armand aangaat, dat zijn boeken in orde waren, en niets bewijst, dat de 12,000 frs., die L^on uitgaf om de misdaad voor te bereiden en te volvoeren, hem door Armand waren gegeven. De procureur des Koninga te Brussel, Willemaers, is thans te Creuznach, orn onderzoek te doen naar eenige feiten, betrekking hebbende op Armand Peltzers verblijf aldaar. De Antwerpsche gemeenteraad heeft de voor- stellen der financieele commissie tot het sluiten van een gemeentelijke prcmieleening van 55 millioen aangenomen. De plaatselijke belasting zal aldaar aanmerkelijk verhoogd worden, doch daartegenover de noordelijke haven en handelsinrichtingen, wegen en riolen, stadsgebouwen enz. een groote verbetc- ring ondergaan. In den acclimatalietuin te Parijs bevinden zich thans eenige oorspronkelijke bewoners van Zuid-Amerika, Galibus geheeten, kaneelkleurig van huid, geheel naakt en met gereedschappen en huis- raad van den meest oorspronkelijken vorm. De vrouwen dragen een groote bakerspeld door hun onderlip, die zij met de tong vooruitsteken of naar binnen halen. Te Stuttgart overleed den 2 dezer, in onge- veer lOOjarigen ouderdom, de portretschilder Stirn- brand. Deze merkwaardige man was een vondeling. In het jaar 1791 stond een vrouw in wanhoop op het punt den vierjarigen knaap in den Donau te verdrinken. Dit gebeurde te Linz. Medelijdende zielen trokken zich het arme schepsel aan, en uit den armen vondeling wies later den deugdelijken kunstenaar, voor wien Koningen en Keizers hebben geposeerd. De portretten uit zijn besten tijd on- derscheiden zich vooral door een warm, krachtig koloriet. De rechtbank te Blaye (Frankrijk) zal uit- spraak moeten doen in een vrij zonderling geval. Zekere kruidenier te Bourg, Gonzague Filatreau. begeerde het lokaal der vrijmetselaars-loge, waarvan hij lid was, met menschenbeenderen te versieren en ging die zoeken op de begraafplaats der naburige gemeente Lansac. Hij herhaalde zijn bezoek meer dan eens, en het gevolg was, dat zeven en twintig inwoners van Lansac een eisch bij de rechtbank instelden om teruggaaf der gestoien beenderen, 50 frcs. boete voor clken dag dat Filatreau in gebreke bleef, en schadeloosstellingen tot een ge- zamenlijk bedrag van 10,00 frcs. ten bate der armen. Den 8 dezer was het drie maanden, dat de Minister-crisis in ons land heeft geduurd. Aan den heer Nicolai, in Den Haag, is door den volksraad van Zuid-Afrika de som van 300 gulden toegestaan, als een bewijs van erkentelijkheid voor de door hem vervaardigde compositie van het vrij- staatsche volkslied. De gemeenteraad vanOuddorp heeft besloten een woonhuis voor den plaatselijken geneesheer aan te koopen en hiervoor op te nemen een som van f 6600. Te Scheveningen zijn deze week aangedreven een officiers-sabeldragon, drie planken van een trap en een houten pin, alles waarschijnlijk afkomstig van de Adder Jan Haan te Vries deed 20 jaar geleden een stengol met bloesem van een pereboom in een fleschje met jenever en liet dat staan. Aan dien Stengel groeide een peer, die het fleschje geheel vult en zoo groot is als een vuist. De peer is geheel gaaf en geel.Te Purmerende is preventief in hechtenis genomen eene weduwe, die verdacht wordt haar kind te hebben gedood. Onder Tubbergen kregen eenige boerendeerns ruzie over een vrijer. Met hare parapluies sloegen zij elkander bont en blauw. Na het gevecht bleek het, dat de vrijer stilletjes was weggegaan met een ander. Te Kampen is het lijk opgevischt van een 20jarigen kuiper. Zijn pet met een portret er ingelegd was reeds den avond te voren gevonden. Te Helle- voetsluis is aangehouden een marinier, die een hankbiljet van f 60 wilde wisselen en verdacht wordt een uit Indie teruggekeerd kameraad eene som van f 80 ontstolen te hebben. Te Polteur is door den overvloedigen rogen de meisjesschool ingestort, 4 onderwijzers werden gnkwetst. Ge- lukkig dat dit ongeval niet op een dag in de week heeft plaats gehad, als er 70 kinderen zich in de school bevinden. Woensdagmorgen was bij de heeren Van Gend Loos te Utrecht een koffer ter bestelling gebracht; toen men bezig was dien te vervoeren, hoorde men van biunen een slag, terwijl rook en damp uit den koffer te voorschijn kwamen. De koffer moest besteld worden aan den heer M. te Kampen. De politie werd dadelijk ingeroepen, om hem te doen onderzoeken. Zij vond in den koffer een blikje met Flaubertpatronen gepakt, waarvan er een door het stouten van den koffer was ontbrand. Te Eupen liet een heer zich in zijn woning barbieren, toen hem zonderlinge bewegingen van den Figaro in 't oog vielen, die met zijn rnes heen en weer zwaaide, zoodat de patient niets beters wist te doen dan met beide handen den barbier van zijn hals te honden. Kort daarop viel laatstgenoemde door een hersenberoerte getroffen, dood neer. Licht vergeten zal de bewuste heer deze oogenblikken niet. Na het vertrek eener dienstbode miste een dame te Arnhem een aantal onderkleederen. Het vermoeden viel op de vertrokken meid, die in- tusschen zich te Roosendaal had verhuurd en aldaar in het bezit van het gestolene werd gevonden. De justitie verleende haar een voorloopige verblijf- plaats in het huis van arrest. Te Groningen is door iemand een bon voor 100 sigaren in betaling gegeven voor een bankbiljet van ./TOO, zonder dat de winkelierster, die het ontving, het bemerkte. Het ontvangen geld werd door den bedrieger opgemaakt op een wijze, die de aandacht der politie trok, waardoor de dader werd ontdekt. Het hoofd der openbare school te Tienhoven, de heer Boezel, herdacht dezer dagen den dag waarop hij v<5or 40 jaren als zoodanig in functie trad. De grootvader en de vader van den jubelaris bekleedden voor hem respectievelijk 48 en 52 jaren dezelfde betrekking. De familie Boezel stond dus onafgebroken niet minder dan 140 jaren lang aan het hoofd dier school. Maandagnacht heeft men getracht aan het post- en telegraafkantoor aan het Kralingsche Veer in te breken. Ofschoon de inbreker of de inbrekers de deur van het kantoor, aan den straatweg uit- komende, reeds hadden opengebroken, zijn zij toch niet in het kantoor geweestvan het geld daar aanwezig, wordt althans niets gemist. Te Makkinga werd deze week een huwelijk gesloten tusschen een 79jarigen veld wachter (we- duwnaar) en een meisje van 20 jaren. Nauwelijks was dit geschiedt of zijn zoon, mede weduwnaar en 38 jaren oud, liet zich inschrijven met een meisje van 19 jaar. De vrouw van het hospitaal Beaujon, die na vier en zeventig dagen geslapen te hebben ein- delijk ontwaakt was, heeft thans ook het gebruik van haar spraak teruggekregen. Zij verklaarde Marceline Bertrand te heeten en van fatsoenlijke familie te zijn. Als dienstmeisje was zij door haar mevrouw weggezouden, nadat deze haar zwanger- schap bemerkt had. Hoe zij in den toestand ge komen was, waarin zij naar het hospitaal vervoerd werd, wist zij niet. Gedurende haar langdurige slaapziekte zag en hoorde zij alles j zij gevoelde zeer goed haar bevalling, maar kon zich niet be wegen en geen woord uiten. Binnen eenige dagen zal Berlijn op het schouwspel worden verrast een levend mensch in de lucht te zien rondfladderen. De heer Wolffert heeft namelijk een dicht omhulsel doen vervaar- digen in den vorm van een balk, aan de einden spits toeloopende en gevuld met waterstofgas. Daaraan bevestigt hij draagbauden en hieraan worden romp en beenen van den heer Wolffert op eigen verlangen rastgemaakt, zoodat hij in honzontale houding opstijgt. Aan de armen bevinden zich verder vleugels van aluminum, terwijl om de ge- lijkenis met een vogel volkomen te doen zijn, een soort van stuurtoestel bij wijze van staart aan de beenen dienst moet doen. Onlangs werd te Londen een eigenaardig concert gegeven. Het orkesf bestond namelijk uit- sluitend uit dames, tot de Engelsche aristocratic behoorende, en werd gedirigeerd door eene gravin. Om toegang tot dit concert te krijgen, moest men half pond sterling per persoon betalen. De een opbrengst was bestemd eene kerk. voor het restaureeren van in deze haven bin- Zeetildingen. Van 8 tot en met 10 Aug. z(jn nengekomen bestemd voor Gent: 8 Aug. Noordsche Bchooner Susanne, kap. Martin- sen, van Hernosand met hout. 9 Aug. Duitsche schooner Ernst, kap Knuth, van Libau met slippers. Duitsche stoomb. Rugenwalde, kap. Pheiffer, van Riga met vlas. 10 Aug. Eng. stoomb. Rosa, kap. Dumberley, van Goole met stukg. Van 8 tot en met 10 Aug. zyn uit deze haven ver trokken komende van Gent: 8 Aug. Noordsche brik Iris, kap. Gulliksen, naar Sundsval met ballast Eng. schooner Idea, kap. Evans, naar Londen met steenen. 9 Aug. Eng. stoomb. Whimbrel, kap. Booth, naar Liverpool met stukg. Eng. stoomb. Richard Moionkap. King, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Norma, kap. Atkinson, naar Goole met stukg. Eng. stoomb. Victory, kap. Lumley, naar Londen met stukg. Zweedsche stoomb. St. Erik, kap. Morin, naar Leith met ijzer. 10 Aug. Eng. sloep Olive Branch, kap. Branch naar Iionden met leien. Eng. sloep Charles Little, kap. Elory, naar Londen met ledige vaten. In deze haven zijn binncngekomen om aan den spoorweg alhicr te lossen en te laden 8 Aug. Eng. stoomb. Craigallion, kap. York, van Bilbao met meuerie. 10 Aug. Eng. stoomb. Miaoa, kap. Goundry, van New-Castle met kolen. Spaanscbe stoomb. Bazan, kap. Aquilino, van Bilbao met me- nerie. Eng. stoomb. St. Petersburg, kap. Marshall, van Londen met stukg. Uit deze haven zyn vertrokken na aan den spoor weg te hebben gelost en geladen: 8 Aug. Eng. stoomb. Allendale, kap. Taylor, naar Sunderland ledig. Spaansche stoomb. Pebrero, kap. De Aspiaze, naar Bilbao ledig. 9 Aug. Eng. stoomb. Jutland, kap. Eisk, naar Londen met stukg. Eng. stoomb. Glenmore, kap. Lennard, naar Middlesbro ledig. 10 Aug. Eng. stoomb. Craigallion, kap. York, naar Bilbao ledig. Van 8 tot en met 10 Aug. werden langs de Oost- sluizen alhier 42 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschut. JPrfjxen <1er Effecten. Amsterdam, 10 Augustus. 1 tf EDBELAlfD. Certific. Werkelijke ichnld dito dito dito dito dito dito Aandeel HaadelmaaUeKappij dito esploitatie Ned. itaatiipoorw. Bilsie Certifieaten bij Rotiehild Fbameeiji. Inaehryvingen Rnnnii. Obligation 1798/1814 dito Hope Co. 1855 fie serie dito 1000 18S4 dito L. 100 1872 dito L. 100 1878 Lotea 1886. Oblig. Hope Jt Co. Leaning 1860 Certifte. dito Inicript. Stiegliti Jt Co. 2e a 4e L. Obligation 18671869 Certifieaten Aandeel ipoonreg Gr. Haateeh. Oblig. dito. Aand. Baltieehe apoorweg dito dito Jelez Orel dito apoorweg TotiTiflis dito dito Charkow Aiow Znid West apoorweg-maateebappy. Polen. Sehatkiat obligation OosTKKMJt. Oblig. metall. in silver Jen./Joli. dito dito April/Oet. dito in papier dito dito Hoksabije. Schatkistbilletten Italic. Certific. Amsterdam Spanje. Obligation Bnitenl. dito Binnenlandache ruuui. Inichrijving Alg. schnld Estptb. Obi. Leaning 1876 Portugal. Obligation Akeeiea. Obligation (1877) dito (1876) Illinoia certifieaten van aandeel Union Pacific hoofdl. dito Beasilie, Obiig. 1865. dito 1875. Apr: Mei/Nav. Feb./Aag. 8 4 5 2* 8 5 5 5 5 5 5 41 4 4 4 6 5 41 8 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 11 11 5 4 8 4 41 6 5 5 pet. 674* 811 1021 196| 961 76| 92 ft 821 821 1271 811 60 731 120J 91 481 85 85 68+1 651 64+ 641 80 28 26+ 101 581 53 1401 1141 100# Prljzen van Coupon*. Ambteeuam 9 inguatna. Metall. 21,10dito silver f 21,10 Div. Eng. per 11,671. Eng. Portugal per f 12,04 Spaaniche piaatera 47,65; Amerikaanache dellara (in goud) /|2,46.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2