VErtrsi fler ttreinl war Oost-MS. BU1TMNLAND. leiding van den luit. ter zee le klasse Nijgh, die met de »Naerebout" op de vjndplaats blijft liggen. De commissie, benoemd tot onderzoek naar de oorzaken van het vergaan van Zr. Ms. monitor Adder" bestaat uit de volgende hh.R. L. De Haes, vice-admiraal, president; W. Enslie, kapilein ter zee; D. L Wolfson, oud-zeeofficier, laatst direoteur van de Stoomboot—Maatschappij te Fijenoord; mr. E. N. Rahusen, T. C. Van de Poll, expert van Veritas, leden, en luitenant ter zee le klasse A. G. Ellis, secretaris. ~P O ST E R IJ E N.~" Vi& Brindisi, 28 Jnli 5,35 's avouds. Vi& Marseille, (Maats. Ned.) 31 Juli 7,30 's avonds. Vik Amsterdam, 1 Aug. 5,35 's avonds. Via Napels, (Fransche mail) 4 Aug. 7,30's avonds. De Fransche pakketbooten doen Riouw, Banka en Palembang niet aan. Landbouwberichten. Als cen bizonderheid kan gemeld worden, dat eeningezetene van Driewegen voor 480 (oude) roeden ajuin te velde is geboden de som van f 480. Mel bet stoomschip ,/Marsea" zullen van Amsterdam naar Amerika worden overgebracht 2 stieren, 1 koe, 78 pinken en 60 kalveren. Dit vee is aangekocht om het ras van Hollandsch rundvee naar Amenka over te brengen. Het is de eerste zending, welke van de hoofdstad derwaart gaat. De Belgische bladen houden hunne lezers nog steeds op de hoogte van het drama in de rue de la Loi te Brussel, door allerhande berichten. Zoo wordt weder verhaald dat de reden waarom Bernays door de Peltzers is veimoord, hierin gele- gen was, dat Bernays zeer compromitteereude pa- pieren van de Peltzers had, die deze na den moord hebben gestolen. Verder wordt gemeld, dat Armand Peltzer ook met den bokenden docter Lavish is geconfronteerd geworden. Hij heeft den docter gevraagd, of deze hem niet op zijn eer gezworen had, niets bekend te zullen maken van de feiten na 8 Januari gebeurd. Dr. Lavise heeft het feit erkend, er bij voegende dat hij zich door de om- standigheden gerechtigd achtte, de op zich genomen verbintenis te verbreken. Eenige oogenblikken later werd de moeder van Peltzer, op haar beurt, geconfronteerd met den docter. Het tooneel was zeer aandoenlijk. Men weet dat, toen zij de aanhouding van haar zoons vernam, mevr. Peltzer, ten prooi aan een hevige opgewondenheid, naar den docter was geloo- pen en met dezen een gesprek heeft gehad, waar- van de hevigheid bewees hoe zeer mevr. Peltzer was aangedaan. De heer Lavish had dat gesprek aan den rechter van instructie verhaald en over dit punt liep de confrontatie. Toen zij den docter zag, schold mevr. Peltzer ten prooi aan de hevigste opgewondenheid, hem uit voor Judas. E£n oogenblik werd het tooneel zoo hevig, dat de rechter haar moest bedreigen haar te zullen wegzenden. Na haar tweede verhoor is mevr. Bernays naar het beruchte huis no. 159 rue de la Loi gebracht. Met het rijtuig, dat er haar heen bracht, werd een zwart-houten reiskoffer vervoerd, dien men in het huis gelaten heeft. Niemand weet wat die kist bevatte. Te Antwerpen heeft zich eene commissie gevormd, om middelen te beramen, ten einde uit- breiding te geven aan de Belgische handelsvloot, die, terwijl Antwerpen als havenplaats zich uitbreid, voortdurend vermindert. De commissie wijt het aan de wetgeving en aan de regeering, dat buiten- landsche schepen zelfs te Antwerpen boven de binnenlandsche vloot bevoordeeld worden. Zij wil door alle wettelijke middelen trachten den binnen- landschen scheepsbouw, de uitrusting van schepen en de belangen van Belgische zeevarenden te bevorderen. Te Nyvel in Belgie ontstond dezer dagen brand in een boerderij, die met een hoeveelheid haver een prooi der vlammen werd. Voor een groot deel was dit de schuld der brandweer. Zij was wel op het eerste sein op het terrein van den brand gekomen, had de spuit medegebracht, maar in de haast de slangen thuis laten liggen. Fulton en Watson, de beruchte juweelen- dieven, die, te Bruissel gearresteerd als verdacht van den grooten diefstal in Hatton garden te Londen, aan de Parijsche justitie werden uitge- leverd wegens een aldaar gepleegden juweelenroof ten bedrage van 250,000 francs, hebben thans een volledige bekentenis afgelegd. Het is gebleken, dat de valsche kolonel Gaston, die nog voort- rluchtig is, de hoofddader bij al de groote dief- stallen is geweest. Na velerlei tegenspoeden, waaronder ook be- hoort het sterven van een der beeldhouwers tenge volge van uitputting bij den ingespannen arbeid, is thans het groote bronzen ruiterstandbeeld van Karel den Groote te Parijs, op het plein der Notre Dame opgericht. Aan weerskanten van den grooten Keizer staan zijne paladijnen, Rolland en Olivier Hit standbeeld is uitgevoerd door de gebroeders Rochet, het voetstuk door Viollet-le-Duc. In de zes eerste inaanden van dit jaar zijn 3049 pachters van hun hoeven in Ierland verwijderd, 2051 wegens wanbetaling, 998 om andere redenen. In 176 gevallen was overmacht door slechten oogst de oorzaak van achterstallige pachtbetaling; in 132 zaken was de onmacht het gevolg van andere oorzaken dan ongunstige oogsten; bij 346 pachters was on wil in het spel. De beruchte markies De Rays, die voor een paar jaren bezig is geweest goedgeloovige sukkels te lokken naar zijn kolonie op Kaap Breton, waar zijn slachtoffers grootendeels van honger zijn om- gekomen, is te Barcelona gearresteerd, en zal aan de Fransche regeering, overeenkomstig haar verzoek, worden uitgeleverd. Rusland's bevolking is in de laatste twaalf jaren vermeerderd met 144 millioen inwoners; Europeesch liusland heeft thans 75,067,788 in woners; Polen 7,219,077 Finland 2,028,021 en Aziatisch Rusland 15,723,462 te zamen 100,038,348 inwoners, tegen 85,570,646 in 1870. GEMEN3DE BERICHTEN. Het examen voor commies bij 's Rijks belastin- gen zal op 7 Augustus e. k. en volgende dagen plaats hebben te Amsterdam. Voor het lOOtal plaatsen hebben zich, naar men verneemt, nagenoeg viermaal zooveel candidaten aangemeld. Een sergeant te Maastricht heeft zich tot het Hoog militair gerechtshof gewend met een klacht tegen een luit.-kolonel. Te Ooststellingwerf heeft men een veldwachter, die ruim 78 jaar oud is. Datde man durft, blijkt daaruit, dat hij in ondertrouw is opgenomen met een meisje van 22 jaar. Een blinde vrouw is in de Raamstraat te Rotterdam van de tweede verdieping langs de trap dood ge vallen. De Waalsche pont La Polie, schipper de Praux, beladen met ijzererts is in de Maas voor Rotterdam, juist in den doortocht tusschen de boeieu naar de Leuvehaven, gezonken. De opvarenden hebben zich gered. De rijksveld- wachter J. W. Ophelders, te Holtum (Limburg), viel voor eenige dagen uit een kerseboom; hij is aan de gevolgen overleden en laat eene weduwe met acht kinderen in behoeftige omstandigheden achter. Nabij Wieringen is een visschersvaartuig op het wrak van een tjalk, waarop geen wrakton ligtgezeild en in den grond geraakt. De schipper, benevens diens vrouw en knecht, zijn door Wieringer visschers gered. Door een der Londeusche rechtbanken is weer een kattenbeul, die een kat mishandelde en tegen de steenen dood gooide, tot twee maanden dwangarbeid veroordeeld. De vereeniging tot dierenbescherming had de aan- klacht tegen hem ingediend. De Brusselsche pohtie heeft dezer dagen een algemeen razzia ge- houden door het in beslag nemen van vervalschte melk, koloniale waren en dranken, nadeelig voor de gezondheid. De familie van Garibaldi heeft het eiland Caprera der Italiaansche natie ten geschenke aangeboden, onder voorbehoud van de toestemming der beide rainderjarige kinderen van den generaal. Aau de Belgische badplaatsen is tegenwoordig het bellenblazen in zwang. De dames laten de bellen opgaan en de heeren wedden, of de bel van mevr. X dan wel die van freule IJ het eerst bersten zal. Tegen den gemeente-ontvanger van Ede (Gelderland,) den heer A. J. Roelufsen te Lunteren, is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij handelde in strijd met de bepaling, dat het aan niemand vergund is, publieke verkonpingen van roerende goederen te houden, dan aan een notaris, deurwaarder of griffier. Donderdagavond liet te Amsterdam een kinder- meisje, op een gracht met een wagentje twee klcine kinderen heen en weer rijdende, dit een oogenblik zonder toezicht. Een voorbijgaande bemgel inaakte hiervan gebruik om het wagentje een duw te geven, waardoor het van den zeer hoogen wal op een zolderschuit terecht kwam, met het noodlottig gevolg dat het jongste kind een hersenschudding bekwam en onmiddelijk overleed. Het oudste, een meisje van 34 jaar, kwam er tamelijk wel zonder letsel af. Twee kinderen der gemeente Rosendaal, uit twee verschillende gezinnen, ontvingen van eene vrouw gekleurde suikeren boonen ten geschenke. Al spoedig nadat die kinderen deze boonen hadden gebruikt, werden ze ongesteld en zijn den volgeuden dag overleden. Omtrent deze trcurige zaak, waar door twee gezinnen in rouw zijn gedompeld, wordt een ernstig en nauwgezet onderzoek ingesteld. Verleden week kwam zekere V., koopman te Bergen op Zoom, met een kar, welke door 5 sterke honden werd getrokken en met kersen en ander fruit geladen was, in den vroegen ochtend in de Dambruggestraat te Antwerpen aan. Nadat hij eenige goederen bij een winkelier had afgegeven, trok hij met zijn gespan naar de St. Jansplaats, waar hij eenige uren later zijn waar aan den man had gebracht. V. bond honden en kar aan een boom vast en trok de stad in om eenige bood- schappen te doen. Bij zijn terugkomst evenwel vond hij honden en kar, bijna zijn geheele fortuin, spoorloos verdwenen, en tot nu toe is de politic er nog niet in geslaagd aan den Hollander zijn gespan terug te geven. Een droevig sterfgeval heeft te Breda alge meen deelneming verwekt. De sergeant-majoor vuurwerker, C. Galje, werkzaam aan de Kon. Mil. Academie, was in den avond van Vrijdag, met zijne echtgenoote, in goeden welstand, alhoewel hij sedert eenigen tijd ziekelijk was, naar bed gegaan. Des morgens ontwaakte de juffrouw en vond zij haar man dood aan hare zijde liggen. Door smart en ontsteltenis zdozeer getroffen, over leed de gevoelvolle echtgenoote drie dagen later. Te Bolsward is een paard gestruikeld en dwars door de groote ruiten in de winkelkast van een horlogemaker terecht gekomen. 't Arme beest, zeer verschrikt, trachtte te vergeefs op te staan en sloeg bij die pogingen met de voorpooten door de gebroken ruiten in de daarachter staande glazen bakken met horloges. Dat aanzienlijke schade is teweeggebracht, spreekt als van zelf. 't Paard heeft zich aan bek en hals erg bezeerd. Het aantal kappers te Parijs bedraagt 3862. Het aantal dames, dat in een jaar gekapt wordt, bedraagt 1,006,541 en het haarsnijden levert het totaal van 13,851,884 fr. op, terwijl aan scheerloon ontvangen wordt de kleinigheid van 110,844,088 fr. In Mei 1881 werd het lijk van Graaf Craw ford uit het familiegraf te Dunecht bij Aberdeen gestolen. Kosten noch moeite werden gespaard om het op te sporen, doch eerst dezer dagen is het gevonden, twee voet diep in een bosch begraven. Een strcoper, die het lijk door vier mannen had zien ver'oergen, heeft eindelijk de politie ingelicht. De vier misdadigers, die gehoopt hadden dat een hooge premie voor het aanwijzen van het lijk zou worden toegestaan, zijn nog niet in handen der justitie. In Duitschland worden thans schoenen ver- vaardigd met schijfvormige hakken, die met een spil aan de zool zijn bevestigd. Het scheefloopen van hakken wordt hierdoor voork >men; men behoeft den hak, als hij op eenige plaats begint uit te slijten, slechts een weinig te verzetten. Natuurlijk moet de spil zoo vast zijn, dat de hak niet te gemakkelijk draait.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1882 | | pagina 2